GEMEENTEPRAAT t m ip Commissie Openbare wer ken, Verkeer en Agrarische zaken Bouwvergunning verleend NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD VENRAY verkoop seizoenabonnementen tarieven Bouwvergunning aangevraagd Het indienen van een verzoek schrift om bij volmacht te stemmen Hinderwet Aktiviteiten in het kader van de sportieve recreatie gemeente Venray 8E 17.30 - 19.00 UUR Tentoonstelling „ZO BOUWT VENRAY" Smakterveldweg afgesloten Zaterdag stort plaats geopend Collektekalender mei 1984 ^Voorbereidingen jubileumjaar Koninklijke Harmonie Euterpe Venray Zondag a.s. koningsschieten door Schutterij „Het Zandakker Gilde St. Jan" ,,»v fl Maandag 7 mei begint om 18.00 uur Itn openbare vergadering van de com- nissie voor openbare werken, verkeer agrarische zaken. De vergadering vordt zoals gebruikelijk gehouden in lamer 127 van het raadhuis. De agenda voor deze vergadering ver- neld de volgende onderwerpen: verkoop van 60 mJ grond in Oirlo ,an J. Jansen; uitgifte van industrieterrein in er- tyicht in Smakterheide, t.b.v. de Iprichting van een galvanisch bedrijf; uitgifte van industrieterrein in er- Jjacht in Ysselsteyn, t.b.v. een garage- jedrijf en voor een bedrijf in brandstof fen en in revisie grondverzetmachine's. beschikbaarstellen krediet voor de tervanging van een rioolreinigier; kredietvoorzieningen winkelcen- jum Brukske. Op kosten van het ABP irordt een aantal voorzieningen getrof fen voor het verbeteren van de bereik baarheid van de zuidelijk gelegen win kels. Het gaat hierbij met name om de lanleg van een insteek los-en-laad- jlaats voor vrachtauto's en de verplaat- jjng van een zestal gewone parkeer plaatsen; -T beschikbaarstellen van een krediet (oor een verkeerslichteninstallatie voor je kruising Noordsingel-Raadhuis- Itraat; informatie aan de commissie over je verkeersmaatregelen, die nodig zijn yoor het instellen van de Blauwe Zone het centrum van Venray. Het is de be ding de Blauwe Zone begin juli 1984 te voeren. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 mei 1984 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, pie menen door de afgifte van één of tneer van deze vergunningen wchtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde Ïi artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van tWet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders Iran Venray een gemotiveerd bezwaar- jchrift indienen en wel binnen 30 dagen pa deze publicatie. - de uitbreiding van een kleedac- ibmmodatie met een buitenberging op let sportpark Merselo, t.n.v. Gemeente pray, Raadhuisstraat 1 te Venray; j de verbouwing van een woning 1 aan de Schoor 3 te Castenray, t.n.v. U.G.M. Heidens; I - de uitbreiding van twee var kensstallen aan de Peelweg 13 te Ys- «Isteyn, t.n.v. H.J.A.J. Spreeuwen- iberjj; - de uitbreiding van een winkelpand -tan de Kiosk 28 te Venray, t.n.v. Aldi IlïestB.V., De Maas 14 te Best; I - de uitbreiding van een be drijfspand met een kantoorruimte aan ||le Oude Oostrumseweg 19 te Venray, |,n,v. Gereedschaptechniek Hermus; - de bouw van een duivenhok aan Jlerderstasje 14 te Venray, t.n.v. H.A. Mn den Hoef. Venray, 4 mei 1984. j De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 Het combi-zwembad Venray opent op 1 mei a.s de poorten van het buitenbad. De seizoenabonnementen worden verkocht aan de kassa van het zwembad, op maandag t.m. vrijdag van 15.45 tot 18.45 uur en op zaterdag en zondag van 13.30 tot 15.30 uur. GEZINSABONNEMENT (geldig voor het hele gezin) f 120,50 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Volwassenen f 56,75 Jeugd t.m. 16 jaar f 36,50 De seizoenabonnementen zijn alleen geldig in de periode van 1 mei tot 1 september 1984 en uitsluitend voor het buitenbad. De openingstijden van het buitenbad zijn: maandag t.m. vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een machineloods aan de Steegse Peelweg 87 te Ysselsteyn, t.n.v. E.H.J. Emonts; de herbouw van het café/woonhuis aan de St. Cathari- nastraat 16 te Leunen, t.n.v. A.L.J. van Dijck; de aanbouw van een serre aan de Veltumse Kleffen 17 te Venray, t.n.v. M. Coppus; de bouw van een jongveestal aan de Moostdijk 1 te Ysselsteyn, t.n.v. W. Bastiaansen; de plaatsing van een erfafschei- ding aan de Past. v.d. Gaetstraat 1 te Venray, t.n.v. W. Cornelissen; de gedeeltelijke sloop van een stal en de bouw van een jongveestal/machineloods aan de Moostdijk 11 te Ysselsteyn, t.n.v. A. Leeyen; de bouw van een open frontstal aan de Koepas 10 te Oirlo, t.n.v. Maat schap Loonen; de bouw van een aanbouw aan de woning Aronskelk 39 te Venray, t.n.v. H. de Groot; de uitbreiding van een bedrijfs ruimte aan de Pfataanstraat 4 te Venray, t.n.v. Th. Janssen; de plaatsing van twee dakmasten op de flat „De Hoge Beek", t.n.v. Ka beltelevisie Venray b.v., Stationsweg 7 te Venray; de uitbreiding van een schuur aan de Drabbelsweg 4 te Veulen, t.n.v. W. Louvet; de bouw van een fabriekshal aan de Energieweg te Venray, t.n.v. Th. Remmen, Postbus 22 te Zeddam. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 4 mei 1984 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 4 mei 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche De burgemester brengt in verband met de op donderdag 14 juni 1984 te houden stemming ter verkiezing van de leden van het Europese Parlement ter openbare kennis, dat gelegenheid bestaat tot het indienen van een ver zoekschrift om bij volmacht te stem men. Het stemmen bij volmacht is mogelijk voor de kiezer, die niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te ne men. Het verzoekschrift wordt uiterlijk op 30 mei 1984 ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar de ver zoeker op de dag van kandidaatstelling (2 mei 1984) in het kiezersregister is op genomen, indien schriftelijk een ge machtigde wordt aangewezen. Ter secretarie van elke gemeente zijn formulieren voor het verzoek schrift kosteloos verkrijgbaar; worden n'adere inlichtingen Verstrekt Venray, 2 mei 1984 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 26 maart 1984, bij hen een aanvraag is ingekomen van Automo bielbedrijf Wolters, Horsterweg 200 te Venlo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een herstelinrich ting voor personenauto's, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Stationsweg 111 te Ven ray; dat op 6 april 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Leeyen, Moostdijk 11 te Ysselsteyn ,voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een veehouderij, waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Moostdijk 11 te Ysselsteyn; dat op 11 april 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Kusters, Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een var- kensmesterij, gelegen aan de Timmer mannsweg 47 te Ysselsteyn; dat op 19 april 1984 bij hen een aan vraag is ingekomen van H.W.H. Jans sen, Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een leg- kippenhouderij, gelegen aan de Ys selsteynseweg 80 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 4 juni 1984, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 4 mei 1984 SCHOOLATLETIEKWEDSTRIJDEN Op woensdag 9 mei 1984 organiseert het COMITÉ RECREATIESPORT VEN RAY in samenwerking met de ATLETIEKVERENIGING A.V. VENRAY e.o. SCHOOLATLETIEKWEDSTRIJDEN voor alle kinderen van de basisscholen. Leeftijdscategorieën: tot 8 jaar 9 tot 10 jaar 11 tot 12 jaar Plaats: SPORTPARK DE WIEËN. Aanvang: 14.00 UUR. Inschrijven: ter plaatse bij kleedgebouw A. Deelnamekosten: 1,50 per persoon. Iedere deelnemer(ster) ontvangt na afloop een atletiekdiploma van de K.N.A.U. P,S. Bij eventueel slecht weer wordt deze aktiviteit verschoven naar woensdag 16 mei 1984. 11E INDOOR-VOLLEYBALTOURNOOI. SPORTIEVE RECREATIE GEMEENTE VENRAY Op zaterdag 19 mei 1984 vindt het inmiddels 11e indoor-recreantenvollebaltoumooi plaats in sporthal „De Wetteling" te Venray. Deelname is mogelijk voor DAMES/GEMENGDE TEAMS. Deelnamekosten bedragen 25,- per team. Deelname aan dit tournooi is slechts mogelijk voor totaal 18 teams. INSCHRIJVEN UITERLIJK TOT 14 MEI A.S. INLICHTINGEN BIJ: Gemeente Venray Buro Sportzaken en Recreatie Tel. 04780-83838, tst. 243 U DOET TOCH OOK MEE???? U DOET TOCH OOK MEE???? DATUM: 21=22=23 MEI '84 DEELNAME VOOR IEDEREEN MOGELIJK INSCHRIJVING EN START IEDERE DAG VANAF: SPORTHAL, DE WETTELING Onder het motto ,,Zo bouwt Venray" is een tentoonstelling ingericht in de Infotiek in de hal van het raad huis. De expositie geeft een toelichting op het bouwprogramma 1984 in de ge meente Venray. Donderdag 3 mei jl. heeft wethouder H. Willems de tentoonstelling, die de gehele maand mei bezocht kan worden, geopend. Zoals bekend zal zijn wordt elk jaar door de rijksoverheid, via de provincie, subsidiegelden beschikbaar gesteld voor woningbouw in een gemeente. Gelijktij dig wordt aangegeven welke soort wo ning met deze subsidie moet worden ge bouwd: het contingent. Het gemeentebestuur van Venray kan vervolgens beslissen welke projekten met subsidie, in een bepaald jaar van start kunnen gaan: het bouwprogram ma. Behalve de projekten, die gerealiseerd gaan worden m.b.v. rijkssubsidie (wo ningwetwoningen, premie-A en -B- woningen) is in het bouwprogramma ook opgenomen die projekten die zon der rijkssubsidie in 1984 van start zullen gaan (de zogenaamde vrije sector). De tentoonstelling omvat behalve de woningbouwprojekten uit het bouwpro gramma 1984 ook die projekten die dit jaar afgebouw zullen worden. Ook wordt in het kort aandacht besteed aan de verkleining van de kavels in de bestemmingsplannen Vlakwater en Leunen-Oost en aan de opruiming van kavels in Westeinde. In de periode van 7 mei tot en met 15 mei a.s. is hei gedeelte van de Smakter veldweg tussen Stationsweg en Konin- ginnekruid afgesloten voor al het ver keer. De afsluiting is het gevolg van her- bestratingswerkzaamheden. Door deze afsluiting is het niet moge lijk om vanaf de Stationsweg de tweede fase van Landweert en tennispark Land- weert te bereiken. Dit kan de komende week alléén via de Kruidenlaan, in de eerste fase van de wijk. Op zaterdag 5 mei a.s. is de stort plaats in Horst-America geopend tussen 9.00 en 12.00 uur. 7 t.m. 13 mei: Astma Fonds (lande lijke aktie); 19 mei: Jeugdopvang Judo vereniging Venray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollektewezen); 28 mei t.m. 10 juni: Nederlandse Rode Kruis (landelijke aktie); Alleen voor deze akties zijn collekte- vergunningen verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. De Koninklijke Harmonie Euterpe is iet de voorbereidingen voor an het 125-jarig bestaan van k vereniging in 1985. Het hele jaar •oor zullen er dan diverse aktiviteiten rganiseerd, die allen in het staan van deze jubileumvie- Ing. Hoogtepunten in dit jubileumjaar iordt de officiële viering op 26, 27 en 28 ipril, waarbij de vereniging zich zal pre steren in nieuwe uniformkleding. ïerder stelt men pogingen in het werk Kt in het najaar het laatste Limburgse fendsconcours te mogen organiseren. Deze en nog vele andere plannen taakte het bestuur bekend tijdens een «tra ledenvergadering op donderdag 26 5,* pril jl. welke vergadering ook werd bij- poond door de beschermheer van Eu- kpe, drs. W. Kremer. Iwaval met een jubileumtintje Nog aktiever dan voorheen heeft men fch voorgenomen om in 1985 op bij- or.dere wijze deel te nemen aan de di- t'se carnavalsaktiviteiten. Zo- werd Ms gestart met de voorbereidingen op pPrinsenproklamatie. Er wordt een bijzonder carnavalscon cert op het programma geplaatst en ook ^^Ihet traditionele joekskapellenfestival bijzonder accent krijgen. Tenslotte Ie vereniging voornemens om massaal i de grote carnavalsoptocht deel te nen. «weekend loogtepunt van het jaar moet wor- i het grote jubileumfeest in het wee rt van 26 t.m. 28 april. Euterpe zal i dan presenteren in nieuwe unifor- W, waarvoor inmiddels reeds enkele dellen zijn geselecteerd. Tijdens dit ekend zal de Musikverein Dpperz (bij pda) uit Duitsland de gast zijn van way's Harmonie. 0p zaterdag 27 april zal een feestelij- muzikale rondwandeling door Ven- pjaatsvinden, samen met de zuster- eniging uit Dipperz. 's Avonds zal in Venray's schouwburg een groot gala concert plaatsvinden. Na afloop hiervan zal in de speciaal versierde foyer onder de tonen van een bekend toporkest het feest worden voortgezet. Zondag 28 april zal in samenwerking met het Venray's Mannenkoor een plechtige Eucharistieviering verzorgd worden in de Grote Kerk. Mogelijk zal deze viering via radio of TV door de KRO worden uitgezonden. Contakten met de KRO zijn reeds gelegd. Na af loop van deze viering zal de jubilerende vereniging recipiëren in de foyer van de schouwburg. Tentoonstelling In het Freulekes-huus aan de Eindstraat zal een tentoonstelling wor den ingericht, gewijd aan het Venrayse muziekleven van heden en verleden. De Harmonie zal in deze expositie een bij zondere plaats krijgen. Concert der Superieuren In oktober is het traditionele uitwisse lingsconcert gepland met de harmonie orkesten uit Horst en Blerick. Drie su perieure korpsen zullen hun beste beent je voorzetten waardoor een muzikaal hoogstaande avond is gegarandeerd. Bondsconcours De Koninklijke Harmonie heeft zich bij de Limburgse Bond van Muziekge zelschappen kandidaat gesteld voor de organisatie van het Bondsconcours in het najaar. Het laatste concours in Ven ray vond 25 jaar geleden plaats en het Bestuur is dan ook van mening, dat bij gelegenheid van het 125-jarig bestaan de toewijzing van dit grote muziektreffen aan Venray een terechte zaak zal zijn. Er zijn echter meer verenigingen kandi daat, zodat mogelijk het lot moet gaan beslissen. Een Venrayse Revue Het bestuur stelt zich verder voor om in oktober/november een grote revue te organiseren onder het motto: „Venray van Vroeger". De Harmonie heeft in het Venrayse leven van vroeger altijd een onbetwist bare plaats ingenomen. Terugkijkend in de geschiedenis van de Harmonie is tevens terugblikken in het Venrayse verleden. Vandaar dat zo'n revue zeker een plaats dient te krij gen in de jubileumviering. Inmiddels zijn enkele mensen daarvoor al aan het werk getogen en allen zijn met e.e.a. zeer goed vertrouwd. Het zijn de heren Cor Linskens, Frits Linssen, Frans Ver- hofstadt en Jo van Els. Aktiviteiten voor de jeugd Ook voor de jeugd zal in het totale feestprogramma een plaats worden in geruimd. Zo denkt men o.m. aan de or ganisatie van een voorronde en liever nog de finalewedstrijd van het Mgr. Ronckentoernooi. Deze muzie- kwedstrijd wordt elk jaar georganiseerd voor jeugdige muzikanten die zich via enkele voorrondes proberen te plaatsen in de finale. Talrijke talentvolle jeugdi ge musici hebben op deze wijze bekend heid verworven. Ook het jeugdorkest van Euterpe zal bij de vieringen worden betrokken. Straatmuziekfeest Voorts wordt gedacht om in de zo mermaanden een straatmuziekfeest te organiseren. Deelname staat vrij voor alle groepen van muzikanten, zangers, solisten en noem maar op. Jaarlijks gaan duizenden mensen naar Nijmegen om van dit spontane straatmuziekfeest te genieten. Comité van aanbeveling Teneinde zich van de nodige steun van Venray's gemeenschap te kunnen "erzekeren zal o.l.v. Euterpe's Erepresi dent L. Laurensse een comité van aan beveling worden opgericht. Ook zal Euterpe ongetwijfeld een be roep doen op de samenwerking met de Venrayse winkeliers en horecabedrij ven, alsook met het Venrayse bedrijfsle ven, want de kosten aan zo'n jubileum jaar verbonden zijn hoog en het budget is ten enemalen maar beperkt. Grootse jubileumplannen waar de ge hele Venrayse bevolking bij zal worden betrokken. Dat wil Euterpe, Venray's eigen Koninklijke Harmonie. Correspondentie-adres: J. Verhoe ven, Dr. Poelsstraat 24, Venray, tel. Ó4780-81350/80056. De eerste zondag in de meimaand is traditioneel de dag, waarop de schutters van de schutterij „Het Zandakker Gilde St. Jan" naar de schutsbomen trekken om daar uit te maken, wie de nieuwe schutterskoning zal worden. Deze hoge schutterseer valt degene te beurt, die het laatste stukje van de hoog op de schuts- baan geplaatste houten vogel weet af te schieten. Uiteraard zal de huidige schutters koning Joep Krijnen (zie foto) er alles aan doen om te proberen zijn koning schap te prolongeren om nog een jaar met zijn vrouw, koningin Jeanne, aan zijn zijde op een waardige wijze de schutterij te vertegenwoordigen en deel te nemen aan de bondswedstrijden en het Oud Limburgs, die nog dit jaar te wachten staan. Zondagmorgen om half tien wordt het koningspaar afgehaald bij zijn woning aan de Niessenstraat. De schut ters trekken dan naar de Vredeskerk, waar om 10 uur de Gildemis wordt opgedragen. Na de mis wordt een rond gang gemaakt door de „Schutterswijk" dat is de woonwijk tussen de L.O.M.- school en de Zuidsingel. Vervolgens trekken de schutters met hun familie naar het schietterrein nabij de Endepoel, waar ze een koffietafel krijgen aangeboden. Rond half drie wordt de heersende koning van zijn waardigheid ontdaan door het afnemen van het koningszil ver. Hetzelfde zal de ere-koning M. Relouw moeten ondergaan. Het eerste schot op de vogel zal worden gelost door mevrouw P. Defesche-Derks, de beschermvrouwe van de schutterij. Ook genodigden zullen nog wat schoten op de vogel afvuren, maar dan is het de beurt aan^de schutters om te proberen de laatste spaander naar beneden te krijgen en daarmee de hoogste schutterseer te be halen. Ere-koning M. Relouw zal zijn titel verdedigen door op de z.g. „publieks- vogel" te schieten. Hieraan kan ieder een meedoen na het betalen van een inleggeld. Is de strijd gestreden dan zal de nieuwe koning, zoals de traditie dat wil, worden voorgesteld aan de zusterver eniging Gilde St. Anna en wordt de feestelijke dag afgesloten met een gezellig samenzijn in het Gildehuis café „De Klomp" aan de Langstraat. Voor degenen, die dit historische gebeuren willen meemaken zij meege deeld, dat het schietterrein van de schutterij is gelegen in de bossen nabij de Endepoel. Wanneer men vanaf de Beekweg de weg Endepoel ingaat (richting Overloon) slaat men het eerste bospad links in en men komt vanzelf bij de schutsbomen.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11