Werkgroep gehandicapten wenst Venray een toegankelijk 1984 PEEL EN MAAS KOOPAVOND TOT 21.00 UUR WINKELS GEOPEND 1984 Frans koor geeft concert in Venray OPENINGSTIJDEN KOOPAVONDEN ZIEKENOMROEP J. FIERS 25 jaar bij Campina Venray Afscheid van Cor van de Kolk van de LTS Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 En natuurlijk zou men geen zusters zijn, als men aan de verkoop van deze platen geen projekt verbond. Zo heeft men nu een tehuis geadopteerd in Zaïre, waar Zuster Mariette Jongneelen een te huis gaat creëren voor fysiek gehandi capte kinderen. Onlangs kon men hiero ver een uitzending op de t.v. zien. Zr. Mariette is echter versloken van elk in komen voor de opvang van deze kinde ren. De Zingende Zusters willen haar met de opbrengst van de plaat een hel pende hand reiken. De platen/cassettes zijn niet in de winkel te koop. Daarvoor moet men aanbellen bij de hoofingang van het klooster, St. Annalaan 5, Venray; óf bij de Zusters van Liefde, Jean Laudystraat 18, Venlo; óf bij de Zingende Zusters „Huize Shalom", Wagnerstraal 7, Ven ray; óf door 25,- 6,- verzend kosten) over te maken op de Rabobank 1739.53.794 óf girorekening 10.68.514 van deze bank, ten name van Zr. Laeti- tiae de Boeck, met vermelding van Zin gende Zusters LP of cassette. f#1VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Aan de Timmermannsweg te Ys- selsteyn vond een inbraak plaats in een container en werkkeet van de fa. L. uit Veulen. De ketting met hangslot bleek verdwenen te zijn. Ontvreemd werden diverse gereedschappen en benodigdhe den voor bouwwerkzaamheden ter waarde van 4.000, In het kleedlokaal van het sport park te Castenray verdwenen uit de kleding van een viertal sporters de por- temonnaies. Uit een onafgesloten berging aan de Oostsingel verdween een groene he renfiets; merk Duif, framenummer 849782. Aangifte werd gedaan van diefstal van een personenauto, type BMW 732 I aut. kleur grijs, kenteken GP-34-PY. De auto werd gestolen vanaf de St. Catharinastraat te Leunen. RIJDEN ONDER INVLOED Een 17-jarige inwoner werd al fiet sende in de Grotestraat aangehouden. In verband met zijn weerspannig gedrag werd hij aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek dat die knaap nog al wat alcohol had genut tigd. Na de bekende blaastest werd hij met de aanzegging van een proces ver baal en een rijverbod huiswaarts gezon den. Het rijgedrag van een 41-jarige Venrayse autobestuurder, op de Lang straat, was aanleiding dat de politie hem controleerde. Het onderzoek wees uit dat die bestuurder in vrijwel laveloze toestand achter het stuur zat. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten. Tien uur later bleek die bestuurder nog zóveel alcohol in de uitgeademde lucht te hebben, dat hem alsnog een rijverbod moest worden opgelegd. Uiteraard kreeg hij proces verbaal aangezegd. houden met gehandicapten. Zo vindt men het aantal parkeerplaatsen voor au tomobilisten met een invaliden parkeer- kaart te gering. De werkgroep vindt, dat zij inspraak moet krijgen bij de aanleg van verkeerslichten op het kruispunt Raadhuisstraat/Noordsingel omdat veel mensen van de Sociale Werkplaats van deze kruising gebruik maken. AANRIJDINGEN Op het Lovinckplein was onoplet tendheid oorzaak dat een botsing plaats vond waarbij drie personenauto's be hoorlijke schade opliepen. Een bestuur ster uit Ysselsteyn wilde met haar auto naar links en zag te laat een tegemoet komende auto. Bij de daardoor ontsta ne botsing botste een der auto's nog tegen een geparkeerde auto op. Op de kruising Zuidsingel-Brukske was het niet verlenen van voorrang door een autobestuurder oorzaak dat zijn auto tegen een andere personenauto botste. Behoorlijke schade. Een 76-jarige autobestuurder uit Overloon verleende op de kruising Lan- geweg-Merseloseweg geen voorrang en daardoor ontstond een botsing met een andere auto. Ook bij deze botsing bleef het bij behoorlijke schade. Een autobestuurder reed vanaf de Taxicentrale het parkeerterrein op bij de Gouden Leeuw. Direct na hem na derde vanaf het parkeerter.ein een Duit se personenauto, die op de parkeer plaats wilde draaien om terug te rijden. Door onvoldoende opletten ontstond er een botsing. Ook hier alleen materiële schade. Op de kruising Paterslaan-Lang- straat-Langeweg verleende een autobe stuurder uit Noordwijkerhout geen voorrang en daardoor botste zijn auto tegen een andere auto. Ook hier alleen materiële schade. HOND TEGEN AUTO Een autobestuurder uit Sambeek reed over de Maasheseweg toen plotseling een grote, grijs-bruin gekleurde hond met een lange snuit de weg overstak. De hond werd midden voor de auto geraakt, maar wist toch weg te komen. De automobilist bleef achter met een schade van 1500,— aan zijn auto. De politie vraagt of de eigenaar van de hond zich wil melden standigheid, dat hij na zijn officiële ontslag nog geheel vrijblijvend een aantal leerlingen verder op weg gaat helpen naar hun lasdiploma. Vele goede eigenschappen sierden hem! Zijn collegialiteit, zijn plichtsge trouwheid, zijn warme belangstelling voor de leerlingen en de school maakten hem tot een prettige en hulpvaardige collega. Cor, bedankt voor al hetgeen je voor de schóól en voor ons allen persoonlijk hebt betekend. We wensen je, samen met je vrouw, nog vele gezonde en gelukkige jaren toe! Het werd betreurd, dat gehandicap ten geen gebruik meer kunnen maken van de Vrije Akademie omdat de lift niet meer is te gebruiken. Gehoopt wordt, dat dit euvel wordt ondervangen door de aanleg van een plateaulift. Dank zij de medewerking van het Ge westelijk Arbeidsbureau zullen twee vrijwilligers worden ingeschakeld voor het uitwerken van de te houden enquê te. Om deze enquête te kunnen laten sla gen wordt op medewerking van alle ge handicapten gevraagd, ongeacht of zij lid zijn van een belangenorganisatie. Enquêteformulieren kan men aanvra gen bij de heer v.d. Biggelaar, Cel lostraat 33, tel. 86256 of Mevr. Smits, Etnalaan 8, tel. 80756. herenkapsalon JAC VERflAEGH Mgr. Hanssejstraat 1a Oostrum. te£82841 wenst U allen een Zalig Kerstfeest OPENINGSTIJDEN: 8.30 uur tot 18.00 uur Vrijdag tot 20.00 uur 2aterdags tot 17.00 uur Donderdags en vrijdags op afspraak 's Maandags gesloten Op donderdag 29 december a.s. con certeert om 19.30 uur in de Paterskerk het Franse koor „Les Moineaux du val de marne". Dit koor, afkomstig uit Nogent sur Marne, beslaat in zijn volle dige bezetting uit een 90-tal jongens en jonge mannen. Voor een concertreis door België en Nederland zijn 55 leden geselcteerd. Zij verzorgen in de week na Kerstmis con certen in Luik, Tongeren, Swolgen, Broekhuizen èn in Venray. Het koor heeft een internationale re putatie en heeft in zijn 30-jarige bestaan concertreizen gemaakt door vele landen in Europa alsook daarbuiten. Met name in Canada en de Verenigde Staten. De leiding van het koor is in handen van Claude Desprez en Michel Lubin. De organist is Pierre Marie Pincemaille. Tijdens het concert zullen uiteraard kerstliederen ten gehore worden ge bracht alsook enkele werken van Bach, Handel, Telemann, Lully, Vierne e.a. Het concert zal ongeveer één uur duren. De toegang tot dit concert is gratis. Wel zal na afloop een collecte worden gehouden om de kosten, die nu eenmaal aan een concertreis verbonden zijn, enigszins te kunnen verlichten. 'VRIJDAG 23 DECEMBER 1983 Nr. 51 HONDERDENVIERDE JAARGANG Vorige week vrijdag werd het feit her dacht dat de heer J. Fiers, bedrijfsleider bij DMV Campina Venray, 25 jaar in dienst was bij dit bedrijf. Tijdens de officiële huldiging in de jWieënhof te Venray, waar naast collega's en familieleden ook talrijke personeelsleden aanwezig waren, sprak allereerst de heer W. Geurts, onder- Voorzitter kring Venray, van de Coöpe ratieve Zuivelvereniging Campina, na- imens hoofdbestuur en hoofddirektie, woorden van dank tot de jubilaris. Ver volgens overhandigde hij de gebruike lijke enveloppe met inhoud. Daarna betrad de heer A. de Kroon, direkteur van DMV Campina - Venray, het podium en kenschetste in een door wrochte en toegesneden toespraak, de heer Fiers cis een uitstekend, en plichts iet rouw bedrijfsleider, die op een bijzondere en zeer bekwame wijze het huidige zeer moderne en specialistische bedrijf mede gestalte heeft gegeven. Vervolgens overhandigde hij de heer Fiers de medaille en oorkonde van de Kon. Ned. Zuivelbond en bedacht hij mevr. Fiers met een attentie en een 'bloemenruiker. Vervolgens zwaaide de heer van Loon, divisie-direkteur boter van DMV Campina, de jubilaris lof toe voor zijn uitstekende prestaties en zijn goede funktioneren en hij komplimenteerde itegelijk het hele bedrijf met de wijze waarop de vestiging Venray funktio- neert. Als laatste spreker nam namens de (personeelsvereniging de heer Mulder het woord en in een sprankelende toespraak irichtte hij lovende woorden aan het adres van de feesteling en zijn gezin en overhandigde een attentie en bloemen ruiker aan de jubilaris en echtgenote. Hierna volgde een druk bezochte en zeer geanimeerde receptie waar velen de jubilaris met zijn gezin kwamen felici teren. Later op de avond sprak de heer J. Loonen als voorzitter van de Coöp. Zuivelvereniging Campina en voorzitter van de Raad van Commissarissen zijn grote waardering en erkentelijkheid uit voor de wijze waarop de heer Fiers in de afgelopen 25 jaar het bedrijf Venray en daarmee DMV Campina heeft gediend. BIJ AUTODIEFSTAL BETRAPT Het gelukte de politie om een 19-ja- rige inwoner van Venray op heterdaad te betrappen bij een autodiefstal. De auto stond aan de Wilhelminastraat ge parkeerd. Het voertuig was reeds 'open gebroken en de contactverbinding kort gesloten. Op het moment dat hij wilde wegrijden werd hij aangehouden. Na (verhoor bekende hij nog drie inbraken in geparkeerde auto's en de diefstal van een bromfiets. Met ingang van 1 januari 1984 gaat de heer Cor van der Kolk zijn loopbaan aan de Katholieke Technische School te Venray officieel beëindigen, door ge bruik te maken van de V.U.T.-regeling. Vorig jaar vierde hij er nog zijn 25-ja- rig schooljubileum, waarbij vele beken den acte de presence gaven op de daar bij gehouden openbare receptie. De heer van der Kolk geeft er nu de voorkeur aan, om dit afscheid in beslo ten kring te vieren. Op school zal daartoe een interne af scheidsbijeenkomst plaats hebben waar bij het bestuur, het personeel en depu taties van het oudercomité en de leerlin- genraad aanwezig zullen zijn. Cor van der Kolk heeft veel belang rijk werk in dienst van de Venrayse Technische School verricht. Als doorge winterd vakman, met een uitgebreide en degelijke praktijkervaring in het be drijfsleven, deed hij ruim 26 jaar gele den zijn intrede in de school. Dergelijkè vakmensen komt men in het beroeps onderwijs helaas steeds minder tegen. Met name in de lastechnieken ver wierf Cor in Venray en de verre regio een zeer goede naam. Op dagschool en avondopleidingen heeft hij met zijn gedegen vakkennis vele cursisten aan zich verplicht. Op de diverse lasexamens in Venray en omstreken was Cor vele jaren een bekende verschijning als bondsgedele- geerde van het Nederlands Instituut voor de Lastechniek. Met van der Kolk gaat een uitstekend leraar heen, die bijzonder vlot met zijn leerlingen overweg kon, maar die tege lijkertijd wel zijn eisen bleef stellen. Kenmerkend in dit verband is de om- Woensdag 21, donderdag 22 en vrijdag 23 december Dinsdag 27 december (na Kerstmis) zijn in Venray de het winkelcentrum Venray wenst U prettige Kerstdagen en een voorspoedig Er zullen weinig Venrayers zijn, die nooit gehoord hebben van de Zingende Zusters van St. Anna. In 1964 maakten ze hun eerste grammofoonplaat, daar toe aangespoord door het succes dat de ze drie zusters hadden bij hun optreden tijdens feestjes en revue's in de toen nog grote kloostergemeenschap en het Psy chiatrisch ziekenhuis. Aan dat eerste Programma van de Venrayse Omroep Stichting Extra Kerstuitzending door de Ven rayse Omroep Stichting. Vrijdag 32 december. van 15.30 tot 16.30 uur een speciaal kerstprogramma met de titel „In het ge hoor". Dit programma is te beluisteren in het St. Elisabeth ziekenhuis via ka naal 4 en in het psychiatrisch centrum St. Anna en St. Servatius. Zaterdag 24 december, van 19.00 tot 19.55 uur een extra uitzen ding met kerstmuziek. Vanaf 19.55 uur de kerstnachtmis. Deze mis wordt ge zongen door de Zangers van St. Frans in de Paterskerk. De mis wordt rechtstreeks uitgezonden naar het St. Elisabethziekenhuis, en het psychia trisch centrum St. Anna en St. Servati us. Maandag, tweede kerstdag, 26 de cember. van 15.30 tot 16.30 uur een kerstconcert verzorgd door de Venrayse koren. Dit programma is te beluisteren in het St. Elisabethziekenhuis en bij het psychia trisch centrum St. Anna en St. Servati us. Donderdag 29 december. Het programma „Nieuws en informa ties" waarna verzoekplaten. Dit pro gramma is te beluisteren in het St. Elisa bethziekenhuis via kanaal 4 van 10.15 tot 11.15 en in het psychiatrische cen trum St. Servatius van 10.00 tot 11.30. Vrijdag 30 december. Het programma „Nieuws en Informa ties" waarna verzoekplaten. Dit pro gramma is te beluisteren bij het psychia trisch centrum St. Anna van 10.00 tot 11.30 uur en bij het geriatrisch centrum De Kruuze van 14.00 tot 15.00 uur. Voor de bewoners van het bejaarden centrum Het Schuttersveld een speciaal programma van 10.30 tot 11.30 uur.^ Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mcj Instelling Afdeling De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr Woonplaats handicapten in openbare gebouwen zo als het postkantoor, het gemeentehuis, de Zuid-Oos'er, de middenstandszaken, oversteekplaatsen en markeringen voor visueel gehandicapten, de obstakels in de Grotestraat, de Hoenderstraat, de verhoogde instapplaats bij bus en trein en hel te hoog zijn van verschillende ba lies voor rolstoelgebruikers. Dank zij het werk van de Invaliden- bond werd in de Wetteling met subsidie een z.g. plateaulift aangelegd. De werkgroep heeft klachten ver stuurd naar de NS omdat rolstoelge bruikers nagenoeg geen gebruik kunnen maken van de trein. Wel is bereikt, dat een aantal winke liers in de Grotestraat hun zaken toe gankelijker hebben gemaakt voor rolstoelgebruikers. De werkgroep zal steeds aanwezig zijn bij het verkeersspreekuur om daar diverse verkeersverbeteringen voor ge handicapten te bepleiten. Zo zal op 29 december a.s. de Schuttersveldroute met de verkeerscommissie van de ge meente worden besproken nadat deze route bij wijze van proef is afgelegd door een rolstoelgebruiker en een visu eel gehandicapte. Volgens de werkgroep Gehandicapten wordt ook in het gemeentelijk verkeer scirculatieplan te weinig rekening ge- grammofoonplaatje verbonden ze een projekt: de bouw van een tehuis in Go- nipinuwela op Ceilon, waar de Zusters van Liefde ook een missiestatie verzor gen. Een projekt dat ten volle is geslaagd. Van het een kwam het ander: in de loop der jaren maakten ze 5 singles, waarvan een Engelstalige, 2 kerstplaten, een LP die in Amerika uitkwam en een EP in België. Na deze muzikale serie werden er geen nieuwe produkties meer gemaakt, maar men kreeg evengoed bekendheid via de media. Zo waren de Zusters te be luisteren in „Speulentere" van de ROZ, twee keer bij Willem Duys in „Voor de vuist weg", bij Letty Kosterman in „zo maar een zomeravond", in verschillen de radio-programma's, o.a. bij Mia Smelt, Hans van Willgenburg en laatst nog in de TV->-how van Ivo Niehe. Zelfs in België en in Duitsland werd in tv- programma's aandacht geschonken aan de Zingende Zusters van Venrav. Vorig jaar was alles wat men aan pla ten had uitverkocht. En toch bleef er een regelmatige vraag. Op advies van de bekende producer Jan Theelen begon Zuster Laetitia enkele nieuwe liedjes te schrijven met de bedoeling een verzamel-LP uit te geven. Maar de loop van het leven heb je niet in eigen han den. In maart van dit jaar kwam een van de Zingende Zusters op tragische wijze om het leven. Door dit gebeuren werd de vraag naar platen waarop zij ooit zong nog groter. Gelukkig vond men een medezuster bereid om de nieu we LP alsnog te verwezenlijken. Zij ver- sterte al langer het trio. De nieuwe LP (ook op cassette) is vo rige week uitgekomen en moet men in de eerste plaats zien als een hommage aan de vroegere collega. Een foto van het fraaie album drukken wij hierbij af. PRETTIGE KERSTDAGEN EN EEN GELUKKIG Onder het motto „Werkgroep gehan- licapten wenst U een toegankelijk gaat deze werkgroep zich in het :omende jaar aan de gemeentelijke iverheid presenteren. Dit zal gebeuren :odra de uitslag van éen nog te houden inquête onder de zeker 900 gehandicap- len van Venray bekend is. Dit werd :sloten tijdens een vergadering van de- werkgroep, waafbij het ons opviel, er zeer enthousiast wordt gewerkt lan het oplossen van tal van problemen laarmee de gehandicpaten nog te ma len hebben. Zoals "bekend werd in 1981 het Jaar de Gehandicapten gehouden, aaraan ook werd deelgenomen door Ie gemeente Venray. Er kwam een nota lehandicaptenbeleid. Maar de werk- jroep heeft na twee jaar moeten consta teren, dat er in feite weinig van wat in de iota werd voorgesteld, is uitgevoerd, 'el zijn er gesprekken geweest met ta.ni. het Bejaardenwerk, de Gezins zorg, de Psychiatrische Centra, het be jaardencentrum Het Schuttersveld, de (kruuze en vertegenwoordigers van de ipolitie zonder dal lot zichtbare resulta- 'ten werd.gekomen. Zo vraagt de werk- jgroep zich af wat er terecht is gekomen van de rolstoelzone. Inmiddels zijn de verschillende knel- mnten door de werkgroep op een rijtje ;ezet zoals de moeilijkheden voor ge-

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7