GEMEENTEPRAAT (Bijna) alles over gemeentelijke belastingen ebberink NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Sehütte, Bureau Voorlichting .O Commissie onderwijs en cul tuur vergadert Cursus voor beginnende ondernemers Commissie Openbare werken vergadert INSCHRIJVING: Muziekschool Venray Collectekalender januari 1984 Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Hinderwet Hinderwet Tarieven van de belastingen in 1984 Op dinsdag 10 januari om 17.00 uur komt de commissie voor onderwijs en cultuur in openbare vergadering bijeen voor het afwerken van een bescheiden aantal punten waarover advies moet worden uitgebracht aan het college van b. en w. Het voornaamste punt zal zijn hel vaststellen van het z.g. bedrag per leer ling voor 1984. Voorgesteld wordt dit bedrag vast te stellen op 463,05 en het bedrag ter bestrijding van de admi nistratiekosten op 43,75. totaal dus 506,80. Bij een nadere berekening is geble ken, dat het aantal leerlingen van de openbare scholen dient te worden terug gebracht van 330 naar 315 en het aantal leerlingen van de bijzondere lagerescho- Ien van 2.675 naar 2.635. Hierdoor ont staat op de begroting een financieel voordeel van 9.606,-. Dit bedrag zou aan de post onvoorziene uilgaven kun nen worden toegevoegd. Verder vermeldt de agenda het bespreken van de invoering basissubsi die en invoering B-reglement onderwijs voor de Stichting Onderwijsbegelei dingsdienst. Tenslotte wordt gesproken over het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van aanvullend leesmateri aal ten behoeve van de lagere school van Heide in verband met de verandering van de inrichting voor het leesonderwijs op die school. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter HEERLIJK WARM GEZDNDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WX. GEEFT U BESCHERMING BU KOUD EN NAT WEER hoek marktstraat-schoolstraat De Volksuniversiteit heeft voor begin 1984 weer een cursus samengesteld, be doeld voor mensen uit Venray en omge ving, die willen weten wat er zoal komt kijken bij het opzetten van een eigen winkel of ambachtlijk bedrijf. Vooral de grote en voor velen langdurige wer kloosheid, leidt tot een toenemende be langstelling voor het beginnen van een eigen bedrijf. Deze cursus van 5 avon- kan helpen om aan zulke plannen rea listische grondslag te geven. Men wordt wegwijs gemaakt in het woud van instel lingen, subsidieregelingen, vestigingsei sen e.d. Zo zal de Kamer van Koophan del aandacht besteden aan rechtsvorm, handelsvoorlichting en de vestigingswet. Het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf zal ingaan op crediet- en subsidieregelingen en op de beschikbare adviserende instanties. De Limburgse Organisatie van Zelfstandige Onderne mers, een accountant, een bankdirec teur en mensen van de gemeente Venray zullen informatie geven over: marktver kenning, fiscale aspecten, hinderwet, bestemmingsplannen, vergunningen e.d. Verder zal het werkgelegenheidsbe leid van de gemeente belicht worden en Op maandag 9 januari a.s. zal de commissie voor openbare werken, ver keer en agrarische zaken haar eerste openbare vergadering in het nieuwe jaar houden in kamer 127 van het raadhuis. Aanvang 18.00 uur. Onder voorzitterschap van wethou der W. Claessens zal de commissie zich bezighouden met een aantal onderwer pen, waarover het college van b. en w. zal moeten worden geadviseerd. Op de eerste plaats gaat het over het beschikbaar stellen van een krediet van 733.500,ten behoeve van de ver bouwing van het pand Leunseweg 2. Verbouwing is noodzakelijk i.v.m. de uitbreiding van het I.M.B.Ó. Verder gaat het over de verkoop van pand Ambachtstraat 3 met ca. 0.97.00 ha grond aan de heer A. J. Jans Beken; de verkoop van ca. 1.27.00 ha land bouwgrond in Veulen aan de heer W. G. J. Spreeuwenberg in Veulen en de verkoop van een strookje grond in Ys- selsteyn ter grootte van ca. 66 m2 aan de heer J. J. M. Claessens te Ysselsteyn. In het kader van de bouw van 34 woningen aan de Maasheseweg/St. Odastraat zal van de Woningbouwver eniging Noord Limburg ca. 375 m2 grond moeten worden aangekocht voor de symbolische prijs van ƒ1,in totaal. In het kader van een ruiltransactie tussen de Stichting Scholengemeen schap Jerusalem en de gemeeme is het nodig, dat een gedeelte van de verharde weg vanaf het terrein van Jerusalem naar de Gasstraat aan het openbaar verkeer wordt onttrokken. Wat betreft de grondtransacties ligt er ter behandeling het verzoek van de heer J. Drentje om een stuk aan zijn eigendom grenzende grond t.b.v. uit breiding van de tennisaccommodatie Landweert in erfpacht te krijgen. VERKEERSAANGELEGENHEDEN Er zal een aantal verkeersaangelegeij- heden aan de orde worden gesteld, zoals het maken van een oversteekvoorzie- ning op de Merseloseweg nabij het ziekenhuis; het uitvoeren als „stopkrui sing" van de kruising Langstraat/Pa- terslaan/Langeweg en het instellen van een parkeerverbod ter hoogte van het notariskantoor aan de Merseloseweg. Tenslotte zal een verkeersmaatrege- lenbesluit moeten worden genomen in verband met het aanwijzen van fietspa den in Landweert. Aan het einde van de vergadering zal wethouder Claessens mededelingen doen over de bezuiniging op de straat verlichting in Venray-oost en het finan cieel resultaat van agrarisch^ exploitatie van gemeentegronden. wordt bezien welke ondersteuning van die zijde mogelijk is, bijvoorbeeld via doorbetaling van RWW/WWV- uitkeringen gedurende de eerste maan den en middels het werkgelegenheids- fonds. Tenslotte zullen enkele pas gestarte ondernemers over hun praktij kervaringen vertellen. De cursus is opgezet in samenwerking met de gemeente Venray, hoofdafdeling economische zaken en zal plaatsvinden op woensdag 15, 22 en 27 februari en 14 en 21 maart 1984. Plaats LTS, St. Jo- zefweg 2, 5801 CW Venray, aan vangstijd 19.30 uur. Gedurende de cursusavond zullen twee deskundigen elke een inleiding ver zorgen van max. 30 minuten, gevolgd door discussie en uitwerking van de be handelde onderwerpen in kleine groep jes. De hele cursus söaat in het teken van een practische benadering, zodat men er voor zichzelf zoveel mogelijk informatie uit kan halen en concrete vragen aan de deskundigen kan voorleggen. Aan de cursus is een inschrijfgeld van 5,- en een cursusgeld van 35,- ver bonden. Er is ruimte voor een beperkt aantal cursisten. U kunt zich tot en met 20 januari a.s. opgeven bij de Volksuniversiteit Venlo e.o., Goltziusstraat 6, 5911 AV Venlo (tel. 077-15281) of bij de gemeente Ven ray, Postbus 500, 5800 AM Venray (tel. 04780-83838 toestel 141, de heer A.F.C. Verschuur). N.B. ER VOLGT GÉÉN OPROEP VOOR DE EERSTE CURSUSAVOND! Postcode Tel. thuis Woonplaats Tel. zaak Wenst deel te nemen aan de cursus; MENSEN DIE VOOR ZICHZELF WILLEN BEGINNEN Uitknippen en sturen aan: VOLKSUNIVERSITEIT VENLO e.o. Goltziusstraat 6, 5911 AV Venlo of aan GEMEENTE VENRAY, afd. IV-C (hr. A.F.C. Verschuur) Postbus 500, 5800 AM Venray. INSCHRIJVING STAAT OPEN TOT 20 JANUARI 1984 Op maandag 9 januari begint de nieu we cursus 1984. Alle aangemelde leerlin gen hebben inmiddels een bericht ont vangen. Mocht dat niet kloppen dan wordt U vriendelijk verzocht even con tact met de administratie op te nemen (tel. 04780-85320). De meeste cursussen zijn weer goed bezet. Mocht U nog niet ingeschreven hebben, informeert U dan even of er nog een plaatsje vrij is bij de door U uit gekozen cursus. 21 Januari. Stichting Samenwerkende Scouting groepen (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcolleklewezen). Alleen voor deze aktie is een collekte- vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toe gestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 4 januari 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun be lang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaar schrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzending of uitrei king van die vergunning heeft plaatsge vonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838 toestel 354. het bouwen van een pluimveestal en mestopslagloods aan Haag 5a, t.n.v. P.J.H. v. Dorresteyn; het bouwen van een werktuigen- loods aan de Heidse Peelweg 50, t.n.v. Gebr. Fleurkens; het verbouwen van de bejaarden- sociëteit aan het Kennedyplein 1, t.n.v. het gemeentebestuur; het vernieuwen van de schoorsteen aan de Kruisstraat 7, t.n.v. H.G.G. Olde Daalhuis; het verbouwen van het pand aan de Oirloseweg 6, t.n.v. J.G.M. Custers; het uitbreiden van de wagenloods aan de Blankenberg 8, t.n.v. P.H.M. van Rijswijck; het intern verbouwen van de woning aan de Kruisstraat 1, t.n.v. B.F. van Berlo; het aanbrengen van een rookka naal aan de Cellostraat 50, t.n.v. A. Janssen; het bouwen van een carport aan de Andantestraat 23, t.n.v. C.M.I. v.d. Molengraft; het bouwen van een carport aan de Andantestraat 25, t.n.v. J.F.G.A.M. Laurensse; het uitbreiden van het verkoop punt voor motorbrandstoffen aan de Leunseweg 47a, t.n.v. B.P. Handel Mij Nederland b.v.; het bouwen van een jongveestal aan Boddenbroek 4, t.n.v. J.P.M. Cus ters; het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Twistweg 6, t.n.v. J.B. Vissers. Venray, 6 januari 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van 31 premie-A en 8 premie-B woningen aan Knopkruid (Landweert fase II) t.n.v. Eurowonin gen B.V., Postbus 90, 6865 ZH Door- werth. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 6 januari 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimte lijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden in gediend. Venray, 6 januari 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 4 januari 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: A. van Tilburg, Laagheidseweg 15 te Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens- fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Laagheidseweg 15 te Venray; Gebr. Versleijen, Geysterseweg 9 te Oostrum-Venray, voor hel ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een metaalbe- werkingsbedrijf, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW en propaan- en butaangas wordt opgesla gen, gelegen aan de Geysterseweg 9 te Oostrum; G.J.L. Verheijen, Puttenweg 120 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbrei den van een rundveehouderij en var- kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Puttenweg 120 te Ysselsteyn. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 6 januari 1984 tot 6 februari 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 6 februari 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangeucobende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c; van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 6 januari 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 5 december 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van A.G.H.M. Kateman, Deurneseweg 37 te Heide, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een propaangas- installatie voor huishoudelijk gebruik, gelegen aan de Deurneseweg 37 te Hei de; dat op 7 december 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Nelipak Verpakkingsindustrie b.v. Maasheseweg 75 te Venray, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een verpak kingsindustrie, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Maasheseweg 75 te Venray; dat op 8 december 1983 bjj hen een aanvraag is ingekomen van Friture Landweert, Postbus 79 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een friture, waar voedings- en ge notmiddelen worden gebakken in olieën en vetten, gelegen aan de Kruidenlaan 99a te Venray; dat op 8 december 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Hout drogerij Willems, Metaalweg 9 te Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een houtdrogerij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, 'gele gen aan de Metaalweg 9 te Venray. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 6 februari 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in slaat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 6 januari 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin- gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H.J.G. Philipsen, Roland 2 te Castenray, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten, in werkingbrengen en in werking hou den van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Roland 2 te Casten ray; H.M. Willems, Wilgenstraat 1 te Venray voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een motorfietsbedrijf, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Langstraat 31a te Venray, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 20 januari 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 lot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in slaat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 6 januari 1984. Burgemeester en wethouders van jO/epray. ON ROEREN D-GOED- BEI.AS TINGEN In 1984 zullen voor de onrocrend-goedbelasl ingen de volgende tarieven gelden: voor eigenaren ƒ6,21 (in plaats \an 5,97 in 1983) per 3.000,- economische waarde; voor gebruikers 4,94 (in plaats van 4,75 in 1983) per 3.000,- economische waarde; De economische waarden voor de onrocrend-goedbelasl ingen 1984 zijn NIET gewijzigd. De per 1 januari 1982 vast gestelde waarden zijn van toepas sing voor de aanslagen onroerend-goedbclasiingen voor de jaren 1983 t.m. 1987. Alleen door verbouw of nieuwbouw kan de economische waarde worden gew ijzigd. KWIJTSCHELDING VAN DE ONROEREND-GOEDBELASTINGEN IS ONDER BEPAALDE OMSTANDIGHEDEN MOGELIJK (zie bijgaand artikel) AFVALSTOFFENHEFFING De tarieven yoor de afvalstof fenheffing (het ophalen van huis- vuil) stijgen in 1984 met slechts 2°'u. Iedere, hoofdgebruiker wordt daar#om aangeslagen voor ƒ91,20 in plaats van ƒ89,40 in 1983. KWIJTSCHELOING VAN DE AFVALSTOFFENHEFFING IS ONDER BEPAALDE OMSTANDIGHEDEN MOGELIJK (zie bijgaand artikel) HONDENBELASTING ledereen, die een hond heeft is verplicht hiervoor belasting te be talen. In 1984 zal men voor een hond 48,- moeten betalen. In 1983 bedroeg de hondenbelasting ƒ46,-. De houder van een hond is I.KPl.lt H l hiervan aangifte ie doen bij de afdeling Financiën en Belastingen van de gemeente. Blijft men in gebreke, dan loopt men hel risico, dal de hon- dencontroleur het beestje „ont dekt", waardoor men behalve de belasting ook nog een boete moet betalen. Bij de vaststelling van de gemeen tebegroting voor 1984 heeft de ge meenteraad besloten de onroerend- goedbelastingen met 4% te verho gen. Ook de tarieven sportaccommo daties, marktgelden, begrafenis- rechten, grafkruisen en -zuilen zul len, evenals de hondenbelastingen, met 4% worden verhoogd. Omdat het ophalen van huisvuil met geringe verhoging kostendek kend zal z jjn, is besloten de afval stoffenheffing met slechts 2% te la ten stijgen. Bij de begrotingsbehandeling werd tevens gesproken over een no titie met betrekking tot het woon- lastenbeleid. Met het college was de gemeente raad van mening, dat de enige ma nier waarop in de sfeer van de be lastingen en heffingen een woon- iastenbeleid kan worden gevoerd, gelegen is in de mogelijkheid tot kwijtschelden(afschrijven) van de afvalstoffenheffing. Om een inzicht te geven in de hef fing van de gemeentelijke belastin gen, gaan wij er op deze pagina uit voerig op in, met name de ON- ROEREND-GOEDBELASTING en de AFVALSTOFFENHEFFING (voor het ophalen van huisvuil) waarvoor IEDEREEN te zij ner tijd een aanslagbiljet in de bus krijgt. ONROEREND-GOEDBELASTING 1984 Er zijn per 1 januari 1982 nieuwe taxaties verricht om als grondslag te die nen voor de heffing van de onroerend- goedbelastingen voor de jaren 1983 t.m. 1987. Het (te betalen) bedrag van deze belastingen wordt gevonden door het bedrag van de vastgestelde economische waarde, op het aanslagbiljet vermeld, door 3000 te delen, waarbij de cijfers achter de komma worden verwaarloosd. Per vol bedrag van 3.000,- bedraagt het tarief voor de onroerend-goed- belastingen 1984: voor eigenaren 6,21 en voor gebruikers 4,94. Bedragen worden op hele guldens naar beneden afgerond. WIE MOET BETALEN Er wordten twee belastingen geheven, namelijk van: a. de gebruiker en b. de zakelijk gerechtigde die meestal ei genaar is. De toestand op 1 januari 1984 is voor het gehele jaar beslissend. Als bijvoor beeld een huurder van een woning na 1 januari 1984 verhuist, verandert dat niets aan de aanslag over 1984. Hetzelf de geldt bij verkoop van onroerend goed. Degene die op 1 januari 1984 eige naar was, wordt voor het gehele jaar aangeslagen. BEZWAREN EN INLICHTINGEN Hebt U bezwaren tegen de aanslag dan moet U die binnen twee maanden na dagtekening van de aanslag schrifte lijk indienen bij het college van burge meesters en wethouders van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Wilt U meer weten over de onroerend-goed- belastingen dan kunt U zich wenden tot de afdeling financiën en belastingen van de Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1, Venray, telefoon 04780-83838, toestel 250 of 249. Het raadhuis is voor publiek geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. KWIJTSCHELDING Kwijtschelding van onroerend- goedbelastingen kan worden verleend als U uw belastingsschuld niet of met buitengewoon veel moeite kunt betalen. Bij BETALINGSMOEILIJKHEDEN moet U zich in verbinding stellen met de ONTVANGER der direkte belastingen, Kaldenkerkerweg 25, Venlo. Deze kan eventueel een betalingsregeling treffen. Pas ais u WERKELIJK NIET IN STAAT BENT de onroerend-goed- belastingen, eventueel via een betalings regeling, te voldoen, kunt U in aanmer king komen voor kwijtschelding. WANNEER WORDT KWIJTSCHELDING GEGEVEN Kwijtschelding van onroerend-goed- belaslingen is afhankelijk van iemands persoonlijke omstandigheden. Er wordt daarom niet alleen rekening gehouden met het inkomen, maar ook met bepaal de noodzakelijke uitgaven. Of kwijt schelding wordt verleend hangt verder af van vele andere omstandigdheden, bijvoorbeeld inkomensontwikkeling, uitgavenpatroon, eerdere verzoeken om kwijtschelding enz. Het inkomen in het jaar waarin om kwijtschelding wordt verzocht, speelt een belangrijke rol bij de vraag of ie mand kwijtschelding kan krijgen. Voor het eerste halfjaar 1984 worden voor de onroerend-goedbelastingen de volgende richtlijnen gehanteerd. Deze richtlijnen gelden als de totale schuld beneden een bedrag van 5.000.- blijft en de verzoeker geen onderneming drijft of heeft gedreven. Men kan voor kwijtschelding in aan merking komen als het-netto-inkomen per maand lager is dan: echtpaar/samenlevenden 1.320,- één-oudergezin 1.165,- Deze bedragen worden voor ieder kind dat volledig onderhouden wordt, verhoogd met: kinderen t.m. 5 jaar 100,- kinderen van 6 t.m. 12 jaar 150,- kinderen van 13 t.m. 15 jaar 200,- kinderen ouder dan 15 jaar 250,- alleenstaanden met een eigen huishouding 860,- Van het netto-inkomen per maand van zowel echtparen, samenlevenden als één-oudergezinnen en alleenstaanden kunnen worden afgetrokken: premies voor ziektekostenverzekering —huur, exclusief de hierin begrepen verwarmings- en servicekosten —overige bijzondere kosten b.v. bijzondere kosten i.v.m. ziekte of invaliditeit. Aan de hand van de hiervoor ge noemde cijfers kunt U bepalen of U ge zien uw inkomen voor kwijtschelding in aanmerking komt. Het zijn echter richt lijnen. Alle omstandigheden van een in dividueel geval bepalen of daadwerke lijk kwijtschelding wordt verleend. vf:rmogen Er wordt in het algemeen geen kwijt schelding van onroerend-goedbelas tingen gegeven als men vermogen heeft. Daartoe wordt ook de overwaarde, dat is de waarde verminderd met de hupo- theekschulden, van een eigen woning gerekend. Bij bejaarden kan een gering vermogen buiten beschouwing blijven. Daarvoor gelden de volgende richtlij nen: echtparen 9.200,- alleenstaanden 4.600,- TOT WIE MOET U ZICH WENDEN? Wanneer U denkt voor kwijtschel ding van de onroerend-goedbelastingen in aanmerking Ie komen, kunt tl een verzoek tot de DIRECTEUR DER RIJKSBELASTINGEN richten. Het adres van de directie der rijksbe lastingen in Limburg is: POSTBUS 1925 6201 BX MAASTRICHT AFVALSTOFFENHEFFING Wanneer een belastingplichtige niet in staat is anders dan met buitengewoon gezwaar de afvalstoffenheffing te beta len, kan deze heffing door burgemeester en wethouders geheel of gedeeltelijk worden afgeschreven (kwijtgescholden). Met name kan dit gelden voor be lastingsschuldigen, die in het afgelopen jaar een éénmalige uitkering hebben ontvangen. Een verzoek om kwijtschelding van de afvalstoffenheffing moei schriftelijk worden ingediend bij hel college van burgemeester en weihouders van de ge meente Venray, postbus 500, 5800 AM Venray.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 12