Internationale motocross in Venray zijspan wereldtop aan de start Lovende kritieken voor Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS 11e zittingsjaar in Leunen VEULEN PvdA besprak scheuring raadsfraktie PEEL EN MAAS Vraag een kind op vakantie! WOLBOETIEK ebberink Filmavonden geboorte en eerste contakt Reeds eerder werd melding gemaakt dat op 5 februari a.s. in Venray wederom een grote internationale moto- cross georganiseerd wordt. Voor het eerst zal dit inernationaal gebeuren plaats hebben op het nieuw aangelegde overzichtelijk en spectaculaire circuit ,,De Peel", gelegen aan de Midden Peelweg. Het is zeker ook een snel cir cuit, met alle mogelijkheden om in te halen. Er wordt een dubbel internatio naal programma geboden en wel in de 500 cc en in de zijspanklasse. Wat de 500 cc betreft is in elk geval van de Nederlandse zijde, op Rond na, iedereen die maar naam heeft, gecon tracteerd. Wat de buitenlanders in deze klasse betreft is de organisatie nog niet helemaal rond, maar er zal zeker een aantrekkelijk deelnemersveld, zoals men dat in Venray gewend is, aan de start gebracht worden. Hierop komen we nog nader terug. In de zijspanklasse zal de hele wereld top aan de start verschijnen. Deze wed strijd, de eerste dit jaar, zal een voor proef van het komende Grand Prix-sei- zoen zijn. Ook in deze klasse zijn alle Nederlandse internationalen gecontrac teerd. Van buitenlandse zijde zullen uit de W.K.-top-tien de eerste twee, respec tievelijk Bollhalder en Brockhausen, niet starten daar zij definitief gestopt zijn met crossen. Alle anderen uit de top 10 zullen wel starten, en zo kan de organisatie dan ook met recht spreken van de hele wereldtop. In totaal zullen 28 combinaties in 2 manches van elk 25 minuten plus 2 ronden strijd gaan leveren om zo hoog mogelijk te eindigen. We zullen aan de start zien o.a.: Uit Zwitserland: Hansi Büchtold, tweede in het Zwitserse kampioenschap en 6e in het W.K. 1983. Dit seizoen wil hij gaan presteren op een geheel nieuwe, zeer snelle EML. Gezien zijn vrij tengere lichaamsbouw is hij geen rijder die puur op kracht rijdt, maar een meer technische rijder. Hij kan ook heel goed op een zandbaan uit de voeten. De zonder enige twijfel een van de meest spectaculaire en daardoor bij het publiek meest geliefde zijspancrosser Robert Grogg zal in Venray zijn beste beentje voorzetten. Hij was reeds Euro pees kampioen in '74, '76, '77 en '78. Deze 35-jarige coureur brak verleden jaar een been in de Zweedse Grand Prix. Sinds 3 maanden is hij weer volop in training, want hij wil beslist weer sterk terug komen, te beginnen hier in Venray. Verder de Zwitserse kampioen Mar cel Schöne, die in Venray aan zijn inter nationale carrière gaat beginnen en Heinz Franz, 21 jaar jong, opkomend talent die reeds een Grand Prix seizoen achter de rug heeft. Uit Duitsland: Reinard Böhler, Duits kampioen, 3e W.K. 1983. Hij is 38 jaar en dus een van de ouderen. Hij had ook In een ledenvergadering, gewijd aan de kwestie Van de Vorle, hebben de leden van de PvdA afd. Venray vorige week een motie aangenomen. Daarin werd het volgende verwoord: de leden betreuren de scheuring in de raads fraktie en het bedanken voor het partij lidmaatschap door Joost van de Vorle; vinden dat deze kwestie niet zijn oorzaak vindt in politiek inhoude lijke verschillen; constateren dat de basis ontbreekt om de scheuring in de fraktie te lij men; stemmen in met de door het afd. be stuur gevolgde procedure; doen een dringend beroep op Van de Vorle de raadszetel ter beschikking testellen. Ter vergadering lief v. d. Vorle weten in de raad te blijven zitten en zich con structief te zullen opstellen. PvdA-frak- tievoorzitter Bert Kersten verklaarde plannen om te gaan stoppen, maar gezien zijn goede uitslagen in het voorbije seizoen gaat hij in elk geval dit jaar nog door, om als het maar enigzins kan die 3e W.K. plaats om te zetten in een eerste. Ook de 2e uit het Duitse kampioen schap Netterscheid, zal van de partij zijn, evenals Kurt Egelhard, die zijn aanwijzingen gaat krijgen van de ge stopte Brockhausen. Verder uit Duits land Knubben, Rauser en Beyandt. Uit Engeland: Terry Good, de man op de 7e plek uit de W.K. 1983. Kan goed op een zandbaan presenteren, dit zal deels ook wel komen omdat hij veel in Nederland verblijft. Hij is een cou reur die waar geeft voor zijn geld (evenals alle andere geselecteerde bui tenlanders) en altijd probeert er het beste van te maken. Aanvankelijk zag het er naar uit dat hij niet naar Venray zou komen vanwege een blessure. Dit was sneller genezen dan werd verwacht. Sinds begin januari is hij weer volop in training. Uit België: Daniel van Bellinghen, de enige Belg die hard kan gaan op drie wielen. Hij is dan ook Belgisch kam pioen en 8e in de W.K. eindstand 1983. dat Joost op een zakelijke benadering kan rekenen. Van de Vorle werd door bestuur, fraktie en partijleden bedankt voor het vele werk dat hij in vele jaren voor de PvdA heeft gedaan. Daarmee werd een pittige, soms emo tionele discussie over de kwestie beslo ten. Van te voren schilderden bestuur, fraktie en v. d. Vorle de achtergronden daarvan. Vervolgens werd gepraat over een door Eisso Woltjer ter tafel gebrachte motie. In zijn eerste vorm riep die de nodige weerstand op, omdat daarin de indruk werd gewekt dat de rest van de fraktie mede debet was aan de scheuring en het bestuur eerder had moeten in grijpen. De leden vonden dit niet te recht, waardoor tijdens de discussie de gewraakte passages door de indiener werden geschrapt. De motie in zijn uiteindelijke, boven weergegeven vorm, werd met 18 stem men voor, 4 tegen en 2 onthoudingen aangenomen. EEN ABONNEMENT WAARD Hij moet dit rijden presteren vrijwel zonder enige sponsorting van betekenis. Uit Frankrijk: De nationale kam pioen Nicolas Samofal met bakkenist Lucien Caggiano. Deze combinatie heeft het voorbije seizoen in de Grand Prix laten zien er wel degelijk bij te horen. Tegen dit buitenlandse geweld moe ten de Nederlanders het opnemen onder aanvoering van hét nationale kam pioensduo Muller/v. d. Bijl. Zij werden in het W.K. 1983 vierde. De gebroeders Sjak en Ton Maessen die hier hun thuis wedstrijd hebben en het circuit hebben aangelegd zijn er natuurlijk bijzonder op gebrand om in de top mee te strijden. In maar enkele jaren tijd hebben zij zich opgewerkt tot de 4e plaats in het nationaal kampioenschap 1983. Zij hebben een bijzonder sterk seizoen achter de rug. Voor het eerst deden zij het afgelopen seizoen, mee aan enkele Grand Prix wat hen de nodige er varing op de harde buitenlandse circuits heeft opgeleverd. Ook van het herenigde duo Ton van Heugten/Frits Kiggen wordt veel ver wacht, evenals van Bakens, de winnaar van de Nederlandse Grand Prix 1983 en De Stichting Europa Kinderhulp zoekt gezinnen die deze zomer een Ne derlands (Kaap Verdiaans) of een bui tenlands kind een vakantie van ongeveer drie weken wil aanbieden. De kinderen waar het om gaat zijn 6 tot 12 jaar oud en komen uit grote ste den zoals Rotterdam, Berlijn en Parijs. Ze hebben thuis niet de kans om eens fijn en onbezorgd te kunnen spelen. Een vakantie in Nederland is vaak de enige mogelijkheid om eens uit de eigen om geving te komen. Ze hebben vaak een onvoorstelbaar trieste achtergrond en behoefte aan lief de en aandacht in een normaal gezin. En dat zit hem beslist niet in geld. Het is echt niet nodig dat U elke dag uitstapjes gaat maken. Uw logé is immers al op va kantie. Het is ook niet nodig dat U vloeiend Frans of Duits spreekt, als u zich kunt redden met die taal is dat al voldoende. De kinderen komen in 4 groepen. Twee Franse groepen van 2 juli t.m. 26 juli en van 24 juli t.m. 17 aug. Een groep Kaapverdiaanse kinderen van 16 van de Scheveningse strandcross. In het W.K. gebeuren eindigde Bakens op de 9e plek. Ook een sterke rijder is Mari Bens, een kleurrijke figuur in het zijspanwe- reldje, een laatbloeier, doet weinig aan conditie, maar is toch erg sterk. Op de motor is Mari meestal een beetje gek, zijn bakkenist staat nogal eens doods angsten bij hem uit. In 1983 eindigde Mari op de 5e plaats in het W.K. Mari houdt van spectaculair springwerk, kan zodoende in Venray vooruit. Bennie Janssen 3e in het nationaal kampioenschap en 10e in het W.K. zal zeker ook een sterke partij zijn. Sterk partij-geven zullen zeker ook Tony Bens, Rein van Gastel, Hans v. Gogh, Wil v. d. Laan en de 2 nieuwe in ters Willy vasn Hal en Kees Bekers. U ziet dat er een rennersveld voorge schoteld wordt waar niet zomaar eventjes een winnaar uit te noemen is, velen komen hiervoor in aanmerking. Blijft bovendien de verrassing wie bij de verschillende renners bakkenist wordt. Verschillende renners moeten nog een keus maken. Op de foto Jack en Ton Maessen in aklie. juli t.m. 4 aug. en een groep Duitse kin deren van 23 juli t.m. 16 augustus. Als U belangstelling heeft, of meer in formatie wilt hebben, kunt U ons bel len: mevr. Stevens, 04780-80225 in Ven ray of mevr. Verstappen, 04749-5055 in Heibloem. POLITIE VRAAGT GETUIGEN Een Venrayse mevrouw parkeerde donderdagmiddag haar auto op het Henseniusplein. Bij terugkeer ontdekte zij dat die door een andere auto bescha digd was. Zij kon geen visitekaartje ont dekken. Zaterdag parkeerde een inwoner van Barendrecht zijn personenauto op het parkeerterrein bij de Gouden Leeuw (Achterzijde Albert Heyn). Bij terug keer bleek dat een andere auto tegen de rechterachterzijde van de auto was ge botst. De veroorzaker was echter ver dwenen. Donderdag parkeerde een inwo ner van Leunen zijn personenauto op de parkeerplaats achter de Gelderkoel te Heide. Bij terugkeer bleek zijn auto door een andere auto beschadigd te zijn. Ook die verantwoordelijke bestuurder had zich niet gemeld. In 't officiële orgaan van 't Kon. Ned. Zangersverbond, 't Nederlandse Zangersblad, verscheen afgelopen week een artikel van de bekende muziek recescent dhr. Jan Heijming-Liester, over 't onlnags b.g.v. 't 130-jarig bestaan van het Kon. Ned. Zangersver bond gehouden jubileumconcert te Apeldoorn. Op dit concert was 't Venray's Mannenkoor afgevaardigd als vertegen woordiger van 't gewest Limburg met als opdracht twee werken van Neder landse componisten en wel De Stad, De Mens, het lied van Herman Strategier en een suite van volksliederen van Anton de Beer. Dat het Venrayse koor o.l.v. Pierre Gerits zich goed van zijn taak heeft gekweten, bewijs: onderstaand citaat uit 't Zangersblad. Venray: het Venray's Mannenkoor besloot de dag, en hoe! Een zeer groot koor! Zeer gedisciplineerde opkomst en het zingen was van bijzonder gehalte. Proficiat Venray, proficiat Pierre! Ik denk dat Strategier erg blij zal zijn met de Stad - Venray, de mens - Pierre, met het lied van hemzelf. En collega Anton kon eindelijk eens ontspannen genieten van zijn eigen werk. (componist Anton de Beer). Van dit concert werden door de K.R.O. opnames gemaakt en 't Ven ray's optreden is te beluisteren op 3 maart via Hilversum 4 om 15.30 uur in 't programma „Zin in muziek". Voordat 't Venray's Mannenkoor over 'n jaar haar 75-jarig bestaan gaat vieren, waarvoor men grootse plannen heeft, o.a. een optreden met het L.S.O., gaat men zich eerst voorbereiden op een radio-opname voor de Vara op 2 fe bruari en voor de concertreis in juni naar Saulheim bij Mainz alwaar men zich gaat presenteren op 'n groot inter nationaal zangfestival. Omdat 't reper toire grotendeels wordt vernieuwd heeft men besloten de ledenstop voor enkele maanden op te heffen en zodoende zangers uit Venray en omgeving de gelegenheid te geven zich aan te melden als lid van Venray's Mannenkoor. VMIJUMÜ ZU JMSVUAHI IÏKW IVr. J HUNUtKUtNVlJI-Ut JAAKÜANU Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Op vrijdag 20 en zaterdag 21 januari is het zo ver dat Leunen de carnaval zal gaan openen en wel met de zittingsavon den. Het was in 1973 toen in Leunen enkele ledeavan de Carnaval de koppen bij elkaar staken en weldra was er een zittingscomité geformeerd en jawel in 1974 was de zaak voor elkaar en kwam de eerste zitting in ons Knollenrijk. Het zittingscomité is niet stil blijven zitten na zo'n succesvolle avond en het Knollehuus was dan ook tot in de laatste hoek gevuld. Het comité ging door en in 1979 werden het al twee dagen zitting omdat ze in een avond niet in de zaal konden. Zeer veel mensen van ons Knollenrijk en daar buiten hebben hier een genoeg lijke avond gehad van leut en plezier en Totaalprogramma van akti- viteiten van de verenigingen aangesloten bij de VORSTENRAAD (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Vrijdag 20 januari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Zitting in „Gemeenschapshuis" Oostrum „de Karklingels" Zittingsavond .Gemeenschapshuis' Merselo „de Zagewetters" Karmenaai-visite Zaterdag 21 januari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Zitting in „Gemeenschapshuis" Merselo „de Zagewetters" Karmenaai-visite Oostrum „de Karklingels" Zittingsavond .Gemeenschapshuis' Castenray „de Schanseknuppels" Prinsenbal in gemeenschapshuis Oirlo „de Spurriemökke" Prinsenbal in „de Ruif" Veulen ,,'t Dartele Veulen" Prinsenbal in zaal ,,'t Veule" Dinsdag 24 januari 1984 Avond voor de bejaarden in „Zaal Martens" Vrijdag 27 januari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Invalidenavond Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Bonte-avond in „de Smelehof" Oostrum „de Karklingels" Carnaval op Spraeland Zaterdag 28 januari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Aid Prinsenbal en bekendmaking van het boerenbruidspaar 1984 in het „Gemeenschapshuis'' Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Bonte-avond in „de Smelehof" Castenray „de Schanseknuppels" Receptie v.d. prins in het gemeen schapshuis Venray „de Piëlhaas" Prinsenproklamatie in de „Schouw burg" Oostrum „de Karklingels" Jeugd-pi i-prinsenbal zaal „de Karklin- gel" Zondag 29 januari 1984 Oostrum „de Karklingels" Receptie J. Raedts 22 jaar in Raad van 11 van „de Karklingel" Zaterdag 4 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Prinsenbal in „Gemeenschapshuis" Castenray „de Schanseknuppels" Jeugd-prinsenbal in gemeenschaps huis Oostrum „De Karklingels" Prinsenbal in gemeenschapshuis ƒ4,- Veulen ,,'t Dartele Veulen" Receptie v.d. prins in zaal ,,'t Veu le" Venray „de Hazekeutel" Jeugdzitting „Schouwburg" 18.33 u er werd ook nog een keer gelachen en we weten dat lachen gezond is, vooral in deze tijd. Zo zijn ze doorgegaan en zitten nu in het jubileumjaar want het is dit voor de elfde keer dat ze deze mooie dagen voor de Leunse gemeenschap georganiseerd hebben. Wat kunnen we toch nog blij zijn dat wij nog zo'n mensen in ons Knollenrijk hebben, die zich daarvoor inzetteil. Na het succes dat ze in de voorbije jaren geboekt hebben weten we zeker dat onze Knolletempel weer vol zal lopen en tot de laatste stoel bezet zal zijn. Op het einde van de zittingsavon den zullen we allen kennis kunnen maken met de jongens die hun jubileum jaar vieren en gezorgd hebben dat wij met elkaar zo'n mooie en gezellige avonden beleefd hebben. Merseloseweg 20 Venray blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! Scheepjes - Neveda Hubner Tubor Tubca - Artaan Angora KATOEN 1984 IS BINNEN (weer apart) Zondag 5 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenbal in „Gemeenschaps huis" Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Receptie jeugdprins in Jeugdhuis „De Koel". Donderdag 9 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" 50 Bal in gemeenschapshuis Vrijdag 10 februari 1984 Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zaterdag 11 februari 1984 Merselo „de Zagewetters" Prinsenbal Oirlo „de Spurriemökke" Aid Wieverbal in „de Ruif" Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zondag 12 februari 1984 Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Boerenbruiloft in „de Smelehof' Woensdag 15 februari 1984 Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Donderdag 16 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Vrijdag 17 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zaterdag 18 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Vorstenhal en „goudenknol" uitrei king in „Gemeenschapshuis" Oostrum „de Karklingels" Aide Wieverbal in gemeenschapshuis Veulen ,,'t Dartele Veulen" Aide Wieverbal in zaal ,,'t Veule" Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Aide Wieverbal in zaal „Roelanzia" Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zondag 19 februari 1984 Joekskapellenfestival aanvang 11.33 uur „Schouwburg" Vrijdag 24 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenreceptie in café „De Herberg" Castenray „de Schanseknuppels" Aide Wieverbal gemeenschapshuis Zaterdag 25 februari 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Aid Wieverbal in „Gemeenschaps huis" Oostrum „de Karklingels" Receptie Prins „de Karklingels" Venray „de Piëlhaas" Vorstenhal „Schouwburg" 21.11 u Merselo „de Zagewetters" Aide Wie verbal Zondag 26 februari 1984 Zondagochtendconcert om 11.30 uur Oirlo „de Spurriemökke" Receptie Prins in „de Ruif" Maandag 27 februari 1984 Venray „de Piëlhaas" LSO Carnavalsconcert in de Schouwburg om 20.11 uur. Zaterdag 3 maart 1984 Leunen, ,,'t Knölleke" Vastenavondmis en Prinsenreceptie. Venray „de Piëlhaas" Installatie „Gemeentehuis" 15.33 k Hofbal „Schouwburg tent" 20.30 u PRINSEBAL VEULEN MET NIEUWE JOEKSKAPEL Zaterdagavond vindt ook in Veulen het traditionele Prinsebal plaats in zaal 't Veule. Op waardige wijze wordt afscheid genomen van Prins Carnaval 1983 en wordt ook de nieuwe Prins in gehaald. Nieuw in dit Venrayse kerk dorp is het eerste optreden van een eigen joekskapel. Onder de niet mis te verstane naam „Luuster Efkes" wordt aan het hoogeëerd publiek deze jongste muzikale aanwinst voorgesteld. Zondag 4 maart 1984 Venray „de Piëlhaas" Sleuteloverdracht Receptie van de Prins Venray „de Hazekeutel" Kinderoptocht Receptie van de Prins Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal in „de Ruif" Oostrum „de Karklingels" Optocht Veulen ,,'t Dartele Veulen" Boerenbruiloft Vredepeel „de Kluutetrappers" Kinderoptocht kinderbal 14.11 u Carnaval-jeugdbal 20.11 u Merselo „de Zagewetters" Optocht Maandag 5 maart 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal in „de Ruif" Venray „de Piëlhaas" Grote optocht om 14.11 uur Dinsdag 6 maart 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal „de Ruif' Boerenbruiloft „de Ruif' Venray „de Piëlhaas" Boerenbruiloft bal Veulen ,,'t Dartele Veulen" Kinderoptocht bal Hoek Marktstraat-Schoolstraat In het voorjaar van 1984 worden in verscheidene plaatsen in het land film avonden gehouden over de natuurlijke geboorte en het eerste contakt na de ge boorte. Het programma van zo'n avond ziet er als volgt uit: ontvangst met koffie en in- fostands; film en dia's over spontane ba ringshoudingen; het eerste contakt. Het is belang rijk dat er na een geboorte voldoende ruimte en tijd is voor het eerste contakt van de ouders met de pasgeborene zon der dat het contakt wordt verstoord door routinewerkzaamheden zoals af- navelen, zorg om placenta, het aanleg gen enz. Film en dia's laten de verbazing en intensiteit zien van zo'n natuurlijk verlopend eerste contakt. invloed van water. De nieuwste documentaire van Michel Odent over een bevalling in water. Deze film is op genomen met onderwatercamera's. Mi chel Odent is een Frans verloskundige, die zijn kliniek en zijn begeleiding heeft afgestemd op de natuurlijke geboorte. vragenhalfuur. Er kunnen vragen worden gesteld aan verloskundigen en aan een kinderspychotherapeut. Deze filmavonden worden georgani seerd door de Stichting Lichaamstaal. Deze stichting organiseerde in 1982 het congres „Lichaamstaal van bevalling en eerste contakt". Dit congres moest we gens overgrote belangstelling drie keer herhaald worden en werd bezocht door 8.000 deelnemers. Met deze filma vonden wil de stichting de inmiddels uit gebreide en vernieuwde informatie dich ter bij huis brengen. Voor mensen die belangstelling heb ben voor zo'n filmavond zijn folders verkrijgbaar bij de apotheken en hui sartsen in Venray en bij G. Gommans, Rector Nabbenstraat 10 te Leunen.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7