JIMFERS Muziekschool Venray twaalf en 'n half jaar jong Ruitersport DUIVENSPORT BOWLING BOND VENRAY sdrijfsbowling competitie BADMINTONCLUB RED CAPS VENRAY Mixed Hockey Club Venray jbc venray80 TRIMCLUB NAUWE SAMENWERKING VAN MUZIEKSCHOOL VENRAY MET LEERLINGEN- EN OUDERRAAD SPROKKELINGEN Brabant van de zonnige kant gen maandag. bwn-Magic Line 0-4 Wizzard-Real Strikers 4-0 Raak-SVC'B 0-4 Encounters-Pinhunters 2-2 gen dinsdag. iïwo-Slrikers 3-1 Lsigma's 3-1 |rs-Club Up 52 3-1 f-Red Arrows 0-4 de maandag lijkl Pinfall Wizzard f te scheiden van de rest. Nog een ijd en de helft van de competitie p, dus zullen ze onbedreigd „Her ster" worden. De voorsprong op ihunters bedraagt 7 punten. In de helft van de competitie blijft nog alles mogelijk zolang de zo dicht bij elkaar blijven staan, erschil tussen nr. 2 en 6 is nog niet meer dan 8 punten, de dinsdag waren er afgelopen ag verliespartijen voor de nrs. 1 /an de ranglijst, de Sigma's en de rs. Aangezien op de dinsdag niet ams evenveel wedstrijden hebben :ld is de ranglijst wat vertekend, mms, die weliswaar op de derde staan, staan er relatief het beste Ze hebben 35 punten maar 2 fijden minder gespeeld. Twee Tijden kunnen maximaal 8 punten :ren en dat zou de Returns met prong op de eerste plaats brengen, uitwisseling met Liessel, waarvan ste wedstrijd op 10 dec. in Liessel :ld werd, is voor Venray niet zo begonnen. Nadat de scores opge varen bleken onze bowlers 864 n te kort te komen (17.264-16.400) 'ordt dus een zware klus in Venray januari. Maar net als bij andere en blijft ook bij bowling de bal Bowling Bond Venray wenst ten Prettige Kerstdagen. (gen 15 december: Xerox-H. Clephas BV 2-2 |2-Bowling Bistro Venray 1-3 eiland Mat. Serv. Nelissen Timmerfabriek 1-3 ï2-Torro 1 1-3 der het toeziend oog van „coach" Clephas haalden zijn mannen een |enstukje uit. Koploper Rank K moest twee punten inleveren. De game werd met 646-601 door Xerox gewonnen. In de tweede waren de rollen totaal omge- Grad Willems enC. Ijzendoorn. den 146*resp. 152, waardoor een uime gamewinst werd binnenge- I: 695 tegen 605. de laatste game ging het hard tegen {Een game score van 191 pins voor van Houten leek de R.X.-zege j te stellen, maar dankzij een eind- tje scoorde Hans Swinkels 173 waardoor de game winst met >71 wel voor Rank Xerox was, het verschil was te klein om de II pinfall te winnen: 1697 tegen voor H. Clephas BV: Irro 2 wist Bowling Bistro Venray Inverwacht puntje af te snoepen. In neede game waren A. van Meyel (34 pins en J. Groenen met 141 pins op dreef, waardoor deze game 678 tegen 640 duidelijk werd ge- Den. Bij Bowling Bistro Venray (de „debutante" José Peters een |e partij met haar serie van 330 i „broederstrijd" tussen Amstel- :Mat. Serv. en Nelissen Timmerfa- i werd door de „timmerlieden" dik Innen. De grote man bij Nelissen was W. Minten. Met 152 en 163 Ikte hij een totaalscore van 525 1 Alleen de tweede game bracht t voor A.M.S. vooral dankzij een le 160 score van P. Houben. Of er deze wedstrijd een meters hoge ilting van gebruikte bowlingballen :n de nieuwe hal van Nelissen Tim- fabriek en de hal van A.M.S. zal Sen opgetrokken kon niet worden 'stigd. Orro 1 startte tegen Nestlé 1 ener- Met enkele goede gamescores (165 r A. Poels en 151 voor J. Jacobs en acobs) werden de eerste twee punten lengehaald. In de laatste game wis tic Nestlé-mannen de eer te redden. 588-565 bleven zij Torro 1 een (lengte voor. Hand in poule 2: owling Bistro Venray 12 p. ank Xerox 12 p. (dissen Timmerfabriek 9 p. (orro 1 8 p. imstelland M.S. 8 p. I. Clephas BV 6'/2 p. festlé 2 ö'/ip. 'orro 2 2 p. Maandagavond 12 december speelde DC Venray haar derde uitwedstrijd te gen RDS te Sint Oedenrode. Deze vere niging is een nieuwkomer in de eerste klasse en de Venrayers achtten winst kansen aanwezig. Uiteindelijk werd ook inderdaad de eerste overwinning ge boekt, zodat nu het degradatiegevaar enigszins is geweken. Wel hebben de Venrayse dammers met een sterke opstelling er hard voor moeten knokken. Dat bewijst wel het feit, dat er na drie uur spelen op nog geen enkel bord van enig voordeel spra ke was. Maar daarna begonnen de pun ten aan Venrayse kant snel binnen te ko men. Zaal boekte op slagvaardige wijze zijn eerste overwinning en spoedig volg den Wester en Noyens zijn voorbeeld. Ook Berhitu rook de winst maar hij wil de deze al te gretig binnenhalen en moest toen met remise genoegen nemen. Toen kwamen de tegenvallers. Tijssen moest na taaie tegenstand in een lang dameindspel tenslotte opgeven. Bakker had een gunstige stand maar kon niet tot winst komen en Jacobs maakte in een zuivere remisestelling een onbegrij pelijke blunder. Een punt was er nog nodig en daar zorgde Batist voor, die op het tweede bord een verdienstelijke re mise wist te bereiken in een lang dam- meneindspel. Om kwart voor een was het pleit pas beslist. De laatste twee wedstrijden volgen op 2 en 17 januari. Ook daar zijn er voor DC Venray zeker winstkansen aanwe zig. We zullen maar hopen dat de Ven rayse dammers ook dan hun ranglijst positie nog wat kunnen verbeteren, want slechts een overwinning plus twee gelijke spelen is nog een te mager resul taat. De volledige uitslag: RDS-DC VENRAY 8-10 1P. v. Erp-A. Noyens 0-2 2. M. v. Erp-H. Batist 1-1 3. P. v. Hoof-T. Peek 1-1 4. H. v.d. Veen-M. Berhitu 1-1 5. W. Broeke-A. Wester 0-2 6. T. Boley-T. Zaal 0-2 7. M. v. Berkel-F. Jacobs 2-0 8. R. Kremers-M. Bakker 1-1 9. J. Maassen-M. Tijssen 2-0 basket-ball club venray Uitslagen afgelopen weekend: Heren 1-PSV Almonte 50-51 J ongens j u-Con Brio 30-44 Heren 2-Gennep Cougars 3 45-24 Dames 1-Dames Gianst 35-85 Black Out-Meisjes kad. 31-26 Mini's-Deurne 20-64 Heren 3-Sjoko2 36-41 Que Vadis-Dames 2 20-18 Mededelingen: Willen al diegenen die nog kerrst- kaarten of geld van deze aktie hebben dit zo snel mogelijk inleveren bij Kees Spitters, Verdistraat 40. De komende twee weken is er geen competitie, op disndag 27 december en vrijdag 30 december is er geen training' Op 3 januari 1984 start dus de training weer. Het bestuur wenst alle leden en bekenden prettige feestdagen en een voorspoedig en vooral sportief 1984. Uitslagen en afvaardiging van de Kring Venray voor de Gewest. Indoor Kamp. Dress.: Klasse B-II: 1. N. Coenen Venray, Perena 2. E. v. Bergen Ottersum, Tanja 3. S. Bindels, siebengewald, Santilana B 4. Tw. Willems Meerlo, Winston 5. E. Willems Meerlo, Estorik Klasse L-I: 1.1. Bovee Ysselsteyn, Tiener 2.1. Brands-Verheggen Genn.,PoIIyana 4. P. Brongers Venray, Tanja Klasse L-1I: 1. M. Geurts Bergen, Uron 2. M. Jenniskens Ysselsteyn, Varisiet 3. M. Sanders Heijen, Samson 4. P. Philipsen Ysselsteyn, Tobias 5. G. Wintjens Venzelderheide, Urban Klasse M-I: 1. M. Spies Ottersum, Paradiso 2. L. Willems Meerlo, Unesta 3. Fr. Verheijen Ysselsteyn, Selector Klasse M-II: 1R. Laarakkers Ottersum, Talis 2. A. Arts Merselo, Piothar Klasse Z-I: 1L. Willems Meerlo, Turbulent 2. P. Kuenen Leunen, Olaf K. 3. G. Houwen-Vermazeren Afferden Tamella Klasse Z-II: 1H. van Ijzendoorn, Afferden, Opt. 2. J. Vlemmix, Orex 3. H. van Ijzendoorn Afferden, Nugget 4. J. Philipsen Ysselsteyn, Nicolon Kompetitteuitslagen 18 dec. 1983: BBC 1-Venray 1 4-4 Venray 4-KBC 5 6-2 A.s. weekend geen kompetitiewed strijden. BBC 1-Venray 1 4-4 Op een erg vroege en gladde zondag morgen toog het le team naar Bocholtz. In de thuiswedstrijd had men gelijkge speeld, dus het zou daar ver in het zuiden wel een heel karwei worden. Zoals de uitslag weergeeft, ging het gelijk op, en na enige driesetters kon er toch nog een gelijkspel uitgesleept worden. Moe en redelijk voldaan keerden ze na ongeveer een hele werkdag veilig thuis. De tweede plaats in de groep hebben ze nu vast in han den. .Venray 4 KBC 5 6-2 Vóór de wedstrijd zou men getekend hebben voor deze uitslag tegen dit sterke KBC. Ondanks een aantal partijen die in 3 games moesten worden beslist, won men toch met overtuigende cijfers. ZAALTRAINING: Honkbal: Pupillen 8.30- 9.30 uur Adspiranten 9.30- 10.30 uur Junioren 12.00-13.30uur Senioren 13.30-15.OOuur in zaal Brukske. Eerste training is op zaterdag 7 januari. Softball: Senioren 9.00 uur in zaal Coninxhof. Eerste training op 6 januari. Algemene Ledenvergadering De algemene ledenvergadering is op 17 januari in De Springplank aan de Beukenlaan. Teambespreking Honkbalsenioren: Op 10 januari is er een teambespre king voor alle honkbal senioren-leden. Alle spelers zijn verplicht bij de team bespreking aanwezig te zijn. Afmeldin gen bij Henk de Römph, Gijs Gom- mans. Met opgaaf van reden. Wist U dat: Honkbal helemaal niet duur is. De contributie bij Red Caps al meer dere jaren niet verhogd is. Clubavond: De clubavond is op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur in de Spring plank aan de Beukenlaan. De Muziekschool Venray bestaat 12Zi jaar. Geen nieuws meer voor U, want wij hebben dit feit al eerder uitvoerig onder uw aandacht gebracht. Zo heeft U de afgelopen weken vrij veel kunnen lezen over het reilen en zeilen van de Muziekschool Venray. Onder werpen waren: De Hafa-opleidingen, een open dag, uitreiking van de IVM- getuigschriften, graden-toetsen en nog veel meer. Het is begrijpelijk dat U in deze berichtgeving niets of nauwelijks iets tegenkwam over de Leerlingen- en Ouderraad van de Muziekschool. Toch is dimad er. Hoe functioneert die? Welke bijdrage levert een vertegenwoordiging van leer lingen en ouders aan het geheel? Hieronder een korte uiteenzetting. De geschiedenis van de Leerlingen- en Ouderraad van de Muziekschool Ven ray is vrij jong; zo'n 6 jaar jonger dan de jubilerende Muziekschool zelf. Eind 1976 werd op verzoek van het bestuur van de „Sfichting Bevordering Muziekonderwijs Venray" en de direk- Uitslagen van het laatste kompetitie weekend van 1983: Dames asp. HVN 3-Manual 10-4 Dames pup. Loreal 3-Manual 6-11 Heren pup. Manual-Fancom/Bevo 4-10 Heren asp. Manual-Alcides 4-10 Herenb sen. Grathem 1-Manual 1 17-21 Dames jun. Vesta 2-Manual 1 8-4 Dames sen. 2 Manual 2-Alcides 3-3 Dames sen. 1 Manual-HBS 23-17 Heren sen. 2 Manual 2-Athene 15-13 Grathem-Manual 17-21 Manual opende in Grathem fel en goed. Enkele vloeiende combinaties leverden snel een 0-2 voorsprong op. Deze voorsprong van 2 doelpunten bleef gehandhaafd tot 3-5, waarna Manual vooral scorend door het midden uitliep naar 3-8. Maar net zelfs 1 man meer kon deze voorsprong niet worden uitgebreid. Onvoldoende uit stappen leverde Grathem vrije schiet kansen op, waarvan zij goed profiteer den. Ruststand 11-13. Meteen na rust werd het 12-13 waarna het zeker 10 minuten duurde voordat Manual weer kon scoren. Door slecht verdedigen kon Grathem steeds dichtbij blijven. Een 2-minuten straf bij Grathem werd nu wel goed uitgebuit en een voor sprong van 4 doelpunten opgebouwd, die tot aan het laatste fluitsignaal bleef gehandhaafd. Eindstand 17-21. Manual-Zonnebloem De wedstrijd tegen Zonnebloem werd een strijd mer 2 totaal verschillende helften. Na een gelijkopgaand begin 2-2, nam Manual het heft stevig in handen en toonde zich zowel aanvallend als verdedigend heer en meester. Manual liep uit tot 11-4, waarna Zonnebloem in de laatste seconde van de eerste helft een vrije worp kon benut ten 11-5. In de tweede helft echter werd Manual volledig weggespeeld. Enorme fouten in de verdediging stelde Zonne bloem keer op keer in staat simpel te scoren, terwijl er in de Manual-aanval te weinig druk was om Zonnebloem werkelijk in de problemen te brengen. Langzaam maar zeker kwam Zonne bloem dichterbij, terwijl Manual enkele prachtige kansen onbenut liet. In een tumulteuze slotfase kon Zon nebloem een voorsprong nemen en daardoor alle Venrayse tegenstand breken: 19-22. Het programma voor 7 en 8 januari is nog niet bekend. Wij wensen iedereen fijne feestdagen en voorspoedig 1984 toe. Uitslagen Zaalhockey: Meisjes BI: Groen Wit-Venray 0-3 Blerick-Venray 1-7 Jongens Al: Sittard-Venray 2-16 Dames 1 Deurne-Venray 8-2 HUAC-Venray 10-3 Heren 1 Venray-Maastricht 3-9 Venray-Horst 7-5 Heren 3: Venray-Sittard 3 1-9 Maastricht 2-Venray 3 11-2 Programma zaterdag 7 jan. '84: in sporthal Maastricht: Jongens Al: 11.30 Maastricht-Ven ray Zondag 8 jan. '84: in sporthal Geleen: Dames 1 20.15 Maastricht-Venray 21.45 Geleen-Venray In sporthal Venlo: Jongens BI: 9.45 Weert-Venray 10.30 Tegelen-Venray In sporthal Weert: Heren 1 17.45 Basko-Venray 18.30 DVS-Venray In „De Welteling": Heren 2: 18.30 Venray-Nuenen 2 19.20 Venlo 3-Son 2 20.10 Venlo 3-Nuenen 2 21.00 Venray-Son2 Zaalwacht: 18.30-20.10: W. Schoevers 20.10-21.50: J.v. Kessel Scheidsrechters: Ruud Poels en Marcel Holla E. Craghs en Karei van Soest Namens MHCV wens ik U allen pret tige kerstdagen en een voorspoedig 1984 toe, Op maandag 26 december (2e Kerst dag), organiseert J.B.C. ,,'t DUPKE" een Kersttoernooi in de Manege De Molenheide te Schijndel. De inschrij ving sluit op 24 december. Deelname maximaal 64 tripletten. Verdere informatie kan worden inge wonnen bij het secretariaat van de Jeu de Boule Club Venray 80. De geplande spelregelavond kan wegens omstandigheden voorlopig niet doorgaan. Het Bestuur wenst alle leden en familie een Zalig Kerstfeest en een goed 1984. Onze aktiviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op hel Ballonzuilcircuit. We vertrekken om 8.00 uur vanaf Cooperbaan Bee- kweg. Donderdagavond vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op hardere ondergrond voor langere af stand, Route Singels Venray Trimmers Maandag 2e kerstdag, op het Rank Xeroxcircuit een gevarieerd looppro gramma. We verzamelen en vangen aan om 9.00 uur bij ingang parkeerplaats Rank Xerox. Woensdagavond om 21.00 uur gym zaal Watermolenstraat voor gevarieerd trimprogramma. Inlichtingen: P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. P.D.V. DE ZWALUW Lot nr. 3911 en 1656 zijn nog niet af gehaald. Dit kan alsnog bij J. van Kessel, Ardennenlaan 8, tel. 80146. Heden vrijdagavond bijeenkomst van alle medewerkers van de kampioenen dag. Men kan zich nog steeds opgeven voor deelname aan de hoktenloonstel- ling, welke op 7 januari begint. teur een aantal ouders van leerlingen be naderd voor een eerste kennismakings bijeenkomst. Het bestuur wilde komen tot de benoeming van een voorlopige oudercommissie, een gang van zaken die dit bestuur overigens zelf als „on democratisch" betitelde. Zo'n eerste benoeming was echter uit nood geboren omdat hier geen sprake kon zijn van vertegenwoordiging van ouders „per klas". Afgezien misschien van de IVM-opleiding was en is er immers op de Muziekschool geen sprake van echt klasse-onderwijs. De totstandkoming van een ouder commissie werd vooral gestimuleerd door het bestuur, om, zoals werd ge zegd, „een klankbord te vormen voor bestuur, direktie en docenten". De voorlopige oudercommissie werd dus benoemd en na goedkeuring van het huishoudelijk reglement (mei '77) kon het predicaat „voorlopige" vervallen. Een van de grote daden van de toen malige oudercommssie was ter gelegen heid van de officiële opening van de nieuwe huisvesting in het oude Gemeen tehuis op zaterdag 24 maart 1979. Als blijk van waardering voor het werk van de Muziekschool werd een ge schenk aangeboden, zijnde een start kapitaal van een fonds, te gebruiken om extra voorzieningen te kunnen treffen om het musiceren voor lichamelijk gehandicapten mogelijk te maken. Na een toch wat moeizame beginpe riode werd begin '81 besloten om over te gaan van de oudercommissie naar de Leerlingen- en Ouderraad in zijn huidige vorm. De naamsverandering zegt het al: In deze raad werd naast ouders ook plaats germaakt voor oudere leerlingen. In het nieuwe „Reglement voor de Leerlingen- en Ouderraad van de Muziekschool Venray" werd bovendien vastgesteld dat uit de raad een vertegen woordiging in het Stichtingsbestuur kon worden voorgedragen. Dit werd in juni '81 een feit, uiteraard toegejuichd door de LOR (de gangbare afkorting voor de Leerlingen- en Ouderraad) omdat het de kontakten weer een stuk verstevigde. Artikel 2 van bovengenoemd regle ment zegt over het doel van de LOR: „De raad heeft tot doel de harmoni sche muzikale ontwikkeling en ont plooiing van de leerlingen te bevorderen door nauw samen te werken met andere geledingen van de school". Een hele mondvol, maar het komt er gewoon op neer dat de raad de Muziek school zoveel mogelijk wil helpen om alles zo goed mogelijk te doen. Een geregeld en goed kontakt met bestuur en direktie, waaraan het overigens niet ontbreekt, is daarbij uiteraard een eerste vereiste. Op de lijst van aktiviteiten en plannen van de LOR staan dan ook de meest uiteenlopende onderwerpen. Eén daar van hebben wij U al genoemd: Het beheer van een fonds voor onder andere aangepaste muziekinstrumenten. On langs is in deze krant nog een artikel geplaatst, waarin het bestaan van dit fonds werd benadrukt. Toch is er tot nu toe weinig gebruik van gemaakt. Voor andere zaken hebben wij de verslagen nog een geraadpleegd. Een paar punten hieruit: Deelname aan de werkgroep „Marketing Muziekschool 1982" (Een werkgroep, die een wat ruimer bekend heid aan de Muziekschool moet geven). Hierbij werden door de LOR diverse suggesties aangedragen. Steunen en publiceren van de Reso lutie van de Gezamenlijke Ouder/Leer lingraden in verband met de dreigende bezuinigingsmaatregelen van het toen malige Ministerie van CRM, nu WVC. Medewerking bij het organiseren van diverse evenementen, waaronder blokfluitdagen en jeugdvierdaagse. Verstrekken aan de leerlingen van bulletins met mededelingen van de LOR. Het houden van een enquête onder leerlingen die stoppen met hun muziek studie. Mogelijk zijn daar oorzaken uit te halen waar iets aan te doen is. Zoals gezegd, dir zijn maar een paar zaken waar de Leerlingen- en Ouder raad zich de afgelopen jaren mee heeft beziggehouden. Daarnaast staan nog genoeg aktuele onderwerpen op de agenda. Wij denken daarbij onder meer aan het bestuderen van de mogelijkheden voor gezinskor ting, het verder uitwerken van de plannen voor deeltijdlessen en het sti muleren van de vorming van ensembles voor gevorderden. Een vurige (maar door geldgebrek voorlopig gebluste) wens van de LOR is ook nog steeds om tot een echte schoolkrant te komen. Door het lidmaatschap van het Landelijk Ouderberaad Muziekscholen (LOM), onderdeel van de Stichting Overleg Muziekonderwijs in Nederland (SOM), wordt de Leerlingen- en Ouder raad in Venray ook regelmatig op de hoogte gehouden van de landelijke zaken en ontwikkelingen. De Leerlingen- en Ouderraad stelt met nadruk dat deze zeker niet alleen als klantenburo gezien wil worden, wat niet wegneemt dat de raad eventuele onge noegens graag verneemt; mogelijk re sulteert dit in een bruikbaar idee voor verbetering. Klachten kunt U trouwens altijd kwijt. Zowel het bestuur van de Stich ting als de direktie van de Muziekschool stellen zich steeds positief op tegenover kritiek en suggesties, of die nu komen van de LOR of direkt van de ouders en leerlingen. Eén ding is zeker: Na een aarzelende start is een meedenkende vertegenwoor diging van ouders en leerlingen bij de Muziekschool Venray nu een feit ge worden; een samenwerking waar het muziek-onderwijs in Venray en omstre ken alleen ma" beter van wordt. daar ben je LEKKEFC'uit UIT DE BEGROTINGSBEHANDELING Nadat bij de begrotingsbeschouwin gen de diverse raadsfrakties uitvoerig hun zienswijze op de begroting 1984 hadden kenbaar gemaakt, hebben b. en w. in eerste instantie schriftelijk op al die op- en aanmerkingen gereageerd. Wij brachten u daarover reeds uitge breid verslag. Vorige week maandag en dinsdag had dan de verdere behandeling van de Venrayse gemeentebegroting plaats. Ook daarvan brachten wij reeds verslag en ook deze week treft u nog enkele artikelen daarover in dit blad aan. Resten ons nog wat sprokke lingen die we hieronder afdrukken. De Partij van de Arbeid blijft er bij dat de jaarlijkse Oranjefeesten niet ten koste van de gemeente dienen te gaan. Dus afschaffen. En de subsidie aan de Carnavalsverenigingen zouden niet in twee jaar afgebouwd moeten worden, maar nu ineens. Wethouder van Oers (en kennelijk ook de meerderheid van de- raad) was het daar niet mee eens. De Oranjefees ten moeten blijven en voor de Carna valsverenigingen is een tweejarige af bouw van hun subsidies de meest logi sche „ontwenning". Reeds vorig jaar is aan het college van b. en w. gevraagd welke nevenfunkties de dame en heren bestuurders er zo al op nahouden. Daar is uitsluitsel over gegeven. Nu vroeg de Partij van de Arbeid ook om een opgave van de ver goedingen welke men voor die neven funkties ontvangt. De heer Kersten meende, dat in een tijd dat iedereen moet inleveren, het de bestuurders niet zou misstaan te over wegen die vergoedingen af te staan (in de gemeentekas). Niet alleen de raad laten bezuinigen, óók het college, zo be nadrukte hij. De voorzitter was niet bereid opgave te doen van de ontvangen vergoedingen. Hij vindt die welverdiend! Venrays nieuwe politiebureau nu al weer 'n jaar oud is financieel nog niet helemaal rond. Men zal zich herin neren dat de gemeente, in afwachting van de Rijksbijdrage, de bouw van het politiebureau voorfinancierde. Door de hoge rente van de laatste jaren, is die voorfinanciering wel erg duur gewor den. Of dat renteverlies „straks" ook vergoed zal worden, blijft nog 'n open vraag. Trouwens, de Rijksbijdrage is ook afhankelijk gesteld van de perso nele bezetting. Wanneer en hoeveel geld er komt is nog steeds onbekend. Het herstel van de daken van „De Essel" in Noord-West, wordt kennelijk een jaren durende aangelegenheid. De voor 1983 gedachte herstelfase is niet uitgevoerd en wordt gecombineerd met die van 1984. Mogelijk dat er dan Rijks subsidie op verleend wordt. Die kan 30% van de kosten bedragen. Verder zal de aansprakelijkheid voor slechte daken c.q. foutieve dakconstructie op nieuw ter hand worden genomen. In tegenstelling tot de heer Cools vindt het college dat er presentiegeld' mag uitbetaald worden aan derden die zitting hebben in de stembureaux. En dat presentiegeld is slechts een „fooi tje" voor de tijd die er aan besteed moet •vorden. AANRIJDING MET GEWONDE Op de oprit van het ziekenhuis had een ongeval plaats waarbij de 79-jarige mevr. S. ten val kwam en vermoedelijk met een heupfraktuur in het ziekenhuis belandde. Zij kwam juist uit het ziekenhuis (we gens controle) en liep de afrit af naar de Merseloseweg, toen zij aldaar op het voetgangersgedeelte een personenauto uit de richting Venray op zich zag afko men. Zij raakte enigszins in paniek en wilde (al moeilijk ter been met haar stok) opzij gaan maar kwam ten val, met het bovenvermelde noodlottige ge volg. De bestuurder van de auto had de dame vermoedelijk te laat opgemerkt. De auto heeft de dame niet geraakt. Ge tuigen worden verzocht zich in verbin ding te stellen met de politie. NOGMAALS GETUIGEN GEVRAAGD Vrijdag jl. had op de kruising bij de Paterskerk, omstreeks kwart voor zes, een aanrijding plaats. Een 35-jarige au tobestuurder uit Vierlingsbeek reed over de Paterslaan in de richting van de Oude Oostrumseweg. Een 48-jarige autobestuurster uit Venray, komende vanaf de Leunseweg, wilde linksaf de Paterlaan oprijden. Volgens haar had de bestuurder uit Vierlingsbeek de rich tingwijzer uitstaan, waardoor deze te kennen gaf rechtsaf de Leunseweg op te rijden. De Venrayse bestuurster reed daarom de kruising op in de mening dat zij door kon rijden. De bestuurder uit Vierlingsbeek verklaarde echter geen richtingwijzer te hebben uitgezet, want hij wilde rechtdoor rijden. De politie verzoekt dringend die getuigen, die reeds te kennen hebben gegeven met de aanrijding niets te maken te willen heb ben, zich toch met haar in verbinding te willen stellen. Zij kunnen van Jc grootste discretie verzekerd zijn. Op de grens van Limburg en Brabant in „De Boogaard" te Geysteren heeft de Limburgse Brabander, oftewel de in Venray wonende zanger van het Brabantse lied, Peter Haans, zijn nieuwe langspeelplaat gepresenteerd. Voor deze gelegenheid werd het Geys- terse café-eethuis tot meer dan de laatste plaatsen gevuld met een wel zeer gevarieerd publiek, afkomstig uit Noord Limburg en Oost Brabant; vrien den en kennissen op uitnodiging, maar velen ook, die wilden komen luisteren hoe de Brabantse troubadour zijn Bra bant van de zonnige kant bezingt en met het ten doop houden van zijn tweede l.p. tevens zijn veertigjarige toneelloop baan vierde. Ze waren er dus allemaal. Op de eerste plaats zijn buren in het algemeen en „zijn buurman", in vele liedjes be zongen, in het' bijzonder; de specialist en de tandarts, de winkelier en de amb tenaar, de burgemeester van Oploo, maar niet die van Venray. Kortom een zeer gemêleerd volkje tegen het decor van Peter Haans' revuegezelschap „De Zonnekanters" waarvoor tot laat in de avond geen stoel beschikbaar was.... Met begeleiding van zoon Ad en de muzikanten, die hem op de plaat zo voortreffelijk muzikaal hebben bijge staan bij het opnemen van de plaat bij „Crossroad" in Oss, gaf Peter deze avond een voorproefje van hetgeen op de plaat is te beluisteren. Zijn literaire buurman Wim van Soest las een episode voor uit zijn nieuwe werk, dat zijn „Asjeblief" zal opvolgen. Maar ook zijn beide kleindochters Nicole en Anouk moesten deze avond voor de microfoon verschijnen om met „Opa Haans" het nostalgische boerde rijtje van Ome Daan te bezingen. Peter Haans is de zanger van levens blije wijsheden, of zoals men wil blije levenswaarden. De levensblijheid straalt hem uit de ogen waanneer hij het Brabant uit zijn jonge jaren bezingt: het Brabant van Peer de Mol, Tante Leen, de fanfare „Nooit Gedacht" en de boerekapel, die in het schuurtje van Oom Piet en Tante Nel Boeren-hoem- pageweld produceren. Bij het be- en herbeluisteren van de plaat, houden we het tóch op ,,'t Boer- derijke" (tekst Peter Haans en muziek Fr. Hansen). Het is het enige liedje, dat niet in het Brabantse dialect wordt ge zongen, maar van begin tot einde de Brabantse sfeer ademt. En dan „Tante Leen", waaruit een stuk levenswijsheid is te puren. Dat hier en daar het ritme niet altijd even zuiver is, wil niet zeggen, dat we geen grote waardering hebben voor de muzikale kwaliteiten van zoon Ad en de overige orkestleden. Alles bij elkaar is de nieuwe lang speelplaat „Brabant van de zonnige kant" van Peter Haans ongetwijfeld een belangrijke bijdrage aan het bewa ren van een stuk Brabantse folklore. RIJBEVOEGDHEID ONTZEGD EN TOCH RIJDEN De politie hield een 32-jarige bestuur der uit Meerlo aan, die bij rechterlijke uitspraak de rijbeveogdheid was ont zegd. Bij onderzoek bleek de auto welke hij bestuurde technisch niet in orde te zijn. Hij werd voor volledig technisch onderzoek in beslaggenomen. De be stuurder kon zonder auto huiswaarts keren.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11