GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie-G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Raad houdt dinsdag a.s. algemene beschouwingen op begroting 1984 Hinderwet Militaire oefening Vergadering commissie algemene zaken uitgesteld Verkeers- spreekuur Eerste nood- vestingen in nieuwe woonwijk Landweert Bouwvergunning verleend Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning aangevraagd Diploma's en onder scheidingen bij de vrijwillige brandweer Schema voor de raadver gadering van a.s dinsdag Hinderwet Zaterdagmiddag geen vrij zwemmen Uitreiking i.V.M. getuigschriften aan de Muziek school Venray Voordat de gemeenteraad a.s. dins dag de begroting voor het dienstjaar aan algemene beschouwingen zal onderwerpen wordt het tussen vijf en zes uur begonnen aan het afhandelen van de normale agandapunten. Een aantalvan die punten geeft al be trekking op het financiële beleid voor iet komende jaar, met name waar het gaat om het verhogen van een aantal ge- neentelijke tarieven en het aangaan van ;eldleningen. Zoals eerder vermeld -o.a n het enkele weken geledenverschenen .klein krantje over groot geld" -stellen w. de raad voor de marktgelden, legrafenisrechten, hondenbelasting en le tarieven van de gemeentelijke spor- accommodaties met 4te verhogen. De afvalstoffenheffing daarentegen zal slechts 2% worden verhoogd. An- iere geldzaken zijn de vaststelling van iet krediet in rekening courant voor het verlenen van een algemene nachtiging aan b. en w. tot het opne- nen van tijdelijk kasgeld gedurende het 'olgend jaar en het aangaan van vaste jeldleningen in 1984. Verder vermeldt de agenda de volgen- Ie voorstellen: Het verlenen van medewerking voor het veranderen van de bestaande c.v.-installatie ten behoeve van de kleu terschool te Leunen; het eschikbaarstellen van 3.434,- voor het herstellen van door vandalisme ontstane schade aan de openbare lagere school ,,De Flierefluit"; het instellen van een gemeentelijke geluidmeetdienst. Het gaat hier om het formeel instellen van een functioneren de dienst, welke is ondergebracht bij de afdeling Openbare orde en veiligheid, onderdeel milieuzaken: Wijziging nieuwe koopavondve- rordfjning. Deze wijziging houdt ver band met het verzoek van het Winkel centrum Brukske om gedurende enkele maanden bij wijze van proef voor het Brukske de donderdagavond als koopa vond aan te wijzen. vaststelling personeelsinformatie en subsidie R.I.M. 1984. Als de raad er mee akkooord gaat zal voor 1984 een bedrag van 531.287,- als maximale subsidie voor het Regionale Instituut voor maatschappelijke dienstverlening beschikbaar worden gesteld. aankoop van de grond in het Cen trumplan van de heer J. TH. Theeuws De 60 m: grond, gelegen aan de Deken Thielenstraat, achter schildersbedrijf Theuws, is nodig voor de aanleg van een bedieningshof t.b.v. De Rose Vlek. grondruil in Castenray met de heer J.P Hesen te Castenray. Voor de woningbouw heeft de gemeente ca. 175 m3 grond, gelegen achter het pamd van Hesen, niet meer nodig. De gemeente wil deze grond ruilen met de heer Hesen om hiervoor ca. 40 m; terug te krijgen voor het verkrijgen van een aantrekke lijke perceelgrens; wijzigen van diverse verordenin gen, die de rechtspositie van ambtena ren regelen; het nemen van een voorberei- dingsbesluit „uitbreidingsplan in hoofdzaken" voor het gedeelte Raadhuisstraat-Akkerweg-Noordsingel te behoeve van de uitbreiding van garage bedrijf van Haren b.v. met een show room; vaststelling van de nota „Verkeer- scirculatie" in het Centrum van Venray; Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: E. Th. Hendriks, Beek weg 64 te Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een propaanopslagtank met aftapinstallatie, gelegen aan de Beekweg 64 te Merselo. W. H. Louvet, Drabbelsweg 4 te Veulen-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een varkensmeste- rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Drabbels weg 4 te Veulen. L. Zanders, Zandhoek 11a te Oirlo-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkip- penhouderij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen en waar elektro motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Zandhoek 11a te oirlo. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 2 december 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum .tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen hei geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 18 november 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hei hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Van woensdg 23 t/m vrijdag 25 no vember a.s zal binnen de gemeente Ven ray een militaire oefening worden ge houden door het 11de Pantserinfanterie bataljon. Tijdens de oeféning zullen honderd deelnemers in vijftien voertui gen over bestaande wegen en paden trekken. Wegens gebrek aan voldoende agen dapunten is voor maandag 28 november a.s. geplande vergadering van de comis- sie algemene zaken voorlopig uitgesteld. Voorlopig is de eerstvolgende verga dering van deze commissie vastgesteld op maandag 6 februari 1984. Op donderdag 24 november wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuur ge houden in het raadhuis. Iedereen die opmerkingen heeft over een bepaalde verkeerssituatie kan een afspraak maken om dit verkeerspro bleem mondeling in het verkeersspree kuur ter sprake te brengen bij ambtena ren van de afdelingen Openbare Orde en Veiligheid, Onderhoud, Civieltechni sche Werken en Verkeer en aan de poli tie. Voor het maken van een afspraak kan kan men kontakt opnemen met de heer G. Rutten (tst. 344) of W. Gossens (tst. 159). Wie via de Kruidenlaan van de eerste fase van Landweert rijdt naar de tweede fase van die wijk, ziet aan de linkerzijde van de weg twee noodvestingen: een bank en een snack-bar. Binnenkort zal men daar ook de bouw ian een noodvesting van een super- narkt kunnen opmerken. De bank draait al geruime tijd. De snackbar zal binnenkort de deur voor hel publiek open doen. Voor de 4 6 iupermarkt is inmiddels de bouwvrgun- ning afgegeven. De start van de bouw- mag nog dit jaar verwacht worden zodat de opening van de winkel in begin '84 ral kunne plaats vinden. Vervolgens zal een periode van rust anbreken. Een periode waarin de ont- rikkeling van het definitieve winkelcen- rum zal worden gewerkt. De bouw van dit centrum zal nog zo'n vier jaar op cich laten wachten. Wanneer daadwerkelijk met de bouw van het winkelcentrum zal worden be- ;onnen, is in sterke mate afhankelijk ran de groei van de wijk. Immers er zal en groot genoeg draagvlak voor de kinkels aanwezig moeten zijn. Met an- lere woorden er zullen genoeg kopers in ie wijk moeten zijn. Aangenomen vordt dat dit pas bereikt zal zijn als in le wijk Landweert ca. 1600 woningen iereed zijn. Bij de huidige economische mtwikkelingen en de geringe louwstroom wordt verwacht dat dit lantal woningen op zijn vroegst in 1987 vordt bereikt. Momenteel zijn 750 wo- lingen gereed en 126 in aanbouw. BEPERKTE OMVANG Het nieuwe winkelcentrum Land- reert zal bewust klein van omvang zijn. tekening wordt gehouden met een naximale bedrijfsvloeroppervlakte van 400 m3. In het winkelcentrum komen illeen zaken in de zogenaamde food- ector. De non-food sector (kleding- adio-t.v. enz.) zal niet aan bod komen. )e reden voor zowel een klein winkel- :entrum als voor winkels uit de Food- iector is de wens om het Venrayse kern- Burgemeester en, wethouders van 'enray hebben in hun vergadering van 6 november 1983 voor de onderstaande wplannen bouwvergunning ver- send. Zij, die menen door de afgifte an een van deze vergunningen echtstreeks in hun belang te zijn getrof- en, kunnen op grond van het bepaalde i artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van e Wet A.R.O.B. daartegen bij het col- ege van burgemeester en wethouders an Venray een gemotiveerd bezwaar- :hrift indienen en wel binnen 30 dagen a de dag, waarop de bewuste vergun ing is verzonden of uitgereikt. Voordat I een bezwaarschrift indient, is het dan lok raadzaam te informeren of verzen- ing of uitreiking van die vergunning eeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin- en kunnen worden ingewonnen bij het ureau ruimtelijke ordening en bouwza- en, kamer 201 van het raadhuis, tel. 3838, toestel 354. het maken van een dakkapel aan >ovenetel3, t.n.v. L. Gillissen; het bouwen van een berging aan lolderik 31, t.n.v. M.H.G. Rongen; het maken van een rookkanaal an de Tamboerijnstraat 20 t.n.v. H.P. enders; het vervangen van de woning aan s Albionstraat 4, t.n.v. J.T.J. Mar- ins; het bouwen van een loods aan de rienshoekweg 3, t.n.v. Th.P.H. Hen- rix; het uitbreiden van de woning aan Dagoberthof 22, t.n.v. A.A.M. Tin- "broek. Venray, 18 november 1983. winkelapparaat te bevorderen. De con centratie van de winkels in het „oude centrum" van Venray zoals die blijkt uit het centrumplan, heeft voorrang. Het winkelcentrum Landweert zal, wat de omvang betreft, verglijkbaar zijn met dat van Veltum. Deze laatste heeft een bedrijfsvloeroppervlakte van 1100 m3 Het winkelcentrum Brukske daaren tegen is met 2600 m3 (inmiddels terugge bracht tot 2400 m3 winkelen bedrijfs ruimte) veel groter opgezet. Voor welke boodschappen men straks in het wij kwinkelcentrum Landweert terecht kan is nu natuurlijk nog niet te zeggen. Wel heeft inmiddels de branchecommissie aangegeven welke winkelvoorzieningen er volgens haar.gewenst zijn. De bran checommissie is samengesteld uit verte genwoordigers van de gemeente Venray, Bouwkoördinatiekantoor Drs. Ruyters b.v (de ontwikkelaar van het centrum) en het ministerie van Economische za ken via de consulent Handel, Ambacht en Diensten in de provincie Limburg. Volgens deze commissie is er plaats voor een supermarkt van ca. 800 m3. Voor een slagers- bakkers- en groentewinkel is 200-250 m3 gereserveerd. Ook is er plaats voor een snack-bar(60-80 m3) een bank (120-150 m3) en een drogist (80- 100 m3) de resterende 300 vierkante eters zijn nog vrij in te vullen. Hoewel de branchecommissie hierover al eens van gedachte heeft gewisseld, wil men liever wachten op hetgeen zich aandient. Deze commissie heeft ook zijn twijfels over de haalbaarheid van de groente winkel. Immers in en rond Venray kweekt men nog vaak zelf de groente of koopt men die bij de boer. Bovendien is er in het winkelcentrum een supermarkt met een groente afdeling. WIJKCENTRUM Door de gemeente is in de afgelopen jaren altijd gestreefd naar een samen gaan van wijkwinkelcentrum, wijkge- bouw en de tweede Venrayse sporthal in één complex, aan de kruidenlaan in Landweert. Op het raadhuis wordt aan gekoerst op de start van de bouw van het wijkcentrum in 1985. De bouw van de tweede sporthal in combinatie met het wijkcentrum en het wijkwinkelcen trum lijkt een onhaalbare zaak. De gemeente blijft echter streven naar de bouw van een sporthal in de wijk en onderzoekt op dit moment de mogelijk heden van een koppeling met de to- komstige onderwijsvoorzieningen in de wijk. Een gelijktijdige start van de bouw van het wijkwinkelcentrum en wijkcentrum is dus van de baan. Uit gangspunt blijft echter de koppeling van beide over een aantal jaren. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 2 november 1983 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van een graanopslag- loods aan de Veulenseweg t.n.v. Nij- senm B.V. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 lol 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 18 november 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een woning op perceel m726 'aan de Kerkweg te Ys- selsteyn, t.n.v. H.M. Pouwels, Pater Tulpstraat 13 te Ysselsteyn; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Twistweg 6 te Vrede- peel, t.n.v. J.B. Vissers. het uitbreiden van het champïg- nonbedrijf aan de van Berlostraat 2 te leunen, t.n.v. A.M.W. Janssen: het plaatsen van een hekwerk rond een ondergrondse LPG tank hoek Heidseweg/Deumeseweg, t.n.v. Ch. Versteeg, Langstraat 126 te Venray: het uitbreiden van de garage met een berging/hobbyruimte aan de Hout zagersstraat 9 te Venray, t.n.v. M.L.E. Zegers: het bouwen van een loods aan de Laagheidseweg 30 te Venray, t.n.v. J.P.M. van Dijck: het uitbreiden van een varkensstal aan de Puttenweg 43 te Ysselsteyn, t.n.v. L.H.W. van Asten; het bouwen van een luchthal ter overdekking van twee nieuwe aan te leg gen gravel banen bij Tennis park Land weert, t.n.v. J. Drentje, Boshuizerweg 4 te Oostrum. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 18 november 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 18 november 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Gewoontegetrouw heeft' de burge meester op de feestavond van de brand weer, op vrijdag 11 november de in het cursusjaar 1982/83 behaalde, diploma's uitgereikt. L. Bouwens, L. van der Heijden en J. Koenen ontvingen de diploma's persluchtmaskerdrager en brandwacht Ie klasse. T. Fila en H. Pelzer kwamen in het bezit van het diploma brandwacht le klas. J. Bouten, P. van der Burgt, A. Cree- mers, G. Leemeijer, H. Odenhoven, P. Swinkels en L. Troisfontaine mochten het diploma hulpverlener in ontvangst nemen. Tevens werden de bevorderingen per l-4-'84 bekend gemaakt. Voor L. Bouwens, T. Fila, L. van der Heijden, J. Koenen, H. Pelzer en P. Wolbertus betekent dat bevordering tot brandwacht le kl. P. Schmeitz krijgt de rang van hoofd brandwacht. Wegens 10 jaar vrijwillige verbintenis ontvingen C. Douwes, H. Leemijer, J. Panken en W. Thijssen de bij de Konin klijke besluit ingestelde vrijwilligersme- daille. W. Clevers kwam voor het aan 25 jaar vrijwillige verbintenis verbonden jaarteken in aanmerking. Tot slot kon de burgemeester bij 10 brandweerlieden het bronzen brand- weerkruis opspelden, wegens 12V6 brandweerdienst. Voor deze, door de landelijke Commissie Brandweeronder scheidingen ingestelde onderscheiding kwamen in aanmerking: J. Arts, L. Claessens, H. Clevers, L. Hermsen, M. Lensen, M. Manders, T. Mertens, G. Pelzer, W. Relouw en J. Schillings. Dinsdag a.s. zal de gemeente raad de begroting voor 1984 aan algemene beschouwingen onder- wertjen. Dan zullen de fractie voorzitters en op bepaalde onder delen gespecialiseerde raadsleden hun visie geven op de door het college van b. en w. aangeboden financiële boekwerk, waarin de beleidsvisie voor het komende jaar is uitgestippeld. Omdat de ervaring heeft ge leerd, dat het houden van alge mene beschouwingen de nodige tijd in beslag neemt, begint de raadsvergadering van dinsdag al om 5 uur. Vanaf 5 uur tot zeven uur worden de normale agenda punten aan de orde gesteld. Na dat de raad een half uur heeft ge pauzeerd, begint n>en om half acht aan de algemóte beschou wingen. Na afloop daarvan zul len - zonodig - de overgebleven agendapunten worden afgehan deld. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 9 november 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: C.H. van Cuyck, Straat 13 te Merselo-Venray voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Straat 13 te Merselo. L. de Wit, Timmermansweg 111 te Ysselsteyn-Venray, voor het oprich ten en in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterïj waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Timmermansweg 111 te Ysselsteyn. Gebr, J. en B. Burgers, Veulense weg 31 te Veulen-Venray, voor het uit breiden en wijzigen van een varkensfok kerij, met opslag voor landbouwwerk tuigen, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Veu lenseweg 31 te Veulen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 18 november 1983 tot 18 december 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 18 december 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 18 november 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Het gemeentelijk binnenbad zal zater dagmiddag vanaf 13.00 uur gesloten zijn voor het vrij zwemmen. Op deze middag zullen de schoolkinderen de proeven moeten afleggen voor het beha len van hun zwemdiploma. Afgelopen zaterdag ontvingen bijna 2001.V.M.-leerlingen uit handen van de directeur van de Muziekschool Venray, de heer Louis van den Hoonaard het I.V.M.-getuigschrift. In zijn toespraak sprak de directeur de hoop uit dat, nu deze kunderen hun eerste muziekschooltijd hebben afge sloten, ze het muziekmaken niet de rug toe zullen keren. Hij accentueerde vooral het „plezier hebben" in muziek maken. Het doet er eigenlijk niet toe op welk instrument je dat plezier hebt, zo stelde Van den Hoonaard. In feite zijn er nu drie mogelijkheden die voor voortzetting in overweging kunnen worden genoemen: 1. blijven samenspelen in de Samen spelklas, 2._ee.p vetivoigcuxsusjnet grade nopje i- ding. HAFABRA-OPLEIDINGEN De inschrijving kan uitsluitend via de secretaris van de vereniging geschieden. De ouders van de leerlingen moeten zich dus in verbinding stellen met de door hen uitgekozen vereniging: voor: Fanfare „De Dotrpsklank" Casten ray, dhr. J. Strijbos, tel. 04787-677. Fanfare „St. Catharina" Leunen, dhr. S. Lemmens, tel. 04780-86440. VERNIELINGEN Vandalen hebben hun slag gesla gen in twee liften van het bejaardente huis Het Schuttersveld. Een telefoon was verdwenen, de andere onbruikbaar gemaakt. Maandagmorgen werd de achter deur van een woning aan de Schuts- boom vernield aangetroffen. De chauffeur van een vrachtwa gencombinatie, welke geparkeerd stond aan de Leunseweg, kwam tot de ontdek king dat van beide buitenspiegels de ruiten waren vernield. De chauffeur moest 's morgens om 6 uur al vertrek ken, en zonder buitenspiegels rijden is onverantwoord. LAVELOZE JONGEMAN GEVONDEN In de nacht van zondag op maandag rond half zes schrok een 76-jarige be woonster van de Stationsweg wakker door glasgerinkel. Bij het door de politie ingestelde onderzoek trof men in de woonkamer een jongeman aan, die „laveloos" was. Hij werd ter ontnuch tering ingesloten. Toen hij later wakker werd wist hij zich nog alleen te herinne ren dat hij in een bar in Venray was ge weest. Hoe hij in die woning was gekomen kon hij niet verklaren. De schade aan de ruit werd door hem vergoed en excuses aangeboden. Fanfare „St. Oda" Merselo, dhr. H. Knol, tel. 04786-559. Fanfare „Ons Genoegen" Oirlo, dhr. A. Nelissen, tel. 04787-220. Harmonue „Sub Matris Tutela", dhr. J. leeuwen, têl. 04180-86757. Stichting „Drum- en Showband" Venray e.o., dhr. Koonings, tel. 04780- 86196. Koninklijke Harmonie „Euterpe", dhr. J. Stevens, tel. 04780-86004. Muziek en Majorettenshowkorps „St. Petrus Banden" Venray, dhr. L. Beterams, tel. 04780-84253. Fanfare „De Peelklank", Ysselsteyn, dhr. H. Peeters, tel. 04785-363. Fanfare „De Eendracht" Meer':o, AANRIJDINGEN DOOR GLADHEID De dinsdagmorgen snel opkomende gladheid heeft verschillende autobe stuurders parten gespeeld. In de voormiddag werden 8 aanrij dingen bij de politie gemeld. Op de Venloseweg remde een auto bestuurder uit Tegelen af voor een stil staande auto, maar zijn auto schoof door en kwam eerst in de wegberm met lichte schade tot stilstand. Een Venrayse autobestuurder moest op de Raadhuisstraat afremmen voor een stilstaande auto. Een achter hem rijdende bestuurder remde ook af, maar schoof op het gladde wegdek door en botste tegen de stilstaande auto op. Beide auto's liepen schade op. Op de Zuidsingel geraakte door gladheid een personenauto uit Meerlo- Wanssum in een slip; kwam op het ver keerde weggedeelte terecht en botste tegen een tegemoet komende auto. Schade aan beide auto's. Op de Leunseweg geraakte een personenauto in een slip en botste tegen een daar geparkeerde auto. Ook hier alleen wat schade. Enkele minuten later moest een Venrayse bestuurder op dezelfde plek afremmen en ook deze auto geraakte in een slip en botste tegen een andere personenauto. Ook hier alleen schade. VRIJDAG 18 NOVEMBER 1983 Nr. 46 dhr. W. Derksen, tel. 04783-1257. Afhankelijk van het soort korps (harmonie of fanfare) en de door de vereniging ter beschikking gestelde stu die-instrumenten is het in feite mogelijk om voor een van de volgende hafabra- cursussen te worden ingeschreven: a) Cursussen klein koper (trompet, bugel, cornet of piston). b) cursussen nidden koper, (hoorn, como, bariton). c) Cursussen slagwerk (o.a, pauken, kleine trom, zylofoon etc.). e) houtblazers (picolo, dwarsfluit, hobo, klarinet of saxofoon). Al deze opleidingen bereiden voor op de zogenaamde, door het Ministerie van WVC ingestelde WVC-dipIoma's). EINDUITVOERINGEN Tn de week van 21 t/m 26 november worden dagelijks W.V.C.-examens en graden-toetsen afgenomen. Alle lessen komen in die week te vervallen. Gedurende deze week zal steeds als afsluiting een einduitvoering worden gehouden in de aula van de Muziek school Venray van 20.00 tot 21.00 uur, alleen op zaterdag van 17.00 tot 18.00 uur. U bent van harte welkom. De toegang is gratis. Op de Stationsweg geraakte een personenauto in een slip en botste tegen een lichtmast. Schade aan lichtmast en auto. Op de Raadhuisstraat moest een autobestuurder uitwijken voor een paar fietsers. Zijn auto raakte uit de juiste koers en botste tegen een 33-jarige man uit Venray die wegens de gladheid met zijn fiets aan de hand liep. De man moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Hij kon na behandeld te zijn naar huis worden overgebracht. Op de Beekweg raakte een auto, uit Eindhoven uit de juiste koers en botste tegen een verkeerspaal op. Bord en auto liepen schade op. TAXICHAUFFEUR BEDREIGD In de nacht van zaterdag op zondag deed een Venrayse taxichauffeur aan gifte bij de politie omdat hij even te voren, nabij een Venrayse tiancing, door enkele personen met een mes be dreigd was. Deze personen hadden het kofferdeksel van de taxi geopend, dat vervolgens door de chauffeur weer werd gesloten. Een van de „heren", die onder invloed van alcohol verkeerden, dreigd „pas maar op ik heb een mes en daar steek ik mee". De recherche stelt een onderzoek in naar hun identiteit. Als u volgend jaar een volledig- of deelstaatsexamen in één of meer vakken wilt afleggen, dan moet u zich daarvoor inschriiven. Stuur vóór 1 december 1983 een brief kaart met vermelding van het soort examen: V.W.O., HAV.O., MAVO. of MEAO. en uw naam, adres en telefoon nummer. Een inschrijfformulier met nadere instructies wordt u daarna toegezonden. Het examengeld voor deelname aan één van de staatsexamens voor V.W.O., HAVO. of MAV.O. bedraagt f 105- ongeacht het aantal vakken tot een maximum van een volledig examen. Het examengeld voor deelname aan het staatsexamen MEAO. bedraagt f300,-. Bij deelname aan één of meer deelstaats- examens is een bedrag van f 80, -verschuldigd, bene vens f 75,- voor elk vak waarin examen wordt af gelegd. met dien verstan de dat het totaal de f 300- niet overschrijdt j fjj Adres voor V.W.O., HAVO. MAVO en M EAO. - staatsexamen. Ministerie van Onderwi/s en Wetenschappen. Afdeling DI/VG/OE Sektie staatsexamens VO. Postbus 967. 9700 AZ GRONINGEN Publicatie van hel Mmnterie van Oktowi/s en Wetcmrhappcn

Peel en Maas | 1983 | | pagina 13