PEEL 495 EN MAAS prisma Gereed schap VASTELAOVESAKTIVITEITEN Ut Dartele Veule de Kruuze VAN DE MAAND FEBRUARI WOLBOETIEK ATTENTIE!! DE HAZEKEUTEL A.P.K.-PLAK PEEL EN MAAS uw weekblad De Schutteraars CARNAVAL IN VELTUM Bronzen Piëlhaas voor Jan Verstegen CIRKUS MOK Carnavalsconcert Limburgs Sym- phonie Orkest Zondagmèrge 26 fibberwarie en 4 mart 1984 vastelaovend- concert in de Beejekörf De Karklingels De Zagewetters Vastelaovend in Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Zeej wille zich ien de onechte echt la- ote verbiende en wel op dinsdag 6 mart 1984 um 15.11 uur ien ut Verkeshuus. As getuige zun optreje: Marian, aldste dochter van Jan van Hoof en Annie van den Timmerman en Math, jongste zoon van Frits Hendrix en Pluk zien Han. Beejeenkomst um 14.11 uur beej den Tommes. Daornao afhale bruudspaar en op tocht. Gelegenheid um te felecitiuere van 16.00 tot 16.30 uur ien ut Verkes huus. Hierbij maakt het B.B.C. bekend dat op carnavalszondag 4 maart om 14.11 uur het onecht huwelijk voltrokken zal worden tussen: Frans van Willem van Ooi en van Ca- tharina Aben en Anneke van Jan Fleurkens en van Mien Aarts. Op zaterdag 18 februari is in de Kruuze op spontane wijze de nieuwe Prins uitgeroepen in de persoon van Prins Cor I (Dhr. v. Noord). Op zaterdag 25 februari zal de vaste- laovendviering worden voortgezet met een bonte middag. Deze middag wordt mede verzorgd door eigen personeel. Drie clowns brengen een act die de be woners zeker zal aanspreken. Met een optreden van de jeugdgarde van de Piël- haas en door opluistering van de joeks- kapel „Um te Böke" belooft het weer een dolle pret te worden voor bewoners en personeel. van den Munckhof Ook de bewoners van het Schutters veld hebben een nieuwe prins uit hun midden gekozen. Het is Henk I die over de Schutteraars zal regeren. Volgende week donderdag 1 maart zal de gebrui kelijke zitting worden gehouden. Dit maal voor het eerst in de uitgebreide re creatiezaal met toneel. Merseloseweg 20 Venray blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! Scheepjes Neveda - Hubner Tubor Tubca Ar/aan - Angora KATOEN 1984 IS BINNEN (weer apart) het le elftal en de veteranen van S.V. Ysselsteyn zijn zijn hobby's. En niet te vergeten „Den Doel". Daarvan was hij vanaf 1958 tot 1977 voorzitter. Voor die vereniging haalt hij ook al meer dan 10 jaar oud papier op bij verschillende be drijven en bejaarden. De „Reuzekluut" wordt aan Peter van Hoof uitgereikt op de receptie van Prins Sieb den Urste op zaterdag 3 maart a.s. De dolle dagen staan weer voor de deur. Volgende week is het zover. Dan gaan de beentjes van de vloer, het pilsje door onze keel en een hap ertussendoor. De vastelaovend 1984 is dan begonnen. Als wijk vereniging hebben wij samen met het Schöpke vanalles georgani seerd. Zaterdag 3 maart: carnavalsdisco voor de jeugd, verkleed. Aanvang 19.00 uur, einde 23.30 uur. Zondag 4 maart: Van 10.00 tot 12.00 uur carnaval voor de allerkleinsten t.m. de zesde klas. Er wordt muziek gedraaid door Ronnie Barents. Na 12.00 uur is 't Schöpke voor iedereen. Zondagavond om 20.00 uur een op treden van De Trennesetters met hun laatste nieuwe akt van Cirkus Mók. Maandag 5 maart: hetzelfde pro gramma als zondag (zonder Trenneset ters). Dinsdag 6 maart: hetzelfde als maan dag. Om het grote feest in 't Schöpke tot een goed einde te brengen is er op As woensdag 7 maart Herri ngschelle. Aan vang 20.30 uur. Op alle dagen wordt 't Schöpke be zocht door diverse joekskapellen die voor de nodige tam tam zullen zorgen en de sfeer lot het kookpunt zullen bla zen. Voor de kinderen is tijdens deze da gen de „Kienderkraom" geopend. Voor de groten wordt gezorgd voor een goed glaasje bier en een uitstekend verzorgd warm of koud hapje tussen door. Dus Veltummers, tot ziens in 't Schöpke met de drie dolle dagen!! Dan göi Veltum wèr op ziene kop!! Voor peuters, kleuters en lagereschoolkinderen Beste jongens en meisjes. De wijkve- reniging heeft voor jullie ook iets geor ganiseerd. Op zondag, maandag en dinsdag is 's morgens wijkcentrum 't Schöpke van 10.00 tot 12.00 uur helemaal voor jullie. Je kunt hossen, springen, dansen, zitten en carnaval vieren. Wij hebben speciaal voor jullie een disc-jockey gevraagd. Dit is Ronnie Ba rents die voor jullie gezellige platen zal draaien. Het belooft dus een dolle boel te worden. Tot ziens op het carnavals feest in 't Schöpke. VRIJDAG 24 FEBRUARI 1984 Nr. 8 HONDERDENVIJFDE JAARGANG A.s. zaterdag heeft in zaal In den En gel de grootse A.P.K.-pIak uitreiking plaats aan de leden van De Pielhaas. De leden van De Piëlhaas worden daartoe om 19.00 uur verwacht in de zaal waar om 19.22 uur met de uitrei king van deze hoge onderscheiding zal worden begonnen. Direkt daarna is er een gezameiijke en feestelijke koffieta fel. Om half negen trekt het gezelschap, men verwacht een paar honderd perso nen, met fakkels gesierd naar de schouwburg waar op dat moment het welbekende Vorstenhal wordt gehou den. Zowel leden als niet-leden hebben gratis toegang tot het Vorstenhal op ver toon van resp. de lidmaatschapskaart danwel het entreebewijs van Zaal In den Engel. Om 21.11 uur zal dan in de Schouw burg de Aid Prinse Plak 1984 met een plechtig ceremonieel worden uitgereikt aan de Vastelaovesvereniging De Piël haas, waarbij uiteraard alle Piëlhazen van harte welkom zijn. De Deken, Kanselier en leden van de A.P.K. wensen U een genoeglijke avond en veel plezier. Blief Wakker! Dringend verzoek aan alle Venrayse vastelaovesverenigingen om hun com plete programma voor „de drie dolle dagen" zo spoedig mogelijk aan het bu reau van dit blad in te leveren. En, voor zover dit nog niet is geschied, s.v.p. ver gezeld van een prinsenfoto. bruudspaar van de Isodorus vereniging klaor um zich vur te stelle an ut Venroj- se publiek. En hiël neej aspect is ut feit dat ut jeugdboerebruudspaar van „De Hazekeutel" ok anwezig is, ok um zich vur te stelle an ut publiek. Ut belöft ok dit jaor wer een schitte rend festijn te werre, waorbeej twië Hofkoërleeje, R. v. Mil en H. v.d. Ber- ke, enne medalje umgehange kriege um- dat ze al veul jaore lid zien van dit koër. D'n opperpiëlhaas, mr. Defesche zal dees medallies uutreike. Names alle mitwerkers an dit concert wenst de commissie Hofkoer '84 alle meense enne schitterende vastelaovend 1984. Op zondag 4 mart zal ut concert en half uur latter beginne umdat urst de kerk uut möt zien vurdat weej wer gaon fiëste. Neejs van den Hazinne-aovend 't Aantal Hazinnekafee's is uutge- breid mit De Hazemand en D'n Oldti mer (vurhin Veerhuus). Dorbeej natuurlek Truus Hulsman, 't Koetshuus, Hentobar, Upke, Pim's Pla ce en 't Vat. D'r zien ok wer de nuedige blaoskael- le zoëdat altied meziek is ien de Hazin nekafee's. De vastelaovend op straot zal wer wat oplaeve as de kapelle mit urre aanhang van kafé nor kafpe trekke. Dit is um- mers de bedoeling. Ok 't Hazinnelied dat aoveral verrig lit zal wer voluut gezonge en geblaoze werre. Vanaovend komme de kasteleins en blaoskapelle beejen um d'n aovend ief- kes dur te praote zoëdat alles goed ver- löpt en de Hazinne wer enne schonne aovend hebbe. Van wiets en ziets zun ze d'r wer zien. Alvast veul schik, ok names Colien. Wim Smits, Pr. Bernhardstraat 30a Venray, tel. 82454 JEUGDBOEREBRULLEFT Dit jaar is er ook weer een jeugdboe- rebrulleft. Om hieraan mee te kunnen doen zijn hiervoor kaarten te koop. De ze kosten ƒ1,- en zijn vanaf zaterdag 18 februari te koop bij Bakkerij Pierre Pij pers, Grote Markt en bij Poels Rijwiel handel, Grotestraat. Deze doldwaze gebeurtenis zal plaats vinden bij de Veulense kerk te Veulen. GROTESTRAAT 68 VENRAY ALLEEN DEZE MAAND Beste wijkbewoners, Veltummers. Zondagmiddag mocht Jan Verstegen uit handen van Prins Ben 11 de Bronzen Piëlhaas 1984 ontvangen. Dat gebeurde tijdens het Joekskapellenfestival van Euterpe, waaraan 15 joekskapellen deelnamen. Jan Verstegen mogen we gerust de promotor van de joekskapellen noe men, want vele muzikanten hebben bij hem de eerste beginselen van de muziek geleerd. Zelf is hij volijverig lid van Venrays Koninklijke Harmonie Euter pe, waar hij ook de funktie van onderdi rigent vervuld. Het andere troetelkind van Jan is de Joekskapel Naovenant, die hem bij deze uitreiking op feestelijke wijze op een fraai versierde draagstoel binnendroeg. Na vijf uitverkochte voorstellingen van Circus Mök 1984 mag men met een gerust hart constateren, dat het cirkus dit jaar een onovertroffen topper is ge weest. Met zaterdag bovendien, als apo theose, het ten tonele komen van me vrouw Van Loo-Pouwels, alias Bets van Thej Spek, die de trennesetters en het publiek verraste met haar optreden tij dens de nieuwe hit „O Betsy". De drie Trennesetters, duidelijk verrast door de komst van hun idool, speelden met veel alure in, op deze regiewijziging. Me vrouw van Loo decoreerde de Trenne setters met een grote gouden B, waarbij aan de linten vele snoepspekjes waren opgehangen. Een meer dan uitbundig publiek rea geerde met een staande ovatie op dit on volprezen amateurtalent en eiste een „zugabe". En dat werd natuurlijk „De Thej Spek Blues". De Trennesetters bewezen hier weer eens te meer de uitblinkers van Cirkus Mök le zijn. Het heeft geen zin, hier de artiesten nog eens de revue te laten passeren. Ze hebben het applaus gekregen wat ze ver dienden... Toch moeten ons nog enkele opmer kingen van het hart. Al jarenlang is de eerste helft van Cir kus Mök „aan de tamme kant". In dé tweede helft, dus na de pauze, is al het „gerenomeerde talent" ondergebracht, teveel van het goede feitelijk. Een iets meer verdeeld optreden maakt beslikt het kijken \6Sr de pauze aantrekkelij ker. Datzelfde „gerenomeerde talent" bestaat in feite uit grote en kleine groe pen goedwillende amateurs die al jaren lang met meer en minder succes het pu bliek proberen te boeien en te amuseren. Maar ééns komt het moment dat ze er 'n punt achter zetten. Misty is daar al een voorbeeld van. Het is dus zaak te zorgen voor jong talent. Cirkus Mök staat duidelijk aan de top; het gaat niet aan daar roofbouw te Jan Verstegen begon zijn muzikale loopbaan in 1929 als 12-jarige jongen bij de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela. In 1949 werd hij interim-dirigent van Harmonie Euterpe. Naast dirigent van de harmonie van Oostrum was hij eveneens directeur van de Oirlose fanfa re Ons Genoegen. Verder was hij lid van de Roadse Blaoskapel, het schoolorkest van het voormalige gymnasium en tot aan zijn pensionering in 1982 lid van de harmonie van St. Servatius. Hij was voor jaren terug de man die tijdens de carnavalsdagen met andere muziek- vrienden „de muziek op straat bracht" en veel hossende jeugd achter zich wist. In feite dus de voorloper van de joeks kapellen. Momenteel is hij naast onder dirigent van Euterpe nog aktief als diri gent van Naovenant. Begin november werd de in Oost rum geboren Verstegen al in het zonnetje ge zet omdat hij vijftig jaar lid was van de RK Limburgse Bond van Muziekgezel schappen. plegen. Het publiek, met elk jaar toch zeker zo'n 200 nieuwe kijkers, heeft recht op een blijvend goed programma; Cirkus Mök en de Venrayse vastelao vend waardig. Dus jongelui, de planken op. Misschien dat we dan in de nabije toekomst ook weer zes uitvoeringen kunnen maken. INGEZONDEN CIRKUS MÖK INVALIDEN SPORTBOND Verleden week, woensdag 15 februari beleefden wederom vele leden van onze vereniging een grandioze én uitstekend verzorgde uitvoering van Cirkus Mök in een bomvolle schouwburg. Het is intussen een niet meer weg le denken evenement, hetgeen ieder jaar door Vastelaovesvereniging De Piëlhaas aan de leden van de bejaarden- en inva- lidenbond wordt aangeboden tegen een gereduceerde toegangsprijs. Zonder ook maar een van de mede werkenden, van muziek tot dansmariet- jes, met name te noemen (men vergeet zo vlug iemand), het was in een woord „fantastisch", elke nummer dat ge bracht werd was gewoon perfekt uitge voerd. Mensen, allemaal, zonder uitzonde ring, namens alle bejaarden en gehandi capten HARTELIJK DANK! Als 'n echte Venloose, maar al jaore in Venray te woenen, woj ik gaer es rea- giere op Cirkus Mök. Ik viend det wer- kelik fantasties, wat heej gedaon wuurd. Weej geniete door al jaore van. Ik wil dan auk langs deze weeg iede- rein bedanke die door an mejwerke, zo wel 't Hofkoër, de Hofkapel, de Heili ge, de Trennesetters en Stoekdraod en al die andere die zich hej veur inzette, 't Wass in ein woord geweldig. En hoope det ge daor nog lang met door meug bleive gaon, zodet weej doOr nog jaore plezeer aan kinne believe. 'n Venloose Een nieuw element wordt aan het car- navalgebeuren toegevoegd. In navol ging tot andere steden in Limburg wordt er dit jaar in Venray voor het eerst een Carnavalsconcert gegeven door een be- rofcpsorkest. In Maastricht, Sittard, Roermond en Heerlen is dit al iaren lang HET hoogtepunt van de carnaval- viering. In Venray zal men er nog aan moeten wennen, want wat heeft een Symphonie orkest nu met carnaval te maken. Laten we zeggen, ga eens luisteren en dan weel U het. In ieder geval is het een nieuw, laten we zeggen aanvullend element in het carnavalsgebeuren, waar zeker mensen die carnavalminded zijn maar het hos sen laten voor wat het is, genoegen aan zullen beleven. Het programma is zoals ieder jaar een verrassing. Willen we er nog aan toé voegen dat het Limburgs Symphonie Orkest dit jaar de prijs van de Gulden Humor heeft gekregen. Wellicht is dat een aanwijzing. De Carnavalsvereniging staat achter dit initiatief en roept haar leden op om in grote getale dit nieuwe gebeuren met hun aanwezigheid tot een sukses te ma ken. Alles zal een ontwikkelingsfase kennen, want ook Cirkus Mök is uitein delijk gegroeid van een èéndagsmani- festatie tot een gebeuren dat nu vijf stampvolle zalen trekt. Het is te hopen, dat het Carnavalsconcert van het LSO ook het sukses zal krijgen als in de rest van Limburg. Tenslotte nog even memoreren, dat leden van De Piëlhaas op vertoon van hun lidmaatschapskaart 50% reduktie krijgen. Op zondagmèrge 26 fibberwarie gaon de deuren van de Beejekörf um 11.00 uur wer ope vur ut vertiende zondag mèrge concert, verzörgd dur ut „Hof- koer Rooy" en de „Hofkepel". Ware ien ut verleeje de meense van de A.P.K. aanwezig um d'n A.P.K.-plak uut te daele, dit jaor slöt ut boere Annelies de Kleijn en Theo v.d. Pas boerenbruidspaar De Carnavalsvereniging De Piëlreu- zen heeft al vanaf 1976 een onderschei ding ingevoerd voor mensen uit Ys selsteyn die zich op een bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeenschap. De orde van de „Reuzekluut" wordt dit jaar toegekend aan de 76-jarige Pe ter van Hoof, geboren te Merselo. Hij heeft vanaf 1936 tot 1943 in Castenray geboerd, maar heeft zich in 1943 als tweede gevestigd in Peelplan Zuid aan de Paardekopweg, in een noodwoning. Die brande in 1944 af maar werd later weer opgebouwd. In 1954 werd een boerderij gebouwd. t In 1967 zijn Peter en zijn vrouw gaan rentenieren in een mooi huis in Ys selsteyn. Maar niet om stil te blijven zit ten. Nog steeds reikt hij de helpende hand. Zo is hij al 15 jaar lang tuinman van de Rabobank en heeft hij zeven jaar in het bestuur van de Boerenbond geze ten. In al die jaren zijn ze maar één keer op vakantie geweest en wel in 1959, sa men met zijn vrouw op de fiets naar de polder. Biljarten, kaarten en supporter van As boerebruudspaar van Mèrsele stel le zich vur: Noud Janssen, zoon van Michel en Dina van de Zagewetters, en Jo Mommen, dochter van Sjang en An na uut Veltum. Zaterdagavond werd een geslaagd Al- de Wieverbal gehouden. Tijdens dit druk bezochte bal werd het boeren bruidspaar met familie bekend ge maakt. De organisatie van de boerenbruiloft is dit jaar in handen van de voetbalclub. Leden van deze vereniging hadden op het toneel van het gemeenschapshuis een tijdelijk fantastisch kleedlokaal ge maakt. Ceremoniemeester H. Kessels zou in dicht-vorm de namen bekend ma ken waarna de hoofdrolspelers en speelsters van de boerenbruilfot zich presenteren: Bruid Annelies de Kleijn, bruidegom Theo van de Pas. Ouders bruid Jeu en Riek Wilmsen, ouders bruidegom Jan en Riek Custers, getuigen Nellie v.d. Pas-Kunen en Bert de Kleijn. Prins Joos zou de verlovingsceremo nie verzorgen om daarna aan de dames bloemen uit te reiken, dit in het bijzijn van vorst Jan. De joekskapel Ut Göt zou de Eikenhofkapel op een ver dienstelijke manier vervangen. De voorzitter van de voetbalclub mocht als eerste cadeau's overhandigen, uiteraard vergezeld met gelukwensen en hij hoopte dat vele leden van zijn vereni ging op dinsdag 6 maart de on-echtver- bintenis zouden bijwonen. Komende zaterdag zal huis aan huis de karnavalskrant worden aangeboden. Bij geen gehoor zal geen exemplaar wor den afgegevetj. Uiteraard is het voor deze personen mogelijk in het bezit te komen van een exemplaar door het af te halen bij Sjef Arts, Randenrade 50. Een vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. Intussen is de verkoop be gonnen van de entreebewijzen van de boerenbruiloft 1984 a ƒ3,-; Leden van de Karnavalsvereniging kunnen deze kaartjes gratis afhalen als men het kolderhuwelijk tenminste wil bijwonen. Zaterdag is het ook mogelijk toe gangsbewijzen te kopen voor de diverse jeugdbals. Voor de grotere jeugd van 12 t.m 16 jaar 7,50 en voor de jongsten tot 12 jaar ƒ3,-; Voor de optocht op zondag 4 maart wil Jan Kreutz nog graag personen in schrijven voor deelname, tel. 88355.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9