SPRINGPLANK VC Phoenix'75 JUDO T.C. RODHE volleybal-toernooi volleybalvereniging vc rooy Reparatiewerk zaamheden op vliegbasis „De Peel" (Nog) geen maat regelen tegen geluidsoverlast Brukske Brukske en Zuid een uur zonder radio en tv Feenstra breidt aktiviteiten in Limburg uit Raadsvergadering Vierlingsbeek In aktie tegen zure regen Joris Schouten sprak voor CDA in Overloon PEEL EN MAAS uw weekblad TENNIS CLUB) VENRAY PEEL EN MAAS uw weekblad Kanarievereniging „De Huisvriend" Demonstratie vloeren schuren DE nacht was neergedaald over het dorp. De wereld van de mensen bevond zich in diepe rust. Uit sommige slaapkamerramen klonk een bescheiden gesnurk of gezucht Achter één van die duistere gevelgaten stond de sponde van twee echtelieden die uitgestrekt verwoed krachten opdeden voor de volgende dag. Terwijl oeze echtelieden verzonken waren in grote rust, klonk op de beneden verdieping een onbestemd gestommel. Een onduidelijk figuur begon moppe rend op handen en voeten de trap te beklimmen. Na vele mislukte pogingen be landde hij op de bovenverdieping. Moeizaam opende hij de slaapkamerdeur, zonder zich om het echtelijk gesnurk te bekommeren. De deels opgewekte, deels neerslachtige geluiden die de nachtelijke bezoeker enigszins lallend teweeg bracht onderbraken de echtelijke slaap. Het echtpaar ontwaakte zo half en half. om plotseling tot de volle klaarte van de uitgeslapen mens te geraken toen het de duistere schim waarnam, die in een wankel evenwicht over de slaapkamervloer laveerde Meneer ging rechtop zitten Mevrouw wilde eveneens rechtop zitten, doch schoot terstond geschrokken weer tot en met de krulspelden onder het laken. De bezoeker wuifde minzaam met de hand, zei: 'Daag!' en begaf zich in de richting van de wastafel. Steun zoekend tegen de muur deed hij een greep in de richting van het glas met het gebit, in de hoop een ferme slok te nemen. Want de man was zeer dorstig. Dit werd de heer des huizes te gortig. Hij ontsteeg zijn ledikant en vertoonde zich aan de vreemdeling in al zijn manlijke macht en majesteit, voorzover daar van sprake kan zijn bij een man in piamajasje en onderbroek, wiens gebit in een glas in andermans hand toeft. Nochtans maakte de fiere verschijning op de bezoeker generlei indruk. Hij lachte dwaas, liet het glas ter aarde smakken, vleide zich naast de restanten en sliep in. hetgeen zelfs mevrouw gillend de sponde deed ontvluchten. Er bleef meneer nu niet anders over dan de delen van het gebit weer samen te passen en de politie te bellen. Die heeft de bezoeker opgeborgen, en nu moest hij voor de politierechter verschijnen. Hij v^ist er allemaal niets meer van. De hele avond kon hij zich niet meer herin neren. Hij had zoveel gedronken, dat hij volkomen van de kaart was geweest. Honderd gulden voorwaardelijk vonniste de politierechter, want de man had nooit iets met de justitie van doen gehad, en ook verder stond hij niet ongunstig bekend. 'Kom mee makker,' zei de beklaagde tegen het slachtoffer wiens gebit in de maak was. 'dan nemen we d'r eentje op de goede afloop.' ZATERDAG 2 JUNI ZONDAG 3 JUNI In het kader van de sportieve recreatie alsmede de eigen verenigings- aktiviteiten, organiseert de volleybalvereniging V.C. Rooy Venray op zaterdag 2 en zondag 3 juni 1984 het inmiddels 4e nationale buitenvolleybaltoernooi op sportpark ,,de wieën" te venray Op beide dagen zullen 150 teams aan dit groots opgezet evenement deelne men. Gespeeld wordt o.a. in de categorieën heren, dames, gemengd c.q. fami lieteams die opzaterdag hun wedstrijden spelen en op zondag worden de wedstrijden gespeeld van temas die in NEVOBO verband uitkomen in de derde t.m. eerste klasse. Het toernooi zal worden gehouden op het sportcomplex ,,de Wieën" aan de Zuidsingel te Venray en start op beide dagen om 10.00 uur. AANMELDEN. Dit kan schriftelijk of telefonisch. Men dient zich te wenden tot: Mevr. M. Willems, Goetzenhof 4, Oostrum Tel. 04780-80195 Begin april zal op de slapende vlieg basis ,,De Peel" worden begonnen met het renoveren van de start- en rolbanen. Tevens zullen dan enkele reconstruktie- bouwwerkzaamheden worden verricht. Zoals bekend is in het Structuursche ma Militaire Terreinen vastgesteld dat voor wat betreft vliegoperaties de basis „De Peel" de status hoüdt die zij reeds jaren bezit, nl. die van reserve basis van de vliegbasis Volkel. In tijden van oor log of spanning moet het 306 fotover- kenningssquadron van Volkel vanaf de Peelbasis kunnen opereren. Deze status brengt de noodzaak met zich mee, dat in vredestijd dit squadron enkele keren per jaar gedurende een korte periode voor oefendoeleinden op „De Peel" moet worden gestationeerd. Dat de afgelopen twee jaren niet van af het vliegveld bij Vredepeel werd ge vlogen houdt o.m. verband met de staat van start- en rolbanen, die voor veilige vlieg-operaties een renovatiebeurt moe ten ondergaan. Daarbij zullen enkele in frastructurele voorzieningen moeten worden gerealiseerd om te kunnen ope reren met de F-16, het nieuwe vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht, waar mee ook het 306-squadron wordt uitge rust. Naar verwacht wordt zullen de werk zaamheden tegen het eind van dit jaar zover zijn gevorderd, dat vanaf die tijd weer normale oefenprogramma's vanaf „De Peel" kunnen worden gevlogen. Naar aanleiding van klachten over ge luidsoverlast, veroorzaakt door het ver keer op de provinciale weg Deume- Wanssum (langs Brukske) heeft de ge meente een akoestisch rapport opge maakt. De resultaten van dit rapport leiden tot de conclusie, dat met name tussen de Mambostraat en de Aubadestraat een situatie is ontstaan die - akoestisch ge zien - niet aangenaam is. Volgens de opstellers van het rapport zijn de berekende geluidsbelastingen niet zodanig, dat volgens de thans gel dende rijksnormen sprake is van een ur gente situatie. Nu dit niet het geval is kan de ge meente niet rekenen op een bijdrage van het Rijk in de kosten van het aanbren gen van een geluidwerende voorziening. Deze zou dan moeten bestaan uit het aanbrengen van een geluidwal over een lengte van 1500 meter met een hoogte van drie meter. Daarnaast zou voor de afrit vanaf de provinciale weg Venray- Venlo nog een scherm nodig zijn. Alleen al de aanleg van de geluidwal zou een investering vragen van ongeveer 300.000 gulden. Daarbij zouden dan nog de kosten van beplanting en het scherm komen. Het is echter niet uitgesloten, dat in de toekomst een fianciële bijdrage van het Rijk kan worden ontvangen, wan neer, wellicht in 1985, het betreffende onderdeel van de Wet Geluidhinder in werking treedt, waarbij de normen wor den verscherpt. Maar de kans op een dergelijke bijdrage acht het college van b. en w. op dit moment niet groot. Omdat er geen sprake is van een ur gente situatie stellen burgemeester en wethouders dat, mede bezien tegen de fianciële achtergrond van de gemeente, de uitkomsten van het akoestisch rap port een gemeentelijke (hoge) investe ring niet rechtvaardigen. Hoewel het niet in onze bedoeling is een welles en nietes spel tot in den treure voort te zetten, willen wij naar aanlei ding van een zowel door de Edsas als de Woningbouwvereniging Noord Lim burg aan ons gezonden kommentaar, nog het volgende mededelen. Dit naar aanleiding van een gesprek wat wij mochten hebben met de heer Delsing, hoofd Technische Dienst van de Wo ningbouwvereniging Noord Limbi/rg. De heer Delsing verklaarde ons dat hij, nadat hij door de heer de Klerk, hoofd Bewoning van de Woningbouw vereniging was geattendeerd op de bewuste storing en het feit dat bewoners geen kontakt konden krijgen met de Woningbouwvereniging, (onze mede werker had die bemiddeling van de heer de Klerk gevraagd), zich onmiddellijk via een geheim nummer tot de firma Edsas had gewend. Men had hem daar verzekerd dat een storingsmonteur reeds onderweg was. De heer Delsing was daarna naar het kantoor van de Woningbouwvereniging gegaan en had daar de bandapparatuur gecontroleerd; die bleek te funktioneren. Volgens de heer Delsing hadden wij bij het telefoneren geen geduld gehad We hadden moeten wachten, dan waren we wel aan bod gekomen bij het ant woordapparaat. Hij kon niet verklaren waarom wij wel de bel hadden gehoord, maar niet de ingesprektoon. Dus de volgende tip aan onze lezers: indien ze de storingsmonteur van de Woningbouw of van Edsas nodig hebben, geduld te willen betrachten bij het bellen en vol te houden tot men verbinding krijgt. De heer Delsing verklaarde ons staf en bestuur in overweging te geven wekelijks in dit blad het nummer van de storingsmonteur te vermelden. Dan zouden mogelijk misverstanden, als nu zijn gebeurd, vermeden kunnen wor den. In ons bericht betitelden wij de heer De Klerk als directeur van de Woning bouwvereniging. Deze woningbouwver eniging kent echter geen directeur, maar een driehoofdige leiding, bestaande uit dhr. Stals, hoofd administratie, dhr. de Klerk, hoofd bewoningen dhr. Delsing, hoofd technische dienst. Feenstra Verwarming, die haar hoofdvestiging heeft in Lelystad, heeft thans haar aktiviteiten in Limburg uit gebreid. In Limburg had men reeds een vesti ging in Venray, maar de toekomstige aktiviteiten in deze provincie rechtvaar digen, aldus de directie van Feenstra Verwarming, een tweede vestiging in Maastricht. Feenstra Verwarming is het grootste bedrijf in ons land op het gebied van centrale verwarming, sanitair, aircon ditioning, gas-, olie- en electrische in stallaties voor woningen en utiliteitsge bouwen. Over de beide vestigingen in Limburg wordt de direktie gevoerd door de heer J. M. A. M. van Os, terwijl de heer F. Vanheusden mededirekteur is van de vestiging Maastricht. De grootste utiliteitsaktiviteiten van Feenstra Verwarming in Limburg wor den thans door haar uitgevoerd in het aanbouw zijnde provinciehuis in Maas tricht. Feenstra Verwarming kent thans ves tigingen in Groningen, Heerenveen, Heerhugowaard, Lelystad, Enschede, Gouda, Tiel, 's-Hertogenbosch, Venray en Maastricht, alsmede in het Belgische Genk en het Duitse Aurich. Tijdens de laatste raadsvergadering nam de raad van Vierlingsbeek zonder hoofdelijke stemming de volgende besluiten: de beschikbaarbaarstelling van een krediet van ƒ1000,- voor de aanschaf van een lees/taalmethode voor de school in Vortum Mullem; de toepassing van artikel E3 van de Overgangswet op het Basisonderwijs. Dat houdt in, dat het college op dit mo ment de stichting van een openbare school niet ziet zitten en de kinderen die van dit onderwijs gebruik willen maken, dit in de scholen te Boxmeer en Venray kunnen doen; het bestemmingsplan herziening kom Maashees (Rieterweg) werd vast gesteld; het jachtrecht op de gemeentegron den werd conform het voorstel aangeno men. In een later tijdstip zullen andere gronden als jachtgebied worden ver pacht; het visrecht in de Vierlingsbeekse beek werd verpacht aan hengelsportvere niging De Snoekers te Vierlingsbeek voor een jaarlijkse huurprijs van ƒ25,-. de terugkoop van het pand Pritter- weg 22 te Overloon; het aanvragen en aanvaarden van rijksvoorschotten ten bedrage van ƒ49.458,-. het college werd gemachtigd één gemachtigde namens de gemeente aan te wijzen, voor het AROB-beroep tegen de weigering van een bouwvergunning aan L. Schoofs uit Maashees; het herinrichtingsplan Park Spoorstraat werd goedgekeurd en daar voor voteerde de raad een bedrag van ƒ17.350,-. voor de renovatie van een gedeelte van de voormalige Laurentiusschool ten behoeve van de plaatselijke jeugdorgani satie voteerde de raad een bedrag van ƒ77.239,-. Eindelijk zo werd verzucht krijgt de jeugd van Vierlingsbeek en Groeningen nu een fatsoenlijk onderko men. geen bezwaar had men tegen de vestiging van een fitnescentrum in een gedeelte van de voormalige Laurentius school; de afd. Venray van de Ned. Ver. voor Slechthorenden kreeg de gevraagde financiële medewerking van ƒ615,-; de drukriolering buitengebied kan nu verder worden uitgevoerd. Ging men er aanvankelijk van uit dat er 206 aan sluitingen zouden plaats vinden; dat aan tal is inmiddels al opgelopen tot 235 en het ziet er naar uit dat nog meerdere aan sluitingen zullen volgen. De raad stelde nu een bedrag beschikbaar van ƒ2.151.139,- daarvoor beschikbaar; de raad gaf zonder moeite de ge vraagde garantie voor de geldlening wel ke de Stichting CAI te Maashees wil slui ten. Die lening zal ten hoogste een be drag van ƒ225.000,- bedragen. Wij heb ben hiervoor vorige week reeds bericht, evenals over de renovatie en uitbreiding van het gemeenschapshuis Overloon. Uiteindelijk werd besloten hier voor een bedrag van ƒ200.000,-. Begonnen zal echter eerst kunnen wor den met de renovatie en uitbreiding als het bezettingsrooster en de bezetting van de nieuwe zaal én de huurtarieven be kend zijn en als de huurovereenkomsten getekend zijn. Europese ministers voor milieubeheer hebben een eerste algemene richtlijn goedgekeurd die tot doel heeft de lucht vervuiling die veroorzaakt wordt door de industrie aan banden te leggen. Als schuldige voor zure regen worden voor al industriële stook installaties aangewe zen. Op hun bijeenkomst in Brussel gaven ze verder toestemming voor een milieu beschermingsplan voor drie jaar dat 33 miljoen gulden gaat kosten. Er werd echter geen overeenstemming bereikt over een ontwerp-verordening waarbij controle wordt uitgeoefend op het vervoer van gevaarlijke afvalstoffen over de grens. Deze „Seveso II" richt lijn ontleent zijn naam aan het geval in 1983 waarbij 40 vaten met dioxine spoorloos verdwenen. Gehoopt wordt dat de ministers op hun volgende verga dering die voor eind juni is vastgesteld, het groene licht zullen geven voor deze richtlijn. Deze richtlijn tegen luchtvervuiling is de eerste in een reeks van meer uitvoeri ge voorstellen om de luchtvervuiling, met name de vervuiling die veroorzaak^ wordt door electriciteitscentrales en an dere stookinstallaties, terug te dringen. Nieuwe fabrieken zijn voortaan ver plicht de hand te houden aan technische en milieunormen van de EEG. Het gaat hier om bedrijfstakken in de energie, metaal, de verwerking van niet- metaalhoudende minerale produkten, afvalverwerking en bepaalde chemica liën. De richtlijn verplicht de lidstaten er tevens toe bestaande fabrieken geleide lijk schoon te maken door toepassing van de meest geavanceerde technologie die beschikbaar is. De Raad zal verder maximale emissielimieten bepalen die gebaseerd zijn op de beste technologie en de laagste kosten. De nieuwe wetgeving volgt op een besluit dat de ministers voor onderzoek van de lidstaten de afgelopen maand na men om nog eens 18,5 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor onderzoek naar zure regen en de verwerking van giftige afvalstoffen. Toch zal de EEG de komende paar jaar slechts beperkte financiële bijdra gen kunnen leveren aan milieubescher mingsprogramma's omdat de ministers voorstellen van de Commissie verwier pen om bijna 70 miljoen gulden te ver strekken voor een driejarenprogramma. Uiteindelijk werd genoegen genomen met de helft hiervan. Het geld zal voornamelijk besteed worden aan demonstratieprojekten om nieuwe „schone" technologieën te ont wikkelen, met name in de leer-, textiel-, papier-, cellulose- en chemicaliënsector. Verder zal de ontwikkeling van nieuwe ijkmethodes worden gefinancierd even als projekten om het natuurlijke milieu van bepaalde diersoorten die nu ernstig bedreigd wordqn, te beschermen. Êik Een overvolle zaal van het gemeen schapshuis moest meer dan een kwartier wachten op de voorzitter van de KNBTB en lid van de Eerste Kamer, Jo ris Schouten. Het moet deze CDA poli ticus deugd hebben gedaan, nu eens voor een volle zaal te mogen spreken. We kregen de indruk, dat de verwach tingen van de belangstellende CDA-ers te hoog gespannen waren en dat deze spreekbeurt eigenlijk te vroeg plaats vond. Brussel, waar de EEG ministers bijeen zijn, had nog geen definitieve beslissing genomen en de aanwezige boeren konden niet voor de volle hon derd procent door de heer Schouten worden gerustgesteld. De heer Schouten deed wel op duide lijke wijze het ontstaan van de EEG uit de doeken. Aan de wieg van de EEG stond de overtuiging dat er samenwer king moest komen tussen de volkeren van Europa om verder in vrede te kun nen leven. Het gaat niet meer, zelstan- dig te willen leven. De welvaart is groter geworden. Het landbouwbeleid kreeg eigen maatregelen, juist om de eigen boeren te beschermen. Maar ook de moeilijkheden bleven niet uit. Na de oliecrisis begon de terugslag. Voor de werkloosheid is nog steeds geen oplos sing. De grenzen zijn nog lang niet open voor de Europeanen onderling. Daarbij dacht de heer Schouten aan het verzet van de Franse boeren, de akties van de Italiaanse douane, de bloemenblokkade door de Engelsen. Er is nog geen regio naal beleid en geen monetair stelsel. Op het gebied van de landbouw is echter veel bereikt. Alleen, gezamelijk wordt er méér geproduceerd als gecon sumeerd. Wij kunnen b.v. wel de Kerst- boter goedkoper uit de boterberg verko pen maar wij vergeten dan met name de Duitsers en de Fransen die, dan geen verse boter meer kopen. Volgens de heer Schouten zou een su perheffing voor de melkplas de minst schadelijke ingreep zijn maar dat vraagt wel gedwongen solidariteit van de boe ren. Er ontstaan steeds nieuwe situaties welke voorheen niet voorzien waren. Zo loopt de bevolking terug; de welvaart neemt niet toe, maar toch produceren we veel meer. De heer Schouten hekelde de opstel ling van de nationale regeringen. De problemen welke nu op de boeren afko men houden verband met de weigering van bepaalde lidstaten om efficiënt sa men te werken. Met name moet de Ne derlandse boer het nu ontgelden. Neder land wordt gestraft omdat wij te effi ciënt produceren. De produktiebeper- kende maatregelen waarmee nu onze boeren worden geconfronteerd zijn in andere markten ondenkbaar. Toch vond de heer Schouten niet, dat de Nederlandse boeren met de zeis in de hand richting Brussel moeten gaan. Het pakket wat er nu ligt, stemt" niet tevre den, maar had nog veel slechter kunnen zijn. De overproduktie is te groot en neemt bij ongewijzigd beleid alleen maar toe. De heer Schouten riep zijn gehoor op de EEG niet in de steek te laten. Als er beter wordt samengewerkt, zijn er besparingen mogelijk, die groter zijn dan het bestaande budget. Te negeren zijn de besluiten van Brussel niet. Het alternatief is immers een keiharde con- curentieslag, waarin alleen de sterksten overleven. Nederland doet het goed in de Europese landbouw, maar ook hier zullen duizenden boeren ten onder gaan aan zo'n koude saneringsgolf Het waren niet alleen CDA-leden van de afdeling Vierlingsbeek die aanwezig waren. Wij zagen ook vele landbouwers uit de regio Venray. Ook zij gingen wat ontevreden naar huis, want ook zij had den gehoopt dat de voorman van hun ei gen organisatie, de KNBTB, méér ze kerheid had kunnen geven voor de toe komst. Maar die zekerheid had de heer Schouten niet bij zich. Trouwens, op dat moment waren de minister presidenten het in Brussel nog steeds niet tot overeenstemming. Nog lange niet.... Hallo jongelui. A.s. donderdag hebben jullie een speurtocht. Breng een zaklamp mee als je die hebt. Er gaat voldoende leiding mee. A.s. Vrijdagavond club van 19.00 tot 21.00. Het programma wordt verzorgd door groep 3, dus Wiel, Mia, Gerard. Zaterdagavond gewoon clubavond van 19.30 tot 21.30 uur. Hebben jullie al ideeën. Laat eens wat van je horen. Tot a.s. w.e. Groetjes, de leiding Algemene ledenvergadering. Deze is op dinsdag 27 maart om 20.00 uur in restaurant Vlakwater te Venray. De agenda luidt: Opening notulen alg. ledenverg. 11 ja nuari 1984 ingekomen stukken me dedelingen vaststelling jaarrekening 1983. De stukken betrekking hebbende op dit agendapunt liggen vanaf een half uur voor de aanvang van deze vergade ring ter inzage aktiviteitenkalender 1984 T.C. J.C. R.C. rondvraag sluiting. Aktiviteitenkalender. 8 april, openingstoernooi; 11, 14, 15, 17 april, start competi ties; 16, 17, 19 juni, prom. wedstrijden competitieteams; 15, 22, 29 mei, interne competitie; 5, 19, 23 juni, interne competitie; 10-17 juni, B-C-D toernooi; 23 juni, Midzomernachtsfeest 9-15 juli, open jeugdtoernooi; 1 juli, ouder-kind toernooi; Op het afgelopen zondag in Reuver georganiseerde judotoernooi voor jon gens en meisjes t.m. 15 jaar waren wij met een 26-tal judoka's aanwezig. Met in totaal 11 prijswinnaars mogen we best tevreden zijn. Vooral bij de meisjes t.m. 44 kg. was het een Venray- se aangelegenheid daar alle drie de ere plaatsen voor de Venrayse judoka's wa ren. Hieronder volgen de uitslagen van dit verder slecht georganiseerde toer nooi. Jongens, 1975-1976. t.m. 30 kg: Jeroen Stad, le prijs 33 kg: Bram Terwijn, le prijs Jongens, 1973-1974. t.m. 36 kg: Wouter Stad, le prijs Jongens, 1971-1972. t.m. 35 kg: Luuk Reijnders, le prijs t.m. 40 kg: Mikel v.d. Broek, le prijs Jongens, 1969-1970. t.m. 52 kg: Marko Scharrenberg, 3e pr. t.m. 57 kg: Stan Reijnders, 2e prijs Meisjes, 1972-1977. t.m. 28 kg: Esther Litjens, 2e prijs Meisjes, 1969-1971. t.m. 44 kg: Angelie Kruysen, le prijs Quinta Vennekens, 2e prijs An ja Klönder, 3e prijs Programma komende weken. 24 en 25 maart: teamtoernooi in Rotterdam. 1 april: nationaal toernooi Venray 1 april: finale jeugdtoernooi Hel den. 15 april: intern, toernooi Hel mond. 21 en 22 april: intern, toernooi in Koersel, België. De opening van het tennisseizoen 1984 zal voor de leden van T.C. Rodhe plaatsvinden door middel van het tradi tionele openingstoernooi op de banen van het tennispark LandweertDit toer nooi dat, in het eerste lustrumjaar van T.C. Rodhe, extra gezellig lijkt te wor den, zal plaatsvinden op zaterdag 31 maart a.s. voor de senioren en op zon dag 1 april a.s. voor de juniorleden. De nieuwe leden van de vereniging worden extra uitgenodigd deel te nemen, opdat een kennismaking met de vereniging in ongedwongen sfeer kan plaats vinden. Ook zij, die nog van plan zijn lid te wor den (er is nog geen ledenstop, zij kun nen zich aanmelden bij secr. mevr. A. Röttgering, tel. 04780-80144), worden verzocht deel te nemen om een goede kennismaking te bevorderen. Phoenix 1-JSS 1 3-1 j Na drie opeenvolgende nederlagen heeft het le Herenteam van Phoenix weer eens het zoet der overwinning mogen proeven; tegen het onderaan staande JSS werden 2 broodnodige punten behaald. In de openinsset gingen beide ploegen aanvankelijk gelijk op, tot de bezoekers uit Steyl een 9-12 voorsprong konden bereiken. Door veel inzet en een sterke concentratie wist Phoenix de stand echter gelijk te trekken om daarna de zaak te beslissen met 15-12. In de hierop volgende set namen de bezoekers wederom een voorsprong die later beslissend bleek te zijn (3-10). De thuisploeg kwam nog wel terug tot 7-11, maar kon toch niet verhinderen dat JSS deze set won en daarmee de wedstrijd weer volledig open zette. In de 3e en 4e set had JSS echter veel I minder kijk op de goed gerichte aan- valsakties van de thuisploeg, die dan ook beter tot scoren kwam dan in de voorafgaande sets. Door een goede werklust en gedegen spel wist Phoenix de tegenstander onder druk te zetten en kwam men niet meer in grote moeilijk heden. Dit resulteerde in 2 setoverwin ningen, waardoor een belangrijke 3-1 overwinning door Phoenix werd ge boekt. Overige uitslagen: Lyceum 2-Dames 1 3-0 VCSD 2-Dames 2 3-0 Programma zaterdag 24 maart: Heren: VCKessel 1-Phoenix 1 19.30 I HVC 3-Phoenix 2 15.30 Dames: Phoenix 1-VC Meterik 2 15.30 telsters: Trudy Weyers en Wilma Vis sers Phoenix 3-Set Point 4 19.00 telsters: Margret Hendriks en J. Vol- lenberg. NIEUWE LEDEN! Waarschijnlijk overbodig om te ver melden, maar voor al diegenen die het nog niet wisten of al weer vergeten waren: Bij de gezellige volleybalvereni- I ging SV PHoenix '75 is plaats voor nieuwe leden. Bij onze vereniging kun je alle kanten op, of je nu jong of al wat ouder bent, of je recreatief of in competitieverband wilt gaan spelen, bij Phoenix zijn alle mogelijkheden aan wezig. ZPhoenix bestaat uit een jeugd afdelingen (jongens- en meisjesteams) een heren- en een damesteam recreanten en verder nog 3 dames- en 2 herenteams die uitkomen in de Nevobo competitie (3e en le klasse). Bij al deze teams kunnen nog nieuwe leden geplaatst worden. Alle trainingen en wedstrijden vinden plaats in de gymzaal van Coninxhöf in Veltum. Bent U geïnteresseerd? Kom dan eens kijken of neem eens een keertje contact op met May Hendriks, St. Antonius- straat 28, Venray, tel. 87278 (na 6 uur). Maandag 26 maart 1984 vergadering om 20.00 uur in „In den Engel". De agenda luidt: Opening verslag secretaris ingeko men stukken uitreiking ringen 1 contributie-inning rondvraag slui-1 ting. A.s. zaterdag 24 maart demonstreert Jac. Theuws in zijn schilders/behan- gersbedrijf aan de Merselosewég de „Woodboy" vloerschuurder. Wie vindt dat het weer eens tijd wordt zijn parket of houten vloer een beurt te geven, zal daar in deze tijd wat minder gemakkelijk dan anders toe overgaan vanwege de kosten die er aan verbonden zijn, als men het een daarin gespeciali seerd bedrijf laat doen. Daarom is er het Woodboy-systeem ontwikkeld. Dat is een kompleet eenvoudig systeem voor afschuren, renovatie en onderhoud van alle soorten parket, planken en kurk- vloeren. Door zelf uw vloer te behandelen met Woodboy spaart U veel geld uit. Veertig gulden per dag kost de Woodboy om te huren. De enige meerkosten, die men als huurder zal moeten maken, liggen op het gebied van de aanschaf van een hulpset met onder meer rollers, slijp- en schuurschijven en boenkussens. Die set kost 100 gulden en is voldoende voor een oppervlakte van 40 vierkante meter. Experts hebben uitgerekend, dat iemand die de Woodboy huurt veel goedkoper uit is dan iemand die het reinigen van het parket of de houten vloer door derden laat verrichten. Dat scheelt zich per vierkante meter onge veer twaalf gulden en dat is in deze dure tijd natuurlijk leuk meegenomen. De Woodboy weegt slechts 30 kg, is gemakkelijk te vervoeren, door iedereen te hanteren en het aanbrengen van de schuurschijven wijst zich vanzelf. Als Uw vloer geschuurd is, kunt U op een eveneens eenvoudige manier zelf de Woodboy-afwerkprodukten aanbren gen, zodat Uw vloer na een behandeling met Woodboy weer als nieuw is. Een mooie vloer brengt tenslotte weer sfeer en warmte in huis! Meer weten? Ga dan zaterdag eens kijken bij Jac. Theuws.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 10