(OD> VC Phoenix'75 I.V.N. NRD.WEST Wereldwinkel Venray boos op de gemeente Verlovingsringen show bij juwelier Verlinden ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting Jaarvergadering Venray's Mannenkoor WIJK •n^sklank castenray Industrie- en voedingsbond CNV DE WIEËN w V.C.ROOY Bijna een jaar geleden heeft de We reldwinkel Venray aan het gemeente bestuur een initiatiefvoorstel „Venray en de Internationale solidariteit" gezon den. Nu heeft de Wereldwinkel een brief gestuurd naar het college van b. en w. èn de gemeenteraad waarin wordt ge zegd, dat met stijgende verbazing en verontwaardiging is geconstateerd, dat de gemeente nog steeds niet op dit voor stel heeft gereageerd. Wereldwinkel Venray kan zich zeer goed voorstellen, dat het gemeente bestuur e.e.a. goed wil bestuderen, voordat hierover een principe-uitspraak wordt gedaan. Maar meer dan elf maan den wachten wordt toch wel wat al te lang, aldus de Wereldwinkel. Ook verbaast men er zich over, dat het gemeentebestuur al die tijd geen contact nam met de indieners van het in itiatiefvoorstel, temeer omdat er bij was geschreven, dat Wereldwinkel Venray waar mogelijk en wenselijk de gemeente van advies en ondersleuning wil dienen. Daarom wordt nu bij de gemeente aangedrongen om zo spoedig mogelijk duidelijkheid in deze zaak te geven. MATERIËLE SCHADE Een autobestuurster uit Merselo wilde vanaf de Langstraat de kruising met de Paterslaan-Langeweg oversteken maar zag te laat een van rechts komende personenauto uit Vierlingsbeek. Na de botsing schoof de auto van de Merselose dame tegen een op de Langstraat stilstaande personenauto. De auto van de jongedame kon na de botsing als af geschreven worden beschouwd. De an dere auto's hadden wat minder schade. Een 12-jarige jongen stak te voet de Dr. Poelsstraat over en had kennelijk te laat een naderende personenauto uit Leunen gezien. Die autobestuurder rem de om de jongen te ontwijken en week naar links uit. De jongen werd niet ge raakt maar nu kwam de auto in botsing met een links in de parkeerhaven staan de personenauto van een inwoner van Vierlingsbeek. Het bleef gelukkig bij materiële schade. Een autobestuurster uit Bakel en Milheeze reed met haar auto op de Put- tenweg te Ysselsteyn. Een tot op heden onbekend gebleven automobilist reed vanaf de Pionierstraat de Puttenweg op. Om een aanrijding te voorkomen gaf de bestuurster een ruk aan het stuur. Ze ontweek wel de auto, maar haar auto kwam in een tuin tot stilstand en veroor zaakte daar geringe schade. DIEFSTALLEN Twee meisjes van 16 en 17 jaar werden na hel sporten in de sportzaal „De Kiosk", terwijl zij aan het douchen waren, opgesloten. Vermoedelijk door de dader die de kleding van de meisjes heeft doorzocht. Ontvreemd werd een portemonnaie met enkele guldens en munten, alsmede een horloge en fiet- sensleuteltje, 2 zilveren ringen, kettink je, zilveren armband, portemonnaie met enkele guldens, een sleutel en een oor bel. Er kon een vaag signalement van de dader worden doorgegeven. Uit een garage aan de Kempkens- berg werden diverse gereedschappen ontvreemd, waaronder een vlakschuur- machine, slijptollen, boormachine, de- coupeerzaag, schaafmachine, autoradio en een groot aantal steek, knie- en ringsleutels, het geheel ter waarde van 2500 gulden. Door vernieling van de voordeur van een kledingzaak in de Groteslraat werden twee herenjacks ontvreemd ter waarde van 1500 gulden. Uil een in Oirlo opgeslagen total- loss gereden auto werd een radio- cassetterecorder ter waarde van ƒ600,- ontvreemd. Aan de Nieuwe Maasheseweg werd een lederen voetbal ter waarde van 140 gulden ontvreemd. De bal had men onbeheerd achtergelaten op een trap veldje. Twee autoradio's met geluids boxen werden uit een niet afgesloten ga rage aan de Vredeweg ontvreemd. Ken nelijk is deze dader ook bij de buren op bezoek geweest. Daar werd een boorma chine, een slijptol en een lasapparaat ontvreemd. Totale waarde bedroeg hier ƒ1000,-. BRANDJE Waarschijnlijk hebben jeugdige van dalen het leuk gevonden afval in een vuilnisbak nabij de lagere school in Oostrum in brand te steken. Niet alleen het afval geraakte in brand, maar ook de plastik bak vatte vlam. Een passant wist het vuur te doven maar de schade bedraagt toch nog vijf tientjes. Een van de daders kon worden achterhaald en zal voor de schade moeten opdraaien, tenzij zijn kameraden zo sportief zijn een deel voor hun rekening te nemen. KAMPVUURTJE Naar aanleiding van een melding dat er aan de Nijverheidsweg een kamp vuurtje gestookt werd. ging de politie op onderzoek uit. Zij trof daar een vier tal Duitsers aan, die daar ter plekke wil den overnachten. Bij één van die Duit sers trof de politie een vuurwapen aan met gas en knalpatronen. Hij werd aan gehouden en het vuurwapen met toebe horen werd in beslaggenomen. Na ver hoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, werd hij huis waarts gezonden. Uiteraard moest ook het kampvuur worden gedoofd. DIEFSTAL FIETSEN Ook het afgelopen weekend kwamen bij de politie twee meldingen binnen van diefstallen van fietsen. Van woensdag 11 april tot en met zaterdag 21 april is er, voor jonge stelletjes die op zoek zijn naar trouw- of verlovingsringen, bij VERLINDEN JU WELIER een verlovingsringenshow. Dit betekent dat het toch al uitgebreide assortiment van VERLINDEN JUWE LIER tijdelijk nog groter is door een aanvulling met de ateliet kollekties van de merken DESIREE en MARTINS HOF. DESIREE is op het gebied van ver lovingsringen in Nederland het aller grootste merk. De kollektie is zeer uit gebreid en gevarieerd. Wat de modellen betreft moet alleen hierbij al voor elke smaak veel te bewonderen zijn. Niet alleen wat mogelijkheden betreft maar ook qua prijs is DESIREE een vriende lijke ring. Tevens viert DESIREE op dit mo ment haar 25-jarig bestaan, een reden om feest te vieren. U kunt, ook zonder iets gekocht te hebben, meedoen met de grote DESIREE prijsvraag: „En zo is het gekomen", waarbij een schitterende My Way/Contiki droomreis gewonnen kan worden ter waarde van 2.500, Het deelnameformuloier ligt gratis voor U klaar. De MARTINSHOF verlovingsringen onderscheiden zich al snel van ieder ander merk. Ze zijn voegloos gesmeed, met de hand zeer precies en verfijnd af gewerkt, een tikje eigenzinnig van disign en buitensporig gaaf en strak van vorm. De kollektie biedt voldoende model len voor ieder 'n ring te kiezen die bij haar of zijn persoonlijkheid past. Het „meer" van een MARTINSHOF ring voel je en je ziet ook aan de hand, goud dat zich onderscheidt van ande ren. Alles is mogelijk. Dat is het motief van MARTINSHOF. Alle ringen kun nen zowel in geel als in wit als in rood goud. Er zijn zelfs ringen gesmeed uit 7 kleuren goud, ook zuiver platina al dan niet in kombiantie met 24 karaats geel goud. MARTINSHOF verlovingsringen worden als enige in Nederland geleverd met een all-risk certificaat. Dit certificaat geeft U Uw leven lang recht op vervanging van de ring bij verlies of diefstal. Naast dit alles heeft VERLINDEN JUWELIER ook nog een kollektie extra voordelige trouwringen. Geen grote keus in modellen maar voor een be scheiden bedrag toch een kwalitatief zeer behoorlijke ring. Al vanaf minder dan 300,— per paar. Gedurende deze show kunt U ook trouwringen reserveren. U behoeft slechts ongeveer de helft aan te betalen. De prijs bij de verlovingsringenshow is de maximale prijs tot 1 augustus. Dit houdt in: wanneer de goudprijs gaat stijgen, stijgt de prijs van de tijdens de show gereserveerde ringen niet. Zakt de goudprijs dan zakt de prijs van Uw ringen mee. Dus U betaalt nooit meer alleen gelijk of minder. Déze prijsreserveringsgarantie geldt alleen tijdens deze show. Al met al, voor jonge stellen is deze verlovingsringenshow zeker de moeite waard een blik te werpen op de extra uitgebreide kollekties trouw- en verlo vingsringen bij VERLINDEN JUWE LIER! BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: tweede woensdag van de maand van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer spreken wij met de schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan. Donderdag: van 10.00-11.15 uur hel programma „Nieuws en informaties", daarna het verzoekplatenprogramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Woensdag: tweede woensdag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur het pro gramma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer spreken wij met de schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: van 10.00 uur tot 11.30 uur het programma „nieuws en infor maties", waarna het programma „On der Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer spreken wij met de schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan. De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur hel programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 lot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Op de j.l. donderdag 29 maart zeer druk bezochte jaarvergadering, kon voorzitter Hans Gommans constateren dat het Venray's Mannenkoor inmid dels uitgegroeid is tot 95 zangers, 'n zeer bloeiende periode doormaakt. Uit 't keurige jaarverslag van sekre- taris Frans van de Kruif bleek dat men 'n zeer druk jaar achter de rug had met als hoogtepunten de radiouitzending via KRO en VARA en 't zeer geslaagde ju bileumconcert in Apeldoorn t.g.v. 't 130-jarig bestaan van 't Kon. Ned. Zangersverbond. Ook penningmeester C. van Baarsen wist de eindjes weer keurig aan elkaar te knopen, hetgeen in de toekomst wel iets moeilijker zal worden omdat de ge meente Venray in de bezuinigingswoede flink aan de subsidies gaat knabbelen. Direkteur Pierre Gerits uit Hoens- broek was zeer te spreken over de inzet en geleverde prestaties: In de 3 jaren, dat hij het koor onder zijn leiding heeft kon hij constateren dat 't oolc muzikaal goed toeven is in 't Venrayse. Ook dankwoorden aan 2e dirigent Gerrit Vogelsangs waren op z'n plaats. Verder maakte de dirigent de toe komstplannen van 't koor bekend, hetgeen inhoudt dat men wel een zeer druk jaar voor de boeg heeft met vele aktiviteiten en concerten. Allereerst de concertreis naar Saul- heim, alwaar 't puikje van de Duitse zangwereld, liefst 7000 zangers, hun muzikale krachten gaan meten met 't enigste aanwezige buitenlandse koor, n.l. Venray. Dan de viering van 't 75-jarig bestaan met als hoogtepunt .n optreden met het L.S.O. in 'n groot jubileumcincert. Hiernaast zullen begin 1985 in 'l kader van dit jubileum nog diverse ativiteiten worden ontplooid o.a. 'n festival met veel buitenlandse koren. Hoe druk 't koor 't zal krijgen blijkt uit de vele uitnodigingen voor 'n optre den die de laatste tijd binnen komen. Bij de bestuursverkiezing werden de 3 aftredenden n.l. R. v. Mil, C. v. Baarsen en J. Nooyen bij acclamatie herkozen. Traditiegetrouw besloot de bescherm heer, burgemeester mr. H.J.M. Defe- sche, op de op zijn bekende humoristi sche wijze de avond met veel waarde ring uit te spreken voor de fijne sfeer in 't koor en de geweldige inzet en de hieruit voortvloeiende prestaties. Voorzitter H. Gommans kan zeer tevreden na de laatste hamerslag dit at tribuut naast zich neerlggen. Maandag 9 april a.s. gaan de leden van het IVN afd. Venray-Geijsteren de mooie omgeving van Geijsteren verken nen. We gaan op zoek naar voorjaars bloemen, bloem- en bladknoppen van bomen die dit gebied rijkelijk herber gen. Vertrek vanaf de Kei te Geijsteren om 19.00 uur. Na afloop, rond 20.15 uur zal tot de pauze, afhankelijk van de vondsten een doe-uurtje volgen. Het programma na de pauze is nog niet be kend. Wij hopen op veler belangstelling. Aktiviteiten programma. Donderdag 5 april: 3e kaartavond. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 7 april: dansavond voor alle wijkbewoners, verzorgd door het Apollo-trio. Aanvang 20.00 uur Entree vrij. Dit is de eerste dansavond in 1984. Bij voldoende deelname zal het zeker een gezellige avond worden met als ge volg dat er misschien dan nog meerdere avonden georganiseerd kunnen worden. Zondag 8 april: van 10.00 tot 12.30 uur kan men ons koffie-uurtje weer be zoeken waarbij 2 gratis koffie geschon ken worden. Daar dit geen aprilgrap was en is kunt u met een gerust hart bin nenlopen. Woensdag 11 april: volksdansen. Aanvang 21.00 uur. Toeschouwers zijn zeker welkom. Donderdag 12 april: 4e kaartavond- Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 13 april: kienavond t.b.v. buurtvereniging St. Jozef. DANS- EN AMATEURAVOND Zaterdag 7 april a.s. gaan we dansen op muziek van de Anjo's, onderbroken door diverse amateurartiesten uit de re gio. Op het programma staan zowel live- als playback zingende artiesten. Het belooft dus een gezellige avond te worden. We beginnen om 20.00 uur in het wijkgebouw De Kiosk. Kaarten ƒ4,- zijn reeds verkrijgbaar bij ons contakta- dres, Harpstraat 8, tel. 87121 of in hel wijkgebouw. Wist U trouwens dat leden en donateurs een korting van 50% krij gen. U bent al lid of donateur voor ƒ5,-. Geef U dus nu op als lid en profiteer in de toekomst. Drumen Showband Venray en omgeviw Op 24 maart jl. hebben enige leden van onze drumband deelgenomen aan het solistenconcours. De resultaten zijn als volgt: Ruud Jenniskens, 51 pt., Ie prijs met promotie; Mario Holtackers, 49 Zi pt., Ie prijs; Richard Jenniskens, 48 pt., Ie prijs: Henk Roozeboom, 49'/i pt„ le prijs; allen in de Jeugd-divisie. In de 3e divisie: Robert v.d. Pol, 52'/2 pt., le prijs met promotie; Michel Theo- filaktidis, 50 pt., le prijs. In de 2e divisie: Brenda Roozeboom, 46'A pt, 2e prijs; Jeannet Krijnen, 48 pt., le prijs. Giel Krijnen in de eredivisie 48 pt., le prijs. Allen gelukgewenst met het resultaat. Op 29 april a.s. gaan onze majoretten hetzelfde proberen in Venlo. Dames veel succes. De eerstvolgende lezing wordt gehou den op maandag 9 april 1984 in de foyer van het Cultureel centrum De Beejekurf te Venray. Aanvang 20.00 uur, tel. 82468. In tegenstelling tot dat, wat er in het jaarprogramma staat vermeld, zal de le zing niet verzorgd worden door de heren Gootzen en Verlinden. Door omstan digheden zijn zij nog niet gereed met de voorbereidingen voor de lezing. In plaats daarvan hebben wij dhr. drs. G. Verhoeven, kunsthistoricus uit Vier lingsbeek, bereid gevonden op deze avond de lezing te verzorgen, met als onderwerp: „Maastricht, de stad van Servaas en De Sterre der Zee". Hij zal zijn lezing toelichten met dia's. J fanfare Onderling solistenconcours te Castenray Kon men onlangs de Castenrayse mu zikanten beluisteren in een gezamelijk optreden tijdens het Lenteconcert, a.s. zondag treden velen van hen voor het voetlicht als solist(e). Dan namelijk or ganiseert de Fanfare „Dorpsklank" een onderling solistenconcours in het ge meenschapshuis van Castenray. Dit in middels voor de zesde keer. Aan dit concours doen dit jaar 40 mu zikanten van de Castenrayse vereniging mee. Het programma vermeld 33 so listen en 4 kwartetten. Alle solisten worden aan de piano begeleid door dhr. Jan Temme uit Venray, die al vele uren gewijd heeft aan de voorbereiding van de verschillende deelnemers aan het concours. De jurering is ook dit jaar weer in handen van dhr. Dirk Koster uit Deur- ne, voormalig directeur van de Deurne- se Muziekschool en momenteel nog ak- tief als dirigent van enkele Hafa- korpsen. Het Solistenconcours begint zondag om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 18.30 uur. Aansluitend vindt ook de uit reiking van de diploma's en de jury rapporten plaats. De toegang is gratis. Op zaterdag 28 en zondag 29 april zullen 20 muzikanten van de fanfare „Dorpsklank" deelnemen aan het Fede ratief, Solistenconcours, dat dit jaar in Ysselsteyn gehouden wordt. Dit con cours staat open voor alle muzikanten van de muziekkorpsen die aangesloten zijn bij de Venrayse Muziekfederatie. WANDELSPORTFEDERATIE W.S.V. DE BEJAARDEN Zondag 8 april gaan we wandelen in Deurne. De bus vertrekt om 12.00 uur bij de Kruuze en om 12.05 uur bij het Schuttersveld. Wij wensen U allen een fijne wandeldag. Wat een weekje! Eerst het 50-jarig bestaan van Libelle (veel van onze moe ders hebben hun ideeën over liefdesge luk opgedaan uit dit blad en de baby kleertjes die wij droegen zijn waar schijnlijk gebreid naar Libelle- patronen; kortom, 'n blad om in te blij ven spieken) en daarna Herman Brood in de tent. Eerst zittend op 'n kruk afwezig, maar eenmaal achter zijn vleugel was hij er helemaal, 2 Vi uur lang. Meer over Brood in ^le Story want Ben was er ook. Wat een maand! De toekomst van Dinges zal in april wel wat duidelijker worden. De wethouder, de commissie en tenslotte de raad zullen deze politieke noot gaan kraken. Naar behoren nemen wij aan. Hoe dan ook, 't management (om maar in termen van Brood te spreken) ziet 't wel zitten; de swingus in Dingus- trein is niet te stoppen: Vrijdag 6 april. JETLAY en NECESSARY In het café twee Venrayse groepen. De spits wordt afgebeten door Jetlay. Zij brengen muziek onder de naam „permanent wave", vollend, brandend, krollend, moeilijk en makkelijk. Jetlay bestaat uit Mis Multi Nix: warme baslij- nen methode, zang; Tamaar Idri Tien, vliegende stokken; Augo Rolmes, ge- zweepslagte gitares, whisky stem. En dan Necessary. Na twee jaar is de stijl uitdrukkelijk bepaald. Een oer- sound zonder gebruikmaking van al te veel electronische toestanden. Door het gebruik van simpele trommels is deze oerbeat duidelijk herkenbaar en niet on derhevig aan ritmische luxe. De gitaar is vaak eigenaardig rauw, wat afrikaans aandoend. De bas is vaak monotoon en hard. De band bestaat uit Cor Keur, zang en slagwerk, Eut v. Bekeren, bas en zong en Rob Melessa, gitaar. Oermensen en computermensen zijn vanaf 20.090 uur welkom. Aanvang te gen tienen, toegang gratis. Dinsdag 10 april a.s. houden wij een kienavond voor de leden. Het is de laatste dit seizoen. De opbrengst van de ze avond is bestemd voor het goede doel. We beginnen deze avond om 19.45 uur!!, dus om kwart voor acht!!, in zaal In den Engel. Ook kunnen de leden zich opgeven voor de excursie naar het Tref- center te Venlo op dinsdagavond 11 sep^ tember. Kosten voor deze avond bedra gen 6,-. Tevens is er nog gelegenheid zich op te geven voor het uitstapje naar Gouden Handen in 's Heerenberg, de bus is nl. nog niet volgeboekt. De I.V.B. Venray is tegen alle ver drukking in nog steeds een groeiende organisatie. Ook het afgelopen jaar gaf weer een groeiend ledental te zien van 5 man. Een reden te meer om een feestelijke afdelingsvergadering te beleggen op dinsdag 10 april om 19.30 uur in restau rant Vlakwater. Op deze avond zullen tevens 2 jubila- risse worden gehuldigd. De heer L. D. v. d. Ploeg en R. J. v. d. Ende zijn 25 jaar lid van onze organisatie. Van harte proficiat. Hiervoor zal aan beide heren de gouden C.N.V.-speld worden uitge reikt. Verder zal op deze avond het aktie- program I.V.B. Venray worden gepre senteerd en het C.N.V. visie-program arbeidsvoorwaarden worden toegelicht. De avond zal besloten worden met een paar rondjes bingo. Komt allen en neemt uw introducé mee. Namens het bestuur, seer. H.A. de Vries, Groene Hart 6, Venray. GEM. KORFBALVERENIGING Wertha-De Wieën 4^ In de wedstrijd tegen Wertha heeft de Wieën een punt laten liggen in het bij vlagen winterse Weert. In een gelijkopgaande strijd kwam pas leven in de brouwerij nadat Venray d.m.v. een doorbraak het eerste doel punt liet aantekenen. Door goed combinatiespel kwam Wertha vrij vlug terug tot 1-1. Beide ploegen gingen de rust in bij de stand 1-2. Wertha zette na de hervatting een fel offensief in en kwam via twee goed uitgespeelde kansen op 3-2. De Venray se dames en heren lieten zich hierdoor niet uit het veld slaan en kwamen via een afstandschot terug tot 3-3, maar kwamen weer achter met 4-3 door een strafworp onbenut te laten. Wertha benuttye vijf minuten later wel deze mogelijkheid. Een kwartier voor tijd stond de eindstand 4-4 vast. Beide ploegen werden gedurende de gehele wedstrijd lastig gevallen door de harde wind. Daarom was er van mooi korfbal in deze door de scheidsrechter zwak geleide ontmoeting eigenlijk geen sprake. I I Turks jongerencentrum. Open, vrijdag vanaf 20.00 uur, zater dag vanaf 12.00 uur en zondag vanaf 20.00 uur. Kledingus. Open maandagochtend, woensdag middag, vrijdagavond. Lyceum 1-Hajraa 3-1 Waar de punten niet meer van belang waren, maar wel de statistieken, zegevierde de degradantenformatie over de lange ploeg uit Eindhoven. De boomlange Th-studenten konden ook dit keer niet van Lyceum in Venray win nen. Werd de eerste set nog knullig weggegeven bij een stand van 13-12, de rest van de wedstrijd kwam Hajraa er totaal niet meer aan te pas. Lyceum speelde, zoals het publiek graag wilde en vocht voor ieder puntje. De setstan den 15-7, 15-9, 15-8 illustreren het feit dat Lyceum best in staat is om een goede partij volleybal te leveren. Helaas te laat!! Dames 1-Smash 1.3 Lyceum verloor de laatste thuiswed strijd van het seizoen. Nadat Lyceum de eerste set met 15-13 had gewonnen, ver loor men de tweede na een gelijkop gaande satrijd met 13-15. In de volgende sets had Lyceum erg veel moeite om het blok van Smash te omzeilen. Met name met dit wapen scoor de de Nijmeegse ploeg veel punten en won de 3e en 4e set met 7-15 en 10-15. Dames 2-Meterik 2 3-0 Dames 2 kan terugzien op een goede balans in de thuiswedstrijden. Van de 11 wedstrijden won men er 10. Ook de laatste, tegen Meterik 2 won men en wel met de cijfers 16-14,15-10 en 15-10. Overige uitslagen: Dames 3-Set Point 2 2-2 Heren 2-Concordia 5 2-2 Meterik 2-Heren 3 0-3 Programma 7 april: Hansa-Dames 1 15.30 AV Flash 2-Dames 2 20.30 Tupos 2-Dames 3 1830 Nuvoc-Heren 1 15.00 Heren 2 is vrij Heren 3-Aspargos 17.00 Tellen: Francois Sonneville Heren 4-Aspargos 1530 tellen: Karin Tummers SV Phoenix-Olsredlem 1 1-3 In deze, voor het le herenteam, laatste thuiswedstrijd tegen het even hoog geklasseerde Olsredlem heeft Phoenix nogal teleurstellend gepres teerd. Het was het bezoekende Olsred lem wat het spel controleerde en de wed strijd én de tegenstander in haar greep hield. Phoenix startte weliswaar voort varend (4-0) maar al gauw nam de te genstander het heft in handen, wat resulteerde in een 4-7 voorsprong. Ols redlem bleef gestaag scoren en zegevier de tenslotte met 10-15 in deze openings set. Ook in de 2e set stelde Olsredlem zich goed in op het spel van de thuis ploeg. Phoenix had dan ook veel pro blemen met het goed sluitende blok en de stugge verdediging van de tegenstan der. Daarnaast kenmerkte het spel van Phoenix zich weer door een zeer matige pass (bijna traditiegetrouw) en talrijke persoonlijke fouten. Hierdoor werd ook de 2e set een prooi voor de bezoe kers: 10-15. In de 3e set herstelde Phoenix zich en kwam men beter in het spel. Dat resul teerde in een 11-6 voorsprong. Toen op dat moment een speler van Olsredlem geblesseerd het veld moest verlaten was het Melderslose verzet gebroken en ze gevierde Phoenix met 15-7. In de 4e set echter toonde Olsredlem een sterke mentaliteit en liet men zien dat men zich door de tegenslag niet uit het veld wilde laten slaan. Phoenix daarentegen maakte een verslagen indruk en kon geen vuist meer maken. Daardoor won Olsredlem ook deze set met 8-15 en behaalde men een belang rijke 1-3 overwinning. Overige uitslagen: Heren 2-Set Up 3 3-1 VCKessel 1-Dames 1 3-0 Aspargos 3-Dames 2 3-0 Athos 2-Dames 3 3-0 Programma zaterdag 7 april: Heren: VC Velden 2-Phoenix 1 14.30 Olsredlem 3-Phoenix 2 16.30 Dames: Phoenix 1-VC Rooy 2 15.30 telsters: Leotien Vervoort en Ronny Lansbergen Phoenix 2-Asterix 2 17.30 telsters: Wilma Kallen en Yolanda Lesmeister Phoenix 3-Avoc 2 19.00 telsters: Petra Cuppen en Ellen Arets Dames: VC Rooy-Halco/maastricht 3-0 Setstanden: 15-5, 15-13,15-8. Tegen het reeds gedegradeerde Halco heeft de lijstaanvoerder een makkelijke middag gehad. Het Maastrichtse team had te weinig inhoud om het de Venrayse dames echt moeilijk te maken. Door rustig te blijven spelen en op de juiste momenten de punten te maken kon VC Rooy bijna de gehele wedstrijd naar haar hand zetten. Even dreigde het in de tweede set fout te gaan. De concentratie verslapte en VC Rooy verviel in gejaagd spel. Maar een time out bij de stand 13-13 wist de Venrayse ploeg weer in de koers te brengen. Onvoorkoombaar degradatieduel voor VC Rooy 6-1515-11 15-8 9-1516-18 VC Rooy had in de wedstrijd tegen Odulphus alles zelf in handen. Verbeten op winst startte VC Rooy de eerste set, door gehaast spel werd een snelle ach terstand opgelopen. De 2-7 achterstand werd niet meer goed gemaakt: 6-15. De tweede set werd via een 8-8 stand in het voordeel omgebogen naar 15-11. De derde set liet zien dat de wil om te winnen aanwezig was: 15-8. De vierse set zou de set moeten worden waarin VC Rooy de competitie stand een ander aanzicht zou kunnen geven. Wederom sloeg het noodlot toe tot 8-8 gelijk opgaand wedstrijdbeeld. Odulphus wat de punten ook nodig had, trok de set met 9-15 naar zich toe. Wederom kwam er een vijfde set, de slechte start wees VC Rooy direct op de feiten. Een 2-7 achterstand gaf een morele dreun. Het is is te bewonderen dat VC Rooy tot 11-11 kon terug komen. Een 14-12 voorsprong kon echter niet voorkomen dat toch met 16-18 werd verloren. Uitslagen: Dames 1-Halco/M 3-0 Dames 2-Peelpush 2 3-0 Heren 1-Odulphus 2-3 Heren 2-VC Kessel 3-1 Heren 3-HVC 3 3-0 Heren 4-VC Grashoek 2 0-3 Heren vet. 1-OVC 3-0 Beesel-Heren vet. 4 3-0 Programma 7 april 1984: BSV-Dames 1 13.45 Phoenix I-Dames 2 15.30 Hovoc 3-Dames 3 17.00 VC Velden-M.A.-Jeugd 14.30 Weredi-Heren I 17.00 Olsredlem I-Heren 2 19.30 Set Up 3-Heren 3 18.00 Hovoc 4-Heren 4 17.00 8 april: Heren vet. 2-VC Velden 10.30 Heren vet. 3-Concordia 09.00 Denkt aan de belangrijke ledenver gadering - an a.s. vrijdag 6 april in „De Volle Maan", aanvang 20.00 uur!

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11