Vl z' JANUARI Het nieuwe jaar opent met een inwo nersaantal van bijna 34.000, 1700 werk lozen en 1400 woningzoekenden. Zo gaan we een tikkeltje onzeker het nieu we jaar in; in december 1983 kan hier nog eens op teruggekeken worden! Tijdens een plechtige eucharistievie ring installeert deken L. Teunissen pater P.J.G. Albers als pastoor in de Vredes- kerk in de parochie „Christus Koning". 175.000,- Stelt de gemeente be schikbaar voor de ontsluiting van de nieuwe appartementen aan de Lang straat/Leeuwstraat en tevens de goed keuring voor de renovatie van Leeuw straat/Langstraat. Het Venrayse Piëlhazenrijk heeft weer een nieuwe prins. Piel (Hermans) de derde, onder wiens leiding Venray met een gerust hart de drie dolle dagen kan ingaan. Tijdens de jaarvergadering van het Winkelcentrum vindt een wisseling plaats van voorzitter, worden talrijke akties in het komende jaar besproken alsmede de evaluatie van de werkgroep „Venray Promotie" en de op komst zijnde samenwerking met het VVV. Venray komt in de ban van de bom, nu luchtmachtbasis De Peel zo langza merhand hoge ogen begint te gooien om als nationaal kruisrakettencentrum te worden aangegeven. Het college van b. en w. krijgt de opdracht van de gemeen teraad met spoed een Vredesnota uit te brengen. De heer P.G.M. (Martien) Peelers uit Oirlo deed 40 jaar geleden zijn intrede in de huidige Nederlandse Credietbank. De gemeenteraad komt niet tot een unanieme uitspraak inzake de oprich ting van een b.v. ter verwezenlijking van een centraal antenne systeem. De gemeenteraad behandelt de werk- gelegenheidsnota „Onbegonnen Werk?" waarin opgenomen een 23-tal actiepunten ter bestrijding van de werk loosheid: het neemt echter de grote be zorgdheid over de Venrayse werkgele genheid niet weg en bovendien is het niet los te koppelen van de landelijke cijfers. FEBRUARI Wethouder J. van Oers opent in de Infotiek van het gemeentehuis een foto tentoonstelling „Days to remember": foto's en schilderijen die na het ontplof fen van atoombommen boven Hiroshi ma en Nagasaki zijn gemaakt. Voor de 37e maal organiseert de MCV Janslusl uit Venray een moto- cross; onder auspiciën van de KNMV en de FIM wordt dit de 6e internationale cross. In het kader van de naderende vaste- loavend mag Jan van Toor de Bronzen Piëlhaas in ontvangst nemen en pater P. Gussen de APK plak. De provincie kent Venray slechts 60 te bouwen woningwetwoningen toe, die als volgt worden verdeeld: Oirlo: 5 normale en 5 kleine woningen. Merselo: 5 normale, 5 kleine en 4 be jaardenwoningen. Heide: 5 woningen onder een kap. Vredepeel: 4 woningen onder een kap. Castenray: 7 normale en 6 kleine wonin gen. Venray: min. 10 en max. 14 woningwet woningen aan Maasheseweg/'Sl. Oda- straat en 8 HAT-woningen. Wethouder Henk Willems en oud wethouder G. Schols leggen gezamen lijk een „eerste steen" in een bouwpro- jekt van 48 HAT-woningen in plan Landweert van Bouwmij Janssen bv, in opdracht van de Woningbouwvereni ging Noord-Limburg. De heer A.M.M. Swinkels is be noemd tot directeur van de AMRO- bank in Venray, in navolging van de heer C.F.W.J. v.d. Born, die is be noemd tot directeur van kantoor Oosterhout. Op enigszins feestelijke wijze viert het Waterschap Noord-Limburg alhier zijn 50e verjaardag. De heer H.J.G. Cunnen werd 25 jaar geleden benoemd tol directeur van de Rabobank, toen nog Boerenleenbank. MAART Het schoolbestuur van het Boschveld- college benoemt de heer drs. J.A. Hu renkamp tot rector van deze scholen gemeenschap. Hij is de opvolger van pa ter dr. P.J.G. Gussen die eind vorig jaar afscheid nam. Voor het eerst in zijn bestaan heeft het Venrays college een leek als rector, nadat gedurende meer dan 300 jaar de paters Franciscanen dit onderwijsinstituut hebben geleid. In de commissie voor openbare wer ken c.a. wordt het advies van de com missieleden gevraagd over een aantal voorgenomen onteigeningsgevallcn. Het betreft grond in de z.g. Rose Vlek (Ber den Meubelen en de heer Oudenhoven, Deken Thielenstraat) en in het bestem mingsplan Smakt. Beide leverden pro blemen op! VENRAY ANNO DOMINI 1983 Leerlingen van de hoogste klassen van het Voortgezet Onderwijs in Venray protesteren op een ludieke manier o.l.v. hun gymleerkrachten legen de nieuwe bezuinigingsmaatregelen van onder wijsminister Deelman. Het ludieke zit hem voornamelijk in het uitvoeren van gymnastische oefeningen op de Grote Markt. De gemeenteraad keurt het herstel van het gemeentelijk buitenzwembad goed tot een bedrag van 120.000,-. Bovendien keurt men de aankoop goed van een onderwaterstofzuiger voor dit zwembad tot een bedrag van 23.000,-. De inwoners van Oirlo maken kennis met het nieuwe gemeenschapshuis „De Linde" waarvoor de Oirlose gemeen schap bijna een ton op tafel heeft ge legd. Peuterspeelzaal T Centrum viert het feit dat het 12'/5 jaar geleden de poorten opende voor peuters van 2 tot 4 jaar. Scheidsrechter Henk van Ettekoven geeft op sportpark „De Wieën" het be- ginsignaal van de officiële damesvoet balinterland Nederland-West Duits land. De KNVB heeft deze wedstrijd aan SV Venray toegewezen i.v.m. het 75 jarig bestaan van de KNVB afdeling Limburg. De NOS televisierubriek „Van gewest tot gewest" zendt een ongeveer 20 mi nuten durende documentaire uit over de Venrayse schaapscompagnieën. Wethouder van Oers opent officieel het jeugd-en wijkcentrum „De Spring plank", waarin zowel jeugdclub De Springplank als de wijkraad Zuid hun onderkomen vinden. Een combinatie die uniek is voor Venray. Het projekt is uitgevoerd door de bouwcombinatie Raedts-Nelissen als leerling-bouwplaats. Bij gelegenheid van deze opening wordt aan Theo Smits de zilveren ere- speld van de Slichting Jeugdclubs Lim burg uitgereikt. Het totaal aantal werkloze mannen en vrouwen in Venray en Gennep (regio Noord-Limburg) bedraagt 6219 perso nen terwijl er 36 openstaande aanvragen om personeel zijn! Het voltallige college van b. en w. presenteert zich als forum van de ne- ringdoendeh en producerenden in onze gemeente, öp uitnodiging van de Ven rayse Vereniging van Zelfstandige On dernemers. Er werden geen spijkers met koppen geslagen maar deze bijeenkomst bleek leerzaam en voor herhaling vat baar. APRIL Tijdens een persconferentie in de raadzaal van hel gemeentehuis wordt de nota Vrede en Veiligheid gepresenteerd waarin door b. en w. r .aniem stelling wordt genomen tegen het plaatsen van kruisraketten op de Venrayse bodem. Het is 40 jaar geleden dat pater J.W. Timmermans ofm en prof. dr. Harrie Litjens de priesterwijding mochten ont vangen. Huub Latten (pastoor te Delft) viert zijn zilveren priesterfeest. „Venray in de Tweede Wereldoorlog", van mobilisatie tot eva cuatie is het thema van een interessante tentoonstelling in het Venrayse Geschied- en Oudheidkundig Museum. Tijdens de Nationale Boomplantdag planten een honderdtal kinderen van de zesde klassen van de basisscholen De Foekepot en De Hommel een groot aan tal bomen in de berm van de Henri Du- nantstraat. Aan 5 reservisten wordt door burge meester Defesche de medaille van 10 jaar vrijwilliger uitgereikt als uiting van erkentelijkheid van hun dienstbaarheid aan de gemeenschap door de overheid. De werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray heeft de 20.000,- overschreden, wat een mijlpaal ge noemd kan worden en waardoor vele restauraties mogelijk waren en nog zijn. Een werkgroep van werklozen start een eetgelegenheid en afhaalcentrum in „Den Hoender"; een service verlening aan diegene die niet iedere dag kan be schikken over een warme maaltijd of deze kan klaarmaken. IJzerwarenhandel Henk Smits viert zijn 100-jarig bestaan en kijkt terug op drie generaties Smits tesamen 100 jaar in Venray: van grootvader Thijs, vader Piet naar Henk Smits. Woningbouwvereniging Noord- Limburg stelt een concept-nota „woon ruimteverdeling" samen, waarvan ver wacht wordt dat deze tegemoet komt aan een lang uitgesproken behoefte om woningzoekenden inzicht te geven in de gang van zaken bij toewijzing van woonruimte. De nota moet nog defini tief worden vastgesteld. Het college van b. en w. en de com missie voor ruimtelijke ordening en huisvesting gaan akkoord met een wijzi gingsvoorstel voor het stedebouwkundi- ge plan van een gedeelte van de 2e fase van Landweert. Het terrein aan de Sta tionsweg dat is gereserveerd voor kleine en/of ambachtelijke bedrijven, krijgt nu de bestemming woningbouw. Tijdens een kleine plechtigheid zegent pastoor Albers van de Vredeskerk het nieuwe kruisbeeld nabij de Veltumse ka pel in, alsook het gerestaureerde St. Ro- chuskapelletje op de hoek Langstraat/ Hoebertweg. Twee verenigingen van het Psychia trisch Centrum Venray herdenken hun 75-jarig bestaan, nl. de toneelvereniging „De Kerkdijkers" en de harmonie van St. Servatius. In december vorig jaar hebben 8200 burgers van Venray hun handtekening onder een petitie tegen voorbereiding, plaatsing en vervoer van kernwapens op Venrays grondgebied. De nota Vrede en Veiligheid is een uitwerking van deze pe titie. Het Vredesberaad organiseert nu een hoorzitting om tot een gezamelijke meningsvorming te komen hoe in Ven ray de uitgangspunten van de petitie ge realiseerd kunnen worden. Het echtpaar Sjef Duykers en Theo dora Klaassen uit Castenray herdenken het feit, dat zij vijftig jaar geleden el kaar het ja-woord gaven. De ANWB Landelijke Fietsdag be leeft haar 10e editie en heeft als nieuwe startplaats Venray. De organisatie ervan verzorgt het VVV. Na meer dan 35 jaar zijn krachten als ambtenaar aan de gemeente Venray ge geven te hebben, gaat Jan v.d. Heuvel, hoofd van de afdeling Belastingen, in de VUT. Moeder overste van St. Anna, zuster Alfrida, herdenkt het feit dat zij 70 jaar geleden haar professie aflegde en daar mee definitief intrad in de congregatie van de Zusters van Liefde. De heer A. Bovee in Veulen wordt op zijn zeventigste verjaardag begiftigd met de Pauselijke onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice vanwege zijn verdiensten in het kerkbestuur. In de afgelopen jaren is er al veel ge zegd en geschreven over het wijkcen trum dat er in Veltum zou moeten ko men. Na vele gesprekken over finan ciën, bouw, indeling etc. kan het wijk centrum ,,'t Schöpke" nu officieel geo pend worden! Door de straatnaamgeving en daar mee het wijzigen en intrekken van straatnamen en dorps- en wijkbegren- zingen aan b. en w. te delegeren, is de gemeenteraad een regelmatig terugke rend discussiepunt kwijtgeraakt! De jaarlijkse lintjesregen bij gelegen heid van koninginnedag heeft in Venray slechts enkele „druppels" laten vallen. De heer J. v.d. Heuvel mocht de ere medaille in goud, verbonden aan de or de van Oranje Nassau ontvangen. Tot officier in de orde van Oranje Nassau werd de heer Hulshof, directeur van Nestlé, benoemd. MEI De LLTB heeft de Tweede Kamerle den van het CDA tijdens een werkbe zoek aan Venray, duidelijk gemaakt dat zij het tracé van Rijksweg 73 bij Smakt volkomen onaanvaardbaar acht i.v.m. nadelige invloed voor de aldaar ge vestigde landbouwbedrijven. Midden in het hartje van Venray opent Albert Heyn de deuren van haar nieuwe filiaal. Manders bv, handelsonderneming en installatiebedrijf, houdt een „open dag" in verband met het 50-jarig bestaan van deze zaak. De meeste frakties in de Venrayse ge meenteraad spreken hun waardering uit voor de meerjarenbegroting 1983 t.m. 1986, zoals deze door het college van b. en w. wordt gepresenteerd. Aan deze meerjarenbegroting is ook een prioritei tenlijst toegevoegd voor de komende ja ren. De taak van de commissie voor alge mene zaken wordt door de gemeente raad uitgebreid met het'kennisnemen en behandelen van klachten. Burgers en verenigingen kunnen in het vervolg bij deze commissie terecht met klachten, welke hel gevolg zijn van door, of namens, het gemeentebestuur verrichte of nagelate handelingen. Honderdzevenentwintig, voorname lijk omwonenden van het recreatiege bied Vlakwater en recreanten uit Vel tum, uiten schriftelijk bij b. en w. hun ongenoegen over het uitblijven van voorzieningen in het Vlak watergebied: het betreft o.a. het parkeren in de omge ving van het tennispark, onderhoud, verkeersmaatregelen 'e. d Schutterij 'i Zandakker organiseert in samenwerking met het Winkelcentrum Venray en de Drum- en Showband Ven ray voor de derde keer in successie de Meiboomfeesten. Vredepeel zet zijn eerste gouden bruidspaar in de bloemetjes: Petran van de Pas en Bertha Camps. De klokken van de Vredeskerk luiden ook voor het gouden bruidspaar Sraar Janssen en Netje Kusters. Te Oirlo wordt de vlag uitgestoken voor het gouden bruidspaar Grad Ver stappen en Nel Verhaag. Castenray eert Handrie Kuypers en Bertha Pouwels. Zeventien (oud) Venrayers ontvangen tijdens een eenvoudige plechtigheid het Verzetsherdenkingskruis uit handen van oud-verzetsman drs. F.J.K. Russel uit Nijmegen. De betrokkenen vormden in de jaren 1934/1944 de kerngroep van de Landelijke Organisatie voor onderdui kers, district Venray en van het plaatse lijke illegale blacl „De Zwijger". JUNI De Orkestvereniging Venray geeft haar eerste officiële uitvoering in de vorm van een gratis koffieconcert in de schouwburg. Op het circuit De Spurkt aan de Smakterweg van de Venrayse vereniging De Peeldrivers wordt hel Europees Kampioenschap voor radiografisch bestuurde model-stockcars gehouden. Een ruime meerderheid van de ge meenteraad geeft zijn steun aan de nota „Vrede en Veiligheid" welke het college van b. en w. enkele maanden geleden heeft uitgegeven. Met 13 stemmen voor en negen tegen sprak men zich uit tegen plaatsing van kernraketten in Venray. Veel wandelaars zullen dit jaar weer deelnemen aan de 25e avondwandel vierdaagse. Het college van b. en w. bepaalt zijn standpunt over het voorstel van Rijks waterstaat directie Limburg voor de de finitieve ligging van Rijksweg 73 tussen de Maasheseweg en Boxmeer: zij willen terug naar het oorspronkelijke tracé, zij het met enkele aanpassingen. Hierbij wordt gesteld dat. handhaving van het viaduct in Spurkt voor alle partijen de meest acceptabele oplossing biedt. In hoofdzaak komt dat neer op aanpassing van de rijksweg westelijk van Spurkt en de buurtschap Loobeek langs de beek- dalgrens. Voor de bejaarden uit de gehele ge meente Venray wordt voor de vierde maal een gezellige pick-nick georgani seerd. De spoorlijn Nijmegen-Venlo bestaat 100 jaar. In Oostrum wordt dit uitbun dig gevierd met lal van activiteiten geor ganiseerd. Voor een totaal bedrag van ruim één miljoen gaat de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken akkoord met de plannen tot ver koop van gemeentegronden in diverse bestemmingsplannen. In het centrum van Venray vindt een internationale amateurwielerronde plaats. Naast de Nederlandse top is er een sterke Duitse afvaardiging. Zr. Jo Janssen viert haar zilveren ambtsjubileum bij het Groene Kruis en neemt tevens afscheid als wijkverpleeg kundige bij de Regionale Vereniging Het Groene Kruis Venray. Het college van b. en w. komt niet met een voorstel in de raadsvergadering om aan de Stichting Centrale Antenne Inrichting een garantiesubsidie te verle nen. Dit besluit is genomen wegens te grote onzekerheden na de uitspraak in het kort geding, dat diende in Maastricht. Het kort geding was aan gespannen tegen de Woningbouw vereniging welke huurders wilde „dwin gen" tot aansluiting op CAI over te gaan. Het 2e elftal van SV Venray behaalt het Nederlands kampioenschap zondag amateurvoetbal voor reserve-elftallen. Ysselsteyn staat in het teken van het gouden bruidspaar Sjeng Slangen en Maria van Montfort. Muziekvereniging „Ons Genoegen" te Oirlo viert haar 75-jarig jubileum met een week vol „muzikale" aktiviteiten en evenementen. Het college van b. en w. besluit om de werkgroep Kruisen en Kapellen jaarlijks een subsidie van 1.000,- te geven. Met deze subsidie wil het college blijk geven van haar waardering voor het werk, dat deze werkgroep verricht voor herstel en onderhoud van deze uit cultuur historisch oogpunt belangrijke religieu ze monumenten. De gemeente heeft haar oog laten val len op een terrein dat geschikt zou kun nen zijn voor z.g. Vredeskampeerders. Deze willen in de buurt van de Peelbasis hun tenten opslaan. Bestuur, collegaeen medewerkers van het Boschveldcollege nemen afscheid van de heer M. Veldpaus die zijn funk- tie als docent wiskunde aan dit college neerlegt om gebruik te gaan maken van de VUT-regeling. Deken L. Theunissen deelt dr. Wiel Kremer mede dat hem de hoge pauselij ke onderscheiding „Rider in de Orde van de H. Paus Silvester" is toegekend voor zijn verdiensten voor de parochie St. Petrus Banden, het bestuur van „Euterpe" en de Stichting R.K. Mavo- school waar hij als voorzitter fungeert. Het meisjessoftbalteam van „Jerusa lem" behaalt het Nederlands kampioen schap te Utrecht. JULI Er komt een einde aan de geruch tenstroom als zouden op vliegbasis „De Peel" 48 kruisraketten gestationeerd worden door de bekendmaking van de minister van defensie Woensdrecht aan gewezen heeft., Na 60 jaar uitstekend fungeren sluit de Ursulaschool haar poorten en wordt het onderwijs voortgezet in „De Vlas wei" in Landweert. De kerkklokken van de St. Petrus Bandenkerk luiden feestelijk voor het gouden paar Jep van Dijck en An Sikes. Kapelaan Th. van Galen zal op 1 sep tember a.s. de Vredeskerk gaan verla ten. Hij is met ingang van die datum be noemd tot kapelaan te Roermond. Het centrum van Venray staat in het teken van de zomerfeesten; gezamelijke verrichtingen van het Winkelcentrum Venray en een elftal horeca-onder- nemers. De Venrayse kippenhouder P. Kusters van de Hoopweg heeft via zijn advocaat bij het ministerie van Defensie een schadevergoeding van 30.000,- ge- claimed; het laag overvliegen van toestellen van de Engelse luchtmachtba sis Laarbrüch zou paniek hebben doen uitbreken in een van de twee kippen hokken van de gedupeerde. Aan „De Vlaswei", de lagere school in Landweert, is een keramisch reliëf onthuld, gemaakt door de Venrayer Piet Hermans. Jan van Toor wordt door de Hartstichting Nederland gehuldigd met de zilveren speld van verdienste wegens zijn 15 jaar lang paraat staan voor de Venrayse afdeling. Gezinszorg gaat experimenteren met wijkbejaardenverzorging in drie Ven rayse wijken, tengevolge van de toena me van het aantal bejaarden dat in de hulp komt en voor langere lijd hulp no dig blijft houden. De gemeente overweegt op grotere schaal gronden en eventueel ook bossen te gaan verkopen. Het gebrek aan finan ciële middelen is een van de redenen. Meer echter de zware rentelasten die jaarlijks op het gemeentelijk grondbe drijf rusten. Hel gemeentebestuur van Venray besluit het wijkcomité West 1 te erken nen als gesprekspartner in het kader van de bestuurlijke participatie. Door dit besluit komt het wijkcomité op één lijn te staan met de 10 dorpsraden en de 5 wijkraden, die reeds binnen de gemeen te werkzaam zijn. Het wijkcomité zal in 1983 een subsidie van 940,- ontvan gen. Uit een overzicht van de verkeerson gevallen die zich in de loop van 1982 hebben voorgedaan blijkt dat 559 onge vallen bij de politie zijn gemeld. Hieron der 6 doden en 136 gewonden. Het on- gevallencijfer lag bijna 100 hoger dan in 1981 en het aantal gewonden was gelijk. Postduivenvereniging „De Zwaluw" houdt open huis in haar nieuw inkorflo- kaal op hel terrein tussen de Eindstraat en de Langeweg; een verenigingslokaal waarvan de bouw door de leden zelf werd gerealiseerd. Peter Winnen bedwong voor de twee de maal in de Tour de France „zijn berg" Alpe d'Huez, wat hem uiteinde lijk een derde plaats in de eindrang schikking opleverde. AUGUSTUS Het hoge niveau van de Venrayse ker mis blijkt ook dit jaar weer te zijn geë venaard en mag een geslaagd, zonnig festijn genoemd worden. Antoon Scheepers en Marie Geubbels vieren hun gouden huwelijksfeest. Venray is een danscentrum rijker met de opening van het danscentrum Jeanne Paul Janssen in de voormalige Burg graaf. In Merselo worden de nieuwe tennis banen van de tennisvereniging Merselo- Vredepeel in gebruik genomen. Tijdens een plechtige eucharistievie ring wordt in de kerk van het Brukske pastoor G. Bruggink geïnstalleerd. De heer J. Truyen, fraktievoorzitter van het CDA neemt afscheid van de Venrayse gemeenteraad om persoonlij ke redenen. Zijn opvolger zal zijn de heer H. Pingen uit Castenray en als nieuwe fraktievoorzitter wordt de heer J. Poels gekozen. In een brief, gericht aan de gemeente raad en het college van b. en w. doet de werkgroep Woonlasten een beroep op de gemeentebestuurder om bij de ko mende begrotingsbehandeling de laagst betaalden en de z.g. minima te ontzien door verhoging van gemeentelijke be lastingen te voorkomen. Enige hoge funktionarissen van Jagu ar cars en de Britse ambassadeur in Ne derland, de heer P.R.A. Mansfield, be zoeken Inalfa om de fabriek te bezichti gen en zich met name op de hoogte te stellen van de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van schuifdaken. Na een diensttijd van 37 jaar en 5 maanden bij de Nederlandse Crediet bank, neemt de heer A.J.M. Janssen af scheid van zijn collega's en relaties om te kunnen gaan genieten van zijn pen sioen. SEPTEMBER In Ysselsteyn worden de inmiddels bekende ploegwedstrijden met paarden en oude tractoren gehouden. Het geheel staat weer onder leiding van de Rij vere niging De Peeldravers, ditmaal in sa menwerking met de Historische Trek kers en motorenvereniging uit Zuid- Nederland. De Zangers van St. Frans ontvangen het Italiaanse Kathedrale koor van Pe- scara dat op een concertreis door Euro pa is. Mavo „De Kolk" staat in het teken van twee zilveren jubilarissen, de heren G. Dobbelaer en H. v.d. Steeg. Na ruim 28 jaar bij Inalfa werkzaam te zijn geweest, vindt Gerrit Janssen van de afdeling personeelszaken de tijd ge komen om vervroegd uit te treden. De heer Janssen was destijds ook de pro motor van de Protestants Christelijke school. Als enige Limburger maakte de jonge Venraynaar Mark Schaeffers deel uit van de oranje-selectie van het nationale hockeyteam dat de Europese Hockeyti- tel voor herenteams behaalde. Zuster Nolaska van St. Anna, die in de dertiger jaren een ware brugge- bouwster is geweest tussen de gesloten gemeenschap van St. Anna en de Ven rayse bevolking, viert haar gouden kloosterfeest. Nog is de herinnering aan de fijn geslaagde zomerbraderie in juli nog niet helemaal vervlogen of de winkeliers van Venrays Winkelcentrum maken zich op voor de najaarsbraderie. Uit de jaarlijkse opgave, welke de slij ters en kasteleins in het kader van de Drank- en Horecawet aan de gemeente moeten verstrekken, blijkt dat er 15.896 liter minder sterke drank in Venray is verkocht. Dat is 13 Vi procent minder in vergelijking met 1981. De volledige wijkraad Noord-West besluit tijdens de wijkraadsvergadering te stoppen met alle aktiviteiten en zich zelf op te heffen. Oorzaak zijn persoon lijke aanvallen van derden op leden van de wijkraad en grote meningsverschil len. De wijkbelangen zullen op deze ma nier niet meer bij de gemeente worden behartigd. Het gemeentebestuur onder neemt voorlopig geen bemiddelingspo gingen. Vele duizenden liefhebbers van mu ziek en show omzomen de Grote Markt en zijn aldus getuige van de negende Taptoe Venray De Ysselsteyner Antoon Sanders mag zich Nationaal kampioen zoetwatervis sen noemen, daar hij in het voedingska naal te Hellevoetsluis de meeste vis, te weten 11.410 gram in drie uur tijds aan de haak wist te slaan. De heer Jac. Martens van Gebr. Mar tens Bouwmaterialen b.v. wordt gede coreerd met de gouden eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje sau, vanwege zijn 50-jarig onderne schap. De vijfde en laatste put is gebooi het Venrays Broek nabij de voorm vuilnisstortplaats in de „beruchte' de van Van Dijck. In het begin var volgend jaar zullen vergelijkende ar ses gemaakt worden en dan zal men dedelingen doen over de tot dan bei te resultaten. Kapelaan van de Vegt, afkomstig het Overijsselse Dalfsen, zal de op gert worden van kapelaan Van Gale de parochie Vredeskerk. In het kader van een internatio oefening in Duitsland vindt rond ray een militaire troepenverplaat plaats: militaire colonnes van wiel rupsvoertuigen verplaatsen zich in gebied Eindhoven-Helmond-Boxm Venray-Venlo-Roermond-Weert in richting van de Duitse grens. In Castenray gaat men het feit denken dat de parochie 50 jaar best Voor die lijd was het een Rectoraal Gerrit van „Radio Groenewoud" laatste etherpiraat in Venray wordt de lucht gegrepen". De brandweer n er aan te pas komen om de zendn van Radio Groenewoud te slopen. De afdeling Castenray van de Lj burgse Vrouwenbeweging viert zijn gj den bestaansfeest. Sjef Keijzers speelt zijn wedstrijd in Venray I tijdens wedstrijd Venray-Wageningen. Het bestuur van de Zangers van Frans overhandigt een eerste exemp van hun nieuwe LP, de tweede in bijna 25-jarig bestaan, aan bui meester Defesche. De vlaggen in top op het niet self-made" wijkgebouw van de v Smaklerheide en het nieuwe Oirlose meenschapshuis „De Linde". Free Wheelin en het Regionaal Jeu centrum organiseren in samenwerk met MASJ en BRES een sportieve sp takeldag: Zowiezooi. Eindelijk en ten lange leste is men Merselo begonnen aan de restaur! van de molen Michels (Nooit Gedacl Een werkgroep van 6 vrijwilligers is de slag gegaan! Kosten f 190.000,-. gemeente draagt 30.000,- bij. resterende 160.000,- blijft nog vraag. Per 1 september staan op het arbeit bureau Venray 2051 werkzoekenj mannen en 1231 werkzoekende dan) d°' ingeschreven. Een lichte daling t.al me voorgaande maanden. vai sot De Venrayer Johan Peters behaal! zilver op het wereldkampioenschj „schieten met oude wapens" in Versi les. De m th< I gai De nieuwe mengvoederfabriek Sa\t re{ co (Samenwerkende Coöperaties) i 34 Oirlo wordt officieel geopend door b? gemeester Defesche na 5 jaar blod zweet en tranen voordat het kwam t de verwezenlijking ervan. Mi 19 De Gezinszzorg viert het feit d Mi haar leidinggevende Mariet te Loeke I jaar in dienst van de Stichting is. j Tijdens een hem aangeboden r ceptie in de Nederlandse Credietbai zit (Regionale administratie) neemt de h$ va C.M. Bonants afscheid van collega'sr P. bekenden vanwege het vervroegd ra m« pension gaan. Dr. U.A. Termote, internist in 1» St. Elisabeth ziekenhuis gaat met vd vroegd pensioen na een werktijd vt in; bijna 30 jaar in dit ziekenhuis, waar b m jarenlang de enigste full-time internl co was. in Na 26 jaar de scepter gezwaaidde hebben over de school op de Heii maakt Herman Staal gebruik van l eenmalig geboden mogelijkheid d 59 ers vervroegd uit het onderwijs i he laten treden. wi Joekskapel „Blaos Um Op" bestaat ir jaar en brengt ter gelegenheid van D Lustrum een plaat uit. Vier Rank-Xerox medewerkers slaa; Z den erin om met steun in de rug van h Fi LlOF de gemeente Venray en hun voo tr malige werkgever een bedrijf op te ze ten in de kantoormachinebranche, d: binnen een jaar werkgelegenheid mo bieden aan 60-80 werknemers. d te Henk Maessen van MCC Venray mi r« zich Nederlands kampioen 250 cc no V men. Bij de PTT Venray is een begin gi t< maakt met het „omwisselen" van de b v kende postbestellersuniförmen lege b een geheel nieuwe uitrusting. Daarmt d heeft de Venrayse PTT de primeur i b Noord Limburg. Ook Brukske mag zich voorlaan ee g wijk zonder raad noemen. Een alterni a tief wordt door de gemeente niet gesul li sidieerd! g

Peel en Maas | 1983 | | pagina 10