'•-II3 J, Open Universiteit start klaar GEMEENTEPRAAT Commissies bespreken samenwerking van de Clockert- instellingen Rijbewijzen Bekendmaking Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning verleend Lokaties gezocht voor „kamperen bij de boer" en „kort kamperen" Geslaagd LTS Venray Nationale Surfdag op Bergerheide Ideale Weersomstandig heden Wederom een geslaagde Avondvierdaagse Kwijtscheldingen afvalstoffen heffing Bericht voor de cliëntele van Swaenehof Uitslag foto wandel en fietstocht Merselo PEEL EN MAAS Vu NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau oorlichting Op woensdag 27 juni a.s. zal om 17.00 uur in de raadszaal van hel raad huis een gezamelijke vergadering wor den gehouden van de commissie voor jeugd, sport en recreatie en voor maat schappelijke zorg. De vergadering is in baar geheel gewijd aan het samenwer kingsproces van de regionale instellin gen voor sociaal cultureel werk: SSO, RJC, STUW en RIB. De discussie zal plaatsvinden aan de hand van een eindrapportage m.b.t. het samenwerkingsproces en de daarin voorgestelde adviezen op de onderdelen bestuurlijke structuur, regionaal bu reau, plaatselijk bureau en administra tieve ondersteuning voor een nieuw overkoepelende stichting voor het regio naal sociaal cultereel werk. In het rapport wordt voorgesteld om met ingang van 1 janunari 1985 de sub sidiëring aan de afzonderlijke instellin gen R.J.C. STUW, RIB en SSO te beëindigen en vanaf die datum te subsi diëren de stichting Regionaal Instituut voor Sociaal-Cultureel werk Noordelijk Limburg. In deze nieuwe stichting zijn dan de vier onderscheiden werksoorten (opbouwwerk, werklozenzorg, bejaar- denwerk en jeugd en jongeren werk op gegaan. DRIE DELING Organisatorisch gezien kan de sti h- ting als een drietraps raket worden be schouwd. De eerste trap is het algemeen bestuur van de stichting. De tweede is het coordinaiie-team of regionaal bu reau voor de inhoudelijke kant van het werk en het management van de stich ting. De derde trap wordt gevormd door 5 plaatselijke bureaus voor het uitvoe rend werk. Het regionale bureau zal ge huisvest zijn in de Clockert. De rayons voor de plaatselijke bureaus zijn: Ven- ray, Horst, Sevenum, Gennep, Bergen en de Maasdorpen. Aan beide commis sies wordt gevraagd of zij zich kunnen vinden in de nieuwe opzet voor het soci aal-cultureel werk in Noordelijk Lim burg. VENRAY Eveneens wordt aan de commissies gevraagd of zij akkoord kunnen gaan met de voorgestelde omvang van het re gionale bureau, het plaatselijke bureau Venray en de voorgestelde omvang van de admistratieve ondersteuning van bei de bureaus. Op het regionale bureau zal per week 80 uur beschikbaar zijn voor inhoudelijke coördinatie van het sociaal-cultureel werk: per werksoort 20 uur. Voor de zakelijke coördinatie/management van de stich ting is daarnaast 28 uur beschikbaar. Tenslotte is aan het regionaal bureau toegevoegd de regionale consulenten werklozenzorg (20 uur). Deze functie moet gezien worden als uitvoerend werk. Om redenen van effectiviteit is ge kozen voor aanhaking aan het regionale bureau. Voor de adminisratieve on dersteuning van het bureau zijn 40 uur gereserveer. En voor de fin. administra tie van de stichting 80 uur. De financiële administratie is aangehaakt aan het regi onaal bureau. Het Venrays bureau voor uitvoerend werk krijgt volgens de voorstellen for matieplaatsen voor het bejaardenwerk (80 uur), het opbouwwerk (80 uur) de vrijwilligerscentrale (20 uur) de coördi natie art. 36 (30 uur) en de werkplaats t.b.v. werklozen (40 uur). Voor de alge mene administratie van het Bureau Ven ray is 40 uur uitgetrokken. T.o.z. van de huidige situatie is in de voorstellen al leen voor het opbouw sprake van een vermindering van het beschikbare aan tal uren voor uitvoerend opbouwwerk met 20. Ook in de coördinatiesfeer is er spra ke van een vermindering van het aantal coördinatie uren voor Venray met ca. 13 uur per week. SAMENWERKING Het samenwerkingsproces van de Clockert-instellingen is opgestart met als uitgangspunt een betere afstemming van de werksoorten onderling, voorko men van overlappingen e.d. Het doel was een verhoging van de kwaliteit van het uitvoerend werk. Als gevolg van het moeilijker worden van de financiële po sitie van de subsidiërende gemeenten, is het bezuinigingsaspect een reden gewor den voor het samenwerkingsproces. Overigens is het zo, dat door de over gang naar een nieuwe gezamelijke stich ting de bezuinigingen minder drukken op het uitvoeren werk (ondersteuning van allerlei initiatieven in de samenleving) maar meer drukt op de coördinatie. RJC Onlangs is bekend geworden dat het RJC ernstige bezwaren heeft tegen de in het laatste half jaar ontwikkelde voor stellen. HEt RJC heeft het overleg opge schort. Het college van Venray ziet, ge let op de gevolgde procedure en de voor bereiding van de samenwerking, geen redenen om de bezwaren van het RJC te honoreren. Aar de commissies wordt gevraagd of zij met dit standpunt van het college kunnen instemmen. UITWERKING De voorstellen zoals die nu op tafel liggen zijn allen voorstellen voor de op zet van de stichting, het regionale bu reau en de 5 plaatselijke bureaus. Aan de huidige 4 instllingen wordt de ruimte gelaten om deze voorstellen in de ko mende maanden nader in te vullen. De- finitiefe voorstellen hiervoor worden verwacht voor de behandeling van de gemeentebegroting 1985 in de raad. „Thuis doctorandus worden zonder dat je er bij wijze van spreken een stap voor huiten de deur hoeft te zetten? En is het mogelijk om in je eigen tempo een studie op het niveau van hoger beroep sonderwijs of het wetenschappelijk on derwijs te volgen, zodat je studeren op een zeer efficiënte manier kunt combi neren met een haan buitenshuis of de zorg voor het huishouden? Dat kan! „Met deze woorden begint Koos Postuma de t.v.-spotjes, waarin hij de open universiteit aanprijst. De Open Universiteit is voor ons land een nieuwe vorm van onderwijs volgen. Sinds 15 juni jl. is inschrijven voor de cursussen van de Open Universiteit, die 1 september a.s. van start gaat, moge lijk. ANDERS Via de Open Universiteit kan men „hoger onderwijs" volgen. Gekozen kan worden voor een losse cursus, een kort studieprogramma of een volledige studie. Een diploma van het voortgezet onderwijs (HAVO, Atheneum of Gym nasium) geldt niet als eis voor deelname. De toelatingseisen zijn ruim gehouden. Een zekere voorkennis, die op verschil lende wijze kan worden bereikt, (b.v. ook via middelbaar beroepsonderwijs, praktijkervaring, schriftelijke cursussen e.d.) is natuurlijk wel nodig. De Open Universiteit is een instelling van volwassenen-educatie. Als belang rijk doel geldt het streven naar „hoger onderwijs voor velen"; het bieden van een tweede kans, het aanbieden van een tweede weg om onderwijs te volgen. Daarom die ruime toelatingseisen. STUDEREN Studeren aan de Open Universiteit be tekent studeren waar en wanneer men dat wil. Thuis studeren in uw eigen tem po en zonodig hulp en advies halen in het studiecentrum in Venlo. STUDIERICHTINGEN De Open Universiteit biedt cursussen aan in zeven studierichtingen: technische wetenschappen sociale wetenschappen economische wetenschappen cultuur wetenschappen bedrijfs- en bestuurswetenschappen natuurwetenschappen rechtswetenschappen. Bij de start in september zijn circa twintig cursussen beschikbaar. DIPLOMA'S Studeren aan de Open Universiteit kan dus al inhouden het volgen van één cursus. Voor een cursus die met succes wordt gevolgd wordt een cursuscertifi caat afgegeven. Aan wie een H.B.O.-opleiding volgt (samengesteld uit een groot aantal losse cursussen) wordt na een succesvol verlo pen studie een diploma van het hoger beroepsonderwijs uitgereikt (b.v. ing- diploma). Een geslaagde universitaire opleiding, samengesteld uit een nog groter aantal losse cursussen, wordt afgesloten met de uitreiking van een doctoraal diploma, waaraan verbonden is de titel van mr., drs., of ir. De aan de Open Universiteit behaalde diploma's hebben dezelfde waarde als diploma's die op de gebruikelijke wijze zijn behaald. KOSTEN Studeren kost geld. Voor elke cursus, met een studielast van 100 uur, wordt aan de student 137,- in rekening ge bracht. Zo geldt dus voor een cursus met een studielast van 200 uur een cur susgeld van 274,-. Voor elke gevolgde of te volgen cursus moet apart worden ingeschreven en cursusgeld worden be taald. Afhankelijk van het inkomen kan de student in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de studiekosten. INFORMATIE Als U meer informatie wilt hebben over studeren aan de Open Universiteit dan kunt U dat schriftelijk aanvragen bij de Open Universiteit in Heerlen (Postbus 4444, 6401 CX Heerlen). Op donderdagen kan men tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 17.00 uur voor meer informatie bellen met de Heer Westerman in Venlo, tel. 077-13208. De Heer Westerman is regio naal consulent voor de Open Universi teit. Zijn kantooradres is Begijnengang 4 in Venlo. Tenslotte kunt U natuurlijk ook de voorlichtingsbrochure halen in de Info- tiek van het raadhuis of bij de Openbare Bibliotheek. Sedert enige tijd wordt vertra ging ondervonden bij de afgifte van rijbewijzen, zowel bij een eerst aanvraag als bij verlenging. Nadat de aanvraag bij de afde ling Bevolkingszaken compleet is ingeleverd kan het momenteel ruim 3 weken duren, voordat men het rijbewijs kan afhalen. Voor de goede orde wordt meegedeeld, dat deze vertraging NIET door de afdeling Bevol kingszaken wordt veroorzaakt (de aanvragen worden dezelfde dag doorgezonden naar de Pro vinciale Griffie in Maastricht, waar door diverse interne om standigheden het gereedmaken van rijbewijzen vertraagd is) Uit informatie van de Griffie blijkt dat onlangs maatregelen zijn genomen om de achterstand zo snel mogelijk weg te werken. Verwacht wordt, dat binnen een zestal weken de wachttijd terug gebracht zal zijn tot ongeveer één week. Mede met het oog op de nade rende vakanties dient men dus voorlopig nog met een langere wachttijd rekening te houden. Het is daarom aan te bevelen, met een aanvraag om verlenging van het rijbewijs tijdig te begin nen, door ongeveer 6 weken voor hel einde van de geldigheidsda tum de geneeskundige verklaring en een uitreksel uit h,et persoons register aan te vragen bij de afde ling Bevolkingszaken. Zoals U begrijpt heeft het geen enkele zin om de afdeling Bevol- kinszaken tussentijds telefonisch te vragaen of het rijbewijs van de Griffie al is terugontvangen. Daarvan ontvangt U na één dag een schriftelijk bericht. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend op ba sis van de eerder dit jaar vastgestelde nota's „De verkeerscircuiatie in het cen trum van Venray" en „blauwe zone in Venray" thans het verkeersmaatregel- besluit te hebben vastgesteld voor het wijzigen van diverse verkeerscirculaties in het centrum van Venray. Dit besluit van 13 juni 1984, nr 722 behelst onder meer: het omdraaien van de rijrichting voor (auto) verkeer in een gedeelte van de SCHOOLSTRAAT en de JAN HENSENSTRAAT: Het openstellen van een aantal EENRICHTINGSSTRATEN in het centrum voor FIETSVERKEER in TWEE RICHTINGEN, alsmede het aanbrengen van FIETSSTROKEN: Het instellen van eenrichtingsver keer - uitgezonderd (brom) fietsen - in de DEKEN THIELENSTRAAT en ge deelten van de EINDSTRAAT en de HOENDERSTRAAT; het instellen van een parkeerzone BLAUWE ZONE) in het centrum waarbinnen het gebruik van een par- keerschijf verplicht is en het parkeren langer dan 1 uur is verboden. Het besluit en de daarbij behorende stukken liggen voor een ieder op kamer 117 van het raadhuis TER INZAGE. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit BINNEN 30 DAGEN na datum van deze bekendmaking BEROEP aan tekenen. Het beroepschrift moet aan de koningin worden gericht, maar wordt ingediend bij de commissaris van de Ko ningin in Limburg, postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Venray, 22 juni Burgemeester en wethouder voornoemd, mr. H.J. Defesche, burgemeester J.M. Poels, Secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 13 juni 1984 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwver gunning voor: de bouw van een mestvarkensstal op de percelen sectie O, nrs. 187-188, gelegen aan de Puttenweg te Ysselsteyn, t.n.v. J. Deters, Puttenweg 93 te Ys selsteyn. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 22 juni 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 juni 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een kalkoenenhok aan de Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn, t.n.v. H.W.M. van de Ven; de bouw van een varkensfokstal aan de Laagheideweg 18 te Venray. t.n.v. P.M.W. Vervoort; de verbouw van een woning aan de Horsterweg 17 te Leunen, t.n.v. W.H.J. Vervuurt; de bouw van een opslagloods aan de Horsterweg 35 te Castenray, t.n.v. J.P.J. Duijkers; de bouw van 2 mestvarkensstallen en een berging/machineloods aan de Kempkensberg 12 te Ysselsteyn, t.n.v. L.H.M. Arts Haaf 16 te Merselo; de bouw van een serre aan de Vel- tumse Kleffen 17 te Venray, t.n.v. M.A. Coppus; de verbouw van de woning aan de Kuiperstraat 1 te Venray t.n.v. G.W.M. Weijs. garage/hobbyruimte en het plaatsen de uitbreiding van een woning aan Kleindorp 18a te Merselo t.n.v. M.J.M. van Ooi; de uitbreiding van een jongeren centrum aan de Leunseweg 2d te Ven ray, t.n.v. stichting O.J.C. de Brak; de bouw van een jongveestal aan de Moostdijk 1 te Ysselsteyn, t.n.v. W.A.M. Bastiaansen; de verbouw van het hoofdgebouw van de school aan de Heuvelstraat 4 te Venray, t.n.v. Bestuur scholengemeen schap „Jerusalem"; de verbouw van een garage tot bijkeuken/kantoor aan de Polkastraat 28 t.n.v. J.H.T. Jochems; de bouw van een hobby/bergruimte aan de Prins Hen drikstraat 4 te Venray, t.n.v. M.A.M. Bom; het plaatsen van een hekwerk aan de Ysselsteynseweg 120 te Ysselsteyn, t.n.v. Autobedrijf Gommans-de Wit; de bouw van een toilet aanbouw aan de Timmermansweg 89 te Ys selsteyn, t.n.v. Ministerie van Defensie D.G.W. en T. Directie Limburg, Hor- nerweg 2 te Roermond. Venray, 22 juni 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Het gemeentebestuur werkt momenteel aan he* opstellen van een kampeerplaatsen- plan voor de gemeente, waarin o.m. het „kamperen bij de boer" en „kort kamperen" tot de mogelijkheden gaan behoren. Odat zowel het een als het ander in het kader van de geldende bestemmingsplanne (nog) niet is toegestaan, wiUen b. en w. eerst nagaan of en in hoeverre er in de ge meente belangstelling bestaat voor het toelaten van kampeerders op een boerenerf (kamperen bij de boer) óf het toelaten van maximaal 3 kampeermiddelen voor ten hoogste 72 uur op een daarvoor aangewezen terrein (kort kamperen). Wanneer het gemeentebestuur hierin een inzicht heeft gekregen, zullen de lokaties in het kampeerplaatsenplan worden opgenomen. „KAMPEREN BIJ DE BOER" houdt in da een gedeelte van het boerenerf geschikt wordt gemaakt voor recreatief medegebruik. Maximaal mogen 5 kampeermiddelen (tent, vouwwagen, kampeerauto of caravan) tegelijk bij een boerderij worden geplaatst. Een dergelijk parkeerterrein (tje) moet gelegen zijn op het gedeelte van het erf waarop ook de woning staat. Deze vorm van kamperen is alleen toegestaan in de periode van 15 maart tot en met 31 oktober en alleen op die plaatsen die zijn opgenomen in het gemeentelijk kampeer plaatsenplan. (KPP). „Kort kamperen,, betekent, dat maximaal 3 kampeermiddelen voor ten hoogste 72 uur geplaatst kunnen worden op een daarvoor in het KPP opgenomen terrein. Degenen, die een gedeelte van hun erf of terrein voor een van deze vormen van kamperen beschikbaar wil stellen kunnen zich voor 1 juli a.s. melden bij het ge meentebestuur. Het adres luidt: College van b. en w. postbus 500 5800 AM Venray. Daarna zal met de betrokkene worden bekeken of de lokatie kan worden opgeno men in het kampeerplaatsenplan. Wanneer dit het geval is, zal worden bekeken of tot aanpassing van het geldende bestemmingsplan dient te worden overgegaan. Eventuele inlichtingen hierover worden verstrekt door het bureau Sportzaken en Recreatie, tel. 04780-83838 toest. 242 Zondag 17 juni werd weer een zeer geslaagde Avondvierdaagse agesloten waaraan ruim 3000 wandelaars hebben deelgenomen. Dank aan: - De 3000 deelnemers - Hun begeleiders (sters) - Rode Kruis AFd. Venray - Venrayse Gemeentepolitie - Afdeling Openbare Orde en Veilig heid. - C.A.V. 27 MC Afd. Venray - Muziek en Marionetten Showkorps St. Petrus Banden. - Harmonie Euterpe. - Theobaldus Gilde Overloon. - Fanfare St. Oda Merselo. - Fanfare Concordia Wanssum - Fanfare Dorpsklank Castenray. - Fa Martens Fa. Bom en Fa. Theeuws - Direcktie en medewerkers Schouw burg Venray. - De 40 medewerkers van Comité Avondvierdaagse Volgend jaar zijn we er weer op 6-7-8-9 juni 1985 tot dan. Voor voorwerpen, verloren tijdens deze avondvierdaagse kan men contact opnemen met G. v. Ham Kerkpad 1 Venray tel. 83765. Voor de groepen die gejureerd zijn is de uitslag als volgt. Schoolgroepen 5 km.: 1Mariaschool Oostrum kleuters 2. Antoniussch. Veulen, kleuters, klas 1-2 3. De Kemp, klas 1 4. Coninxhof, klas 2a 5. Willibrordusschool Geysteren 6. Mariaschool Oostrum kleuters 7. Mariaschool Oostrum klas 1 8. Mariaschool Oostrum klas 2 9. Mariaschool Oostrum kleuters 10.De Kemp klas 2 11Coninxhof klas 2b 11Megelsheym klas 1 en 2 13. O.B.S. de Landweert 14. Coninxhof klas la Voor Praktijk diploma „Costumiére" van de Modevakschool te Haarlem. Mevr Smits, Venray, Ellie Verhoeven- Kunnen, Vierlingsbeek, Janneke Ver hoef, Venray. Als ziekenverzorgster in Sassenheim on ze plaatsgenoot Connie Evers. Bouwtechniek Metselen Frank Arts, Blitterswijck Wil Arts, Overloon Wim Gooren, Broekhuizenvorst Geert van Hoof, Venray Twan Jacobs, Veulen René Rongen, Venray John, Siroo, Venray Christian Wester, Venray Antoon Willemssen, Overloon Zondag a.s. is uiteroepen tot „Natio nale Surfdag". Het enkele weken gele den officieel geopende „Waterrecreatie Bergerheide,, (nabij Restaurant Vossen- heuvel in Bergen) vindt dit een uitste kende gelegenheid om op uitgebreidde wijze aandacht te besteden aan dit on derdeel van de kleine watersport. De ge hele dag zal men nabij het centrum met uitstekende accommodatie kennis kun nen maken met surfen, met name aan kindersurfen, wedstrijdsurfen en de- monstratiesur fen Als speciale attractie gaar men probe ren met de grootste zeilplank op de ont- grindingsplas te surfen. In samenwer king met Windsurfclub Internationaal werden 16 Waylers aan elkaar gekop peld en daarmee gaat men het water op. Ongetwijfeld een spectaculair gebeuren als poging om een record te breken. Af hankelijk van de wind wordt deze po ging in de loop van zondagmiddag 24 juni a.s. ondernomen. Via de VVV's van Venray en Bergen en de Streek VW Venlo kan en ken nismaken met speciale surfarrangemen- ten. Dat windsurfen in is word wel be wezen door het feit dat deze watersport dit jaar voor het eerst is opgenomen in het wedstrijdprogramma van de Olym pische spelen. Voor het eerst kunnen zij, die een weekend willen overnachten, gebruik maken van de slaapzolder van „Water- recreatie Bergerheide". 15. Megelsheym kleuters 16. Willibrordusschool Geysteren 17. Coninxhof klas lb Sportverenigingen: 1Natuurvrienden Merselo 2. Gymnastiek ver. Wanssum 3. Judovereniging Venray 4. Judovereniging Venray Gelegen heidsgroepen 1. Vincentiushuis Venray Jeugdverenigingen 1Kabouters de Peelspeurders 2. Welpen de Peelspeurders Eervolle vermelding: W.S.V. de Bejaarden 6e klassers schoolgroepen: 1De Kemp klas 6 Schoolgroepen 10 km.: 1Antoniusschool Veulen klas 4-5-6 2. Mariaschool Oostrum klas 4 3. De Kemp klas 5 4. Willibrordusschool Geysteren kl. 4-5 6. Mariaschool Oostrum klas 3 7. Claraschool klas 3-4 8. De Kemp klas 4 9. Willibrordusschool klas 2-3 10. Megelsheym, Meerlo Bij de behandeling van de gemeente begroting voor 1984 heeft de gemeente raad er bij het college op aangedrongen de mogelijkheid tot kwijtsachelding van de afvalstoffenheffing kenbaar te ma ken. Naar aanleiding daarvan heeft het college van b. en w. op de achterzijde van het aanslagbiljet vermeld, dat o.m. degenen, die eind 1984 een z.g. eenmalige uitkering hebben ontvangen, kwijtschelding van de afvalstoffenhef fing konden aanvragen. Intussen zijn rond 270 verzoeken bij de gemeente binnengekomen. Zij die in 1984 op grond van de wet eenmalige uit kering een tegemoetkoming ontvangen hebben, hebben op hun verzoek zonder meer kwijtschelding gekregen alsmede degenen, die sinds eind van het vorig jaar in dezelfde omstandigheden zijn komen te verkeren. In totaal hebben 250 aanvragers kwijtschelding gekregen, terwijl een twintigtal verzoeken is afgewezen. Er zijn momenteel nog enige aanvragen in behandeling. Deze kwijtschelding betekent voor de gemeente een belastingderving van on geveer/25.000, Sinds 1978 hebben wij getracht met onze zaak in Venray een sneufje Parijs of Brussel te brengen. U hebt daar mét ons van genoten, dat is ons vaak geble ken. Maar helaas. De economie heeft ons danig parten gespeeld. De hoge kosten, die nu eenmaal gepaard gaan met een zaak van een dergelijk niveau, blijken in toenemende mate niet haalbaar in ons schone Venray, dat nu eenmaal over een beperkt inwonertal beschikt. Daarom zien wij ons genoodzaakt Swaenehof te sluiten. Toch hebben wij ook iets positiefs te melden. Einde juli zal door ons worden geopend: Parfumerie, schoonheids salon „COCON" in het centrum van Venray. Wij hopen op uw begrip en danken u voor uw trouw. Sportverenigingen 1. Jeugdclub Castlo Castenray Tevens het hoogste aantal punten van de Avondvierdaagse. 2. Gymnastiekver. Wanssum 3. Gymnastiekver. Wanssum 4. Gymnastiekver. Wanssum 5. Natuurvrienden Merselo 6. Judovereniging Venray Gelegenheidsgroepen volwassenen: 1Dansschool Janssen Gelegenheidsgroepen kinderen: 1. Muziekschool Venray Jeugdverenigingen: 1Machutusgroep Oirlo kabouters 2. Machutusgroep Oirlo welpen 3. de Peelspeurders kabouters 4. de Peelspeurders gidsen 5. de Peelspeurders welpen Schoolgroepen 15 lun.: 1. Mariaschool Oostrum klas 5-6 2. St. Petrus Bandenschool klas 5-6 3. Coninxhof klas 5a 4. Coninxhof klas 5b Sportverenigingen 1St. Christoffel gymclub 2. Natuurvrienden Merselo 3. Judovereniging Venray Gelegenheidsgroepen: 1. C.A.V. 27 mc 2. Jeugdcarn. de Hazekeutel Jeugdverenigingen 1. Jonge Garde Koor Oirlo 2. de Peelspeurders gidsen 20 km.: 1Karklingels Oostrum 2. La Paloma 3. Mannenkoor Venray 4. Café 't Upke 5. Pentagon II 6. Pentagon I 15 km. zondag: 1Dameskoor Venrode Met fietsen kon men max 30 pnt. be halen. Van de 31 groepjes waren er 15 die dit gehaald hebben. Met wandelen kon men max 20 pnt. behalen. Van de 15 groepjes waren er maar liefst 12 die dit gehaald hebben. Hieruit blijkt dat het zeker niet te moeilijk was. Hopen- lijk heeft iedereen genoten van de tocht. GAT IN DE WEG Venrays brandweer moest in aktie komen voor het leegpompen van een ondergelopen kelder, nadat een water leidingbuis in de Stationsweg gespron gen was. Er ontstond ook een gat in dc weg. Dank zij de snelle ontdekking kon den maatregelen genomen worden, zodat het verkeer niet in gevaar kwam. DOOR AUTO GESCHEPT Vorige week maandag reed een groep van 6 fietsers, met tweeën naast elkaar, over de Handrik, van Merselo naar de Deurneseweg. Uit tegenovergestelde richting naderde eem personenauto. De voorste fietser maakte met een handbe weging kenbaar dat er te hard werd gereden. De autobestuurder, een jonge man uit Ysselsteyn, trok daarop hel stuur naar links om de jongens bang te maken. De fietsers moesten naar rechts uitwijken in de wegberm. De laatst rij dende fietser, de 18-jarige H. S. uil Leunen, kon niet meer uitwijken en werd door de auto geschept, met fiets en al. De jongeman kwam door de voorruit in de auto terecht, naast de be stuurder. Hij werd daarbij ernstig gewond. De bestuurder werd licht ge wond. Beiden werden naar het zieken huis overgebracht. De jongeman had een bovenarmbreuk en beenbreuk opge lopen. De bestuurder kon na behande ling in het ziekenhuis mee naar het po litiebureau, omdat hij werd aangehou den wegens het veroorzaken van licha melijk letsel. De fiets was totaal ver nield. De auto werd in beslag genomen. De auto had naast een vernielde voor ruit ook een deuk in het dak. Na onderzoek en verhoor werd -*e bestuur der huiswaarts gezonden. EEN ABONNEMENT WAARD

Peel en Maas | 1984 | | pagina 14