Wethouder Willems drukte aannemers met de neus op enige keiharde feiten gelegenheid voorbijgaan ebberink! VAN POP TOT SPELCOMPUTER Nieuwe Venrayse toneelvereniging „Ventiel" zoekt regisseur T.L.O naar Oostenrijk Cursus bloemschikken ebberink DE RAAD VAN VIERLINGSBEEK VERGADERDE Drukkerij van den Munckhof Een toneelvereniging in Venray! Tot op heden moest Ver.ray het, afgezien van de Kerkdijkers van het Servaas, zonder eigen toneelclub doen. Wat dat betreft liep Venray duidelijk achter bij haar kerkdorpen waar een bloeiend to neelleven is. Met de oprichting van „Ventiel" is daar gelukkig een einde aan gekomen. Medio december jl. werd de eerste vergadering gehouden. Vanaf die tijd is men bezig geweest met het verzamelen van informatie en met het oefenen van wat toneelstukjes. Dat laatste was erg belangrijk, omdat de meeste leden wei nig of geen ervaring hadden met to neelspel. Intussen is de groep zover dat men wil beginnen met het uitzoeken en spelen van een „echt" toneelstuk. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat je daarvoor een regisseur nodig hebt. En die mist de groep node. Middels dit artikel doet zij een beroep op mensen die op de uitdaging van het regisseren willen ingaan... Belangstellenden kunnen terecht bij Sandra Manders, tel. 85347. Een ander gemis is, dat er te weinig mannelijke spelers zijn. Ook bij andere toneelverenigingen is dat een probleem. Het lijkt „Ventiel" echter stug, dat in het grote Venray geen mannelijke to neelspelers te vinden zijn. Ook zij wor den verzocht kontakt op te nemen met Sandra. Na de voorbereidingsperiode van twee maanden is „Ventiel" er aan toe de status van een vereniging te verwer ven. Omdat de spelers het toch al druk genoeg zullen krijgen met het repeteren zien zij liever dat het bestuur van „Ven tiel" gaat bestaan uit niet-spelers. Het gaat daarbij vooral om de funkties van De nu 16 maanden jonge Roek-Pop groep T.L.O. gaat begin maart voor 'n korte trip naar Oostenrijk. Het doel van deze reis zal het wintersportgebied Höfen bij Reutte in Tirol zijn. De groep heeft ook de eer ge kregen om 'n optreden te verzorgen in Wangle, de geboorteplaats van "de ski wereldkampioen van 1980, 1981 en 1982, Harti Weirather. Deze trip werd opgezet naar aanlei ding van 'n aanbod; men wil het wintersportgebied Reutte aantrekkelij ker maken voor het toerisme, men wil meer te bieden hebben voor o.a. de jeugdige wintersportliefhebbers. Dit aanbod leek T.L.O. wel 'n schone zaak en ondanks dat er onkosten ge maakt zullen worden, heeft de groep besloten om op dit aanbod in te gaan. T.L.O. werd eind 1982 opgericht door Els Wagenaar (basgitaar) en Toon Bloemschikken is een creatieve hobby, die de laatste tijd veel belang stelling geniet. Terecht, want het schept bijzonder veel vreugde om met kleurige bloemen iets moois te maken. De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV) gaat weer met een cursus bloemschikken voor begin ners in de derde week van maart van start te: VENRAY in de R.K. S.G. voor Beroepsonderwijs „Marianum", Mgr. Nolensstraat 9. Aanvang maandag 19 maart 1984. De bedoeling van deze cursus is niet voorzitter (m/v), secretaris (m/v) en penningmeester (m/v). Iedereen die zich betrokken voelt bij het toneel in het algemeen en dat in Ven ray in het bijzonder wordt gevraagd te reageren. Voor informatie kunt u bij Sandra Manders terecht, tel. 85347. Swinkels (sologitaar, zang, mouth-tube en mondharmonica). Beiden speelden zij net 'n half jaar hun gitaren. Vanaf het begin, dus toen de groep opgericht werd, waren Tom Janssen (drums) en Ger Ewals (gitaar en zang) van de partij en in april 1983 kwan Hans Thijssen (zang, gitaar en percussions) bij de groep. In het begin speelde T.L.O. alleen „covers" en zijn ze bezig met het maken van eigen nummers; zojuist is hun derde song .geboren „We willen zo langzaam 'n eigen repertoire opbouwen en we doen meteen ervaring op in ons streven: het brengen van Roek-Pop muziek, live!" Ondanks het korte bestaan van de groep en het feit dat T.L.O. slechts bekend is als „buurtbandje", is er al sprake van 'n fanclub, welke gevestigd is in Emmen. Het correspondentieadres is: T.L.O. Fanclub p/ade Dillen 13 7824 VS Emmen (Dr.) om vakmensen te scholen. Men leert er de grondbeginselen die nodig zijn om bloemwerk zelf te maken, de techniek van het verwerken van materiaal en de regels om een bloemstuk goed in ver houding en balans te krijgen. Tijdens iedere les worden bepaalde grondvormen behandeld en zal een demonstratie worden gegeven; daarna gaat men zelf aan het werk. De lessen worden op 8 vaste avonden wekelijks gegeven van 19.30 tot 21.30 uur. Na deze cursus is het ook mogelijk de officiële vestigingsopleiding Bloemist- Winkelier te volgen. Een gratis studie gids van deze opleiding wordt op verzoek vrijblijvend toegezonden. Voor informatie kan men terecht bij de Stichting te Voorschoten, adres: Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchillweg 2,2251 CX Voorschoten. U kunt ook bellen, tijdens kantoor uren, tel. 01717-2010*. POGING INBRAAK L. uit de Eifellaan deed aangifte van poging tot inbraak in zijn woning. Dader had getracht de tuindeur te for ceren maar dat was niet gelukt, óf de dader moet in zijn werk gestoord zijn. WEER OORLOGSTUIG Weer werd tijdens graafwerkzaam heden aan de Steegde Peelweg een nog op scherp staande brisantgranaat naar boven gehaald. De mannen van de E.O.D. hebben zich ook over dit oorlogstuig ontfermd. DRONKEN MAN Vorige week werd rond het midder nachtelijk uur in de Schoolstraat een dronken man aangetroffen. Hij bleek geen enkele legitimatie bij zich te hebben. De politie nam die onbekende maar mee en liet hem in de daarvoor be stemde ruimte zijn roes uitslapen. Na ontnuchterd te zijn gaf hij op een 46- jarige Nijmegenaar te zijn. Met de aanzegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. HOND BIJT HONDJE Op de Leunseweg werd een klein hondje aangevallen door een grote hond. Het kleine hondje liep een beet aan zijn achterpoot op en moest door de dierenarts worden behandeld. De eige naar van de grote hond regelde een en ander met de eigenaar van het kleine hondje. DRANK IN BESTUURDERS Een autobestuurder uit Meerlo- Wanssum kreeg van de politie alhier wegens geconstateerd drankgebruik een rijverbod opgelegd. Een 30-jarige autobestuurder uit Venray kreeg wegens hetzelfde delict eveneens een rijverbod opgelegd. Een 34-jarige Venrayer werd op het rijden onder invloed betrapt toen hij met grote snelheid op de Steegse Peel weg reed. Het politie-stopteken werd door hem genegeerd. Hij moest tevens de bloedproef ondergaan. De aannemers, verenigd in het Neder lands Verbond van onderaannemers in de bouwnijverheid afd. Venray hebben geweten dat zij wethouder Henk Willems van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting hebben uitgenodigd voor een spreekbeurt. Gewend als hij is geen blad voor de mond te nemen en de dingen keihard bij de naam te noemen, nam hij de gelegenheid te baat om voor een forum van direct betrokkenen enkele aspecten aan te tippen, die hem voor de toekomst van de bouwbedrijven zeker interessant leken. In eerste instantie ging de wethouder uitvoerig in op de bouwaktiviteit binnen de gemeente Venray. Aan de hand van cijfers kon hij aantonen, dat tussen 1 ja nuari 1983 en 1 januari 1984 niet alleen het aantal afgegeven bouwvergunnin gen fors was gedaald, maar tevens de totale geldsom, die in het bouwen wordt gestoken. In de loop van zijn betoog noemde hij de claim, die beleggers en ontwikkelaars in Landweer! hebben liggen keihard on maatschappelijk; verweet h|j de Ven rayse aannemers een geringe of geen neiging tot vernieuwing en noemde hij de invloed, die de lokale overheid op bet totaal aan bouwaktiviteiten heeft, zeker veel geringer dan in aannemerskringen soms wordt beweerd. Deze drie stellin gen werden uitvoerig door de heer Willems onderbouwd. In het begin van zijn betoog wees de wethouder er op, dat de aannemers wereld geen wereld op zichzelf is, maar een onderdeel vormt van het totale maatschappelijk gebeuren, hetgeen nu bij de al te lang aanhoudende economi sche crisis nadrukkelijk blijkt. Hij herinnerde eraan, dat het bestaan van arbeidsplaatsen en bedrijven op het spel staat en dat veel van wat tijdens de opgaande conjunctuur is opgebouwd, verloren is gegaan. Volgens hem zal het aarzelende herstel, waarover hier en daar wordt gesproken door' mensen die het weten kunnen, geen evenredig her stel van de bedrijfstak bouwnijverheid met zich brengen. „Ondernemers en werknemers in deze sector zullen dus wel met de nodige zorg naar een nog onzekere toekomst kijken", aldus de wethouder. TOEKOMSTIGE BOUWAKTIVITEIT Om aan te tonen, dat het niet best is gesteld met de bouwaktiviteit in Ven ray, liet hij aan de hand van sprekende cijfers de teruggang zien op bouwgebied in het afgelopen jaar. Hij zette daarbij de cijfers van 1 januari 1983 en 1 janu ari 1984 tegenover elkaar. Op 1 januari 1983 was voor 'n totaal bedrag van 52.300.400,— in aanbouw met een totaal van 104 bouwvergunnin gen. In de loop van het jaar werden 400 bouwvergunningen gerealiseerd voor een totaalsom van rond 69 miljoen. Op 1 januari 1984 was ere slechts voor 31.700.000,in aanbouw met een tot 59 geslonken aantal bouwver gunningen. De bouw van woningen, inclusief contingenten, liep in één jaar terug met maar liefst 15%. Hieraan verbond de wethouder de conclusie dat het aantal woningen per jaar geprognotiseerd op 350 moet worden teruggebracht naar plm. 250 woningen. Een gunstige uitschieter in de bouw aktiviteit wordt aangetroffen in de agra rische sector. Agrariërs (incl. loonwer kers) hadden, weliswaar met minder bouwvergunningen,in de loop van 1983 ruim één miljoen meer in de bouw geïn vesteerd. In dit verband liet de wethouder een totaal nieuw geluid horen. Omdat de bouwaktiviteit in de agrarische sector voornamelijk is gelegen in de bouw van z.g. Bio-industrieën, vroeg hij zich af of men hiervoor nog langer grond in het buitengebied beschikbaar moet stellen. Omdat deze bedrijven geen grond nodig hebben voor de bedrijfsvoering, zou men deze zeker wel naar een industrie terrein kunnen verwijzen. In de sector industrie, handel en ver keer was de teruggang in bouwaktiviteit in de loop van één jaar enorm: van 6 miljoen naar 700.000,— terwijl in de verzorgende en utilitaire sector een teruggang met 7 miljoen naar totaal niets meer op 1 januari 1984 was. Ook de investeringen in de verbouwingen en kleine werken viel in geld uitgedrukt terug met bijna 1 miljoen. ONMAATSCHAPPELIJK Na het schetsen van dit duidelijk teruglopende beeld in de Venrayse bouwaktiviteit ging de wethouder nader in op de beperkte beleidsvrijheid van de gemeente waar het bouwen betreft. Hij poneerde de stelling, dat in het tijdsbeeld van 1984 de claims, die beleg gers en ontwikkelaars in Landweert hebben liggen onmaatschappelijk kun nen worden genoemd. „Anders gefor muleerd: de belangen van de Venrayse gemeenschap worden niet gediend met de monopoliepositie, die beleggers en ontwikkelaars in een groot gedeelte van Landweert hebben". Wethouder Willems herinnerde de vergaderende aannemers aan het mid den van de jaren '70. Toen bleek woningbouw in Landweert redelijk mogelijk wanneer de gemeente grote stukken speculatief gekochte grond van projektontwikkelaars zou terugnemen in ruil voor bouwcapaciteit. Dit hield in, dat van de toen geplande 2432 woningen er voorshands al 1452 ver geven waren aan 7 ontwikkelaars en dat er voor „de vrije markt" slechts 980 ofwel 40% resteerden. Van de 1452 weggeven woningen zijn er inmiddels 671 gerealiseerd en zitten er nog 781 meer dan de helft in het Met zulke verhoudingscijfers toonde de wethouder aan dat de gemeentelijke beleidsvrijheid beperkt is. „Zeker nu vandaag de dag de rekensommetjes anders worden opgezet dan in de jaren '70, nu het reëel besteedbare inkomen van veel mensen drastisch en vaak tot het bijstandsminimum is teruggelopen en de problematiek van de hoge woon lasten alom wordt erkend, is deze beleidsvrijheid juist een voorwaarde om een zo verantwoord mogelijk woning bouw- en volkshuisvestingsprogramma te kunnen uitvoeren", zo stelde hij. Henk Willems veronderstelde, dat het wel bijna 1990 zou kunnen worden voordat de gemeente de handen weer vrij zal hebben. Hij kon zich niet voor- stellen, dat het toenmalige college van b. en w. zich door deze afspraken voor 15 jaar heeft willen binden. Hij hekelde de mentaliteit van ontwikkelaars, die er zich met een Jantje van Leiden afmaken nu zij de buit binnen hebben. Om deze bewering te staven aarzelde hij niet man en paard te noemen: het projekt van 32 woningen van de fa. Timmermans/v. d. Heijden, aan de man gebracht door de makelaardij Stienstra. Eind vorige week had de wethouder zelf geconstateerd dat b.v. het afwerkingsniveau van deze wonin gen zo belabberd is, dat hij eerstdaags nog met de kopers kontakt zal opnemen om te bezien op welke wijze bijstellin gen kunnen worden afgedwongen TE KLEINSCHALIG Wethouder Willems verweet de aan nemers dat zij op een dusdanig klein niveau opereren, dat de concurrentie positie van menig bedrijf straks on houdbaar zal blijken te zijn. Met andere woorden: de aannemer, die niet inno veert en passief langs de kant blijft staan, is straks geen ondernemer meer. Zo vroeg hij waarom zich nooit een Venrayse aannemer op de isolatiemarkt heeft gestort; waarom er geen Venrayse bouwer met kasko-woningen is geko men. Waarom wordt elders wel met ver- diepingshoge gasbetonelementen ge werkt die de bouwtijd verkorten en het renteverlies tijdens de bouw tot de helft terugbrengen en waarom slagen andere bouwers vaak in onderlinge samen werking er wel in om energiezuinige woningen of bedrijfsgebouwen te reali seren. „Aspecten als ondernemingsgeest, produktievemieuwing, een goede kwa liteit in samenhang met een redelijke prijsstelling zijn voor mij als wethouder steeds nadrukkelijker gaan bepalen met welke bedrijven wij voor zover de gemeente daarin een stem heeft in zee te gaan", aldus onderstreepte de wethouder zijn betoog over de geringe (of geen neiging tot) vernieuwing bij de kleinschalig opererende Venrayse aan nemers. Hij zei van opvatting te zijn, dat wanneer men van groot tot klein individueel en in onderlinge samenwer king de krachten bundelt, en verder wil kijken dan de horizon die „de eigen steiger" toestaat, men de eigen positie duidelijk zal kunnen versterken. Als suggestie gaf hij de aannemers mee, dat het vooral voor de kleinere bedrijven aantrekkelijk zou kunnen zijn om tot zoiets als een gezamenlijke in koopcentrale te komen, waardoor men uiteindelijk ook met scherpe prijsstel lingen de potentiële opdrachtgevers kan benaderen. Hij vroeg zich af of het zo'n verwer pelijke gedachte was wanneer kleinere aannemers worden ingeschakeld bij omvangrijke projekten. Of - zo vroeg hij zich verder af - waarom zouden enkele kleintjes zich niet specialistisch gaan toeleggen op kleine [b.v. winkel] verbouwingen en renovatie; een gat in de markt, dat nu door grotere collega's wordt ingevuld, misschien wel juist omdat anderen dat hebben nagelaten. LEERLINGENOPLEIDING Waar binnen de kring van de aanne mers is gesproken over een nieuwe opzet van de leerlingenopleiding, zei wethou der Willems, graag met de aannemers van gedachten te willen wisselen over de vraag of een gegarandeerd bouwvolume in de vorm van premiekoopwoningen als gemeentelijke bijdrage een stuk zekerheid zou kunnen bieden. Met deze toezegging was hij er zich wel van be wust, dat aan deze suggestie heel wat haken en ogen kleven. Tenslotte ging de wethouder in op de geringe invloed, welke de lokale over heid heeft op het totaal aan bouwaktivi teiten. Hij stelde, dat de landelijke economische situatie uitgangspunt is voor de aard en de omvang van investe ringen en bestedingen, ook voor wat be treft de bouw. Volgens de heer Willems betekent dat, dat Den Haag voor de aannemers belangrijker is dan Venray. De gemeente kan natuurlijk een rol ver vullen als het gaat om het creëren van gunstige voorwaarden, zoals het zo kort en efficiënt mogelijk houden van proce dures, het bepalen van redelijke grond prijzen, het vaststellen van een verant woord woningbouwprogramma etc., maar hij twijfelde er aan of hierdoor de omvang van de bouwaktiviteiten meer dan marginaal wordt beïnvloed. En voor het zelf entameren van projekten op het gebied van o.a. sport, onderwijs en cultuur ontbreken de gemeente nu eenmaal de geldelijke middelen. Ongetwijfeld zal dit openhartige betoog van een jonge, enthousiaste wet houder, de Venrayse bouwondernemers nog lang in gedachten blijven.... Hoek Marktstraat-Schoolstraat ^"GOED ONDERGOED I komt van I Marktstraat 5, Venray, telefoon 04780-81294 De raad van de gemeente Vierlings beek kwam in periodieke vergadering bijeen, deze keer voor de behandeling van een korte agenda. Wij noteerden daaruit het volgende: De Algemene Politieverordening wordt aangepast waardoor het college de mogelijkheid krijgt het venten aan banden te leggen om daarmede concur rentie voor de winkels op de kleine ker nen te voorkomen; Standplaatsen voor verkoopwa gens, voorzover deze geen concurrentie zijn voor de gevestigde winkeliers, wer den in alle kernen aangewezen. In Groeningen kan de heer Ebben starten met zijn aardappelbewaar- en sorteerplaats. De raad had tegen wijzi ging van het bestemmingsplan niet het minste bezwaar; Gemeentewerken kan de gevraag de motormaaier aanschaffen. De raad voteerde daarvoor een bedrag van 34.510,-; De verordening „geldelijke steun huisvesting gehandicapten" werd aan genomen; Eigenaren van stacaravans of an dere bouwsels aan de Maashese Rivièra kunnen de strookjes gemeentegronden die zij reeds in bezit hebben nu van de gemeente kopen. De gemeentelijke taxa teur heeft de prijs op 60,- m: bepaald en tegen die prijs willen de eigenaren wel kopen. Dat levert de gemeente bruto een bedrag op van 31.500,-. Van de zijde van de Rijksverkeer sinspectie en van de Zuid-Ooster heeft de gemeente bericht gekregen dat met ingang van 1 juni a.s. de Zuid-Ooster een twee-uurs dienst naar Overloon zal verzorgen. Die dienst zal-dan zijn: Well- Venray-Overloon-Vierlingsbeek. Het is nog niet zeker of die bussen ook op za terdag zullen rijden; daarover is nog overleg gaande. De buurtbus Maashees- Vierlingsbeek-Boxmeer blijft in zijn huidige vorm bestaan. Overleg is gaande of de buurtbus Vredepeel-Merselo via Smakt-Holthees naar Maashees zal gaan rijden. Een z.g. belbus gaat in geen ge val door. OPENING GEMEENTEHUIS Op dinsdag 28 februari zal de com missaris der Koningin in Noord- Braband, dhr. van Agt het uitgebreide gemeentehuis officieel openen. SPORTTAS TERECHT De sporttas waarvan meldden dat deze gestolen was uit de sportzaal te Ys- selsteyn is terecht. Een sportleraar had die tas, onder het mom, beter voorko men dan genezen, elders neergezet. VCS 2600 beschikbaar gesteld aan kopers van het bekende wasmiddel All met TAED, die aan de telefoonwed strijd meedoen. Men dient een bepaald telefoonnum mer te draaien en hoort dan geluids effecten. Kunst is, een zo nauwkeurig mogelijke omschrijving van de her komst van deze geluiden, op een brief kaart te schrijven en op te zenden aan de organisator van de wedstrijd. Daarnaast worden in een aantal win kels nog eens 400 VCS 2600 spelcom puters beschikbaar gesteld '.an win naars, die een origineel onderschrift bedenken bij een bepaalde tekening. Alle naderegegevens staan op deaktie- verpakking afgedrukt. STORMACHTIGE OPMARS VAN DE SPELCOMPUTER De eerste eenvoudige spelletjes van wat wij nu "spelcomputer" noemen, verschenen in 1972. Een pïng-pong- spel, dat op de TV-beeldbuis gespeeld kon worden. Een bekend bedrijf als Atari verscheen al in dat jaar met een nieuwe generatie spelcomputers. Deze apparaten waren veel uitgebreider dan de simpele ping-pong en tennisspelen. Men kon gebruik maken van losse, verwisselbare cassettes met een eigen programma. Er was een keuze uit tien tallen spelsoorten, waarop ook nog vele variaties mogelijk waren. De nieu we spelen kwamen ook nog in kleur op het scherm, hetgeen de levensecht heid aanzienlijk verbeterde. De spelcomputer werd een rage. Atari bericht ons dat al in 1982 de penetratie graad van de spelcomputer in de VS is Bij opgravingen in de oude stad Ur, in Egypte en zelfs in ons eigen Drente werden speelvoorwerpen gevonden. Naast wapens en gereedschappen bleek het speeltu ig tot een der eerste levens behoeften te behoren. Favoriet was de pop, het eerste en bijna voor de hand liggende speelding dat de mens ooit maakte. Speeltuig is de eeuwen door gemaakt en in grote aantallen. Maar nooit was de ontwikkeling zo snel en boeiend als juist in onze tijd. Dat kwam door de electronica. Al in de vooroorlogse jaren '30 kende men electrische spel letjes, waarbij een opgloeiende lamp aangaf of men een juist of fout ant woord gaf op gestelde vragen. In feite wa* dat de primitieve voorloper van de moderne spelcomputer. gestegen tot 17%. Men verwacht dat Nederland dit binnen enkele jaren ge ëvenaard zal hebben! KANS OP EEN EXTRA SINTERKLAASGESCHENK Een der meest geavanceerde spelcom puters is de Atari VCS 2600. Een appa raat dat werkt met verwisselbare spel- cassettes, voor talloze populaire spe len als Pacman en Centipede. Leuk is, dat men nu een kans heeft op een voor delige spelcomputer met twee gratis spelcassetles. DoorLeverSunlight BV worden in de periode van 7/11 tot 2/12 maar liefst 400 spelcomputers type PLEZIER VOOR HET HELE GEZIN Naar verwachting zal in dit jaar 1983 een omzet van 200 miljoen worden behaald bij de verkoop van spelcom puters, door de detailhandel in Neder land. Zoals elke nieuwigheid onder vond ook de spelcomputer in de eerste fase kritiek. Nu hebben echter moder ne psychologen hun fiat gegeven. Computerspelen verhogen de reaktie- snelheid en geven ons een mogelijk heid het hele gezin bezig te doen zijn. Momenteel kan men voor de reeds genoemde VCS 2600 spelcomputer, ruim 70 verschillende spelcassettes kopen. Zeer populair zijn o.m. MS Pacman - Pac Man - Man-Phoenix en Centipede. Naast sciencefictionspelen zijn sportcassettes als voetbal, tennis en volleybal zeer in trek. Voor al Uw familiedrukwerk naar Die spaarzame hoogtepunten in uw leven. Momenten van geluk en trots Mijlpalen om nooit te vergeten Uw verloving H|^ of uw huwelijk Een persoonlijke gebeurtenis die een mooie "f kaart waard is. Een kaart uit de unieke nieuwe Kennemer Kaarten Kollektie. De meest uitgebreide kollektie, die uw bezoek zeker waard is

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11