Canada-avond met de Rabobank PEEL EN MAAS Lustrumviering Omroepstichting thomassenH New Sity zitmeubelen. Maatwerk voor mensen met een eigen stijl. 5,~ 2,51 3,51 1,3 TENPanada wordt jaarlijks door een honderdduizend Nederlanders :ht. Velen daarvan bezoeken fami- len die daarheen geëmigreerd zijn. echie toeristenbezoek neemt echter toe, terwijl aan familiebezoek nog een rondtrekvakantie wordt ^oppeld. INFORMATIE v.len is er dus meer dan één om eens naar Canada te reizen. Rabobank en de Arke Reizen orga- :n daarom een informatie-avond T donderdag, 3 november in de iwburg Venray, aanvang 20.00 iijdens de bijeenkomst worden dia- en films vertoond van diverse ge in in Canada. Ondermeer in het sten de vier belangrijkste steden en n omgeving. Dat zijn Quebec, Mon- al, Ottawa en Toronto. In de omge- ng van deze sleden wonen veel ex-Ne- rlanders en hier gaan velen dan ook N jen voor familiebezoek. Hel land- hap waarin de steden liggen is loiend, vaak dicht bebost en er zijn gestrekte akkers. Ten noordwesten Montreal ligt een gebergte met een rijkend landschap. Een dicht bebost bied met veel meren. Het is daarom or de bewoners van de steden een be- igrijk rekreatiegebied. m WEST-CANADA Ook naar het westen van Canada zijn iderlanders geëmigreerd, maar toch jken de vakanties die Nederlanders lar doorbrengen, veel minder het rakter van familiebezoek te hebben. Vaak huurt men een kampeerbus in «ancouver, Calgary of Edmonton, en derneemt een trektocht door het ge- d. Tijdens die tocht wordt in vrijwel alle gevallen een belangrijke plaats in geruimd voor een bezoek aan de Rocky Mountains. Hier vindt men de ruige natuur waar om het land zo bekend is. Wie met vakantie naar het westen van Canada gaai, moet zich terdege realiseren dat de afstanden erg groot zijn. Alles zien is onmogelijk. Er moet dus een keuze ge maakt worden. De meeste vakantiegangers „doen" Canada met een kampeerwagen of huurauto. Wie met het openbaar ver voer gaat, zal veel meer moeite hebben, vooral om de natuurparken te bezich tigen. FAMILIEBEZOEK-TARIEVEN Al deze reis- en verblijfsmogelijk heden staan gepubliceerd in een speciale folder, die op deze info-avond zal worden uitgereikt. Zo worden er bij voorbeeld ook speciale vliegtarieven en kondities (inclusief verzekeringen) ver meld voor hen die op familiebezoek gaan. Arke Reizen, de grootste reisorgani sator voor reizen naar Canada en de Rabobank als grootste reizenverkopen- de bank staan borg voor een interessan te en leerzame avond. Toegangskaart a 3.50 (incl. con sumptie) zijn verkrijgbaar bij de Rabo bank. VRIJDAG 21 OKTOBER 1983 Nr. 42 HONDERDENVIERDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 _r oktober was het vijf jaar gele- in dat de Venrayse Omroep Stichting t4 opgericht. De medewerkers van de oep hebben dit feit niet ongemerkt rbij laten gaan. Twee dagen lang op |en 12 oktober, hebben zij van 's mor- ;8 uur tot 's avonds 9 uur een radio- jrarnma verzorgd voor het St. Elisa- EN|h ziekenhuis, het Psychiatrisch Cen- EK)m Venray en Nieuw Spraeland. LIJNVERBINDING Met dikt jubileumprogramma werd jenbs de lijnverbinding tussen de jdio van de V.O.S. en de instellingen (gebruik genomen. Dank zij het vak- "fnschap van de heer J. van Bracht, t vele avonden opgeofferd heeft om verbinding tot stand te brengen, kon de omroep deze dagen rechtstreeks uit zenden. Jammer genoeg konden de bewoners van Het Schuttersveld en De Kruuze deze uitzendingen niet beluisteren. Een lijnverbinding met deze tehuizen is nog niet gerealiseerd. Toch zullen ook zij de hoogtepunten van deze dagen, zij het wat later, zeker te horen krijgen. VENRAYSE PROGRAMMA'S Het idee voor de tweedaagse uitzen ding werd al vroeg in het voorjaar ge boren. Een wel zeer professioneel uit ziend draaiboek was de leidraad voor de programmamakers en de technici. Velen van hen hadden twee dagen vrij genomen om aan het programma te kunnen meewerken. Met de grootst mo gelijke nauwgezetheid en discipline hebben zij zich gehouden aan de in structies uit het draaiboek, waardoor het programma stipt volgens planning verliep. Opvallend was de medewerking van zoveel Venrayers. En dat had alles te maken met de taakopvatting van de Venrayse Omroep Stichting. Immers radioprogramma's zijn er te over. Maar wanneer men voor kortere of langere tijd verblijft in een van de Venrayse in stellingen, wil men graag op de hoogte blijven van het reilen en zeilen in de gemeente. Hoe prettig is het dan via de radio de stemmen van zoveel bekende Venrayers te horen. Het is verheugend te kunnen vermel den dat alle gevraagde personen geheel belangeloos hun medewerking hebben gegeven. BEKENDE VENRAYERS Zo werkten de Trenne Setters mee en was de nieuwste "plaat van de „echte" Heide Zangers te beluisteren. Vroeg in de morgen vertelde mevr. T. Horster mans alles over aerobic dancing. In het programma „Wegwijs in de regio" waren Zr. Godefridus, mevr. A. v. d. Putten en de heren E. Messemaeckers en G. Hovens te horen. Gezellig ging het er aan toe toen voor het programma „Eigen werk" de heren P. en A. Haans, W. Swaghoven, H. Stevens, F. Linssen en S. Goinga een bezoek aan de studio brachten. De sport werd besproken door de heren T. Zandbergen en S. Keyzers. Het water kwam in je mond te staan toen de eigenaren van een Chinees, een Joego- slavisch en een 'Grieks restaurant hun keukengeheimen prijsgaven. Met de heren W. Smits en P. Her mans kwam men even in de sfeer van karnaval. Een van de hoogtepunten was zeker het programma „Hallo hier Schutters veld" waaraan ook enkele bewoners van Het Schuttersveld en de directeur meewerkten. In hetzelfde programma vertelde de heer T. Min over de historie van de Peel, terwijl de heer H. Linskens veel interessants over de Limburgse toer te zeggen had. En als men het over bekende Ven rayers heeft mag de heer B. van Daal niet ontbreken. In „Onder Ons" deed hij zijn woordje. Twee dagen lang stond de deur van de studio van de Venrayse Omroep Stich ting zo open voor menig Venrayer en werd spanning en nervositeit afgewis seld door gezelligheid en plezier. Op 12 oktober 's avonds om 9 uur werden de knoppen omgedraaid. Het karwei was geklaard. De medewerkers van de Ven rayse Omroep Stichting staan echter voor een nieuwe opdracht. Geleidelijk aan zal men moeten overschakelen op live programma's. In ieder geval was deze tweedaagse uitzending een succes volle voorproef! De byzondere eigenschappen Model New York. Uitgevoerd in 100% katoenen stof. Vuilafstotend en gemakkelijk te reinigen door een speciale Scotchgard-behandeling. 2-zits 139S.- Model New York is ook ver krijgbaar in een 3-zits uitvoering of als fauteuil Maatwerk voor mensen met een eigen stijl. INTERIEURVERZORGING Wilhelminastr.6 Venray Wie kan deze uitkering aanvragen? ledereen, die over niet meer dan een minimumloon of minimumuitkering beschikt, kan de eenmalige uitkering aanvragen Niet in aanmerking komen mensen die bijvoor beeld uitsluitend leven van hun rente of van giften of alleen een studietoelage ontvangen U moet wel het hele jaar (vanaf -1 januari 1983) in Nederland hebben gewoond (vraag 9^n een eigen huishouding hebben gevoerd Wat wordt onder een eigen huishouding verstaan? U hebt geen eigen huishouding, als u in een inrichting of een verzorgingstehuis verblijft, of in een bejaardenoord woont en zakgeld ontvangt U hebt ook geen eigen huis houding. als u ongehuwd bent en minderjarig en (zonder eigen kinderen) thuiswoont bij uw ouder(s) In alle andere gevallen is er sprake van een eigen huishouding! Hoogte van de uitkering. De hoogte van de uitkering wordt bepaald door de situatie waarin u zich op de dag van de aanvraag bevindt. De uitkering bedraagt: - f 575.- voor gehuwden en samenwonenden; - f 525,- voor ongehuwden met één of meer kinderen en - f 400,- voor alleenstaanden. Deze bedragen worden verhoogd met: - f 55,- als u in dit jaar huursubsidie, huurmatiging, woon kostensubsidie voor woonwagenbewoners of woon kostentoeslag van de bijstand ontvangt; en - f 25,- per kind (telkind) U moet wel recht op kinderbijslag hebben voor uw kind(eren). De bedragen zijn belastingvrij ("schoon"). Wat wordt verstaan onder gehuwd en ongehuwd? U wordt alleen als gehuwd aangemerkt, als u met uw echtgeno(o)t(e) samenwoont Als dat niet het geval is, wordt u met een ongehuwde gelijkgesteld Mensen die niet getrouwd zijn maar wel samenwonen, worden met gehuwden gelijkgesteld loon, WW- of ZW-uitkering WWV-uitkering overige uitkeringen Alleenstaand per week per maand per week per maand per week per maand 23 jaar en ouder 22 jaar 21 jaar 20 jaar 19 jaar 18 jaar f 237,- f 208.- f 181.- f 167.- f 167.- f 167,- f 1 026,- f 899.- f 783.- f 720.- f 720.- f 720,- f 246.- f 216.- f 190,- f 174.- f 172,- f 171.- 1.065.- f 933.- f 821.- f 751.- f 745.- f 740.- f 234.- f 203.- f 178.- f 164.- f 164- f 164,- f 1013.- f 880.- f 769- f 708.- f 708.- f 708.- Gehuwd f 339,- f 1 466,- f 351.- f 1 521.- f 334.- f 1 446.- Ongehuwd met kind f 305.- f 1 320,- f 316.- f 1 369.- f 301.- f 1 302.- Een vertaling van deze toelichting kunt u op het postkantoor krijgen Daar kunt u ook het adres vragen voor meer informatie. At the postoffice you can ask for a translation of this comment and for the address in order to obtain more information. Bu aciklamanin tercümesmi postaneden alabilirsiniz Size daha fazla bilgi verebilecek yerlerin adreslerim de postaneden ogrenebilirsimz Ly I*.») tj^-l Le ^Cr j LJll—'Ü I LÉO I LA y En cualquier Oficina de Correos usted puede pedir una traducción al castellano de esta explicación Alii también Ie daran la dirección para mas información Pode pedir uma traducao de presente explicacao nos Correios Também pode perguntar ai pela direcpao onde Ihe fornecarac mais informacöes Prevod ovog objasnjenja mozete dobiti u postanskom uredu. Tamo mozete takodjer zatraziti adresu gde cete dobiti vi§e informacija. Tfiv uexdtppaoTi xflq 6uaod(pnanq xoGxnq pnopeïxe vd xfjv npounöeuöeïxe An6 x6 Taxubpoueto. Zyxfiaexe êxeï xat xf|v 6teCöuvon yid neplaaóxepeq nXnpo<popCeq. La traduzione di questa spiegazione potete richiederla presso gli uffici postali, dove potete anche avere I'indirizzo a cui rivolgersi per informazioni piü ampie. Als u geen inkomen hebt, komt u met in aanmerking voor de eenmalige uitkering. Als uw loon of uitkering minder bedraagt dan éénderde van de bovenstaande bedragen hebt u geen recht op de uitkering, behalve als u een bijstandsuitkering ontvangt Als uw inkomen namelijk zo weinig bedraagt, wordt aan genomen dat daarmee met in het levensonderhoud kan en ook niet hoeft te worden voorzien Er bestaat dan geen aanleiding om daarop in de vorm van een eenmalige uitkenng een aanvulling te verlenen Ligt uw inkomen net iets boven het minimum dan kunt u toch nog een deel van de uitkering krijgen Wordt de uitkering minder dan f 50.- dan wordt er niet uitbetaald Hoe wordt het minimuminkomen berekend? U moet alle inkomsten van uzelf en uw echtgeno(o)t(e) of partner opgeven Alleen de kinder bijslag en de vakantieuitkering hoeft u niet op te geven De gemeente stelt op basis daarvan uw totale inkomen vast om te beoordelen of u recht hebt op de uitkering Zij rekent uw netto inkomen uit Soms staat dat al op het bewijsstuk, dat u meestuurt met uw aanvraagformulier. Onder "netto" wordt verstaan uw bruto inkomen, waarvan zijn afgetrokken de belasting, sociale verzekeringspremies (inclusief de premie voor uw ziekte kostenverzekering) en eventueel te betalen alimentatie voor uw ex-echtgeno(o)t(e) Kunt u alleen een bruto inkomen opgeven, dan houdt de gemeente er rekening mee dat u daarover later eventueel nog belasting en sociale verzekeringspremies moet betalen Met andere aftrekposten wordt geen rekening gehouden Zo zullen uw dagelijkse kosten van levensonderhoud, bijzondere kosten voor bijvoorbeeld medische verzorging, negatieve rente en onverwachte uitgaven niet van uw inkomen mogen worden afgetrokken Wanneer krijgt u de uitkering? De bedoeling is dat u het geld eind van dit jaar/begin volgend jaar ontvangt op uw giro- of bankrekening En anders per postcheque Mocht uw aanvraag worden afgewezen, dan krijgt u daarvan natuurlijk bericht Hebt u nog vragen? Zijn er bij het invullen van het aanvraagformulier bepaalde dingen met helemaal duidelijk, vraag dan op het post kantoor waar u in uw woonplaats terecht kunt voor nadere informatie. Bij welk minimumloon en/of -uitkering ontvangt u de eenmalige uitkering? Of u recht op de uitkering hebt, hangt af van de hoogte en de aard van uw inkomen, of u gehuwd bent dan wel ongehuwd en of u (een) kind(eren) hebt. Bent u jonger dan 23 jaar dan is ook uw leeftijd van belang U moet het inkomen opgeven dat u direct voorafgaand aan de dag van aanvraag hebt verdiend De verschillende bedragen staan hieronder Zelfstandigen Voor zelfstandigen, die over 1982 geen eenmalige uitkering hebben ontvangen of hebben kunnen aanvrager^ bestaat er een aparte regeling, waarover informatie kan worden verkregen bij de Stichting Coördinatie Dienst verleningscentra Kleinbedrijf, telefoon 020 - 99 75 95. Diegenen onder de zelfstandigen - van wie het inkomen voor tenminste éénderde deel bestaat uit loon of uitkering (bijv. A A W - die een (aanvullende) bijstandsuitkering (Rijksgroepsregeling zelfstandigen of Rijksgroepsregeling oudere zelfstandigen) ontvangen, - die bedrijfsbeeindigingshulp ontvangen; kunnen (evenals in 1982) door middel van het aanvraagformulier een eenmaligeuitkering voor 1983 aanvragen bij de gemeentelijke sociale dienst. Publicatie van de Gemeente Venray,. bureau Voorlichting en Inspraak.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9