GEMEENTEPRAAT V f Informatie over openbaar vervoer Venray en omgeving O NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting VERKEERS MAATREGEL BIJ DE AVOND WANDEL VIERDAAGSE Kiezen voor Europa; wat kopen we ervoor Uitoefening van het kiesrecht door werknemers Stemming Commissie financiële en econimische zaken bijeen Gemeentehuis dicht op donderdag 14 juni 'I- :re- Bezuiniging op straatverlichting in Venray-Oost c.a. Rijbewijzen Bouwvergunning aangevraagd Fietsdriedaagse Bouwvergunning verleend Opgave destructie- materiaal Adverteerders opgelet Verklaring van geen bezwaar ^<y> p Door de voorlichtingsdienst van de Europese Gemeenschap is een brochure gemaakt met het oog op de verkiezingen voor het Europees Parlement. Deze bro chure is gratis af te halen bij de receptie van het gemeentehuis De burgemeester herinnert eraan, dat iedere werkgever VERPLICHT is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gele genheid te stellen aan de verkiezing deel te nemen wanneer zij niet buiten dienst tijd kunnen stemmen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achtereenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de verplichting is strafbaar ingevolge artikel X9 der Kieswet. Venray, 5 juni 1984 De burgemeester Mr. H.J.M. Defesche Ter verkiezing van de leden van het Europese Parlement De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat op donderdag 14 juni 1984 de stemming zal plaatsvin den Ier verkiezing van de Leden van het Europese Parlement. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7.00 uur n.m. Hij herinnert aan de inhoud van arti kel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar. 5 juni, 1984 De burgemeester voornoemd Mr. H.J.M. Defesche Verklaring Rij route autoverkeer éénrichtingsweg vanaf Hoe- bertweg (inrijden vanaf Zuid singel voer autoverkeer verboden. Stopverbod aan beide zijden van de Sportlaan. Stopverbod aan beide zijden van de Zuidsingel tussen de Langstraat en de Leunseweg. Op woensdag 13 juni a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie voor financiële en economi sche zaken. Het behandelen van de agenda begint om 17.15 uur, maar de commissie komt al om 17.00 uur bijeen in de filmzaal van het raadhuis om de nieuwe audio-visual over de industrie vestiging te bekijken. De gemeenteraad heeft vorig jaar een krediet beschikbaar gesteld om en diase rie te laten maken, welke kan worden vertoond aan ondernemers, die zich eventueel in Venray willen komen vesti gen. Deze dia-serie, verwerkt tot een vo lautomatische audio-visual is inmiddels gereed in een Nederlandse en Engelse versie en zal woensdag voor het eerst worden vertbont aan de commissiele den. Als eerste agenda punt staat op de agenda een bespreking over de LIOF ac tie. Deze actie zal tijdens de vergadering worden toegelicht door vertegenwoordi gers van het LIOF. Dan zal de commis sie zich bezig houden met de voorgestel de bezuinigingen voor de jaren 1985 t/m 1987 en met de uitgangspunten voor de begroting voor 1985. Nadat de tweede drie maandelijkse aanpassing van de begroting 1984 is be handeld wordt gesproken over de op heffing van hel Samenwerkingsinstituur Automatisering Limburg. Tenslotte houdt de commissie zich be zig met de te heffen baat belasting in verband met de aanleg van het aardgas- net Laagriebroekseweg/Weideweg. De bedoeling is, dat een bedrag van 55.462,50 85% van de aanlegkosten) in 5 jaar tijds doorde aangeslotenen zal worden opgebracht. Op donderdag 14 juni a.s. worden de verkiezingen voor het Europese Parle ment gehouden. In verband daarmee zal het Gemeentehuis die dag de gehele dag gesloten zijn. Alleen de afdeling burger lijke stand is geopend van 11 tot 12 uur voor het doen van geboorte- en overlij- densaangiften. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter jf.Jkr Het Comité Recreatiesport Venray organiseert in samenwerking met de stichting Spel en Sport en met medewer king van de plaatselijke V.V.V. een aan tal sportkennismakingsactiviteiten, w aaraan door het hele gezin of individu eel deelgenomen kan worden. Zoals de naam al zegt is het de bedoeling de deel nemers kennis te laten maken met spor ten en activiteiten, die niet zo alledaags zijn. Daarnaast zullen ook enkele alle daagse (sport)activiteiten in het pro gramma worden opgenomen. Zoals ge woonlijk staan de gevarieerde program ma onderdelen onder deskunsige lei ding. GEZINS ACTIVITEITEN De gezinsactiviteiten beginnen al op 21 juni a.s. met een wandelorientatie- tocht waarvoor gestart kan worden tus sen 18.00 en 19.00 uur bij de fietsenstal ling van het gemeentelijk zwembad. Het wordt een gezellige wandeltocht, waarin een aantal opdrachten zijn ver werkt. De route, die door een bosrijke omgeving loopt, zal op verschillende manieren worden uitgezet. Kosten 1,50 pei persoon. Op 26, 27 en 28 juni wordt een recrea tieve mini-triathlon georganiseerd waarin de onderdelen fietsen, zwemmen en wandelen zijn opgenomen. Op de eerste dag wordt 20 km gefietst en de volgende dag 0,5 km gezwommen. Op de derde dag wordt, 5 a 6 km gewan deld. De start is dagelijks tussen 18.00 en 19.00 uur bij de rijwielstalling van het zwembad. Kosten 3,- per persoon. ALTERNATIEVE SPELINSTUIF Op 5 juli wordt van 18.30 tot 21.00 uur een alternatieve spelinstuif nabij de wetteling georganiseerd met allerlei leu ke gemakkelijke, gekke, aardige en moeilijke spelen voor het hele gezin of voor enkelingen. Er zijn spelletjes bij Om chaotische toestanden rond de sporthal „de Wetteling" tijdens de Jeugd vierdaagse (14, 15, 16, en 17 juni a.s.) te voorkomen, zullen tijdens deze dagen enkele tijdelijke (verkeers) maat regelen van kracht zijn. Om de rommelige situaties op de kruising Zuidsingel/Sportlaan te voor komen, is de eenrichtingsverkeersrege- ling in overleg met de organisatie opge zet. In- en uitstappen op de Zuidsingel is om de Verkeersdoorstroming niet te be lemmeren, ten strengste verboden. Ouders, die kinderen brengen en ha len per auto kunnen de Sporthal (ver trekpunt van de wandelingen) alleen be reiken via de Hoebertweg en de Sport laan. Hier geldt eenrichtingsverkeer. Op het onverharde parkeerterrein wordt een sluis gemaakt waar men kinderen kan laten uitstappen. Onmiddelijk doorrijden is en vereiste voor een vlotte afwikkeling en ten be hoeve van een doorgang, eventueel voor een hulpverleningsvoertuig. Op het onverharde parkeerterrein is tot 18.30 uur alleen parkeren toegestaan voor kaarthouders. Nadat de kinderen snel zijn uitgestapt moet men dus elders een parkeerruimte zoeken. Belangrijk is derhalve voor het welsla gen van deze regeling dat kinderen, voor het uitstappen getnstrueers zijn over wat zij moeten doen na het verlaten van de auto. waarvan men nog nooit heeft gehoord. Kosten 1,50 per persoon. DIVERSE BALSPELEN Op 12 en 13 juli kan men van 9 tot 16 uur bezig zijn met alle soorten van balspelen. Kosten 5,- per persoon voor 2 dagen. FIETSACTIVITEITEN Op 19 en 20 juli worden Van 9 tot 16 uur op het sporpark „De Wieën" aller lei behendigheids- en creativiteits- acti viteiten op de fiets georganiseerd. Kosten ƒ5,- per persoon voor beide da gen. KANOVAREN Op de data 9, 10, 16 en 17 juli kan men in het gemeentelijk zwembad van 13.30 tot 16.00 uur kennismaken met een nog weinig bekende watersport: het kanovaren. Onder deskundige leiding worden de basistechnieken in het zwem bad bijgebracht en mogelijk word 's middags een afvaartje gemaakt in rustig stromend water. Men kan o.a. ken nismaken met kano, peddel drijver, spatzeiltje etc. Kosten 2,50 per dag. INSCHRIJVEN Voor de deelname aan de diverse balsporten op 12 en 13 juli, voor de fietsactiviteiten op 19 en 20 juli en het kanovaren op 9, 10, 16 of 17 juli moet men zich van te voren laten inschrijven vóór 1 juli a.s. Men kan dat dan doen bij Bureau Sportzaken van de gemeente Raad huisstraat 1 (tel. 04780-83838 toestel 242) of bij de plaatselijke VVV in de La tijnse school (Grote Markt) tel. 04780- 10505. In de afgelopen winterperiode is bij wijze van proef bezuinigd op de open bare straatverlichting in de wijken Smakterheide, Zuid en Veltum (Kulut 1 en II, Bergkwartier en Hoebertweg), Notarisberg, Heuvelstraat, Gasstraat, Burggraaf, Land weert weg, Dr. Poelsstraat en Pr. Bernardstraat. Tijdens deze proefperiode heefd men de gelegenheid gehad telefonisch of schriftelijk te reageren. Met de verschil lende wijkraden zijn evaluatie gesprek ken gevoerd waarna het uiteindelijke bezuinigingsplan is opgesteld. Het colle ge van B. en W. heeft de volgende wijzi gingen in het oorspronkelijke bezuini gingsplan aangebracht: - 13 lichtmasten, die eerder waren ge doofd, worden weer ontstoken, - 14 lichtmasten, die tot nu toe nog branden, worden gedoofd. - 7 lichtmasten worden omgeschakeld van avond op nachtrooster. - 5 lichtmasten worden omgeschakeld van nacht op avondrooster, - 3 lichtmasten worden verplaatst. Nu de bezuiniging op de openbare straatverlichting in dit deel van Venray definitief is, worden per 1 juli door de PLEM 120 z.g. Paddestoeltjes 28%) 16 hoge lichtmasten 29%) en 7 natri- umlichtmasten 39%) gedoofd. Dat betekend een besparing van ca. 4900,- Daarbij komt nog eens een extra bespa ring van 7400,-. Wanneer deze ge doofde lichtpunten naar elders zijn ge plaatst. In de investeringssfeer wordt door het verplaatsen van oude licht masten bovendien 600,- per lichtmast bespaard omdat er geen nieuwe masten behoeven te worden aangeschaft. Sedert enige tijd wordt vertra ging ondervonden bij de afgifte van rijbewijzen, zowel bij een eerst aanvraag als bij verlenging. Nadat de aanvraag bij de afde ling Bevolkingszaken compleet is ingeleverd kan het momenteel ruim 3 weken duren, voordat men het rijbewijs kan afhalen. Voor de goede orde wordt meegedeeld, dat deze vertraging NIET door de afdeling Bevol kingszaken wordt veroorzaakt (de aanvragen worden dezelfde dag doorgezonden naar de Pro vinciale Griffie in Maastricht, waar door diverse interne om standigheden het gereedmaken van rijbewijzen vertraagd is) Uit informatie van de Griffie blijkt dat onlangs maatregelen zijn genomen om de achterstand zo snel mogelijk weg te werken. Verwacht wordt, dat binnen een zestal weken de wachttijd terug gebracht zal zijn tot ongeveer één week. Mede met het oog op de nade rende vakanties dient men dus voorlopig nog met een langere wachttijd rekening te houden. Het is daarom aan te bevelen, met een aanvraag om verlenging van het rijbewijs tijdig te begin nen, door ongeveer 6 weken voor het einde van de geldigheidsda tum de geneeskundige verklaring en een uitreksel uit het persoons register aan te vragen bij de afde ling Bevolkingszaken. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van 12 premie wonin gen aan Look te Venray (2e fase Land- weert) t.n.v. J. Raedts en Zn. c.v. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van 47 premie- huurwoningen in de le fase van Land- weert te Venray, B.V. Ontwikkelingmij. „De Heem Nederland" te Arnhem; het bouwen van 14 premie koopwoningen aan de kamperfoelie te Venray (2e fase Landweert). t.n.v. Bouwfonds Zuid-Nederlandse gemeen ten, Croy 7 te Eindhoven; de bouw van een carport aan de Hubertusstraat 11 te Venray, t.n.v. B. v. Doorn; de bouw van een carport aan de Hubertusstraat 13 te Venray, t.n.v. J. Bekenes. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 8 juni 1984 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 8 juni 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche In verband met het slechte weer heb ben de organisatoren van de Venrayse Fietsdriedaagse moeten besluiten dit evenement af te gelasten. Het uitstel be tekent echter geen afstel omdat de Fiets driedaagse in ieder geval als de weer somstandigheden beter zijn, zal worden gehouden. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 juni 1984 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het verbouwen van een kapsalon aan de Raadhuisstraat 8-10 te Venray t.n.v. Kappersbedrijven Leo Nooyen b.v. Henseniusplein 9a te Venray; het aanbrengen van een schoorsteenkanaal in de woning Marim bastraat 36 te Venray, t.n.v. A.G.M. van Loon; het uitbreiden van de woning aan de Peter Janssenweg 6 te Ysselsteyn, t.n.v. W.J. Mansvelders; het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Pastoor vd Gaetestraat 1 te Venray t.n.v. W.C.M. Comelissen; het wijzigen van de winkel entree aan de Grotestraat 47 te Venray, t.n.v. Kantoor boekhandel martin Cuypers Venray, 8 juni 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Voor de goede orde wordt er op gewe zen, dat bij de opgave van destructiema- teriaal het aantal dode dieren moet wor den opgegeven. In het bijzonder bij een z.g. „tonnenmelding" dient het aantal daarin aanwezige dode dieren te worden vermeld. Ons is gebleken, dat in de ge meente Venray advertentie- acquisiteurs op pad zijn om ad vertenties te werven voor „een gids voor Venray". Om alle misverstanden uit de weg te ruimen zij gemeld, dat die activiteiten niets te maken heb ben met de gemeentelijke uitgave „Venray van A tot Z" die in het begin van het jaar is verschenen en huis-aan-huis verspreid. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 29 mei 1984 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwver gunning voor: r de bouw van 12 premie koopwoningen aan de Kamperfoelie te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Theunissen b.v. Lovinckplein 5 te Ysselsteyn. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 8 juni 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Evenals in voorgaande jaren publiceert het Bureau Voorlichr ting een overzicht over de voor naamste wijzigingen in trein- en autobusdiensten. Deze wijzigin gen gaan in op 3 juni 1984. Wij beperken ons dit jaar tot de be langrijkste wijzigingen en verwij zen wat de dienstregeling betreft naar het spoorboekje en de bus- gids van de Zuid-Ooster Auto busdiensten. Met ingang van de nieuwe dienstregeling zal de buurtbus Venray-Merselo-Vredepeel ook voor de dorpen Smakt, Holthees en Maashees een verbinding met Venray gaan verzorgen. Sinds augustus 1979 rijdt, op door - de -weekse dagen, de buurtbus tussen Venray en Vre- depeel. Van de buurtbus wordt goed gebruik gemaakt. Tengevolge van wijzigingen in het openbaar vervoer in het Land van Cuijck, zou Maashees met ingang van de nieuwe dienstrege ling zonder busverbinding ko men te zitten. Daarnaast was er al jarenlang de vraag uit Smakt voor een busverbinding met Venray. Met deze wetenschap in het achterhoofd is nagegaan of het mogelijk is om de buurtbus Venray-Vredepeel enkele keren per dag naar Smakt-Holthees- Maashees te laten rijden. Deze oplossing vroeg echter wel om de medewerking van de vrijwilligers die de buurtbus berijden, omdat een deel van vrij royale pauzes tussen de ritten naar Vredepeel, zou wegvallen. In overleg met het buurtbus- comité en de vrijwilligers is een oplossing uit de bus gekomen, die inhoudt dat de buurtbus op maandag- tot en met vrijdag ochtend twee keer van Venray naar Maashees rijdt en 's mid dags drie keer. Op zaterdag rijdt de buurtbus alleen 's middags naar Maashees. Voor de exacte vertrektijden van de buurtbus uit Venray naar Merselo-Vredepeel of Smakt- Holthees-Maashaes verwijzen wij U naar de dienstregeling, die huis aan huis in de betrokken dorpen is verspreid. WIJZIGINGEN TREINDIENSTEN In verband met de integratie van de Nederlandse en Belgische intercityneiten zijn de vertrektij den in Nederland op alle lijnen gewijzigd, ook op de lijn Nijmegen-Venlo-Roermond. Alle treinen vertrekken TWEE minuten later en wel om: -.02 en -.32 na het uur; dit geldt zowel voor de treinen richting Nijme gen als voor de treinen richting Venlo-Roermond. Uitzonderingen zijn: Richting Nijmegen: de eerste twee treinen op maandag tot en met vrijdag. Die vertrekken om resp. 6.00 en 6.29 uur. Richting Venlo: vertrekt trein 6277 om 21.33 uur. LET OP: Op maandag 24, don derdag 27, vrijdag 28 en maan dag 31 december 1984 rijden de treinen als op ZATERDAG! De jaarlijkse vakantietreinen blijven in grote lijnen ongewij zigd, zij het dat de Valkenburg- expres (zaterdags van 9 juni - 1 september, Venray v.: 9.32) niet meer over Maastricht naar Val kenburg rijdt, doch van Roer mond rechtstreeks naar Heerlen en van Heerlen naar Valkenburg. Reizigers die met die trein naar Maastricht zouden willen reizen hebben in Roermond onmiddel lijk aansluiting (Roermond v.: 10.32) op de Intercitytrein 829/1139 die in hetzelfde tijdvak doorgaande rijtuigen naar Maastricht, Valkenburg en Luxemburg heeft. De vakantietrein naar Vlissin- gen rijdt op zaterdag van 30 juni tot 11 augustus en hij vertrekt te Venlo om 8.51 uur; uit Vlissingcn vertrekt die trein om 12.52, aan komst te Venlo om 15.43 uur. NADERE BIJZONDERHEDEN VINDT U IN HET SPOORBOEKJE AUTOBUSDIENSTEN Vanwege de aansluiting van de buslijnen 27 en 29 op de treinen te Venray NS zijn de dienstrege lingen van die lijnen ook gewij zigd. De autobussen van lijn 27 die via Brukske rijden vertrekken in het vervolg om -.17 van het au tobusstation, aankomst Venray NS om -.25; uitzondering is de eerste rit op maandag tot en met vrijdag die om 6.15 van het Auto busstation vertrekt met aankomst te Venray NS om 6.23. Lijn 29 die via Landweert naar Venray NS rijdt vertrekt voor taan om -.47 van het Autobussta tion met aankomst te Venray NS om -.56. Lijn 28 wijzigt geheel! Deze lijn krijgt als nieuwe route: Well- Wanssum-Geijsteren-Oostrum Kerk-Venray Autobusstation- Overlpon-Vierlingsbeek. In Vier lingsbeek is aansluiting op de treinen. De route van lijn 28 in Venray wordt als volgt: Stations weg - Julianasingel - Autobussta tion - Julianasingel - Oude Oostrumseweg - Paterslaan - Langeweg - Merseloseweg - Zie kenhuis - Merseloseweg - Berg weg - Ursulastraat - Noordsingel - Overloonseweg. Alle bussen van lijn 28 zullen dus via het zieken huis rijden, terwijl zowel in de ochtend als in de middag en avond nog enige extra ritten van het Autobusstation naar het Zie kenhuis zullen worden ingelegd. Op de lijn Well-Venray- Vierlingsbeek zal een 2-uurdienst worden gereden, ook op zater dag. De bediening van Smakt, Holthees en Maashees zal worden verzorgd door een buurtbus. Nadere bijzonderheden over dienstregelingtijden, halten en routes van lijn 28 alsmede van de overige lijnen van de Zuid-Ooster Autobusdiensten vindt U in de busdienstregeling die bij de chauffeurs en op het Autobussta tion in Venray te koop is.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11