GEMEENTEPRAAT &abik% NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Eerste dag- enveloppe herdenking Willem van Oranje Commissie vergaderingen Tarieven op de Kermis Venray Centrum 1984 Weekmarkt op Dr. Poelsstraat Hinderwet Tentoonstelling over zuivel en zuivelverwerking in het Venrayse museum Hinderwet Hinderwet Zwemlessen Particulieren in gemeentelijk zwembad Informatieavond fietspad Oirloseweg Geschied en oudheidkundig museum Venray Hinderwet Subsidiëring educatie en emancipatie activiteiten Sluiting raadhuis Spreekuur vervallen Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Collektekalender augustus 1984 Bekendmaking PEEL EN MAAS TNO test brandstof-sensor De eerder bestelde le dag enve loppen no. 219 uitgegeven t.g.v. de herdenking van Willem van Oranje zijn ontvangen. Het bestelde aantal kan via de recep tie op het raadhuis worden afge haald tegen betaling van 10,- per enveloppe. Op 13 augustus wordt om 18.00 uur in kamer 1.27 van het raadhuis een ver gadering van de commissie voor open bare werken, verkeer en agrariche zaken gehouden. Op dit moment is nog onbe kend welke onderwerpen tijdens deze vergadering aan de orde zullen komen. Geintresseerden kunnen tegen het einde van de volgende week hun licht hierover opsteken bij de secretaris van de com missie, dhr. Praats. Voor 16 augustus staat een vergade ring van de commissie voor jeugd, sport en recreatie gepland. Of deze vergade ring doorgaat is pas in de loop van de volgende week bekend. Ook nu weer geldt dat geintresseerden een of twee da gen voor deze vergadering bij de secre taris van de commissie Dhr. Suilen, kunnen informeren of de vergadering doorgaat en welke onderwerpen er dan op de agenda staan. Voor de meeste attracties geldt dat een bepaald tarjeï niet overschreden mag worden. Er is een algemeen tarief van ten hoogste 1,50 voor de grootste vermaken. Voor kinderzaken geldt een tarief van ƒ0,75. Eetwaren hebben een vrij tarief. In de sector oefening-spelen is de tariefstelling verschillend. Per at tractie is het tarief als volgt: GROTE MARKT Super autoscooter ƒ1,50 Apollo spel 0,25 't vertierpaleis 1,- Mini-jet (kindervliegtuigmolen) 0,75 Draaimolen voor kinderen 0,75 HENSENIUSPLEIN Fotoschietsalon fcloemen/prijzen schieten 5x 2,50 :i?x ƒ5,- Icinderen 2x ƒ1,- fotoschieten 3x 2,50 8x 5,- Flamingo 1,50 Rotaletspel 1,- Babysport 0,75 Stoplichtspel 0,25 5x 1,- Speelgoedkraam/grabbelton 0,75 GOUDEN LEEUWTERREIN Boksbal 4x Holly-crane Octopussy Buggy's Blue Bob LunaPark le rit volgende ritten Alpen Express Reuzenrad /!,- 0,25 0,50 ƒ1.50 ƒ0,75 1,50 1.50 ƒ1.- 1,50 1,25 Steile wand Motorsporttheater per voorstelling van 15 min. 2,50 Astro-Liner 1,50 Rigolarium (loop-spookkasteel) 1,50 Derby Rennen (paardenrace) 1,- Skee Ball 1,- Las Vegas per lot 0,50 Balco rotor 3x ƒ1,- CONSUMPTIE-ARTIKELEN Oliebollen 10 voor 5,- Suikerspin, pinda-popcorn, vis nougat- suikerkraam, grilhuis, limonade automaat, ijs vrij tarief Op kermismaandag 6 augustus zal de Venrayse weekmarkt worden verplaats naar de Dr. Poelsstraat. Zoals gewoon lijk zijn de markturen van 9-12 uur. In verband met deze verplaatsing zal het niet mogelijk zijn vanaf zondagavond 5 augustus laat tot laat in de maandag middag per auto gebruik te maken van de Dr. Poelsstraat. Vanaf maandagochtend 02.00 uur mogen er geen auto's op deze weg staan. Markbezoekers kunnen parkeren op het terrein aan de Julianasingel achter de muziekschool of op een van de parkeer terreinen nabij het raadhuis. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 1 augustus 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van Nijssen BV Veulenseweg 20 te Veulen, voor het uitbreiden van een mengvoederbedrijf, waar mengvoeders worden opgeslagen en waar elektromo toren worden gebruikt met een gezame- lijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, ge legen aan de Veulenseweg 20 te Veulen. Gebr Reintjes, Drabbelsweg 1 te Veulen, voor het uitbreiden van een landbouwloonbedrijf, waar bestrij dingsmiddelen worden opgeslagen, gele gen aan de Drabbelsweg 1 te Veulen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 2 augustus 1984 tot 2 september 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 6 augustus 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 2 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. In september 1984 start in het mu seum te Venray een tentoonstelling die betrekking heeft op de zuivel en zuivel verwerking in de gemeente Venray en de naaste omgeving. Ten behoeve van de voorbereiding van deze tentoonstelling vraagt hel museum Venray of er onder de bevolking nog voorwerpen foto's e.d. aanwezig zijn die hierbij gebruikt kunnen worden. De belangstelling gaat vooral uit naar voorwerpen en foto's die betrekking hebben op: De melk - De melkproductie - het melken - het vervoer van de melk van de wei naar de boerderij en later naar de fa briek. - melkbussen van de fabriek te Ven ray, met de bijbehorende attributen, zoals melkzeef, e.d. De melkverwerking - foto's en voorwerpen die betrekking hebben op de aanvoer van melk naar naar de fabriek, de verwerking in de fabriek etc. De boterproductie - verwerking van de melk op de boer derij tot boter, b.v. karntonnen, handcentrifuge etc.; voorwerpen fo to's die betrekking hebben op de boterproductie. Onze aandacht gaat vooral uit naar de periode voor 1900; 1900-1945; 1945- 1984; Indien U enige van bovengenoemde voorwerpen bezit en deze voor de duur van de tentoonstelling wilt uitlenen aan het museum Venray, dan kunt U hier voor kontakt opnemen met de beheer der van het museum de heer J.P.G. Renkens tel. 04780-83838, tst 124 en bij afwezigheid met de heer A.L.G. Jans sen, tst 121. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 25 juli 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van G. van Dijck, Kleindorp la te Merselo, voor het oprichten en inwer king hebben van een opfokbedrijf en timmerwerkplaats, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan het Kleindorp la te Merselo. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 2 augustus 1984 tot 2 september 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 6 augustus 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 2 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Drabbels, Rosakker 1 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij,; Bouwbedrijf Verhoeven B.V. Dr. Poelsstraat 10 te Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een inrichting waarbij bouwmaterialen worden opgeslagen en onderhouden, waarbij elektromotoren worden ge bruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Hulst 6 te Oostrum (Lb). positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 16 Augustus 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 2 augustus 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. OPLEIDING A DIPLOMA Aanvungsleeftijd: 5 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 80,50 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Lestijden groepen: Maandag 16.00-16.30 uur beginners, Donderdag 16.00-16.30 uur beginners, Maandag 16.30-17.00 uur beginners, Donderdag 16.30-17.00 uur beginners Maandag 17.00-17.30 uur Donderdag 17.00-17.30 uur Maandag 17.30-18.00 uur Donderdag 17.30-18.00 uur Dinsdag 16.00-16.30 uur beginners Vrijdag 16.00-16.30 uur beginners Dinsdag 16.30-17.00 uur beginners Vrijdag 16.30-17.00 uur beginners Dinsdag 17.00-17.30 uur Vrijdag 17.00-17.30 uur Dinsdag 17.30-18.00 uur Vrijdag 17.30-i8.00 uur Woensdag 15.45-16.15 uur beginners Zaterdag 11.00-11.30 uur beginners Woensdag 16.15-16.45 uur Zaterdag 11.30-12.00 uur OPLEIDING B DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A diploma. Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Lestijden: Woensdag 16.45-17.15 uur OPLEIDING ZWEMVAARDIGHEID I EN II (DIPLOMA C.D.) Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A en B diploma. Cursusduur: 12 lessen %lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 jnclusief entree Lestijden: woensdag van 17.15-18.00 uur (zwemvaardigheid I) Zaterdag van 12.00-12.45 uur (zwemvaardigheid II) VERVOLGCURSUS ZWEMVAARDIGHEID F Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in hel bezit diploma Zwemvaardigfceid I Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Lestijden: Zaterdag van 13.00-13.45 Deze cursus is bedoeld voor leerlingen die in het bezit zijn van het zwemvaar- digheidsdiploma I maar NIET van alle keuze-paketten. OPLEIDING DIPLOMA A EN B Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur: 24 lessen 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 104,- inclusief entree. Inschrijven: Aan de kassa d.m.v. een in schrijfformulier. Maandag t.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. Lestijden groepen: Maandag 20.00-20.30 uur Donderdag 20.00-20.30 uur Maandag 20.30-21.00 uur Donderdag 20.30-21.00 uur Algemeen: Voor alle cursussen inschrij ven aan de kassa d.m.v. een inschrijf formulier. Maandag l.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. De cursussen starten vanaf 28 aug. 1984 Op woensdag 15 augustus a.s. wordt in het gemeenschapshuis van Oirlo een informatieavond gehouden over de aan leg van het fietspad langs de Oirloseweg. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, zal weth. W.A. Claessens bijgestaan door enkele ambtenaren uit leg geven over de voorgenomen werk zaamheden en de daaruit voortvloeien de verkeersmaatregelen. Door het gemeentebestuur van Ven ray is voor deze avond reeds een aantal belanghebbende uitgenodigd. Via deze publicatie wordt iedereen uitgenodigd, m.n. de inwoners van Oirlo en Oostrum die geintresseerd zijn in de aanleg (en de daaruit voortvloeiende tijdelijke over last) van het fietspad. In verband met de Venrayse kermis is het museum op zaterdag 4 en woensdag 8 augustus gesloten. De tentoonstelling ,,jac Jongert 1983-1942, graficus tussen kunst en reclame" is, met uitzondering van deze twee dagen, tot 15 september a.s. elke zaterdag en woensdagmiddag tussen 2 en 5 uur te bezoeken. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 22 juni 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.L.P. Aarts, Moostdijk 6 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunnin ingevolge de hinder wet voor het uitbreiden van een var kensfokkerij en mesterij, gelegen aan de Moostdijk 6 te Ysselsteyn. dat op 22 juni 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van B.V. Me- taalwarenfabriek Inalfa, Maasheseweg 83 te Venray voor een vergunning inge volge de hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een metaalwaren fa briek, gelegen aan de Maasheseweg 83, te Venray; dat op 25 juni 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van W.J.F. van de Camp, Kazernestraat voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een poe- liersbedrijf, waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamelijk vermo gen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Henseniusstraat 1 te Venray; dat op 3 juli 1984 bij hen een aan vraag is ingekomen van F. van Gerven, Raadhuisstraat 30 te Venray, voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden/wijzigen van een motor- brandstoffenverkooppunt annex auto matische wasserette, gelegen aan de Raadhuisstraat 30 te Venray; dat op 9 juli 1984 bij hen een aan vraag is ingekomen van Galvanisch be drijf Th. J.M. van Remmen B.V. Bene- dendorpsstraat 16 te Zeddam, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een galvaniseerinrichting gelegen aan de Energieweg (ongenummerd) te Venray; de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 2 september 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 2 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Organisaties die in 1985 in Venray ac tiviteiten organiseren op het gebied van educatie of emancipatie, kunnen daar voor in het kader van het welzijnspro- gramma, subsidie aanvragen bij de ge meente. Organisaties die nog in aanmer king denken te komen en die nog geen bericht van de gemeente ontvangen heb ben, kunnen aanmeldingsformulieren opvragen bij de afdeling sociaal- culturele zaken, toestel 456 of 227. Evenals andere jaren zal tijdens de kermis het raadhuis vanaf 12.00 uur gesloten zijn. Ook telefonisch is het raadhuis niet bereikbaar. Maandag 6 augustus a.s. vervallen de spreekuren van de wethouders J. v. Oers, Mevr. Poels-Peters en Willems. Op maandag 13 augustus vervalt alleen het spreekuur van weth. J. v. Oers. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de uitbreiding van de woning en de bouw van een fietsenhok aan de Bol derik 21 te Venray, t.n.v. Th.M.G. van Mil; de bouw van een woninginrich tingszaak c.a. aan de Leeuwstraat/Henseniusplein te Venray, t.n.v. Bouw en exploitatiemaatschappij Gebrs. Berden, Laurentiusstraat 3 te Venlo; de bouw van een bankgebouw aan het Henseniusplein, t.n.v. de Algemene Bank Nederland N.V. Vijzelstraat 32 te Amsterdam. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 3 augustus 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 2 aug. 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 1 aug. 1984 voor de onderstaande bouw plannen bouw, ui gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de uitbreiding van een woning aan de langstraat 32a en 34 t.n.v. M.J.A. Dericks; de verbouw van een woning aan de Alden weg 3 te Venray, t.n.v. R.C.L. van Ameyden; de bouw van een garage aan de Stationsweg 104 te Venray, t.n.v. M.G.M. Litjens; de bouw van een berging aan de Leunseweg 65 te Leunen, t.n.v. P.A. Stoks; de bouw van een rookafvoerka naal aan de Pasadoblestraat 7 te Ven ray, t.n.v. J.P.M. Bertijn. de bouw van een portaal aan de Honingklaver 7 te Venray, t.n.v. J.P.J.M. Versteegen; de uitbreiding van het woonhuis aan de Stationsweg 99 te Venray, t.n.v. J.J.F.M. Wekking; de uitbreiding van de telefooncen trale aan de Castenrayseweg 30 te Castenray, t.n.v. Staatsbedrijf der PTT Postbus 30000 te Den Haag; de bouw van een carport aan de Vogezenlaan 5 te Venray, t.n.v. Th. J.M.G. Hendricx; de bouw van een mestopslag eierloods aan de Rouwkui- lenweg 14 te Ysselsteyn, t.n.v. J.P.M. Willems; de bouw van een mestvarkensstal aan de Puttenweg 93 te Ysselsteyn, t.n.v. J.A. Deters; de uitbreiding van een bedrijfs ruimte aan de Rouwkuilenweg 14 te Ys selsteyn, t.n.v. J.J.M. Claessens; de bouw van een fietsenberging aan de Roffert 8 te Castenray, t.n.v. J.M.M. Claessens; de uitbreiding en verbouw van de woning aan de Oude Oostrumseweg 10 te Venray, t.n.v. J.J.A. de Wit; de verbouw van de woningen aan de Stationsweg 108a en 110 te Oostrum, t.n.v. H.M.A. Vermeulen, Stationsweg 108a te Oostrum. Venray 2 augustus 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 18 augustus: tafeltennisvereniging Red Stars Venray, (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). 27 aug tm 9 september: Koningin Wilhelmina Fonds, (landelijke aktie) Alleen voor deze akties zijn collekte- vergunningen verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. (verblijfsrecreatie) Wij zijn voornemens om op grond van artikel 19 van de Wet op de ruimte lijke ordening tegemoet te komen aan verzoeken om medewerking voor: 1. het uitbreiden van een kamphuis tot camping van beperkte omvang aan de Koepas (Th. Jacobs). Het perceel heeft in het bestemmingsplan buitengebied de bestemmingen „Kamphuis" en „Agra risch gebied met hoge landschappelijke waarde" (AG-HL). Met name voor het perceelsgedeelte in de AG-HL- bestemming (ca. 1 ha) wordt wijziging in een verblijfsrecreatieve-bestemming gevraagd; 2. het vestigen van een camping nabij de Testerik ten behoeve van natuurkampe- ren (Nederlandse Toeristen Kampeer- club). Het perceel heeft in het bestem mingsplan Buitengebied de bestemming „Bos". De perceelsoppervlakte be draagt ca. 2 ha. Ten behoeve van de camping zal op het terrein een sanitair/bergingsgebouw worden ge bouwd van ca. 50 m!. Wij zijn voornemens de gemeenteraad in de vergadering van 28 augustus a.s. voor te stellen ten behoeve van beide verzoeken een herziening van het bestemmingsplan buitengebied in voor bereiding te verklaren (voorbereidings- besluit). Tekeningen, betreffende de voorge nomen herziening, liggen met ingang van 6 augustus a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de af deling ruimtelijk ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens af spraak. Gedurende bovengestelde termijn kun nen belanghebbenden eventuele bezwa ren schriftelijk bij ons kenbaar maken. Venray, 2 augustus 1984 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M Defesche, burgemeester A.J. Poels, secretaris EEN ABONNEMENT WAARD Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Bijdrage van de Venrayse automobiel en garagebedrijven. Reeds geruime tijd wordt bij TNO onderzoek verricht naar de mogelijke toepassing van andere brandstoffen in voertuigen dan de nu gangbare. Er is al veel ervaring opgedaan met het gebruik van LPG en met methanol. Om de toe passing van alcohol mogelijk te maken, is aanvankelijk gedacht aan het systeem dat bij LPG wordt gehanteerd: het aan brengen van een aparte tank en een dubbel brandstof-systeem (dual-fuel). Omdat de energie-opbrengst van metha nol de helft is van die van benzine, zou hiervoor een extra grote tank nodig zijn. In 1975 kreeg TNO van een particu lier bedrijf het verzoek een apparaat te ontwikkelen waarmee auto's zowel op benzine als op alcohol zouden kunnen rijden. De beide brandstoffen zouden dan in dezelfde tank moeten kunnen worden opgeslagen in willekeurige mengverhoudingen. Andere criteria voor het ontwerp waren dat de chauf feur geen verschil mocht merken tussen het rijden op benzine of alcohol. Boven dien zou het apparaat betaalbaar moeten zijn en relatief gemakkelijk te installeren. Inmiddels is een dergelijk apparaat ontwikkels en beproefd in auto's van de merken Ford en Volvo. Tijdens het on langs gehouden zesde International Symposium on Alcohol Fuel Techno logy in Ottawa zijn in een gezamenlijke presentatie van TNO en Ford de resul taten van deze tests bekend gemaakt. TNO bracht verslag uit van een test met 15 Volvo's. Ford paste de sensor toe in een Ford Escort. In beide onderzoeken bleek de sensor volledig aan de ver wachtingen te voldoen, aldus een bericht van de Nederlandse onderzoek instelling.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7