GEMEENTEPRAAT VVV VENRAY W NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting O Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Spreekuur vervalt Heidezangers boden plaat aan Commissie openbare werken c.a vergadert maandag 7 nov. Commissie vergadering gaat niet door Venrayse primeur Autorijschool W. Claessens Muziekschool venray Verklaring van geen bezwaar Informatie avond voor leden V.Z.O. Uitslagen schooltrefbal en bowling- toernooi 1983 Uitbreiding begraafplaats Castenray Zwemlessen particulieren vredes demonstratie ■Nu Mul' ■Soja leitvil BAK Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 november 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het verbouwen van het voormalige gemeenschapshuis aan de Dep. Pe tersstraat 4 t.n.v. W.M.P. Jacobs; het renoveren van een bedrijfs ruimte aan de Hoebertweg t.n.v. H.J.H. Linders; het bouwen van een duivenhok aan de Spinetstraat 39, t.n.v. A. Zar- rouk; het verbouwen van een boerderij aan de Ringweg 14, t.n.v. P.J.M. van Leuven; het maken van een rookkanaal aan de Aronskelk 51,*t.n.v. J.M.G. Loerakker; het maken van een rookkanaal aan de Steegse Peelweg 5, t.n.v. H.G. Meissen; het uitbreiden van de garage aan de Moderatostraat 8, t.n.v. W.L.J. Crooymans; het bouwen van een varkensstal en het slopen van bestaande opstallen aan de Overbroekseweg 3, t.n.v. G.H. CLaessens; het bouwen van 12 woningen aan de Akelei 9 tot en met 31, t.n.v. Stienstra bouwproject ontwikkelingen Roermond. Venray, 4 november 1983,. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Op de vorige week donderdag gehou den bestuursvergadering van uw plaat selijke VVV kwamen enkele voor U in teressante punten aan bod: De zeven fietsroutes liggen klaar voor U. In een oplage van 50 stuks wil het VVV eerst polsen hoe de routes in de huidige uitgave bij het fïetsminnend publiek aanslaan. De routes zullen nu dan ook los verkrijgbaar zijn a 0.50. In de toekomst zullen deze routes ge bundeld zijn en kost U het pakket/3.50. De routes zijn als volgt: Ballonzuilroute 22 km Geysterenroute 28 km Ysselsteynroute 25 km Vredepeelroute 41 km Peelroute 42 km Oirlo-Castenray-Leunenroute 28 km De routes bestaan uit een beschrijving en een kaartje. Mocht U gebruik gaan maken van deze routes en er commentaar op hebben dan gaat het VVV deze routes alsnog aanpassen en uw aan- en opmer kingen erin verwerken opdat een opti maal goede fietsroute aan het publiek gepresenteerd kan worden! Wij danken U alvast voor uw mede werking. In dezelfde stijl en opzet zullen ook wandelroutes gaan verschijnen. In de beschrijvingen daarvan levert het IVN een grote bijdrage. Gezien de grote belangstelling bij de opening van de wandelroutes Ballon zuil, heeft ook van deze nieuwe wandel routes het VVV grote verwachtingen. Wij houden U op de hoogte van de exacte datum van uitgave. Gewerkt wordt ook aan een stads- wandelroute. In deze route zullen veel gegevens verwerkt worden omtrent monumenten, gevels enz. Maar zoals we schrijven, deze stadswandelroute is nog niet uit en zal op korte termijn gereali seerd worden. In samenwerking met de streek VVV gaat het VVV in Venray bekijken of en waneer men in deze regio kan starten met trekkershutten. Blijkbaar is er een groot animo voor vakantievieren op deze manier en aangezien er binnen onze regio legio mogelijkheden liggen om deze vorm van recreatie hierheen te halen zal de verwezenlijking ervan geen jaren meer ofc zich laten wachten. In principe heeft het VVV bestuur „ja" gezegd tegen het initiatief van het organisatiecomité van de fietsvierdaag se vanuit Deurne om tijdens een van de vier dagen Venray te betrekken in de fietsroute. We willen nogmaals onze VVV bon nen onder uw aandacht brengen. De kadotijd nadert en vaak wordt niet ge dacht aan deze mogelijkheid die ook de moeite waard is om te krijgen en te geven! U weet het, verkrijgbaar bij het Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: uitbreiden van een loods aan de Puttenweg 67 te Ysselsteyn, t.n.v. Ste vens b.v.; het bouwen van een volière aan de Clovishof 3 te Venray, t.n.v. F. Crauen; het bouwen van een hobbykas aan de Hoofdstraat 40- te Oirlo t.n.v. H. Huibers; het plaatsen van een poort en een hekwerk aan de Langstraat 134 te Ven ray, t.n.v. A. Poels; het bouwen van een dubbele garage/berging aan de Horsterweg 2-4 te Leunen t.n.v. F. Baltussen; het bouwen van een bedrijfspand aan de Plataanstraat 11 t.n.v. Han delsmij ,,De Molen Helden bv" Postbus 7087 te Panningen; het uitbreiden van een woning Isa- bellahof 18 te Venray, t.n.v. M.P.J. Heijnen; het bouwen van een potstal aan de Jan Poelsweg 2 te Ysselsteyn t.n.v. J.H. van Lipzig; Burgemeester en wethou ders zijn voornemens aan deze bouw plannen medewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 4 november 1983 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 4 november 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Op maandag 7 november a.s. zal we thouder Mevr. H. Poels-Peeters geen spreekuur houden. Toen donderdagavond André van Duyn in de schouwburg arriveerde was daar Loes Huls van Nieuws en Actua liteiten van de Venrayse Ziekenomroep aanwezig voor een intervieuw met deze artiest. De afspraak had geen moeilijk heden opgeleverd en voor de Venrayse zieken had André tien minuten uitge trokken, uiteraard zonder het gebruike lijke honorarium te vragen. Loes werd het gesprek gemakkelijk gemaakt, want een komiek blijft hij. Hij kwam haar tegemoet met een portie friet en fricandel. Vlot antwoordde André op haar vragen. Het ging er vooral om hoe hij eigenlijk aan de naam van de Heidezangers was gekomen, ter wijl in Venray toch de enige Heidezan gers aanwezig waren, bij deze gelegen heid vertegenwoordigd door Harry Her mans. André verklaarde dat hij die naam had gekozen omdat hij op behan gers een rijm moest hebben en dat werd Heidezangers. Op dat moment wist hij niet dat er in Venray al Heidezangers waren. Toen deze met een liedje kwamen als tegenhanger moest hij wel met een ander plaatje komen waarop de Heidezangers weer met een andere versie kwamen. Dat plaatje was hem reeds aangeboden in Oss, maar dank baar nam hij toch het door Harrie Her mans aangeboden singeltje aan. Die aanbieding ging, hoe kan het ook anders, vergezeld met de aanbieding van enkele Limburgse vlaatjes. De luisteraars van de Venrayse Ziekenomroep krijgen deze week de pri meur van het intervieuw van Loes Huls met André van Duyn. VVV, Schouwburgplein. Trouwens, over wandelroutes gespro ken: Mensen die belangstelling hebben om wandelroutes te gaan leiden, d.w.z. groepen vergezellen en tekst en uitleg geven omtrent de betreffende gebieden, kunnen zich ten alle tijde melden als vrijwilliger bij het VVV (tel. 82468). Zij zullen dan een soort gerichte opleiding krijgen van mensen van het IVN. Zin erin? Gauw een telefoontje! Oproep aan verenigingen, instan ties, groeperingen en al diegenen die aktiviteiten, evenementen enz. organi seren. De Medianet heeft het VVV benaderd i.v.m. een uit te geven gids voor het jaar 1984, waarin zij melding gaan maken van evenementen en aktiviteiten die in dat jaar plaats zullen vinden, bijv.: Taptoe, Motorcross, Braderie, Shows, enz. Deze gids zal verspreid worden op beurzen, diverse stands bij aktiviteiten en zal een oplage gaan krijgen die verspreiding in heel Nederland mogelijk maakt. Daar het een eenmalige uitgave voor 1984 is, is het van belang dat U zo snel mogelijk betreffende informatie door speelt aan het VVV: zij zorgen ervoor dat deze weer in handen komt van Me dianet. Dus, wilt U iets van U laten horen buiten onze grenzen, dan snel een be richtje naar het VVV. Onder voorzitterschap van wethouder W. Claessens komt a.s maandag om 18.00 uur de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken in openbare vergadering bijeen om het col lege van b. en w. over enkele zaken van advies te dienen. Op de eerste plaats gaat de commissie luisteren naar een uiteenzetting gehou den door de heer H. Goossens over de onderhoudstoestand van de gemeente lijke bossen. Daarna gaat men nog even praten over het aanbestedingsbeleid, waarover de commissie al in §en eerdere vergadering heeft gesproken. Nu gaat het over de aangepaste aanvankelijke conclusie. Waarover de commissie zal moeten adviseren is de grondprijsbere kening voor verkoop en ingebruikge- ving van stroken grond in het centrum plan van J. Theuws, tegen de prijs van 13.500,- in totaal. Tenslotte gaat de commissie zich be zig houden met het verslag van de werk groep Verkeersmaatregelen van 11 ok tober, waarna eventuele andere onder werpen aan de orde kunnen worden gesteld. De aanvankelijk voor donderdag 3 november vastgestelde vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting gaal niet door we gens het ontbreken van voldoende agen dapunten. De eerstvolgende vergadering van deze commissie zal worden gehou den op donderdag 1 december a.s. om 17.30 uur in kamer 127 van het raadhuis THEORIELESSEN VOLGENS NIEUWE EXAMENMETHODE De bekende Venrayse rijschool W. Claessens, welke intussen ook al weer 25 jaar „draait" heeft een Venrayse primeur op het gebied van de theore tisch autorijlessen. Deze autorijschool, die lest met een BMW en een Fiat automatic heeft een Excom Examencomputer geïnstalleerd. 70 Keer drukken op de groene ja of de rode nee-knop' dat is vanaf 1 januari 1984 de nieuwe theoretische examenme thode van het CBR. Een wel erg eenvoudige voorstelling van het nieuwe theorie-examen' in de praktijk echter hoeft de kandidaat werkelijk niet meer te doen. Tijdens het theorie-examen zit de kandidaat aan een tafeltje waarop een kastje is geplaatst met twee drukknop pen, een groene en een rode. Op een projektiescherm verschijnt een ver keerssituatie terwijl via een luidspreker gelijktijdig een vraag gesteld wordt. De kandidaat krijgt 10 seconden om ja of nee te antwoorden: wil hij met ja antwoorden dan dient hij de groene knop in te drukken, is het antwoord volgens hem nee dan drukt hij de rode knop in. Een computer registreert alle antwoorden, zowel de goede als de foute. Heeft de kandidaat alle 70 vragen beantwoordt dan geeft de computer de uitslag. Bij 60 goede antwoorden is de kandidaat geslaagd. CURSUSSEN Na het bekend worden van deze nieuwe opzet van het theorie-examen is autorijschool W. Claessens direct over gegaan tot de aanschaf van een complete uitrusting die hen de moge lijkheid biedt theorielessen te geven in de stijl van het nieuwe CBR theorie examen. In het theorielokaal treft men dan ook de echte examencomputer aan, kompleet met examendia's, examenvra gen en Ja/Nee drukknoppen. Rijschool W. Claessens biedt iedereen de moge lijkheid om een theoretische cursus te volgen in de nieuwe stijl. De cursus bestaat uit een tiental lessen: 9 lesavonden en 4 examenavonden. De cursus staat voor iedereen open, ook voor mensen die reeds in het bezit zijn van een rijbewijs. Ophalen van Uw theoretische kennis kan nl. geen kwaad. Doordat het praktisch en theoretisch examen op 1 januari van elkaar losgekoppeld worden (men mag pas op voor het praktisch examen als men geslaagd is voor het theoretische gedeelte) kunnen jongeren die over enkele maanden 18 jaar worden, nu reeds beginnen met de theorie. Wanneer zij de leeftijd van 18 jaar bereikt hebben kunnen ze direkt het nieuwe theorie- examen afleggen, om daarna de volle tijd en aandacht aan het praktische gedeelte te kunnen besteden. Door een grondige theoretische kennis zal men heel wat minder rijlessen nodig hebben dan bij de oude methode. In de maand november is er in de Mu ziekschool Venray en drukte van be lang. Dde lopende cursus moet worden afgerond en de volgende cursus groten deels worden voorbereid en ingericht. De nieuwe prospectus 1984 is in aan tocht. Bestuur en directie hebben ge meend deze een feestelijk tintje mee te geven voor het in oktober gevierde 12'/2-jarig bestaansfeest. Een bomvolle Schouwburg heeft het concert ter gele genheid daarvan meegemaakt. Foto graaf Gerard Kruyssen heeft hiervan een uitgebreide reportage gemaakt waarvan een tiental vergrotingen in kleur in de school is opgehangen. Komt U gerus eens binnenlopen, het zijn echte kwali- teitsopname geworden. De I.V.M. leerlingen (die dit jaar een cursus Instrumentaal Vormend Onder wijs afsluiten) zijn reeds aan de testen begonnen. Veel ouders en leerlingen stellen deze testen zeer op prijs. Immers door zo'n test en met het totale lesbeeld kan aan hen een goed advies worden ge geven of verder muziekschool bezoek zinvol lijkt of niet. Het is voor veel ou ders toch bezwaarlijk om zo maar een bedrag voor een of ander muziek instru ment uit te trekken zonder dat enige kans van leren bespelen hiervan tegeno ver staat. 2e INSTRUMENTENPARADE Zaterdag 2 november ontvangen de I.V.M.-verlaters in de aula van Bosch- veldcollege hun welverdiende getuig schrift. Dat gebeurt aan het einde van de 2e instrumentenparade. Tijdens deze parade worden weer enkele instrumen ten gedemonstreerd die op de le parade nog niet aan bod kwamen. Ouders en leerlingen ontvangen hiervoor nog een uitnodiging. Overigens is iedereen van harte welkom. Aanvang 16.00 uur. OPEN DAG Op zaterdag 3 december a.s. houdt de Muziekschool Venray „Open dag" waarbij men o.m. uitvoerig kan worden voorgelicht over het clavecimbel. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 24 oktober 1983 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het uitbreiden van een machine- loods aan de Drabbelsweg 1 te Veulen, t.n.v Gebr. Reintjes Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 4 november 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Afgelopen maandagavond werd in café-restaurant Vlakwater een informa tie-avond gehouden voor de leden van de Venrayse vereniging van zelfstandi ge ondernemers. Tijdens deze bijeenkomst, welke als thema had „mogelijkheden en onmoge lijkheden van de Economische Controle Dienst", werd een inleiding gehouden door de heer L. P. Verdunnen, dis trictshoofd Zuid van deze Dienst. In zijn praatje zette de heer Verdur- men de opzet en werkwijze van de dienst uiteen, en lichtte hij het funktio- neren toe aan de hand van voorbeelden uit het dagelijkse gebeuren. In de daarop volgende groepsdiscus sie kwamen aktuele problemen naar vo ren, waarmee de Venrayse ondernemers in de praktijk van alledag worden ge confronteerd. Met name had men moeite met het feit, dat enerzijds het reguliere bedrijfs leven aan velerlei regels, vergunningen en vaak minutieuze kontroles is onder worpen, terwijl anderzijds de beunhaze rij welig tiert, zonder dat dit op behoor lijke schaal wordt aangepakt. Dit werkt een stuk konkurrentiever- valsing in de hand, hetgeen, zoals een ondernemer tot zijn spijt moest vaststel len, ook in zijn bedrijf al arbeidsplaat sen had gekost. In de discussie werd verder gepleit voor een verantwoorde en evenwichtige Beide tournooien zijn uitstekend ver lopen en zijn zeker het volgend jaar voor herhaling vatbaar. Na spannende wedstrijden zijn de volgende resultaten uit de bus gekomen: Schooltrefbal: Meisjes: klas 4: 1/Mariaschool Oirlo klas 5: 1/Dr. Poelsschool klas 6: 1/Mariaschool Oirlo Jongens: klas 4: 1 /Mariaschool Oostrum klas 5 1/De Hommel klas 6: 1/Dr. Poelsschool Schoolbowlingtournooi: klas 4: 1/St. Jan de Doper Merselo 2/Franciscusschool 3/Petrus Banden klas 5: 1 /Franciscusschool 2/Petrus Banden 3/'t Veulen klas 6: 1/ Merselo 2/Oostrum 3/Coninxhof HERFST-WANDELORIENTATIETOCHT BALLONZUIL ZONDAG 6 NOVEMBER 1983 IE I M i.z Tel. Zoals u zich ongetwijfeld nog zult herinneren werden op zondag 9 oktober j.l. drie nieuwe wandelroutes in gebruik genomen in de schone natuurlijke omgeving van de "Ballonzuilbossen" De belangstelling was zo groot dat het Comité Recre atiesport Venray heeft besloten om op grond van deze belangstelling de "Herfst-wandeloriëntatietocht83" eveneens in de Ballonzuil te laten plaatsvinden. In tegenstelling tot voorgaande jaren is er dit jaar gekozen voor een andere opzet/organisatie n.l. een uitbreiding in de startmogelijkheden. INFORMATIE: - gestart kan worden tussen 10.00-14.30 uur - deelname is voor iedereen mogelijk - keuzemogelijkheid 2 afstanden (3- en 6km) - wandelen met of zonder orientatieopdrachtei - deelnamekosten 1,50 p/p - startplaats: gedenkteken ballonzuil - voor iedere deelnemer ligt na afloop et leuke herinnering aan deze tocht klaar Het is een uitstekende aktiviteit om hieraan deel te met het hele gezin, verenigingsverband of kennissenkring. Na afloop van de wandeltocht bestaat de mogelijkheid vooi het nuttigen van een kopje koffie en PANNEKOEKEN Tot ziens op ZONDAG 6 NOVEMBER A.S. - BALLONZUILBOSSEN Organisatie is in handen Comité Recreatiesport i Wandelsportfederatie Ven Pooling Recreatiesportleid» Volledig- of deelstaatsexamen WVO. - HAVO. - MAVO. en MEAO. Als u volgend jaar een volledig- of deelstaatsexamen in één of meer vakken wilt afleggen, dan moet u zich daarvoor inschrijven. Stuur vóór 7 december 1983 een brief kaart met vermelding van het soort examen: V.W.O., HAV.O., MAV.O. of MEAO. en uw naam, adres en telefoon nummer. Een inschrijfformulier met nadere instructies wordt u daarna toegezonden. Het examengeld voor deelname aan één van de staatsexamens voor V.W.O., HAV.O. of MAV.O. bedraagt f 705- ongeacht het aantal vakken tot een maximum van een volledig examen. Het examengeld voor deelname aan het staatsexamen MEAO. bedraagt f300,-. Bij deelname aan één of meer deelstaats- examens is een bedrag van f 80,-verschuldigd, bene vens f 75- voor elk vak waarin examen wordt af gelegd, met dien verstan de dat het totaal 0 ^0 de f300- niet overschrijdt Adres1 VWO., HAVA MAVO. er M EAO staatsexamt Ministerie van Onderwiis Wetenschappen Afdeling DI/VG Sektie staatsexamens V( Postbus 96/ 9700 AI GRONINGEt e van Onde/wi/s en Welemc happen Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat het kerkbestuur van de H. Matthias- parochie te Castenray een verzoek heeft ingediend lot uitbreiding van de bestaande R.K. begraafplaats te Casten ray. Het betreffende verzoek ligt met de daarbij behorende tekening nr. 8727 waarop de uitbreiding van de bestaande begraafplaats staat aangegeven, met in gang van maandag 7 november 1983 ge durende één maand op de gemeentese cretarie afdeling adminislratief- juridische zaken en secretariaat gemeen tewerken, kamer 204, ter inzage. De belanghebbenden bij de percelen, welke na de uitbreiding geheel of gedeel telijk binnen de afstand van 50 meter van de begraafplaats zullen liggen, wor den gedurende genoemde termijn in de beoordeling van aanvragen voor het op starten van een bedrijf met behoud van uitkering. Ook de heer Verdurmen onderstreep te 'dit: „Negentig procent van de starters blijkt na korte tijd al weer van het toneel te zijn verdwenen. Dit is niet alleen jammer van de tijd en het geld, die erin gestoken zijn, maar levert voor de persoon in kwestie vaak ook een grote desillusie op". Uit de vragen, die uit het gehoor naar voren kwamen bleek ook, dat men als ondernemer vaak niet weet, waar men met gesignaleerde misstanden en pro- blematieken terecht kan. Op vele vragen moest de inleider namelijk antwoorden, dat men voor het betreffende probleem niet bij de ECD moet zijn, maar bij andere instanties, zoals de afdeling sociale zaken van de gemeente, de fiscus e.d. „Daarmee zijn vooral de ónmogelijk heden van de ECD aangegeven!", zo luidde de reaktie van een aanwezige ondernemer. De inleider erkende dit en voegde hieraan toe, dat hij ook niet met goed nieuws naar Venray was gekomen, maar met de hoop, dat men na dit ge sprek een beter zicht op eikaars moge lijkheden en problematieken had gekre gen. Voorzitter Cor Reijnders van de VZO onderstreepte dit, en lichtte toe, dat de ondernemer, die niet weet, bij wie hij met zijn vragen terecht kan, altijd bij de VZO kan aankloppen. „Wij kunnen er voor zorgen, dat uw vraag bij de juiste instantie aangekaart en adekwaat be handeld wordt", aldus Reijnders. gelegenheid gesteld bezwaren tegen de uitbreiding in te brengen bij burge meester en wethouders. Venray, 2 november 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Aanvangsleeftijd: 5 jaar. Cursusduur: 24 lessen, 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 77,25 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa door middel van een inschrijfformulier. Maandag tot en met vrijdag van 16.45- 18.45 uur. Cursussen starten vanaf: 14 november 1983. In tegenstelling tot het bericht van de vorige week zijn uit Venray niet 5, maar 6 volle bussen naar Den Haag vertrok ken. In totaal waren dit 300 mensen plus nog 56 die gebruik konden maken van de goedkope trein aanbieding. Ongetwijfeld zijn er nog vele op een andere manier naar Den Haag gegaan, want op de laatste dag moest er helaas aan een flink aantal mensen néé ver kocht worden. Zoals de meeste mensen al weten was de demonstratie een enorm sukses. Ruim een half miljoen mensen, terwijl bovendien uit een enquête bleek dat 40«7o van de CD A-leden achter de de monstratie stond. Dat laat nog eens zien waarin een klein land groot kan zijn. En als onze minister-president Lub bers zegt, dat deze demonstratie een ondersteuning betekent van hel huidige kabinetsbeleid dan is hij en oost-indisch doof en ziende blind. Hieruit blijkt eens te meer dat onze strijd nog lang niet gestreden is. Ga daarom door met dit Verzet tegen de Kruisraket en meld U am bij: Vrouwen voor Vrede, Rodermansslraat 1Holthees, tel. 04782-395 IKV - Venray, Nevadahof 2, Venray, tel. 85469 Vredesberaad Venray, Serenadestraat 19, Venray, tel. 84876. Op onderstaande lestijden zijn nc beperkte plaatsingsmogelijkheden: Lestijden groepen: 1 maandag 16.00-16.30 donderdag 16.00 -16.30 ui 2 maandag 16.30-17.30ui IAF donderdag 16.30-17.00 ui 6Un 4 maandag 17.30-18.00ui donderdag 17.30- 18.00ui 1 5 dinsdag 16.00-16.30 ut vrijdag 16.00-16.30 ui 8 dinsdag 17.30-18.00 vrijdag 17.30 - 18.00 ui4e 1 9 woensdag 15.45 -16.15 ui zaterdag 11.00-11.30 u« 10 woensdag 16.15-16.45 zaterdag 11.30-12.00 uit" KU ko rel. Vragen..? Wendt u to* de gemeentelijke voorlichter AANHOUDING NA DIEFSTAL In de nacht van zaterdag op zonda) el. hield de politie een 14-jarige Venraysr jongeman aan, die met zijn fiets zondei'^.j licht uit de Hofstraat kwam. Toen blecl dat die jongeman een mengpaneel bi zich had waaraan nog het prijskaartje van de Electronic Hobbyshop uit d( - Hofstraat zat, werd bij die winkel eet E I onderzoek ingesteld. Een winkelruil was vernield. Er zat een flink gat in dk ruit zodat uitgestalde goederen kondei worden weggenomen. De jongemai werd op het politiebureau ingesloten. Een tweede verdachte, een 18-jarige Venrayer, kon worden aangehouden. Hij had uit die winkeletalage 2 Universeel meters en 1 microfoon ontvreemd. Die goederen waren ver stopt, maar konden worden achter haald. Ook deze jongeman werd ingesloten. Beide knapen ontkenden de ruit ic hebben vernield, en waren eerst ter plaatse gekomen toen de ruit al stul was. Achteraf bleek bij het ingestelde onderzoek, dat 5 mengpanelen, 1 Universeelmeters, enkele microfoons enlror klein gereedschap verdwenen waren. ITT Door wie en op welke wijze de ruit vernield werd hoopt de politie kunnen oplossen DIEFSTAL In het afgelopen weekend is in de manege aan de Hardeweg een paarden- hoofdstel met bit en spanbeugel ter waarde van 450 gulden, ontvreemd P-J, Do

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12