5 Wekelijks radioprogramma Samen naar de oprichting Werken aan de programma's Wekelijks radioprogramma Wekelijks radioprogramma Wekelijks radioprogramma Wekelijks radioprogramma Een eigen onderkomen ^Voorgeschiedenis Aanvraagformulier voor verzoekplaten Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van de vijf iderstaande instellingen een muzikale groet brengen? Vul dan dit formulier in en stuur het op naar de Venrayse Omroep Stich ting, Postbus 320, 5800 AH Venray, of deponeer het in een van 1 de daarvoor bestemde bakken, dje U in de instellingen kunt vinden. Titel aangevraagde muziek: Bestemd voor: |Dhr/Mevr/Mej: Instelling: Afdeling: De plaat wordt aangeboden door: ;Dhr/Mevr/Mej: Woonplaats: X C c 73 cS O c/5 Q js <L> •a u c s. ctf GO G C <L> 73 »- C X) cd J3 i-ö/i Kempen, één van de omroepers. St. Servatius Elke donderdag, vanaf 10.00 uur het program ma „nieuws en informaties" en „Zomaar muziek". Ie Donderdag v.d. maand, aansluitend „Van maand tot maand". 2e Donderdag v.d. maand, aansluitend „Onder Ons". St. Elisabethziekenhuis te beluisteren via kanaal 4. Ie Woensdag v.d. maand, van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Van maand tot maand". 2e Woensdag v.d. maand, van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen, die de aandacht vragen. Elke donderdag, van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en in formaties" met aansluitend het verzoekplatenprogram- ma. Zo stonden de heren ;W. Tonk en J. van Bracht beiden St. Anna), de heer C. -inskens (St. Servatius) de leer Chr. ter Beek (de (muze), de heer A. Roomans St. Elisabeth ziekenhuis) en Ie heer P. Ruland aan de wieg 'an wat aanvankelijk heette ,de Ziekenomroep Venray .o.". Samen vormden zij een Stuurgroep" die zich voor- erst ten doel gesteld had, nensen aan te trekken die tich met de bestuurstaken wil den belasten en mensen, die de feitelijke programmaver- orging voor hun rekening ouden willen nemen. Via iproepen in de pers (maart 978, Peel en Maas) werd er een twintigtal vrijwilligers ge- ronden voor dit laatste werk. Bestuur, stuurgroep en vrij willigers togen aan het werk. Op 11 oktober 1978 was het dan zo ver en werd de Venray- e Omroep Stichting officieel pgericht.- Nadat op 11 oktober 1978 de Venrayse Omroep Stich ting een feit was geworden, stelden de medewerkers van de omroep alles in het werk lom zo snel mogelijk het eerste Jprogramma te kunnen uitzen- Bij de psychiatrische centra St. Anna en St. Servatius leef de ook al enige tijd het idee voor het oprichten van een ziekenomroep. Een machti ging daartoe was reeds aange vraagd. Het was dan ook niet vreemd, dat toen de heer Ru- land op St. Anna en St. Ser vatius met zijn plannen voor een ziekenomroep kwam, hij daar de spontane medewer king kreeg. Ook op het St. Elisabeth ziekenhuis en de Kruuze bleek men te voelen voor een dergelijk initiatief. den. Er werd vergaderd en ge oefend. Met de zenuwen in de keel zat men achter de micro foon. Zou het lukken? Op 16 "november was het eerste experimentele pro gramma te beluisteren in het St. Elisabeth ziekenhuis, de psychiatrische centra St. An na en St. Servatius en het geri atrisch centrum De Kruuze. Sindsdien is er veel veran derd. Men volgde cursussen die door de landelijke vereni ging ZON werden gegeven en men ging naar bijeenkomsten van ziekenomroepen in Lim burg, Rayon 11. Gewapend, met de kennis en informatie elders opgedaan en met het vaste voornemen ook in Ven ray een goed funktionerende ziekenomroep van de grond te krijgen, kweet men zich van zijn taak. Zo ontstonden de wekelijkse programma's waarmee men probeerde en kele uren verstrooiing te bren gen bij de luisteraars met een praatje en veel muziek. Als belangrijkste taak zag men echter de bewoners van de diverse instellingen op de hoogte te houden van het Venrays gebeuren. Én weder om kon de VOS rekenen op de steun van buitenaf. Vanaf de.eerste nieuwsuitzendingen is het de heer Hovens geweest die onafgebroken iedere week de persberichten door gaf aan de programmamakers. Zo was men in staat zeer actueel nieuws te brengen. Dikwijls kreeg men ook gemeente- nieuws toegespeeld van de heer Schutte. Maar er gebeur de veel in Venray en dus moest er ook veel uitgezonden worden. Circus Mök mocht men niet missen en daarom zorgden de medewerkers van de VOS er voor dat men ook in de instellingen van dit jaar lijks evenement kon genieten. De kerstconcerten van de ge zamenlijke Venrayse koren waren in de instellingen te be luisteren. Merselo kende zijn muziekfeesten. Hoet het er daar aan toe ging in 1982 kon men een hele dag horen. Zo zijn er vele activiteiten van de afgelopen vijf jaar te noemen. Toen de NOS op 14 juni 1982 staakte zag de VOS kans deze stilte te doorbreken en zond de hele dag uit. En van het een kwam het ander. Bezig zijn met het ene programma betekende vaak ideeën op doen voor het andere. Programma's als „Van maand tot maand" en „On der Ons" ontstonden. Veel zaken kwamen daarin aan de orde en veel mensen werden uitgenodigd. Zo werkten Toon Kortooms, Willy Ca- ron, Jules de Corte, Peter Winnen en vele anderen mee aan programma's van de VOS. Vijf jaar heeft de om roep zo gewerkt. Veel werk moet er nog verzet worden. En daar staat de Venrayse Omroep Stichting de komen de 5 jaar voor. Het Schuttersveld Elke vrijdag, van 10.30 tot 11.30 uur, nieuws, informaties en veel muziek. St. Anna Elke maandag, van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelgevraagde muziek". Ie Dinsdag v.d. maand, van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Van maand tot maand". 2e Dinsdag v.d. maand, van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Onder Ons" Elke vrijdag, van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en infor maties" waarin het verzoek- platenprogramma De Kruuze Elke maandag, van 14.00 tot 15.00 uur het muzikaal programma „Hou wen zo". Elke vrijdag, van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en infor maties", waarna het verzoek- platenprogramma. De omroep was er, maar zonder studio, apparatuur en geld. Hoe nu verder? Dat was gauw geregeld. De VOS mocht gebruik maken van de studio's en de apparatuur van St. Anna en St. Servatius. Een prima oplossing, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt. Maar de wens een eigen studio te hebben werd steeds sterker. Naarstig werd naar een onderkomen ge zocht. Wederom kwam de di rectie van het Psychiatrisch Centrum Venray te hulp. De kelder van het internenhuis mocht verbouwd worden tot studio. Het tekenbord werd te voorschijn gehaald. Binnen de kortste keren was, althans op papier, de kelder in een prachtige studio omgetoverd. Waren de mede werkers van de omroep in staat om een bouwtekening te maken, de technische voorzie- Binnen het samenwerkings verband van het Open Bejaar- denwerk Venray werd in 1977 besloten in te gaan op het ver soek van het ziekenhuismaat- schappelijk werk een eigen omroep op te richten voor pa- iënten van het ziekenhuis, telen liggen daar immers oor langere tijd in bed en lissen informaties over hun oonomgeving. Vandaar het (reven naar een eigen om- >ep, ondanks de Hilversum- ezenders. Het was in diezelf- le tijd dat de heer P. Ruland Open Bejaardenwerk) de teer Hovens, journalist .van Peel en Maas, ontmoette die verzuchtte dat Venray nu nog :en voornaam ding miste, nl. en omroep voor zieken en lejaarden. Naar hij zei was at steeds dé wens van de heer V. van den Munckhof ge- reest. ningen te treffen, te schilde ren en nog veel meer, van tim- meren en metselen had men geen kaas gegeten. Dat had den wel de heren L. Janssen en M. Bexkens, die menig vrij uur opgeofferd hebben om dit werk te klaren. Maar een stu dio moet ook nog ingericht worden. De allernoodzake lijkste apparatuur kreeg de omroep van de landelijke ver eniging ZON. De overige ap paratuur kon de VOS kopen doordat diverse instellingen maar ook particulieren zich van hun goedé zijde lieten zien. Ook de directies van de aangesloten inrichtingen maakten het mede mogelijk dat op 21 november 1980 een prachtig ingerichte studio door burgemeester Defesche geopend kon worden.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 13