Raad behandelt dinsdag dekkingsplan 1985-1987 Gevarieerde agenda voor de raadsvergadering van dinsdag a.s. r* y NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Hinderwet Kermis Heide GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD VENRAY verkoop seizoenabonnementen tarieven Parkeerterrein Brukske autovrij Geen spreekuur Hinderwet Commissie jeugd, sport en recreatie 21 juni Oriëntatieloop -A- T f,J f- re- Triathlon 26, 27, 28 juni ^j(y> Dinsdag 26 juni a.s. is hel weer de jaaiste dinsdag van de maand. Dat bete kent dat de gemeenteraad dan weer in openbare vergadering bijeenkomt. Zo als gewoonlijk begint deze vergadering bm zeven uur en wordt er na afloop ge legenheid gegeven om met de raad en jiet college van b. en w. te discussieren óver hetgeen deze avond is behandeld. Er zijn onderwerpen genoeg deze teer, want op de agenda komen 34 pun- en voor. De meeste voorstellen zijn in Ie afgelopen weken al uitvoerig in de 'erschillende commissies behandeld, daar nu is het aan de raad om definitie ve besluiten te nemen. Als eerste punt tal een commissie uit de gemeenteraad Ie geloofsbrieven onderzoeken van de leer J.C.M. Hendriks, die in de raad de ilaals van de heer Arno Cools PPR/PSP) zal gaan innemen. Van de gemeenteraad zal een krediet rarden gevragd van 337.680,- voor de anleg van het rijwielpad tussen )ostrum en Oirlo langs de Oirloseweg. )eze avond zal tevens het laatste woord noeten worden gesproken over het be- chikbaar stellen van geld voor de aan- :g van een verkeersregelinstallatie op kruispunt Noordsingel- laadhuisstraat en voor de uitvoering an het verkeerscirculatieplan Centrum. :en belangrijk punt is verder het be- chikbaarstellen van gelden voor onder oud van een aantal wegen, niet minder al het aangaan van een samenwerk ing- overeenkomst met Projectontwikke- ngsmaatschappij Amro b.v. en een rui- ivereenkomst met Vroom en Ireesmann Nederland b.v. waarmee het taliseren van de Rose Vlek weer een rote stap dichterbij komt. AROB-BEZWAARPLAN ln de vergadering van 7 juni van de ommissie voor ruimtelijke ordening en olkshuisvesting is - nadat de partijen aren gehoord - gesproken over het ROB bezwaar, dat de Vereniging van inrayse Automobiel- en garagebedrij- n hebben ingediend tegen de bouw in ,,De Molen" op het industrieterrein De Brier". De garagehouders vinden :t onjuist dat detailhandel op het in- istrieterrein wordt toegestaan, waar oor de gevestigde autobedrijven on- liste concurrentie wordt aangedaan. RIOOLINJECTIE ln het riool in de Leunseweg dat 22 lar oud is, zijn over een lengte van 65 leler - ter hoogte van de Melkfabriek - verse lekkages ontstaan, waardoor ïrzakkingen optreden in het rijwielpad i het trottoir. Deze lekkages zijn orit- aan door openstaande naden. De beste i meest afdoende oplossing zou een be- ag van 110.000,- vergen. Hiervan is :hter afgezien omdat gebleken is, dat naden ook kunnen worden gedicht et een z.g.n. rioolinjectie. Hiermee zal 'n bedrag van 30.000,- gemoeid zijn, elk bedrag kan worden gedekt uit de osl onvoorziene uitgaven van de be rating 1984. OVERIGE BEGROTING De agenda vermeldt verder de volgert- e voorstellen: verlenen van medewerking voor aan- luiting van de kleuter- en lagere school leide op het gemeenteriool; idem voor het aanschaffen van een opieermachine t.b.v. de lagere school asten ray; idem voor de renovatie van het dak an de Kleuterschool St. Anna; het niet overgaan tot het stichten van en vierde openbare basisschool in Ven- ay in de plan periode 1985-1988 en het even van goedkeuring aan het plan van ieuwe scholen in Venray over dezelfde criode; verlenen van medewerking voor de :novatie van het dak van de kleuter- :hool in Merselo; tussentijdse wijziging van de „Alge- lene subsidieverordening algemeen 'elzijn"; verlenen zakelijk recht aan het Wa- .'rschap Limburg; verkoop stukje grond aan J. van lies aan de Langstraat; voeren van een rechtsgeding m.b.t. e onteigening van onroerende goede- :n in de Rose Vlek;' vasstellen van een verordening op de effing en invordering van een baatbe- sting aanleg aardgasnet in de Laagrie- roekseweg en Weideweg te Leunen; tweede driemaandelijkse aanpassing in de gemeentebegroting 1984 waar oor de post onvoorziene yitgaven kan orden verhoogd met 9.383,- tol een ledrag van 210.373,- beschikbaar stellen yan een krediet b.v. openbare werken in het bestem- óngsplan Leunen; - aanschaffing van een gecombineerd blusvoertuig, t.b.v. de brandweer; - beschikbaar stellen van een krediet van 145.000,- t.b.v. bouwkundige en energiebesparende maatregelen in het Cultureel Centrum ,,De Beejekurf"; - voorbereidingsbesluit bestem mingsplan Burggraaf i.v.m. woning bouw; - beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. werken ingevolge het provinciaal wergelegenheidsprogramma (M.L.K. school ,,De Essel" kleuterschool Merse lo, kleuterschol St. Anna, ambtswoning burgemeester en geluidsisolatie „Din gus") - beschikbaar stellen van een extra krediet t.b.v. energiebesparende maat regelen in in vijfgymzalen en het raad huis, deels door toepassing van volledi ge optimalisering en verbeterde appara tuur; - beschikbaar stellen van een krediet t.b.v achterstallig onderhoud gebou wencomplex Leunseweg 2; - aanbieding gemeenterekening en be- drijfsrekeningen over 1982 en de benoe ming van een commissie van onderzoek; - toekenning subsidie aan de Zonnelied-kerk in Brukske t.b.v. dak herstel; - hernieuwd voorbereidingsbesluit ge deelte uitbreidingsplan in onderdelen West 2; - Opheffing gemeenschappelijke rege ling Samenwerkingsinstituut voor auto matisering Limburg (SAL); - vasstelling dekkingsplan 1985-1987. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 13 juni 1984 vergunning is verleend ingevolge de hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van Grond en Aannemersmij H. Maessen, Peelweg 12 te Ysselsteyn (Lb.) voor het uitbreiden van een grondver- zetbedrijf, waar grondstoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Peelweg 12 te Ysselsteyn (Lb.); L.W.H. van Asten, Puttenweg 45 te Ysselsteyn (Lb.) voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Put tenweg 45 te Ysselsteyn (Lb.); Maatschap Claessens, Overbroek- seweg 3 te Leunen voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Overbroekse- weg 3 te Leunen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 22 juni 1984 tot 22 juli 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 22 juli 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen.- De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Hel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 22 juni 1984. Burgemeester en wethouders Het college van b. en w. heeft na overleg met de voorzitters van de raadsfracties overeenstemming bereikt over het te voe ren meerjarenheleid om de te verwachten tekorten voor de ja ren 1985, 1986 en 1987 weg te werken. Zoals men zich zal her inneren werd hierover geen overeenstemming bereikt hij de behandeling van de meerjarenbegroting in april j.l. In het dekkingsplan 1985-1987 dat a.s. dinsdagavond door de gemeenteraad zal worden behandeld, zijn door het college de mogelijkheden aangegeven om in totaal rond 2,2 miljoen te kunnen wegwerken. Daarbij is niet alleen gekeken naar de bezuinigingen maar ook of bepaalde voorgestelde projecten wel zullen moeten doorgaan (prioriteiten). De aangegeven bezuinigingen liggen zowel op het materiele als op het personele vlak. Dat laatste betekent een afslanking van de ambtelijke organisatie, zonder dat er sprake is van ged wongen ontslagen. In het door het college van b. en w. opgestelde - en nog door de raad goed te keuren - dekkingsplan wordt aangege ven, dat voor 1985 een incidenteel over schot is te verwachten en dat de begro tingen 1986 en 1987 budgettair nog niet helemaal in evenwicht zijn. Om een vlotte voortgang van de begrotings werkzaamheden voor 1985 te kunnen waarborgen is het noodzakelijk dat a.s. dinsdag reeds enkele besluiten worden genomen. VOORSTELLEN De raad wordt voorgesteld om: in te stemmen met de budgetprognose 1985- 1987, hetgeen inhoud dat de prioriteiten vallend in het jaar 1985, in de begroting van dat jaar zullen worden opgenomen en dat de concept prioriteiten 1986-1987 als richtsnoer voor het toekomstige be leid zullen gelden; in te stemmen met de bezuinigingen, zo als voorgesteld voor het jaar 1985 en de bezuinigingen, zoals aangegeven voor de jaren 1986-1987 als indicatief te be schouwen en daar waar nodig de eerste bestuurlijke vorbereidingen te treffen tot uitvoering; het incidentele overschot van 1985 te bestemmen voor eenmalig dan wel ver snelde afschrijving van investeringen in 1983. PRIORITEITEN 1985 De volgende prioriteiten worden voorgesteld om deel uit te maken van de begroting 1985. Inclusief een post on voorzien en afronding zal de tatale last voor 1985 450.000,- bedragen. Brandweerkazerne fase 1 Sportpark de Wieën reconstructie half- verhard veld bijdrage, kunsstofveld Zwembad: vervanging onderdelen ma chinekamer 25.000,- p/j) Bouwkundige voorzieningen sportac commodaties 15.000,- p/j) Cultureel Centrum: nieuwe deuren/tochtsluis ingangpartij Vervanging lichtmasten in het buitenge bied 40.000,- p/j) Bewegwijzering Beekweg/Westsingel Verdere uitbouw activiteitencentrum voor jongeren Achterstallig onderhoud wegen Aanschaf dompeldomp riolering Achterstallig onderhoud gebouwen 25.000,- p/j) Volumes accres gemeentewerken 35.000,- p/j) Subsidie V.V.V. Gemeentelijk aandeel verlies gemeente garanties 100.000,- p/j) Financiële gevolgen verlies nieuwbouw politiebureau PRIORITEITEN 1986 Met de onderstaande voor 1986 vast te stellen prioriteiten zal een totaal be drag van 936.000,- gemoeid zijn. Brandweermateriaal, batterij conditie meter, slangenwasapparaat, rookafzuiger-schuimgenerator, bepak king o.s.a. wagen slangenwagen Wijkcentrum Landweert en dorpshuis Castenray Subsidiëring dependance V.U. Venray (50% functie) Subsidiëring weklozenzorg en activitei ten Sportpark de Wieën aanleg atletiekbaan en overige voorzieningen Recreatieve voorzieningen 15.000,- p/j) Vrije Academie nieuwe huisvesting (via A.V.F.) hogere exploitatielasten Plaatselijke reparaties fietspaden Bee- kweg 100.000,- p/j) Vervanging riolering Schoolstraat 650.000,- p/j) PRIORITEITEN 1987 De voor 1987 opgestelde prioriteiten zullen voor een totaal bedrag van 1.505.000 op de begroting voor dat jaar drukken. Ladderwagen brandweer Telefooncentrale raadhuis Bewegwijzering Binnenring Stamriool Overloonseweg Volgens het college leidt een groot aan tal prioriteiten tot verbetering van het gemeentelijk voorzieningsniveau, zon der dal er overigens sprake is van een overdreven luxe. Ook de projecten in de bouw, zoals de brandweerkazerne en het wijkcen trum landweert, evenals projecten in de weg- en waterbouw, zoals de fietspaden en riolen, geven een grote stimulans voor de ontwikkeling van de lokale en regionale werkgelegenheid. Door het uitvoeren van renovatiewerken van gro te importantie wordt kapitaal vernieti ging in de toekomst voorkomen. MATERIELE BEZUINIGINGEN Aan het ambtelijk apparaat is ge vraagd om in totaal 1.414.000,- aan bezuinigingsvarianten aan te dragen in de materiële sector. Hierin is men voor ruim 97% geslaagd. Volgens het college voorstel kunnen in de komende drie ja ren bezuinigd worden op de volgende (materiële) onderdelen: Minder kosten Museum-dan geraamd Minder kosten verkiezingen door wijzi ging systeem C.C.L. (automatisering) Aanpassing tarief C.C.L. inzake bevol kingsregister en huisnummering (auto matisering) Verlaging post kleding en uitrusting van de brandweer Vermindering post heide,-, veen en bos branden Opleiding brandweer personeel Invoeren lokale postbezorging Verminderen kosten kopiëren Geen uitgifte van „Uit Venrays verleden deel 3" Vermindering representatie en vergader- kosten Verlaging bijdrage aan het gewest con form uitgebrachte discussienota ad 0,85 per inwoner Verhoging rijksbijdrage sociaal- cultureel werk. Lagere apparaatskosten van R.I.M. Geestelijke bedienaren. Voorgesteld wordt in 1986 en 1987 een korting van 10% per jaar toe te passen. Een funda mentele discussie over de geestelijke be dienaren wordt voorbereid en zal in sep tember in de commissie maatschappelij ke zorg aan de orde komen. Plan van inzet sociaal cultureel werk Verlaging automatiseringskosten sociale zaken Verlaging premie brandverzekering schoolgebouwen Verlaging kosten onderwijsbegeleidings dienst. Voor 1985 wordt gerekend op 3.03 per inwoner. In de meerjarenbe groting is rekening gehouden met 3.62. Voor 1986 gelden 3,43 (was 3,66) en voor 1987 3,50 (was 3,70) Minder reiskosten vakonderwijs Minder kosten Zwembad Minder kosten Sporthal Minder kosten Sportpark Privatisering Vlakwater tennispark Extra korting jeugdsportsubsidies Vergroting zelfwerkzaamheden visvij vers Schrappen voorzieningen ijsbaan Geen verdere planontwikkeling Vlakwa ter Minder ontwikkelingskosten St. Oda- park Geen subsidie onderhoud/verlichting torenuurwerken Schrappen bijdrage L.S.O., conform de door de minister van W.V.C. gedane toezegging. Voorgesteld wordt 1986, omdat nog onduidelijkheid bestaat over 1985. Korting subsidiëring culturele verenigin gen ln 1986 en 1987 van 10% per jaar Minder kosten bibiliotheek. Geen dure muziekproducties in Cultu reel centrum. Aan het bestuur van het cultureel centrum zal worden voor gesteld in 1986 een bezuiniging van 35.000,- te realiseren. De suggestie zal daarbij zijn het laten vervallen in de programmering van de dure muziekpro- dukties. Vermindering oppervlakte wisselperken Afstoten groenonderhoud op eigendom van Woningbouwvereniging Noord- Limburg Minder kosten op openbare verlichting Taakstelling gemeentewerken, voor de jaren 1986 en 1987 zal gemeentewerken gevraagd worden alsnog bezuinigingen in te vullen. Vervallen post rechtskundig en ander deskundig advies Verlaging kosten w.a. verzekering Restitutie eigen vermogen S.A.L. Minder kosten spooraansluiting Oostrum (uit van de N.S. ontvangen of ferte inzake de mogelijke instandhou ding van de gemeentelijke stamlijn blijkt dat de geraamde toekomstige uit gave ca 5000,- lager kunnen zijn dan op dit ogenblik.) Herberekening subsidieprognose dorps- en wijksraden Bezuiniging dorps- en wijksraden en verkiezingen Bezuiniging post voorlichting PERSONELE BEZUINIGINGEN Het college van h. en w. heeft, om in- zivht te krijgen in de bezuinigingsmoge lijkheden binnen de ambtelijke organi satie, het ambtelijk apparaat gevraagd, aan te geven wat de consequenties zou den zijn als elke hoofdafdeling 10% van de beschikbare formatieplaatsen zou dienen in te leveren. Een financiële ver taling daarvan is nog niet afgerond. Vast staat intussen wel, dat de taakstel lende personele bezuinigingen voor 1985 worden gehaald b.v. door het niet op vullen van vacatures. Er is sprake van een proces, waarin geleidelijk een steeds verdere afslanking van de ambtelijke or ganisatie plaatsvindt, zonder dat er sprake is van gedwongen ontslagen. Dat daarbij de huidige kwaliteit van de dienstverlening op een aantal fronten merkbaar zal inboeten staat volgens het college zonder meer buiten twijfel. 23, 24, 25,en 26 juni 1984 De kermis te Heide begint op zater dag 23 juni te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 26 juni te 24.00 uur. De atrac- ties van de kermis van dit jaar zijn: autoscooter, per 2 persoonswa gen, ƒ1,per rit, ƒ5,voor 7 ritten en ƒ10,— voor 15 ritten. babysport en kindervliegtuigmo- len, 75 cent per rit, ƒ2,50 voor vier rit ten. Boksbal 1,- voor 4 keer slaan schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten, ƒ5,— voor 12 schoten, ƒ3,50 voor 3x k leurenfotoschieten lijntrekspel/en of bussensport ƒ1,per spel, ƒ2,50 per 3 x spelen. balco-rotor, 25 en 50 cent per spel, naar keuze van de speelkast. Daarnaast zijn op de kermis nog aanwe zig een nougat-suikerkraam en de frites kraam. De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag na 17.00 uur. zondag na 13.00 uur. maandag en dinsdag na 16.00 uur. Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 De seizoenabonnementen worden verkocht aan de kassa van het zwembad, op maandag t.m. vrijdag van 15.45 tot 18.45 uur en op zaterdag en zondag van 13.30 tot 15.30 uur. GEZINSABONNEMENT (geldig voor het hele gezin) f 120,50 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Volwassenen f 56,75 Jeugd t.m. 16 jaar f 36,50 De seizoenabonnementen zijn geldig tot 1 september 1984 en uitslui tend voor het buitenbad. De openingstijden van het buitenbad zijn: maandag t.m. vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur en zaterdag-en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Op zondag 24 juni a.s. wordt voor de derde maal een bak- en transportfietsra ce gehouden in Brukske. In verband hiermee zullen de beide parkeerplaatsen aan de noordzijde van het winkelcen trum autovrij moeten zijn. Daarom worden omwonenden verzogt op zon dag a.s. vanaf 08.00 uur de beide par keerterreinen niet te gebruiken. De af sluiting duurt tot ongeveer zes uur in de middag. Op maandag 25 juni a.s. zal burge meester mr. H.J.M. Defesche geen spreekuur houden. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 21 mei 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van Fam Mi- chels Steegse Peelweg 73 te Leunen, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van pluim veehouderij met een propaangasinstal- latie ten behoeve van huishoudelijk ge bruik. dat op 21 mei 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van C. van de Kroon en P. Janssen Kuulenweg 15 te Vredepeel, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Kuulenweg 15 te Vrede peel. dat op 29 mei 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van A.G.M van Rens, Begijnhofweg 4 te Heide, voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Begijnhof 4 te Heide. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 22 juli 1984, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 22 juli 1984 Burgemeester en wethouders De leden van de commissie voor jeugd, sport en recreatie zijn uitgeno digd voor een korte vergadering op woensdag 27 juni a.s. om 16.45 uur in kamer 1.27 van het raadhuis. In deze korte vergadering zal de me ning van de commissie worden gevraagd over een voorstel van het college voor subsidiëring van een groep Turkse jon geren. De activiteiten van deze groep worden georganiseerd vanuit een ruimte in het pand Hoenderstraat 10 (Dingus) Deze vergadering moet om 17.00 uur afgelopen zijn omdat de leden van de commissie dan verwacht worden in de raadszaal om deel te nemen aan de geza- melijke vergadering met de commissie Maatschappelijke zorg over de samen werkingsvoorstellen voor de Clockert- instellingen. Tenslotte is nu al bekend dat de ver gadering van de commissie jeugd, sport en recreatie van 16 augustus a.s. geen doorgang zal vinden en verplaatst is naar 6 september a.s. o_L_ Hiervoor geen voorinschrijving nood zakelijk. De twee activiteiten zijn de eerste uit een serie sportkennismakings activiteiten die Het Comité Recreatiesport Venray organiseert in samenwerking met de stichting Spel en Sport en met medewer king van de plaatselijke V.V.V. een aan tal sportkennismakingsactiviteiten, waaraan door het hele gezin of individu eel deelgenomen kan worden. Zoals de naam al zegt is het de bedoeling de deel nemers kennis te laten maken met spor ten en activiteiten, die niet zo alledaags zijn. Daarnaast zullen ook enkele alle daagse (sport)activiteiten in het pro gramma worden opgenomen. Zoals ge woonlijk staan de gevarieerde program ma onderdelen onder deskunsige lei ding. GEZINSACTIVITEITEN De gezinsactiviteiten beginnen al op 21 juni a.s. met een wandelorientatie- tocht waarvoor gestart kan worden tus sen 18.00 en 19.00 uur bij de fietsenstal ling van het gemeentelijk zwembad. Het wordt een gezellige wandeltocht, waarin een aantal opdrachten zijn ver werkt. De route, die door een bosrijke omgeving loopt, zal op verschillende manieren worden uitgezet. Kosten 1,50 per persoon. Op 26, 27 en 28 juni wordt een recrea tieve mini-triathlon georganiseerd waarin de onderdelen fietsen, zwemmen en wandelen zijn opgenomen. Op de eerste dag wordt 20 km gefietst en de volgende dag 0,5 km gezwommen. Op de derde dag wordt, 5 a 6 km gewan deld. De start is dagelijks tussen 18.00 en 19.00 uur bij de rijwielstalling van het zwembad. Kosten 3,- per persoon. Voor de kleinsten van het gezin kunnen de afstanden aangepast worden. ALTERNATIEVE SPELINSTUIF Op 5 juli wordt van 18.30 tot 21.00 uur een alternatieve spelinstuif nabij de wetteling georganiseerd met allerlei leu ke gemakkelijke, gekke, aardige en moeilijke spelen voor het hele gezin of voor enkelingen. Er zijn spelletjes bij waarvan men nog nooit heeft gehoord. Kosten 1,50 per persoon. DIVERSE BALSPELEN Op 12 en 13 juli kan men van 9 tot 16 uur bezig zijn met alle soorten van balspelen. Kosten ƒ5,- per persoon voor 2 dagen. FIETSACTIVITEITEN Op 19 en 20 juli worden van 9 tot 16 uur op het sporpark „De Wieën" aller lei behendigheids- en creativiteits- acti viteiten op de fiets georganiseerd. Kosten 5,- per persoon voor beide da gen. KANOVAREN Op de data 9, 10, 16 en 17 juli kan men in het gemeentelijk zwembad van 09.00 tot 12.00 uur kennismaken met een nog weinig bekende watersport: het kanovaren. Onder deskundige leiding worden de basistechnieken in het zwem bad bijgebracht en mogelijk word 's middags van 13.30-16.00 uur een af- vaartje gemaakt in rustig stromend wa ter. Men kan o.a. kennismaken met ka no, peddel, drijver, spatzeiltje etc. kosten 2.50 per dag. INSCHRIJVEN Voor de deelname aan de diverse balsporten op 12 en 13 juli, voor de fietsactiviteiten op 19 en 20 juli en het kanovaren op 9, 10, 16 of 17 juli moet men zich van te voren laten inschrijven vóór 1 juli a.s. Men kan dat dan doen bij Bureau Sportzaken van de gemeente Raad huisstraat 1 (tel. 04780-83838 toestel 242) of bij de plaatselijke VVV in de La tijnse school (Grote Markt) tel. 04780- 10505.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13