GEMEENTEPRAAT Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Geen spreekuur In Castenray komt geen voet- gangersdoorsteek Parkeerverboden voor de Langeweg en de Kennedystraat Verkeersmaat regelen in en rond Landweert Kulut I In maart weer onderzoek op baarmoederhals kanker Overzicht van de tijden van het baarmoederhals- kankeronderzoek Hinderwet SPORT 7*OVERDAG VENRAY Flamenco-cursus in Muziekschool Venray Bouwvergunning verleend WARME MAALTIJDEN VERZORGING Ijjo» Op grond van de beschikking geldelij ke steun huisvesting gehandicapten kun nen bijdragen verstrekt worden in. de kosten die gemaakt zijn om een woning of woonwagen aan te passen ten behoe- 1 ve van een gehandicapt bewoner. Een aanpassing kan variëren van be trekkelijk kleine voorzieningen, zoals bijvoorbeeld het aanpassen van een toi let, tot het volledig verbouwen of zelfs uitbreiden van een woning. De subsidia bele kosten mogen maximal 45.000,- bedragen (ingeval van een woonwagen 12.000,-) Wanneer de kosten minder dan 250,- bedragen wordt geen subsi die verstrekt. In beginsel wordt de subsidie ver strekt aan de eigenaar van de woning/ woonwagen. In geval van een huurwo ning is het mogelijk dat de huurder de aanpassing verzorgt en dan ook in aan merking komt voor een bijdrage, mits de verhuurder toestemmin heeft gege ven voor de aanpassing. DE PROCEDURE Op de eerste plaats moet onderzocht worden of aanpassing van de woning medisch gezien noodzakelijk is. Of dit het geval is, wordt beoordeeld door de Gemeenschappelijke Medische Dienst (G.M.D.). De G.M.D. start dit onderzoek na ont vangst van een zogenaamd meldingsfor mulier, dat te verkrijgen is bij de ge meente en dat door belanghebbende ook bij de gemeente moet worden inge diend. De gemeente stuurt dit formulier dan door naar de G.M.D. Na onderzoek en overleg met belang- A.s. maandag zal wethouder W. Claessens geen spreekuur houden in het gemeentehuis. De Dorpsraad van Castenray heeft bij de gemeente aangedrongen op de aanleg van een voetgangersoversteek van de Castelostraat naar de bushalte aan de Horsterweg. Dit voetpad zou er volgens de Dorpsraad moeten komen opdat buspassagiers uit de omgeving van de Castelostraat geen omweg meer hoeven te maken. Het college van b. en w. heeft beslo ten aan dit verzoek geen medewerking te verlenen en heeft daarvoor een aantal redenen. In de eerste plaats wordt gesteld, dat de gesuggereerde omweg nauwelijks van betekenis is, omdat de loopafstand ver onder de landelijk ge hanteerde normen voor bushaltes (400 m) ligt. Bovendien, zo zegt het college, zal de aanleg van een voetpad ten koste gaan van een woningkavel waarbij dan tevens de privacy van de dan over de volle diepte aan dat voetpad grenzende bouwkavel ernstig worden aangetast. Naast de kosten voor de aanleg zullen dan weer extra voorzieningen moeten worden getroffen om het gebruik door brommers en fietsen tegen te gaan. Tenslotte verwacht het college dat, gelet op het aantal woningen in de om geving van de Castelostraat, maar rela tief weinig gebruik van het voetpad zal worden gemaakt. Naar aanleiding van een destijds door het Wijkcomité WestI aan de gemeente gericht verzoek over het instellen van parkeerverboden voor een gedeelte van de Langeweg en de Kennedystraat, heb ben b. en w. thans hun standpunt be paald. Op grond van ingekomen reacties heeft het college deze zaak opnieuw be oordeeld. B. en w. menen, dat om ver- keersveiligheidsredenen niet kan wor den volstaan met het instellen van een parkeerverbod voor één zijde van de beide weggedeelten, maar dat het parke ren aan beide zijden dient te worden verboden. Nu de commissie voor openbare wer ken, verkeer en agrarische zaken over deze verkeersmaatregelen gunstig heeft geadviseerd, staat niets de uitvoering in de weg. "Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter hebbende adviseert de G.M.D. aan de gemeente of de woning aangepast moet worden, zo ja, welke voorzieningen ge troffen moeten worden en hoeveel dit zo ongeveer mag gaan kosten. Wanneer de G.M.D. positief advi seert, wordt voor de verdere procedure een onderscheid gemaakt tussen een aanpassing waarvan de geraamde kosten hoger dan 6.000,- en een aan passing waarvan de geraamde kosten la ger dan 6.000,- zijn. KOSTEN LAGER DAN 6.000,- Na ontvangst van het advies van de G.M.D. nodigt de gemeente belangheb benden uit een subsidie-aanvrage in te dienen. Deze aanvrage moet bestaan uit offerten van aannemer, elektricien, loodgieter etc. Bij grotere aanpassing zal ook een architect ingeschakeld moe ten worden. Architectenkosten worden gesubsidieerd. Aan de hand van de aanvrage kent de gemeente voorlopig een BIJDRAGE INEENS toe, waarna met de werkzaam heden gestart kan worden. Nadat de werkzaamheden gereed zijn gemeld, wordt de bijdrage jneens aan de hand van de rekeningen van de werkelijk ge maakte kosten definitief vastgesteld en uitbetaald. KOSTEN HOGER DAN 6.000,- Na ontvangst van het advies van de G.M.D. treedt de gemeente in overleg met de provinciale directie van de volks huisvesting in Maastricht, die vervol gens de gemeente bericht over de te tref fen voorzieningen en de daaraan ver bonden subsidiabele kosten. Na ont- Het college van b. en w. is van plan het parkeren aan de noordzijde van de Kruidenlaan over een afstand van 15 meter in zuid-westelijke richting, geme ten vanaf de aansluiting met Christof- felkruid, te verbieden. Deze maatregel wordt nodig geacht omdat ter plaatse geparkeerde auto's de dorstroming voor met name bussen van de Zuid Ooster lijndienst belemmeren. Om die reden is de aan de Kruidenlaan gelegen parkeerhaven over dit korte weggedeelte niet doorgezet. Een andere verkeersmaatregel betreft het aanwijzen als voorrangskruising van het kruispunt Akkerweg/Landweertweg en Hoeveweg. Vooral door de aanhaking aan de Ak- kerweg van de (brom)fietsontsluiting (tunnel) van Landweert, is even voorbij de kruising verandering gekomen in de van oudsher belanrijkste ver keersstroom Akkerweg/Landweertweg De akkerweg wordt veel gebruikt in de schoolroute naar LTS en Jerusalem. Een gedeelte van de intensiteit van die verkeersstroom kan als sluipverkeer worden aangemerkt (afsnijden van de hoek Stationsweg/Raadhuisstraat). Daarbij is geconstateerd dat er vaak met te grote snelheden gereden wordt door de bocht, die door de muur van Martens Bouwmaterialen vrij onoverzichtelijk is. Door het uitvoeren als voorrangskrui sing, waarbij het verkeer van de Akker- weg voorrang heeft op het verkeer van de aansluitende wegen en bovendien het verkeer van de Landweertweg verplicht is te stoppen alvorens de kruising op te rijden, wordt de doorgaande route doorgeknipt. Door de te nemen ver keersmaatregel wordt de route onaan trekkelijker voor het sluipverkeer, wordt gevaarlijk verkeersgedrag van au tomobilisten - althans juridisch - aan banden gelegd en wordt de veiligheid voor de fietsers vergroot. De commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken heeft maan dagavond het college in gunstige zin over het nemen van beide ver keersmaatregelen geadviseerd. De burgemeester van Venray maakt bekend, dat met ingang van 20 februari 1984 gedurende 14 dagen bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het gemeentehuis, voor eenieder ter inzage ligt het ont werp-wijzigingsplan uitwer kingsplan „Kulut I". Het gebied, waar voor het wijzigingsplan /uitwerkinsplan zal gelden, maakt deel uit van het vige rende bestemmingsplan „Veltum II" en wordt begrensd door de Kulutweg, de Weg in den Berg en de provinciale weg Deurne-Wanssum. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden tegen het ont werp schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Venray, 17 februari De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche vangst van dit bericht nodigt de gemeen te belanghebbende uit een subsidie aanvrage in te dienen. Deze aanvrage wordt door de gemeente doorgezonden naar de provinciale directie, die daarop voorlopig een (20-) JAARLIJKSE BIJ DRAGE toekent. Eerst dan kan met het treffen van de voorzieningen een aanvang worden ge maakt. VERHUIS- EN (HER)INRICHTINGSKOSTEN Ingeval van: herinrichting van een woning die grootschalig aangepast is; verhuizing naar en inrichting van een andere, voor de gehandicapte meer geschikte voning (bijv. van een flat naar een begane grond woning); verhuizing naar en inrichting van een angepast of aan te passen woning; kan de gehandicapte aanspraak ma ken op een bijdrage in de verhuis- en/of (her)inrichtingskosten. Deze bijdrage bedraagt maximaal 3.000,- en wordt vastgesteld na de verhuizing, inrichting aan de hand van de rekeningen van de werkelijk gemaakte kosten. Ook hierbij is de G.M.D. het advise rend orgaan. De procedure start dus, zoals bij een woningaanpassing met het indienen van het meldingsformulier. Overigens, onder (her)inrichtings- kosten wordt verstaan de kosten voor het aankopen en het aanbrengen van vloerbedekking, overgordijnen, vitrage, verf, behang, etc.; dus NIET de kosten voor het aankopen van goederen zoals tafels, stoelen, bedden, kasten etc. In de periode van 8 t.m. 13 maart wordt in de gemeente Venray weer een bevolkingsonderzoek op baarmoeder halskanker gehouden. Deze keer zullen voor het onderroek de dames worden opgeroepen, die geboren zijn in de jaren 1949, 1946, 1943, 1940, 1937, 1934 en 1931. Voor iedereen uit deze leeftijdsgroe pen is het belangrijk om aan het onder zoek deel te nemen. Uiteraard als dit de eerste keer is, maar ook als men al eens eerder is onderzocht. Opnieuw controle ren is nooit overbodig want baarmoe derhalskanker is te genezen als het in een vroeg stadium wordt ontdekt. Het hele onderzoek duurt maar een paar minuten en wordt gedaan door een speciaal daarvoor opgeleide onder zoekster. Bovendien is het onderzoek vrijwel altijd pijnloos. De voor dit onderzoek in aanmerking komende dames krijgen van de gemeen te een oproep thuisgestuurd. Indien men om de een of andere re den niet aan het onderzoek zal deelne men wordt men verzocht dit te melden bij een van de hieronder vermelde da mes op het gemeentehuis. De kosten bedragen 11,-. Inlichtingen over dit onderzoek kun nen worden verkregen van maandag 27 februari t.m. vrijdag 2 maart, tussen 14.00 uur en 15.00 uur op de gemeente, tel. 04780-83838, bij mevr. A. Snellen- Fleurkens, toestel. 136 of bijmej. G. Bos, toestel 129. Donderdag 8 maart. Oirlo, Zaal Rongen Hoofdstraat, van 13.00 tot 14.00 uur en van 14.15 uur tot 15.30 uur. Oostrum, Gemeenschapshuis van 13.00 tot 14.00 uur en van 14.15 tot 15.30 uur. Venray, Raadhuisstraat van 18.00 tot 19.15 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Vrijdag 9 maart. Venray, Raadhuisstraat van 9.00 tot 10.30 uur, van 10.45 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 14.45 uur en van 15.00 tot 16.00 uur. Maandag 12 maart. Venray, Raadhuisstraat van 12.30 tót 14.45 uur en van 15.00 tot 16.30 uur. St. Anna, St. Annalaan, van 18.30 tot 19.00 uur. Dinsdag 13 maart. Leunen, Gemeenschapshuis Albi- onstraat, nabij de kerk van 13.00 tot 14.15 uur. Merselo, Zaal Arts, Grootdorp van 15.00 tot 16.30 uur. Ysselsteyn, Gemeenschapshuis Putten- weg van 15.30 tot 16.30 uur, 18.00 tot 19.00 uur en van 19.15 tot 20.00 uur. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 8 februari 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: P.J. van Dijck, Peelweg 39 te Ys selsteyn, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn; Ahold N.V., Westzijde 30 te Zaandam, voor het oprichten en in wer king hebben van een supermarkt, gele gen aan de Kèmpweg (ongenummerd) te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 17 februari 1984 tot 17 maart 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 17 maart 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 17 februari 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. In het kader van „Sport Overdag" in de gemeente Venray start op woensdag 22 februari 1984 weer een nieuwe cursus combinatiesporten. De organisatie van deze aktiviteiten is in handen van bureau sportzaken en re creatie van de gemeente Venray in nau we samenwerking met het STUW, RJC en Free Wheelin. Deze sportaktiviteiten bestaan in to taal uit 10 bijeenkomsten die zullen worden gehouden op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur in de diverse sportaccomodaties De inhoud van deze cursus wordt ge heel door de deelnemers zelf bepaald. Takken van sport die o.a. gekozen kun nen worden zijn: volleybal, bowlen, ke gelen, voetbal, zwemmen etc. etc. Deelname is voor iedereen mogelijk in de leeftijd van 16 jaar en ouder. De kosten voor deelname aan deze cursus bedragen ƒ10,- p.p. Opgeve: eventueel vooraf bij de bo vengenoemde instanties en op de dag dat de cursus start, nl. woensdag 22 fe bruari a.s. om 14.00 uur in de gymzalen van het Brukske te Venray. Opgave tij dens de cursus is eveneens mogelijk. Evenals vorig jaar hopen wij ook nu weer op een geweldige opkomst. SPOE G tl N D t) Z VENRAY Venray Belediyesinin "gündüz spor" plano. 22 ?ubat 1984 Qar^amba günü,yeni"spor dallannda" kurslara ba§lxyacaktxr. Bu spor kurslan 10 hafta devam edecek ve bu zaraan icerisinde bir araya gelinecektir.Bu kurslar her gar§amba giinleri saat 14.oo den 15-50 kadar spor dallarxnda galx§malar yapilacaktir. Bu kurslara katxlanlar,katxlmak istedigi spor dalxnx kendisi sececektir.Secilegek spor dalladi §unlardxr. Voleybol,bowlen, kegelen, futbol,yüzme vesaire.Bu kurslara 16 ya§xndan büyük olan herkes katxlabilir.Bu kurslarxn iigreti 10 gulden. Kayxt icjin bilgi:Venray belediye spor ve eglence i§leri dairesi veya 22 §ubat car§amba günü saat 14.oo de bu kurslarxn ba§layaf&agx Venray Brukske kapalx spor salonunda'da kayxtlarxnxzx yaptxrabilirsiniz. Gecen yxllarda oldugu gibi bu senede büyük bir alaka görecegini ümit ederiz, Totaalprogramma van akti viteiten van de verenigingen aangesloten bij de VORSTENRAAD (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Donderdag 16 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Vrijdag 17 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zaterdag 18 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Vorstenhal en „goudenknol" uitrei king in „Gemeenschapshuis" Zondag 19 februari 1984 Joekskapellenfestival aanvang 11.33 uur „Schouwburg" Vrijdag 24 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenreceptie in café „De Heiberg" Castenray „de Schanseknuppels" Aide Wieverbal gemeenschapshuis (f y 1 a y> I i C_u- I >\_^J Ao oj -> ~*J>* V 5 V l -T V- O-J") l—~^aa) L. - ,l> A3W s.2. X: y b oi J±\ UJ. j VJ I cL* Li) I G» «_5>\y /bot lXj}** 0 —A) c*\j& VA I cid I L-, 1 e*l_G 4 O dua) V>J\_5 \_^y| J 0-^° L.yVJL» <A> Zaterdag 25 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Aid Wieverbal in „Gemeenschaps huis" Oostrum „de Karklingels" Receptie Prins „de Karklingels" Venray „de Piëlhaas" Vorstenhal „Schouwburg" 21.11 u Merselo „de Zagewetters" Aide Wieverbal Zondag 26 februari 1984 Zondagochtendconcert om 11.30 uur Oirlo „de Spurriemökke" Receptie Prins in „de Ruif" Maandag 27 februari 1984 Venray „de Piëlhaas" LSO Carnavalsconcert in de Schouwburg om 20.11 uur. Zaterdag 3 maart 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Vastenavondmis en Prinsenreceptie. Venray „de Piëlhaas" Installatie „Gemeentehuis" 15.33 u Hofbal „Schouwburg tent" 20.30 u Zondag 4 maart 1984 Venray „de Piëlhaas" Sleuteloverdracht Receptie van de Prins Venray „de Hazekeutel" Kinderoptocht Receptie van de Prins Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal in „de Ruif" Oostrum „de Karklingels" Optocht Veulen ,,'t Dartele Veulen" Boerenbruiloft Vredepeel „de Kluutetrappers" Kinderoptocht kinderbal 14.11 u Carnaval-jeugdbal 20.11 u Merselo „de Zagewetters" Optocht Maandag 5 maart 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal in „de Ruif" Venray „de Piëlhaas" Grote optocht om 14.11 uur Dinsdag 6 maart 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal „de Ruif" Boerenbruiloft „de Ruif" INBRAKEN EN DIEFSTALLEN In het weekend werd ingebroken in een school. Daar werden een aantal electronische apparaten ontvreemd. Hoeveel de schade bedraagt kon men ons nog niet mededelen. In Brukske werd op een viertal plaatsen ingebroken t.w. in twee wonin gen in de Mambostraat en in een woning in de Pavane- en in de Wagnerstraat. In de Wagnerstraat werden ontvreemd 'n video-recorder, stereo-installatie, 20 vi deobanden, 150 lp's en 50 singles, totale waarde 5.000,-. Uit het onderzoek is gebleken dat de ze inbraken door dezelfde personen zijn gepleegd. Het tuincentrum van Henk Smits kreeg ongewenst bezoek. Daar werden hengels ontvreemd ter waarde van 400,- en een werphengel ter waarde van 130,-. door verbreking van een ruit werd toegang verkregen tot het Vormingscen trum aan de Bevrijdingsweg. De geld kist van de personeelsvereniging bleek verdwenen te zijn; in die kist zat een klein geldbedrag. Achter een woning aan de Gi taarstraat werd van een bouwvakker een emmer met gereedschap gestolen ter waarde van 300,-. H. deed aangifte van diefstal van een draagbare straalkachel met grote gasfles uit zijn garage, gelegen tussen de Eikenlaan en de Zuidsingel. Het schade bedrag bedraagt enkele honderden gul dens. AUTO TEGEN BOOM Een 25-jarige autobestuurster uit Oploo verloor door onverklaarbare oorzaak op de Overloonseweg de macht over het stuur. Voordat zij haar auto weer onder controle had was ze al tegen een boom tot stilstand gekomen. De auto was behoorlijk beschadigd, maar de bestuurster liep geen noemenswaar dige verwondingen op. Een Venrayse autobestuurder verloor op de Albionstraat te Leunen door een windstoot de controle over zijn auto. Voordat hij het voertuig weer onder controle had, was deze al via het trottoir tegen een lichtmast gebotst. Het bleef bij materiële schade. Wel eens gehoord van een Soleares of een Fandango? Ooit 'n compass of fal- seta gespeeld? Dit alles heeft te maken met de Fla- menco, de Spaanse gitaarmuziek. Vaak gecombineerd met dans en zang, het zo genaamde Fiësta Gitana. Binnenkort vindt op de Muziekschool Venray weer een flamenco-cursus i plaats. Op zondag 19 februari wordt de beginners-cursus gehouden, zondag 26 februari is voor degenen die al eens eer der een flamencocursus gevolgd heb ben. De kosten voor een dag bedragen 7,50. Tevens komt op 26 februari de amateur-flamenco-gitarist Ruud van der Meijden. Dit zal om 16.30 beginnen. Ie dereen is dan natuurlijk van harte wel- kom. Kom gerust even langs voor verde re informatie. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 15 februari 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof- fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat 1 U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het j bureau ruimtelijke ordening en bouwza- j ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het uitbreiden van het pand Leun- I seweg 53 te Venray, t.n.v. Waterschap Noord-Limburg; het uitbreiden van een loods aan de Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn, t.n.v. H.W.M. Janssen; het uitbreiden van een filterge bouw aan de Zuiderbergweg te Oostrum, t.n.v. N.V. Waterleiding Mij Limburg, Pr. Bisschopsingel 1 te 1 Maastricht; het aanbouwen van een serre aan Christoffelkruid 54 te Venray, t.n.v. W.H.J. Cock; het bouwen van een recreatiege bouw, een dienstwoning en een zwem bad aan de Zeilbergseweg 3 te Ys- selsteyn, t.n.v. P.G. Brinkman, Cam ping „De Berkhorst". Venray, 17 februari 1984. SNELHEIDSCONTROLE'S In Leunen werden snelheidscon-1 troles gehouden en daar werd een 14-tal bestuurders bekeurd wegens overschrij- i den van de toegestane snelheid van 50 I km. De snelheden bleken tussen de 61 en 82 km te liggen. Op de Horsterweg te Castenray gingen 18 bestuurders op de bon. Daar werden snelheden gemeten tussen 65 en 83 km per uur.. WEER OORLOGSTUIG GEVONDEN Tijdens graafwerkzaamheden van het erf van de fam. J. aan de Steegse Peel weg kwamen drie 3,8 cm Brisantgrana- ten naar boven. De gealarmeerde des kundigen vonden onder dat drietal nog een lege kist. Verder gravende werden nog eens 2 granaten gevonden en daar onder nog een kist met 5 intakt zijnde j granaten. De deskundigen hebben zich over een en ander ontfermd. Reeds geruime tijd houden zich in Venray een aantal voor zieningen bezig met het verzorgen van warme maaltij- den voor de medemens. Vanuit het bejaardencentrum „Het Schuttersveld" wordt in samenwerking met het Welzijnswerk Voor Ouderen en de Algemene Hulpdienst, aan een aan- tal bejaarden thuis een maaltijd be zorgd. Daarnaast bestaat er vanaf april vorig jaar, Eetgelegenheid „Den Hoender", waar iedereen kan gaan eten of een maaltijd kan afhalen. Bij dezen willen zij u dan ook oproepen om kontakt met hen op te nemen indien u niet (meer) in de gele genheid bent om zelf te voorzien in een warme maaltijd of geïnteresseerd bent. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met: Thea Janssen, Kennedyplein 1, Venray, tel. 86706 Peter Vereijken, Hoenderstraat 33, Venray, tel. 85251

Peel en Maas | 1984 | | pagina 10