ebberink Doe er wat aan! BL Coenders 3 HALEN 2 BETALEN f^QEESEES Slip-tips Auto Verhuur OU VAN GEND LOOS ebberink Bon Giorno Damesslips Feestavond organiseren? Peignoir vergeten Vergeet het maar Als je je (onderjkleding vaker wisselt, voel je je vaker,nieuw' "DE DRIESPRONG" g Personenwagens Personenbusjes Bestelwagens Verhuiswagens BRIENSHOEKWEG 9 Leunen-Venray Tel. 04780 - 85828 TEVENS AUTOWASSERETTE daar ben je LEKKER"uit Er worden in ons land jaarlijks miljoenen slips gekocht; grote, kleine, smalle, hoge, luxe, een voudige, effen of bedrukte slips, maar ook dure en goedkope, goede en minder goede in zowel modieus als kwalitatief opzicht. Wat is nu belangrijk voor een goede slip Hieronder volgen een aantal tips; die belangrijk kunnen zijn bij de aankoop van nieuwe slips. - bij een luxe beha (of luxe lingerietopje) hoort meestal een bijpassende slip. Het is leuk om ook in on dermode een aantrekkelijke set te dragen. - onder pantalons en strakke rokken tekent een niet goed passende slip altijd erg lelijk af. Kijk daarom naar de nieu we slips, gemaakt van elas tische katoen (katoen met Ly cra), die een perfecte afkle- ding geven onder strakke bo- venmode. hoe minder naden hoe glad der de slip afkleedt en hoe pret tiger ze zit. hoe duurder de slip hoe beter de pasvorm is en blijft, door toepassing van hoogwaardi ger materialen. voor actieve en recreatieve sporters en sportsters zijn goede, speciaal gemodelleer de uit hoogwaardige garens gemaakte, slips te koop. Ook hier: comfort door katoen en pasvorm door Lycra (elasti sche garens). hoewel wit en huidskleur de meest verkochte tinten voor slips zijn is het leuk, zeker in combinatie met een gekleur de beha ook eens een slip in de bijpassende kleur te dragen, het is lang niet altijd zo dat hoe dikker het materiaal is hoe beter de slip. Met de nieuwe kwaliteiten is het vaak andersom. goedkoop is bij slips vaak duurkoop. De duurdere slips behouden, ook na vele malen wassen, hun hoogwaardige kwalitatieve eigenschappen en pasvorm. - koop een slip in de juiste maatAlhoewel het moderne elastische katoen soms meer dere maten kan overbruggen is het draagkomfort pas opti maal als de juiste maat wordt gekozen. Ook al lijkt dit soms aantrekkelijk: koop dus geen te kleine slip, want dat gaat ten koste van de levensduur en het draagkomfort. OPENBARE VERKOOP Notaris M.A. Kooien te Venray zal op dinsdag 10 januari 1984, des nam. om 4 uur in Café-Rest. Vlakwater te Venray, Kempweg 162, krachtens art. 1223 B.W. in één zitting bij opbod (met strijkgeld ad 1% na eerste bieding) in het openbaar verkopen het in aanbouw zijnd landhuis (ruw bouw) met grond te Venray aan de Tatralaan 2, kad. bekend gem. Venray Sectie L no. 3170, groot 7.90 are. Globale indeling: garage, kruipruimte, werkkamer, toilet, ruime hall, keuken, gr. kamer; boven: 2 sl. kamers, badkamer, toilet, overloop. Aanvaarding: terstond na betaling der koopsom. Betaaldatum: uiterlijk 10 feb. 1984. Bezichtiging: op dinsdag 3 jan. en don derdag 5 jan. 1984 des nam. tussen 2 en 4 uur en evt. na afspraak met de notaris. Verdere inlichtingen ten kantore van de voornoemde notaris: Langeweg 85 te Venray, tel. 04780-83361. Per 1 januari 1984 is onze agent F. Kersten ver huisd van Akelei 104 te Venray naar Distelkruid 16 Venray direktie v. Gend Er Loos Venlo Hoek Marktstraat-Schoolstraat KOOP! Gezellig BOWLEN, al dan niet gecombi neerd met een goedverzorgd ETENTJE. Reserveer tijdig bij I mgr.Hanssenstr. OOSTRUM I Tel 04780-83223 Wie kent tegenwoordig het woord peignoir nog Vrijwel niemand. Toch is de peignoir een belangrijke voorloper geweest van een niet onaan zienlijk deel van de huidige vrijetijdsmode. De peignoir bestaat echter nog steeds. Momenteel wordt dit artikel echter meer betiteld als duster of huisjas. Er zijn nog steeds een behoorlijk aantal fabrikanten in Europa, maar ook in ons land, die peignoirs in vernieuwde vorm maken. U kent ze vast nog wel van vroeger: peignoirs en dusters, uitgevoerd in gewatteerde nylon materialen. Dit type is vrijwel uitgestorven. Maar wat ervoor in de plaats gekomen is is alleszins de moeite van het bekijken waard. De moderne 'peignoir' is eerder een lekkere 'wollige' (van katoen ge maakte) warme badstof jas, meestal in overslag model, waarin je na een bad, douchen of na de sauna zo lekker in kan wegkruipen, opdrogen en behaaglijk warm worden. De moderne 'peignoir' komt echter in veel meer kwaliteiten voor, en naast materiaalkeus zijn ook kleuren en dessins duidelijk veel moderner en modieuzer geworden dan vroeger. We noemden al even badstof; een materiaaltype wat daar niet zover vanaf ligt is de velours (geschoren badstof), maar ook meer 'klassiek' aandoende kwaliteiten zijn voor de moderne peignoirs en dusters toe gepast. Uitgelezen Voor de komende winter biedt de lingerie en foundation specialist een uitgelezen aanbod in deze artikelen. Modem van vormgeving, uitgevoerd in aantrekkelijke (warme) materia len, modieuze dessins (of uni) en natuurlijk volledig geént op het nieuwe kleurbeeld voor de winter wat de tinten betreft. In tijden, dat energie schaarser en (veel) duurder wordt is het zinvol weer eens aan de 'bekende peignoir' te denken, om 's avonds te dragen als warm omhulsel over vrijetijds mode of over de nachtmode. Veel stijlen We stelden al even, dat veel vormen van vrijetijdsmode uit de huiskleding (peignoir) industrie zijn voortgeko men. U vindt tegenwoordig bij de be tere lingerie en foundation spe cialist een aantrekkelijk aanbod in dit genre, dat kan variëren van jogging- achtige pyjama's tot leuke jurkjes of Beenbekleding té vaak ten onrechte 'verwaarloosd' Het modebeeld laat ook voor de komende winter erg veel ruimte voor accessoires. Accessoires ge ven vaak juist dat persoonlijke tintje aan een kledingstuk of een combinatie, waardoor deze nog exclusiever kan worden. Het 'spe len' met accessoires is een heel persoonlijke zaak, maar zeker ook een heel aantrekkelijk gebeuren. Accessoires verlevendigen het to tale beeld en ze zijn van het grootste belang voor een goede harmonieuze kleuropbouw in een kledingstuk. Een accessoire is altijd dat 'nèt even extra' wat mode nog aantrekkelijker maakt. Een belangrijk accessoire, dat té vaak vergeten wordt als het om totale persoonlijke optiek gaat, is de beenbekleding. Het zal u vast ook meer dan eens zijn overkomen, dat u gedachteloos weer diezelfde panty of datzelfde paar kousen koopt, dat u vorige keer ook heeft gekocht. En dat is jammer. Niet dat u het koopt, maar dat u niet even stilstaat bij de kleur die de panty of de kousen moeten hebben om goed bij bepaal de kleding te passen. Beenbekleding is het stukje 'aanpassing' tussen mode en schoenenmode, waardoor juist dat belangrijke completerende accent gegeven kan worden, dat een modebeeld totaal kan maken. Voor de komende winter is het aanbod in beenbekleding (kousen en panty's) erg gevarieerd en aantrekkelijk. Naast de verschillende deniers (dik te van breisels) komen verschillen de nieuwe structuren voor in de fijn gebreide panty's en kousen, maar ook een veelheid van nieuwe kleu ren, die aan het nieuwe wintermode beeld zijn aangepast. Nieuwe mate rialen zijn er ook in de beenbekle- ding. Het belangrijkste nieuwe materiaal is een opvallend mooi regelmatig breisei uit katoen/Lycra, dat is toegepast voor sokjes, kniekousjes en panty's in veel modieuze tinten. De voordelen van de combinatie katoen/Lycra zijn bekend uit de foundation en uit de slips: comfort van katoen en pasvorm door Ly cra. Het nieuwe materiaal is iets dikker dan dat van de normale pantynylons en kousen, maar veel dunner dan dat van bijvoorbeeld maillots. Ze zijn uitstekend geschikt bij aerobic vanwege de grote elastici teit en het absorptievermogen. MAGER GEKOOKT SPEK HAMWORST LEVERKAAS GEBRADEN GEHAKT BAKBLOEDWORST ZURE ZULT VRIJDA G EN ZA TER DA G SOEPVLEES V.DRIB MAGERE RUNDERLAPPEN MALSE ROSBIEF VARKENSPOULET COTELETTEN 500 gram BRAADWORST en 500 gram GEHAKT BEIERSE WORSTJES 150 gram 130 150 gram 130 150 gram 130 150 gram 130 500 gram 160 jer stuk 60-120 500 gram 775 500 gram 925 500 gram 985 500 gram 625 500 gram 580 samen 700 5 stuks 250 MAANDAG en DINSDAG GEHAKT 500 gram 345 TARTAAR 5 stuks 550 WOENSDAG SPEKLAPPEN VARKENSHIEL DONDERDAG BRAADWORST RUNDERGEHAKT 500 gram 345 500 gram 325 500 gram 370 500 gram 580 WIJ WENSEN U EEN ZALIG NIEUWJAAR mode. Want nieuwe bovenmode zit veel fijner, voelt veel fijner, draagt veel fijner en staat veel mooier over goed passende aantrekkelijke onder mode.De vrouw, die bewust bezig is met haar lichaam en haar innerlijk leven, toont dit met goede mode en ondermode. Goede en modieuze ondermode geeft niet alleen extra zekerheid, maar is veel meer een expressie van een actief innerlijk leven en van het bewustzijn van het eigen lichaam. Aantrekkelijk En wat is er dan allemaal te koop? Voor de zeer veeleisende vrouw luxe uitgewerkte beha's met aantrekke lijke borduursels, soms in dezelfde kleur als de stof, soms in een mooie harmonieuze tint uitgevoerd. Fijne tule materialen zijn voorzien van fijne borduurseltjes in verschillende motiefjes, daarnaast aantrekkelijke kanten beha's of beha's afgewerkt met mooie kant-randen. Dit alle maal in een breed scala van materia len en prijzen, maar zeker ook kleuren. Veelal te krijgen met bij passende slip, of met verstelbare bandjes of als strapless. Romantiek, een beetje frivool, soms een beetje sexy in tinten als diep rood, helder blauw, mooi grijs, een nieuw licht bruin, marine, pastels en natuurlijk ivoor (of champagne), wit, huid en zwart. Voor de sportiever ingestelde vrouw zijn er natuurlijk nog steeds de sportief uitgevoerde modellen. Beha's met weinig of geen versie ringen; beha's, die in eerste instantie voor het comfort gedragen worden; waarmee niet gezegd is, dat roman tische beha's niet comfortabel zou den zijn. Voor de actieve sporters natuurlijk de sportbeha's en sport- ondergoed, waarbij comfort, bewe gingsvrijheid en hoge materiaal kwa liteiten hand in hand gaan. Als we dit schrijven, maar zeker als u dit leest, ligt de zomer al weer achter ons. Lange dagen, waarin de zon van 's morgens vroeg tot 's avonds laat aan de hemel stond. Dagen ook met (gelukkig) hoge temperaturen. Dagen ook, waarop je meer dan eens iets anders, schoons, iets lekker fris (al dan niet na een verkoelende douche of bad) aantrok. We gaan nu weer naar de winter toe, dus minder zon, minder warmte. Maar ook minder noodzaak om van tijd tot tijd eens iets anders, iets fris aan te trekken? Zeker niet, is het niet heerlijk verkwikkend om na een dag werken, of dat nu in huis, op kantoor of ergens anders is, iets anders aan te trekken, er weer helemaal nieuw en fris uit te zien Als het ware de dag opnieuw beginnen, ook al is dat om vier of vijf uur in de middag. uitgewerkte beha's, panty's, panty- lettes en corselettes. Het advies, dat in de speciaal zaken gegeven wordt, is 'goud waard'. U kunt daar kijken, selec teren en passen in overleg met vakbekwame adviseuses, die het assortiment door en door kennen en voor uw figuurtype en voor uw persoonlijke smaak het juiste mo del weten te vinden. De afgelopen jaren, voornamelijk onder invloed van een veel sterkere 'lichaamsbeleving' van de mens, (vooral de vrouw) is niet alleen de belangstelling voor het lichaam en de verzorging daarvan sterk toegenomen, maar ook voor kleding in alle vormen, die het beste en mooiste bij een goed verzorgd lichaam past. Het is opvallend, dat juist in de tijd van de grootste 'bevrijding' op sexueel gebied de belangstelling voor het lichaam veel minder was dan momenteel. De aanzet, zoals gedaan in de zestiger jaren, ging gepaard met weinig indirecte lichaamsbeleving. Na de zeventiger jaren, waarin het vernieuwde element duidelijker werd uitgekristalliseerd komt in de tachtiger jaren de belangstelling voor het lichaam en de verzorging daarvan sterk naar voren. Hieruit is vooral een grotere be langstelling voortgekomen naar be tere, maar vooral ook modieuzere en vaak luxere ondermode. Het vrouwe lijk silhouet mag meer en mag ook weer gezien worden, niet alleen bij de couturiers en moderne ontwer pers, maar ook in het straatbeeld. Gelijktijdig met de sterkere lichaam- verzorgende (en 'aankledende') ten dens, die vanuit het nieuwe levens patroon is ontstaan, werd de wereld geconfronteerd met een economi sche teruggang. En zoals zo vaak gebeurt tijdens een economisch min der rooskleurige tijd: de mens ging meer aandacht aan kleding beste den. Niet dat er meer kleding ge kocht werd, in tegendeel. Er werd en wordt echter wel kleding gekocht van hoogwaardiger kwaliteiten en gemiddeld hogere prijzen omdat dit in feite de beste manier is om te sparen. Onderscheid Vakanties, auto's, het grotere huis is allemaal in deze tijd nèt wat te duur geworden, maar iedereen wil zich toch zoveel mogelijk onderscheiden van 'de ander'. En hoe kan je je het beste onderscheiden of hoe kan je het beste tonen tot een bepaalde groep te behoren dan door het dragen van een bepaald type kleding. Dat gaat beslist niet alleen op voor de jeugd, waarbij een groep als bijvoorbeeld de punks natuurlijk het duidelijkst herkenbaar is. Dat gaat op voor iedereen, die een beetje tot heel veel met zichzelf en met zijn of haar eigen lichaam bezig is. Het mode-aanbod (zowel boven als onder) is dan ook toegesneden op de verschillende groeperingen in de markt. Iedereen kan momenteel alles kopen wat bij haar levensstijl past. Ruimte voor luxe De bovenmode geeft deze winter ruim baan aan de ondermode. De belijning van de bovenkleding is over het algemeen ruim tot zeer ruim en er komen, met een aantal uitzon deringen, nauwelijks lichaams- omsluitende modellen voor. Onder dit type bovenmode kan letterlijk alle mooie en luxe ondermode ge dragen worden, die op het ogenblik door de lingerie en foundation speci aalzaken worden getoond. Er is een veelheid van modellen te koop, waarbij we kunnen opmerken, dat er voor ieder type vrouw (en we bedoe len daarmee voor iedere levensin stelling) veel aantrekkelijke beha's, veelal met bijpassende slips, te koop zijn. Ook eronder mooi Mooi zijn is beslist niet alléén dat wat zichtbaar is. Mooi zijn begint bij het innerlijk en de schakel tussen het innerlijk en de nieuwe bovenmode is die aantrekkelijke nieuwe onder- Dat wisselen van kleding houdt niet op bij de bovenmode: het begint bij de foundation. Bij iedere boven mode een 'eigen' foundation, aange past in stijl en kleur aan de boven mode. Om je lekker 'nieuw' te kunnen voelen. Vernieuwing begint op de huid en dus bij een beha en slip evengoed als bij cosmetica en li- chaamsverzorgende cremes of lo tions. Bovenmode staat ook veel beter als daaronder de goede foundation ge dragen wordt. Goede foundation hoeft lang niet altijd te betekenen funktionele foundation. In wezen heeft iedere vorm van foundation een bepaalde fiinktie, maar in de meeste gevallen is de funktie onder geschikt aan het mode-aspect. Dit vooral door de toepassing van nieu were materialen, die veel dunner en soepeler zijn dan die van vroeger en waardoor de ondermode industrie in staat is veel meer mode in vooral beha's te brengen. En dit gelukkig al lang niet meer alleen voor de 'mak kelijke' maten. Voor de jeugd, die een grotere cupmaat heeft dan B zijn momenteel aantrekkelijk gestyleer- de jeugdige beha's te koop in een modieuze uitwerking. Maar ook de volslanke iets oudere vrouw kan momenteel in de lingerie en foun dation speciaalzaken een brede keus vinden in moderne en modieus badstof setjes. Bovenkleding eigen lijk, maar toch met een ander (nieuw) raffinement gemaakt en,dat is ook altijd meegenomen, tegen over het algemeen aantrekkelijke prijzen. Een verzamelnaam voor dit brede scala aantrekkelijke mode is moei lijk te geven. Laten we het vrije tijdsmode voor thuis noemen, hoe wel u veruit de meeste modellen ook elders met succes kunt dragen. De moderne dusters zijn bovendien vaak zo weinig volumineus dat ook makkelijk een klein plaatsje te vin den is in de reis- of vakantiekoffer. In het sportieve genre zijn veel modellen geschikt voor zowel vrou wen als mannen, zoals b.v. de populaire kimonomodellen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 6