GEMEENTEPRAAT VEILIG VERKEER VENRAY NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie, G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Gemeente stapt !°o3 over op lol geluidsarme or: glascontainer mL 4 Gemeentelijk l^ombi-Zwembad re a Gemeente-archief Geschied- en oudheidkundig museum Kerstboom verbranding Bouwvergunning verleend Algemene ont heffing vuurwerk Vuurwapenwet Baatbelasting aardgas Veulen Bestemmingsplan Oostelijke woonwijk Verklaring van geen bezwaar Hinderwet Tips voor stillere brommers Weer een Venrayse school op TV Dr 2 m 4 Met ingang van liet nieuwe jaar zullen o de gemeente nieuwe, en méér, gla- :ontainers worden geplaatst. Met Spe- jaal Transport Deurne, het bedrijf, dat Venray het huisvuil ophaalt, is een mtract afgesloten, dal voorziet in het Jaatsen van vijftien geluidsarme glas- ME lakken op een zelfde aantal lokaties de gemeente. U DAG w 4 £01 loi, zont jaa Elakl Het zijn bolvormige van kunststof rvaardigde bakken, waarvan de wan- *n en bodemdelen zijn uitgevoerd met g&yluidsisolerend materiaal. Bovendien jn de .glasbollen" zodanig geconstru- jrd dat kinderen onmogelijk de flessen Kffleer uit de bak kunnen halen. De ge- :nte Venray heeft gekozen voor een ine glasbol" omdat deze kleur het Ie met de gemiddelde omgeving har- mieert. [Het is de bedoeling dal in plaats van elf lokaties, met ingang van 1 januari op vijftien plaatsen de nieuwe glas- :ken worden geplaatst. Omdat vol- ïs het contrakt de bakken eenmaal week, en indien nodig meerdere ma- per week, zullen worden geledigd, op alle lokaties kunnen worden lstaan met één glasbak. DE LOKATIES [De nieuwe glasbollen" worden op volgende lokaties geplaatst: Grote irkt (deze bak komt terug op de oude lats, waardoor de container aan de loolstraat verdwijnt), Parkeerterrein Henssenstraat, Burg. v.d. (straat (nabij Supermarkt), Winkel- ilrum Veltum, Bongerdstraat (bij J- kt), Winkelcentrum Brukske, Lo- ikplein bij de Rabobank, Merselo t.o. footdorp 15, Watermolenstraat Estrum, Vullingsstraat Leunen en it. Gerardsstraat 15 Oirlo. De nieuwe bak aan de Jan Hens- nslraat zal (als enige in Venray) ge- zijn voor het z.g. platte glas (ka- jtte ruiten, schilderijenglas e.d.). PROEFLOKATIES BOmdat Speciaal Transport Deurne er Sn uitgaat, dat per 2400 inwoners één Sisbak kan worden geplaats, kunnen er Bk in Landweert. Castenray en Veu- jgi, en in de omgeving van de Kruis- jftaat/Antoniusstraat/Franciscusstraai fysbakken worden geplaatst. OOver de plaatsing daarvan wordt eerst «vies ingewonnen bij de wijk- en grpsraden. In Landweert wordt ge- 3cht aan plaatsing nabij de noodsuper- «rkt en in Veulen nabij de supermarkt gn de Veulenseweg. jjSDeze vier glasbollen worden bij wijze Sn proef geplaatst. De nieuwe regeling yert de gemeente een financieel voor spel van ca. 2.250,- per jaar op. ftrkweg 2 - Venray - Tel. 04780-82069 jVrijzwemmen in de Kerstvakantie. |Maandag 26 december. ESLOTEN, 2E KERSTDAG. [Dinsdag 27 december. pO-12.00 en 13.00-15.30 uur. [Woensdag 28 december. DO-12.00 (uilsl. damesuur) en 13.00- (.30 uu: ponderdag 29 december. PO-12.00 en 13.00-15.30 uur rijdag 30 december. 12.00 en 13.00-15.30 uur. Zaterdag 31 december. JO-IO.OO uur. 's Middags geen vrij- 'emmen i.v.m. diplomazwemmen. laandag 2 januari 1984. 12.00 en 13.00-15.30 uur. linsdag 3 januari. '12.00 en 13.00-15.30 uur. /oensdag 4 januari. 12.00 (uitsl. damesuur) en 13.00- |30 uur. mderdag 5 januari. 12.00 en 13.00-15.30 uur. rijdag 6 januari. 12.00 en 13.00-15.30 uur. iterdag 7 januari. 10.00 en 13.00-15.30 uur. Cedurende kerstvakantie iedere mid- 't SPEEL1NSTUIF. VRIJDAG 23 DECEMBER 1983 Nr. 51 Het gemeentearchief zal gesloten zijn op de zaterdagen 24 en 31 december a.s. Op 24 december a.s. zal hel museum geopend zijn van 14.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 31 december a.s. (oude jaarsdag) zal het museum gesloten zijn. Tot en met woensdag 28 december a.s. is in het museum nog te bezichtigen de fototentoonstelling „Venray van 1950 tot 1970". De traditionele kerstboomver branding in samenwerking tussen brandweer en politie zal dit jaar gehouden worden op 4 januari. De verbrandingsplaatsen zijn: het terrein op de hoek van de Kempweg-Westsingel. het terrein achter aanne mingsbedrijf Nelissen, te berei ken over de Henri Dunantstraat (onder viaduct door, le weg links en meteen links). De bomen kunnen worden ge bracht lussen 16.00 en 17.15 uur waarna om 17.30 uur de verbran ding begint. Voor iedere ingeleverde boom ontvangt men een bon, waarmee men kan meedingen naar een aantal prijsjes. De prijswinnaars worden bekend gemaakt in Peel en Maas van 12 januari a.s. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 21 december 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, lel. 83838, toestel 354. het bouwen van een woning aan de Rouwkuilenweg 30, t.n.v. M.J.M. van Asten; het bouwen van een kraam- en zeugenstal aan de Twistweg 10, t.n.v. A.J.M. van Hoof; het uitbreiden van een fabriek scomplex aan de Maasheseweg 83, t.n.v. Inalfa nv; het verbouwen van het woonhuis en bedrijfsruimte tot 2 wooneenheden aan de Hoebertweg 29 t.n.v. M. Philip- sen; het aanbrengen van luifels aan de hoek Grote Markt-Grotestraat, t.n.v. Expl. Mij Marius bv; het verbouwen van de berging/hobbyruimte aan de Houza- gerstraat 9, t.n.v. M. Zegers, het uitbreiden van de zeugenstal aan de Veulenseweg 32, t.n.v. J.A.M. Hagens; hel uitbreiden van de fokvar- kensstal aan de Veulenseweg 32, t.n.v. J.A.M. Hagens; het aanbrengen van een luifel aan de Julianasingel 32, t.n.v. AMRO- BANK nv; het uitbreiden van de meubelma kerij aan de Hulst 2, t.n.v. J.J. Mater; het bouwen van een schuurtje aan de Adelbertweg 19, t.n.v. M.T.A.J. Arts; het verbouwen en uitbreiden van de gebouwen electro-techn. installatie buro aan het Lovinckplein 6, t.n.v. Gebr. Keijsers bv; het vernieuwen van de buitenber ging voor gasflessen aan de Maashese weg 79, t.n.v. Custers Hydrolica bv; het bouwen van een garage aan het Lovinckplein 6, t.n.v. gebr. Keijsers bv; het verbouwen van een gedeelte van de woning tol bedrijfsruimte aan de Patersstraat 2, t.n.v. L. Aquarius; het uitbreiden van de varkensstal aan de Deurneseweg 150, t.n.v. P.J.C. van Ass; het bouwen van een tuinberging aan de Everestlaan 3, t.n.v. J.M.J. Arts. Venray, 23 december 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De burgemeester van Venray, gelet op artikel 3, lid 2, van de Algemene Politie verordening Venray, besluit: I. een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het in artikel 57a, lid 2 van de Algeme ne Politieverordening Venray ver vatte verbod om op of aan een weg of op een voor het publiek toegan kelijke plaats vuurwerk te bezigen of bij zich te hebben, als bedoeld in de lijst van vuurwerken (letters A t.m. K), genoemd in artikel 4, lid 1, onder f, van het Reglement Gevaar lijke Stoffen (RGS); II. de ontheffing te beperken tot het vuurwerk als bedoeld onder de let ters A, B, C, D, F, G, 1 en J en tot de periode van: 30 en 31 december 1983, voor wat betreft het bij zich hebben; 31 december 1983 na 8.00 uur tot 1 januari 1984 2.00, voor wat betreft (het bij zich hebben en) het bezigen (afsteken); 111. aan de ontheffing de voorwaarde (hel voorschrift) te verbinden, dat het bezigen van vuurwerk geen ge vaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast mag veroorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie strekkende tot bescher ming van voornoemde belangen, stipt moeten worden opgevolgd. Venray, 23 december 1983 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. TOELICHTING Op grond van vorenstaande onthef fing mag gedurende de daarin vermelde tijd het volgende vuurwerk in het open baar worden afgestoken. zichzelf, al dan niet voortdrijvend vuurwerk, waarvan de houder na ont steking al dan niet geheel of gedeelte lijk uil elkaar springt, zoals rotjes, kanonslagen, zevenklappers, Ro meinse kaarsen, Bengaals vuurwerk zonder ontstekingskop, vuurpijlen met of zonder knaleffect, voetzoekers en luchthuiiers (letters A t.m. D van RGS); kamervuurwerk, zoals boscocilin- ders, confettiebommen en cotillen- vruchten, fop of schertsvuurwerk, zo als knalpennetjes, knallucifers, knalstenen en flitswatten; bobbytraps of trektouwtjes en derbyplaatjes (let ters F, G, 1 en J van RGS). Het gebruik van zogenaamd „klein vuurwerk", zoals wonder kaarsen, Ben gaalse lucifers en klapperjtes (amorces), was reeds toegestaan (letters E en H van RGS). sinds de inwerkingtreding van het Vuurwerkbesluit op 1 november 1982 is het verboden vuurwerk te ontbranden dat een hoger geluidsniveau dan 150 de cibel veroorzaakt. Genoemd besluit strekt tot het voor komen van ernstige gehoorschade ten gevolge van hard knallend vuurwerk. Evenals vorig jaar is liet tijdvak waar binnen vuurwerk ma/ worden afgesto ken (gebezigd) sterk beperkt. Met model-bepaiingen van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, die van rijkswege zeer worden aanbevolen, wordt op dit punt landelijk naar unifor miteit gestreefd. Dat alles in het kader van maatregelen tegen de geluidshinder. Regionaal is daar al gevolg aan gegeven en dat wil zeggen dat in de meeste Noord-Limburgse gemeenten, overeen komstig bovenstaande ontheffing, het volgende zal gelden. a. verkoop vuurwerk op 30 en 31 decem ber aan personen boven 16 jaar; b. afsteken vuurwerk op 31 december vanaf 8.00 tot (1 januari 1984) 2.00 uur. De burgemeester van Venray, hoofd van plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten behoe ve van de houders van een algemene of bijzondere machtiging tot het voorhan den hebben van vuurwapens of munitie bekend, dat het merendeel van deze machtigingen op 15 januari 1984 zijn geldigheid verliest. Wie na voormelde datum houder van een geldige machtiging wenst te blijven dient zijn machtiging tijdig ter verlen ging aan te bieden of een nieuwe mach tiging aan te vragen. Ingevolge de wet wordt een machtiging alleen verleend voor zover enig redelijk belang dat vor dert en misbruik van de machtiging of van het vuurwapen niet te vrezen is. Bij vernieuwing van de machtiging dienen twee recente pasfoto's te worden bijgevoerd. Bij verlenging is zulks niet nodig. Aanbieding of aanvraging van de machtiging kan vanaf heden geschieden bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de gemeente (Kamer 119). Venray, 23 december 1983. de burgemeester voornoemd H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij Konink lijk Besluit van 21 november 1983, nr. 9, is goedgekeurd het besluit van de raad dezer gemeente van 22 februari 1983, nr. R 138, tot vaststelling van de „Ver ordening tot wijziging van de verorde ning op de heffing en invordering van een baatbelasting uitbreiding 1981 van het aardgasnet in het kerkdorp Veulen". Deze verordening treedt in werking op de eerste dag, volgende op die waarop de kennisgeving van de konin klijke goedkeuring is ontvangen, zijnde 2 december 1983, met dien verstande, dat de belasting wordt geheven met in gang van het op 1 januari 1982 begin nende belastingjaar. Voornoemd besluit ligt vanaf heden gedurende drie maan den voor een ieder ter inzage op de afde ling financiën en belastingen van de se cretarie, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 132. Venray, 23 december 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 13 december 1983 een herziening van het bestemmingsplan „Oostelijke Woon wijk" in voorbereiding heeft verklaard voor percelen gelegen op de hoek van de Oude Oostrumseweg en de Pr. Ire- nestraat. Het voorbereidingsbesluit houdt ver band met de voorgenomen uitbreiding van een gereedschappenfabriek met kantoorruimte. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende en als zodanig ge waarmerkte tekening ligt ingaande he den voor een ieder ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 23 december De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 12 december 1983 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 50, lid 8 van de Woning wet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de ge vraagde bouwvergunning voor: het bouwen van een tuinbouwkas op perceel S 745, gelegen aan de Erica- weg 5 te Oirlo, t.n.v. Maatschap v.d. Mortel, Sambeeksedijk 4 te St. Antho- nis. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 23 december 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 14 december 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: E.T. Hendriks, Beekweg 64 te Merselo, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een propaanopslagtank met aftapinstallatie, gelegen aan de Beekweg 64 te Merselo; L. Zanders, Zandhoek 11a te Oirlo-Venray, voor het uitbreiden wij zigen van een legkippenhouderij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen en waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Zandhoek 11a te Oirlo; W.H. Louvet, Drabbelsweg 4 te Veulen-Venray, voor het uitbreiden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Drabbelsweg 4 te Veulen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, HOUDT VT VEILIG EN ZACHT. ROND DEZE NIEUWJAARS NACHT HENK vwensnt Maar liefst twee van elke drie Neder landers hebben last van lawaai. Volop reden dus om iets tegen lawaai te doen. Ook bromfietsers kunnen daartoe bij dragen. Voor hen de volgende tips van de Nederlandse Stichting Geluidshin der, die onder meer met Veilig Verkeer Nederland deel uitmaakt van de stich ting Goed Brommen. ter inzage en wel van 23 december 1983 tot 23 januari 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog1 elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 23 januari 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 23 december 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. 1. Gedraai aan de gashandel als je voor eer verkeerslicht staat te wachten kost benzine en levert er gernis, stank en lawaai op. 2. „Sportief" wegscheuren maakt al leen maar een negatieve indruk en brengt je nauwelijks eerder op je bestemming. 3. Maak niet te veel toeren, het is slecht voor je brommer en je porte- monnaie. 4. Met een verprutste uitlaat ga je niet harder en rijdt je duurder. 5. Een verrotte uitlaat maakt gewoon veel lawaai en de conditie van je bromfiets gaat zienderogen achter uit. Vervang 'm voor een stillere. 6. Sportuitlaten zijn echt verboden. Als je aangehouden wordt, kan de brommer zelfs in beslag genomen worden. 7. Met een opgevoerde brommer kun je heel snel in contakt komen met een medeweggebruiker en ....met de politie. 8. Gebruik een normale bel en dan nog maar alleen als het echt nodig is (een claxon is niet toegestaan) 9. Maximumsnelheden zijn er niet voor niets. 10. Rij veilig en zuinig. Door attent te rijden kun je rustiger schakelen en remmen. 11Laat je brommer controleren op ge luid. 12. Hou je van crossen, doe dat dan op een veld dat daarvoor speciaal is aangewezen; op alle andere plaat sen mag het niet. En als je toe bent aan een nieuwe bromfiets, let dan eens op het geluid dat hij maakt. A.s. vrijdag 23 december mogen drie kinderen van de openbare lagere school „De Flierefluit" naar de opnamen van het school-t.v. weekjournaal. De drie kinderen. Marijke Wonodikromo, Be- nita van der Zee en Satisch Jagroep mo gen tijdens de uitzending de oliebol 1983 uitreiken, de bekende vraag voor de scholen stellen aan de winnar en meezin gen met „het lied". De bedoeling van het school-t.v. weekjournaal a.s. vrijdag is de uitrei king van de kerstster 1983 en de oliebol 1983 aan een Nederlandse vrouw of man die positief of negatief in het nieuws is geweest. De inzending van klas zes van „De Flierefluit" behoorde lot de winnaars. Daarom mag Benita de oliebol 1983 uitreiken, Marijke de vraag aan de oliebol stellen en Satisch samen met Jantine en Fred het lied zingen. De uilzending van dit school-t.v. weekjour naal is a.s. vrijdag 23 december om 11.00 uur op Ned. I

Peel en Maas | 1983 | | pagina 13