VERENIGINGSNIEUWS y f >jv HVK I.V.N. Ven rays Mannenkoor Orkest vereniging Venray St. Pe\^S Activiteiten kalender Muziek- federatie AAW/WAO kontaktgroep O.J.C. DE BRAK TRIMCLUB VREDESBERAAD VENRAY „TUSSEN MAAS EN PIEL" L.V.B. II K' Lente/koffie concert Jeugd Ploeg Desselke ontving f 2.750,- van het Nationaal Jeugdfonds TLO terug uit Oostenrijk Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 22 maart om 19.30 uur re petitie bassen en om 20.00 uur gehele koor in Vlakwater. Donderdag 29 mrt, algemene jaarver gadering om 20.00 uur in Vlakwater. Vrijdag 27 april opluistering receptie Henk Janssen. Zondag 20 mei, opluistering Eucha- I ristieviering t.g.v. het 25-jarig jubileum van Petrus Banden in de schouwburg. Zondag 27 mei, medewerking aan Oranjeviering eveneens in de schouw burg. Zaterdag 2 juni Geritskorenavond in Heeze. Zaterdag en zondag 23 en 24 juni con certreis naar Saulheim. Dus vrijhouden deze data. Tot 1 april is er nog gelegenheid zich aan te melden als (aspirant) lid van Ven- rays mannenkoor op de wekelijkse repetitieavond op donderdag in Vla kwater of telefonisch bij secr. F. v.d. Kruijf, tel. 86848. Oud papier? U weet 't achter garage van Ham! Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 22 maart 19.30 repetitie in de Perdstal. Maandag 26 maart. 19.30 uur repetitie in de Perdstal. Donderdag 29 maart. 19.30 uur repetitie in de Perdstal. AGENDA Zaterdag 7 april voorjaarsconcert in Reuver samen met Philharmonie Reuver. Zondag 15 april Zondagochtendconcert in foyer schouwburg. Vrijdag 18 mei. Serenade. Zondagen 20 en 27 mei. Communiefeesten. Zondag 27 mei ('s avonds) Viering 400 jaar Willem van Oranje. Zondag 17 juni. Intocht Jeugdvierdaagse. Vrijdag 29 juni. Buitenconcert Markt Venray. Zondag 7 oktober Concert te Blerick met Horst. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 22 maart. 18.30 Uur, repetitie jeugdorkest. Donderdag 29 maart Repetitie jeugdorkest om 18.30 uur. Zondag 29 april. Zondagochtendconcert. DRUMBAND Zondag 25 maart. 10.0 uur repetitie leerlingen en om 10.30 uur drumband. Bardienst: Hr. Vossen. Zaterdag 28 april. Festival Holthees. Zaterdag 19 mei. Drumbandfestival Stevensbeek. John van Els en Mare Janssen nemen deel aan hel solistenconcours te Ysselsteyn. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 23 maart. Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen en om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 25 maart. Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 26 maart. Om 18.45 uur repetitie alleen voor de nieuwelingen (alten) aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens Dinsdag 27 maart, om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 28 maart. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Ondanks het feit dat het koor om al lerlei redenen stevig was uitgedund is er afgelopen zaterdag in Veulen goed ge zongen. Denk om een goed repetitiebe- zoek de komende weken. Woensdag 28 maart en 4 april om 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Bo- gaerds. en repetitie barokensemble o.l.v. M. Stelten. De repetitie van het barokensemble vervalt op 4 april. Deze wordt gehouden op maandag 2 april. Plaats en tijd wordt nog nader bekend gemaakt. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Donderdag 29 maart, 19.00 repetitie voor het hele koor in de Essel. Houdt U er rekening mee dat gedu rende de maand april alle repetities wor den gehouden op donderdag. Op 1, 8 en 15 mei zullen we repeteren, gezamelijk met het T.S.O. in de Haan- dert te Tegelen. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter hel centrum. iV> kiNBCMOO* DE VREK JE LOK JE S«- m- Vrijdag 23 maart Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 30 maart Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 6 april Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Blokfluitgroep Iedere woensdag repetitie om 13.30 uur. Komende vrijdag is er dus WEL repe titie op de gewone tijden! We hopen dat de zieke kinderen weer beter zijn. Vrij dag nemen we weer een paar nieuwe liedjes mee, dus zorg dat je allemaal weer van de partij bent. Abusievelijk werd verleden week ver meld, dat Claudi Linssen op de Majo- rettenmeeting in Horst opgetreden zou zijn in de derde divisie. Dit moet echter zijn de tweede divisie, waarin zij opge treden is, samen met Mariëlle Linskens. Zondag a.s. zal, bij goed weer, een groepsfoto gemaakt worden. Dus allen in uniform! Repetitietijden: Woensdag. St. Vincentius: Miniretten van 18.30 tot 19.30 uur. Afmelden bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten van 19.30 tot 21.00 uur. Afmelden bij Mevr. Reijn- ders, tel. 85381. LTS: leerlingen vanaf 18.30 uur. Groepsrepetitie vanaf 19.00 uur. Repe titie hele korps 20.00-21.30 uur. Afmel den bij Ton Huibers, tel. 87380. Zondag LTS Leerlingen vanaf 10.00 uur; Mini retten 10.00-11.00 uur; Majoretten 11.00-12.00 uur; Korps 10.30-12.00 uur; Uniformenbeheer: W. Stoffels, tel. 88279; Instrumentenbeheer: L. Kusters, tel. 86089. „CAPRICCIO" Zondag 25 maart 10.30 uur tenoren en bassen. Om 11.00 uur het hele koor. Denk ook aan de le denvergadering. Maandag 26 maart Geen sopranenrepetitie. Dinsdag 27 maart Repetitie alten om 19.00 uur. „BOJEMA" Vrijdag 23 maart. Nog geen repetitie. Vrijdag 30 maart. Repetitie om 18.45 uur. „SALTARELLO" Zaterdag 24 maart. Om 16.00 uur repetitie waarna vertrek naar Venlo. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Zondag 25 maart. Zijn we vrij. Woensdag 28 maart. Van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in he^t aktiviteitencentrum, Kennedyplein 1. Gaarne trouwe opkomst Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannen. Kom over de drempel dames en heren! Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. n DAMESKOOR Zaterdag 24 maart zingen we in de Vredeskerk tijdens de avondmis van 19.00 uur. Maandag 26 maart voor de aange- meldde leden in de Schouwburg de ope ra „Fidelio" van Beethoven. Woensdag 28 maart om 19.45 uur re petitie voor de sopranen. De rest komt daar rond 20.15 uur bij. 22 april, Eerste Paasdag zingen wij om 11.30 uur in de Vredeskerk, boven bij het orgel, in officiële kleding. Op 13 mei zondagochtendconcert in de schouwburg. Zaterdag 19 mei deelname aan de Zangersdagen in Horst. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Drumen Showband Venray en omgeving Alhoewel de belangstelling van leden en ouders tegen viel, hebben wij op 2 maart jl. toch een gezellige karnavalsa- vond gehouden, met muzikale mede werking van Henk Claessens en zijn dis co. Rond 22.00 uur heeft onze vorst Hans (van Rhee) de oude prins Geert (Koonings) en Prinses Brenda (Rooze- boom) van hun mantels ontdaan, na hen bedankt te hebben voor de wijze waarop zij het afgelopen jaar hebben geregeerd. Dit alles onder drumband ge weld. Door het stukprikken van twee ballonnen hebben onze Prins en Prinses het nieuwe prinselijke paar gekozen. Door toeval kwamen broer en zus uit de ballonnen. Hierna instaleerde Vorst Hans onze nieuwe Prins Giel (Krijnen) en Prinses Jeannet (Krijnen). Hopende dat ook zij dit jaar met losse hand zullen regeren over het D.S.V. rijk, aldus vorst Hans. Zaterdag 24 maart: solistenconcours drumband in Hegelsom. Aanvang 15.30 uur. Vertrek Leunseweg om 15.00 uur. Zondag 29 april a.s. majoretten so listenconcours te Venlo. 8 april, onderling solistencon cours Fanfare Castenray. 23 april, onderling solistencon cours Fanfare Merselo. 28-29 april, federatief Solisten- concours in Ysselsteyn. 6 mei, Orkestvereniging zonda gochtendconcert in de Schouwburg. 18 t.m. 20 mei 1984, MMSK St. Petrus Banden, Muziekfeesten. 21 mei, federatievergadering in de Perdstal. 7 t.m. 11 juni, Muziekfeesten Merselo. 29-30 juni, 1 juli, Fanfare Oirlo, Zomermuziekfeesten 11 augustus, kapellenfestival, Fanfare Castenray. 1 september, Jubileum taptoe MMSK St. Petrus Banden. 16 september, Bondsconcours in Venray georganiseerd door D.S.V. 29 en 30 september, Muziek feesten, Harmonie Leunen. 30 september, oriëntatietocht voor ruiters en koetsen georganiseerd door D.S.V. 12 t.m. 14 oktober, Dorpsfeesten Harmonie Oostrum. 27 oktober, Uitwisselings concert met Blerick en Horst door Harmonie Euterpe. 28 oktober, Herfstconcert Fanfa re Castenray. Wij hebben nog twee grote wao- volkstuintjes vrij. Wie interesse heeft voor deze tuintjes op de basisvoorwaar den kan zich melden bij Herman Nooi- jen, tel. 87498. Zondagmorgen is er vanaf half elf schieten (oefenen) op het schietterrein. Zondagmiddag wordt de eerste wedstrijd van dit seizoen geschoten, te gen het St. Willibrordusgilde van Geijsteren. Aanvang half twee te Geijsteren. huisvrouwenkontakt brukske Dinsdag 27 maart: het huisvrouwen kontakt biedt u weer eens een echte ex-' cursie aan. Deze keer met vast een beet je vakantie in het hoofd. We gaan een ochtend kijken hoe het er aan toe gaat in „Het Meerdal". Voor de meesten wel bekend aan de buitenkant, maar deze ochtend mag u ook binnen een kijkje komen nemen. We verzamelen om 9.00 uur bij het wijkcentrum. Als het gaat wilt U dan uw auto meebrengen. We rijden zoveel mogelijk met elkaar mee en de benzine krijgt U vergoed. We zijn weer terug voor de kinderen uit school komen. De kosten zijn ƒ3,25 en de crèche is gewoon in het wijkcentrum. Dan nog even uw aandacht voor het volgende. Er zijn weer een paar plaatsen beschikbaar bij onze naaicursussen, op maandag vanaf 14.00 uur. Alle inlich tingen kunt U krijgen bij onderstaand adres. Verder organiseren wij op 3 april a.s. een modeshow in samenwerking met Fashion House en Jansen-Clevers. Deze is voor iedereen toegankelijk dus houdt die avond maar vast vrij. Tot slot nog iets heel belangrijks. Wij kunnen alleen maar blijven draaien met uw steun. Wilt u daarom, wanneer u uw kasten gaat opruimen, denken aan onze rommelmarkt? De zaterdag voor mo- derdag is het weer zover en eind april komen we al uw spulletjes ophalen. Al vast bedankt. Alle verdere inlichtingen kunt U krij gen bij Lenie Gosling, Polkastraat 4, tel. 81059. jeugdnatuurwacht Beste jongens en meisjes. Komende zondag 25 maart vindt de lentewande ling pjaats, waarbij we een bezoek gaan brengen aan de Boshuizerbergen. Dit gebied beslaat met omgeving een opper vlakte van ca. 150 ha. en bestaat uit naaldhoutgewassen en zandverstuivin gen met vaak prachtige oude Jenever bessen. We starten vanaf de parkeerplaats van de Algemene begraafplaats, te be reiken via de Maasheseweg en/of de Spurkterdijk. (het bord begraafplaats aanhouden). De starttijd ligt als vanouds tussen 9.30 en 10.30 uur. Nogmaals wordt ge wezen dat het gebruik van determineer- boekjes is toegestaan. Vergeet het stem- pelboekje niet! Tot zondag a.s... A.s. donderdag 22 maart speelt in de Brak de uit Breda afkomstige band „The Blue Sounds". De performance- act van de tweemansgroep heeft alles in zich om het publiek kwaad, geschokt of confuus achter te laten. Dwingend ge weld door een combinatie van elektroni sche muziek tol op de pijngrens. Licha melijk voelbare percussie-ritmes, kre ten, vechtpartijen tussen de twee en na tuurlijk „bloed" in royale stromen. Als u er niks van snapt moet U maar denken dat het in elk geval prachtig is om te zien. Aanvang 22.30 uur. Entree ƒ3,- Onze akliviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Ballonzuilcircuit. We vertrekken om 8.00 uur vanaf Cooperbaan Bee- kweg. Donderdagavond vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op hardere ondergrond voor langere af stand, Route Singels Venray Trimmers Zondag, op het Rank Xerox circuit een gevarieerd trimprogramma. We ver zamelen en vangen aan om 9.00 uur bij parkeerplaats ingang Rank Xerox. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma in de Gymzaal Watermo lenstraat te Oostrum van 21.00 tot 22.00 uur. Inlichtingen: P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Vraagt hulp bij het folderen en evt. handtekeningen ophalen i.v.m. de aktie „Betaal niet mee". Waar het over gaat? Geld; weigeren van geld of onder zwaar protest gescheiden betalen van geld aan de defensiebelasting. Gekozen is voor het symbolische bedrag van ƒ5,72. Het aantal te plaatsen kruisraketten in Euro pa is in totaal 572. Schrikbarend vinden wij... U ook? We willen dat folderen en handteke ningen ophalen doen in de weken voor afgaande aan de aktieweek van 6 tot 12 mei. U kunt zich opgeven bij: tel. 86812, 84876, 10842. katholiek vrouwengilde venray Secr.: Betty Thijssen, Patersstraat 18 Tel. 86182 Streven naar samen-leven. door Lia van Etten en Corry van Splun- der, beiden lid van de werkgroep „vrouw en relaties" van het KVG in Ne derland. Deze ledenavond van 23 janua ri jl., dje wegens weersomstandigheden niet doorging bieden wij U nu opnieuw aan op maandag 26 maart om 20.00 uur in De Wieënhof. De invloed van de vrouw op het milieu. Door An Wondergem en Margreet Leeuwenburgh, leden van de kerngroep Milieu en Huishouden van Milieudefen sie afd. Venray. Na een korte inleiding zullen zij met ons discussiuëren over: wanneer ben je milieuvriendelijk c.q. onvriendelijk be zig in je huishouden en wat zijn de ge volgen hiervan. Kunnen we daar zelf iets aan veranderen. Dit vindt plaats op donderdag 5 april om 14.00 uur in Hotel De Zwaan. Deel name gratis. Komende zaterdag 24 maart gaan de leden van het IVN Venray-Geijsteren de streek rondom Groesbeek verkennen o.l.v. Hand de Jong, die onlangs nog een heldere dialezing verzorgde over de geologische opbouw van dit gebied. We zullen de stuwwallen gaan bezichtigen die zich hier in de Ijstijden hebben ge vormd. Vertrek vanaf het Schouwburgplein Venray om 8.30 uur per auto. Deze zeer interessante tocht staat tevens open voor niet-leden die belangstelling heb ben. De mogelijkheid dat grensover- schreiding plaats vindt, is het bezit van een paspoort of geldige toeristenkaart beslist aan te raden! Cursus beginnende imker. De Venrayse Imkersvereniging orga niseert voor het bijenseizoen 1984 een cursus voor het diploma beginnende im ker, welke echter alleen gegeven kan worden bij voldoende deelname. De cursus omvat 12 praktijk- en 4 theorie lessen en zal gevolgd worden door een examen, waarvoor bij goed gevolg het diploma wordt uitgereikt. - Opgave voor deze cursus kan t.m. 31 maart bij: A. van Gogh, Overloonseweg 45, Venray, tel. 82389; H. van Ass, Lit- zenbergweg 6 te Ysselsteyn, tel. 04785- 684; A. Muller, Ooster Thienweg 16a, Oostrum, tel. 84272 en bij M. v. Ooyen, Oploseweg 5 te Overloon. DE PEELSPEURDERS VENRAY Dinsdag 12 maart hebben de gidsten uit St. Anthonis een bezoek gebracht aan onze gidsen. Voor hen was er een fototocht uitgezet in het dorp, welke een groot succes werd. Dit bezoek werd met een gezellig samenzijn afgesloten. De mening van alle deelnemers was: „voor herhaling vatbaar". Tevens willen wij de OUDERS nog maals beleefd verzoeken in verband met de geplande activiteiten de contributie zo spoedig mogelijk te voldoen. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Na ons openingsweekendje, donder dag iets te rustig begonnen, vrijdags met Brainbox al heel wat beter en zaterdags met Ton Lebbink te gek, zien we 't Din gus gebeuren rooskleurig tegemoet (ook al is binnen alles behoorlijk grijs. Donderdag 22 maart KURSUS ZELFVERDEDIGING VOOR MEISJES In vier avonden worden een aantal basisbegrippen bijgebracht, waardoor je je als meisje mogelijk wat veiliger voelt en je leert beter omgaan met vor men van ongewenste benadering. Aan vang half acht. Kosten afhankelijk van het aantal deelneemsters. Van te voren opgeven bij Dingus. Vragen naar Mie- ke, Egidia of Antoinet. Vrijdag 23 maart. SLAGERIJ VAN KAMPEN Slagerij van Kampen (men leze „De zaak Zonnebloem" uit de serie Kuifje) is een Eindhovense slagwerkgroep die kiest voor een nogal zware sound en laat zich daarbij inspireren door Afrikaanse en Japanse invloeden. Hierdoor ont staat een soort slagwerk dat nogal ap pelleert aan een zeker menselijk oerge voel. De Slagerij bestaat uit Mies Wil brink, Marjan Meijer, Dré van Beeck en Wille-! van Kruijsdijk. Aanvang 21.00 uur. Toegang gratis. Vrijdag 30 maart HERMAN BROOD AND HIS WILD ROMANCE Herman Brood kent zijn Ups en voor al zijn downs. Sex, drugs en Rock 'n Roll zijn hem op het lijf geschreven. De huidige hitsingle „Als je wint heb je vrienden" moet men behalve als grap, beschouwen als een gepushed stapje in de richting naar de top. Daarvoor heb je Vriend(t)en nodig. Herman Brood en his wild romance zitten op dit moment druk in de studio van Johnny Hoes platen op te nemen. The Wild Romance bestaat uit Davit Hollestelle (jongere broertje van Jan), Rene Lopez, Nico, Robbie Schmitsz en Maureen Wilson. Het belooft een prima avondje te worden; de voorverkoop is begonnen. Heb je interesse koop dan snel een kaartje van het zit er dik in dat we uit verkocht raken. Het zou toch jammer zijn als je dit avondje moest missen. Aanvang 21.00 uur. Vrijdag 6 april GROEPENPRESENTATIE DOOR MUZIEKKOLLEKTIEF VENRAY Eenmaal per maand zal er een groe- penpresentatie plaatsvinden van Ven rayse muziekgroepen. Zoals het er nu uitziet zal de spits afgebeten worden door Delict (funk, reggae, wave) en Groovie. EXPOSITIE Wat is een café zonder aankleding. Wij hebben gemeend dit te kunnen oplossen door elke maand werken van een regionale kunstenaar/kunstenares te gaan tentoonstellen. Momenteel hangen er een negen-tal etsen (met name figuratief) van de Westerbeekse kunstenaar Xavier Al- bers. Xavier heeft de kunstakademie in Maastricht gevolgd. De werken die er hangen zijn, zoals gebruikelijk ook te koop. Kom eens kijken. AFDELING OOSTRUM Woensdag 28 maart bedevaart naar St. Jozef in de Smakt. De H. Mis begint om 19.30 uur. Na de eucharistieviering gaan we naar het Pelgrimshuis waar mej. Elly Janssen a.d.h.v. dia's de erva ringen over haar ontwikkelingsreis naar Zuid Afrika zal toelichten. Daarna zal er gediscussieerd worden over de sa menstelling van het nieuwe jaarpro gramma en hopen, dat er door de leden véél ideeën naar voren worden gebracht. Op 10 april is er een modeshow samen met de O.V.B. Er zijn nog enkele dames nodig die willen showen (vooral de grote maten). Indien interesse, graag een tele foontje aan mevr. D. Wolters, tel. 82129. Op 12 april ons jaarlijks uitstapje. Dit jaar bezoeken we de huishoudbeurs in Amsterdam. Vertrek om 8.30 uur bij de kerk in Oostrum. Bezoek aan de beurs van 11.00 tot 16.00 uur. Daarna gaan we dineren in Motel Nuland. De kosten van deze dag zijn, all in, ƒ42,- als er 50 mensen meegaan. Graag opgeven voor 31 maart bij mevr. D. Wolters, tel. 82129 en storten voor 5 april t.n.v. L.V.B. Oostrum, M. Willems, bankre keningnummer 1400.93.613. Naam en adres s.v.p. duidelijk vermelden. I JÊ VROUWEN KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING Dinsdag 27 maart a.s. vieren wij moe derdag. De toneeluitvoering van onze eigen toneelgroep kan tot onze grote spijt niét doorgaan wegens ziekte van enkele speelsters. Gelukkig hebben we een alternatief kunnen vinden bij de N.C.V.B. Hun toneelgroep is bereid ge vonden de klucht „tussen half vijf en half zes" voor ons op te voeren, zodat de Moederdagviering toch door kan gaan. We beginnen de avond om 19.00 uur met een eucharistieviering in de Paters kerk, waarna we samenkomen in zaal „In den Engel" waar bovengenoemde klucht zal worden opgevoerd en het zé ker een gezellige avond zal worden. Ook is men deze avond in de gelegenheid zich op te geven voor ons uitstapje naar „Gouden Handen" in 's-Heerenberg op maandag 14 mei a.s. Kosten voor deze dag bedragen ƒ25,-. Graag meteen bij het opgeven voldoen! Zondag 25 maart om 11.30 uur is er in het Venlonapaviljoen Venlo een lente/koffieconcert, uitgevoerd door het Venloos Symphonie Orkest en het Koninklijk Toonkunstkoor Orpheus. Het concert belooft voor de liefheb bers van klassieke muziek heel bijzon der te worden. Op het programma staan werken van Dukas, Hayden, Rossini, Mascangi, Verdi, Gounod en von Sup- pe. Als slot wordt Ewiva Bacco van H. Andriessen opgevoerd. Beide verenigingen gaan op 6 mei in de Kathedraal van Luik de Hoogmis opluisteren met de mis Es-dur/Ed- Major van Schubert. In september van het vorig jaar is door het Nationaal Jeugdfonds een bij drage van 2.750,- toegekend aan Jeugd Pleog Desselke. Deze groep, bestaande uit een aantal jongens van de wijk Noord-West, heeft een eigen lokaal in de MLK-school aan de Ursulastraat. De subsidie was bedoeld voor de aan schaf van inventaris en inrichting van het lokaal. Inmiddels is de ruimte door J.P.D. omgebouwd tot clubhuis, waarover de groep sinds enige tijd volledig kan be schikken. Een en ander is ook mogelijk gemaakt door de gemeente Venray, en tevens heeft het J.P.D. zelf uit akties een gedeelte van de inrichting be kostigd. Lourdescomité afdeling Venray Er zijn nog een beperkt aantal plaat sen vrij in de Venrayse reserveringen van de 100e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Wilt U deze pelgrimstocht mee maken, geef U dan zo spoedig mogelijk op bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780- 83575. Er bestaat een kleine mogelijkheid dat we nog enkele reserveringen kunnen vastleggen maar dan wel in een ander hotel. Nu heeft men echter nog de keuze uit twee hotels nl. Fr. d'Assise en Gali- lée. Ondanks dat Oostenrijk nog niet zo gewend is aan live-optredens van rock groepen is er daar door TLO toch wel een kleine doorbraak gemaakt. Live muziek wordt in Oostenrijk meestal op kleine installaties gespeeld en het volume is daar meestal niet veel har der dan de normale muziek in een Ne derlands café. Toen ze hun installatie (die naar Ne derlandse normen niet erg groot is)aan het aansluiten waren keek men daar al een beetje bezorgd. Maar na de eerste twee nummers kon men de geluidsinstallatie open zetten en de zaal was één swingende massa. Hun laatste optreden, in Höfen, was het meest succesvolle. Met een publiek bestaande uit Nederlanders, Belgen, Duitsers, Engelsen en Oostenrijkers werd dit het hoogtepunt. Hier werden ook enige kontakten gelegd waaraan hoogstwaarschijnlijk meerdere optre dens in Nederland en Duitsland verbon den zijn. Het volgende optreden vindt plaats in wijkcentrum „Noord-West" op zater dag 24 maart, ledereen is welkom.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 19