GEMEENTEPRAAT Commissies vergaderen over kabel-tv Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie- G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Bouwactiviteit in Venray neemt toe Afsluiting Smakterveldweg Bestemmingsplan Merselo Hinderwet Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd In 1984 veel werk voor Sociale Zaken Commissie Onderwijs en Cultuur Klein krantje over groot geld Commissie maat schappelijke zorg 10e Recreanten Volleybal toernooi NIEUW! Snorkelcursus in Gemeentelijk combi-zwembad Medische gevolgen van een kernoorlog (5 en slot) VRIJDAG 7 OKTOBER 1983 Nr. 40 De realisatie van kabel-t.v. Venray is hel gespreksonderwerp van een gecom bineerde vergadering van de commissie voor financiële en economische zaken en voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken. Deze vergadering zal plaatsvinden op woensdag 12 oktober om 17.15 uur in de raadszaal van het raadhuis. Het college vraagt aan de bei de commissies een advies over hel pro ject. In de gemeenteraadsvergaderng van 28 juli jl. besloot de raad voor als nog niet tegemoet te komen aan het verzoek van de Stichting CAI Venray een garan tie te verlenen ten behoeve van de finan ciering van een kabeltelevisienet in Ven ray, Leunen en Oostrum. Een van de belangrijkste reden hier voor was een zeer recente uitspraak van de President van de Rechtbank in Maastricht, waarbij in kort geding en kele huurders van een tweetal woning corporaties in het gelijk gesteld werden inzake hun eis tot handhaving van een bestaand CAl-systeem onafhankelijk van de aanleg van kabeltelevisie. Tevens speelde de vraag in hoeverre de kerkdorpen, afhankelijk van de fi nanciële consequenties, als nog in het kabeltelevisie-project meegenomen zou den moeten worden. De meerderheid van de gemeenteraad stelde zich op het standpunt, dat de Stichting CAI-Venray haar werkzaam heden diende voort te zetten met name om voor de gerezen knelpunten zo mo gelijk een oplossing te vinden. OVERLEG In de afgelopen maanden heeft over deze aspecten van het project nader overleg plaatsgevonden tussen de Stich ting Centrale Antenne Inrichting Ven ray, de woningbouwvereniging Noord- Limburg, de gemeente Venray en het adviesburo Intercai. In een aanvullend rapport worden oplossingen aangedragen voor de ge noemde problemen. VOORSTEL In dit rapport wordt voorgesteld Ka beltelevisie aan te laten leggen in de ker nen Venray, Leunen en Oostrum. Via een technische voorziening wordt het mogelijk, dal huurders van woningen van de woningbouwvereniging, met een maandelijkse bijdrage voor de Gemeen schappelijke Antenne Inrichting (GAI) van minder dan 13,—, hun huidige t.v.-signalenpakket (6 kanalen) te laten blijven ontvangen en tegen de prijs die ze er nu voor betalen. Met de individue le huurder die dit wenst wordt dan een contract afgesloten voor een periode die maximaal gelijk is aan de levensduur van de GAI waarop hij was aangeslo ten. De abonnees van GAI van particulie ren en huurders van de w.b.v. die meer dan 13,per maand betalen hebben geen keus: of het hele pakket van de kabel-t.v. of niets. KERKDORPEN Behalve de dorpen Leunen en Oostrum is het ook mogelijk om tegen een, per saldo, acceptabele prijs nog 5 kerkdorpen aan te sluiten op kabel t.v. Venray: Heide, Ysselsteyn, Oirlo, Castenray en Merselo. In alle gevallen worden alleen wonin gen in de bebouwde kom aangesloten. Woningen gelegen aan de verbindende tracé's tussen twee kernen kunnen ook worden aangesloten. De dorpen Veulen, Smakt en Vrede- peel vallen af vanwege de zeer hoge kosten. TARIEF De maandelijkse bijdrage voor kabel-t.v. Venray is in het rapport becij ferd op 15,15 voor een normale aan sluiting. Hierbij wordt uitgegaan van aanleg van kabel-t.v. in Venray, Leunen en Oostrum (hoofdprojekt) en in de dor pen Heide, Ysselsteyn, Merselo, Casten ray en Oirlo en de mogelijkheid voor een deel van de huurders van de w.b.v. om een keus te maken voor kabel-t.v. of voortzetting van de huidige situatie. Door de opstellers van het rapport wordt aanbevolen om de aanleg van kabel-t.v. in de dorpen Ysselsteyn, Hei de, Merselo, Castenray en Oirlo, slechts door te laten gaan bij een deelname van minstens 75% per dorp. Gaat de aanleg in een of meerdere dorpen niet door, dan heeft dit een prijs verlagend effect op de maandelijkse bijdrage van ƒ15,15. De mogelijkheid van betaling van een afkoopsom per aansluiting met daar naast een jaarabonnement voor de vari abele lasten blijft overeind. Het aantal door de gemeente Venray afgegeven bouwvergunningen beweegt zich sinds het vorig jaar weer in een stijgende lijn. In 1981 werden 501 vergunningen afgegeven, waarvan er 163 (32%) betrekking hadden op kleinere bouw werken, zoals carports, hobbykamers, dakkapellen, erfafscheidingen en der gelijke. In 1982 bedroeg dit aantal respectievelijk 468 en 187 (39%). In de eerste helft van 1.983 werden echter reeds 249 bouwvergunnigen verleend, waarvan er slechts 61 (24%) betrekking hadden op de kleinere bouwwerken. Bovendienworden er meer vergun ningen voor grotere bouwplannen ver leend. In 1982 hadden 87 (19%) van de 468 verleende bouwvergummingen be trekking op bouwplannen waarvan de kosten hoger dan 100.000,- waren. In de eerste helft van 1983 hadden reeds 60 vergunningen (bijna 25%) betrekking op dergelijke grote bouwplannen. De voornaamste reden van deze stijging van zowel het aantal verleende vergunningen als grotere bouwplannen is het feit, dat hel laatste jaar vooral de agrarische bouw sterk is toegenomen. De daling van het aantal vergunnin gen voor kleinere bouwwerken vindt vooral zijn oorzaak in de soepelere, meer informele en vooral praktische benadering van min of meer onderge schikte bouwwerken, zoals erfafschei dingen, pergola's e.d.. Voor deze bouwwerken kan veelal in overleg en na overeenstemming met bouw- en wo ningtoezicht een bouwtoestemming verkregen worden, waardoor een officiële bouwvergunning achterwege kan blijven. Maandag 10 oktober wordt gestart met nieuwe rioleringswerkzaamheden in de nieuwbouwwijk Landweert. Dit nieuwe riool doorsnijdt de Smak terveldweg. Als gevolg daarvan zal deze weg zowel vanaf de Stationsweg als va naf de Kruidenlaan doorlopend worden voor de duur van de werkzaamheden. Verwacht wordt dat her werk 4 a 5 weken zal duren. Dus half november is de Smakterveldweg weer beschikbaar voor het verkeer. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Net als overal in Nederland staan er in onze gemeente meerdere glasbakken. Zoals u weet dienen ze om eenmalig gebruikt glas in te zamelen. Dat is belangrijk, want glas is de beste grondstof voor glas. Wanneer we van oud glas nieuw glas maken, besparen we veel grondstoffen en energie. Gebruikt glas hoort dus niet in de vuil niszak, maar moet in de glasbak. U weet 'm toch te vinden? Ver weg staat de glasbak nooit. Als u de boodschappen doet, loopt u er gewoon even langs. "Hup, in de glasbak. Dat kan alleen een sukses worden als we er met ons allen een goede gewoonte van maken, 't Is misschien even wennen, maar 't is ook gauw geleerd. Begin er vandaag al mee. Zet uw gebruikte glas op een speciale plaats. Klaar voor de glasbak. Loop er eens even langs. Laten we er in onze gemeente allemaal aan meedoen. Heel eenvoudig, even langs de glasbak. 'n Kleine moeite, maar een goede gewoonte. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 27 september 1983 in voorbereiding heeft verklaard de herziening van het bestem mingsplan „Merselo" voor een terrein, gelegen aan Grootdorp te Merselo, ten behoeven van de aanlog van twee tennis banen en een parkeerterrein. Het voor- bereidingsbesluit met de daarbij beho rende en als zodanig gewaarmerkte te kening ligt ingaande heden voor eenie der ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 7 oktober De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Gebr. J. en B. Burgers, Veulense- weg 31 te Veulen Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het 'uitbreiden en wijzigen van een var kensfokkerij met opslagruimte voor landbouwwerktuigen waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Veulenseweg 31 te Veulen; C.H. van Cuijck, Straat 13 te Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art 6a, uitbreiden /wijzigen van een var kensfokkerij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Straat 13 te Merselo; G. van Kempen, Schei weg 15 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en - fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Schei weg (onge nummerd) te Leunen; L. de Wit, Timmermannsweg 111 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het "oprichten, in "werking brengen en in werking houden van een varkensmeste rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmer mannsweg 111 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 21 oktober 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 7 oktober 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Vandaag het vijfde en laatste deel van het verslag dat dr. A.L. Kroft, eerste ge neesheer van het Psychiatrisch Centrum Venray, heeft gemaakt van het derde In ternationale Congres van Artsen te Amsterdam ter preventie van kernoor log. Wij hebben gemeend, met toestem ming van de schrijver, bredere bekend heid te moeten geven aan dit belangrijke congres, in het kader van het vredesbe- wustwordingsproces, dat het Venrayse gemeentebestuur zich in de nota „Vrede en Veiligheid" tot taak heeft gesteld. Los van alle politieke inzichten heb ben tijdens dit congres medici uit oost en west en de ontwikkelingslanden hun visie gegeven op de medische gevolgen van een kernoorlog, iedereen, die dit verslag heeft gelezen zal ongetwijfeld diep onder de indruk zijn gekomen van de unanieme veroordeling door medici van het gebruik van kernwapens. Dokter Kroft was een van de vele ver ontruste inwoners van Venray, die in november van vorig jaar het gemeente bestuur verzochten er alles aan te doen om te voorkomen, dat er kernwapens in Venray zouden worden geplaatst. Als deelnemer aan het congres is hij zeer on der de indruk gekomen van alle infor matie, die werd verstrekt over de medi sche gevolgen van een kernoorlog. Wij zijn de heer Kroft erg dankbaar, dat hij ons toestemming tot publikatie van het verslag heeft gegeven omdat het een belangrijke bijdrage is tot vredesbe- wustwording. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 oktober 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wel A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het plaatsen van een dakraam aan de Mambostraat 170, t.n.v. H.Y.G. Stokreef; het bouwen van een rundveestal machineloods aan de Blakterweg 1, t.n.v. L.J.T.M. Camps; het uitbreiden van de woning aan de Ysselsteynseweg 99, t.n.v. J.H. Jen- niskens; het plaatsen van een dakkapel aan de Herenpasweg 16, t.n.v. H.P. Groe nen; het plaatsen van een hondehok aan Lathyrus 6, t.n.v. J.A.M. Janssen; het aanbrengen van een rookka naal aan de Spinetstraat 17, t.n.v. J.C. Reintjes; het bouwen van een machineloods aan de Overbroekseweg 8, t.n.v. Mevr. H. Jillisen- v.d. Steeg; het plaatsen van een noodwinkel aan de Kruidenlaan 101, t.n.v. B.V. Sperwer Onroerend Goed. Venray, 7 oktober 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op. een in voorbereiding zijnd herzienings- plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een tuinderskas aan de Boddenbroek 9 te Oirlo, t.n.v. H. Geurts; het plaatsen van een CAI mast na bij Clovishof te Venray, t.n.v. Edsas b.v. te Horst; het bouwen van een garage aan de Kienhout 43 te Ysselsteyn, t.n.v. G.L. Verheijen, Timmermannsweg 60 te Ys selsteyn; het bouwen van een tussenlid tus sen twee stallen aan de Kempkensberg 30 te Ysselsteyn, t.n.v. F.A.P. Franken; het uitbreiden en verbouwen van de fabriek aan de Lollebeekweg 75 te Castenray, t.n.v. Bambo b.v.; het bouwen van een agrarische be drijfswoning aan de Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn, t.n.v. M.J.M. van Asten; het uitbreiden van de gebouwen van het electro-technische installatiebu reau aan het Lovinckplein 6 te Ys selsteyn, t.n.v. Gebr. Keijsers b.v. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 7 oktober 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 7 oktober 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Wanneer men de gemeentebegroting voor 1984 bekijkt, dan blijft ook in het nieuwe begrotingsjaar de afdeling Soci ale Zaken zeer veel werk houden. De geleidelijke stijging van het aantal aanvragen op grond van de Algemene Bijstandswet zal zich - naar b. en w. verwachten - in 1984 zeker voortzetten. Ook wat betreft het aantal werklozen, wordt rekening gehouden met een toename. W(et) W(erkloosheids) V(oorziening). Het aantal personen, dat een WWV uitkering krijgt stijgt ieder jaar. In 1979 waren het er 214 en een jaar later 258. In 1981 was dit aantal bijna verdubbeld tot 497 om in 1982 te stijgen tot 815. Medio 1983 ontvingen 642 personen een WWV uitkering. Verwacht wordt dat tegen het einde van 1983 dit aantal rond 700 zal zijn. De minder sterke stijging is het gevolg van een maatregel van de centrale overheid om groepen W:W:V: -ers ovear te hevelen naar de R.W.W. R[ijksgroepenregeIing] Wjerkloze] W[erknemers] De toename van het aantal uitkerin gen op grond van de RWW blijkt ook weer uit de volgende cijfers: 1979: 143; 1980: 255; 1981: 254; 1982: 389. Medio 1983 was dit aantal mede door de overheveling van de groepen W.W.V. -ers naar de R.W.W gestegen tot 520. Het college verwacht dat per einde 1983 750 personen deze uitkering zullen ont vangen. Voor 1984 wordt gerekend op 950 1000 uitkeringen. Op dinsdag 11 oktober vindt een openbare vergadering van de commissie voor Onderwijs en cultuur plaats. De vergadering begint om 17.00 uur en wordt gehouden in kamer K. 19 van het raadhuis. Op de agenda van deze vergadering staan de volgende onderwerpen: bespreking ontwerp-raadsvoorstel o»'er de begroting 1984 van de openbare bibliotheek. bespreking gemeentebegroting 1984. Hierbij komt aan de orde het educatief- en emancipatieprogramma 1984 en de a dere onderdelen uit het jaarprogramma specifiek welzijn 1984. Elders in deze krant is een „Klein krantje over groot geld" opgenomen, waarin uitvoerig wordt ingegaan op de gemeente begroting voor 1984. Het is de moeite waard dit „Klein krantje" te lezen en te be waren, omdat binnenkort de ge meenteraad zich zal bezighouden met dit financiële boekwerk en het beleid dat het college van b. en w. in het komende jaar zal gaan voeren. De gemeentebegroting is een zaak, die iedereen aangaat. Uit eindelijk wordt straks door de ge meenteraad beslist hoeveel be lasting (méér) men in het komen de jaar zal moeten betalen. De gemeentelijke zaak gaat ook U aan! De commissie voor maatschappelijke zorg komt woensdag 12 oktober voor een extra vergadering bijeen. Deze vergadering, die begint om 17.00 uur in kamer 127 van het raad huis, zal geheel in het teken staan van de gemeentebegroting 1984 en het jaarpro gramma specifiek welzijn. Evenals voorgaande jaren organiseert het Comité Recreatiesportleiders Ven ray i.s.m. VC 't Brukske een recreanten volleybaltoernooi. Dit traditionele en inmiddels 10e toernooi zal worden ge houden op zaterdag 29 oktober in sporthal de „Wetteling", Zuidsingel te Venray. In tegenstelling tot voorgaande jaren is de sporthal dit jaar slechts 1 dag ter beschikking gesteld, waardoor men helaas genoodzaakt is om het aantal teams te beperken tot maximaal 18 (6 x 3 poules). Daarom is besloten om diegenen te plaatsen die zich als eerste aanmelden. Dit aanmelden en voldoen van inschrijf geld dient te geschieden vóór 13 oktober a.s. persoonlijk bij: Mevr. S. Simme- link, Groene Hart 8, Venray, tel. 04780- 87768. Men kan zich inschrijven met een dames-, heren- of een gemengd team en de kosten bedragen 25,— per team. Verdere informatie ontvangt u na in schrijven van Mevr. Simmelink. Aanvangsleeftijd: vanaf 8 jaar, in bezit van B-diploma. Cursusduur: 18 lessen, op zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur. Kosten: 77,50 incl. entree. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de zweminstrukteurs van het gem. combibad van ma. t.m. vr. tijdens de vrije zwemuren. Uitrusting: duikbrillen, snorkel, zwemvliezen zijn voorradig in het zwembad en behoeven NIET te worden aangeschaft. Doelstelling: voorbereiding op het beoefenen van de onderwatersport en het opleiden voor één van de snorkel diploma's, uitgegeven door de N.O.B., de Nederlandse Onderwatersport Bond. Start: 15 oktober in het gemeentelijk combi-bad. Wij laten hem, ter afsluiting van de vijf afleveringen, zelf aan het woord. Dat de gevolgen van een kernoorlog verschrikkelijk zullen zijn is iedereen wel bekend. Nu werd ik aan de hand van verslagen en rapporten waarin een dergelijke studie is gemaakt van de me dische gevolgen van een kernoorlog kei hard op de feiten gedrukt. Feiten die je voor enkele jaren nog niet voor moge lijk had gehouden. Daarnaast werd ik getroffen door het idealisme en de inzet van een steeds groeiende groep van artsen en werkers in de gezondheidszorg over de hele we reld om er alles wat mogelijk is aan te doen om een kernoorlog te voorkomen. Vooral artsen moeten er kennis van nemen wat de medische gevolgen van een atoomoorlog zullen zijn en deze kennis moeten ze overdragen op grote groepen van de bevolking, zodat van de basis uit de wil tot ontwapening in de politiek doordringt en daar ook kans van slagen krijgt. De oorlogsdreiging zal niet afnemen door toenemende bewapening, doch slechts door ontwapening, de bewape ning is bovendien ook zo'n kostbare zaak geworden dat zelfs al zou daardoor tijdelijk een door afschrikking in stana gehouden evenwicht tussen Oost en West mogelijk zijn, de kloof tussen rij ke en arme landen zoveel vergroot wordt dat dit ook een ernstige bedrei ging wordt voor de wereldvrede. UIT DE PRAKTIJK.. Met vele artsen had ik persoonlijke en diepgaande gesprekken. Met een hui sarts uit Tokio die vertelde dat hij drie slachtoffers van Hiroshima en Nagasaki in zijn praktijk had en dat er in Tokio 300 waren. Zij die Hiroshima en Nagasaki heb ben overleefd zijn voor hun hele leven getekend. Naast veel lichamelijke kwa len hebben ze ook psychisch ernstige schade geleden. Velen van hen zijn nog verbaasd in leven te zijn. Zij kampen met angsten, schuldgevoelens, zij voelen zich onzeker door de vergrote kans op het krijgen van ziektes, m.n. kanker in velerlei vormen, terwijl ze ook onzeker zijn over de gevolgen voor hun na geslacht. Ik trok een middag op met een Joe goslavische röntgenoloog die een aantal jaren geleden zich geplaatst zag voor de behandeling van zes Joegoslavische me dewerkers aan een kerncentrale waarin een ernstig ongeluk gebeurd was. De meenste mensen van hen waren kern-fysici, goed op de hoogte \an het gevaar dat de radio-aktieve besmetting betekende. De radioloog stond er volko men machteloos tegenover, hij kon geen enkele hulp bieden en moest de zes pa tiënten naar Parijs sturen waar ze een jaar lang een uiterst kostbare behande ling ondergingen. Zij keerden schijn baar hersteld terug, maar ook voor hen blijkt de radio-aktieve besmetting licha melijk en geestelijk op de langere ter mijn gevolgen te hebben, waar de huidi ge geneeskunde geen raad mee weet. Ik sprak een arts uit Lissabon die zijn hele leven in Afrika heeft gewerkt. Hij is ook een bekende dichter in Portugal. In zijn gedichten houdt hij zich bezig met bewapening, speciaal kernbewape ning. Met de hulp van mijn dochter, die Portugees als bijvak doet. heb ik ge tracht dit gedicht te vertalen en hiermee wil ik besluiten: Als de krachten van de vrede ophouden Als de dwaasheid blijft doorgaan Als het gezonde verstand niet overwint Zal alles en iedereen Het medeplichtige doelwit zijn van de gevleugelde projektielen Niemand, niemand ontkomt eraan. A. JARA (De vorige afleveringen van „Medische gevolgen van een kernoorlog" zijn ge plaatst op de pagina's „Gemeente praat" in Peel en Maas van 8, 15, 22 en 29 september 1983.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 17