ra, GEMEENTEPRAAT Gemeenteraad komt a.s. dinsdagavond weer in openbare vergadering bijeen. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting to \i®r Hinderwet wêsbêêmwêêêê Bouwvergunning verleend Verklaring van geen bezwaar Hinderwet Jachtakte voor seizoen '84/'85 Bouwvergunning aangevraagd Parkeerverboden Wijziging openingstijden bevolkingszaken op donderdag Zaterdag geen vrij-zwemmen Overzicht van de tijden van het baarmoederhals- kankeronderzoek Gemeente-archief Museum Geen spreekuur Advocatenhulp duur geworden Informatie-avond Vrije School Venlo e.o. Met vervroegd pensioen „Wisseling van de wacht" bij de plantsoenendienst Dinsdag 28 februari a.s. 's avonds om zeven uur komt de gemeenteraad van Venray weer in openbare vergadering bijeen. Hoewel de agenda eenent wintig voorstellen telt, lijkt het erop, dat het een gewone „routine- vergadering" zal worden. Er zijn weinig spectaculaire punten. Dc meeste on derwerpen zijn al uitvoering in de verschillende commissies behandeld. Zoals de traditie dat al vele jaren wil, wordt aan het einde van de vergade ring het publiek in de gelegenheid gesteld met het college van b. en w. en de gemeenteraad te discusdiëren over hetgeen deze avond is behandeld. De eerste vijf agendapunten hebben betrekking op het onderwijs en zijn on derwerp van gesprek geweest tijdens de vergadering van de commissie voor on derwijs en cultuur. ONDERWIJSZAKEN De raad wordt voorgesteld aan de mi nister van Onderwijs en Wetenschappen te verzoeken om de openbare lagere school „De Landweert" voor het jaar 1984 in bijzondere omstandigheden te verklaren in verband met de vaststelling van het bedrag per leerling voor deze school. Vervolgens zal het bedrag per leerling voor de M.L.K.- en de L.O.M.school moeten worden vastgesteld. Ten behoeve van de kernafdeling van de M.L.K.school wordt het bedrag per leerling voorgesteld op 1.577,- en voor de V.B.O. afdeling op 1.846,-. Voor de bestrijding van de admi nistratiekosten wordt een bedrag van 85,90 aangehouden. Voor de L.O.M.- school gaat het om een bedrag van 1.444,- per leerling en eveneens 85,90 voor de administratiekosten. Vanaf 1 augustus 1983 zou het rijk de kosten voor schoolzwemmen niet meer vergoeden. Gelukkig is deze maatregel uiteindelijk niet doorgevoerd. Overeen komstig de richtlijnen van hel ministerie van onderwijs en wetenschappen is daarom voor 1984 voor beide scholen een bedrag van 100,- per leerling op genomen. Omdat de lagere scholen in Vredepeel en Veulen in - wal men noemt - bijzon dere omstandigheden verkeren, hebben de schoolbesturen bij de minister aange drongen op verhoging van het door de gemeenteraad goedgekeurde bedrag per leerling over de jaren 1978 t.m. 1981. Nu de staatssecretaris van onderwijs en Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 13 januari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van Gebr. Fleur- kens, Heidse Peelweg 50 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de hin derwet voor het uitbreiden van eenNar- kensmesterij en legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Heidse Peel weg 50 te Ysselsteyn; dat op 18 januari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.G.M. Lo- verbos, Timmermannsweg 135 te Ys selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwt voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmeste- rij en hondenkennel, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Timmermannsweg 135 te Ysselsteyn; dat op 23 januari 1984 bij hen een aanvraag is binnen gekomen van Gebr. Zanders, Bremmenkamp 2 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de hin derwet voor het ex art. 6a, wetenschappen deze verzoeken heeft in gewilligd, zal nu bijbetaling moeten vol gen. In totaal is dit bedrag 45.721,75 voor de Regina Pacisschool in Vrede peel en 41.908,76 voor de St. Antoni- usschool te Veulen. RUIMTELIJKE ORDENING Nadat de gemeenteraad de gemeente rekeningen, de rekeningen van de dienst gemeentewerken en vpn het grondbe drijf over de jaren 1979, 1980 en 1981 (voorlopig) heeft vastgesteld, komt een aantal voorstellen aan de orde, welke al eerder in de commissie voor de ruimte lijke ordening en volkshuisvesting aan de orde zijn geweest. Wijziging gemeentelijke bouwver ordening i.v.m. het inwerking treden van het Besluit Geluidwering Gebou- wen. Tevens heeft de wijziging betrek- king op het vereenvoudigen van de pro cedure van het verlenen van een bouw vergunning ten behoeve van de huis vesting van alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. De voorgestelde wij zigingen noodzaken ook lol aanpassin- ge van de instructie voor de ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht. Herziening grondexploitaite- opzetten voor Landweert en kerkdor pen. Verzoek van de heer M. v.d. Win kel te Smakt tot wijziging bouwblok aan de Spurkt ten behoeve van uitbreiding varkensstal waarvoor door de raad een voorbereidingsbesluit zal moeten wor den genomen. Verplaatsing van het bedrijf „De Molen" van de Prins Bernhardstraat naar „De Brier". Hiervoor is een voor bereidingsbesluit noodzakelijk waarna kan worden vooruitgelopen op de plan herziening. Omdat het de laatste tijd nog al vaak voorkomt, dat stukjes gemeentegrond kunnen worden verkocht, vragen b. en w. aan de raad machtiging om zelf over uitbreiden/wijzigen van een legkippen houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo; dat op 25 januari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.P.M. Wil- lems, Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Rouwkuilenweg 25 te Ys selsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 maart 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. de grondverkopen te mogen beslissen. Hierdoor wordt de procedure aanmer kelijk verkort omdat dan geen raads besluit meer nodig zal zijn. Maar eerst zal de raad nog moeten beslissen over verkoop van stukjes grond in de bestemmingsplannen Bruks- ke en Landweert. Vervolgens zal de raad de taakop dracht aan het Gewest Noord-Limburg met betrekking tot de verwijdering van afvalstoffen moeten wijzigen. Het gaat hierbij om het beter laten aansluiten van de oude taakopdracht op het provinci aal afvalstoffenplan. O.m. zal het ge west mede tot taak krijgen onderzoek te plegen naar mogelijke scheiding van af valstoffen. Sinds de officiële vaststelling van het „Basisplan voor de openluchtrecreatie in Noord Limburg", zijn de werkzaam heden van het Recreatieschap Peel en Maas geleidelijk aan overgenomen door het Gewest Noord Limburg. Thans wordt de raad voorgesteld tot opheffing van het Recreatieschap te besluiten. ONTEIGENING De raad wordt voorgesteld de proce dure op gang te brengen tot onteigening van in het «Rose Vlek gedeelte van het Centrumplan gelegen gronden van de Fa. Gebr. Berden te Venlo en Berden- Meubelen b.v. te Blerick. Hierover is uitvoerig van gedachten gewisseld in de commissie voor openbare werken, agra rische zaken en verkeer. ALGEMENE ZAKEN Tenslotte komen twee zaken aan de orde, welke zijn besproken in de Com missie voor Algemene Zaken. Dat gaat dan eerst over het vaststellen van de inspraakverordening. In deze verordening zijn de uitgangspunten van de in 1979 door de raad goedgekeurde Impraaknota nader uitgewerkt en geeft in het kort de randvoorwaarden voor de Venrayse inspraakprocedure weer. De vergadering wordt afgesloten met het voorstel een krediet van 19.000,- beschikbaar te stellen voor diverse aan schaffingen voor de gemeentepolitie. De gemeentepolitie wil de voorgenomen aanschaf van een portofoon en een stu- dioflitser laten vervallen en hiervoor in de plaats twee portofoons en radarap- paratuur aanschaffen. Het krediet komt daardoor op rond 19.000,- Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 24 februari 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 februari 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding óf uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het renoveren van de woning Maasheseweg 37 te Venray, t.n.v. M.J.M. Janssen, Gentiaan 24 te Ven ray; het bouwen van een garage hob byruimte aan de Noordsingel 27 te Ven ray, t.n.v. C.H.M. Jacobs; het bouwen van een loods en het slopen van een bestaande loods aan de Twistweg 15 te Vredepeel, t.n.v. P.H.C. Ermens; het bouwen van een woning aan de Kievitsweg 13 te Ysselsteyn, t.n.v. W.H. Philipsen, Ringweg 12 te Ys selsteyn; het bouwen van een nachthok die renverblijf aan de Bergweg 2 te Venray, t.n.v. Bejaardencentrum „Het Schut tersveld"; het bouwen van een garage ber ging en het slopen van een bestaande berging aan de Spurkerweg 1 te Venray, t.n.v. J.M. Barents; hel verbouwen van de woning Isa- bellahof 18 te Venray, t.n.v. M.P.J. Heijnen; het bouwen van een opslagloods aan de Horsterweg 20b te Castenray, t.n.v. H.M. Hendrikx, Veulenseweg 16 te Veulen. Venray, 24 februari 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 15 februari 1984 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 50, lid 8 van de Woning wet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de ge vraagde bouwvergunning voor: het bouwen van een recreatiege bouw, een dienstwoning en een zwem bad aan de Zeilbergseweg 3 te Ys selsteyn, t.n.v. P.G. Brinkman, Cam ping „De Berkhorst". Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 24 februari 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 15 februari 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: J. de Hoog, Geysterseweg 23 te Oostrum voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensfokkerij waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Geysterseweg 23 te Oostrum. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 24 februari 1984 tot 24 maart 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wel algemene bepalingen milieuhy giëne slaat tot 24 maart 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 24 februari 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. De burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de Jachtwet, maakt bekend dat op 31 maart 1984 de geldigheid van de jach takten afloopt. Om geweren door een jachtakte ge dekt te houden dienen de houders van een jachtakte vóór 1 maart 1984 een ak te voor het seizoen 1984/1985 aan te vragen. Het aanvraagformulier daartoe is kostenloos af te halen bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuza ken van de gemeente (kamer 119) of ook aan het bureau van Gemeentepolitie. Het indienen van de aanvragen dient te geschieden bij de politie, Leunseweg 4 Venray, 10 februari 1984 de burgemeester voornoemd Mr. H.J.M. Defesche Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een krotvervan- gende agrarische bedrijfswoning aan Volen 6 te Heide, t.n.v. J.C.M. Derikx; het bouwen van een bedrijfshal aan de Kuulenweg 15 te Vredepeel, t.n.v. C.T.M. van der Kroon; het uitbreiden van een varkensstal aan Rosakker 1 te Oirlo, t.n.v. H.M. Drabbels; het verbouwen van een garage aan de Hoogriebroekseweg 5 te Oirlo, t.n.v. W.G.M. Kateman; het overkappen van een serre aan de Noordsingel 25 te Venray, t.n.v. M.J. Hermans; het bouwen van een garage aan de Ringweg 35 te Ysselsteyn, t.n.v. H. van Asten; het bouwen van een transforma- torhuisje OC5 aan de Andantestraat te Venray, t.n.v. N.V. PLEM, Gelissendo- mein 5 te Maastricht; het bouwen van een veldschuur loods aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo, t.n.v. J.A.P. Rongen; het bouwen van een mestopslag- plaats en een eierloods aan de Rouwkui lenweg 25 te Ysselsteyn, t.n.v. J.P.M. Willems; hel bouwen van een varkensstal op perceel S35ged. aan de Meerloseweg te Oirlo, t.n.v. J.J.M. Voermans, Meer loseweg 18 te Oirlo. Burgemeester en wethouders- zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 24 februari 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 24 februari 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray, maken hiermee bekend dat besloten is (besluit d.d. 15 februari 1984 nr. 185) om, door het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep als be doeld in artikel 126 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, ter zij de van de rijbaan, het parkeren is verbo den aan: 1 het gedeelte van de zuidzijde van de Langeweg, gelegen tussen de wonin gen met huisnummers 27 en 43; 2. het gedeelte van de noordzijde van de Langeweg, gelegen tussen de wo ning met huisnummer 26 en de aan sluiting van een bedrijfsweg, gelegen ten oosten van de woning met huis nummer 34; 3. beide zijden van het gedeelte van de Kennedystraat, gelegen tussen de aansluiting van de noordelijke rij baan van het Kennedyplein en de aansluiting op de Langeweg. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift dient aan de Koningin te worden gericht, maar wor den ingediend bij de commissaris van de Koningin te Maastricht. Venray, 24 februari 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Met ingang van donderdag 1 maart a.s. komt een wijziging in de extra openstelling van de afdeling Bevolkings zaken op donderdagmiddag. Tot die da tum kan men op donderdagmiddag bij de loketten terecht van 16.00 tot 17.30 j uur. Na 1 maart wordt de openstelling een half uur vervroegd en geldt de tijd van 15.30 tot 17.00 uur. Deze extra openstelling geldt alleen voor het afhalen van stukken. Wanneer op die middag pospoorten en toeristenkaarten worden aange- vraagd, zal men de volgende dag moe ten terugkomen om deze stukken af te I halen. Zaterdag a.s. zal door scholieren voor diploma's worden gezwommen. In ver band hiermee is het gemeentelijk combi zwembad op 25 februari vanaf 13.00 j uur gesloten voor vrij-zwemmen. Donderdag 8 maart. Oirlo, Zaal Rongen Hoofdstraat, van 13.00 tot 14.00 uur en van 14.15 uur tot 15.30 uur. Oostrum, Gemeenschapshuis van 13.00 J tot 14.00 uur en van 14.15 tot 15.30 uur. Venray, Raadhuisstraat van 18.00 tol 19.15 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Vrijdag 9 maart. Venray, Raadhuisstraat van 9.00 tot 10.30 uur, van 10.45 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 14.45 uur en van 15.00 tot 16.00 uur. Maandag 12 maart. Venray, Raadhuisstraat van 12.30 tot 14.45 uur en van 15.00 tot 16.30 uur. St. Anna, St. Annalaan, van 18.30 tot 19.00 uur. Dinsdag 13 maart. Leunen, Gemeenschapshuis Albi- onstraat, nabij de kerk van 13.00 tot 14.15 uur. Merselo, Zaal Arts, Grootdorp van 15.00 lot 16.30 uur. Ysselsteyn, Gemeenschapshuis Putten- weg van 15.30 tot 16.30 uur, 18.00 tot j 19.00 uur en van 19.15 tot 20.00 uur. Openstelling voor raadpleging ar chiefstukken op woensdagnamiddag en vrijdag de gehele dag na een telefoni sche afspraak. Daartoe kunt U bellen: 83838, toestel 124 of 123. Openstelling van het museum op woensdagnamiddag en zaterdagnamid dag van 14.00 lot 17.00 uur. Wethouder H. Willems zal op maan- dag 27 februari a.s. geen spreekuur hou den. Buro voor rechtshulp blijft gratis Ondanks alle protesten is per 1-1- 1984 een wet in werking getreden, die bepaalt dat iedereen die de hulp van een advocaat inroept moet gaan betalen. De kosteloze - pro-deo - advocaat is afge schaft. Hoeveel U moet gaan betalen, hangt af van uw inkomen en vermogen. Het minimum-bedrag is in ieder geval 25,als het om een advies gaat. Bereikt de advocaat geen schikking, maar komt het tot een procedure, dan is het minimumbedrag/50,—. U bent de eigen bijdrage verschuldigd aan de advocaat die U is toegevoegd door het Buro voor Rechtshulp. Wanneer de rechter Uw tegenpartij in de kosten veroordeelt, dan krijgt U Uw eigen bijdrage, zoveel als mogelijk is, terug. Hoogte van de eigen bijdrage in civiele zaken: 25,voor rechtsbijstand van adviserende of bemiddekende aard bij een inkomen van 1500,— per maand of minder; 50,voor rechtsbijstand van processuele aard bij een inkomen, per maand, van 1500,of minder; 60,— eigen bijdrage bij een inkomen tussen 1500,— en 1700,—; 110,— eigen bijdrage bij een inkomen tussen 1750,— en 2050, 165,— eigen bijdrage bij een inkomen tussen/2050,— en 2200,—; 295,— eigen bijdrage bij een inkomen tussen 2200,— en 2325, 420,eigen bijdrage bij een inkomen tussen 2325,— en/2450, 550,— eigen bijdrage bij een inkomen tussen 2450,— en 2575, Van al deze inkomensbedragen wordt 175,— afgetrokken ingeval de recht zoekende alleenstaand is. De inkomenbedragen zijn netto-be dragen. Vrijgesteld vermogen (b.v. spaargeld, effecten, onroerend goed): alleenstaande 13.000,— samenwoners/gehuwden 20.000,— Bij een eigen woning wordt een over waarde verkoopwaarde minus hypo theekschuld) tot 75.000,— niet in aan merking genomen als vermogen; ingeval van echtscheiding is dit 150.000, GRIFFIERECHTEN Per 1 januari 1984 zijn de griffierech ten verhoogd. Dit zijn administratieve kosten, die gemaakt worden om het geschil uiteindelijk aan de rechter voor te leggen. Dit geldt alleen voor civiele zaken, dus niet bij strafzaken. De hoogte van de griffierechten is afhan kelijk van de soort procedure (bijvoor beeld een arbeidsgeschil, echtscheiding) van de rechterlijke instantie (bijvoor beeld kantongerecht, rechtbank), en van de hoogte van de vordering. Het minimaal te betalen griffierecht be draagt/12,50 bij de kantonrechter en 50,bij de rechtbank. STRAFZAKEN De eigen bijdrage voor advocaten- hulp geldt alleen voor civiele zaken, niet voor strafzaken. Bent U in aanraking gekomen met justitie en wenst U de hulp van een ad vocaat in teroepen, dan blijft deze hulp gratis, indien Uw inkomen en/of ver mogen niet te hoog is. De inkomens- en vermogensgrenzen voor strafzaken zijn als volgt: Ongehuwden 2205,per maand. Gehuwden (samenwonenden) 2615,— per maand Bestaat het gezin uit meer dan twee personen, dan ligt dit bedrag, afhanke lijk van het aantal kinderen, hoger. Het vrij te laten vermogen bedraagt maximaal 20.000,—. Het vermogen in de vorm van het eigen huis mag maximaal 100.000,— bedragen. Is uw inkomen of vermogen hoger dan deze grenzen, dan moet U Uw ad vocaat helemaal zelf betalen. BURO'S VOOR RECHTSHULP De hulp van het Buro voor Rechts hulp blijft gratis. U kunt er met name terecht als U juridische problemen hebt in verband met Uw uitkering, Uw werk of Uw huurovereenkomst. Samen met U wordt bekeken of Uw probleem zonder advocatenhulp opgelost kan worden. Is dit niet het geval, dan zal men U verwijzen naar een advocaat en kan men U vertellen hoe hoog de eigen bijdrage voor die advocaat zal gaan be dragen. U kunt op het Buro voor Rechtshulp niet terecht voor erfrechtzaken, belas tingzaken of bouv. rechtzaken. Hiervoor zal men U onmiddellijk doorverwijzen naar een notaris danwel advocaat. AANRIJDINGEN Zondagmiddag reed een personen auto, bestuurd door een 25-jarige inwo ner van Deurne te Ysselsteyn vanaf de Kerkweg de kruising met de Timmer- mannsweg-Lovinckplein op en verleen de daarbij geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, bestuurd door een 20-jarige jongedame uit Yssel steyn. Bij de daardoor ontstane botsing bleef het bij materiële schade. Maandagmorgen reed een inwoon ster met haar personenauto vanaf een inrit aan de Deurneseweg de Leunseweg op, maar bemerkte te laat dat van links van haar, over het rijwielpad, een bromfiets naderde.Gevolg was dat de bromfietser een botsing met de perso nenauto niet meer kon voorkomen. Ook bij deze botsing bleef het gelukkig bij materiële schade. Sedert 1981 organiseert de Stichting Vrienden van de Vrije School Venlo e.o. lezingen met betrekking tot antro posofische werkgebieden. De lezingen zijn indertijd opgezet als voorbereiding voor de oprichting van een Vrije School in Venlo. Uit een kring van geïnteres seerden is een initiatiefgroep ontstaan die inmiddels bereikt heeft dat er ander half jaar geleden een Vrije kleuter school is opgericht, die alweer een half jaar gesubsidieerd draait. Onlangs leidden akties ertoe dat wij ook mogen starten met een gesubsi dieerde lagere school. Wij hebben het voorrecht voor de eerste klas een ervaren leerkracht in onze gelederen te krijgen in de persoon van André Heerschop (42 jaar). Met het oog op de start van de eerste klas met ingang van het seizoen 1984/1985 wordt er een informatie avond gehouden op heden vrijdag 24 fe bruari, aanvang 20.00 uur. De volgende onderwerpen staan op het programma: De kleuterklas van het Rozenpoor- tje. Juffrouw Lenie vertelt over haar aktiviteiten in de klas. De onderbouw van de Vrije School. De zojuist benoemde leerkracht, André Heerschop,'zal het onderwijs op de Vrije School belichten. De nadruk ligt hierbij vooral op de eerste klas. Na de pauze krijgt u gelegenheid tot het stellen van vragen. De toegang is gratis. BOEKHANDEL van den Munckhof In de komende maanden zullen ver schillende ambtenaren, in dienst van de gemeente, gebruik maken van de V.U.T.-regeling. Per 1 mei a.s. zal de heer H. J. H. Goossens, chef van de onderafdeling plantsoenen en bebossing, de dienst met vervroegd pensioen verlaten. Op 1 april a.s. zal dhr. W. Willem- sen, medewerker archief en beheerder van het Geschied- en Oudheidkundig museum gebruik maken van de V.U.T.- regeling. Op dezelfde datum verlaat de heer A. Achten, opzichter wegen, om deze reden de gemeentedienst terwijl wijkkantonnier J. M. L. Loonen eveneens op 1 mei a.s. met de V.U.T. Binnenkort waarschijnlijk met ingang van 1 mei a.s. zal de heer J. H. Vaessen, thans hoofd Plantsoenen j en Bossen in de gemeente Best in dienst treden van de gemeente Venray. Hier wordt hij chef van de onderafdeling Plantsoenen en Bebossing als opvolger van de heer H. Goossens, die per 1 mei gebruik maakt van de V.U.T.-regeling en van de heer B. Tijman, die op 1 januari de gemeentedienst heeft veria- ten. De heer Vaessen is geboren in 1947, is gehuwd en vader van kinderen. DIEFSTALLEN Zondagavond werd van het afge- sloten terrein van Tuincentrum Thuyls- i hof wederom een éénassige aanhangwa gen, rondom voorzien van reclamebor den ontvreemd. Mogelijk dat er perso- i nen zijn die zondagavond op die plaats iets verdachts hebben gezien. Die getui gen worden verzocht zich in verbinding j te willen stellen met de politie. In de nacht van maandag op dinsdag werd voor een woning aan de Eikenlaan, een bierton (sierton) ont vreemd.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 12