Receptie Euterpe en huldiging Jan Verstegen PEEL EN MAAS Open sjoeltoernooi 1 thorhassen ll SI DICK HOLTHAUS MODEBEWUSTE ZEKERHEID ditóiHcvyen b.v.\%f- EN Ombudsman steunt huurders- belangen vereniging Inbrakenreeks op het spoor Diefstal en joy'ryding INGEZONDEN De nieuwe Luxaflex Jalouette kollektie. Nog meer keuze als u van kleur en uitzicht houdt Informatieboekje voor Buitenlanders Nü 50,-kado buro voor rechts hulp blijft gratis Ol Ter gelegenheid van het behaalde riNGjsucces op het onlangs gehouden bonds- incours te Kerkrade zullen bestuur, lirigent en leden van de Koninklijke iHarmonie Euterpe op vrijdagavond 4 november van 20.30 tot 22.00 uur recipiëren in de foyer van de Venrayse ;houwburg. Tevens zal die avond de heer Jan Ver- pilstegen gehuldigd worden wegens zijn Il50-jarig lidmaatschap van de Limburgse 2Bond van Muziekgezelschappen. CONCOURSSUCCES sen eerste prijs in de superieure afdeling j Zondag 2 oktober j.l. nam Euterpe {deel aan het bondsconcours in de Roda- rps hal te Kerkrade. pp De vereniging trad op in de hoogste klasse, de afdeling Superieur. De 90 5-hoofdige jury honoreerde het Euterpe concert met 309 Vi punt, ruim voldoen de voor een royale eerste prijs. Alom werd de prestatie van het ^^irmonie-orkest geprezen, temeer daar jM| Euterpe optrad met een sterk verjongd kest, waarvan de helft van het aantal len nog over geen enkele concours-er- iring beschikte. OPTREDEN JEUGDORKEST EUTERPE EN MÜHLTALER MUZIKANTEN Door omstandigheden was de vereni ging gedwongen de oorspronkelijk ge- ECli RAI wt plande receptiedatum te verplaatsen naar vrijdag 4 november a.s. De receptie vindt plaats in de foyer van de schouwburg en duurt van 20.30 tot 22.00 uur. Men heeft bewust voor dit wat late tijdstip gekozen om zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen naar de receptie te komen. Tijdens die receptie zal het Euterpe- jeugdorkest een klein optreden verzor gen. Ook het grote harmonie-orkest zal enkele nummers ten gehore brengen. Na afloop van de receptie zullen de bekende Mühltaler Muzikanten uiot Horst optreden. De Horster muzikanten, die allen lid zijn van de Koninklijke Harmonie van Horst, verzorgen dit optreden geheel gratis. Ook de Harmonie van Horst wist on langs een uitstekend concoursresultaat te behalen en die Horster receptie werd bioj die gelegenheid toen opgeluisterd door Venrays Big Band c.q. de Hof kapel. Een teken dat het tussen Horst en Venray op muzikaal gebied wel klikt. JAN VERSTEGEN 50 JAAR MUZIKANT Tijdens de receptie zal ook een van Venrays bekendste muzikanten, de heer Jan Verstegen, worden gehuldigd van wege zijn 50-jarig muzikantenjubileum. Jan Verstegen is onmogelijk uit het Een man zoekt uitdaging in zijn mode. 'n Tikje durf, een avontuurlijl<accent in design en dessin. Maar over de kwaliteit wil hij zekerheid. Zijn keus: onze Dick Holthaus kollektie. Wolmerk-stoffen in onverbeterlijke pasvorm en afwerking. Mannenmode die alles mee heeft. Gespecialiseerd in mode voor mannen en jongemannen C „NIEUWE" SCHOOL 1 IN CASTENRAY Vorige week vrijdag heeft onderwijs- ^tispecieur D. Strelitski de gerenoveerde Hlllasisschool en kleuterschool van Cas- Hrnray officieel in gebruik gesteld. De Tl ieuwe naam voor deze school '„de 1 lek" werd door de 8-jarige Ruud Saris nthuld. [EG Herder had Pastoor Keulaerds het ebouw ingezegend. Als aandenken aan deze heropening mnerd een boom geplant, maar eerst 'erd in het plantgat een fles begraven iet daarin alle namen van de Casten- [^ayse schooljeugd. Wat er met de vrijgekomen houten Herschool gaai gebeuren is nog niet ekend. Geen enkele Castenrayse vere- iging heeft er interesse in. De verbouwing van de vierklassige igere school tot een basisschool waarin leuter- en lager onderwijs zijn samen gaan, heeft 563.000 gulden gekost, e gerenoveerde school is al aan het igin van dit schooljaar in gebruik nomen. De nieuwe school heeft een ingrij- nde verbouwing ondergaan. Van de er (te kleine) klaslokalen in de oude hooi zijn er drie gemaakt. Bovendien aan het schoolgebouw een nieuw irklokaal gebouwd. Het verbouwingsplan dateerde al van 78. In september van dat jaar ging de ad akkoord met de verbouwing, maar haalde Bestek '81 zoals het szuinigingsplan van het toenmalige ibinet-Van Agt werd genoemd, een reep door de rekening. Aanvankelijk zouden de werkzaam- den slechts enkele maanden worden testeld. Het duurde echter tot eind '81 voor het Rijk aan Venray liet weten dat de verbouwing door kon gaan. Voorwaarde was echter dat de nieuwe school niet voor 1983 in gebruik zou worden genomen. Zoals reeds eerder gemeld, heeft de Huurdersbelangenvereniging Venray i.o. onlangs een open brief geschreven aan de Woningbouwvereniging Noord Limburg met het dringende verzoek óf de waarborgsom af te schaffen, óf daarop de wettelijke rente te vergoeden, óf de werkelijke (bank)rente te vergoe den. i In een circulaire aan de Venrayse huurders zegt Huurdersbelangenvereni ging dat de Woningbouwvereniging dit probleem in onderzoek heeft en binnen kort een antwoord op bedoelde brief zal versturen. Wel heeft men intussen van de Stich ting De Ombudsman een reaktie op be doelde open brief ontvangen. Daarin wordt gesteld dat afschaffen van de waarborgsom wel wenselijk en redelijk zou zijn, maar wettelijk zeer moeilijk. De rentevergoeding noemt De Om budsman alleszins gewenst. Desnooods moet de rechter hierover een uitspraak doen. Ook zegt de Huurdersbelangenver eniging dat het Buro voor Rechtshulp te Venlo achter de inhoud van genoemde open brief staat. Venrayse muziekleven weg te denken. In de jaren veertig werd hij alom be kend als een uitstekende trombonist. Talloze malen trad op op solisten-con coursen en steeds viel hem het predikaat „lof der jury" ten deel. Hij werd benoemd tot dirigent van Harmonie „Sub Matris Tutela", Oos trum en in 1949 werd hij aangesteld als dirigent van Venray's Harmonie, waar van hij thans nog onder-dirigent is. Verder was hij enige tijd dirigent van Fanfare „Ons Genoegen" te Oirlo en De politie is met de aanhouding van de verdachten inzake de moord op taxichauffeur Mathi van den Beuken uit Venray, op het spoor gekomen van een „bende" die een reeks van overvallen en inbraken in Noord- en Midden Limburg zou hebben gepleegd. De Venrayse gemeentepolitie heeft deze week assistentie gekregen van het regionale recherche-bijstandsteam, waarin naast de Rijkspolitie Limburg, de gemeentelijke korpsen van Weert, Roermond, Tegelen, Venlo en Venray zijn vertegenwoordigd, In het belang van het onderzoek kan de politie op dit moment geen medede lingen doen over de achtergronden van dit opgeroepen regionale team. Vijftien rechercherus zijn sinds maandag jl. op pad om wat meer duidelijkheid in deze zaken te krijgen. Het team dat de moord op de Venrayse taxichauffeur en de twee daaraan voorafgaande aanslagen heeft onderzocht, is deze week officieel ontbonden. Deze zaak is rond, alleen administratief dient er nog het e.e.a. afgehandeld te worden. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben tol op heden onbekende daders drie auto's (allemaal Fiats 127) ont vreemd, daarmee gereden en total loss achtergelaten. De eerste auto is vermoedelijk in Well ontvreemd. Er werd mee naar de Veltumse Kleffen gereden en daar kapot achtergelaten. De tweede Fiat was gestolen van een bewoner van.de Veltumse Kleffen. Zijn auto werd total loss aangetroffen langs de Peelweg. De derde auto was eveneens van een bewoner van de Veltumse Kleffen. Zijn Fiat werd total loss aangetroffen op de weg Deurne-Wans- sum nabij het Brukske. In dezelfde nacht hebben onverlaten huis gehouden op de parkeerplaats nabij de Hubenhof. Allereerst trof de politie daar een Ford Escort automaat met een draaiende motor aan. Van een bestuurder geen spoor. Verder stonden er twee Dafjes en een Volvo, waarvan oftewel een ruit was vernield, of de kabels van het stuurslot waren losge maakt. Zeer waarschijnlijk heeft men gepoogd deze vier auto's té stelen. De politie die bij deze diefstallen nog geen enkele aanwijzing gevonden heeft, houdt zich voor tips van eventuele getuigen gaarne aanbevolen. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben onbekende daders bij de verpleegstersflat van het ziekenhuis een aldaar geparkeerd staande rode Fiat meegenoijien. De auto werd later in de- Mazurkastraat teruggevonden. De auto had behoorlijke schade opgelopen. dirigeerde hij vele jaren de harmonie van St. Servatius. In de vijftiger jaren was hij de leider van de Roadse Blaoskapel en later van de blaaskapel die beschouwd kan worden als de voorloper van de huidige Hofkapel. Tientalien leerlingen heeft Jan in de loop der jaren opgeleid tot muzikant en nog steeds is hij aktief bij het jeugd- Oikest van Euterpe en de leerlingen-op leiding. Wie kent niet Jan Verstegen ten tijde van het Carnaval, onafscheidelijk met trombone en sigaar. Menmige joekskapel vroeg hem als instructeur en leermeester. Zijn verdiensten voor het Venrayse muziekleven zijn bijzonder groot en on telbare malen was hij aanwezig bij kerkelijke en wereldlijke festiviteiten en gebeurtenissen. EUTERPE VERWACHT EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE De receptie van Euterpe a.s. vrijdag 4 november is een gelegenheid bij uitstek om de heer Jan Verstegen te huldigen en te feliciteren. Euterpe verwacht een grote belang stelling en gelet op de financiële positie van de vereniging wordt een geldelijke bijdrage zeer op prijs gesteld, te meer daar Euterpe dit jaar geen kollekte zal houden. START FIETSENPROJECT VERTRAAGD Lag het in de bedoeling dat in okto ber gestart zou kunnen worden met het z.g. fietsenproject het graveren van uw postcode in het fietsenframe door bepaalde niet te voorziene oorzaken, waaronder geldgebrek, is die start ver traagd en kan waarschijnlijk eerst begin december plaatsvinden. Op dit moment komen er aanmeldin gen binnen van werklozen die met be houd van uitkering bereid zijn aan dat project hun medewerking te verlenen. Gezien het nog steeds zorgwekkende grote aantal diefstallen van fietsen, verdient enige spoed aanbeveling. Kerkbericht van ,,'t Zonnelied" Brukske Venray Juist terug van de indrukwekkende samenkomst van 550.000 mensen op de Vredesdemonstratie in 's Gravenhage lees ik nog even „Peel en Maas". Bij de kerkberichten ontdek ik een zeer storende en denigrerende oproep: „Geen nieuwe kernwapens in Euro pa!!??... wel een nieuw dak op de kerk in het Brukske!!!!" Deze oproep stelt mij ernstig teleur, omdat ze getuigt van gebrek aan inzicht van de noodzaak van deze demonstratie en daarom ook van^,gebrek aan juiste prioriteitsstelling vari'waarden, Hoe belangrijk ook een nieuw dak voor een kerk kan zijn, dat is niet te vergelijken met de veel hogere noodza kelijkheid van opkomen voor vrede en gerechtigheid. De Kerk blijft voortbestaan, ook wanneer op haar gebouwen geen dak zit! Vrede en veiligheid gaan echter verloren, wanneer voortgegaan wordt met nog meer bewapening en zeker wanneer de werkelijkheid van een kernoorlog zou losbreken. Dat pastoor en/of kerkbestuur be zorgd zijn voor hun kerkgebouw is een goede zaak, maar onze bezorgdheid voor een wereldomvattende oorlogs dreiging en voor behoud van vrede en gerechtigheid gaat voor!! J.B.M. Kockmann, Wanssum Hello, It was nice talking to you in Venray. My time in Venray was the best part of my trip to Europe. The people in your city were very friendly towards us. I wish there was some way I could say thanks to all who visited or brought hot food or presents. We all appreciated it. All of the ones in my company that visited Venray say they wish their whole time in Europe would have been spent there. I will never forget Venray and its people. I hope to bring my family to Holland some day to see what I have seen there. I pray the Lords blessing on you and your house. KEITH SWAINE Excello, M.O. U.S.A. ofctober 20 1983 Vertaling: Hallo, Het was fijn om met je te praten in Venray. Mijn tijd in Venray was het beste deel van mijn reis door Europa. De mensen in jouw stad waren erg vriendelijk voor ons. Ik wilde dat er een manier was waarop ik „dankjewel" kan zeggen aan allen die ons bezochten en warm eten en kadoótjes brachten. We hebben het al lemaal gewaardeerd. Iedereen in mijn groep die Venray hebben bezocht wilden dat hun hele tijd in Europa dóar doorgebracht kon wor den. Ik zal Venray en de mensen daar nooit vergeten. Ik hoop dat ik mijn gezin een keer naar Holland kan brengen om ze te laten zien wat ik gezien heb. Gods zegen over jou en je familie. KEITH SWAINE Ik wilde u, Venrayers, dit maar even laten weten. We praten' over dreiging, oorlog, kernwapens, vrede en vriend schap. Misschien kunnen we een keer zeggenvrede en vriendschap.... dat begon in Venray, toen die duizenden militairen hier op oefening waren, in september 1983 en ze welkom waren hier. M. Halverhout VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 Nr. 44 HONDERDENVIERDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 De kollektie van de jaloezieën met de supersmalle lamellen, is nu nog mooier geworden. Meer kleur. Meer keuze. Nieuwe afwerking zoals spiegelglans en metallic-uitvoering. Voor wie van mooie kleuren in zijn interieur èn van uitzicht naar buiten houdt, is er nu neg meer te bewonderen bij de specialist van 'Luxaflex' produkten. Luxaflex.'Oog voordekoratieve details. INTERIEURVERIZORG ING Wilhelminastraat 6-i/enri y - 04780-82510 3 lil nrjelsmerit Een Hunter Douglas profluM Let op het 'Luxal lex' r ïerk. De garantie voor kwaliteit Sjoelvereniging „De Schuivers" van Invaliden Sportclub Venray organiseert op zaterdag 5 november a.s. een groot sjoeltoernooi in de kantine van Rank Xerox, Maasheseweg Venray. Aanvang 10.00 uur, inschrijven van 10.00 tot 15.00 uur. Aan dit toernooi nemen alleen amateurs deel. De inschrijving is open, dat wil zeggen dat U niet gebonden bent aan lidmaatschap van een vereniging. Iedere gegadigde, ge handicapt of "niet, kan zich dus bij de inschrijving melden. Het is zelfs mogelijk meerdere malen in te schrij ven. Het sjoelen is behalve een gezellig- heidssport in verenigingsverband even zeer een huiselijke sport. Het is zelfs bij uitstek een gezinsspel dat zich ondanks de concurrentie van het hedendaagse „recreatieve avondvullingen" niet al leen heeft kunnen handhaven, maar dat zich ook mag verheugen in een stijgende populariteit. In menig gezing wordt het gezien als een middel om althans een of enkele avonden per week de ouderwetse gezins-gezelligheid weer in huis te halen, waar alle gezinsleden aktief bij betrok ken zijn en waar je niet iedere avond onderuitgezakt je mond moet houden om niet uit de toon te vallen. Er vinden zelfs hier en daar onderlinge gezins competities plaats. Wij willen met dit toernooi o.a. ook vele thuissjoelers bereiken die nu de kans hebben om te achterhalen „waar ze staan" door zich te meten in een confrontatie met andere sjoelers. Het is ook de bedoeling het publiek kennis te laten maken met een recreatieve bezig heid die door eenvoud van spelregels en materiaal altijd en overal bedreven kan worden. Om de kenners een idee te geven hoe je zelf variaties in het spel kunt brengen staan er ook enkele alternatieve bakken opgesteld. Voor de jeugd zijn er twee aparte klassen, nl. v- 6 t.m. 9 jaar en van 10 t.m. 13 jaar. De volwassenen spelen in 4 dames en 4 heren klassen. Per kaart worden 1 x 5 partijen gespeeld. Als om 17.00 uur de finales beginnen worden de beste 10 van iedere klasse opgeroepen om hieraan deel te nemen. Zij spelen dan 5 partijen. De punten uit de voorronden tellen hierbij ook mee. Het inschrijfgeld bedraagt voor vol wassenen ƒ3,50 en voor de jeugd ƒ2, per inschrijving. Het einde van het toernooi, incl. prijsuitreiking is onge veer om 19.00 uur. Voor meer informatie: mevr. T. v.d. Heuvel, Pr. Marijkestraat 24, 5802 BW Venray, tel. 84557 Dezer dagen is een „Wegwijzer in de gemeente Venray voor Turkse inwo ners" gereedgekomen en verspreid onder de Turkssprekenden in de ge meente. Dit boekje mag worden gezien als een eerste aanzet tot het geven van voorlichting door de gemeente aan buitenlanders, anders dan het doorge ven van informatie van andere instan ties, zoals infotelefoon. Het is een uitgave van het Bureau Voorlichting en Inspraak waarvan de vertaling is verzorgd door de heer E. Cardirci. Binnen enkele weken komt een derge lijk boekje, bestemd voor Marokkaanse inwoners gereed. per man, per dag voor gratis advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 De onlangs ingevoerde eigen bijdrage voor rechtshulp door een advokaat blijkt misverstanden te wekken. Ten on rechte denken mensen dat ook de rechtshulp, verleend door het Buro Rechtshulp, geld gaat kosten. De buro's voor Rechtshulp in Roermond, Venlo, Venray en Weert wijzen er op dat U uw portemonnee thuis kunt laten. MINSTENS ƒ25,— In september heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp Tijdelijke Voorzienin gen Rechtsbijstand goedgekeurd. Dit lhoudt in dat ook de mensen met de laagste inkomens een eigen bijdrage in ale kosten van een advokaat moeten gaan betalen' De wet gaat vermoedelijk in op 1 januari 1984. Het komt er op neer dat men, als het inkomen niet hoger is dan 1:100;- netto per maand, 25,moet betailen voor het advies van een advo kaat en 50,— wanneer het tot een proces komt. Heeft men een hoger in komen, dan moet men een hogere eigen bijdra'ge betalen, oplopend tot 550, bij eer. t inkomen van 2575,netto per maana1 (voor een gezin). Heeft men een nog hoger netto-inkomen, dan moet mende advokaat helemaal zelf betalen. OVERIGE KOSTEN De ko sten, die nu al moeten worden gemaakt, weerhouden vele mensen van de eerst e stap naar een advokaat. Voor beelden v. an deze kosten zijn: vrij ne men voor een bezoek aan de advokatat; reiskost'en; insc.hakiïlen van getuigen/deskundi gen; griffierechten; verschotten (dit zijn onder andere copickost.en, reiskosten en telefoon kosten wel ke de advokaat maakt); procesrisic Dit houdt in dat men, als m>en een proces verliest, kan wor den verooriieeld in de kosten van het pr oces ei t van de tegenpartij. De eigen bijd rage voor de hulp van een advokaat vo egt dus nog eens extra kosten toe aan de ze toch al omvangrijke lijst. Het zal duic lelijk zijn dat mensen met een smalle bei ïrs zich vaak laten af schrikken door de kosten en zodoende op voorhand hun n achten prijsgeven. MISVERSTAND Er is (Je laatste tijc l nogal wat publici teit gewees-i rond dez. e wet over de eigen bijdrage. Het is het l 3uro voor Rechts hulp gebleken dat vee I mensen nu den ken dat die eigen bijd rage ook betaald moet worden voor de r. echtshulp die het Buro vo-or Rechtshulp verleent. Dit is een groot misverstand: hel Buro voor Rechtshulp blijft voor i edereen geheel kosteloos. Wanneer het Buro voc ir Rechtshulp verwijst naar een advoka. at, dan moet voor de hulp van die advok aat een eigen bijdrage betaald worden, ei i wel aan de advokaat. Maar omdat het Buro voor Rechtshulp de meeste zaken zelf oplost, is de kans klein dat men naa r een advo kaat verwezen wordt. Het Buro voor Rechtshulp is vooral bedoeld voor mensen met een probleem op het gebied van arbeid (loon ontslag enz.), uitkeringen en huur In Midden- en Noord-Limburg zijn de v olgende Buro's voor Rechtshulp: Roermond, Wilhelmina plein16 (04750-18345); Venlo, Golt.ziusstraat 42'. (077-49160); Weert, Wilhielminasingel 60 (04950-3034J>); Venray, Berg weg 4 (de C'lockert). winterschilders

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9