GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Bezuiniging op straatverlichting KOOPAVOND VERORDENING Hinderwet Commissie voor Maatschappelijke Zorg vergadert 21 december a.s. Hinderwet Zwemlessen in het gemeentelijk zwembad Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Bestemmingsplan „Centrum" Nieuwe samenstelling dorpsraden Heide en Castenray VRIJDAG 16 DECEMBER 1983 Nr. 50 IN GROOT DEEL VAN VENRAY Voor het derde achtereenvolgende x is voor een groot aantal straten in 'enray een bezuinigingsplan voor de tverlichting opgesteld. Na de wij- jen Veltum I en West is nu de beurt aan Hum II (Kuluut I en II, Berg- irtier), de Hoebertweg, Smakterhei- e. Oost (Landweertweg, Burggraaf, )r. Poelsstraat, Pr. Bernhardstraat), iuid en de Gasstraat, de Heuvelstraat n de Notarisberg. Volgens het bezuinigingsplan zal in eze wijken en straten de verlichting rorden teruggebracht door het doven -an een aantal lampen en door het ver inderen van het brandschema. Begin januari 1984 zal het zover zijn il de PLEM de straatverlichting heeft ingepast aan het bezuinigingsplan. Bij ijze van proef zal de straatverlichting tot en met 15 maart branden vol lens dat plan. Gedurende deze periode kan men bij Ie gemeente reageren op de nieuwe ver- fichtingssituatie. Na het verstrijken van Be proefperiode zal bekeken worden of Bet bezuinigingsplan, al dan niet aange past, kan worden uitgevoerd. De wijkraden Smakterheide, Veltum n Zuid zijn door de gemeente geïnfor- leerd over het bezuinigingsplan. De kern van de bezuiniging vormt de ermindering van het aantal lichtpunten hel hergebruik op een andere plaats 1 Burgemeester en wethouders van enray, maken hierbij bekend dat met gang van 19 december 1983, voor een op kamer 119 van het raadhuis, adhuisstraat 1, ter lezing is necrge- het besluit van de raad van de ge- eenle Venray, d.d. 22 november 1983, R 322, tot vaststelling van de veror- ening als bedoeld in artikel 3, lid 3, van Winkelsluitingswet 1976 (koop- vondverordening). De hier bedoelde verordening, betref- nde de aanwijzing van de donderdaga nd als koopavond voor hel winkel- trum Brukske en de vrijdagavond het overige deel van de gemeente, t in werking op 1 januari 1984. Venray, 16 december 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, j mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, pnder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat lij voornemens zijn om op de aanvraag pan: W. Swinkels, Paardekopweg 13 te ■sselsteyn (Lb) voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een varkensfokkeri- |en waarbij mest en meststoffen worden Opgeslagen en waar propaan wordt ge bruikt. gelegen aan de Puttenweg 78 te «sselsteyn (Lb.); I J. Bovee, Rouwkuilenweg 19 te «sselsteyn (Lb) voor een vergunning in gevolge de hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waar pij mest en meststoffen worden opgesla- ken, gelegen aan de Pottevenweg 12 te asselsteyn (Lb.); BP Handel Maatschappij Neder land bv, Frederiksplein 42 te Amster dam, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een motorbrandstoffenver- kooppunt, gelegen aan de Leunseweg |7a te Venray, positief te beschikken onder voor- haarden om gevaar, schade of hinder koor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ier zake zijnde Hukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in lage en wel tot 30 december 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de rmijn waarbinnen beroep kan worden gesteld tegen het geven van de aange- raagde .beschikking, eveneens elke erkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot vengenoemde datum ook nog elke nderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor- n ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die waren hebben ingebracht naar aan- ding van een van de aanvragen en een die aantoont, dat hij daartoe rede- kerwijs niet in staat is geweest, kun- n tot bovengenoemde datum gemoti- rde schriftelijke bezwaren inbrengen ar aanleiding van een van de onlwerp- schikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in- lent, kan verzoeken zijn persoonlijke |egevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te lorden aan ons college. Venray, 16 december 1983. j Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, j A.L.G. Janssen. van deze straatlantaarns. Daarnaast wordt in een aantal gevallen het brand- schema gewijzigd. Door de afdeling gemeentewerken zijn 142 lichtmasten aangewzen, die ge doofd kunnen worden en 17 masten waarvan het brandrooster kan worden gewijzigd. Hieronder zijn 16 lampen die in het vervolg ook 's nachts zullen bran den en 1 lamp die in plaats van 's avonds en 's nachts alleen nog 's avonds zal branden. In het bezuinigingsplan wordt er van uitgegaan dat verlichting aanwezig moet blijven bij: kruispunten, straathoeken, bochten e.d. brievenbussen, telefooncellen, scho len e.d. (algemeen belang) Zoals al gezegd: tijdens de proefperi ode kan men reageren op het nieuwe verlichtingsbeleid. De reakties moeten worden gericht aan de Gemeente Ven ray, Postbus 500, 5800 AM Venray, t.a.b. dhr. J. de Bruijn. Ook is hei mogelijk voor de inwoners van de wijken Veltum, Smakterheide en Zuid te reageren via hun wijkraad. Met deze wijkraden zal na afloop van de proefperiode het bezuinigingsplan worden besproken. Dan zal ook worden bekeken of het bezuinigingsplan al dan niet gewijzigd kan worden doorgevoerd. Advies over Volkskredietbank Het voornaamste punt waarover de commissie voor Maatschappelijke zorg op woensdag 21 december a.s. (aanvang 17.00 uur, kamer 127) het college van b. en w. moeten adviseren is de realisering van een Volkskredietbankvoorziening in Noord Limburg. Het voorstel van het gewest Noord Limburg geld beschik baar te stellen om aansluiting bij de Volkskredietbank in Nijmegen te reali seren staat centraal bij de besprekingen door de commissie. Een volkskredietbankvoorziening heeft ten doel de in financiële proble men geraakte burgers, die niet via de Al gemene Bijstandswet of de normale banken geholpen kunnen worden, aan geld te helpen of hun schulden te sane ren. Een Volkskredietbank richt zich op: mensen, die een lening willen afslui ten om aanschaffingen te betalen, en mensen, die een schuldregeling wil len treffen, óf in de vorm van een schuldbemiddeling, óf in de vorm van een schuldsanering. In hel algemeen kan worden gesteld, dat een Volkskredietbank zich soepeler opstelt ten opzichte van de cliënt, dan de normale comerciële banken. DIENSTENPAKKET Het dienstenpakket van de Volkskre dietbank omvat: a. schuldsanering en schuldbemiddeling schuldsanering is het volledig op lossen van een schuldenpakket door het verstrekken van een sa neringskrediet. Hierbij kan ge deeltelijke betaling, ineens, wor- den voorgesteld tegen volledige kwijting van de totale schuld. schuldbemiddeling is het volledig oplossen van een schuldsituatie door het bemiddelen tot een rege ling met schuldeisers en anderen zonder zelf krediet te verlenen. b. de sociale kredietverstrekking. Kredietverstrekking aan diegenen, die door de partikuliere banken niet of niet voldoende geholpen kunnen worden. Hieronder kunnen in hoofd zaak worden verstaan. personen met een uitkering ABW c a personen met een inkomen ont leend aan een sociale uitkerings wet, volksverzekering of met een minimum inkomen uit andere hoofde; de kleine crediteuren (/"100,- - 1.000,-); personen ouder dan 64 jaar. c. de zakelijke kredietverstrekking. Kredietverstrekking aan diegenen, waarvan mag worden aangenomen dat zij ook door de partikuliere ban ken zonder meer geholpen zouden kunnen worden. De bedoeling is, dat de zestien bij het Gewest Noord Limburg aangesloten ge meenten middels een gemeenschappelij ke regeling zich zullen aansluiten bij de Gemeentelijke Kredietbank Nijmegen, waarbij er vanuit wordt gegaan, dat in Venray (voorlopig) per week twee halve dagen spreekuur wordt gehouden. V/at betreft de financiële kant van de zaak zullen de deelnemende Noordlim burgse gemeenten aan het gewest voor het le, 2e en 3e jaar resp. 0,65, 0,45 en 0,41 per inwoner moeten betalen. Voorlopig zal de aansluiting bij de Volkskredietbank Nijmegen, bij wijze van proef, op een période van drie jaar worden gesteld. Daarna zullen de ge meenteraden moeten besluiten over de eventuele voortzetting van de volkskre dietbankvoorziening. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 8 november 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.G.J. van Leuken, Langstraat 6 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een caflaria an nex cafébedrijf, gelegen aan de Langstraat 8 te Venray; dat op 17 november 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Maat schap Claessens, Overbroekseweg 3 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een varkensfo- kerij, waarbij mest en meststoffen wor den opgeslagen, gelegen aan de Over broekseweg 3 te Leunen; dat op 17 november 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Grond en Aannemersbedrijf H. Maessen, Peel- weg 12 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een grondver- zetbedrijf, waarbij grondstoffen wor den opgeslagen, gelegen aan de Peelweg 12 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in hetTaadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 16 januari 1S83, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 lot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 16 december 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. OPLEIDING B-DIPLOMA aanvangsleeftijd tot 16 jaar en in het bezit van het A-diploma. cursusduur 18 lessen, lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en da ta. Kosten 60,85 inclusief entree. lestijden woensdag van 16.45 uur tot 17.15 uur. programma: 100 m gekleed zwem men, 125 m afstandzwemmen, 7 m on derwater zwemmen, 1 minuut water trappen. Voor het examen moeten alle onder delen worden gezwommen. OPLEIDING ZWEM VAARDIGHEID (Diploma C) aanvangsleeftijd tot 16 jaar en in be zit van het A en B diploma. cursusduur 18 lessen, 1 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en da ta. kosten 60,85 inclusief entree. lestijden woensdag van 17.15 uur tot 18.00 uur. programma: basispakket: 150 m schoolslag, 100 m enkelvoudige rugslag, 25 m borstcrawl, 25 m rugcrawl, 12 m onderwaterzwemmen, rechtstandige sprong, bordjesduiken, reddend zwem men, balzwemmen. keuzepakket: sprin gen van de plank, balvaardigheid, zwemmend redden, kunstzwemmen, snorkelduiken, nostalgische zwemsla gen. Voor het examen moet het basispak ket geheel worden gezwommen; van het keuzepakket minimaal 2 onderdelen. INSCHRIJVEN VOOR BOVEN GENOEMDE CURSUSSEN Aan de kassa van het gemeentelijk combi-zwembad d.m.v. een inschrijf formulier van maandag t.m. vrijdag tus sen 15.45 en 17.45 uur. De lessen starten op woensdag 4 januari. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 7 december 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: A. v. Kempen, Scheiweg 25 te Leunen, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigenvan een varkensfok kerij waarbij mest en meststoffen wor den opgeslagen gelegen aan de Scheiweg 25 te Leunen, H.M. Hendrikx, Veulenseweg 16 te Veulen-Venray, voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Horsterweg 20b te Castenray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 16 december 1983 tot 16 januari 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na télefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 16 januari 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzksing. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de vooizitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 16 december 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van bedrijfsruimte aan de Rosmolenweg 4a te Oostrum, t.n.v. A.W.M. Thielen; het uitbreiden van het kantoorge bouw aan de Leunseweg 33 te Venray, t.n.v. Waterschap Noord-Limburg; het bouwen van een woning hoek Overbroekseweg De Hoef te Leunen, t.n.v. J.A.F. Hendrickx, Spralandweg 3 te Oostrum; het bouwen van een loods en een bedrijfswoning aan de Ysselsteynseweg (industrieterrein) te Ysselsteyn, t.n.v. J.P. Jacobs, Dillingstraat 3 te Ys selsteyn; het bouwen van een garage aai\ de Pater Tulpstraat 18 te Ysselsteyn, t.n.v. J.W. van Helden; het uitbreiden van een champig nonkwekerij aan de Puttenweg 80 te Ys selsteyn, t.n.v. L.J.J. Smits; het bouwen van een garage werkplaats aan de Gunhoekweg 10 te Oirlo, t.n.v. G.J. Gooren; het uitbreiden van een varkensstal aan de Veulenseweg 55 te Veulen, t.n.v. J.W.M. Spreeuwenberg; het bouwen van een rundveestal aan de Timmermannsweg 13 te Ys selsteyn, t.n.v. G.M.J. Vergeldt; het bouwen van een dienstwoning, een zwembad en een recreatiegebouw op camping ,,De Berkhorst" aan de Zeil- bergseweg 3 te Ysselsteyn, t.n.v. P..G. Brinkman. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking le verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 16 december 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 16 december 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester er^ wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 december 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een machineloods jongveestal aan de Loobeek 1, t.n.v. gebr. v.d. Winkel; het bouwen van een open frontstal voor jongvee aan de Deurneseweg 176 t.n.v. J.P. Elzakker; het bouwen van een garage ber ging aan Veenmos 23, t.n.v. F.C. Jans sen; het bouwen van een garage ber ging aan Veenmos 25, t.n.v. P.G.M. Reintjes; het bouwen van een fietsenstallin, t.n.v. Stichting Sociaal Medisch Cen trum De Clockert; het bouwen van een loods aan de Rouwkuilenweg 23, t.n.v. Th.F.M. Til- lemans; het bouwen van een garage ber ging en het slopen van de bestaande ber gingen aan de Horsterweg 2-4, t.n.v. F. Baltussen; het bouwen van een fok- en mest- varkensstal aan de Lorbaan 4b, t.n.v. A.C.P.M. Bosgoed; het bouwen van een loods aan de Deurneseweg 144, t.n.v. M.A.C. Cou- wenberg; het plaatsen van een wenteltrap en verbouwen van de bovenwoning aan de Kempweg 33, t.n.v. Venrode; het maken van een rookkanaal aan de Pavanestraat 122, t.n.v. L.J.M. van de Berg. Venray, 16 december 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Het hoofd van het gemeentebestuur van Venray: 1. maakt bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 13 december 1983, nr. R 339 heeft in getrokken zijn besluit d.d. 29 maart 1983, nr. R 180 inzake onteigening van gronden in het bestemmingsplan „Centrum" (zogenaamde Rose Vlek); 2. brengt, ter uitvoering van het bepaal de in artikel 80 van de Onteigenings- weg, ter openbare kennis, dat in gaande maandag 19 december gedu rende één maand ter gemeentesecre tarie, secretariaat gemeentewerken, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt een uitgewerkt plan tot onteige ning in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuis vesting (ter vervanging van het onder 1 bedoelde), ten name van de ge meente Venray, van ongebouwd c.q. gebouwd eigendom, als aangegeven op een grote tekening en lijst, ver meldende het kadastrale nummer en grootte van de te onteigenen percelen en de namen van de eigenaars en mede-eigenaars volgens de registers van het kadaster. De onteigening strekt ter verkrijging van de beschikking over eigendommen bestemd voor woondoeleinden, winkel doeleinden 1 en 2, gemengde bebou wing, openbare of bijzondere gebou wen, gemeenschappelijke tuin binnenerf 1 en 2, bedieningshof, openbaar groen, voetgangersgebied, parkeerterrein en verkeersdoeleinden De eigendommen zijn benodigd ter uitvoering van het uitwerkings-/ wijzigingsplan Rose Vlek c.a. vast gesteld bij besluit van burgemeester én wethouders van Venray, d.d. 23 decem ber 1981, nr. 1435 en goedgekeurd door gedeputeerde stalen van Limburg bij besluit van 23 maart 1982, le afdeling nr. BL 769. Voornoemd uitwerkings-/wijzigings- plan maakt deel uit van het bestem mingsplan „Centrum" vastgesteld bij raadsbesluit van 30 oktober 1973, nr. 1969, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 23 december 1974, le afdeling nr. BD 330 en na beroep goedgekeurd bij Konink lijk Besluit van 27 januari 1978, nr. 18, met uitzondering van enkele gedeelten van de bijbehorende gebruiksvoor schriften. Conform artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is bij raadsbesluit van 19 december 1978 een herziening ge bruiksvoorschriften bestemmingsplan „Centrum" vastgesteld, welk besluit door gedeputeerde staten van Limburg is goedgekeurd d.d. 15 mei 1979, le af deling nr. BI 4964. Belanghebbenden kunnen uiterlijk binnen 14 dagen na verloop van boven genoemde ter»-jn hun bezwaren schrif telijk aan het gemeentebestuur opgeven. Venray, 14 december 1983 Op 10 en 11 december zijn de verkie zingen van de leden van de dorpsraad Castenray gehouden. De nieuwe dorps raad van Castenray telt, evenals in de oude situatie, 9 leden. Twee van de nieuwe leden werden automatisch geko zen, door gebrek aan kandidaten. Voor de andere 7 plaatsen waren 20 inwoners waren 20 inwoners kandidaat. Voor het kiezen van deze 7 leden gin gen 445 stemgerechtigden naar de stem bus. Dit betekende een opkomstpercen tage van 76,9%. Gekozen werden: mevr. M.A.C.W. Houwen-v.d. Sterren (LVB) 327 stemmen L.J. v. Casteren (De Eendracht) 214 stemmen. H.T. Wilms (Dorpsklank) 287 stem men. H.J.M. Classens (Stichting Jeugd werk) 303 stemmen. T.M.C.P. v. Wegberg-Severins (vri je kandidaat) 322 stemmen. G.C.H. Dinghs (vrije kandidaat) 186 stemmen. L.P.M. Kunen (vrije V „wdidaat) 158 stemmen. Automatisch gekozen leden zijn P.M.G. Direks (Oudercommissie) en J.E. Saris, (Kerkelijk zangkoor). Niet gekozen werden W. Classens (100), P.J.G.M. Heidens (60), Th.J. Houwen (150), E.P.J. Lenssen (11), P.T. Janssen-Thijssen (113), J.M.G. Bastiaans (127), A.G.M. Classens A(61), G.J.H.M. Kunen (74), G.L. Pe ters (33), M.H.J.J. Strijbos (45), H.J.G.M. Theeuwen (42), H.P.M. v.d. Ven (92), J.J.F. Verstappen (47). HEIDE Op 5 november jl. Is ook de dorps raad Heide officiéél van samenstelling veranderd. Door gebrek aan voldoende kandidaten is hier geen verkiezing aan voorafgegaan, maar zijn de 9 kandida ten automatisch gekozen. Deze handel wijze is uitvoerig gepubliceerd in het Heidse Mededelingenblad. Tegen deze gang van zaken zijn geen bezwaren ge maakt. De samenstelling van de dorps raad is voor de komende vier jaar als volgt: L. Pouwels (namens Schoolbestuur) voorzitter, mevr. A. Koenen-C'Iassens (jeugdwerk) secretaresse/penning- meesteres, P.J. Engbersen (op persoon lijke titel), mevr. T. Kerkhof-Ver- meulen (LVB), S. Nellen (Historie Hei de), J. Michels (Stichting de Gelderkoel), A. v. Rens (LLTB), en P. Swinkels (op persoonlijke titel). HOUDT XT VEILIG EN ZACHT. (WERKGROEP A NT I-VANDALISME ROND DEZE NIEUWJAARS NACHT HEWK KW»**-

Peel en Maas | 1983 | | pagina 13