GEMEENTEPRAAT Meerjarenbegroting dinsdag a.s. in de gemeenteraad gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray Verordening onroerend-goed- beiastingen 1983 Verklaring van geen bezwaar Hinderwet Extra vrijzwemmen in de Paasvakantie Poppen en speelgoed te kijk Raadhuis gesloten op Goede Vrijdag Verkeers- spreekuur Gedeeltelijke financiering uitbreiding O.J.C. De Brak Bouwvergunning verleend Hinderwet Sluiting sport accommodaties met Pasen en Koninginnedag Bouwvergunning aangevraagd Op 23 en 30 april wordt geen huisvuil opgehaald Sport- en spelinstuif Commissie jeugd sport en recrea tie bezoekt voor zieningen in Oirlo Commissie Maat schappelijke zorg UNIEKE 1E DAG ENVELOPPE Aktiviteiten in het kader van de oranjefeesten Dinsdag nü Pasen is het weer de laatste dinsdag van de maand en dat wil zeggen, dat er om 19.00 uur weer een openbare raadsvergadering wordt gehouden. Op het eerste gezicht lijkAet er op dat de agenda weinig bijzondere punten bevat, maar zoals gewoonlijk zit het figuurlijke venijn" ook hier in de staart van de agen da. Ruim vier maanden gelden heeft de gementeraad zich uitvoerig bezig gehouden met de behandelihng van de begroting voor 1984. Nu zal men zich gaan bezig houden met het meerjarenbeleid en de meerjarenbegroting voor de jaren 1984-1987. En alsof dat nog niet genoeg is moet er verder gesproken worden over de vorming uit de eigen middelen van het grondbedrijf van een bijzondere reserve ter dekking van eventuele toekomstige verliezen op de grondexploitatie. Burgemeester en wethouders van Venray roe pen serieuze gegadigden op voor de voor het seizoen 1984 (1 mei tot 1 september). Gedacht wordt aan een bekwaam persoon, die in staat is de kiosk, met inachtneming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 25 april a.s. in te schrijven onder vermelding van de nodige gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewon nen ten gemeentehuize, Raadhuisstraat 1, tel. 04780-83838, toestel 242. Bezoek alleen na afspraak op het Bureau Sport en Recreatie. De vergadering begint met het wijzi gen van de Verplaatsingskostenverorde- ning Venray 1970 en het Algemeen Ambtenarenreglement Venray 1970. Vervolgens komt de vaststelling van di verse onderwijsvergoedingen over het jaar 1983 en aanvullende vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijs bij het buitengewoon onderwijs over 1982 aan de#orde. Ten behoeve van de aanleg van een rijwielpad langs de Oirloseweg heeft de Bij Koninklijk Besluit van 27 maart 1984, nr. 9 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 13 december 1983 nr. R340 tot vaststelling van de „Verordening onroerend-goed- belastingen 1983". Bij de wet van 22 december 1982 (Stb. 723) is de gemeentewet gewijzigd, in het bijzonder met betrekking tot de heffing van onroerend-goedbelastingen. In aansluiting daarop is op 20 mei 1983 (Stb. 307) het Besluit gemeentelij ke onroerend-goedbelastingen in over eenstemming gebracht met de nieuwe tekst van de gemeentewet. Op grond van deze wijzigingen is de verordening onroerend-goedbelastingen aangepast moeten worden. De belangrijkste wijziging betrof de vastgestelde waarden van incourante goederen, waarvoor nu de gecorrigeerde vervangingswaarden als heffings grondslag gehanteerd moeten worden. Van de overige onroerende goederen is de heffingsgrondslag, de economische waarde, niet gewijzigd en is gelijk geble ven aan de waarde zoals van toepassing voor de aanslagen onroerend-goed belastingen 1983. Alleen door verbouw of nieuwbouw kan deze waarde worden gewijzigd. De tarieven voor het belastingjaar 1984 zijn volgens bovengenoemde ver ordening per vol bedrag van 3.000,- van de vastgestelde waarde: voor de ei genaren 6,21 en voor de gebruikers 4,94. De verordening ligt vanaf heden voor eenieder ter inzage op de afdeling financilen en belastingen van de secre tarie, Raadhuisstraat 1 te Venray, ka mer 132. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 11 april 1984 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezway, als be doeld in artikel 50, lid 8 van de Woning wet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de ge vraagde bouwvergunning voor: de bouw van een bedrijfspand aan de Plataanstraat 11 te Venray, t.n.v. Handelsmaatschappij „De Molen" b.v. te Panningen. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 20 april 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. gemeente nog de beschikking nodig over ca. 730 m2 grond van de gebr. Moor- rees. Wanneer de raad tot aankoop beslist heeft de gemeente alle voor het rijwielpad benodigde grond in haar be zit. Voor de ontwikkeling van de „Rose Vlek" in het Centrumplan heeft de ge meente o.m. nog de beschikking nodig over ca. 6 m2 grond, eigendom van de Erven In de Rijp. Deze grond is nodig om de bestemming „Bedieningshof" te Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: HERMUS b.v., Plaatwerkin dustrie, Stationsweg 74 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een plaatwer kindustrie, waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamelijk vermo gen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Stationsweg 74 te Venray; F. Jacobs, Koepas 8 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een propaangasinstallatie, ten be hoeve van huishoudelijk gebruik, gele gen aan de Koepas 8 te Oirlo; J.P.A. Poels, Coppelenberg 5 te Merselo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensfokke rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Meerselse- peel (ongenummerd) te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en anderé ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 4 mei 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingébracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naaf aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 20 april 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. In de komende week is er in het ge meentelijk Combi-zwembad naast de gebruikelijke uren een aantal extra uren gelegenheid voor vrijzwemmen. Dinsdag 24, woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 april is er tussen 1,3.00 en 15.30 uur vrijzwemmen en tegelijk speelinstuif. Het gemeentelijk zwembad is maandag 2e Paasdag gesloten. kunnen uitvoeren. Onlangs is de noodwoning Kleindorp 18 te Merselo gesloopt en de vrijgeko men grond aangevuld en geëgaliseerd. De eigenaar van het aangrenzend per ceel, de heer W. Wijnhoven wil nu de vrijgekomen grond met een oppervlakte van ca. 450 m2 van de gemeente kopen. En hierover zal de raad moeten beslis sen. In verband met de start van de bouw van bejaardenwoningen aan de Weipas in Leunen-Noord, 2e fase, is het zaak zo spoedig mogelijk te beginnen met de aanleg van riolering, de aanleg van bestrating en het plaatsen van straatver lichting. De raad wordt voorgesteld een kre diet van 35.000,- beschikbaar te stel len ten behoeve van de gedeeltelijke fi nanciering uitbreiding O.J.C. De Brak. (Zie hierover elders op deze pagina). In het Venrayse Geschied- en Oud heidkundig Museum aan de Eindstraat wordt van zaterdag 21 april tot en met zaterdag 23 juni oiyler de naam „Pop pen en speelgoed te kijk" een ten toonstelling gehouden van poppen en speelgoed uit vroeger jaren. Het basismateriaal voor deze interes sante expositie is afkomstig uit het Speelgoedmuseum van Nellie en Wim Heemskerk uit Oosterhout (N. Br.) Het omvat een collectie oud speelgoed, voornamelijk uit de tweede helft van de vorige eeuw, zoals poppen en poppen huizen, serviesjes, winkeltjes, tollen, knikkers, bikkels enz. Deze museumstukken worden aange vuld met poppen en speelgoed in brui kleen gegeven voor deze tentoonstelling door inwoners van Venray. Hieronder bevinden zich klederdrachtpoppen, blikken autootjes, mechanisch speel goed, poppenwagens, een stoommachi ne, oude gezelschapsspelen, te veel om op te noemen. Maar allés bij elkaar ruim voldoende om voor velen de oude „speeltijd" te la ten herleven. De collectie van Nellie en Wim Heemskerk is het resultaat van 27 jaar lanji verzamelen. Wil men zich nog eens laten meesle pen door de herinneringen aan „de goe de oude tijd", dan kan men vanaf de openingsdag iedere woensdag- en zater dagmiddag terecht in het Venrayse mu seum van 14.00 tot 17.00 uur. Boven dien is op Paasmaandag 23 april en de zondagen 29 april, 6 en 13 mei het mu seum eveneens van 14.00 tot 17.00 uur geopend Een bezoek aan deze tentoonstelling is zeker de moeite waard. Voor meer informatie kunt U terecht bij de heer F. in 't Zandt, gemeente Venray, tel. 04780-83838, toestel 246. Op Goede Vrijdag 20 april is het raadhuis gesloten. Dit geld ook voor het Bureau Burgerlijke stand. Vanzelfspre kend is het raadhuis ook op maandag, 2e paasdag gesltoen. Aangiften van ge boorte en overlijden zijn deze twee da gen niet mogelijk. Dit is pas weer mogelijk op dinsdag 24 april. DESTRUCTIEMELDINGEN. Destructiemeldingen kunnen gedaan worden tot vrijdagmorgen 8.30 uur, worden dezelfde dagdoorgegeven en opgehaald. De meldingen voor het ledigen van de vaten worden dinsdags na Pasen door gegeven. De route van maandag wordt dinsdag gereden. Dit geldt tevens voor maandag 30 april (Koninginnedag) en dinsdag 1 mei. Op donderdag 26 april a.s. wordt va naf 10.00 uur verkeersspreekuur gehou den in het raadhuis. Iedereen die opmerkingen heeft over een bepaalde verkeerssituatie kan een afspraak maken om dit verkeerspro bleem mondeling in het verkeersspreek uur ter sprak te te brengen bij ambtena ren van de afdelingen Openbare Orde en Veiligheid, Onderhoud, Civieltechni sche werken en Verkeer en aan de poli tie. Voor het maken van een afspraak kan men kontakt opnemen met de heer G. Rutten (tst. 344) of W. Gossens (tst. 159). Vragen....? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De gemeente is in principe bereid een bedrag van 35.000,- beschikbaar te stellen voor de (gedeeltelijke) financie ring van de uitbreiding van O.J.C. De Brak. Wanneer de commissie voor jeugd, sport en recreatie hierover een gunstig advies uitbrengt aan het college van b. en w. zal een desbetreffend voor stel aan de gemeenteraad worden ge daan, die voor het beschikbaarsteilen van dit bedrag het laatste woord heeft. Zoals bekend is het Open Jongeren Centrum „De Brak" gevestigd in het voormalige „Huize Bertha" aan de Leunseweg 2b (naast het voormalige Gym I.C.). Sinds De Brak dit pand heeft betrok ken heeft het open jongerencentrum een forse groei doorgemaakt waardoor De Brak nagenoeg volledig „self supporting" is geworden sinds een aan tal jaren. De groei in activiteiten en be zoekersaantallen leidde ruim een jaar geleden tot het verzoek om uitbreiding van de beschikbare accommodatie. WEINIG GEMEENTELIJKE STEUN De stichting O.J.C. De Brak is even wel van begin af aan meegedeld, dat in verband met de slechte financiële positie van de gemeente niet op aanzienlijke fi nanciële steun van de gemeente kon worden gerekend. Er is echter een mo dus gevonden, waarbij wordt afgewe ken van de normale gang van zaken bij het (ver)bouwen van sociaal-culturele accommodaties. De uitvoering zal gebeuren onder ver antwoordelijkheid en in opdracht van de stichting De Brak. In het overleg met bouwondernemers is uitgegaan van een zo groot mogelijke zelfwerkzaamheid door De Brak. De stichting kan geld lenen bij een bank terwijl zij zelf ook een belangrijk gedeelte kan financieren. Resteert ter dekking een bedrag van 35.000,-, die door de gemeente kan worden verleend, tegen betaling van een hogere huur. BOUWPLAN In het bouwplan wordt voorzien in een uitbreiding van de zaalruimte met enige toegevoegde voorzieningen, als mede een kleine vergader-Zactiviteiten- ruimte en - op de verdieping - een kantoor-/administratieruimte Een voordeel van de uitbreiding zal zijn/dat door de situering van de diver se ruimten een verbetering optreedt van de diverse ruimten een verbetering op treedt van de ieluidsisolatie, zodat eventuele overlast voor omwonenden nog sterker wordt teruggedrongen. t Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 18 april 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. de bouw van een woning aan de Kerkweg 14a te Ysselsteyn, t.n.v. H.M. Pouwels, Pater Tulpstraat 13 te Ys selsteyn; de verbouw van een berging/ hobbyruimte aan het Nassauplein 9 te Venray, t.n.v. C. P. van Baarsen; de verbouw van een berging aan de Westsingel te Venray, t.n.v. W.F. Hendriks; de wijziging van de achtergevel van een varkensstal aan de Ringweg 8 te Ysselsteyn, t.n.v. G.J.H. Michels; de bouw van een ontwateringsbas sin aan de Acaciastraat 15 te Venray, t.n.v. Gemeente Venray; de uitbreiding van een champig- 1 nonkwekerij aan de Puttenweg 80 te Ys selsteyn, t.n.v. L.J.J. Smits; de uitbreiding van een garage met een showroom aan de Raadhuisstraat 38 te Venray, t.n.v. L. van Haren; de bouw van een tuinhuisje aan de Dr. Poelsstraat 16 te Venray, t.n.v. H.L.P. Poels-Peters, Leunseweg 14 te Venray; de bouw van een dakkapel aan de Kloosterstraat 3 te Oostrum, t.n.v. A.C. van Mil; de bouw van een fietsenberging aan de Cellostraat 50 te Venray, t.n.v. A. Jansen. Venray, 13 april 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 13 maart 1984, bij hen een aanvraag is ingekomen van Th.G.M. Strijbosch, Langstraat 78 te Venray, voor een vergunning ingevolge de hin derwet voor het uitbreiden/wijzigen van een garagebedrijf annex benzinever- kooppunt, gelegen aan de Langstraat 78 te Venray; dat op 13 maart 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Thielen, Horsterweg 27 te Castenray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimvee- en rundveehouderij, gelegen aan de Horsterweg 27 te Castenray. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 20 mei 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. D^ betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aanda'cht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 20 april 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Op Goede Vrijdag (20 april) zijn alle gemeentelijke sportaccommodaties, met uitzondering van het zwembad, na 16.00 uur gesloten. Op de le en 2e Paasdag zijn de ge meentelijke accommodaties ook geslo ten. Er is echter een uitzondering voor sporthal De Wetteling, in verband met het te houden Red Stars tafeltennistour- ncjoi. Op Koninginnedag zijn de gemeente lijke sportaccommodaties eveneens gesloten, met uitzondering van de spor thal en het sportpark omdat daar een deel van de Oranjefeesten wordt gehou den. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de uitbreiding van de woning aan het Kleindorp 18a te Merselo, t.n.v. M.J.M. van Ooi; de verbouw van een mestvar- kensstal aan de Meerselsepeel 11 te Ys selsteyn, t.n.v. A.P. Donkers; de bouw van een berging, een car port en tuinmuren aan de, Oostsingel 38 te Venray, t.n.v. F.G.M. Janssen; de bouw van een overkapping t.b.v. het tankstation aan de Langstraat 78 te Venray, t.n.v. Th.G.N. Strij bosch; de uitbreiding van de woning aan de Peter Janssenweg 6 te Ysselsteyn, t.n.v. W.J. Mansvelders; de bouw van een sorteerloods met stallingsruimten aan de Timmermanns- weg 102 te Ysselsteyn, t.n.v. J.L. Kerstens. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 20 april 1984 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 20 april 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Op maandag 23 april (tweede Paas dag) en 30 april (Koninginnedag) wordt in de gemeente Venray geen huisvuil op gehaald. Omdat dan op twee opeenvolgende maandagen het huisvuil zal blijven staan zal er op ZATERDAG 28 APRIL een extra ophaaldag worden ingevoegd. Op deze dag zal dus het huisvuil worden op gehaald in de wijken waar normaal de vuilniswagen op maandag komt. De regionale stortplaats in Horst- America zal eveneens op de maandagen 23 en 30 april gesloten zijn. Ter compensatie zal de stortplaats op zaterdag 28 april de gehele dag van 8.00 tot 17.00 uur zijn opengesteld. Op bevrijdingsdag, zaterdag 5 mei, is de stortplaats geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Op vrijdag 27 april a.s. wordt door het comité recreatiesport Venray een sport- en spelinstuif georganiseerd, in de sporthal „De Wetteling". Alle kin deren van 6 tot en met 12 jaar kunnen er aan meedoen. De kinderen kunnen zich uitleven op een luchtkussen en men kan aan allerlei sporten meedoen, zoals voetbal, basket bal,, handbal, tafeltennis enz. Ook is er een spelcircuit uitgezet waarin de behendigheid van de kinderen wordt getest. De instuif begint om 9.30 uur en loopt door tot 12.00 uur en 's middags van 13.00 tot 15.30 uur. De kosten bedragen 1.50 voor een ochtend of een middag of 2.50 voor de gehele dag, per kind. In de komende paasvakantie worden ook twee schooltoernooien georgani seerd: op 24 april het schooltafeltennistoer nooi en op 26 april hef schoolhandbal- toernooi. Beide toernooien vinden plaats in sporthal „De Wetteling". naam: adres: woonplaats: Aantal cursussen die rees zijn gevolgd (in verband met de indeling in een groep): De commissie jeugd, sport en recrea tie houdt vandaag (donderdag 19 april) zijn openbare vergadering in het ge meenschapshuis De Linde in Oirlo. Om 17.30 uur begint de normale agenda afwerking, waarna de commissie een gesprek zal hebben met de jongerensoos Wajang en een bezoek gaat brengen aan de overige welzijnsvoorzieningen in Oir lo, behorende tot het adviesterrein van de commissie. Op de agenda staat de advisering aan het college van b. en w. over het raads voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 35.000,- t.b.v. de fi nanciering/uitbreiding van O.J.C. De Brak (zie elders op deze pagina). Na het gesprek met Wajang wordt het gemeenschapshuis De Linde bezichtigd waarna bezoeken worden gebracht aan de peuterspeelzaal en het sportpark De Heesakker. Woensdag 25 april wordt om 17.00 uur een openbare vergadering gehouden van de commissie voor maatschappelij ke zorg. De vergadering vindt plaats in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda staan als gesprekson derwerpen vermeld: jaarverslag 1983 met betrekking tot het minderhedenbeleid in Venray. de nota vrijwilligerswerk en met behoud van uitkering. Over beide onderwerpen wordt het advies van de commissie gevraagd. AUTO IN BRAND Zaterdagmiddag is b'j het repareren van de onderkant van een auto, bij een woning aan de Akkerweg, waarbij ge last werd, de auto in brand geraakt. De brand kon niet tijdig worden geblust, maar toen de brandweerlieden in aktie kwamen was het gauw bekeken. De au to, niet al te jong meer, kon wel als ver loren worden beschouwd. In het kader van de 400 jarige herdenking van de sterfdag van Willem van Oranje, geeft de Internationale Jaarbeurs Groningen dit jaar een zeer bijzon der poststuk uit in samenwerking met de Confederatie van Oranjeverenigingen in Nederland. Dit poststuk, bestaande uit de NVPH le dag-enveloppe nr. 219 van deze her denking, zal een copie bevatten van het originele Wilhelmus met vijftien cou pletten, destijds geschreven door Marnix van St. Aldegonde. De enveloppe is gefrankeerd met het Willem van Oranjezegel van 70 cent en genummerd van 1 tot maximaal 50.000. De prijs van deze genummerde le-dag-enveloppe, inclusief het Wilhelmus bedraagt 10,—. Degenen, die in het bezit willen komen van dit unieke poststuk moeten dit SCHRIFTELIJK, vóór 26 april, melden bij het Oranjecomité, p/a Gemeente huis Venray (Postbus 500, 5800 AM Venray. INSCHRIJFFORMULIER STIJLDANSEN KONINGINNEDAG 30 APRIL 1984 (in het kader van het programma van het Oranjecomité) In het danscentrum Jeane en Paul Janssen, Raadhuisstraat 6 (tegenover het raadhuis). INSCHRIJFFORMULIER. Inschrijfgeld 2,50. Inschrijvingen kunnen worden gedaan bij bovengenoemd Danscentrum, telefoon 10500, tot en met 29 april a.s. Ook verdere informatie kunt U vragen bij genoemd danscentrum.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13