y ER ENIGIN GSNIEUW S rW y yM' - jjaHkSty cav2?mc Venrays Mannenkoor KINDERKOOR de BANDELIEREN O.J.C. de Brak Koning van Ere Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Stichting jeugd en jongerenwerk Brukske Wijkraad Smakterheide SURINAAMSE VERENIGING I II K' Bewoners Belan gen Organisatie Landweert DERDE ORDE TRIMCLUB Door advies van raad milieu hygiëne actiegroep „weg met de auto" is terug erenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. inderdag 14 juni om 19.30 uur re- ie bassen en om 20.00 uur gehele in rest. Vlakwater, idag 17 juni deelname aan de slot- jvan de avondvierdaagse. Verzame- lij de Wetteling om 12.45 uur. Het is om 16.45 uur de Toezengers 11 km^016'611 'n Galmhut om 16.30 landag 18 juni bestuursvergadering frlakwater. Donderdag 21 juni om 19.30 uur re- Itie tenoren en om 20.00 uur gehele En 24 juni concertreis naar Saul- Vertrek v.a. het gemeentehuis om uur. Alle gegevens over deze reis It U in 'n speciale uitgave van 'n pe ri 80-9j|iek. repetitie wegens vakantie op 19 en ili en 2 aug. onderbroken door het lijkse fietstochtje naar Geysteren op ili. fmelden bij R. van Mil, tel. 86917 iblokaal Vlakwater, tel. 82318. I KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY bderdag 14 juni. jftitie harmonie orkest uur. idag 17 juni. it jeugdvierdaagse. Bijeenkomst 16.30 uur schouwburg. Uniform: hemd en rode das. indag 18 juni. uur algemene ledenvergadering, iderdag 21 juni. Schuttersveld. Aanwezig zijn al- te 19.15 uur Uniform: wit hemd en erdas. AGENDA - ndag 17 juni. ;ht Jeugdvierdaagse. inderdag 21 juni. t Schuttersveld, e^ndag 24 juni. lertede b.g.v. priesterfeest. „Jijdag 29 juni. mconcert Markt Venray. inderdag 5 juli. equeavond - indag 7 oktober ert te Blerick met Horst, indag 4 november entelijk muziektournooi. terdag 17 november, iafeest. rijsta; rage achti 130 #00.- I.EERLINGENOPLE1D1NG inderdag 14 juni. titie jeugdorkest om 18.30 uur. inderdag 21 juni. ert Schuttersveld. Aanwezig zijn 8.15 uur aldaar, inderdag 5 juli. eque. DRUMBAND ndag 17 juni. repetitie wel intocht jeugdvier- 39 7 se, Bijeenkomst om 16.30 uur tiwburgplein. aandag 18 juni. uur jaarvergadering in de stal. ndag 24 juni. de b.g.v. priesterfeest 11.30 uur. melden harmonie-orkest bij de se- lynan iris, tel. 80225; leerlingen bij de heer lts, tel. 82803 en drumband bij de van Els, tel. 86824. lefoon clublokaal, 82515. DAMESKOOR Zaterdag 17 juni voor de liefhebbers de wandelvierdaagse, laat de overigen hen komen aanmoedigen. Woensdag 20 juni om 20.00 uur repe titie, alsook Woensdag 27 juni. Zondag 24 juni medewerking aan de Hoogmis in de Vredeskerk t.g.v. de eerste Mis van de kapelaan, om 10.30 uur in officiële kleding. Weest U s.v.p. om 10.15 uur aanwezig in het zaaltje. Zaterdagavond 30 juni fietsenrally Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Zaterdag 17 juni. Om 10.15 uur zingen wij de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 20 juni. Van 18.30-19.30 uur repetitie in het ak- tiviteiten centrum, Kennedyplein 1 Gaarne trouwe opkomst! Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannén. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 „CAPRICCIO" Wil je er aan denken dat je je koormap nog moet inleveren? wacht daar dan niet te lang mee. „BOJEMA" Vrijdag 15 juni. 18.45 Repetitie alleen voor de blaasinstrumenten. Vrijdag 22 juni. 18.45 uur repetitie voor de strijkers. „SALTARELLO" Zaterdag 16 juni. GEEN REPETITIE Zondag 17 juni. 9.30 uur aanwezig zijn op het St. Vin- centiushuis. 10.00 uur Eucharistievie ring. j'^eiMKiwoo» Vrijdag 22 juni Extra repetitie voor het hele koor van 16.15-16.45 uur. Zondag 24 juni Receptie Vlakwater om 12.45 uur. Blokfluitgroep. Blokfluit en muziek en standaard mee nemen naar de extra repetitie van 22 ju- Zondag 17 juni We zingen de laatste gezinsmis van 11.00 uur. We zijn om 10.30 uur in de kerk. Dinsdag 19 juni We komen om 19.00 uur bij elkaar in het repetitiezaaltje. Zaterdag 30 juni Koorreisje. We zijn om half 9 op de parkeerplaats bij het ge meentehuis. Breng je beste humeur mee en.... de zon. Op de repetitieavond (we hoeven niet meer echt te repeteren) horen jullie al'es over het koorreisje en over wanneer we samen de videoband bekijken, die dhr. Custers heeft gemaakt van de musical op de ouderavond. A.s. donderdag 14 juni speelt in de brak de Amsterdamse band XYMOX met als bezetting: Ronny, gitaar zang st ring bas, Pieten Synthesizer, orgel, st ring, zang. Anke: zang, casio, string. Verder ritme Korg KPR 77 en film zoals KAMPIOENSCHIETEN Op zondagmiddag, eerste Pinkster dag, was de laatste zondag om de kam pioenstitel te behalen. Na en spannende strijd werd P. Willems Jr. Kampioen. De uitslagen waren als volgt. 1 Peter Willems jr. 45 pnt 2 Piet Volleberg 44 pnt 3 Jan Willems 42 pnt 4 Harrie Rongen 41 pnt 5 Pieter van de Broek 41 pnt 6 Koos van Kilsdonk 40 pnt 7 Antoon van de Broek 40 pnt 8 Peter Willems Sr. 38 pnt 9 Theo van Neer 38 pnt lOJoReynders 34 pnt 11 Jeanette Marks 33 pnt 12 Harrie van Tilburg 32 pnt 13 Nel Willems 31 pnt 14 Leen Willems 30 pnt 15 Herman Janssen 25 pnt 16 Joost van Gerwen 24 pnt 17 Jep Jansen 23 pnt 18 Carla Hendriks 19 pnt Ook de Jeugdleden schoten zondag middag om de kampioenstitel. 1 Stefan Willems 2 Marjo Willems 3 Peter van Neer 4 Audrey Marks 5 Marco van Neer In de extra ronden werden de prijzen alsvolgt behaald. 1 Jan Willems 2 Harrie Rongen 3 Antoon van de Broek 4 Peter Willems Sr. 5 Piet Volleberg 6 Peter Willems Jr. KONING VAN ERE Zondag 17 juni zullen de honoraire leden schieten om de titel Koning van Ere. De leden worden om 2 uur op het schietterrein verwacht. De aanvang is 3 uur. Broekhuizenvorst. Zondag 24 juni ge ven we een showoptreden in Broekhui zenvorst. De leden worden om 9 uur in KOSTUUM in het gildehuis verwacht. Oproep aan de begunstiger (Honaire leden) van schuttersgilde St. Anna. Zondagmiddag 17 juni kunt U op het schietterrein komen schieten en strijden om de titel. KONING VAN ERE 1984 De wedstrijd begint om 15.00 uur. Brengt U gerust Uw kinderen, en fami lieleden mee, ook zij kunnen meeschie- ten, terwijl voor een hapje en een drank je wordt gezorgd. Het schietterein be vindt zich in de bossen aan de Endepoel, Beekweg richting Merselo OVerloon. Bij deze kruising rechtsaf naar over- loon, eerste bospad linksaf en U komt vanzelf op het schietterrein. Heden donderdagavond 14 juni. Oe fenen schieten aanvang 19.30 uur. Op het schietterrein de Endepoel. A.s. za terdagmiddag 16 juni, oefenen voor het tamboer en fluiterkorps aanvang 13.00 uur in de school ,,de Keg" Dit is zeer belangrijk voor het komende bonds- feest. A.s. Zondag 17 juni is het 2e bondsfeest in tegelen. Bijeenkomst voor het hele korps om 12.45 uur. In café ,,De Klomp" vertrek uiterlijk 13.00 uur. Zorg dat Uw uniform netjes in or de is, Denk aan Zwarte schoenen en zwarte kousen. In de Optocht hebben we no 16. Veel succes. je kunt zien veel ritme en synthesizer. De muziek doet veel denken aan new or der. De groep bracht onder eigen beheer de 12 inch „Subsequent Pleasures" uit en maakte onlangs nog een tour door Engeland met Dead can Dance en deze maand zal er nog een Lp gemaakt wor den, wie XYMOX wil zien: donderdag 14 juni aanvang 22.30 entree 4,- St. Pe\^S Na en rustig weekend draait het pro gramma komend weekend weer op volle toeren. Het begint zaterdag met de jaar lijkse kollekte. Iedereen wordt in de ge legenheid gesteld zijn bijdrage te leveren om daarmee ook de waardering voor de aktiviteiten van het korps tot uitdruk king te brengen. Zondag a.s. zal het korps medewerking verlenen aan het slot van de avondvierdaagse Tijdstip zal nog nader bekend gemaakt worden. Op maandag 4 juni hebben we het sei zoen definitief afgesloten met een gezel lige bijeenkomst van de leiding en het is weer eens gebleken dat door zelfwerk zaamheid een zeer gezellige avond te or ganiseren is zonder dat daar hoge kosten aan verbonden zijn. Terugkij kend naar het afgelopen seizoen kunnen we stellen dat het jeugdwerk zeer goed bezocht is en dat het wel degelijk zin heeft buiten de school om kinderen con tact te laten hebben met anderen en door een niet schoolse wijze cratief be zig te zijn is een ontspanne sfeer waar te nemen welke in het resultaat van de werkstukjes tot uitdrukking komt. Ou ders van het Brukske we hopen in sep tember weer te starten en hebben daar bij nog wat hulp nodig van mensen die kijk hebben op recreatief bezig zijn en er ook zin in hebben om één uur per week de kinderen mee te begeleiden. Als U zich hier toe geroepen voelt kunt U contact opnemen met Peter de Jong. Tel. 84621. Ter afsluiting van het seizoen hebben we komend weekend een disco weekend waarbij iedereen welkom is en waar de bezoekers hun wensen voor het volgen de seizoen kenbaar kunnen maken. Het is een gezellig seizoen geweest en dat is mede te danken aan het leuke publiek. Tevens willen we de organisatoren al vast bedanken voor de grote inzet dus Vero, Lou, Axel en Viqtor bedankt. Ook voor de geboden hulp van Jan en Martin zeggen we dank waarbij we ook het beheer o.a. Huub, Michel en Henk dankbaar zijn. We zien jullie dus alle maal weer het volgende seizoen maar wse draaien nog eerst op zaterdag 16 ju ni van 19.00 ur tot 22.00 uur en op zon dag 17 juni van 14.00 tot 17.00 uur. Dus tot dan in d e Kiosk Brukske. FEESTWEEKEND WIJK SMAKTERHEIDE 23 en 24 juni a.s. hebben wij ons feestweekend in de wijk. Dit wordt het eerste lustrum. Wij hopen dat het weer mannetje ons niet in de steek laat zodat we een zonnig feestweekend krijgen. Zaterdag 23 juni beginnen we om 14.00 uur met sporten voor de jeugd van 4 tm 17 jaar uit onze wijk. 's Avonds is er een feestavond m.m.v. Mallemoer. Zondag 24 juni 's Morgens frtihshop- pen en 's middags voetbalinstuif door alle bewoners van de wijk, jong en oud. Zowel zaterdag als zondag staan er overdag verschillende kraampjes met o.a. touwtje trekken, snoep verkoop, koffie met broodjes. Verder ks er zon dag vanaf 11.00 uur ROMMEL MARKT en KINDERMARKT. Wij hebben mooie spullen en hopen dat er veel belangstelling voor is. Dit feestwee kend houden wij in en om ons wijkge- bouw OP 'T NIPPERKE gelegen aan de St. Odastraat 41. De S.V. Venray organiseert op vrij dag 29 juni 1984 ter gelegenheid van de dag der vrijheden een grote feestavond. Het programma ziet er als volgt uit: vanaf 20.00 uur tot 2.00 uur 's nachts gaan we dansen met het zeer populaire orkest „Wasi Na Doja"uit Rotterdam; verder is er een „electric boogie" dans wedstrijd; ook zal er voor U optreden de bekende dansgroep „Hawaïn Soul Angels". Het gebeuren vindt plaats in zaal „In den Engel", Poststraat 1 te Venray. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING I ME VROUWEh Op maandag 18 juni a.s. gaan we 'n fietstocht houden, tenminste als de weergoden ons gunstig gezind zijn. We vertrekken om 13.30 uur vanaf het ge meentehuis aan de Raadhuisstraat. We hopen op een grote opkomst. Openbare vergadering op woensdag 20 juni 20.00 uur in Wijkcentrum Land weert, Boterbloem 45. AGENDA 1 Opening 2 Notulen vergadering d.d. 16 mei 3 In en uitgaande post 4 Wijkkrant 5 Wijkradenoverleg 6 Stichting wijkcentrum 7 Wijk feest 8 Rondvraag en sluiting Wandelvierdaagse Venray Zoals jullie weten is C.A. V. ook dit jaar van de partij, alleen lopen we in plaats van 10 km nu de 15 km. En dat iedereen fit si blijkt uit het aantal aanmeldingen, nog een paar meer en we zouden twee groepen kunnen laten lopen, uiteraard stellen wij het zeer op prijs dat er zich zoveel mogelijk liefhebbers hebben aan gemeld. P.s. zorg allen op tijd aanwezig te zijn zodat alles op rolletjes loopt, ook al hebben jullie die niet onder de schoe nen. Wij vertrouwen op jullie, en jullie kunnen op ons vertrouwen. De verzor ging van de groep ligt evenals vorige ja ren weer in handen van Hans en Jo, dus wat dat betreft zit het wel goed en de rest ligt aan jullie. Veel succes en doe je best.... C.A.V. zal ook zoals de laatste jaren gebruikelijk is assisteren bij de wandelvierdaagse zoals het verdelen van versnaperingen op de rust plaatsen, de communicatie onderling en met de orga nisatie, het rode kruis enz enz. Op een na hebben we weer dezelfde mensen als vorig jaar dus ook dat loopt zeker weten weer goed. ALD MERSELOSE DAG Een heel mooie dag, nu al landelijk bekend en ieder jaar meer toeschouwers of bezoekers net hoe je het noemen wilt bovendien ook nog goed weer, nou wat wi je dan nog meer. Wij schatten het aantal bezoekers op deze dag op ruim 25.000, een teken dat deze dag lang zaam maar zeker ingeburgerd is bij de plaatselijke bevolking maar ook ver daarbuiten. Het petje af voor de organi satie die op deze dag de handen vol werk heeft. Wij van onze kant danken dan ook de organisatie voor het vertrouwen dat in ons gesteld wordt, Wij hebben prettig samen kunnen werken met de politie, rode kruis en organisatie en ho pen dit nog vele jaren te mogen doen, hartelijk dank namens het bestuur van C.A.V. en hopenlijk die wij volgend jaar ook weer mee. WAT KOST'N AUTO TEGENWOORDIG? f 110,- voor 'n héél weekend! Vanaf f 110,- huurt u 'n Hertz auto van vrijdag 17.00 tot maandag 09.00 uur. Incl. alle kilometer en BTW. van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85: KYNOLOGENCLUB VENRAY EN OMSTREKEN Op 15 juni a.s. organiseert K.C. Ven ray weer haar maandelijkse aktiviteit. Als gastspreker zal de heer L. Arts uit Oirlo het een en ander vertellen en uit leggen over de opleiding en het werken met jachthonden. Zelfs een enthousiast zal waarschijnlijk wat orde kunnen scheppen voor die mensen die de kluts kwijt raken bij termen als; voorstaan, drijven, apporteren, staande hond, lo pende hond enz. Tevens zullen deze avond de diploma's worden uitgereikt aan de geslaagden van de Aspiranten en Ele mentaire gehoorzaamheids examens van 8 april jl. Ook de geslaagden van de cur sus Basis Kennis Kynologie kunnen deze avond hun diploma in ontvangst ne men. Voor diegenen die de B.K.K. cur sus niet hebben gevolgd, maar daar ach teraf spijt van hebben gehad is er nog goed nieuws, want in september a.s. start K.C. Venray de cursus A.K.K. Al gemene Kynologische Kennis. Wel een beetje moeilijker dan het B.K.K. maar zeker de moeite waard voor iedereen die alles over onze honden wil weten. U kunt zich voor de cursus opgeven op de avond van 15 juni, of schriftelijk bij het secretariaat, p/a A. Bexkens, Veu- lenseweg 51 Veulen. Iedereen is welkom op 15 juni a.s. in jeugdgebouw de Hoefslag De VLies 41 in Veulen. Aan vang 20.00 uur. Op woensdag 20 juni houden wij onze laatste maandvergadering vóór de vakantie. We beginnen met een Eucha ristieviering om half 8. Daarna blijven we nog enige tijd samen, onder het genot van een kop koffie. In juli dus géén maandvergadering. Lourdescomité afdeling Venray KOLLEKTE-WEEK Van 18 t.m. 24 juni a.s. gaan ze weer op pad, de vele vrijwilligers/sters van det Lourdes Liefdewerk in de gemeente Venray. Deze week is n.l. door het gemeentebestuur van Venray toegewe zen aan het Lourdescomité afd. Venray van de Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Deze jaarlijks terugkerende kollekte is voor het Lourdescomité een onmisbare bron van inkomsten gewor den. Uit de opbrengst van deze aktie kunnen elk jaar veel ziekenreizen bekostigd worden. We hopen dan ook van harte dat U onze kollentanten niet aan de deur laat staan, maar hen spon taan met een milde gift zult ontvangen. Want juist zij zijn het die zich geheel belangeloos inzetten om zoveel moge lijk zieken uit onze gemeente een Lourdes-reis aan te kunnen bieden. De opbrengst wordt per kerkdorp c.q. wijk gebruikt. Voor eventuele inlichtingen kunt U zich wenden tot G. Philipsen, Goud smidstraat 42, tel. 83575 of H. Beer- kens, Noordsingel 11, tel. 83428. Wij denken U bij voorbaat voor uw medewerking. FOTO/DIA-AVOND De definitieve datum van de foto/ dia-avond is maandag 2 juli 1984 om 19.00 uur in Huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat. Wilt U hieraan medewer king verlenen door korte tijd uw foto's en negatieven af te staan, zodat deze tijdens de foto/dia-avond kunnen wor den bijbesteld, neem dan kontakt op met een van de bestuursleden: Mevr. v. Stiphout-Pennings, Clovishof 1, tel. 86721; Mevr. Hendriks-Claessens, Montgome- rystraat 16, tel. 84581; Mevr. Goorts-Verhagen, Dr. Kort- mannweg 36, tel. 88539; Dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575; Dhr. H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. U kunt zich ook reeds opgeven voor de september-bedevaart. Voor alle in lichtingen en opgave: G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. VRIJWILLIGERS CENTRKLE f VENRW De vrijwilligerscentrale Venray is ge vestigd in „De Clockert", Bergweg 4, 5801 EG Venray, kamer 35. De openingstijden zijn: Maandag 10.00-1130 uur Dinsdag 10.00-11.30 uur Woensdag 10.00-11.30 uur 16.00-17.30 uur Donderdag 10.00-11.30 uur Verder kunt U altijd telefonisch een afspraak maken, tel. 04780-86245. Heeft U interesse, of wilt U informa tie, kom dan eens langs! De vrijwilligerscentrale heeft momen teel in haar vakaturebestand de volgen de vrijwilligerswerkzaamheden: onderhoudswerkzaamheden; onderwijskundige ondersteuning in de klas. reparatiewerkzaamheden aan speel goed en speeltoestellen; knutselen met kleuter meehelpen organiseren van ont spanningsavonden. documentatie-werkzaamheden mede verzorgen van warme maaltijden opzet van vrije tijd clubs speel-o-o-theek opvang van buitenlandse kinderen kleding ruilbeurs werkzaamheden t.b.v. kinderen, bejaarden, gehandicapten gedurende de vakantie periode in binnen- en buitenland administratief werk op basisscholen kindervakantiewerk verder is er een project gestart m.b.t. het buiten gebeuren: meer informatie bij de vrijwilligerscentrale. Onze aktiviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Ballonzuilcircuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf Beekweg Cooper- baan Donderdagavond vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op hardere ondergrond voor langere af stand, Route Singels Venray Trimmers Zondag, op het Overloon circuit een gevarieerd trimprogramma. We verza melen en vangen aan om 9.00 uur bij Parkeerplaats „De Vers" Overloon. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma op het circuit Geysterse bossen,Verzamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf Parkeerplaats Wandelpad ka pel. Inlichtingen: P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Vereniglngsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur Inleveren. Bijdrage van de Venrayse automobiel en garagebedrijven. Het heeft er even naar uitgezien dat de doelstelling van de stichting BOVAG/RAI Fonds voor bijzondere activiteiten was bereikt. Doel van de ac tie „Blij dat ik Rij" was immers het ver beteren van het „klimaat" voor de au to. Vorig jaar werd in de tweede kamer een motie aangenomen die in feite nieu we fiscale aanslagen op de auto -althans tot en met 1984- verbood. Als Minister van Verkeer en Waterstaat kwam ie- mand'in functie die veel meer dan haar voorgangers oog bewees te hebben voor de functie van de auto in de samenleving En tenslotte trad er een herstel op in de automarkt. Maar kort achter elkaar zijn er stand punten in de publiciteit gekomen, die duidelijk aangeven dat actie van de branche nodig blijft. De groeperingen „Natuur en Milieu" en „Wijs op Weg" brachten begin april naar voren dat het probleem van de zure regen eigenlijk aan de auto te wijten is en dat daar dus onmiddelijk maatregelen genomen zou den moeten worden. Vorige week maak te de Centrale Raad voor Milieuhygiëne het nog erger. In een advies aan minister Winsemius werd, men zou haast zeggen op ouderwetse wijze, gepleit voor drastische lastenverzwaringen, beper king van het autogebruik en verbetering van het openbaar vervoer. Het NOS journaal besteedde er drie minuten zendtijd aan zonder de ander partij te horen, alle kranten namen het verhaal over. Afgaande op wat de media over dit advies hebben bericht, kan niet anders worden geconstateerd dan dat de Raad zich daarmee een duidelijk brevet van onvermogen geeft. Men is kennelijk niet op de hoogte van de economische func tie van de auto, van de ermee samen hangende werkgelegenheid en de bete kenis voor de mobiliteit in Nederland: van alle personenvervoer wordt meer dan driekwart door de Auto verzorgd. Ook schijnt de Raad -waarin werkge vers, werknemers, milieu-organisaties en de ANWB zitting hebben- niet te we ten dat er EEG niveau voorschriften bestaan die betrekking hebben op de milieuaspecten van de auto. Deze heb ben er in ons land al toe geleid, dat in vier jaar tijd (1978-1982, C.B.S. -cijfers) bij een groei van het autopark met veer tien procent de emissies van de meeste schadelijke stoffen zijn teruggelopen. Voor koolmonoxyde was de daling 27 voor koolwaterstofen 21% en voor- loodverbindingen was dat 20%. Alleen bij stikstofoxyden was er een kleine 2%) toeneming. Ook de geluidproduktie van auto's in dezelfde periode aanzienlijk geredu ceerd. De gemiddelde geluidproductie is met 3 db gedaald (a). Dat betekend in feite een halvering van het niveau. Er moet voorts op worden gewezen dat de functie van het openbaar vervoer, hoe onmisbaar ook, nu eenmaal beperkt is. Het stelselmatig beleid van de overheid ter bevordering ervan en de miljarden subsidie hebben niet tot een sterke toe neming van het openbaar vervoer ge leid. De opmerking van de raad over zwaarder belasten van de z.g. tweede auto in het gezin geeft hel beste aan, dat men niet op de hoogte is van de feiten. Het aandeel van de tweede auto's in het autopark bedraagt niet meer dan 8 pro cent. Er wordt weinig mee gereden, zo dat de invloed in het totale verkeer ge ring is. Ook uit de stelling van de Centrale Raad dat dieselolie en LPG duurder gemaakt zouden moeten worden, blijkt wel dat men niet goed is geinformeerd over de milieu-aspecten van de verschillende brandstoffen en over de hogere motor rijtuigenbelasting die voor deze catego rieën geldt. De conclusie kan niet anders zijn dan dat de actie groep „Weg met de auto" weer terug is, waarbij gelukkig kan wor den aangetekend dat dat het VNO zich inmiddels van het advies heeft gedistan tieerd. Van de ANWB is zulks niet ver nomen. De vraag rijst derhalve of de toeristenbond zich met deze stellingna- me verenigt, want het is slecht voorstel baar dat men daarmee ook het stand punt vertolkt van de circa twee miljoen leden/automobilisten. 18 juni uur alleen voor de nieuwelin- aansluitend om 19.30 uur spela- alle jongens; 19 juni Langstraat 104, tel. 81690. 24 juni zingen we voor het (voor de vakantie) de Hoogmis, breekt ook voor ons koor de va- aan en daarom tot nader bericht meer. Er zijn in het wee- 26 27 mei jl. 2 kinderjasjes Hierover kan kontact opgenomen met het secretariaat 104 tel. 81690). 15 juni. uur repetitie voor het hele

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7