GEMEENTEPRAAT Gereed schap PRISMA „Sociale Zaken" probeert zich zo soepel mogelijk op te stellen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Commissie voor ruimtelijke ordening en huisvesting TE KOOP BIJ INSCHRIJVING Commissie voor onderwijs en cultuur op Commissie Algemene zaken vergadert a.s. maandag Vernielingen aan scholen kost de gemeente veel geld Collectekalender februari 1984 Gemeente archief Museum Verklaring van geen bezwaar Zaterdag beperkt vrij zwemmen Zwemlessen particulieren Hinderwet NIEUWE KLEUREN- PLATTEGROND VENRAY Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet VAN DE MAAND FEBRUARI Ondanks het feit dat de gemeentelijke afdeling Sociale zaken op velerlei terreinen ge bonden is aan tal van hogerhand opgelegde bepalingen en maatregelen, probeert men zich toch zo soepel mogelijk op te stellen. Dit blijkt uit het antwoord van het college van b. en w. op een uitvoerige brief van de Werkgroep belangenbehartiging Uitke ringsgerechtigden. Sinds wethouder mevr. H. Poels-Peters in 1982 belast werd met de portefeuille Sociale Zaken tracht zij zoveel mogelijk, samen met de betrokken secto ren van gemeentelijke zorg, het beleid aan te passen aan de zich voordoende situaties en, waar mogelijk, tot versoepeling te komen. Helaas is dit niet altijd mogelijk omdat ook zij met handen en voeten gebonden is aan wettelijke voorschriften. SOLLICITATIEPLICHT Zo zijn de bepalingen beireffnde de sollicitatieplicht in wettelijke voor schriften opgenomen. De W.W.V- en R.W.W. regelingen bieden niet vol doende ruimte om de sollicitatie dwang achterwege te laten. Het streven van de gemeente Venray is er echter opgericht om via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Vereniging van directeu ren van de Sociale Diensten (DIVOSA) en andere kanalen er op aan te dringen de sollicitatieplicht en het sanctie beleid aan te passen aan de huidige werkloos heid. Binnen de mogelijkheden van de wet is het beleid van wethouder Poels- Peters al afgestemd op versoepeling van de sollicitatieplicht. Er wordt al indivi duele ontheffing verleend bij verschil lende categorieën zoals de startende on dernemers, studerenden, oudere wer klozen, ex WAO ers en werkelozen in incourante beroepen. Via regionale commissies zal door het college van b. en w. worden onderzocht in hoeverre in dergelijke situaties individuele onthef fing mogelijk is. Overigens betekent ontheffing van deze plicht niet, dat een werkloze in het geheel geen baan hoeft te accepteren. Als het arbeidsbureau een werkzoekende naar een vakature voor passend werk verwijst, blijft voor hem/haar de verplichting bestaan dat werk te accepteren. STRAFKORTINGEN In de gemeente Venray wordt zeer zorgvuldig omgesprongen met de in de wet vastgelegde strafkortingen. Iedere strafoplegging wordt individueel gewo gen en overwogen in verband met de er nstige gevolgen voor de betrokkenen. De in Venray toegepaste individualise ring heeft er in de praktijk toe geieid, dat slechts uiterst zelden verder dan 90% van de bijstandsnorm wordt gestraftOver dit onderwerp is een rap port opgesteld, dat in discussie is ge bracht in regionaal verband. De ge meente Venray probeert om in regiover band tot passende richtlijnen te komen. In ieder geval is het zo, dat de uitvoer ders van de wet niet het woord hebben. Terwijl er nog wordt gezocht naar pas sende regels voor de strafkortingen, blijft de gemeente Venray zich ook op dit punt soepel opstellen. WERKLOZEN Wat betreft het beleid ten behoeve van werklozen, heeft de gemeente Ven ray gezocht naar een goede coördinatie van allerlei activiteiten voor werklozen, waarvoor een orgaan als Stuw (stuur groep werklozen) in het leven is geroe pen. Dat is mede gedaan om de beschik bare subsidies zo effectief mogelijk te besteden. Het streven is er op gericht de subsidies zo effectief mogelijk te beste den. Het streven is er op gericht de sub sidiesystemen te vereenvoudigen. Zo lang de gemeente evenwel te maken heeft met verschillende subsidiekanalen, zal men niet zonder een goede coördina tie kunnen. STARTENDE ONDERNEMERS Alle binnen de spelregels gegeven mo gelijkheden worden door de gemeente Venray benut om aan startende onder nemers kansen te geven. Waar redelijke kansen zijn is momenteel alle medewer king beschikbaar, ook in ambtelijke on dersteuning en advisering (doorbetaling van de uitkering, vergunningenbeleid etc.) Ook wordt er naar gestreefd de re gels zo soepel mogelijk toe te passen waarbij wèl wordt gekeken naar de haalbaarheid van initiatieven. GEMEENTELIJKE TARIEVEN Over de betaling van gemeentelijke ta rieven (belastingen en heffingen) door minst-draagkrachtigen is binnen het col lege van b. en w. overleg gaande. De oprichting van de Volkskredietbank wordt als een groot goed ervaren. WEINIG KLACHTEN M.b.t. de openstelling van de ge meentelijke afdeling sociale zaken en het daar werkzame personeel tegenover de client/hulpvrager (m/vr), heeft het college van b. en w. de overtuiging dat met veel zorg en humaan wordt opgetre den. Er wordt hierover dan ook weinig geklaagd. Die zorgvuldigheid komt niet alleen tot uitdrukking in het persoonlijk contact met de cliënt (te) maar ook in de schriftelijke benadering, de voorlichten de informatie, de inzage in stukken en de zorg waarmee de inschakeling en het optreden van de Sociale recherche wordt gehanteerd. Het college wil die zorgvuldigheid graag handhaven, Ook als de mogelijkheden om daadwerkelijk finaciele hulp te verlenen steeds beperk ter worden. UITKERING TIJDENS VAKANTIE Door de Werkgroep Belangenbeharti ging Uitkeringsgerechtigden werd uit- Vandaag - donderdag 2 februari - komt de commissie voor ruimtelijke or dening en volkshuisvesting onder voor zittersschap van wethouder H. Willems in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Het belooft een druk bezochte vergade ring te worden omdat de wethouder een aantal bewoners van het Brukske heeft uitgenodigd. Op de agenda staat name lijk het wijzigen van het bestem mingsplan Brukske in verband met het voornemen om medewerking te verle nen aan de bouw van een tafeltennisac- con.odatie voor „Red Stars" tussen „De Foekepot" en de Henri Du- natstraat. Een aantal brukskebewoners - met name de bewoners van de Sam bastraat - hebben bij de gemeente be zwaar gemaakt tegen deze bouw. Om dat zij onvoldoende over de plannen zijn geinformeerd en bij hen dus ondui delijkheid bestaat. Tijdens de vergadering zullen de „Be- zwarenmakers" duidelijk worden gein formeerd. Verder vermeldt de agenda de volgende punten: - Wijziging gemeentelijke bouwve rordening i.v.m. het inwerking treden van het Besluit Geluidwering Gebou wen. Tevens heeft de wijziging betrek king op het vereenvoudigen van de pro cedure van het verlenen van een bouw vergunning ten behoeve van de huis vesting van alleenstaanden en twee- per soonshuishoudens. De voorgestelde wij zigingen noodzaken ook tot aanpasing van de instructie voor de ambtenaren van Bouw- en woningtoezicht. - Herziening grondexploitatie- opzet ten voor Landweert en kerkdorpen. - Verzoek van de heer M. v.d. Win kel te Smakt tot wijziging bouwdblok aan de spurkt ten behoeve van uitbrei ding varkensstal waarvoor door de raad een voorbereidingsbesluit zal moeten worden genomen. - Verzoek van de heer J. Voermans te Oirlo tot verschuiving van zijn bouw blok t.b.v. de bouw van een var kensstal. - Verplaatsing van het bedrijf „De molen" van de Prins Bernardstraat naar „De Brier" hiervoor is een voorberei dingsbesluit noodzakelijk waarna kan worden vooruitgelopen op de palnher- ziening. Tenslotte zal de commissie nader wor den ingelicht over de planning/prioriteiten bestemmingsplan nen 1984 en de volumetoedeling van woningwet- en premiewoningen. GEMEENTE VENRAY Perceeltje landbouwgrond, gelegen aan de Spurkterdijk, schuin tegeno ver de Algemene Begraafplaats. Oppervlakte: ca. 0.64.70 ha. Op de grond rust de bestemming: Agrarisch Gebied met Hoog Land schappelijke Waarde en Beschermingszone Waterwingebied. Verkoop vindt plaats bij inschrijving. Inschrijvingsbiljetten, verkoop voorwaarden en situatieschets zijn verkrijgbaar op het raadhuis. Raadhuisstraat 1, Venray (tel. 04780-83838, toestel 352, kamer 204). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel middels ge noemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk dinsdag 14 februari 1984 om 14.00 uur. voerig ingegaan op de huidige gang van zaken bij de uitkeringsverlening tijdens de vakantie. Hierbij werden enkele sug gesties gedaan, die door de gemeente in studie zijn genomen. Overigens is de si tuatie momenteel zo, dat er mogelijkhe den aanwezig zijn om alsnog vóór de va kantie de uitkering betaalbaar gesteld te krijgen. BETALINGSSYSTEMEN Tenslotte tekent het college met be trekking tot de betalingsperioden aan, dat alle uitkeringen in het beginsel op maandbasis worden berekend met uit zondering van de W.V.V. Die wet ver eist wekelijke perioden. Op die periodi citeit is het berekende betalingssysteem gebaseerd alsmede de geautomatiseerde verwerking daarvan. Ombouw van de huidige systeem brengt echter veel tech nische en organisatorische en vrij hoge kosten met zich mee. Dat tezamen met de overtuiging, dat volgend jaar zich een ingrijpende wijziging in de sociale zekerheidsorganisatie gaat indienen, doet het college twijfelen aan de nood zaak om nu nog het betaalsysteem in grijpend te gaan wijzigen. Mocht zich evenwel eerder een niet al te veel kosten meebrengende mogelijkheid voordoen, dan zal het gemeentebestuur daaraan beslit uitvoering geven. Een bescheiden agenda wordt aan de orde gesteld bij de openbare vergade ring van de commissie voor onderwijs en cultuur op dinsdag 7 februari om 17.00 uur in kamer 127. Het gaat hoofd zakelijk om het advies van de commissie voor de vaststelling van het bedrag per leerling 1984 voor de M.L.K. en de L.O.M.- School en de nadere vaststel ling van de exploitatievergoedingen over 1978 t/m 1981 voor de lagere scholen Regina Pacis te Vredepeel en St. Anto- nius te Veulen. Ten behoeve van de kernafdeling van de M.L.K. school wordt het bedrag per leerling voorgesteld op 1.577,- en voor de V.B.O. afdeling op 1.846,-. Voor de bestrijsing van de administra tiekosten wordt een bedrag van 85,90 aan gehouden. Voor de L.O.M. school gaat het om een bedrag van 1.444,-per leerling en eveneens 85,90 voor de ad ministratiekosten. Vanaf 1 augustus 1983 zou het rijk de kosten voor school zwemmen niet meer vergoeden. Geluk kig is deze maatregel uiteindelijk niet doorgevoerd. Overeenkomstig de richt lijnen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen is daarom voor 1984 voor beide scholen een bedrag van 100,- per leerling opgenomen. Omdat de lagere scholen in Vredepeel en Veu len in - wat men noemt - bijzondere om standigheden verkeren, hebben de schoolbesturen bij de minister aange drongen op verhoging van het door de gemeenteraad goedgekeurde bedrag per leerling over de jaren 1978 t/m 1981. Nu de staatssecretaris van onderwijs en we tenschappen deze verzoeken heeft inge willigd, zal nu bijbetaling moeten vol gen. In totaal is dit bedrag 45.721,75 voor de Regina Pacisschool in Vrede peel en 41.908,76 voor de St. Antoni- usschool te Veulen. Op maandag 6 februari om 17.15 uur wordt in kamer 004 (b. en w. kamer) een openbare vergadering gehouden door de leden en adviseurs van de commissie voor algemene zaken. Voordat aan de officiële agenda wordt begonnen zal men de behandeling van de begroting voor 1984 evalueren, om vervolgens zich te gaan bezig houden met de ontwerp- inspraak verordening. In deze verorde ning zijn de uitgangspunten van de in 1979 door de raad goedgekeurde In spraaknota, nader uitgewerkt en geeft in het kort de randvoorwaarden voor de Venrayse inspraakprocedure weer. Ver volgens zal de commissie het college van B. en W. moeten adviseren over de wij ziging van de prioriteiten voor de ge meentepolitie 1984. De gemeentepolitie wil een portofoon en een studioflitser laten vervallen en hiervoor in de plaats 2 portofoons en radarapparatuur aan schaffen. Het krediet komt daardoor op rond 19.000,-. Tot slot zal de commis sie van gedachten wisselen over de in houd en de betekenis van een Be leidsplan Gemeentepolitie Venray en de (on) mogelijkheden inzake privatisering van gemeentelijk (uitvoerings) taken. Dit laatste geschiedt aan de hand van een gespreksnota. Vanaf 1981 tot en met 1983 heeft de gemeente in totaal rond 27.000,- moe ten betalen voor herstel van vernielingen aan diverse scholen in de gemeente. In dit bedrag zijn niet de kosen opgenomen van kleinere herstellingen, die de scho len weer voor eigen rekening moeten ne men. Uit het overzicht, dat ten behoeve van de leden van de commissie voor on derwijs en cultuur is opgesteld, blijkt verder dat, steeds meer scholen het doel wit worden voor vandalisme. In 1981 werd alleen aan de L.O.M. school ,,'t Groenewold" een schade toegebracht door vernielingen voor een bedrag van 1.629,- dat rechtstreeks door de gemeente moest worden be taald. In 1982 was jet schadebedrag al opgelopen tot 11.231,- Vernielingen en diefstal aan en uit ,,'t Groenewold" kosten de gemeente 2.055,- terwijl bij de M.L.K.- school „De Essel" in dat jaar voor 477,- moest worden hersteld en 8.699,- moest worden betaald voor het nemen van preventieve maatregelen. In 1983 was het schadebedrag al opgelo pen tol een trieste hoogte van 14.271,- tengevolge dat aan meerdere scholen vernielingen waren toegebracht of meer ongewenst bezoek hadden gekregen. De openbare lagere school „De Flierefluit" noteerde voor 3.434,- aan vernielin gen die op de gemeente werden verhaald en „De Meent" in Leunen 3.117,- aan vernielingen en preventie. Aan de St. Fransiscus school werd door diefstal en vernielingen voor 779,- door de gemeente te betalen schade toe gebracht en wegens diefstal moest aan de openbare lagere school „De Land weert" 1.364,- worden betaald. De ge meente moest in het afgelopen jaar nog opdraaien voor 4.077,- voor het aan brengen van preventieve brandvoorzie- ningen aan de kleuterschool ,,'t Kwet- ternest" te Ysselsteyn 11 februari Jeugdkarnavalsvereniging Dde Haze- keutel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Alleen voor deze collecte is een collecte vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toe gestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Met ingang van 1 februari 1984 kan men in hel zogenaamd „oud archief" alleen op woensdagnamiddag en vrijdags de gehele dag stukken voor studie of on derzoek raadplegen. Daartoe dient men wel van tevoren een afspraak te maken met de afdeling interne zaken, met na me de heer J. Renkens, medewerker van die afdeling. Telefoon: 83838 (toestel 124 of 123). De tentoonstelling NEGENTIENDE EEUWSE FOTOGRAFIE duurt nog tot en met 31 maart a.s. De openstel lingsuren zijn: woensdag en zaterdag namiddag van 2 tot 5 uur. Gelijktijdig kan men natuurlijk ook kennis nemen van de overige tentoongestelde voorwer pen. U bent van harte welkom. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 26 januari 1984 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50/lid 8 van de Woningwet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: Het bouwen van twee varkens- fokstallen op perceel H 2499 aan de Meerselsepeel te Ysselsteyn, t.n.v. J.P.A Poels, Coppelenberg 5 te Merse lo. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 3 februari 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Komende zaterdag zal in het gemeente lijk combi-bad voor diploma's worden gezwommen. In verband hiermee is er op 4 februari alleen tussen 14.30 en 16.30 uur vrij zwemmen. Aanvangsleeftijd: 5 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 80,50 voor kinderen tot 16 jaar inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa d.m.v. een in schrijfformulier. Maandag tm Vrijdag van 15.45-18.45 uur Cursussen starten 7 februari 1984. Lestijden groepen: 1. maandag 16.00-16.30 uur/donderdag 16.00-16.30 uur beginners. 2. maandag 16.30-17.00 uur/donderdag 16.30-17.00 uur beginners. 3. maandag 17.30-18.00 uur/donderdag 17.30-18.00 uur beginners. 4. dinsdag 16.00-16.30 uur/vrijdag 16.00-16.30 uur beginners. 5. dinsdag 16.30-17.00 uur/vrijdag 16.30-17.00 uur beginners. 6. dinsdag 17.00-17.30 uur/vrijdag 17.00-17.30 uur. 7. dinsdag 17.30-18.00 uur/vrijdag 17.30-18.00 uur. 8. woensdag 15.45-16.15 uur/zaterdag 11.00-11.30 uur beginners. 9. woensdag 16.15-16.45 uur/zaterdag 11.30-12.00 uur. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 28 december 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van G. van Dijck, Kleindorp la te Merselo, voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor jet oprichten en in werking hebben van een pluimveehouderij en timmerbe drijf, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektro motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan het Kleindorp la te Merselo dat op 29 december 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Gebr. Reintjes, Drabbelseweg 1 te Veulen, voor een vergunning ingevolge de Hin- derwt voor het uitbreiden van een Land- bouwloonbedrijf, gelegen aan de Drab- belsweg 1 te Veulen: dat op 2 januari 1984 bij hen een aanvraag is binnen gekomen van J. Schepers Rouwkuilenweg 39 te Ys selsteyn (Lb) voor een vergunning inge volge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een var- kensmesterij waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Roukuilenweg (ongenummerd) te Ys selsteyn (Lb); dat op 3 januari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van P. Nijssen, Veulenseweg 20 te Veulen, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwt voor het uitbreiden van een mengvoederbedrijf, waar mengvoeders worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Veulenseweg 20 te Veulen. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 3 maart 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling'over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat if geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 3 februari 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Vandaag is dan eindelijk de nieuwe kleurenplattegrond van de gemeente Venray verschenen. Hiermee is een einde gekomen aan een kleine twee jaar van nee verkopen. Evenals de eerste kleurenkaart van Venray zijn op deze kaart weergegeven de bebouwde kommen van Venray en de tien kerk dorpen. Op de achterzijde van de kaart is een overzicht van de Gemeente weergegeven (buitengebied). De kaart is volledig uitgevoerd in 4 kleurendruk. De prijs van de kaart is f 6,- en hij is verkrijgbaar bij de gemeente Venray (kassier bevolkingszaken) tussen 9.00 en 12.00 uur) en bij de Boekhandel Van Den Munckhof en Messemaeckers/Cuypers, de Lektuurhal en het VVV Kantoor. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een kalkoenen- hok aan de Jan Poelsweg 4 te Ys selsteyn. t.n.v. H.W.M. van de Ven. het bouwen van een luinberging hoek Beekweg-Buitenweg te Venray, t.n.v. W.H. Pelzer; het bouwen van een Hobbyruimte aan de St. Ursulastraat 64 te Venra, t.n.v. J.W.M. Beerkens; het bouwen van een garage/berging aan de Houtzagerstraat 7 te Venray, t.n.v. J.M. Jeuken; het bouwen van een kantoor in het bedrijfspand aan de Molenhofweg 5a te Venray, t.n.v. B.T.F.M. Min, Leunseweg 61 te Venray; het bouwen van een tuinkasje aan de Overbroekseweg 8 te Leunen, t.n.v. H. Jillessen-vd Steeg; het Uitbreiden van een tankstati on met een wasstraat aan de Leunseweg 12 te Venray, t.n.v. L. van Haren, Raadhuisstraat 38 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Matterhornlaan 16 te Venray, t.n.v. J.M. ten Brinke; het bouwen van een paardenstal aan Daland 7 te Merselo, t.n.v. H.A. Gellings. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 3 februari 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer.201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 3 februari 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray hebben voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. In hun vergadering van 25 januari 1984 het bouwen van een varkensstal aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen, t.n.v. A.G.M. Hermans; het uitbreiden van een opslag loods aan de Deurneseweg 185 te Ys selsteyn, t.n.v. H.G.W. Gellings; het vervangen van een houten ga rage door een stenen aan de Gertru- disstraat 14 te Oirlo, t.n.v. A.L.M. van Soest; het plaatsen van een constructie mast aan de Serenadestraat 40 te Ven ray, t.n.v. D.J.N. Funcken. In hun vergadering van 1 februari 1984 het plaatsen van dakkapellen aan de Maasheseweg 69 te Venray, t.n.v. J. TH. M. Kengen, Maasheseweg 67 te Venray. het bouwen van een carport aan de Zuiderbergweg 5 te*Oostrum, t.n.v. H.J.A.M. Graat; het bouwen van een broeikasje aan de Kruidenlaan 10 t.n.v; A.G.M.H. Achten. Venray, 3 februari 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: A.M.W. Janssen van Berlostraat 2 te Leunen voor een vergunnig ingevol ge de hinderwet voor het uitbreiden van een champignonkwekerij, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza.elijk vermogen van meer dan 1,5 kW. W. Jacobs, Koepas 8 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en inwerking hebben van een chemisch reinegingsbe- drijf, gelegen aan de Deputé Pe tersstraat 4 te Oirlo. Maatschap F. en M. Mulders, Eij- kenhofweg 14 te Veulen, voor een ver gunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een var kensfokkerij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen "V* Eijkenhofweg 14 te Veulen. J. Geurts, Houbenweg 10 te Leu nen, voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gele gen aan de Houbenweg 10 te Leunen. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 17 februari 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor-' den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 3 februari 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. met di Aai opgeh sinds heeft hande Doort veel o met h jaren nieuw i.p.v. Bel er oo gestai gen m gevor „Del ;er een [intern Zo' verzei veilig' Deze voor voorz het g circui Midd vliegv Va genot dan v word^ 500 c elk 2 strijd Nede coure schiji enkel der a pioen v.d. (cc) zi lands houd Foto gen i inbri gemi Vent triscl elekl gaat. en 2 waai getui iema dach won nemi de B benz ontv beeh hooj verk keer eigei WAT U NODIG HEBT VOOR DOE-HET-ZELF KARWEITJES ALLEEN tu~ DEZE MAAND bescl kon bescl voer BOEKHANDEL inrit maai draa aang auto bes ti kend te la van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY iauto

Peel en Maas | 1984 | | pagina 10