fJ ACCU'S f 75,- NIEUWE ALARM CENTRALE Nieuwjaars receptie voor bevolking afgeschaft Verkoop voormalige kleuterschool Weer steun- fraudes Sollicitatieplicht en sanctiebeleid worden nader onder de loupe genomen Wetenswaardigheden uit de sociale portefeuille HARMONIE EN GOUDEN LEEUW BLUFKWIS SPORTHAL DE WETTELING Raadsvergadering Vierlingsbeek PEEL EN MAAS Raadsvergadering Meerlo-Wanssum Kerstconcert te Overloon TOON HENDRIKS J THEUWS mooier wonen Reeds enkele maanden is de nieuwe alarmcentrale te Venlo onofficieel in ge bruik. Deze week werd de centrale door burgemeester Feij van Venlo, in zijn kwaliteit van voorzitter van het Gewest Noord Limburg, officieel in gebruik gesteld. Burgemeester Defesche van Venray, portefeuillehouder Algemene Zaken van het Gewest en commandant van de Regionale Brandweer, de heer W. v.d. Haterd, gaven vorige week aan de pers de gelegenheid kennis te maken met de ze nieuwe Alarmcentrale. Het moet worden gezegd dat de pers -versteld stond van de vele technische mogelijkheden waarover men nu de be schikking heeft. Onvoorstelbaar hoe goed die centrale nu is uitgerust. In se conden kan een object worden gelocali- seerd middels een computer waar ook twee meidtafels in zijn ondergebracht. Direkte lijnen zijn er met het Duitse grensgebied, Eindhoven en Nijmegen en het Provinciale Brandweerwezen. Een verbindingswagen kan a la minute wor den ingezet als coördinatiecentrum. De oude apparatuur waarover de Re gionale brandweer van Venlo beschikte was uit de tijd en het was onverant woord om daarmede nog langer te wer ken. Mede door een belangrijke bijdra ge van het Ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het Gewest toen de knoop doorgehakt om deze Centrale optimaal te laten functioneren in het bestrijden van calamiteiten. Is de verbinding nu optimaal; aan de meldingen kan nog veel worden gedaan. Van het grootste belang is een snelle be richtgeving aan de Alarmcentrale. NIET VERGETEN ALARMNUM MER 13333, ZOWEL VOOR BRAND WEER ALS AMBULAJMCE. Men kan ook de Venrayse politie bellen onder ALARMNUMMER 80800. Deze heeft weer een direkte doorverbinding met de alarmcentrale. Voor onze lezers die woonachtig zijn aan de uiterste grens van Venray, en aangesloten zijn op de centrale in Bra bant kan ook 0011 worden gedraaid. Dat is de alarmcentrale van Eindhoven. Deze hebben ook een direkte lijn met de alarmcentrale in Venlo. Jammer is het, dat men vanwege de financiën de eerste jaren in Venlo nog niet het landelijke alarmnummer ter beschikking zal heb ben. Met bewondering hebben de persver tegenwoordigers kennis gemaakt met de optimale communicatie van de brand weer en de ambulance. Hun ritten wor den geheel door het personeel van de alarmcentrale uitgezet. Op onze vraag hoe het kwam dat bv de ambulance re centelijk niet precies wist waar de Testrik te vinden was, of dat de bevel voerder van de Venrayse brandweer de Kiekweg niet wist te liggen kwam een niet helemaal bevredigend antwoord. De alarmcentrale kan aan de hand van de straatnaamgeving, waarover zij van iedere gemeente de beschikking heeft, de kortste weg a la minute vaststellen. Moelijkheden kunnen alleen ontstaan als de melder geen exacte gegevens ver strekt. En daar hebben bij een calami teit zelfs ervaren mensen wel eens moei te mee. Vanwege de sterk teruglopende be langstelling heeft het college van burge meester en wethouders besloten op 1 ja nuari a.s. geen nieuwjaarsreceptie voor de bevolking houden. Even heeft het er naar uitgezien, dat de voormalige kleuterschool van Castenray zou worden verkocht aan het Caslenrayse bedrijf Bambo b.v. Nu de ze koop niet doorgaat zal het gemeente bestuur proberen andere gegadigden te vinden voor dit houten gebouw. Wan neer hiervoor geen koper te vinden is, zal de gemeente genoodzaakt zijn tot sloop over te gaan. Wederom werden door de sociale re cherche van de gemeente Venray een vijftal steunfraudeurs gehoord. Met de ze fraudes was in totaal een bedrag van méér dan 70.000,- gemoeid. Door een 19-jarige inwoonster van Venray werd toegegeven, dat zij in het begin van dit jaar gedurende een zeven tal weken regelmatig had gewerkt via een uitzendburo. Zij claimde tevens een uitkering en ontving middels fraude een bedrag van 750,- dat zij moet terugbe talen. Een 29-jarige Venrayse bekende ge durende 2/i maand te hebben samenge woond met een man, in een normale ge zinssituatie, terwijl zij tevens een bijstandsuitkering bij de gemeente claimde. Een bedrag van 3.800,- dat zij daardoor ten onrechte ontving zal zij moeten terugbetalen. Hetzelfde feit werd begaan door een 22-jarige Venrayse. Ook zij claimde ge durende 2Vi maand een uitkering als al leenstaande terwijl ze samenwoonde met een man in een normale gezinssitua tie. Zij zal eveneens een bedrag van 3.800,- moeten terugbetalen. Veel ernstiger was de fraude die werd begaan door een 28-jarige inwoonster van Venray. Zij ontving gedurende een periode van 3 jaar een uitkering voor een éénoudergezin. Ondertussen ver bleef haar ,,ex"man, van wie zij was ge scheiden normaal in het gezin. Door het plegen van valsheid in ge schrifte wist zij de gemeente Venray een bedrag van 64.000,- afhandig te ma ken. De „echtgenoten" zijn inmiddels opnieuw in het huwelijk getreden. De gemeente Venray stelt pogingen in het werk om zoveel mogelijk van deze geld som te verhalen. Tenslotte werd door een 31-jarige in woner van Venray gedurende een perio de van enkele maanden, een aantal we ken gewerkt. Hij achtte het niet nodig zijn verdiensten op te geven en ontving middels valsheid in geschrifte een be drag van 1.000,- ten onrecht aan uit kering. Ook hij zal nu mogen terugbeta len. Tegen al deze personen werd door de sociale recherche proces-verbaal opge maakt. Zij zullen zich t.z.t. bij de rech ter mogen verantwoorden. UIT DE BEGROTINGSBEHANDELING Bij het behandelen van het onderdeel „Werklozenzorg" heeft wethouder mevr. H. Poels-Peters beloofd te zullen komen met een beleidsnotitie Sociale Zaken. Aanvankelijk lag het in de be doeling hiermee medio 1983, doch door allerlei omstandigheden is dit uitgesteld. „De maatschappelijke ontwikkelingen en je eigen „denken" over bepaalde za ken waren o.m. aanleiding om de nota uit te stellen", aldus de wethouder. Zij voegde eraan toe, dat in de loop der tijd in regioverband met enkele wethouders sociale zaken was afgesproken om o.a. het sanctiebeleid en de sollicitatieplicht van werklozen nader onder de loupe te De wethouder lichtte toe, dat de sanc- tieregeld (b.v. vermindering van uitke ring als strafmaatregel) zijn opgesteld in een tijd, dat er werk genoeg was. Snellere werkaanvaarding was tóén nog een uitgangspunt maar passen niet meer helemaal in deze tijd. Hetzelfde geldt voor de sollicitatieplicht. Zij vertelde de raad dat in de regio een werkgroep bezig is om tot een meer afgestemd sanctiebeleid te komen, waarbij o.a. gelet wordt op gezin onder houden en ontslag op staande voet. Zij stelde, dat in Venray het beleid met betrekking tot strafkortingen er op is gericht om niet verder te gaan dan 90% van de bijstandsnormen om te voorko men dat de strafmaatregelen gaten zal slaan in de financiële omstandigheden van de cliënt. Verder deelde zij mede, dat binnen de mogelijkheden van de wet het beleid in Venray al is afgestemd op versoepeling van de sollicitatieplicht. Individuele ontheffing wordt dan ver leend aan verschillende categorieën uitkeringsgerechtigden waarbij gedacht wordt aan de startende ondernemers en de studerenden met behoud van uitke ring. Ook de mensen van 57 Vi jaar en ouder mogen rekenen op een soepele be handeling. Via de regionale commissie zal worden onderzocht in hoeverre nog in andere situaties individuele onthef fing van de sollicitatieplicht mogelijk is. Zij stelde echter met nadruk, dat voor een werkzoekende de verplichting blijft bestaan te solliciteren waar het arbeids bureau hem/haar attendeert op een vacature. Een en ander zal volgens de wethou der in een beleidsnotitie worden opge nomen. Zij hoopte hiermee in het voor jaar in de raad te kunnen komen. UIT DE BEGROTINGSBEHANDELING De portefeuilles, die aan de zorgen van weth. mevr. Poels-Peters zijn toe vertrouwd, hebben niet bepaald een ge makkelijke inhoud. Dit bleek weer eens extra tijdens de mondelinge beantwoor ding van vragen van raadsleden naar aanleiding van de begroting voor 1984. Haar portefeuille is „doorspekt" met tal van alleen voor de insiders begrijpe lijke afkortingen, waardoor het gevaar bestaat, dat veel wetenswaardigheden voor de leken verloren gc.an. Wij zouden haar zeker tekort doen, wanneer wij geen aandacht aan haa*- antwoorden zouden besteden. Daarom willen wij een greep doen uit haar zeer moeilijke portefeuille. Wat betreft de nieuwe zorg-wet (Wet gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening W.G.M.) vertelde zij de raad, dat Limburg wat er ook met de W.M.G. gaat gebeuren proefgebied blijft met de daaraan verbonden facili teiten. Volgens haar bestaat er geen aanleiding om op dit terrein vanwege de aangekondigde wetswijziging, eerder door de raad genomen besluiten, terug te nemen. Ook de voorbereidingen tot het in stellen van de basisgezondheidsdienst gaan gewoon door. In het kader hiervan zal het college van b. en w. er op aan dringen, dat één der eerste taken, die aangepakt gaan worden, betrekking heeft op een algemene Gezondheids voorlichting en opvoedingsplan (G. V.O.) waarin diverse preventieve aktivi- teiten in onderlinge relatie en planmatig worden uitgewerkt. Met betrekking tot het wijkgezond heidscentrum Landweer! zei mevr. Poels-Peters, dat de ontwikkelingen het college enige zorg baart, ondanks het feit, dat dit centrum goed draait. De zorg heeft vooral betrekking op het nooit definitief toezeggen van een sub sidie door de Nationale Ziekenfonds raad en het minder snel „vollopen" van de woonwijk Landweert. MEISJE LASTIG GEVALLEN Maandagavond omstreeks kwart over zes werd een 20 jarige jongedame die met haar fiets over de Oirloseweg rich ting Oirlo reed, ter hoogte van de Pauw- weg door een jongeman van haar fiets getrokken, waardoor zij ten val kwam. Ze kreeg kans weg te lopen naar een 700 meter verderop gelegen boerderij en kon daar binnenvluchten. Zij deed haar ver haal en onmiddellijk werd de politie van hel voorval op de hoogte gebracht. Een direkt ingesteld onderzoek leverde niet het gewenste resultaat op. De jongeda me heeft de jongeman op enige afstand van haar zien lopen in het licht van de koplampen van een tegemoetkomende auto. Een vaag signalement is bekend. De bestuurder van die personenauto wordt dringend verzocht zich in verbin ding te stellen met de politie. Het kan zijn dal de jongeman een lichte brom fiets (damesmodel) bij zich had voor of na het plegen van het feit. Ook andere eventuele getuigen die menen die jonge man te hebben gezien worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. ROOKGRANAAT TOT ONTPLOFFING GEBRACHT Maandagavond omstreeks half zes werden omwonenden van de Grote Markt opgeschrikt door een geweldige knal met daarna een geweldige rookont wikkeling. Verschillende zakenlieden dachten dal in hun zaak een ontploffing had plaatsgevonden. De brandweer werd van diverse kan ten gealarmeerd en rukte met groot ma terieel uit, maar zij behoefden niet in aktie te komen. De politie kwam er snel achter dat enkele jongelui met vuurwerk of iets dergelijks waren bezig geweest. Het bleek een rookgranaat te zijn, die men achter de oude Latijnse School, na bij de Grote Kerk tot ontploffing had gebracht. Door de ontploffing van de granaat was een klein brandje ontstaan en werd een fiets, welke daar stond ge deeltelijk vernield. Ongeveer een uur later kon de politie 3 jongemannen uit Venray aanhouden die bekenden de rookgranaat tot ont ploffing te hebben gebracht. Uit het ver dere onderzoek bleek dat er nog twee andere personen bij betrokken waren. Ze varieerden in de leeftijd van 17 tot 24 jaar. De rookbom was door middel van een kabel, aangesloten op een accu, en op enige afstond tot ontploffing gebracht. Zij dachten een geintje uit te halen door de Grote Markt onder de rook te zetten. Men had niet verwacht dat het deze uit werking zou hebben. In de auto van een van het werd een verboden wapen, een ploertendoder aangetroffen en in beslaggenomen, eve- als de gebruikte accu met kabels. Bij het verdere onderzoek is gebleken dat één van het vijftal de rookbom in zijn bezit had. Tijdens zijn militaire dienst in 1982 had hij die rookbom uit zijn kazer ne ontvreemd. De rookbom valt onder de vuurwapenwet. Het vijftal werd aanvankelijk ingeslo ten en werd later huiswaarts gezonden. BRANDJES Venrays brandweer rukte uit voor brand in de Veltumse Kleffen, maar be hoefde nauwelijks op te treden. Het bleek dat de bewoner van een flat in de keuken een pan met eten op het gas had gezet, doch de gehele pan had vergeten. Gevolg oververhitting van de pan, vlam in de pan en in de afzuigkap. Rest: veel rookschade in de keuken, een verkoolde pan en afzuigkap. De bewoner is tegen brand verzekerd. Venrayse brandweer moest uit rukken voor een brandje in de Hoen derstraat waar vermoedelijk door over verhitting brand was ontstaan in de schoorsteen, waarna het houten plafond vlam had gevat. Door kordaat optreden van de bewoners werd de brand op de slaapkamer geblust. De brandweerlie den hebben de situatie bekeken en nog wat nablussing gedaan. Ook moest de brandweer uitruk ken voor het blussen van afvalmateriaal achter de brandweerkazerne. Vermoe delijk hebben kwajongens dat afval op zettelijk in brand gestoken. Ons bericht vorige week in dit blad, betreffende een optie op de voormalige brouwerij De Gouden Leeuw, blijkt niet geheel juist én voorbarig te zijn geweest. De erflater P. Janssen, heeft wel aan „zijn harmonie" bij testament gedacht, maar geen optie op de brouwerij- aankoop verleend. Feit is wel, dat Venrays Koninklijke Harmonie Euterpe, de huisvesting in De Perdstal niet als de meest gunstige er vaart. De afstand tot het centrum is te ver. Dat is dan ook de reden dat men steeds attent is op een mogelijk onder komen in of nabij het centrum. En om die reden ook heeft men terloops de ou de brouwerij bekeken. Mogelijk zou die tot verenigingslokaal om te bouwen zijn maar daarover is nog geen enkel besluit genomen. In ons bericht over de deelname van de basisschool Coninxhof aan de Bluf- kwis, is een kleine fout geslopen. Bij de 5 namen van jongens die als Venrays team aan dat programma medewerkten, vermeldden wij o.a. Taki Nikolaidis. Dat is fout. Het moet zijn Taki Mihoglu. Overigens hebt U woensdag op de t.v. zelf kunnen zien dat het Venrayse team zich prima gedragen heeft en terecht met de eerste prijs huiswaarts keerde. Vrijdag 23 dec.: KNVB zaalv. comp. 19.30 de Wetteling-Baarlo 20.30 dames Venrode 1-de Klomp 21.30 SVCB 3-MVC 2 22.30 de Wetteling 3-Venrode 4 Zaterdag 24 dec.: 14.00-15.00 Turkse jongeren zaalv. vr 15.00-16.00 W.S.W. zaalv. vr. Vanaf 16.00 geen programma. Zondag 25 dec.: Eerste kerstdag gesloten. Maandag 26 dec.: Geen programma. Trefcentrum ge opend. Dinsdag 27 dec.: 12.00-18.00 personeelsver. Verhoeven 18.00-21.00 VCRooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 28 dec.: 09.00-16.00 SVV afd. jeugd zaalv. 18.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 ZVV Venrode zaalv. vr. Donderdag 29 dec.: 09.00-16.00 SVV afd. jeugd zaalv. 18.00-21.30 Manual handbal tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 ZVV 't Huukske zaalv. OOM HAN DE KAART IS MOOI De beste wensen ook aan TANTE COBY Henk, Marion De kleurwedstrijd die wij organiseren i.v.m. de opening lijkt te zijn aangesla gen. Door een aantal kinderen is reeds een ingekleurde plaat in de brievenbus van het PCV (waarin ook de speelo- theek gevestigd zal zijn) gestopt. Zij konden niet wachten tot volgende week. Wie ondanks het afdrukken van de kleurplaat in de Peel en Maas van vorige week, toch nog geen kleurenplaat heeft, kan er alsnog een halen bij mevr. C. ter Beek, Rochusstraat 26 Venray. En jongens en meisjes, denken jullie eraan de ingekleurde plaat moet voor 1 januari worden gestopt in de brievenbus van de peulerspeelzaal aan de Kolkweg De inrichting van de Speel-o-Theek nadert haar voltooiing. Maar gebleken is dat we nog een handige tafel nodig hebben. We denken hierbij aan een niet d te grote keukentafel, die ook nog ge makkelijk te verplaatsen is. Wie een dergelijke tafel heeft en aan de speel-o- theek zou willen geven, kan bellen met Mevr. ter Beek, (04780-82839) Lid worden?! Wie speelgoed wil lenen kan lid wor den van de speel-o-theek. Zoals al eer der gesteld, de speel-o-theek is er voor kinderen lussen 0 en 12 jaar. Zij kunnen dus lid worden, met toestemming van de ouders. Het lidmaatschapsgeld bedraagt ƒ10,- per kind per jaar, voor het éérste kind uit een gezin. Voor het tweede en derde kind uit het gezin bedraagt het lid maatschap ƒ5,-. Het vierde en volgende kind zijn gratis lid. Wie lid is van de speel-o-theek kan een stuk speelgoed lenen voor een perio de van 3 weken tegen betaling van een leengeld van ƒ1,-. Na drie weken (of korter) kan een nieuw stuk speelgoed worden geleend, ook dan weer tegen een betaling van ƒ1,-. Men kan slechts één stuk speelgoed tegelijk meekrijgen of in huis hebben. Verlengen van de uitleen periode is niet mogelijk. Behalve een jaarabonnement, kent de speel-o-theek ook een zogenaamde 5 ritten kaart voor ƒ5,-. Wie een dergelijke kaart koopt, kan dan 5 keer een stuk speelgoed lenen, tegen betaling van het leengeld van ƒ1,- voor een periode van 3 weken. Deze mogelijkheid is er speciaal voor opa's en oma's die kleinkinderen op be zoek krijgen en deze graag willen verras sen met een leuk stuk speelgoed om er tijdens het bezoek (of logeren) mee te spelen. De volgende week zuilen we ingaan op de regels van het uitlenen. Voor de laatste maal in dit jaar kwam de raad van de gemeente Vierlingsbeek in vergadering bijeen en had geen moei te met het nemen van de navolgende besluiten: Beschikbaarstelling van een kre diet van 850,- voor aanschaf van bui tenspel en zandbakmateriaal voor de kleuterschool te Overloon; De verkoop van het pand Soeten- daal 5 te Vierlingsbeek aan de Heer Ver hoeven. Die verkoop vond plaats met instemming van de gehele raad, maar werd wel aan bepaalde voorwaarden ge bonden met betrekking tot een eventue le terugkoop én dat gewaarborgd zullen blijven de parkeermogelijkheden ter plaatse. Een bedrag van 17.958,- werd beschikbaar gesteld voor aanschaf van materiaal voor de vrijwillige brandweer. Een bedrag van 14.416,- werd beschikbaar gesteld voor de reconstruc tie van de Hogeweg. DRIE TEGENVALLERS De raadsvoorzitter deed mededeling, dat het beschikbaar gestelde krediet van 712.700,- voor de reconstructie van de Spoorstraat en het Vrijthof met een be drag van ƒ21.000,- overschreden zal worden; dat het krediet voor de ver bouw van het gemeentehuis, mede door het failliet gaan van aannemer Graat uit Oeffeit, niet toereikend zal zijn en waar schijnlijk met een bedrag van 26.500,- zal worden overschreden; dat de tele fooncentrale voor het gemeentehuis be groot op een bedrag van 50.000,- blij kens de laatste gegevens 67.000,- zal gaan kosten. TWEE MEEVALLERS De aanleg van de riolering voor Holt- hees is gunstig uitgevallen. Er blijft een bedrag over van 204.000,-. Ook bij de ganleg van riolering aan de Broekweg en Rieterweg te Maashees is een bedrag over van 9.000,-. AANKLEDING GEMEENTEHUIS De raad werd overvallen met een voorstel om een krediet beschikbaar te stellen waarvan het bedrag nog niet vol ledig kon worden beraamd. Het is bestemd voor de inrichting van de b. en w. kamer. Het Welfarewerk is bereid de vloerbedekking te knopen. Er zal een kunstwerk voor de wand worden aange kocht, waarbij gedacht wordt te onder zoeken of een in Vierlingsbeek woonachtige kunstenaar iets bruikbaars heeft. De raad zegde zijn medewerking toe. Wel moest het college met de aan koop binnen de perken blijven. WONINGBOUW Het woningcontingent voor hel jaar 1984, zo kon worden medegedeeld, bestaat uit 12 woningwetwoningen, 15 premiehuurwonigen, 15 non-profit wo ningen en 12 premie-A-woningen. FRACTIE OVERLOON De heer van Mill zal in de toekomst als fractievoorzitter optreden van de eenheidslijst Overloon, als opvolger van de heer Van de Pas. FIETSPAD Er zal door de wethouder nog een laatste poging worden gedaan bij de Provinciale Waterstaat om in het aan te leggen fietspad Overloon-Venray, iets veranderd te krijgen. Door het te grote hoogteverschil zal het fietspad vooral voor bejaarden moeilijk berijdbaar zijn. Veel hoop op succes had de wethouder niet. EEN ABONNEMENT WAARD AUTO IN BESLAG GENOMEN Op de kruising Westsingel-Hoen- derslraat brak door slecht onderhoud plotseling het achterwiel van een auto. De auto werd onbestuurbaar en botste tegen een lichtmast op. Die auto werd ingeslag genomen. Even later vond op de Westsingel een aanrijding plaats. In verband met die botsing stond een politieauto, ter be veiliging met optische signalen, op de rijbaan. Een Venrayer stopte zijn per sonenauto op de rijbaan; achter hem stopte ook de personenauto bestuurd door een andere Venrayer. De eerste be stuurder zette vervolgens zijn auto achteruit en lette daarbij onvoldoende op en botste tegen de achter hem staande auto. Het bleef bij lichte scha de. Uit de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum noteerden wij de volgende punten: Het raadsvoorstel om de subsidie aan de Culturele- en Folkloristische j groepen definitief vast te stellen, haalde 1 niet de eindstreep, althans nog niet, hoewel verschillende raadsleden vol lc' l waren over dat voorstel. Het voorstel hield in het totale bedrag, dat aan sub-1 sidie zou worden uitgegeven in deze sec tor, van 55.644,— op te trekken naar ƒ76.740,—. Het grootste bezwaar tegen het voorstel was dal de jongenskoren, naar het oordeel van vele raadsleden, te weinig kregen. Het voorstel gaat nu terug naar de commissie welzijn, waar het dan tegelijk bekeken zal worden met andere verordeningen, welke in voor- bereiding zijn, zoals bijvoorbeeld de sportsubsidie.Wanneer deze verorde ning opnieuw in de raad behandeld zal worden, kon ons niet worden medege deeld. Ook niet of dan de uitbetaling van de subsidie met terugwerkende kracht zal plaatsvinden. HET GEWESTELIJK STRUCTUURPLAN dat een gezamenlijk optreden zou zijn van de gemeenten Sevenum. Horst, Broekhuizen, Grubbenvorst en Meerlo had een langdurige bespreking van de raad nodig. Het ergste bezwaar had men tegen de inlevering van de van 25% naar 10% teruggebrachte aantal te bouwen woningen, ten gunste van de gemeenten Venray en Venlo. De raad zou het liefste zien, dat het te bouwen contingent woningen op de eerste plaats zou bestemd worden voor de eigen inwoners, te meer omdat er toch al zo weinig gebouwd kan worden. De raad ging ermee akkoord dat het college eerst zal afwachten wal de standpunten zijn van de andere vier ge meenten en eerst dan de gevoelens van I de raad kenbaar maken aan het Gewest- i bestuur. AGENDAPUNTEN De heer Werkhoven vroeg duide lijkheid omtrent de voorgenomen ver- koop van een perceel bos te Blitters-1 wijck aan de heer van Meijel. Hij vroeg wat de oorzaak was waarom het bos zo slecht was; of dit te maken had met het nabijgelegen mestfermenteerbedrijf. Het college zag geen problemen en had het volle vertrouwen in de koper, die dat slechte bos wil gaan vervangen door een bos van betere kwaliteit. De raad verkocht toen het betreffende per ceel zonder hoofdelijke stemming. De raad had geen moeite met de vaststelling van de verordening „heling bestrijding". Wel had de heer Vollen- berg er moeite mee dat de ondernemers alles zouden moeten boeken. De raadsvoorzitter verklaarde dat het aanleggen van die boeken noodzakelijk is. Gezien de grote aantallen inbraken en diefstallen welke er plaats vinden is dat een middel tot oplossing van die j diefstallen. Ook riep de raadsvoorzitter meer medewerking in van de inwoners, om als getuigen bij alle mogelijke mis drijven dat aan de politie te melden. Het gemeentelijke rampenplan was voor de raadsleden een goede zaak, alleen vroeg Baron de Weichs de Wenne wel de mogelijkheden te onderzoeken om meer te oefenen. Dat bleek in het verleden reeds het geval te zijn geweest. De straatnaamgeving Cremershof te Wanssum ondervond geen bezwaren. Op de vraag van een van de leden wat er waar was dat het psychiatrisch centrun zijn bouwaanvrage had ingetrokken, 1 kon geen bevestigend antwoord gegeven worden, maar het college had deze geruchten ook vernomen. Wel stond vast dat binnenkort aan de Cremershof zal worden gebouwd. Op eerste kerstdag wordt er in de R.K. Kerk te Overloon het traditionele kerstconcert gegeven, georganiseerd door fanfare Vriendenkring en met medewerking van zangvereniging Loge- ko en het Jongerenkoor. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Er zal een gevarieerd programma ten gehore wor den gebracht. Mevr. M.T. SLEVW-LAKE gediplomeerd pedicure (moderne nageltechnieken: ook voor de ingegroeide nagel) Praktijk: Hoenderstraat 101 (hoek Korte Drilweg) 5801 CJ Venray Uitsluitend beh. na tel. I afspraak Tal. 04780-82260 tuinbouwtractor 12-25 pk evt. met ploeg Tel. 04924-1395 "TE KOOP schaakcomputer, 8 spel- niveau's miniwash Rumbastr. 19, tel. 89594 halfzware/zware SHAG vanaf f2,10 SIGARENMAGAZIJN C. JANSEN GROTE MARKT 22 VENRAY UW VERTROUWD ADRES VOOR EEN PIANO OF ORGEL VAN KLASSE. STEEDS EEN RUIME KEUZE UIT WERELDBEFAAMDE MERKEN! NIEUWSTRAAT 42-44 - VENLO TELEFOON 077-16627 *TE KOOP CBS SPELCOMPUTER 3 weken oud, incl. 3 spelcasselles. Prijs 500,- (nieuwprijs 728,-) Tel. 86187, na 18.00 uur TE KOOP Kerststerren, kerststuk ken, hyacinten, snijbloe men, kamerplanten en droogstukken. Wij ver zorgen ook bruiloften en begrafenissen. Prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1984 Bloemisterij PEETERS Meerloseweg 14 Oirlo Tel. 04787-360 TE KOOP Praktica MTL 3 met standaard-, groothoek-en telelens, prijs n.o.t.k. Haammakerstr. 216 Venray TE KOOP Renault 5 in goede staat ƒ400,- Langeweg 71 Wij zijn gespecialiseerd in het installeren van koelcellen voor cham pignons en asperges. BEL VRIJBLIJVEND NAAR MARCUS KOELTECHNIEK Leunen Tel. 04780-86532 HOLTHEES Mooi gelegen bungalow met garage. Zeer goed geïsoleerd en afgewerkt. Perc. 800 m2. vr.pr. f194.000,- k.k. MAASHEES 2 Onder 1 kap met car port en berging. Ind. hal, woonk., keuken, slpk., douche met 2e toilet, bergzolder vr.pr. f 118.000,- k.k. LEUNEN en VENRAY Halfvrijst. woonhui zen met garage en tuin. Ind. hal, woonk., keuken, 4 slpk., Prijzen op aanvraag WIJ WENSEN U ALLEN PRETTIGE KERSTDAGEN EN EEN VOORSPOEDIG 1984 MflRSen 'jJ HELDEN bv Bel voor vrijblijvende informatie: TEL. 04780-10298 TE KOOP Venray, Scrcnadestraal. Woning. Spoedig te aan vaarden. vraagprijs ƒ112.500,- k.k. Tel. 04780-84760 GLASSERVICE VERF BEHANG MERSELOSEWEG 6 TEL. 81523 VENRAY Is uw bierkoeling detekt? BEL DAN NAAR MARCUS KOELTECHNIEK Leunen Tel. 04780-86532 RESTARIA - SNACKBAR „PETRI" Grotestraat 103 - Venray tel. 04780-81342 DEZE WEEK: HAZEPEPER; aard. Puree, Rode kool, warme Peertjes f 15,- Vers gebakken friet uit eigen keuken YOGA De nieuwe cursussen voor beginners en gevor derden gaan in de tweede week van januari van start. Inlichtingen Marijk® Hamers, tel. 85489 en Heieen Verbeek tel. 85051 WONINGRUIL Wij bieden aan in Oostrum, in rustige buurt, een luxe half- vrijstaand ruim woonhuis met garage; goed onder houden. Fraai verbouwd, tuin op het zuiden. Per ceel 400 m2 Geschatte waarde ƒ185.000,-. Wij vragen, in Venray of direkte omgeving, ouder woonhuis, bij voorkeur vrijstaand, waaraan het nodige gerenoveerd moet worden. Brieven onder nummer 513 AUTOBANDEN: montage en balanceren GRATIS Jan van Nies LANGSTRAAT 31 VENRAY TEL. 04780-87360 TE KOOP eiken tafel 4 massieve stoeien. Bergmeubel, ei ken 200 br. Slaapka mers compl. met kleer kast Eindstraat 12 TE KOOP Saab 900 GLS, okt. '81 45.000 km als nieuw Tel. 86886 TE KOOP motorkettingzaag Pioneer Tel. 04780-85819 TE KOOP GEVRAAGD ingereden c pony Tel. 04782-323 Fl P. JACOBS c zn ELKE FIETS NOG IN 1983 GEKOCHT: GRATIS T.M. 1985 VERZEKERD llal «lacht je maar TE KOOP Oldsmobile 6 cil. auto maat, gas, radiocassette kl. blauw. Tevens geslo ten aanhangwagen v. Rossum Henseniusslr. 10 tel. 82156 Massief eiken bankstel met prachtige kussens speciale aanbieding f 1495,- zolang de vooraad strekt Bankstellen complete woninginrichting P. v. HOUT-JANSSEN B.V. Hoofdstraat 25 Liessel t.o. de Molen TE KOOP verse eieren Broekweg 21 Venray vanaf incl. b.t.w. MobilSelf ServiceStation „DE BURGGRAAF" H.C. DE ROOI Noordsingel 34 - Venray tel. 04780-83560 geopend van 7 - 22 uur Grenen meubelen uit grootmoederstijd Rob van Haaren Maashees Raayveldweg 1 Tel. 04782-262 GRATIS AF TE HALEN Pekineesje, na 5 uur Tel. 04785-523, Ysselsteyn j TE KOOP Woning, ind. Grote ka mer met open haard, luxe keuken met bar, grote serre, tuin met tuinhuisje, 4 slaapka mers, dicht bij centrum. Helfrichstraat 34 Venray Tel. 04780-87177 Prettige kerstdagen en een gezond 1984 wenst U LOONBEDRIJF EWALS Heidseschoolweg 6 Venray NETTE HEER 49 jaar zoekt net be schaafd kosthuis. Liefst in Venray Brieven onder nummer 512 AFHALEN 2 wit-z.warte poesjes Tel. 85234 Rustieke eiken meubelen gecopieerd naar oude modellen Rob van Haaren Maashees Raayveldweg 1 Tel. 04782-262 1

Peel en Maas | 1983 | | pagina 14