extra uitzending extra uitzending Bestuur Stuurgroep Technici Presentatoren/presentatrices Wilt U onze omroep steunen Ie LUSTRUM De Venrayse Omroep Stichting viert feest; 11 oktober 1983 is het vijf jaar geleden, dat deze omroep werd opge richt. In deze krant wil de VOS laten zien, hoe de vele medewerkers bijna dage lijks in de weer zijn om radioprogram ma's te verzorgen. De patiënten van het St. Elisabeth Ziekenhuis, de bewoners van het Psy chiatrisch Centrum Venray en van het Geriatrisch Centrum De Kruuze en, sinds enkele maanden, ook de bejaar den van het „Schuttersveld" kunnen wekelijks de speciaal voor hen, door VOS-medewerkers samengestelde pro gramma's volgen. Hieronder een verslag en een sfeer tekening van het reilen en zeilen van deze levenslustige omroep. Dhr. M.A. Kooien Mevr. M. Lunter-Keulemans Dhr. J. Willems Dhr. W.J.A. Bloemen Dhr. W. Tonk Dhr. J. van Bracht Dhr. C. Linskens Dhr. A. Roomans Dhr. P. Ruland Mevr. R. van Doesum- Maatman Dhr. J. van den Biggelaar Dhr. A. Bloemen Dhr. L. Bol Dhr. T. Cla®ssens Dhr. R. de Kleijn Dhr. J. Koenen Dhr. G. Verstraaten Een twintigste lustrum mag dan voor elk instituut een aanleiding zijn voor een uitbundig feest en uit gebreide geschiedschrijving; zijn éérste lustrum is eigenlijk veel be langrijker. Want het zijn de eerste vijf jaren na het ontstaan, die van wezenlijke betekenis zijn voor het vaststellen van de levensvatbaarheid, voor het overwinnen van de kinderziekten, voor het vinden van een vaste stek tussen de vele medebewoners van de gemeenschappelijke dierentuin, die we onze lokale samenleving noe men. Wie de eerste vijf jaren overleeft, en dat op eigen kracht en gedragen door particuliere inzet, heeft zijn plaats verworven en mag zich als een „gevestigde instelling" noe men. Deze algemene constatering wordt heel specifiek bevestigd door De Venrayse Omroep Stich ting, beter bekend als de zieke nomroep, viert haar eerste lustrum. Terugblikkend op de voorbije jaren moet mij van het hart, dat het werk van he^ stichtings bestuur, inclusief dat van de voorzitter, slechts een afschadu wing is van het doorzettingsver mogen, de inzet, inventiviteit en creatieviteit, die de stuurgroep en de medewerkers onder de stu wende leiding van de directeur, de heer Werner Tonk, ten toon hebben gespreid. Zeker, het bezig zijn met de verfijnde opname- en uitzendap- paratuur en alle techniek die daarmee samenhangt, alsook het samenstellen van de diverse programma-onderdelen, bete kent voor de vrijwilligers, zo niet voor allen dan toch voor velen, de invulling van een stuk vrije tijd en het beoefenen van een in teressante liefhebberij Van de andere kant moet men er oog voor hebben dat het „om roepen" geen vrijblijvende aan gelegenheid is. Volgens vaste schema's en tij den moeten elke week de pro gramma's uitzendingsgereed lig gen. het eerste lustrum van de Venrayse Omroep Stichting: ontstaan met geen ander vermogen dan enthousi asme, met geen ander materiaal dan vrijwillige inzet en vertrouwen in de mogelijkheid van slagen, is de Zie kenomroep in Venray inmiddels een begrip geworden. Een goed toege ruste en haast professioneel werken de organisatie, maar nog steeds op basis van hartelijke medemenselijk heid. Een instelling, die mensen in de minder plezierige en soms-nare en eenzame situatie van ziek zijn een hand in de rug, een klop op de schouder, een riem onder het hart verschaft. Daarom is er reden voor een har telijke gelukwens aan de Venrayse Omroep Stichting, die ongetwijfeld vergezeld zal gaan van heel veel sti mulerende blijken van waardering en dankbaarheid. Dit hout tevens een taak en opdracht in. De vervulling hiervan, nauw gezet en bij voortduring, geeft uitdrukking aan de overtuiging die bij de omroep leeft, bezig te zijn met een goede en de mede mens dienende zaak: het bieden van verstrooiing en ontspanning aan degenen die voor langere of kortere tijd in een der aangeslo ten instellingen verblijven, in het ziekenhuis en de psychiatrische centra welhaast altijd noodged wongen en onder minder plezie rige omstandigheden. De stuurgroep en medewe kers hebben het niet aflatend thousiasme aan het verwezenl ken van hun omroep gewerkt deze in saamhorigheid opg bouwd tot een omroep met uitstekende outillage en bemai met deskundige technici en ere tieve programmasamenstellers Een woord van dank is hi zeker op zijn plaats aan hen, de omroep financieel onderstt nen: dit zijn uiteraard de gesloten instellingen, die jat lijks in de exploitatie bijdrage maar ook een aantal bedrijf en particulieren, die het we van de omroep met klinken, munt hebben weten te waar ren. Ook in de toekomst zal finat ciële hulp niet te missen zij Men zal het mij niet kwalijk r men dat ik van de gelegenhe gebruik maak een beroep opi lezer te doen de Venrayse Oi roep Stichting geldelijk te (bi Wj ven) steunen. I Bij voorbaat onze dank. der bes toe Namens het stichtingsbesti M.A. Kooien, voorzitter Dhr. P. Bonants Dhr. P. Halmans Dhr. N. Houwen Mevr. L. Huls Dhr. H. Kempen Mej. L. Lucassen Dhr. E. Tönissen Dhr. R. Wortelboer GIRO: 4172639 BANK: 17.39.27.270 lis 0' rre oe 11 OKTOBER st. elisabeth ziekenhuis st. anna st. servatius 8.00-10.00 uur „Goede morgen Venray" Een programma rond Venray en Venrayse mensen. 10.00-11.00 uur „Vijf jaar V.O.S." Gesprekken met mensen van het eerste uur, omlijst door muziek. 11.00-12.00 uur „Houwen Zo" Een luchtig muziekprogramma van en met Nol Houwen. 12.00-14.00 uur „Eenmaalnoenmaal" Een vrolijk middagprogramma met gesprek ken en meningen van luisteraars. 14.00-15.00 uur „Wegwijs in de regio" Wetenswaardigheden over gebeurtenissen in de maand oktober in de regio Venray. 15.00-17.00 uur „Verdraaid" Een verzoekplaten programma voor het Psy chiatrisch Centrum Venray en het St. Elisa beth ziekenhuis. 17.00-18.00 uur „In het gehoor" Een uurtje bekende, licht klassieke muziek. 18.00-20.00 uur „Eigen Werk" Venraysers presenteren eigen werk, o.a. mu ziek, gedichten en verhalen. 20.00-21.00 uur „Oude Draaidoos" Muziek uit de jaren veertig en vijftig. OKTOBER M st. elisabeth ziekenhuis I W st. anna I ÊêM st. servatius 8.00- 9.00 uur „Goede morgen Venray" Een luchtig ochtendprogramma met veel mu ziek en wetenswaardigheden van de vorige dag 9.00-10.00 uur „H. Mis" Rechtstreekse uitzending vanuit de kapel van St. Anna. 10.00-11.00 uur „Verknipt" Een amusementsprogramma van een uur met veel muziek en tekst, waar de schaar in zit 11.00-12.00 uur „Onder Ons" Het programma met 'als gast een bekende Venrayer. 12.00-14.00 uur „Tussen de soep en de èrpel" Een gevarieerd middagprogramma met als gasten Venrayse sportmensen en carnavalsar tiesten. 14.00-15.00 uur „Hitwerk" Actuele hits op de draaitafel 15.00-17.00 uur „Hallo, hier Schuttersveld" Een programma met de bewoners van het Schuttersveld. 17.00-18.00 uur „Van maand tot maand" Thema: 11-11. 18.00-19.00 uur „Vier maal één is één" Vier maal vijftien minuten met nieuws, cou- try muziek, operette en Hawaï muziek. 19.00-20.00 uur „Koorwerk" Een uurtje Venrayse koren. 20.00-21.00 uur „Eind goed, al goed" Een afsluitend programma met veel muziek en gesprekken met programmamakers en technici over het werk van de afgelopen twee dagen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12