RED STARS TOERNOOI 1984 Scholen voetbal toernooi PEEL EN MAAS thomassenl DUIVENSPORT cor PI SPEELKAR TE HUUR HILHORSl PEEL EN MAAS uw weekblad 'N HEITJE VOOR 'N KARWEITJE Venrays architektenburo verwerft eervolle opdracht VEILIGHEIDS WEDSTRIJDEN jSCTb Thomassen Presenteert Paasshow 19 april t/m 28 april volleybal-toernooi volleybalvereniging vc rooy Vrijdagmiddag heeft de jeugd van de basisschool Vlaswei in Landweert naar hartelust kunnen spelen met 'n kar-vol gloednieuw speelgoed. Ze mochten in feite „proefdraaien" op een 25-tal spellen, die in de werkplaats van het POL-projekt onder leiding van de heer J. Duffhauss zijn vervaardigd. In het POL-projekt - Praktijk Oriën terende Leerwerkplaats - heeft men zich de laatste jaren min of meer gespeciali seerd in het maken van spellen. Toen men in dat verband voor Deurne een spellenkar met spellen moest „restau reren", groeiden de plannen om iets dergelijks ook voor de Venrayse jeugd te gaan maken. Die plannen zijn nu dan verwezenlijkt in een aanhangwagen vol spellen, nagemaakt maar ook zelf ont- wikkeli. De spellen die allemaal groot zijn uit gevoerd, zijn geschikt voor kinderen van 7 tot 14 jaar. Ze kunnen buiten gebruikt worden. Het is de bedoeling dat deze goed voorziene aanhanger ver huurd gaat worden aan jeugdverenigin gen, scholen, buurthuiswerk, kinderva kantiewerk enz. Zelfs 'n particulier kan de spellen huren, maar men moet dan toch wel een behoorlijk grote tuin hebben om 'n kinderfeestje te kunnen organiseren. Op het gevaar af onvolledig te zijn noemen we hier de diverse spellen zoals die in de aanhangwagen verpakt zijn: klimrek-glijbaan, mini-golfbanen, pijl en boog schieten, twee soorten kegel spelen, schaak- en damspel, ringspel, balgooi spel, sjoelen enz. enz. POL-voorzitter L. Nelissen, die tot taak had de spellen officieel in gebruik te stellen, kwam niet aan bod. Amper was de aanhangwagen leeg of de jeugd had er al bezit van genomen. Het inten sieve gebruik die vrijdagmiddag, be wijst dat de spellen bij de jeugd goed zijn aangeslagen. De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarskantoor Tijdens het paasweekend staat sport hal De Wetteling in Venray al sinds jaar en dag in het teken van het Red Stars tafeltennistoernooi. Ook dit jaar zullen in vier dagen tijd meer als 1000 spelers en speelsters achter de groene tafel ver- schjnen. Op paaszterdag 21 april openen de invalide sportvrienden het toernooi. Met gepaste trots kunnen we melden dat dit jaar het aantal inschrijvingen de voorgaande jaren heeft overtroffen. Liefst 121 personen, afkomstig van 19 verenigingen hebben zich aangemeld. Het feit dat dit toernooi een ranglijst- loernooi is, geeft al aan, dat er felle strijd geleverd zal worden. Daarbij komt nog, dat vrijwel alle selektie-spe- lers, die komende zomer naar de Olym pische Spelen in Amerika worden uitge zonden, in Venray zullen aantreden. Een goede reden dus om zaterdags al naar de sporthal te gaan. Op le Paasdag beginnen om 9.00 uur de eerste wedstrijden in het jeugdtoer- nooi. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, is dit toernooi ruimschoots van tevoren volgeboekt, en moeten er zelfs verenigingen worden geweigerd. In totaal spelen dit jaar 209 jongens en 103 meisjes om de verschillende titels. Zij vertegenwoordigen de afdelingen Nrd.- Limburg, Limburg, Brabant en Gelder land. De finales worden vanaf 16.00 uur gespeeld. Het is opmerkelijk, dal er een duide lijke verschuiving bemerkbaar is van de jeugd naar de senioren m.b.t. hel aantal inschrijvingen. Op 2e Paasdag zullen er in totaal 300 senioren (244 heren en 56 dames) deelnemen aan het seniorentoer- nooi. Het belooft een spannend toer nooi te worden, want zowel de B-, de C- alsook de D-klasse bij de heren en de SI-klasse bij de dames en heren zijn zeer goed bezet. Bijzondere belangstelling gaat na- Scouting De Peelspeurders Venray houdt haar jaarlijkse aktie 'n Heitje voor 'n Karweitje" in de paasvakantie can 24 t/m 28 april. De kinderen (welpen, kabouters, gid sen, verkenners) doen dit zelfstandig en hebben voor hun karweitjes een boekje bij zich waarin ze alles noteren kunnen. De kinderen leveren het geld en de boekjes bij de leiding in op de eerste groepsavond na de paasvakantie. De rowans willen voor deze aktie voor 'n prikkie uw auto wassen!!! En wel op vrijdagavond 27 april en op zaterdag 28 april bij 't Peppelhuus (Oostsingel 41). U kunt uw auto laten wassen 3, laten zuigen 1,50) en daarna nog laten boenen 3,—). Inklusief een ikopje koffie in ons Scoutgebouw waar fu tevens onze Scouting-informatiestand kunt bezoeken! 'n Heitje voor 'n Karweitje voor en door alle scouts! in de paasvakantie. tuurlijk uit naar de A-spelers(sters). Bij de heren zullen Th. v. Gasteren (Blue Star), J. Wehrens (Maastricht), E. Win-- nubst (Nikon) en F. Boute (Nikon) de strijd tegen elkaar aanbinden. Bij de dames zijn dat M. Geraedts (Destatec), C. Boute (Irene) en G. de Vocht (Stiphout). Het zal dus zeker de moeite lonen om te komen kijken. De scholieren van de basisscholen uit de gemeente Venray sluiten op dinsdag het toernooi af. In totaal hebben 13 scholen ingeschreven, met in totaal 296 deelnemers. Voor de eerste keer is favo riet Coninxhof in het aantal deelnemers voorbij gestreefd, en dat belooft een interessante strijd om de wisselbeker. Iedere deelnemer ontvangt deze dag een persoonlijke herinnering, terwijl alle finalisten een prijs in ontvangst zul len mogen nemen. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur, terwijl de finales om 15.00 uur zullen beginnen. Mocht u op een van deze dagen tijd hebben om te gaan kijken, komt U dan gerust. U zult er zeker geen spijt van hebben. Voor het geld hoeft U het niet telaten. De entree tijdens de toernooi- dagen is zoals elk jaar gratis. Bovenstaande foto geeft een over zicht van het seniorentoernooi op 2e Paasdag verleden jaar. Vorige week woensdag werd het tra ditionele Basisscholenvoetbaltoernooi bij prachtig voetbalweer afgewerkt. Het namens de Korpschef van de gemeente politie Venray georganiseerd voetbal toernooi kende een grote publieke belangstelling. In de B-klasse werd gespeeld voor de zogenaamde „Politiebeker". Kenmer kend was hier dat de scholen van de kerkdorpen met de hoogste eer gingen strijken. Zo vond de finale plaats tussen de H. Maria-school Oirlo en De Stek uit Castenray. Hoewel de eerste helft Castenray de betere ploeg was, was het Oirlo dat in de slotminuten van de tweede helft, door een prachtige „al leengang" van één hunner voorwaart- sen wist te scoren. Hoewel Castenray vocht als een leeuw mocht het hen niet gelukken de verdiende gelijkmaker aan te tekenen In de B-klasse werd H. Maria-school Oirlo le; De Stek Casten ray 2e; Petrus Banden Venray 3e. In de A-klasse werd gestreden voor een plaats die recht geeft uit te komen op de regionale wedstrijden. Dat vindt plaats onder toezicht van de KNVB. Via deze regionale wedstrijden kan men strijden voor het Nederlands kam pioenschap voor Basisscholen. In totaal namen vijf ploegen deel aan de A-klasse. Te weten: De Kemp, West; H. Mariaschool, Oostrum; Coninxhof, Veltum; De Vlaswei, Landweert; De Foekepot, Brukske. De coninxhofschool, Foekepot en Vlaswei waren hier de favorieten. Zij zouden in een „eigen competitie" uit maken wie aan de regionale wedstrijden mocht deelnemen. De Vlaswei verloor de eerste twee wedstrijden en was derhalve al vroeg uitgesloten. Het draaide helemaal om Coninxhof en de Foekepot. Voordat beiden tegen elkaar uitkwamen hadden zij uit twee wedstrijden reeds elk vier punten verworven. Deze wedstrijd was dus beslissend. Het was de Coninxhofschool die in een zeer spannende wedstrijd wist te zegevieren met 1-0. De laatste wedstrijd werd eveneens door Coninxhof gewon nen, waardoor zij eindigden als no. 1. Tweede werd De Foekepot en derde De Vlaswei. Omstreeeks 18.00 uur werden de prij zen, bestaande uit bekers en vaantjes, door de waarnemend korpschef van de gemeentepolitie Venray, H. Sietsma, uitgereikt. Na afloop werden nog enkele kle dingstukken e.d. aangetroffen, te weten 1 paar bruine handschoenen 1 blauwe handschoen 1 bivakmuts 1 licht blauw voetbalshirt 2 donkerblauwe voetbalshirts 3 sleutels aan een stalen ring. Eventuele eigenaars worden verzocht tel. contact op te nemen met gemeente politie Venray, dhr. Pijnappels. Naar ons nu bekend is geworden heeft het plaatselijk architektenburo Lerou b.v., onlangs een eervolle en grote opdracht mogen ontvangen van de samenwerkende provinciale nutsbe drijven PLEM en Limagas. De plannen welke door buro Lerou gemaakt zullen gaan worden, hebben betrekking op de nieuwbouw voor het gezamenlijk regiokantoor van genoem de nutsbedrijven in Limburg. De bedoeling is dat met dit complex in 1985 te Maasbree zal worden gestart. Volgens berichten zal het gebouw na zijn voltooiing onderdak gaan bieden aan 130 mensen. De opdracht werd aan de Venrayse architecten verleend na een intensieve selectie tussen diverse Noord- en Midden-Limburgse buro's. Desgevraagd deelde één van de heren Lerou ons mee, dat, tevens door andere positieve ontwikkelingen op het buro, het personeelsbestand opJ2 van de 3 ves tigingsplaatsen, te weten Venray en 's-Hertogenbosch uitgebreid dient te worden. RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant Voor informatie of reservering. TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N VERKIEZING SCHOOL- VEILIGHEIDSAFFICHE 1984 Twaalf teams van drie leerlingen uit het lager beroepsonderwijs namen vorige week dinsdag deel aan de finale van de jaarlijkse veiligheidswedstrijden in het Veiligheidsinstituut te Amster dam. De finale bestond uit het uitvoeren van verschillende opdrachten op het ge bied van veiligheid. Zij werden daarbij vooral op hun praktisch gerichte vaar digheid en kennis getest. De finale volgde op een schriftelijke kwis in de voorronde, waaraan voor deze wedstrijd rond 10.000 leerlingen uit de 4e klassen van 90 scholen hadden deelgenomen. Tijdens de finale waren de deelne mende scholieren zelf jury van de Schoolveiligheidsaffïchewedstrijd voor lbo-scholieren. Ook deze affichewed strijd wordt ieder jaar door het Veilig heidsinstituut georganiseerd. De Venrayse LTS, welke al jaren met veel succes aan deze wedstrijden deel neemt. slaagde er in een 2e prijs IBO te verwerven. Bij het ontwerpen van affi ches in de groep tot 14-jarigen kreeg de Venrayer Edgar van Enckevort een 3e prijs. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags geopend WUMf »T meesterschilders voor advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 VRIJDAG 20 APRIL 1984 Nr. 16 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 de nieuwste meubelen van de internationale meubelbeurzen in een grandioze a .'III.IJli'.irUUJ.tO l.lil'B.f Vi l.l LLAI.M VH I LOSLOPEND REEHERT Bij de politie kwamen verschillende meldingen binnen dat in de tuinen van de bungalows aan het Biezevenneke een reehert rondliep. Bij het naderen van de politiemannen koos het dier in galop een ander jachtterein. De ter plaatse ge roepen jager met een verdovingsgeweer kon onverrichterzake huiswaarts keren. Het vermoeden bestaat dat het dier tam is en uit een tuin is ontvlucht. In ie- dergeval was het dier niet bang voor mensen, maar had zij het kennelijk niet begrepen op mensen in uniform. BESTUURDER GING ER VANDOOR Zondagmorgen kwam op de Zuidsin gel een personenauto in botsing met een langs de weg staande lichtmast, welke omver ging. Getuigen zagen twee man nen uitstappen; ze lieten de auto achter. De beschadigde Datsun werd door de politie naar het politiebureau overge bracht. De twee mannen werden later in Ven ray aangetroffen. Het bleken twee broers uit Bergen te zijn. Zij waren door de aanrijding erg geschrokken, mede omdat zij de auto zonder toestemming van de eigenaar - hun vader - hadden meegenomen. De 20-jarige bestuurder bleek wel over een rijbewijs te beschik ken maar geen verzekering voor de au to. Hij had zo verklaarde hij de macht over het stuur verloren terwijl hij bezig was de autogordel om te doen. VRIJWILLIGERS CENTRME VENRkY De vrijwilligerscentrale Venray is ge vestigd in „De Clockert", Bergweg 4, 5801 EG Venray, kamer 35. De openingstijden zijn: Maandag 10.00-11.30 uur Dinsdag 10.00-11.30 uur Woensdag 10.00-11.30 uur 16.00-17.30 uur Donderdag 10.00-11.30 uur Verder kunt U altijd telefonisch een afspraak maken, tel. 04780-86245. Heeft U interesse, of wilt U informa tie, kom dan eens langs! De vrijwilligerscentrale heeft momen teel in haar vakaturebestand de volgen de vrijwilligerswerkzaamheden: Ben je handig dan kun je reparatie- werkzaamheden gaan verrichten aan speelgoed en speeltoestellen. Verricht je graag administratief werk dan is er voor jou de mogelijkheid om op basisscholen dit werk te gaan doen. ga je graag met kinderen en jongeren om dan is er volop keus: wil je samen met hen knutselen; heb je liever de leiding over een groepje. Ook dit kan weer op verschillende ma nieren. Verder is het mogelijk met zwakzinnigen om te gaan, hen te bezoe ken, spelletjes en boodschappen doen. Kom eens langs bij de vrijwilliger scentrale: je kunt vrijblijvend de vaka- tures doornamen en ook voor informa tie kun je altijd terecht. Wedvlucht Heverlé, 15 april 1984, 3956 duiven. 1 J.DerksZw 2082.372 2J.GommansV 1905.546 3 Th. Pijpers W 1888.282 4 J. Peters O 1837.919 5 G. Janssen W 1836.876 6 A. de Riet Zw 1829.444 7 H.Franckenzn 1818.379 8 J. Cuypers B 1816.531 9 H. Rooymans jr. O 1814.249 10 H. Bouten Vr 1811.215 Winnaar rijwiel J. Vermeulen Ber gen. Op Quevy als hoofdprijs draagbare t.v. PSEUDO C.V.-MONTEUR In de omgeving van de Beetho- venstraat opereerde afgelopen week een man met een circa 4 jarig kind, die zich uitgaf voor c.v.-monteur. Hij belde o.a. bij een bewoonster en deelde mede dat hij de c.v.-installatie moest komen na zien. Deze zou vernieuwd moeten wor den. De bewoonster vond dat vreemd, omdat haar c.v.-ketel pas vernieuwd was. Voorts vond zij het vreemd dat een c.v.-monteur op stap ging in gezelschap van een klein kind. Zij belde direkt de politie. Toen deze op onderzoek uit ging, bleek de pseudo-monteur verdwe nen te zijn. Mede omdat er elders in de gemeente monteurs bezig zijn met het nazien van de c.v.-installaties, heeft het bezoek van de betreffende man mogelijk bij andere bewoners in de wijk Brukske geen be vreemding gewekt. De politie vermoedt dat die „monteur" zeker bij meerdere bewoners geweest zal zijn. Het vermoe den bestaat bij de politie dat die pseudo monteur op iets anders uit is geweest. Men zij dus gewaarschuwd en de politie raad aan dat iedere inwoner als hij de zaak niet vertrouwd het beste direkt de politie kan bellen. INBRAAK In het Spaans ontmoetingscentrum aan de St. Antoniusstraat bleek inge broken te zijn. Ontvreemd werd een ra dio, een cassetterecorder, een groter model radio alsmede een geldbedrag van 50 gulden. WIELEN ONDER AUTO VANDAAN GEHAALD In de nacht van vrijdag op zaterdag te omstreeks 4.00 uur werden van een au to, die bij de woning van de eigenaar aan de Ysselsteynseweg-hoek Mont- foortstraat stond, alle vier de wielen met banden ontvreemd. Een schade voor de eigenaar van 1600 gulden. Op het mo ment dat de eigenaar iets verdachts hoorde reed een auto weg. Mogelijk zijn er ondanks het late uur toch nog perso nen geweest die bij de auto iets ver dachts hebben gezien. De politie zou graag van hun waarnemingen op de hoogte worden gebracht. INBRAKEN Vrijdagavond werd op de Laag- heidseweg, tijdens afwezigheid van de bewoners, in een werkplaats ingebroken en een auto opengebroken. Ontvreemd werden: krachtsleutels, wielmoersleu- tels, haakslijpmachine, boormachine, luchtboormachine, lasapparaat, autora dio en booster. Totale waarde bedraagt 3400 gulden. Mogelijk zijn er getuigen die vrijdagavond daar een auto hebben zien staan. Zij worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in een woning aan de Deumeseweg. Ontvreemd werden: een kleurentelevisie, enkele gouden sie raden, buitenlands geld ter waarde van enkele honderden guldens, portemon- naie met enkele honderden guldens en enkele sleutels. Toegang was verkregen door vernieling van een ruit. De auto van de daders heeft tijdens de inbraak op de oprit gestaan. Wie dat gezien mocht hebben gelieve kontakt op te ne men met de politie. POLITIE VRAAGT MEDEWERKING De laatste weken gebeuren regelmatig diefstallen uit garages en schuurtjes. Meestal zijn die ruimtes niet op slot. De daders zijn kennelijk op stap om op een gemakkelijke manier aan gereedschap te komen, wat daar dikwijls voor het grij pen ligt. De eigenaren wordt door de politie aangeraden die garages en schu ren ook overdag op slot te doen. Indien men verdachte personen ziet rondhan gen, bel dan onmiddelijk de politie. Die zal maar al te graag de daders in de kraag grijpen. Tot op heden is nog niet één van der gelijke diefstallen opgelost kunnen wor den. DIEFSTALLEN Door vernieling van een ruit werd toegang verkregen tot de openbare school „De Keg". Gezien de opening in de ruit moet de dader een klein persoon zijn geweest. Ontvreemd werden een Adler typemachine en een Philips kof fiezetapparaat, evenals een oud heren- horloge. ZATERDAG 2 JUNI ZONDAG 3 JUNI In het kader van de sportieve recreatie alsmede de eigen verenigings- aktiviteiten, organiseert de volleybalvereniging V.C. Rooy Venray op zaterdag 2 en zondag 3 juni 1984 het inmiddels 4e nationale buitenvolleybaltoernooi op sportpark ,,de wieën" te venray Op beide dagen zullen 150 teams aan dit groots opgezet evenement deelne men. Gespeeld wordt o.a. in de categorieën heren, dames, gemengd c.q. fami lieteams die opzaterdag hun wedstrijden spelen en op zondag worden de wedstrijden gespeeld van temas die in NEVOBO verband uitkomen in de derde t.m. eerste klasse. Het toernooi zal worden gehouden op het sportcomplex „de Wieën" aan de Zuidsingel te Venray en start op beide dagen om 10.00 uur. AANMELDEN. Dit kan schriftelijk of telefonisch. Men dient zich te wenden tot: Mevr. M. Willems, Goetzenhof 4, Oostrum Tel. 04780-80195

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9