IRENIGINGSNIEUWS SfjOQ cav27mc nmnEsiv SPRINGPLANK JUMMERSELO HVK I.V.N. ebberink Venray INFO VOOR OUDEREN WEST 1 inTERnnnonu Receptie fanfare „Vriendenkring" Overloon Jong Nederland KERSTBOMEN FREE WHEELIN O.J.C. DE BRAK L.V.B. Oostrum De Zonnebloem regio Venray „TUSSEN HAS EN PEEE" Wijkraad Smakterheide WIJKCOMITE ft»* Aj renigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY Jinderdag 8 december uur Repetitie in de perdstal Jinderdag 15 december 'l repetitie in de Perdstal. inderdag 22 december, ■iursvergadering. AGENDA Vierdag 21 januari, èrl met Harmonie Heel in foyer lliwburg. Iterdag 28 januari «werking Prinsenproklamatie. Iiterdag 7 april |aarsconcert in Reuver samen met monie Reuver. 'mdag 22 april igochtendconcert in foyer liiwburg. LEERL1NGENOPLEIDING mnderdag 8 december. repetitie jeugdorkest. Itinderdag 15 december ►titie Jeugdorkest om 18.30 uur. {■terlingen welke volgend jaar weer llirsus via de harmonie willen volgen l.e muziekschool dienen dit op te ge- ■|jij de heer Jan Stevens. Tel. 86004. HOFKAPEL bandag 12 december, p uur repetitie. DRUMBAND ■ondag 11 december. :den om 12.15 uur te Landhorst. lenkomst om 10.30 uur in de |sial. e verder agenda harmonie-orkest, dfmelden harmonie-orkest bij de se- pris, tel. 80225; leerlingen bij de heer |üts, tel. 82803 en drumband bij de I-van Els, tel. 86824. elefoon clublokaal, 82515. nda: lijdag 9 december 18.30 uur voor de alten en sopranen im 19.15 uur voor tenoren en bas- mdag 11 december. 10.15 uur Hoogmis in de Paters- aandag 12 december 18.30 alleen voor de alten insdag 13 december 18.30 alleen voor sopranen 'oensdag 14 december 18.45 alleen voor de nieuwelingen iranen) om 19.30 uur spel avond alle jongens telden: eer. Langstraat 104, tel. 81690. emeen: Ie opkomst afgelopen zaterdag was ia. Zorg ervoor dal alle koorleden rdag 17 december (om 20.00 uur) zondag 18 december (om 11.30 uur houden voor de kerstconcert ent GMAALS: denk om het afrekenen de kalenders. (ondag a.s. zullen vier Majoretten St. Petrus Banden deelnemen aan landelijke kampioenschappen voor joretten in Berkel en Rodenrijs. Het de dames Marielle Linskens, Anja ndriks, Claudia Linssen en Bianca lessens, die veel succes wordt toege- nsl. Verder wordt er momenteel hard terkt aan de voorbereiding van het uwjaarsconcert en receptie op tuwjaarsdag in de Aula van de LTS de Overloonse» eg. letitietijden: liniretten. ie woensdag van 18.30 lot 19.30 uur St. Vincentius en 's zondags van 00 tot 11.00 uur aan de LTS. Afmel- bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten. »te woensdag van 19.30 tot 21.00 uur 1 St. Vincentius en 's zondags van .00 tot 12.00 uur aan de LTS. Afmel- D bij Mevr. Reijnders, tel. 85381. Leerling tamboers. ke woensdag van 18.30 tot 20.00 uur p de LTS. Afmelden bij Ton Huibers, v 87380. Leerling blazers. Jere woensdag vanaf 19.00 uur in de "S en 's zondags vanaf 10.30 uur in de 'S. Afmelden bij Ton Huibers, tel. Korps, blazers en tamboers. Uien gezamenlijk elke woensdag van .30 tot 21.00 uur aan de LTS. Indien li gezamenlijk tamboers van 20.00 tot .30 uur eveneens aan de LTS. Verder lere zondag van 10.30 tot 12.00 uur h de LTS. Afmelden bij Ton Huibers, 87380. Verzorging materiaal en instrumen- L. Kusters, tel. 86089. Verzorging uniformen W. Stoffels, 88279. „CAPRICCIO" Zaterdag 11 december om 10.30 uur Tenoren en Bassen 11.00 uur het hele koor. Maandag 12 december. Sopranen om 19.00 uur repetitie. Dinsdag 13 december. GEEN REPETITIE „BOJEMA" Vrijdag 9 december. 18.45 gezamelijk repetitie. Vrijdag 16 december GEEN repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 10 december. 16.00 uur gezamelijke repetitie „AGÊVOLÉ" Zondag 11 december. GEEN REPETITIE. 1 GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Zondag 11 december Zijn wij vrij. Dinsdag 13 december om 19.00 uur te Geysteren H. Mis en kerstviering van ons koor. Woensdag 14 december van 18.30-19.30 uur repetitie in de Hen- seniusschool. Zaterdag 17 december Om 20.00 uur. Zondag 18 december, om 11.00 uur kerstconcert van de geza melijke koren in de Schouwburg. Gaarne trouwe opkomst bij de repetitie in verband met de viering voor kerstmis, bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. Vrijdag 9 december. Repetitie le stem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.45-17.30 Zaterdag 10 december. We zingen de adventsmis om 19.00 uur op het Schuttersveld. Blokfluitgroep Woensdag 14 december. Repetitie van 13.30 tot 14.30 uur. Vrijdag 16 december. Repetitie 1 e stem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.45-17.30 Allemaal Opgelet: ZATEP-DAG de rokjes aantrekken, de jongens een over hemdje. Om 18.20 uur in het parochie zaaltje zijn, om 18.30 uur vertrekken wc, dus kom op tijd. We zijn ongeveer 20.15 uur terug. Maar eerst nog de repe titie, kijk goed naar de tijd, dan zie we jullie vrijdag weer. Tot dan. n DAMESKOOR Donderdag 8 dec. om 19.30 repetitie met alle Venrayse koren ter voorberei ding van de kerstconcerten, in de MLK- school „De Essel" aan de Ursulastraat. Zaterdag 10 dec zingen we in de Vre- deskerk tijdens de avondmis van 19.00 uur. Woensdag 14 dec. om 19.45 repetitie voor het hele koor. Zaterdag 17 dec. om 20.00 uur kerst concert in de schouwburg. In officiële kleding. Zondag 18 dec. idem, om 11.30 uur. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Fanfare „Vriendenkring Overloon wil belangstellenden gelegenheid geven om methaar het succes te vieren, dat werd behaald op het bondsconcours te Boxtel op 19 nov. j.l. In Boxtel namelijk vergaarden de Overloonse muzikanten in de Suprieure afdeling 307 punten. Dit betekent een eerste prijs met promotie, echter de „Vriendenkring" kan niet meer promoveren want ze staat al in de hoogste afdeling. Vanwege deze presta tie houdt de fanfare een receptie in het Gemeenschapshuis te Overloon en wel op zaterdag 10 december a.s. aanvang 20.00 uur. Tijdens de receptie zal het 73 „man" tellende muziekgezelschap on der leiding van Freek Schorer de twee concourswerken Der Damon van Paul Huber en Rhapsodie in Brass van Dean Goffin ten gehore brengen. Tijdens deze receptie zal de Fanfare har ditigent op een aparte wijze fêteren vanwege zijn grote verdienste voor de fanfare alsook vanwege zijn zeventigste verjaardag. De fanfare nodigt bij deze alle geintresseer- den van harte uit en wenst allen veel luistergenot toe. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Donderdag 8 december 19.30 uur re petitie voor het hele koor eveneens in de Essel. Deze extra epetitie zal worden ge houden met de gezamelijk koren van Venray i.v.m.de kerstconcerten op 17 en 18 december a.s. Zondag 11 december, 11.00 uur in de Wieënhof, Leunseweg, zal de video band worden afgedraaid van onze feestavond. Dinsdag 13 december, 19.30 uur repe titie voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Zaterdag 17 december, 18.45 generale repetitie in de schouwburg, om 20.00 uur kerstconcert met de gezamelijke ko ren in de schouwburg. Zondag 18 december, 11.30 uur kerst concert met de gezamelijke koren eve neens in de schouwburg. Dinsdag 20 december, 19.30 uur repe titie voor de alten om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Zaterdag 24 december, 21.00 uur opluistering nachtmis in de grote zaal van het Schuttersveld. Dinsdag 27 december, Geen repetitie Dinsdag 3 januari, 19.30 repetitie voor de leneoren en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Zaterdag 7 januari, 15.30 uur concert in de grote bezoekerszaal van de Kruuze. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. A.s. donderdagavond gaan we knut selen voor kerstmis. We zijn open van 18.15-19.45 uur Vrijdagavond wordt het programma verzorgd door groep 1 Mi chel, Bea, Truus en Peter. Club van 19.00-21.00 uur. Zaterdagavond disco m.m.v. discotheek Pearly". Er zullen die avond weer enkele platenbonnen worden verdeeld. Disco van 19.30-22.00 Disco Den Dissel is weer present op zaterdagavond 10 december a.s. Ja en natuurlijk mogen jullie iets meebrengen wat jullie van Sinterklaas hebt gekre gen. Verder hebben we weer swingendae disco Muziek. Deze avond begint om 19.30 en eindigt om 22.00 uur. De en tree is maar 1,- per persoon. Graag zien we jullie weer allemaal naar wijkge- bouw Den Hoender komen want het is nog steeds hoe meer zielen hoe meer vreugd. Namens de Medewerkers Ger- rit, Wim, Mal, Mien, Geert, en Wiel wensen we jullie weer een fijne avond Zoals jullie weten is er een jeneverbes in opbouw, en op mijn oproep voor ko- py. is dus enthousiast gereageerd, ik kreeg dus niets. Schrijf alsnog iets, an ders is deze jeneverbes idioot dun. Ook worden er nog nieuwe bestuursleden ge vraagd. Bel me even als je in het nieuwe bestuur wilt. Verder is er komende zon dag weer een excursie, en wel om 8.30 naar de Griendsveense Peel. Groetjes Marion tel. 82413. Jong Nederland gaat dit jaar voor het eerst kerstbomen verkopen bij mensen langs de deuren. De opbrengst van deze aktie komt geheel ten goede van deze jeugdvereniging, die voor haar leden dan weer van alles kan organiseren. De bomen kosten 6,per stuk en worden in de weken van 10 tot en met 24 december 1983 bij U thuis aangeboden. Mochten ze niet bij U langs kunnen komen, dan bestaat er de gelegenheid nog een boom te kopen op zaterdag 17 december bij de blokhut van Jong Ne derland aan de Westsingel/hoek Kemp- weg. jeugdnatuurwacht Jullie hebben vorige week waarschijn lijk met verwondering onder de kop JNW, nieuws van het NJN zien staan. Een kleine vergissing! Met het St. Nicolaas-feest inmiddels achter de rug, gaan we vrolijk door met onze activitei ten. Op een rijtje gezet zijn dit: Ont vangst op school van de winteruitgave „De Natuurvriend". Het maken van Kerststukjes. Winter- puzzel wandeltocht 2e kerstdag. Filmvoorstelling in januari 1984. Met de Natuurvriend die op 15 en 16 de cember op de scholen wordt bezorgd, ontvangen de JNW klassen tevens mate rialen om enkele kerststukjes te vervaar digen. Hoe en voor wie deze bestemd zijn, lees je uitgebreid in de natuur vriend. Tevens staan in de uitgave arti keltjes over de natuur in de winter, waarop we bij de puzzel wandeltocht 2e kerstdag terugkomen in de vragenlijst. Verders staat er voor einde januari 1984 een filmvoorstelling op het programma. Hierover zul je tijdig datum en plaats van vertoning kunnen lezen in dit blad of horen op school. Vrijdag 9 december is rx voor de jeugd van 12 tm 15 jaar weer een disco avond. We beginnen om 19.00 uur en we sluiten de avond om 22.00 uur. Tot dan Zondag 11 december zijn we geopend vanaf 15.00 uur. Om ongeveer 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid. Iedereen vanaf 15 jaar kan dan bij ons terecht. Zaterdag 10 december spelen in JUM de groepen OBSESSION en SMAKBAND aanvang 20.00 uur en tree 2,50. Op zaterdag 10 december presenteert o.j.c. Free Wheelin 3 moderne Lim burgse groepen nl: Cosmetica, Alter native Buttons (die op de lp alle honden blaffen staan) en Pandemonium, die onlangs een singel uitbrachten(who the fuck are you). De zaal gaat om 8 uur open, maar wees op tijd want vandaag beginnen we vroeg. De toegang is maaar 5 gulden dit is niet teveel voor drie groepen. A.s donderdag speelt in OJC de Brak de Reggae band Yap Yap uit Granada (Reagan) Deze 5 mans formatie die al voor de derde keer in Nederland tourt. Speelde inhet voorprogramma van o.a. Steel Pulse, Dire Straits. Zorgen voor een zeer swingende avond. Invloeden, ska en Parrow roots dus Reaggea van de bovenste plank aanvang 22.30. Op dinsdag 10, 17, 21 januari en 7 fe bruari wordt er een cursus droogbloe men schikken gegeven. De cursus wordt in twee groepen gegeven, en wel 's mid dags van 13.30- ±15.30 uur, 's avonds van 20.00-±22.00 uur. De kosten van deze vier lessen bedragen 60,- inclusief alle materialen. U neemt dus U zelf ge maakte bloemstukjes mee naar huis. De cursus wordt in het gemeenschapshuis gegeven. Aanmelden graag voor zondag 11 december a.s. Bij Mevr. D. Wolters tel. 82129. huisvrouwenkonlakt brukske Nu de Sinterklaasdrukte er een beetje opzit, wordt het weer tijd om aan kerst mis te gaan denken. Ook het huisvrou wencontact doet dat weer en wel een beetje vroeg zodat iedereen tijd heeft om eens rustig te komen zonder te spij belen, omdat er thuis nog zoveel is te doen. Op dinsdagmorgen 13 december houden we een kerstmorgen. We gaan kerstservetten vouwen of als U dat lie ver doet, neemt U voorbeeldjes mee. Natuurlijk is er iets lekkers en natuur lijk doen we iets aan kerstwensen. We beginnen om kwart over negen, de kosten zijn 3,25 en natuurlijk is er on ze crèche. Dinsdag 13 december a.s. 14.30 uur Advents-Kerstviering In den Engel Poststraat. U wordt hierbij van Harte uitgenodigd. De vitring zal vocaal wor den opgeluisterd door ons eigen zang koor, o.l.v. Kees Simons. Na afloop ge zellig samenzijn onder het genot van een kopje koffie. Tot dinsdag in Den Engel. Op de navolgende Lotnummers, in al le series zijn prijzen gevallen: no's 12306-59671-64397-73889. Deze loten zijn verkocht door vrijwillig(ers) (sters) van de regio Venray. Heeft U elders lo ten gekocht dan kunt U informeren bij: Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221. KERSTMIS 1983 Op donderdag 29 december willen wij een excursie organiseren naar het Goltzi usmuseum in Venlo, waar de Amster damse kunstschilder Clemens Merkel- bach zijn unieke kertsgroepencollectie, met 17e en 18e eeuwse topstukken pre senteert. De entreeprijs bedraagt voor groepen 0,50 per persoon, met de bus is de prijs 5,- per persoon. Er is gel- genheid om koffie te drinken tegen de prijs van 1,- Aanmelding kan tol 20 december geschieden bij welzijnswerk voor ouderen Venray, Kennedyplein 1 tel. 86706. De deelnemersprijs dient aan de bus vóór vertrek betaald te worden. De tijd van vertrek en de opstapplaatsen worden tijdig bekent gemaakt in Peel en Maas. Op maandag 12 december organise ren de Vereniging tot behoud van Na tuurmonumenten en de IVN afdeling Venray-Geysteren gezamelijk een avond over de Peel. Het hoogtepunt van deze avond wordt gevormd door de nieuwste film van de Heidense amateur cineasten. P. Keysers en g. Smets over de natuur van de Peel. Het waardevolle van de peel was volgens Keyzers en Smets in vroeger tijden niet de natuur alleen, maar juist het samenspel van de natuur en de mens die daar ook een plaatsje in gevonden had. Van dat fraaie samenspel zijn ook nu nog voor beelden te vinden, ondanks alle veran deringen waardoor de natuur tegen woordig zo sterk is teruggedrongen en die haar op veel plaatsen ook direct be dreigen. Hun film is een schitterend do cument geworden van de Peel en zijn bewoners, planten, dieren én mensen en hoe dat alles vroeger op elkaar aangewe zen was. De filmopnames zijn echter van deze tijd en dat bewijst dat er van die Peel van vroeger gelukkig ook nu nog stukjes overgebleven zijn. Vooraf gaande aan deze film, die een groot deel van de avond in beslag zal nemen, zal ook de aandacht besteed worden aan wat de vereniging tot behoud van monu menten voor haar leden in Limburg doet. Daarbij kunnen ook vragen van de aanwezigen over natuurbescher mingszaken aan de orde komen. Deze bijeenkomst op 12 december gehouden in het Gastencentrum de Wieënhof, Leunseweg 2a Venray, begint om 19.30 uur. Behalve leden van het IVN en Na tuurmonumenten zijn ook andere be langstellenden van harte welkom. AFDELING OVERLOON Op zaterdag 10 december a.s. treedt de afdeling Overloon als afdeling van de natuurvereniging „Tusen Maas en Peel" zijnde voor het eerst in de open baarheid. Dit zal gebeuren in de vorm van een stand die geplaatst wordt bij de supermarkt 4 6 aan de Vierlingsbeek- se weg te Overloon. Daar zal men tussen 10.00 en 15.00 uur informatie kunnen krijgen over zaken die de natuurvereni ging onderhanden heeft zoals, houtwal- lenbeheer, wandeltochten, excursies en noem maar op. Er zal op die dag speci aal de aandacht worden gevestigd op een aktueel probleem namelijk de „Zu re regen". SN ERTWAN DELING Door de Overloonse afdeling is een fiets/wandeltocht georganiseerd. Er zijn twee afstanden waartussen gekozen kan worden, te weten een van 7,5 en een van 12,5 km lengte. De inschrijving kan geschieden in het gemeenschapshuis te Overloon op zondag 11 dec tussen 10.00 en 15.00 uur. Van daaruit krijgt men de route beschrijving naar de wandelroute. In deze Route, lopende door de Helder- se duinen, zal een rustplek opgenomen zijn waar men kan genieten van een heerlijke ouderwetse kom snert. Inschrijfgeld: volwassenen ƒ2,50 Kin deren 1,50, leden uiteraard gratis. Ledenvergadering Dinsdag 13 decem ber 1983 's avonds om 20.00 uur in Zaal „De volle maan" Merseloseweg 36 Ven ray. Agenda, Opening, notulen, ingeko men stukken, bespreking tt, contributie 1984, pauze, rondvraag, sluiting. Donderdag 15 december, deze avond zal geheel in het teken van eigen werk staan. Wij vragen eenieder, die zich op gegeven hebben voor de expositie, foto werk mee te brengen. Naar onze mening dient er nog heel wat fotowerk te zijn, wat nog niet eerder meegebracht is op een van de clubavonden. Voor een eerste confrontatie is dit toch echt wel van belang. Derhalve roepen wij U toch vooral fotowerk mee te brengen. Wij danken U alvast voor Uw medewerking en tot ziens op donderdag 15 december. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn weer van harte welkom. Plaats: St. An- toniusstraat 1 Te Venray Aanvag: 20.00 uur. De afgelopen zaterdag gehouden St. Nikolaasmiddag is bijzonder goed geslaagd. De toepaselijke muziek werd verzorgd door Peter Jacobs, en evenals verleden jaar deed Peter het weer voor treffelijk. Bovendien heeft Peter van ie der kind een leuke foto gemaakt terwijl dat kind bij St. Nicolaas oj> het matje moest komen. Een heel leuke attractie was de levensgrote poppenkast die werd bediend door Anita en Monique. Zij hadden een mooi St. Nicolaas verhaal ingestudeerd. Dat ook dat bij de kinde ren in smaak viel behoeven wij hier na tuurlijk niet te vermelden, alles verliep volgens het boekje, de Sint vergaf Jan Klaasen zelfs dat hij zijn mooie zakhor loge had gestolen en hoefde niet mee naar Spanje. De poppenkast werd ter beschikking gesteld door de kleuter school St. Anna. Goochelarij was er op die middag ook, de Goochelaar die deze middag in ons midden was toverde van alles weg. Ja Ron Jansen uit Bergen wij rekenen er op dat jij er het volgend jaar ook weer bij bent om het een en ander terug te toveren. Je hebt wel gemerkt dat de kinderen zich de ogen uitkeken, maar gelukkig heb jij die weer op de goede plaats gegoocheld. Buurtvereni ging Den Dissel van het Desselke was zo vriendelijk om hun programma iets in te korten zodat de goed heilig man op de zelfde middag bij C.A.V. aanwezig kon zijn. De op deze middag aanwezige ou ders hebben zich natuurlijk ook goed vermaakt, voor een natje en wat te knabbelen was gezorgd, en alles was keurig geprogrammeerd door Pinkie. Jammer dat hij er door omstandigheden niet bij kon zijn, maar mede door zijn inzet is deze middag prachtig verlopen. Gedurende de aanwezigheid van St. Ni- kolaas kregen wij nog geheel onver wacht assistentie van de enige echte on vervalste Pang Pang uit de lokatie Ven ray, die ook zijn taak uitstekend uit voerde. Misschien wordt hij ooit nog eens lid van onze vereniging. Wij dan ken allen die deze middag tot een groot succes hebben gemaakt, en tot volgend jaar hopen wij. Voor de Bowlingavond hoeven wij natuurlijk geen jaar meer te wachten, deze is zoals jullie weten op zaterdag 10 december aanvang 20.00 uur in Bowling Bistro te Oostrum. Ook hier moet iedereen die zich voor deze avond opgegeven heeft, op tijd aanwe zig zijn, daar de banen afgehuurd zijn en er na ons weer anderen recht op de banen hebben. Dus een half uur later beginnen kan niet. Laten we afspreken dat iedereen om 19.45 uur in de zaal is, dan kan er ook niets mis gaan. Dan vra gen wij nogmaals of er iemand in het be zit is van een kleine ruimte die wij even tueel zouden mogen gebruiken om voor lopig wat oud papier op te slaan. Diege nen die in het bezit is van en die aan ons af wil staan gelieve zich in verbinding te stellen met ons secretariaat, Julianasin- gel 39, 5802 AT Venray telefonisch te bereiken onder nummer 04780-86991. De wijkraad Smakterheide heeft na lang werken in oktober het wijkgebouw geopend. De naam van het gebouw werd onthuld door wethouder Willems. Die naam is „Op het Nipperke". Wij werden door de wethouder gefeliciteerd daar wij met grote krachtinspanning, samen met de mensen uit de wijk, zoiets moois hadden neergezet. De belangstel ling was geweldig, want ondanks het slechte weer hebben wij tijdens de recep tie honderden handen geschud, en ze vonden het allemaal geweldig, ook mochten wij heel wat enveloppen met inhoud ontvangen die we ook hard no dig hadden. Van wethouder Willems, names het college kreeg de voorzitter een zakje kiezel aangeboden voor een parkeerplaats die enkele weken later al klaar was. Hiervoor onze dank. Ook onze dank aan al die andere die ons kwamen complimenteren en ons het no dige in de hand stopten voor de verwar ming. Allen heel hartelijk dank. Wij waren al gelukkig dat wij het zo ver geschopt hadden, maar we waren nog een paar finaciële verzoeken onder weg naar verschillende fondsen, voor de inrichting van het gebouw, waar wij nog goede hoop op hadden. En onze hoop ging gelukkig in vervul ling. Op 28 november kwam er een schot in de roos, wat waren we blij. Het eerste fonds reageerde Positief en wel het nationaal Jeugdfonds in de volksmond Jantje Beton. Wij kregen achtduizend gulden geschonken voor de inrichting van ons gebouw. Nationaal jeugdfonds heel hartelijk dank. We zullen jullie per foto laten zien wat wij ervoor gekocht hebben. Mensen uit Venray wij zijn al de zo veelste vereniging die geholpen wordt door het Nationale Jeugdfonds, Blijft Jantje Beton steunen. Dank U Maandag 12 december is er weer kaarten in de Henseniusschool om 8 uur. Oproep aan alle wijkbewoners die graag een kaartje leggen en daarbij eens andere mensen willen ontmoeten. Voor de prijs hoeft U het niet te laten, 1,- inclusief een kop koffie. Dames opge let! Maandag 19 dec is er weer vrouwen contact avond. Let volgende week op deze rubriek dan leest U er meer over boekhandel van den munchhof it oaih dinsdags de gehele dag geopend 10 december 1983 is de 35ste verjaardag van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens Maar er valt niets te vieren A.s zaterdag 10 december is het 35 jaar geleden dat de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens door de Verenigde Naties werd aangenomen. Er was drie jaar aan gewerkt om de tekst van de 26 artikelen aanvaardbaar te maken voor de toen 59 lidstaten. Dit alles gebeurde met grote inzet van de eerste afgezant van de Verenigde Staten van America bij de V.N. Mevr. Eleano- re Roosevelt de weduwe van de voorma lige president. De verklaring was het antwoord op de droom van een gebro ken wereld die smachtte naar gerechtig heid. En nu na 35 jaar, val', er dan iets te vieren? Is er in de wereld of in bepaalde delen van de wereld sprake van een vooruitgang op het gebied van de men senrechten? Kan de Universele Verkl. beschouwd worden als het resultaat van een proces van toenemend humanitair bewustzijn? Is er van de van de Univer- sel Verklaring en andere internationale overeenkomsten op het gebied van de mensenrechten een zekere „civiliseren de" werking uitgegaan op het gedrag van de staten jegens hun eigen burgers en of die van andere volken? Kortom kan er een groeiend publiek moraal ge constateerd worden, zowel bij de indivi duen als bij regeringen? Of juist niet Bewijst juist de twintigse eeuw door wat er gebeurd is in Auschwitz of Kampu chea, dat hei idee van een toenemende humaniteit een illusie is en niet meer dan een oppervlakkige schijn? Wij nemen aan dat U voor U zelf het antwoord weet. Waarom werd Amnesty Internati onaal opgericht? Waarom zijn steeds weer nieuwe akties nodig? Als Amnesty International niet meer spreekt wie doet er dan nog zijn mond open. Omdat er niets meer valt te vieren gaan we door met de akties. Op de dag van de Rechten van de Mens 10 december a.s., organiseert AI Nederland een bijeenkomst in het Til- burgse Mollerinstituut Sportweg 10. te Tilburg, met als centraal thema mensen- rechteneducatie. De aanvangstijd is 10.30 uur. Plaatselijk zijn er ook meer aktiviteitcn georganiseerd. Op vrijdag 9 dec. van 6-9 uur en op zaterdag 10 dec van 10-4 uur staat er een informatie stand van de^AI in de Grotestraat. U kunt daar gratis kopieen van de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens komen afhalen. Wij hopen dat U allemaal even langs komt, want we heb ben nog meer informatie voor U klaar liggen, niet minder belangrijk is dat er ook een kollekte bus staat waarvan we zeker zijn dat U er niet aan voorbij zult gaan. Alle bank en Giro Cheques wor den geaccepteerd. Op zondag 11 dec. zal men in de verschillende kerken aan dacht besteed worden aan het werk van Amnesty International. Maandag 12 dec. wordt er weer een schrijfavond georganiseerd in de kleine zaal van Cafe In Den Engel Grotestraat 107. Aanvangstijd 20.00 uur. Deze schrijfavond is gericht op 17 mensen rechtenaktivisten. Deze 17 mensen zijn slechts een paar voorbeelden uit een veel langere lijst. Mensen die schuldeloos in de gevangenis zijn geworpen omdat zij in eigen land zich inzetten voor de nale ving van de Universele Rechten van de Mens. Iedereen is welkom. Heeft U nooit eerder meegedaan met een schrij favond? Schroomt U dan niet, mensen met ervaring op dit gebied zullen aanwe zig zijn en U in alle opzichten bijstaan. Tot ziens dus op zaterdag, zondag en maandag ten behoeve van Uw mede mens voor een rechtvaardiger wereld. Voor nadere inlichtingen Bel J. F. de Jong Tel. 85469. y HEERUJKWARM GEZDNDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WOL, GEEFT U BESCHERMING Bü KOUD EN NAT WEER hoek markcscraat-schoolscoaac

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11