Joost van de Vorle uit de PvdA WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ...met de beste wensen voor 1984 Nieuwjaerswensch litjens GEMEENTEGARANTIE OP HYPOTHEKEN BETEKENT ELK JAAR VERLIES gg|g|gjjjfe 30% KORTING op geen opruiming 10% KORTING MODEHUIS GOMMANS Em. Pastoor Sjef Janssen Ysselsteyn HILHORSl VRIJDAG 6 JANUARI 1984 Nr. 1 HONDERDENVIJFDE JAARGANG S PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,- Wèèr is een jaar als droog zand door de vingers geleden. Wal ons rest is een herinnering aan een voorbij jaar. Televisie, radio en kranten hebben in woord en beeld hoogtepunten uit dat jaar weer naar voren geroepen, voordat alles definitief naar het archief ver dween. Ook wij hebben, zoals de traditie dat wil, vorige week de voornaamste ge beurtenissen in Venray anno 1983 weer op een rijtje gezet voor onze lezers van nu én voor degenen die na ons komen. Voor die laatsten is hei straks ongetwij feld interessant nog eens te zien wat er in dat jaar in ons dierbaar VenTay zoal gebeurde. De laatste jaren is het óók traditie ge worden even stil te siaan bij onze eigen, bijna honderden vijfjarige Peel en Maas. Een belangrijke handreiking werd ons daarbij gegeven door de N.N.P. (Vere niging De Nederlandse Nieuwsbladpers) waarbij de uitgevers van betaalde nieuwsbladen (waaronder Peel en Maas) zijn aangesloten. Uit een onderzoek is gebleken dat in 1982 de betaalde abonnementen van 83 nieuwsbladen gezamenlijk met 1,9% zijn teruggelopen. In 1981 was de ach teruitgang 2,28%. Van de 83 bladen meldden er wat hun abonnementen betrof er 42 verlies, 23 winst en hielden 18 bladen het op 1 ja nuari 1983 op precies hetzelfde aantal abonnementen als het jaar daarvoor. Triester is de constatering, dat ver schillende nieuwsbladen moesten wor den opgeheven of van een verschijning van meerdere keren per week, noodge dwongen naar 'n eenmalige verschijning per week moesten overstappen. Weer andere bladen werden door gro tere uitgevers overgenomen om onder dezelfde, of een andere, naam te wor den „gedegradeerd" tol een gratis huis- aan-huis verspreid advertentie bla(a)d(je). Van de vijf bij de Vereniging De Ne derlandse Nieuwsbladpers aangesloten, eenmaal per week verschijnende nieuws bladen in Limburg waren er twee, die een stilstand in het abonnemententotaal meldden. Een in Midden-Limburg ver schijnend weekblad melde een abonne- mentsverlies van 1,4%. Die Tegelse Courant steeg met honderd abonné's en kon daardoor een winst van 3,3% in het abonnementenbestand mel den. Niet zonder trots mochten we konsta teren, dat Peel en Maas, nu al jaren op een rij, opnieuw het abonnementenaan tal zag toenemen met 5,7%. Slechts een enkel nieuwsblad, en dan voornamelijk in groeikernen, steekt boven dit percen tage uit. De meeste van de 83 aangeslo ten nieuwsbladen zitten diep in de min- percentages. Wat 1983 voor Peel en Maas heeft be tekent, kunnen we nu reeds uit onze ei gen boeken halen. De eerlijkheid gebiedt ons te zeggen, dat er, tengevolge van de economische teruggang minder werd geadverteerd. Enkele grote adverteerders hebben de advertentiekraan geheel of gedeeltelijk dichtgedraaid. Toch kan men over het algemeen zeggen, dat de adverteerders ons weekblad trouw zijn gebleven, zij het soms minder frequent of minder groot. Daar staat tegenover, dat het abonne mentenaantal nog steeds toeneemt. Op 1 januari 1984 constateerden we een stij ging van 4% ten opzichte van 1 januari 1983. Voor Venray betekent dat, dat Peel en Maas in ruim 82% van het totale aantal gezinnen wordt bezorgd. En daar zijn we trots op. Daarbij moet niet wor den vergeten, dat landelijk gezien 21% van de dag- en nieuwsbladenabonné's „wel eens" hun krant doorgeven aan buur of familie. Wij twijfelen er niet aan, dat zulks ook in Venray gebeurt. En daarom kan men gerust stellen dat Peel en Maas in praktische èlle Venrayse gezinnen gelezen wordt. Het „samen-lezen" blijkt vooral te ontstaan door de bezuinigingen, waar toe de mensen onherroepelijk gedwon gen worden, o.a. door de nijpende wer kloosheid. Het is niet de eerste keer, dat een abonnee ons schrijft geen geld te hebben om zijn weekblad te kunnen be talen. Dat is toch wel erg schrijnend in onze zogenaamde welvaartstaat. Het is ook daarom, dat wij het abonnements geld voor Peel en Maas praktisch on aangetast laten: van 12,- per halfjaar naar ƒ12,50. Met die kleine prijsstijging is amper de verhoging van het btw-tarief te betalen.... Ook de advertentie-tarieven blijven voor 1984 ongewijzigd. Nu iedereen moet bezuinigen achten wij „op de plaats rust" noodzakelijk. In de eerder genoemde cijfers van de N.N.P. kunnen we ook lezen dat „Peel en Maas" en het „Nieuwsblad voor het van den Courantier uytgesproken by d'Ingang van het Jaer Onzes Heeren MCMLXXXIV Een Jaer vlood weêr daerheenen, een Nieuw is aangebroken. De Tydklock gaet, de eerste Daeghen reeds ontloken. O, sy het nieuwe Jaer een Jaer van felbegeerde Vrede En trecke Niemant ooyt de Swaerden uit de Scheeden. Ja, Edel is ons Stadtsbestuur, Wij durven het bekennen, Al moeten w'aen syn Suynigheit nog immer weêr gewennen. Gy Schout Defesche, blyf wacker ende fier in Uwen Strydt, Leyd voort Uw Volck in Vrede ende Veiligheid. Gy Jan Mfient Poels, blyf immer U versetten, Teghen Alles wat de Menschheid dreight, zoals de Cruysracketten. Blyf pal, temidden van Gevaer. Laet fier Uw Oogen blincken Al wil men op 't Raedthuys niet Uw Waereltwinckelcoffie drincken. Jo, Heer van Oers, Ghy suit, dat sal U eeuwiglyck eieren, Als Loco-Schout mee onse schoone Stadt bestieren. In 't nieuwen Jaer verwacht Ghy vast, het worde dê sensatie, Ene Vlught van Venray op 't Ghebiedt van VVV ende Recreatie. Van Willem Claessens is 't bekend, dat Hy sal vechten motten Tegen alwat het Milieu vervuylt: de Stalmestoverschotten. Wy wenschen deze Schepen thoe; veel Seghen op syne Weghen, Omdat een nieuwe Sorgh hem dreyght: die van den suuren Reghen. Hendrick Willems, ach moge Ghy 't in 't nieuwen Jaer aanschouwen Dat Burgers van ons goê Gemeent' nog sonder Vergunningen bouwen En mag Uw Courantier Vandaeg er met veel Clem op wyzen Dat enckel door zóó'n Bouwbeleidt de Dorpen niet vergryzen. Van Bystandsvrouwe Henriet gaet 't Pad niet over Roozen. Haer Sorgh geldt de arme Luyd' alsmee de Werkeloozen. Moge Sy bereicken in 't nieuwen Jaer, dat sy, die ze't minst betaelen, Ten Minste via 't Vuylnisreght nog iets kunnen verhaelen. Ghy Arno Cools, seer welbespraeckt ende Ley der van een Fractie, Hoe cleyn dan oock, maer immer voert Ghy Uwen ongelycke Actie. Ach siet hoe Ghy 't Gebet der Paapschen sleets miskent En tydens 't bidden sitten blyft op Uwen Roodghekleurden Crenth. Eilaas, Eilaas wat bitter Lot, is Kersten thans beschooren, Nu v.d. Vorle, uyt de Party gestapt, van geen ontslag wil hooren. De Roode Fractie eens so sterek met drie gheleerde Heeren Moet nu, so siet het er naer uyt, den ghewoonen Man ontbeeren. Van Toon den Broek aanhoorden Wy het ydelen miauwen, Toen Hy een Maend geleden nog de Begroothingen ging beschouwen. Wy wenschen dat Hy in het nieuwen Jaer veel Wysheit mag genieten, Opdat Hy in de Toekomst nooyt en meer soo enen B(r)ock sal schieten. Jan Houba van de VVD liet 't Schip der Stadt zwalken ende laveeren, In syn poghingen Belasting op 't Onroerent Goedt ten minste te halveeren. Maar als Partygenoot van een in 't Landt wel seer bekende Schwieter(t) Ging daar by oock eilaas" hy af, gelyck den veelbesproken Ghieter. Het CDA van Ridder Poels houdt pal de Cleur hoog in't Blazoen, Door 't Ghebruick verbleeckt tot Grys, wal was van Oorsprong Groen Wellicht zal 't CDA met Man ende Macht nu eyndelick proberen Met Poels aan 't Hoofd zich in 't nieuwen Jaer iets meer te profileren. Maer ondanckx Alles en wat oock de Toekomst baer, Wenscht U Uwen Courantier een ryck gheseeghent Jaer. Op goede voet met 1984 V.OF Orthopedische Schoentechnieken St. Odastraat 42 Venray tel. 04780-84536 Land van Heusden en Altena" de groot ste abonnementenweekbladen zijn in de drie zuidelijke provincies. En ook dat vinden we voor Venray een compliment waard. Niet alleen mag Peel en Maas zich verheugen in een constante groei van het aantal abonné's; ook de omvang, het aantal pagina's per week, neemt telken- jare duidelijk toe. In het vierde kwartaal van 1982 kwam aan die groei een einde. De omvang van uw weekblad liep terug ten opzichte van de omvang een jaar eerder. Dat vond zijn oorzaak in het sterk teruglopende advertentie-aanbod. Toch konden we 1982 nog afsluiten met een in totaal ge lijke omvang als in 1981. De terugloop van de omvang van uw weekblad zette zich in het eerste kwar taal van 1983 onverminderd voort. Eerst in het tweede kwartaal van 1983 kwam de kentering; een bijna zelfde omvang als in het jaar daarvoor. Het derde kwartaal toonde opnieuw een flinke groei en het afgelopen vierde kwartaal spande wel de kroon met 24 pagina's méér dan in 1982. We mogen daarbij zeker niet onvermeld laten, dat die groei voornamelijk ontstond door méér redactioneel nieuws te bren gen; zowel uit eigen bron als van de vele verenigingen en instellingen die weke lijks in ruimte mate van Peel en Maas gebruik maken. Dat Peel en Maas daar mee duidelijk een speciale funktie uitoe fent en in een behoefte voorziet, moge blijken uit de uitingen van tevredenheid en erkentelijkheid die we regelmatig ontvangen en die men zelfs zo nu en dan meent te moeten versieren met een meer geestelijke als stoffelijke attentie.... Kortom: Peel en Maas was in 1983 weer duidelijk in de running. Met 858 pagina's in totaal kreeg u vorig jaar ruim 6 kg papiter in uw brievenbus. Een tot nu toe ongekend grote omvang, voor een plaatselijk weekblad! Bovendien is dat twee pagina's per week méér dan zes jaar geleden. Kijkt U zelf maar even naar de cijfers: 1978: 762 pagina's 14,9 pag. p.w. 1979: 806 pagina's 1980: 810 pagina's 1981: 844 pagina's 1982: 844 pagina's 1983: 858 pagina's 16,8 pag. p.w. Als we een dergelijke groei er in kun nen houden zijn we best tevreden. En naar we aannemen: U ook! Joost van de Vorle, het derde PvdA- raadslid in Venrays gemeenteraad, heeft zijn lidmaatschap bij deze partij opge zegd. Hij weigert echter zijn raadszetel ter beschikking te stellen. Normaliter zou hij worden vervangen door mevr. Kemmelings-Verheijen, die als vierde kandidaat op de PvdA-gemeenteraads- lijst stond. Joost van de Vorle heeft zo mag men wel zeggen aan de wieg gestaan van de Venrayse PvdA-afdeling. De socialistische beginselen belijdt hij met woord en daad. Als blijk van verdienste voor de PvdA mocht hii de zilveren speld ontvangen. Eveneens kreeg hij een zilveren speld voor 12 jaar aktieve medewerking aan de VARA. Zijn uit treden uit deze partij roept dan ook enige vraagtekens op. Blijkens een officiële mededeling van het Venrayse afdelingsbestuur heeft het functioneren van Joost van de Vorle als raadslid al langer groot ongenoegen te weeggebracht bij de overige fraktie- leden (Willems en Kersten). Midden vorig jaar heeft men getracht de gerezen problemen op te lossen met bemiddeling van het gewestelijk bestuur. Dat is niet gelukt. Volgens Joost van de Vorle had de bemiddeling niets te maken met het functioneren van hem als raadslid. Het zou hier gegaan hebben over een ver schil van mening bij een kandidaatstel ling voor het partijbestuur. Een reeks gesprekken resulteerde (op nieuw) in de afspraak dat Van de Vorle zich meer op het raadswerk zou richten en zich positief/zakelijk zou opstellen binnen de partij. Een afspraak waaraan Joost zich kennelijk niet heeft gehou den. Een laatste poging van het bestuur om de knelpunten middels een gesprek met Van de Vorle op een rijtje te zetten en te bespreken, leed schipbreuk, omdat hij niet op de bijeenkomst verscheen. Duidelijk is wel, dat het grote knelpunt in de frak tie is geweest de kabel-televi sie. Van de Vorle was pertinent tegen, omdat hij vreesde dat een abonnement op deze voorziening voor zeer vele mensen een onbetaalbare zaak zou worden. Hij stelde op eigen houtje een De gemeentegarantie welke b. en w. op vele hypotheken verlenen, betekent voor de mensen de mogelijkheid een hogere hypotheek op hun pand te kunnen afsluiten. Voor de gemeente zelf blijkt dat echter een addertje onder het gras te zijn, want zij wordt gecon fronteerd met een toenemend aantal „gedwongen" verkopen van woningen met een dergelijk garantie. Ziekte, echtscheiding, jarenlange werkloosheid e.d. zijn allemaal oorza ken die gedwongen verkoop van wonin gen kunnen leiden. De woningmarkt is daarbij van dien aard, dat niet altijd het bedrag van hypotheek en kosten bereikt wordt, zodat de gemeentelijke garantie moet worden aangesproken. De laatste vier jaren betekende dat voor de gemeente Venray al een gemid deld verlies van 20.000,— per jaar, met als uitschieter 1982 met een verlies van 32.225,83. Voor het jaar 1983 de juiste cijfers zijn nog niet bekend houdt de ge meente reeds rekening met een verlies van minimaal 160.000,—. Met het oog op de economische verwachtingen moet ook voor het nieuwe jaar én de komende jaren, op verliezen worden ge rekend. Per 1 januari j.l. had de ge meente voor 130 miljoen gemeente garantie verleend. Uit het „overzicht van gedwongen verkopen van woningen" met gemeen tegarantie", dat deze week door de AUTOBANDEN ACCU'S SCHOKDEMPERS daarom UW SPECIALIST 1IIIIMIMII S BEERKENS BANDEN X 3 VENLO VENRAY HELDEN Straelseweg 23 Venlo 077-18347 Roggelseweg 9 Helden 04760-2163 Zuidsingel 6 Venray 04780-82374 commissie voor financiële en economi sche zaken werd behandeld, blijkt dat sinds 1976 bijna 450.000,— verlies werd geleden door deze „gedwongen" verkopen. Her Rijk neemt de helft daar van voor zijn rekening, zodat de gemeente in al die jaren circa 225.000,— tekort speelde. Mede met het oog op de ook in de komende jaren „gedwongen" verkopen van woningen met gemeentegarantie, die ongetwijfeld ook weer voor verlies voor de Venrayse gemeentekas zullen betekenen, gaat men in de meerjaren begroting voortaan elk jaar 100.00,— reserveren om deze verliezen te kunnen dekken. RUSTIG VERLOPEN NIEUWJAARSNACHT Volgens de woordvoerder van onze politie had de Nieuwjaarsnacht een rustig verloop. Hier en daar werd de po litie gealarmeerd voor overlast door vuurwerk en moesten enkele brandjes in de kiem worden gesmoord. Jammerge- noeg moesten ook weer enkele groene brievenbussen van de PTT het ontgel den. Een 17-jarige knaap kreeg proces verbaal aangezegd omdat hij vuurwerk gooide naar een gehandicapte man. Ook werd wat vuurwerk in beslaggenomen. Een ergerlijke vernieling, door vuur werk veroorzaakt, werd gemeld uit Ys- selsteyn. In de telefooncel op het Lo- vinckplein werd het munttoestel met vuurwerk onklaar gemaakt. De schade bedraagt 2500 gulden. Diverse malen werd gepoogd het „weerstation" in de Grotestraat met rotjes te vernielen. De schade bleef echter beperkt. van 2 t.m. 31 januari Langstraat 61 Tel. 81281 Venray van 12.00 tot 14.00 uur gesloten woonlasteHonderzoek in, om zijn stand punt te onderbouwen. Dat werd hem niet in dank afgenomen. Toch stemden zijn beide fraktiegenoten uiteindelijk met hem tegen de kabel-televisie. Het niet-goed-funktioneren van Joost van de Vorle was voor zijn fraktiegeno ten tenslotte aanleiding het bestuur te verzoeken de vertrouwenskwestie te stellen. In een eerstkomende ledenver gadering zouden de PvdA-leden dan moeten beslissen of Joost als raadslid teruggeroepen zou moeten worden. Terwijl het bestuur die vergadering voorbereidde, kwam van het partijbu reau het bericht dat Joost zijn lidmaat schap had opgezegd. Joost van zijn kant bevestigt de niet zo prettige gang van zaken in de PvdA- fraktie. Maar of daarvan de schuld alleen bij hem gezocht moet worden, betwijfelt hij. Het wekelijks overleg met zijn fraktiegenoot bijvoorbeeld is in feite nooit een overleg geworden. Graag zou hij zijn uittreden persoon lijk aan het gemeentebestuur ter kennis hebben gebracht, doch door het z.i. vroegtijdige perscommuniqué van het afdelingsbestuur, heeft men een en ander in de krant moeten lezen. Joost die bij de in 1982 gehouden ge meenteraadsverkiezingen 375 stemmen op zijn naam kreeg, blijft er bij, dat hij als socialist in de gemeenteraad kan blijven funktioneren. Omdat in eenzelfde situatie, elders en eerder, geen succes werd geboekt, ziet het PvdA-afdelingsbestuur af van een rechtszaak om de raadszetel alsnog voor de PvdA te behouden. Deze fraktie be staat dus voorlopig uit twee man: wet houder Henk Willems en fraktievoorzit- ter Bert Kersten. Het is duidelijk, dat Joost van de Vorle nu niet meer in en buiten de raad namens de PvdA kan spreken. Joost zelf zegt niet in de oppositie te gaan en voorshands het beleid van b. en w. te willen steunen. Op de foto: Joost van de Vorle met Joop en Liesbeth den Uyl, tijdens een werkbezoek dat deze PvdA-voorman aan Venray bracht. NIEUWE DIREKTEUR RANK XEROX VENRAY Ir. W. Sonnebbrn (54) is per 1 januari 1984 benoemd tot Algemeen Direkteur van de Rank Xerox Venray en Madrid vestigingen, als opvolger van de op 2 de cember 1983 overleden Ir. L. A. Stier- De heer W. Sonneborn is geboren te Gelsenkirchen (D.) en in 1957 afgestu deerd aan de Technische Hogeschool te Aken (Electrotechniek). Voordat hij in januari 1974 in dienst trad bij Rank Xerox, was hij werkzaam bij: Feiten en Guilleaume te Keulen - Mulheim als Ontwikkelings Ingenieur voor aanleg gen van kabelnetten in Europa, Azië en Amerika; bij Kuba Imperial - General Electric te Braunschweig als Adiunkt- Direkteur Planning t.b.v. de produktie van radio en t.v. apparatuur; en bij Mohawk Data Sciences te Siegburg als Direkteur Produktie. Zijn huidige funkties bij Rank Xerox zijn: Managing Director Rank Xerox Manufacturing (Nederland) B.V.; Ma naging Director Rank Xerox Holding B.V.; Director VECO B.V. meesterschilders voor advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 IN MEMORIAM In de nacht van Oud- op Nieuwjaar is emeritus pastoor Sjef Janssen op bijna tachtigjarige leeftijd plotseling overle den. Na de oudejaarsavond bij zijn opvolger, pastoor van Uden te hebben doorgebracht, werd hij 's nachts om streeks half een voor de kerk van Yssel steyn (St. Oda), waarvan hij 28 jaar pastoor is geweest, onwel. Voordat medische hulp kon worden verleend, overleed hij. Met grote verslagenheid namen de parochianen op Nieuwjaarsmorgen kennis van het overlijden van hun her der, die vijf jaar geleden met emeritaat ging, maar desondanks nog zeer begaan was met het wel en wee van de Yssel- steyners. Op verzoek van de familie zal pastoor Janssen eerst zaterdag a.s. worden be graven na een plechtige uitvaartmis om 11.00 uur. Men wil zijn vele Duitse vrienden de gelegenheid geven pastoor Janssen de laatste eer te bewijzen en hem te begeleiden naar zijn laatste rust plaats. Em. pastoor Sjef Janssen was een geboren en getogen Venraynaar. Na zijn priesterwijding, meer dan vijftig jaar geleden, werd hij door Mgr. Lem- mens benoemd tot kapelaan te Blerick, waar hij twintig jaar werkzaam was met een onderbreking van ruim anderhalf jaar, welke tijd hij in het concentratie kamp Dachau verbleef. Na zijn terug keer in Blerick volgde enkele jaren later zijn benoeming tot pastoor van de Sint Odaparochie in Ysselsteyn. Onder zijn pastoraat groeide Yssel steyn uit tot het grootste kerkdorp van Venray. Hij was o.m. mede-oprichter van het gemeenschapshuis en promotor van het jeugdwerk en het jeugdgebouw. Hij zorgde dat er kleuteronderwijs in zijn parochie kwam en later een nieuwe kleuterschool. Ook de vernieuwing van de lagere school mag op zijn conto wor den geschreven. De plaatselijke voetbal vereniging had een bijzondere plaats bij hem ingenomen en tot in lengte van dagen zal nog jaarlijks met Pinksteren de Pastoor Janssen Wisseltrophee „ver- voetbald" worden. Wellicht omdat hij een jager in hart en nieren was, was hij een grote natuur liefhebber. Als diepgelovig mens en priester had hij zijn zorgen over de vernieuwingen in de kerk. Maar toch kon hij, toen hij met emeritaat ging, duidelijk afstand nemen van de pastorale zorg en bemoeienissen, zonder dat overigens zijn medeleven met de parochianen daardoor vermin derde. Hun wel en wee kon hij na 28 jaren niet zo maar van zich afschuiven. Toen de plannen voor een nieuwe kerk onhaalbaar bleken, zette hij zich volledig in om de typisch Ysselsteynse kerk te behouden en te zorgen voor een degelijk financieel beleid. Toen in 1963 de toenmalige pastoor Kohl uit Neder-Beiern bij pastoor Jans sen aanklopte om medewerking aan de aktie van de Deutsche Kriegsgraberfür- sorge „Verzoening over de graven", reikte hij onmiddellijk de hand tot ver zoening. Pastoor Kohl wist toen niet, dat zijn Ysselsteynse confrater ander half jaar lang de ontberingen van het concentratiekamp Dachau had meege maakt. Door het verlenen van zijn medewer king en zijn aktieve inzet voor de aktie kreeg pastoor Janssen de grote bewon dering van het Duitse volk. Twintig jaar lang was hij een groot voorvechter voor deze aktie, die door de jaren heen meer dan 1000 jongeren naar het Duitse kerkhof bracht om daar te werken. Enkele jaren geleden werd hij door de Duitse Bondsregering onderscheiden met het Bundesdienstkreuz, terwijl de Volksbund hem zowel de zilveren als de gouden speld van verdienste verleende. Moge em. Pastoor Sjef Janssen, die zoveel voor zijn parochie en het Duitse oorlogskerkhof in Ysselsteyn heeft ge daan, in vrede rusten. De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarskantoor 0<?8O-S59SMUO«

Peel en Maas | 1984 | | pagina 1