GEMEENTEPRAAT boekhandel vd Munckhof Bouwvergunning verleend Verklaring van geen bezwaar Poppen- en speelgoedexpositie in het Venrayse museum Hinderwet Opgave van leer lingen voor kleuter- en lagere scholen Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Gemeente-archief op 30 maart gesloten Openstelling bevolkingszaken 4.95 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA. Schüttc. Bureau Voorlichting !S RK Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van i 14 maart 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof- j fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col- lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen- ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het uitbreiden van een varkensstal aan de Scheiweg 13 te Leunen, t.n.v. P.J.M. Kuenen; het bouwen van een schuur aan de Straat 10a te Merselo, t.n.v. M.H.J. de Mulder. het bouwen van een berging aan Venray, 16 maart 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 15 februari 1984 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de ge vraagde bouwvergunning voor: de bouw van 31 premie-A en 8 premie-B woningen aan Knopkruid en Marjolein te Venray, t.n.v. Eurowonin gen b.v.. Postbus 90 te Doorwerth. Het ligt in de bedoeling om van half april tot en met augustus in het Venrayse Geschied- en Oudheidkundig museum een poppen- en speelgoedten toonstelling te houden. In eerste instan tie gaan de gedachten van de organisa toren uit naar poppen met oude kleder drachten, maar daarnaast ook naar ou de (speelgoed)poppen en speelgoed van rond 1900. Ongetwijfeld zullen er mensen in en rond Venray zijn, die oude poppen en „speelgoed uit grootmoeders tijd" heb ben bewaard. Het zou leuk zijn wanneer Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 16 maart 1984 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 9 februari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Drab- bels, Rosakker 1 te Oirlo, voor een ver gunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een var kensfokkerij, gelegen aan de Rosakker 1 te Oirlo. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 16 april 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; men deze voorwerpen in bruikleen zou willen afstaan aan het muzeum om dé verzameling te completeren. Indien men daartoe bereid is kan men contact opne men met het Bureau Voorlichting en In spraak (tel. 04780-83838) of de heer Fr. in 't Zandt, eveneens ten gemeentehui ze. Op de foto een van de poppen in oude (zondagse)Venrayse klederdracht. Deze pop behoort tot de permanente collectie van het museum, dat iedere woensdag en zaterdagmiddag is geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag lus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 16 maart 1984 bij garage Gom mans was het vrijdagnamid dag een drukte van belang. Het tankstation van dit bedrijf heeft namelijk een nieuwe pachter gekregen en die stuntte vrijdag een uur lang met benzineverkoop voor 86 cent per liter en diese lolie voor slechts 'n kwartje. Begrijpelijk dat I velen daarvan wilden profiteren. En dat dat niet altijd in pais en vree gebeurde laat zich denken... De dorstige auto's stonden tot ver op de Servatiusweg te wachten, maar uiteindelijk duurde deze verkoop slechts 'n uur. Velen moesten dan ook teleurgesteld worden; zij kre gen als kleine troost gratis een bandenspan ningsmeter. De politie die de verkeersdrukte had zien aankomen, had ter plaatse aan beide kanten van de weg een stopverbod ingesteld, en zolang als de verkoop duurde hield men 'n oogje in het zeil. Ongeveer 6000 liter brandstof zouden voor deze weggeef prijs getankt zijn. Een eigenaar van een in de Ma rimbastraat geparkeerde personenauto kwam tot de ontdekking dat vandalen hun lusten hadden botgevierd op de uit laat van zijn auto. Deze uitlaat was on bruikbaar geworden. Aangifte werd gedaan van vernie ling van de telefooncel staande op het terrein van het Psychiatrische Centrum. Deze telefooncel is reeds driemaal doel wit geweest van vernielzucht. Van twee lantaarns staande op de parkeerplaats van St. Anna aan de Overloonseweg werden de kappen ver nield. Een schadepost van 500,- De eigenaar van een personenauto welke in de Kruisstraat geparkeerd stond, kwam tot de ontdekking dat van dalen de vier autobanden hadden lek- gestoken. Ook blijken verkeersborden niet meer veilig te zijn voor de vernielzucht. Van een verkeersheuvel verdween een blauw bord met pijl. Dat bord werd la ter elders in de gemeente teruggevon den. In de parkeergelegenheid van de flats bij de Gouden Leeuw was vuurtje gestookd met oude bescheiden van een school. DIEFSTALLEN EN INBRAKEN Bewoners van een woning aan het Bingelkruid kwamen bij thuiskomst tot de ontdekking dat er ongewenst bezoek was geweest. Door verbreking van een ruit was toegang verkregen. Diverse kasten waren doorzocht. Ontvreemd werd een spaarbuis met guldens en een geldkistje met inhoud. Een inwoonster deed aangifte van diefstal van haar Perzisch tapijt, merk SHIRAZ, afmeting 2.10 bij 0.85 m. Hoofdkleur rood, afgezet met witte franjes. In verband met de schoonmaak had zij dit kleed over de scheidingsmuur van haar achtertuin aan de Fagotstraat gehangen. De waarde van het kleed be draagt 800,-. Door de eigenaar van een sport zaak in het centrum werd ontdekt, dat een klant was gaan lopen met een paar gloednieuwe sportschoenen ter waarde van 249,-. De eigenaar van de sport zaak bleef met een lege doos achter. Aangifte werd gedaan van diefstal van een jas en een fotocamera vanaf de kapstok van een hotel in Venray. De be nadeelde was een Australië woonachtige Venrayse. Aangifte werd gedaan van poging tot autodiefstal vanaf de parkeerplaats bij het gemeentehuis. Om toegang te verkrijgen was het tochtraampje ver nield en was het portier reeds geopend. Waarschijnlijk is de dader in zijn werk gestoord, óf hij heeft niet gevonden wat hij zocht. Een radioinstallatie was nog niet ingebouwd. De eigenaar bleef nu met breekschade zitten maar verder wordt er niets vermist. - Aangifte werd gedaan van diefstal vaa een partij Meranti-hout vanaf de Metaalweg. De waarde bedraagt 750,-. Uit een woning aan de Dr. Poelsstraat werd een bordeaux-rode jas met grijze muts ontvreemd, ter waarde van 175,-. Hoe die diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vast gesteld. De eigenaar van een aan de Gi taarstraat geparkeerde personenauto kwam tot de ontdekking, dat men ge tracht had zijn auto open te breken. De achterklep was reeds geforceerd, maar verder is de dader niet gekomen. Moge lijk is deze in zijn werk gestoord. Aangifte werd gedaan van diefstal uit een aan de Fagotstraat geparkeerde personenauto. Vermoedelijk is toegang verkregen door gebruikmaking van een valse sleutel. Op maandag 26 maart a.s. kunnen leerlingen voor de in Venray gevestigde kleuter- en lagere scholen voor het schooljaar 1984/1985 worden opgege ven. Op al deze scholen katholieke, prot. christelijke en openbare kan men op die dag terecht van 16.00 tot 17.00 uur. De drie R.K. schoolbesturen in de kom van Venray hebben, om de leer lingen optimaal over hun scholen te ver delen, besloten een voedingsgebied de definiëren. Op bijgaande kaart staan de scholen vermeld met de daarbij beho rende grenzen. Voor het opgeven van de leerlingen dienen de ouders persoonsgegevens van het kind b.v. trouwboekje of paspoort mee te brengen. De kleuters, die in de loop van het schooljaar 198 4/1985 vier jaar worden kunnen voor het kleuteronderwijs wor den opgegeven. Voor de lagere scholen behoeft men alleen de leerlingen op- te geven die van school veranderen. Het bovenstaande betekent dus, dat de leerlingen die 'n R.K. school gaan bezoeken zich dienen te melden bij de school van hun wijk (voedingsgebied). Voor de Prot. Christelijke School „De Hommel" en de Openbare Scholen in Landweert, „De Keg" in Veltum en „De Flierefuit" in Brukske, gelden geen voedingsgebieden. Daar kan men dus gewoon een keus maken naar welke school men zijn kind(eren) wilt laten gaan. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een ontwaterings bassin aan de Acaciastraat 5 te Venray, t.n.v. Gemeente Venray, Raad huisstraat 1 te Venray; het verbouwen van een var kensstal aan de Ringweg 8 te Ysselsteyn, t.n.v. G.J.H. Michels; het bouwen van twee mestvar- kensstallen - een berging machine- loods op perceel H1345 aan de Kem- peknsberg te Ysselsteyn, t.n.v. L.H.M. Arts, Haag 16 te Merselo; het bouwen van twee mestvar- kensstallen een berging machine- loods op perceel Hl247 aan de Ossen- dijk te Ysselsteyn, t.n.v. J.J.M. Arts, Dorperveld 2 te Merselo; het bouwen van een kippenhok aan de Horsterweg 27 te Castenray, t.n.v. J.J.H. Thielen; het bouwen van een woning ga rage aan de Pastoor Strijkerstraat te Leunen, t.n.v. B.W. Schumacher, Sans- hofstraat 56 te Venray; het bouwen van een rundveestal aan de Weverslo 6 te Merselo, t.n.v. J.P.H.M. Poels; het verbouwen van de woning aan de Horsterweg 17 te Leunen, t.n.v. W.H.J. Vervuurt; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Laagheidseweg 18 te Venray, t.n.v. P.M.W. Vervoort; het bouwen van een loods aan de Timmermannsweg 66 te Ysselsteyn, t.n.v. A.A.M. Vriens; het bouwen van een champig- nongkwekerij aan de Pottevenweg 16 te Ysselsteyn, t.n.v. W.M.J. van Wijlick; het bouwen van een mestvar- kensstal op de percelen O 187 en 188 aan de Puttenweg te Ysselsteyn, t.n.v. J.a. Deters, Puttenweg 93 te Ysselsteyn. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 16 maart 1984 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 16 maart 1984 Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 15 februari 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: H.H.J. Philipsen, Carmelie- tenstraat 2 te Smakt, voor het uitbrei den en wijzigen van een varkensmeste- rij, varkensfokkerij en rundveehoude rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Carmelie- tenstraat 4 te Smakt; H.H.J. Philipsen, Carmelie- tenstraat 2 te Smakt, voor het wijzigen van een varkensmesterij en rundveehou derij waarbij mest en meststoffen wor den opgeslagen, gelegen aan de Carme- lietenstraat 1 te Smakt; W. Jacobs, Koepas 8 te Oirlo, voor het oprichten en in werking hebben van een chemisch reinigingsbedrijf, ge legen aan de Deputé Petersstraat 4 te Oirlo; A.M.W. Janssen, Van Berlostraat 2 te Leunen, voor het uitbreiden van een champignonkwekerij, waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Van Berlostraat 2 te Leunen. Maatschap F. en M. Mulders, Eij- kenhofweg 14 te Veulen, voor het uit breiden en wijzigen van een varkensfok kerij, waarbij mest en meststoffen wor den opgeslagen, gelegen aan de Eijken- hofweg 14 te Veulen; J. Geurts, Houbenweg 10 te Leu nen, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Houbenweg 10 te Leunen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 16 maart 1984 tot 16 april 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 16 april 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek - tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 16 maart 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd Het gemeente-archeif zal op vrijdag 30 mart a.s. 's middags voor het publiek gesloten zijn. Met ingang van 1 maart is de afdeling bevolkingszaken op donderdagmiddag geopend van 15.30 tot 17.00 uur voor het afhalen van stukken zoals paspoor ten, rijbewijzen etc. De taal der kruiden Mellie Uylderts rijk geïllustreerde standaardwerk boordevol me dische zowel als culinaire adviezen q van 29.90 voor «s.95 Beroemde detectives Humorvolle 'biografie' waarin zeven onthullende onderzoeken voor alle detectivelezers die met door de mand willen vallen van 39.90 voor slechts Gargant Pantagruel Francois Rabelais Zonder twijfel een van de koste lijkste boeken aller tijden Grote gebonden prachtuitgave met illustraties van Gustave Ooré Nu of nooit1 OQon van 130-voor fcJ.w Het boek van de Kat Prachtig geïllustreerde encyclope die èn handboek over het kopen, fokken en de dagelijkse verzorging van uw lievelingsdier van49.35voor £«7.95 Marilyn: Haar laatste fotosessie Het beroemde boek van de in middels legendarische sessie de beste en meest karakteristieke foto's, genomen twee maanden voor Monroes met mysteries omgeven dood i a van 29 50 voor Af.95 Leven na de mens Gids voor de dierenwereld van de toekomst. En die toekomst ziet er fantastisch ujt! Althans in deze fascinerend geïllustreerde voor studie van het leven op aarde na ons vertrek Schitterende prijs- aanbieding. van 29 90 voor slechts 0.95 Super puzzelwoorden boek Dé oplossing voor verwoede puzzelaars. Een dik boekdeel met maar liefst 250.000 puzzelwoor den. En dat voorzo'n prijs... slechts 3.95 Kookkaarten De bekende kookkaarten zijn weer terug' Ruime keus uit ca 30 ru brieken met per pakje 24 recepten. Voor een absoluut weggeefprijsje: 1 pakje 1.00 25 pakjes i Behalve de hier genoemde hebben wij nog zo'n 101 andere, even prijsverbijsterende voordeel- aanbiedingen uitgestald op onze voordeelboekenmarkt die begint op DONDERDAG 8 MAART 1984. Maar... voor alle aanbiedingen geldt: zolang de voorraad strekt! De Nederlander uit en thuis Over het geïllustreerde boek 111 Nederland m de 17de eeuw. In 80 artikelen van evenzoveel boeken worden verschillende facetten van liet leven in de Gouden Eeuw belicht q van 49 50 voor 1^.95 Grotestraat Telefoon 82727

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13