ZONDAG NAAR DE BALLONZUIL Luxaflex Rolgordjjnen.Mode aan de rol. Kleuters in de toekomst ook naar de Dr. Poelsschool? Nederlandse Kampioenschap Majorettes istallatieen prijs uitreiking bij Jeugdnatuur- wacht CIRCUS HOLIDAY Nederlands laatste grote circus Zangers van >ns> St. Frans naar "ta; Zwitserland Renovatie Wijkgebouw Noord-West let op het 'Luxaflex1 merk. De garantie voor kwaliteit A.s. dinsdag en woensdag zal Circus Holiday in Venray op hel Gouden Leeuwterreih haar tent opslaan. Circus Holiday is het laatste grote cir cus dat Nederland nog telt. Ook dit jaar wordt tegen lage toegangsprijzen een groot internationaal programma gebo den, waarin vooral de attracties uit het Engelse televisiecircus Billy Smart uit blinken. De aanvangstijden zijn op dinsdag 16.15 en 20.00 uur en op woensdag om 15.00 en 20.00 uur. Wij stellen onze lezers in de gelegen heid op een voordelige manier een en treekaartje te kopen middels on derstaande reductiebonnen. VOOR VIJF GULDEN NAAR CIRCUS HOLIDAY Voor de voorstelling(en) van Circus Holiday in Venray op 11 en 12 oktober die om 20.00 uur beginnen kosten ALLE plaatsen slechts VIJF GULDEN Een unieke kans om voor een belachelijk lage prijs tweeën half uur lang topcircus te zien. Het enige wat U moet doen is deze bon volledig ingevuld aan de circuskassa inleveren: NAAM: ADRES: WOONPLAATS: ATTENTIE: niet geldig op loge en stalles. f2,50 VOORDEEL Tegen inlevering van deze bon aan de circuskassa krijgt u f2,50 korting op de toe gangsprijzen van CIRCUS HOLIDAY NAAM: ADRES: WOONPLAATS: Geldig voor kinderen en vol wassenen op alle rangen tij dens alle voorstellingen. NIEUWE BRUG Het ziet er naar uit, dat binnen afzienbare tijd, de kleuterschool van Zr. Ursule, aan de Eindstraat wordt ondergebracht in de Dr. Poelsschool aan de Langeweg/hoek Hoenderstraat. De kleuterschool aan de Eindstraat is 'n ,,oud gebouw" dat niet voldoet aan de eisen die daaraan voor het geven van kleuteronderwijs gesteld moeten wor den. Ook de afstand kleuterschool lagere school is niet bevordelijk voor een intensieve en inhoudelijke samenwer king tussen de kleuter- en lagere school. Reeds in 1974 poogde men een nieuwe kleuterschool te stichten bij de Dr. Poelsschool. Een nieuwe wet betreffende de huisvestingsvoorziening en bii het kleuter- en lager onderwijs haalde toe echter een streep door de rekening: de minister gaf geen toestemming. Nu gaat de gemeente cq. de stichting Katholiek Onderwijs Venray een ver zoek indienen tot verbouwing van de Dr. Poelsschool tot getntergreerde kleuter- en lagere school. Wat de verbouwing precies inhoudt, valt nu nog niet te zeggen, vermoedelijk een nieuw toiletgedeelte, een gemeenschap pelijke verblijfruimte e.d. De minister zal hier een verklaring van toestemming dienen af te geven, waarna de gemeen teraad de benodigde gelden beschikbaar kan stellen. DIEFSTAL BENZINE Uit een op de parkeerplaats bij het NS station te Oostrum geparkeerde per sonenauto werd ten nadele van D. uit Nijmegen benzine gestolen. OPLOSSING OVERVALLEN Op 5 december 1980 had een overval plaats op een sigarenwinkelier aan de Langstraat. De daders wisten toen te ontkomen, nadat de overval was mislukt door het kordate ingrijpen van de winkelierster. Wel kon worden vast gesteld dat bij die overval twee personen betrok Iren waren. Het gelukte de politie nu, deze overval op te lossen, door achter de naam van het tweetal te komen. Zij konden worden aangehou den. De een was een 19-jarige inwoner van Helmond, de andere een 27-jarige militair die in een bepaalde strafinrich ting is ingesloten. Beiden hebben niet al leen die overval toegegeven, maar ook de overval onder bedreiging met een pistool welke in 1978 bij schoenhandel Trio in Veltum is gepleegd.- De drie nieuwe wandelroutes lopen door de mooiste gedeelten van de Bal- lonzuilbossen, die zich op het ogenblik in het begin van hun herfsttooi bevin den. De blauwe route gaat over 5,2 km waarover men ongeveer een uur en drie kwartier mag uitrekken. De gele route omvat 4Vz km en duurt anderhalf uur. De rode route heeft een afstand van 6 km waarvoor men normaal wandelend 2 uur nodig heeft. Twee van deze routes lopen over Overloons gebied. Ten behoeve daarvan heeft de gemeente Venray over het Af leidingskanaal een rustieke brug gesla gen. Reeds vanaf de Beekweg bij de weg Rozendaal, die naar de Ballonzuil loopt, worden de wandelroutes, die bij de zuil beginnen, aangegeven door middel van grote borden. Nadat wethouder Van Oers zondag middag met een speechje de routes voor geopend heeft verklaard, kan men naar wens de routes gaan wandelen. Tot drie uur kan men deelnemen aan de Coopertest of de Natuurpuzzeltocht. HETELUCHTBALLON Omdat de Ballonzuil het enige ballon vaartmonument ter wereld is, hebben ballonvaarders veel belangstelling voor dit uit 1876 daterende monument, ter herinnering aan de landing van een Franse ballon in 1871. In dat jaar stegen drie Fransen met een luchtballon op uit het door Duitsers belegerde Parijs met een boodschap voor een generaal in Bordeaux. De ballon dreef echter af en kwam in Daland onder Merselo terecht. Zondamiddag tussen twee en drie uur zal Rien Jurg uit Hengelo [O] op het grasveld naast de visvijver [vlak over de brug naar Nieuw Dalland] zijn hete luchtballon klaar maken voor een tocht naar onbekende bestemming omdat de ballon geheel afhankelijk zal zijn van de windrichting. De ballon, Cameron N 77, zal ter plekke voor het vertrek gereed wordén gemaakt. In de mand, waarin de ballon vaarders zich bevinden staat een brander opgesteld, die de lucht in de ballon verhit. Door de warme lucht zal de ballon na verloop van enige tijd op stijgen. In ieder geval kan men verzekerd zijn van een spectaculair gebeuren waarvoor een grote belangstelling wordt ver wacht. Deze ballonopstijging is mogelijk ge maakt dankzij de sponsoring o.m. door de V.V.V., drankenhandel Jac. Mols te Oostrum en slagerij Joos Truyen, even eens uitOoslrum. Beiden zullen bovendien op het ter rein aanwezig zijn voor de verkoop van verfrissingen en op een barbicue gebra den worstjes. Alle deelnemers aan de wandeltoch ten ontvangen een sticker en/of een button. VEEL BELANGSTELLING Sinds in 1896 de Ballonzuil werd ont huld, is het erg stil geworden in de Ballonzuilbossen. Slechts enkele wande laars weten hier enkele uren aangenaam verpozen te zoeken. Maar zondag a.s. zal het, naar men verwacht, weer erg druk worden; niet alleen om kennis te maken met de nieuwe wandelroutes maar ook om getuige te zijn van de vele aktiviteiten rondom de Ballonzuil. Er is voldoende parkeerruimte aanwezig. MEER WANDELROUTES De gemeente zal, in samenwerking met de V.V.V., in de toekomst nog meer wandelroutes uitzetten. Hierbij wordt gedacht aan de Boshuizerbergen, de Vredepeelse bossen en de bossen nabij Ysselsteyn. Op deze wijze hoopt men niet alleen de wandelaars uit eigen gemeente, maar ook die van verre te ge rieven om hen zo kennis te laten maken met de prachtige omgeving van Venray. AANHANGWAGEN TERECHT De aanhangwagen die op 4 september j.l. bij Stoks-molen werd ontvreemd is terecht. Een inwoner van Maasbree blijkt de aanhangwagen te hebben ge kocht van een inwoner van Uden. De man uit Uden zegt op zijn beurt de aan hangwagen van een onbekende te hebben gekocht. Beide mannen zijn ver hoord terzake heling. Doordat men af stand deed van de aanhangwagen is deze weer teruggegeven aan de bena deelde. Uiteraard krijgt deze zaak de ge bruikelijke rechterlijke afwerking. DIEFSTAL VAN VOGELS Het afgelopen weekend zijn uit een volière op het binnenterrein van St. Ser- vatius een aantal vogels ontvreemd. Zo mist men 7 parkieten, 6 zebravinken, 6 kanaries, 1 putter, 1 kwartel en 1 koppel rijstvogels. Op zaterdag 15 oktober a.s. zullen in sporthal de Wetteling de Nationale Kampioenschappen voor majorettes ge houden worden. Wij komen daar volgende week nader op terug DADERS WISTEN TE ONTKOMEN Omwonenden zagen 2 jongens uil een woning komen aan de Pater Tulpstraat te Ysselsteyn, waarvan men wist dat de bewoners niet thuis waren. Het bleek dat die knapen zich met geweld toegang tot de woning hadden verschaft. Een klein geldbedrag was verdwenen. De twee jongens, in leeftijd waarschijnlijk rond de 16 jaar, de ene gekleed in een roodkleurige jack, de ander in een licht kleurige jack, vluchtten te voet in de richting Kievitsweg. Achtervolging door de politie had bijna succes, doch de jon gelui wisten via een maïsveld, een scha penweide en een bosrand toch te ontko men. Ze zijn daarbij nogal wat prikkel draad tegengekomen, zodat hun kleding behoorlijk beschadigd moet zijn. Moge lijk dat de knapen ook verwondingen hebben opgelopen. De politie roept de medewerking in van getuigen of van hen die de jongelui later met gescheurde kleding gezien heb ben. Weet u wat alle trends en stromingen in de interieurmode al jaren de baas is? Rolgordijnen. U neemt natuurlijk de mooiste. 'Luxaflex' Rolgordijnen. Kies maar welk dessin u het mooiste vindt. Er zijn er maar liefst 78. Grote bloemen Kleine bloe metjes. Bloemen en bloemetjes bij elkaar. Schuine strepen. Lig gende strepen. En een veelheid van effen kleuren. Denk ook 's aan zo'n prachtige kombinatie van rolgordijn en gewone gordijnen in 't zelfde dessin. Het wordt allemaal op maat voor u gemaakt U heeft keuze uit 2 bedienings systemen het gewone trekkoord en het unieke eindloos koordsysteem. Zeg maar mode aan de rol U kunt de hele, schitterende kollektie 'Luxaflex' Rolgordijnen nu zien. Bij ons Luxaflex.' Oog voordekoratieve details. ZONDAG VEEL AKTIVITEITEN ROND OPENING BALLONZUIL- WANDELROUTES Zondagmiddag om half twee zal wet houder Jo van Oers bij de Ballonzuil drie nieuwe wandelroutes in de ballon zuilbossen officieel openen. Deze routes zijn uitgezet door de gemeente Venray in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. en enkele verenigingen. Rondom deze opening is een feeste lijk programma opgesteld, waarvan het opstijgen van een heteluchtballon onge twijfeld een hoogtepunt zal zijn. Verder wordt in de bossen rondom de Ballonzuil een oriëntatiewandeltocht georganiseerd door de Wandelsport- federatie Venray, terwijl het Instituut voor Natuureducatie een natuurpuzzel tocht organiseert. Op de nabij gelegen Cooperbaan houdt het Comité Recreatiesport Ven ray een Coopertest, waaraan eveneens door iedereen kan worden deelgeno men. Alles bij elkaar op zondagmiddag a.s. veel vertier in de ballonzuilbossen, waarvoor veel belangstelling wordt ver wacht. In de schouwburg van St. Anna wer- tn woensdag jl. ca. 250 nieuwe leden inde Jeugdnatuurwacht geïnstalleerd, c nieuwe leden kregen daarbij een in- |ne opgespeld door de wethouder Wil lis. In zijn toespraak benadrukte de tthouder het belang van een goede tg voor de natuur en om deze zorg lor de toekomst veilig te stellen is het m belang, de jeugd reeds op jongere iflijd bezig te houden met de natuur [met alles wat groeit en bloeit. Door iddel van de jeugd kunnen ook de ou- ren en de ouders met het „natuurge- turen" worden geconfronteerd en het pestuur van ue jeuganatuurwacht Ven ray is dan ook verheugd, dat weer zove- len van de vijfde klasen van de basis scholen in de gehele gemeente Venray lid zijn geworden of lid zijn gebleven. Er zal voor deze jeugd weer vele ak- ties worden georganiseerd onder het motto: ,,Heb eerbied voor al wat leeft en groeit", waarbij vooral de puzzle- wandeltochten zeer in trek zijn. Een van de te houden akties is het kweken van de inmiddels bekende cour gette. Het gaat daarbij om een zo groot mogelijke vrucht te kweken. De afslui ting van deze aktie vond ook plaats tij dens de installatie en de winnaars kre gen allen een plant of struik als prijs aangeboden. Dat zij hun best hadden gedaan bleek wek, want de meeste vruchten hadden een lengte van meer dan 80 cm. Op bijgaande foto is wethouder Wil- lems bezig met het opspelden van het in signe en op de voorgrond staat een courgette-boom" waaraan de prijs winnende vruchten werden opgepikt. Aluminium of kunststof. Diverse kleuren. Bediening naar keus. Een ingrijpende renovatie van het wijkgebouw Noord-West aan de Ursu- lastraat was door de gemeente gepland in 1984. Het aandeel wat de gemeente hierin zou bijdragen was getaxeerd op 80.000,- Het college van B. en W. was echter voornemens slechts 20.000,- op de prioriteitenlijst te plaatsen. Daarmee zou duidelijk aangegeven worden, dat slechts het allernoodzake lijkste groot onderhoud uitgevoerd zou kunnen worden. Uitgangspunt daarbij was, dat de arbeid nagenoeg volledig door zelfwerkzaamheid .verricht zou worden. Dat allernoodzakelijkste groot on derhoud ad 20.000,- zou dan betrek king hebben op nieuwe vloerbedekking, afwatering buitenterrein, creëren van berging, schilderwerk, hang en sluit werk, aanpassing c.v. en waterleiding. Als gevolg van de zware regenval in dit jaar, waardoor het gebouw enkele keren „blank heeft gestaan", is de vloerbedekking inmiddels volledig on bruikbaar geworden. Noodzaak tot ver vanging op zeer korte termijn is dan ook noodzakelijk, evenals de voorzie ningen met betrekking tot afwatering buitenterrein. Omdat de werkzaam heden invloed hebben op elkaar en om te voorkomen, dat extra werk ontstaat door een „verkeerde" volgorde in de uitvoering, is, gezien de onafwendbare noodzaak een deel van het werk tóch reeds uit te voeren, besloten nü alles in één keer te doen en de renovatie niet meer als prioriteit 1984 op te voeren. Verwacht mag worden dat zowel de commissie voor financiën als de ge meenteraad hiermee akkoord kan gaan. Over een aantal weken zou dan met de renovatie begonnen kunnen worden. )p uitnodiging van de Pueri Canto- Zwitserland maken de „Zangers van Frans" in de herfstvakantie (van 15 en met 23 oktober a.s.) een concert door Zwitserland. )p de inmiddels lange lijst van bui- landse reizen van dit koor kwam :rland nog niet voor, zodat dit sdoel voor het koor een novum is. lit geldt echter ook voor de Pueri lores Zwitserland omdat het voor zijde nieuw is, dat een buitenlands or wordt uitgenodigd om een con- -reis te maken. et Venrayse lkoor hoopt daarmee de Is te kunnen afbijten van een nauwer itaet tussen Zwitserland en de erige landen die zijn aangesloten bij Internationale Federatie Pueri Can es. lïjdens deze reis zullen uitvoeringen rden gegeven in de volgende plaat- Sion, Sierre, Monthey, Belfaux/ bourg, Zufikon, Bösingen en Baden. )e koorleden zullen in die plaatsen orden ondergebracht bij gastgezinnen ardoor zij in direct contact komen de Zwitsers en hun huiselijk leven, tgeen er ongetwijfeld toe zal leiden, zij met weer nieuwe ervaringen op 23 oktober a.s. in Venray zullen Ugkeren. Voor verschillende jonge koorleden het de eerste keer zijn, dat zij een itenlandse reis 'maken. Andere daar- igen zijn al vaker mee geweest, zij dat ook voor hen Zwitserland als :1 nieuw is.""* e vijftig koorleden die aan deze reis nemen en hun vier begeleiders >en grote verwachtingen van deze ncert-reis en zien dan ook met annning uit naar het moment waarop (in alle vroegte overigens) op zater- 15 oktober a.s. in de bus en de auto len stappen om de reis naar Zwitser- id te beginnen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 15