HONDENSHOW VEILIG VERKEER VENRAY cor vzo Bungalowpark LOOHORST DAMES Bungalowpark LOOHORST Gezinszorg zilveren jubileum Mariet te Loeke Etalagewedstrijd Arm uitsteken echt geen flauwekul 40 Jaar aan het onderwijs De Zilveren Sjees Rally 1983 C. Bonants met vervroegd pensioen PEEL EN MAAS Wervingsakties voor gemeente en zakengidsen Dr. Termote met pensioen Kinderbijslag.... Hoeveel mag ik bijverdienen? Herman Staal, schoolhoofd van Heide, gaat in de VUT Venraynaar wint Lancöme fiets bij Swaenehof A.s. zondag organiseert de kynolo- genclub ,,Venray en omstreken" weer haar jaarlijkse hondenshow in Venray. Op zondag 2 oktober zal de sporthal „de Wetteling" aan de Zuidsingel weer gevuld'zijn met honden en hun begelei ders. Wie de sporthal kent zal meteen een indruk hebben hoe groots deze hondenshow zal zijn. Meer dan zestig verschillende rassen zijn ingeschreven, van het grootste tot het kleinste ras en de organisatie liet nu al weten dat zij zeer vele inschrijbvers heeft moeten teleurstellen vanwege het feit dat er nu eenmaal 'n maximum aantal deelnemers mag worden ingeschreven voor deelna me. Er zijn verschillende klassen waaron der de puppy-jeugd-jonge honden-open kampioens- en veteranenklassen. 'n Mond vol, maar het belooft 'n spannen de dag te worden. i De kynologenclub Venray en Om streken" is een nog jonge vereniging maar telt toch al meer dan 450 leden, die allen tot doel hebben de hondenlief hebbers uit Venray en wijde omgeving tot elkaar te brengen. Op velerlei manie ren probeert men de leden te informeren over de juiste voeding, verzorging en wordt er via lezingen, film- en dia-avon den informatie verstrekt aan de honden liefhebber om hem of haar nog dichter bij het dier te brengen. Ook organiseert de vereniging zowel in het voorjaar als in het najaar diverse gedrag- en gehoorzaamheidcursussen. Deze cursus, de naam zegt het al, is voor de baas en de hond samen be doeld. Het is geen training zoals wij die kennen bij de politiehond, maar een op leiding die gericht is op het gedrag van de hond in de maatschappij en hel ge drag t.o.v. andere honden. De keuringen beginnen deze zondag om 09.30 uur en de organisatie zal het zeer op prijs stellen als de sporthal weer tot de nok gevuld is met belangstellen den, hondenliefhebbers (ook in spé!) en willen van deze gelegenheid gebruik maken de evt. inschrijvers voor de volgende hondenshow attent te maken op het feit dat er zeer tijdig moet worden ingeschreven om wederom teleurstelling te voorkomen. De windhondenshow is niet om 1 uur, zoals staat aangegeven op de affiches, maar om 3 uur. AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE Wij vragen voor het onderhoud van onze bungalows op maandag en vrijdag. Verdiensten ca. f 85, netto per week. Tevens reiskosten-vergoeding PEELHEIDERWEG 25 5966 PJ AMERICA TEL. 04764-1341 tst. 12 Op vrijdag 16 september vierde dé' Gezinszorg het feit dat. haar leiding gevende Mariet te Loeke 25 jaar in dienst van de Stichting was. Tijdens de zeer druk bezochte recep tie door medewerk(st)ers, oud-mede werksters, kliënten en vertegenwoordi gers uit het openbare leven bleek dat Mariet te Loeke een begrip is in Venray. Tijdens haar toespraak memoreerde de voorzitster van de Stichting, mevr. Hoppenreijs-de Loo, de vele ontwikke lingen, die de jubilaresse in de afgelopen 25 jaar in de gezinszorg heeft meegemaakt. Zij prees daarbij de inzet, waarmee Mariet te Loeke steeds is opgekomen voor haar helpsters en verzorgsters en de warme zorg en be langstelling, die ze altijd heeft voor de kliënten. De vele, vaak noodzakelijke, ontwikkelingen in de gezinszorg hebben haar niet afgeleid van waar het allemaal om gaat: de huishoudelijke en verzor gende hulp aan hen bij wie dit nodig is. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Onlangs werd door Coenen-Venray een etalagewedstrijd georganiseerd in samenwerking met Lego Nederland. Uit de honderden deelnemers zijn de vol gende winnaars tevoorschijn gekomen: Anke Keysers, Hulderstr. 27 Maashees Marcel v. Oseh, Hoenderstr. 49 Venray Nico Taminica, Houten Hoek 4 Venray Bas Reinhoud, Schoolstr. 9 Venray Tijn Schaeffers, Eindstr. 13 Venray Saskia Janssen, Allegrostr. 11 Venray Paul v. Hoof, Oerallaan 4 Venray Toon Poels, Raadhuisstr. 2 Venray Remco Linskens, Vivaldistr. 56 Venray Tanja Derkx, v. Megenstr. 7 Leunen De prijzen zijn inmiddels aan de win naars toegezonden. Stelling van de heer F. Arwert in zijn proefschrift waarop hij in 1973 aan de Groningse Rijksuniversiteit lot doctor in de wis- en natuurkunde promoveer de: ,,Een waarnemer die het gedrag van de Nederlandse wielrijder gadeslaat, zal de beweging die deze wielrijder met de linker- of rechterhand maken eerder in verband brengen met toevallige ontmoet ingen van bekenden dan met 't aangeven van verandering in de rijrichting". Anders en veel korter gezegd: Legio fietsers gedragen zich onduidelijk als ze van richting gaan-veranderen. Waar aan kan worden toegevoegd, dat ook heel veel bromfietsers zich daaraan schuldig maken. VERGETEN „Flauwe kul, dat uitsteken van de arm of het inschakelen van de cligno- teur; ze zien me zo ook wel", denkt menige jongere die op de tweewieler on derweg is naar school, werk, sportveld of discotheek. En dat je voordat je armgebaar maakt of clignoteur aanzet, éérst moet kijken of de weg wel vrij is, wordt helemaal overbodig gevonden. Goed, op de lagere school is tijdens de verkeerslessen wel verteld en vaak her haald hoe je de manoeuvre „richting veranderen" het best kunt uitvoeren, maar dat is al weer zo lang geleden getuige de vergeelde staat waarin het ,J „verkeersdiploma" zich bevindt dat er niet meer naar wordt gehandeld. Reden waarom de afdeling Venray het thema „Laat zien wat je wilt" onder de aandacht van de jongelui wil brengen. Wij willen de jongelui duidelijk maken dat goed richting aangeven op fiets en bromfiets écht wel bijdraagt tot eigen en andermans veiligheid. Deze Peel en Maas bijdrage is speci aal voor de jongeren bedoeld, maar ook de meer ervaren fietsers en bromfietsers kunnen er hun voor deel mee doen. KIJKEN Eerste punt waar het om draait bij richtingverandering is: Éérst je ervan overtuigen dat je naar rechts of links kunt gaan zonder andere weggebruikers in gevaar te brengen, in het bijzonder bestuurders die achter je rijden. Stel je voor dat jij op je brommer achter een fietser zit. Plotseling steekt deze z'n linkerarm uit, om op hetzelfde moment meteen linksaf te slaan, vlak voor jouw wielen. Je weet een botsing nóg op het nippertje te voorkomen. Nu zal wel begrijpen waarom je, als je vóór iemand rijdt, eerst goed moet kijken, vooral naar achteren, of je aan richting- veranderen kunt beginnen. Punt twee: Tijdig en duidelijk hel teken van rich ting verandering geven. Dus steek je arm uil of zet, als je bromfiets ermee is uitgerust, de clignoteur aan, zodat het verkeer dat nog op flinke afstand van je is, kan zien wat je wilt. Derde punt: Be denk dat je bij het afslaan naar rechts of naar links het tegemoetkomende ver keer of het verkeer dicht achter je of naast je rechtdoor gaat, niet mag hinde ren. Dit betekent dus ook dat je bij het afbuigen een rechtdoorgaande voetgan ger niet mag hinderen! EVEN WACHTEN Punt vier: Als fietser en bromfietser mag je als je links wilt afslaan voorsor teren, maar je bent dat niet verplicht, tenzij op het wegdek door voorsorteer- vakken met pijlen anders is aangegeven. Als je wel voorsorteert, doe dat dan niet op het laatste moment en blijf ook niet in het midden van je weghelft, maar ga tijdig zoveel mogelijk tegen de wegas rijden. Als je niet voorsorteert, dan steek je het kruispunt rechtdoorgaande zo ver mogelijk over en geef je daarna tijdig en duidelijk aan dat je van plan bent van richting te veranderen. Echter niet eerder links afslaan dan nadat het rechtuitgaande verkeer op dezelfde weg je daartoe de gelegenheid geeft. Soms zal het dus nodig zijn even met je fiets of brommer te stoppen en te wachten totdat je linksaf kunt. Zijn er voorsorteervakken voor links af aanwezig, dan moet je zoals gezegd daarvan gebruik maken. Uit veiligheids overweging is het aan te raden dat fietsers en bromfietsers aan de rechter kant van dat vak blijven; auto- en bromfietsverkeer hoeven elkaar dan niet te kruisen. BOCHT Tot slot nog iets over het bochten werk bij het links afslaan. Neem die bocht zodanig ruim, dat je op de rech- terweghelft uitkomt. Een bocht afsnij den mag dan de kortste weg opleveren, maar je loopt wel het risico dat je wordt geconfronteerd met een tegenligger die wat te veel links op zijn weghelft rijdt. Verkeer is een kwestie van samenspel. Duidelijk verkeersgedrag is daarbij noodzakelijk. Ook van jou. Laat dus zien watje wilt. Volgende week vrijdag zal men in Vredepeel ongetwijfeld de vlag hijsen op de lagere school aldaar, want dan viert mejuffrouw de Groot haar 40-jarig jubileum als onderwijzeres. En wat voor Vredepeel nog veel voornamer is, men herdenkt dan ook, dat zij 25 jaar geleden in Vredepeel als onderwijzeres, in de toen spiksplinternieuwe school, aan de jeugd van Venrays jongste kerkdorD les ging geven. Mejuffrouw H. F. de Groot is af komstig uit Gemert. In 1943 slaagde zij als onderwijzeres en kreeg meteen 'n betrekking in haar woonplaats. Of het nu kwam door de na-oorlogse jaren, maar juffrouw de Groot kreeg in bijna 10 jaar tijds maar eventjes 5 aanstellin gen; t.w. in Elsendorp, Gendringen, Bergen-L. en Rotterdam. In deze stad bleef ze 6 jaren als hoofd van een lagere school werkzaam. Toen echter in Vredepeel 'n onderwij zeres gevraagd werd, liet ze Rotterdam graag achter, om zich met hart en ziel aan de Vredepeelse jeugd te wijden. Ze lopen daar in Vredepeel niet zo openlijk met hun gevoelens te koop, maar men krijgt toch wel de indruk dat juffrouw de Groot er zeer geliefd is bijna op de handen wordt gedragen. Zoals ook in andere kleine woonker nen, is de taak van een schooljuffrouw niet beperkt tot lesgeven alleen. Oplei ding tot de eerste heilige communie is bijvoorbeeld zo'n vanzelfsprekendheid, dat men er haast niet meer bij stilstaat. En dat vrijwel de gehele Vredepeelse jeugd blokfluit kan spelen is eveneens een onvolprezen verdienste van de huidige jubilaresse. Nu de leerlingen desgewenst op de Muziekschool terecht kunnen, is de animo voor blokfluitles natuurlijk nog maar minimaal. Het onderwijs in Vredepeel heeft zijn ups en downs gehad. Vijf en twintig jaar geleden werd gestart met zo'n 33 leerlingen. Nu zijn dat er nog slechts 9.... Die teruggang is een proces van jaren. Op een gegeven moment werd het voortbestaan van de school zelfs be dreigd omdat het aantal leerlingen onder de door de minister gestelde norm was gezakt. De mensen in Vredepeel dachten dan ook al aan „afbouwen" en de eerste leerlingen gingen in Merselo op school. Maar de minister heeft zijn normen weer eens veranderd, en als dat zo blijft, kan Vredepeel zijn school toch nog behouden. De prognoses zijn, dat over 'n aantal jaren in Vredepeel weer zo'n 30 leer plichtige kinderen zijn. Als die dan weer eens allemaal hun eigen kerkdorp naar school zouden gaan Enfin, nü gaat men feestvieren. Volgende week vrijdag met om 9.30 uur een heilige mis als dankzegging en daarna een feestelijke bijeenkomst in het gemeenschapshuis. Een cadeau van de gezamenlijke inwoners zal die dankbaarheid nog eens extra onder schrijven. En 's avonds van 19.30 tot 20.30 uur krijgen vrienden en beken den, collega's en oud-leerlingen alle maal de gelegenheid mejuffrouw de Groot te feliciteren met haar jubilea. En dan kon 't daar wel eens gezellig druk worden Op 25 september zal er wederom gestreden worden om de wisseltrophee de Zilveren Sjees. Er kan worden deel genomen door combinaties van ruiters en amazones in de categorieën A (aan spanningen); B (ruiters en amazones) en C (ponyruiters). De start is vanaf 10.00 uur bij manege Vlakwater, Hardeweg 36 te Venray. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er vrije start, betaling bij de inschrijving. De route wordt gereden met een gemiddel de snelheid van 7 km per uur via vaste oriëntatiepunten en zowel over verharde als onverharde wegen. In de route zijn controleposten opgesteld waar elke deelnemer zijn kaart moet laten afstem pelen. De route vanaf de manege rich ting Heide-Leunen alwaar bij fam. de Louw, Steegse Peelweg 2, een rustplaats is ingelast. Op deze rustplaats is iede reen van harte welkom om de paarden, ruiters en oude koetsen e.d. gade te slaan. In onze moderne tijd waar wij ons met grote snelheden kunnen verplaat sen, is het toch prachtig om eens te zien hoe dit een 50 tal jaren terug gebeurde. Ook wordt op de rustplaats gezorgd voor een natje en een droogje zowel voor paard als ruiter of bezoeker. Van daar gaat de rit via Leunen naar de Oir- lose bossen om vervolgens via Heide weer terug te gaan naar de manege al waar de finish zal zijn. De zilveren sjees rally/vordt jaarlijks georganiseerd door drum- en showband DSV om zodoende een beetje de kas te kunnen spekken. De wisseltrophee de Zilveren Sjees is 3 jaar geleden geschon ken door juwelier Verlinden Venray. DSV wenst alle deelnemers alvast een mooie maar vooral plezierige rit toe. Vrijdag 30 september a.s. zal de heer C. M. Bonants tijdens een hem aange boden receptie in de Nederlandse Credietbank (Regionale Administratie) afscheid nemen van zijn collega's en bekenden. Na een periode van ruim 37 jaar, eerst als procuratiehouder van kantoor Venray, en aansluitend als Plaatsver vangend R.A. Hoofd van de Regionale Administratie Oost-Brabant (Venray) heeft de heer C. M. Bonants per 1 sep tember gebruik gemaakt van de extra regeling Vervroegde Uittreding (VUT). In het begin van zijn loopbaan heeft hij zich vooral verdienstelijk gemaakt voor het administratief gebeuren van de bank, dit varieerde van balansen maken, tot het vervaardigen van rekeningafschriften voor cliënten, en let wel, dit gebeurde niet met technische apparatuur, en moderne voorzienin gen, dit was compleet handwerk, en dus vakwerk. Dit betekende echter niet, dat hij voorbij ging aan allerlei nieuwe ont wikkelingen binnen de bank. Hij was er erg dicht bij betrokken, en zijn ideeën, inzet en creativiteit, hebben er toe geleid, tot de administratie van de bank op dit moment. De bank raakt in hem een harde werker van het eerste uur kwijt, en zal hem node missen. Buiten kantooruren was hij erg aktief in het verenigingsleven, zo heeft hij jaren een bestuursfuhktie vervuld bij S.V.V. en verder voorzitter van Tafel tennisvereniging Red Stars, Bestuurslid Schoolbestuur Parochie O.L. Vrouw van Zeven Smarten en 10 jaar lang voorzitter van de eiegn Personeelsver eniging Centientje. Degenen, die afscheid willen nemen, zijn welkom op de Regionale Admini stratie (Venray), Merseloseweg 54a te Venray (Oud Ziekenuis), van 16.30 tot 18.00 uur op 30 september 1983. 'n leesbare krant In de afgelopen weken zijn onderne mers in het Venray se benaderd door acquisiteurs, voor het plaatsen van ad vertenties in de gemeentegids, zakengid sen, adressenboeken, stadsplattegron den en dergelijke. Wij kunnen ons voorstellen, dat de vele telefonische en mondelinge wer- vingsaktiviteiten voor de nodige verwar ring, verwondering en ook irritatie hebben gezorgd. In dit blad is al eerder gewaarschuwd voor deze overvloed van akties, waarbij ook vaker koppelingen met de gemeen telijke uitgave „Venray van A tot Z" werden gesuggereerd. Momenteel wordt er door een zevental bedrijven geworven; het is duidelijk, dat niemand op deze over vloed heeft zitten wachten; vandaar, dat wij voor alle duidelijkheid nog even onder uw aandacht willen brengen, wel ke initiatieven door de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers representa tief worden geacht-. Om te beginnen is daar de binnenkort te verwachten nieuwe uitgave van de gemeentegids „Venray van A tot Z", de welbekende gemeentelijke algemene vraagbaak, waarin ondernemers kun nen adverteren. Daarnaast vervaardigt de firma Suur- land uit Eindhoven een nieuwe platte grond van Venray, welke op een aantal plaatsen in onze gemeente in vitrines wordt opgehangen. Ook hierbij is plaats ingeruimd voor adverteerders. Tenslotte is de firma Suurland eveneens bezig met de voorbereidingen van een zogenaamde „Zakenklapper". Dit is een adresssenboek, waarin een totaalbeeld wordt gegevn van de gehele middenstand in onze gemeente. De klapper wordt in de gehele ge meente gratis huis-aan-huis verspreid, en bestaat reeds in vele Nederlandse ge meenten. Ook het K.N.O.V. heeft zijn waarde ring en ondersteuning ten aanzien van deze uitgave uitgesproken. Vandaar, dat wij als VZO ook achter dit initiatief staan. Dit neemt evenwel geenszins weg, dat u als ondernemer uit eindelijk zelf bepaalt, of u in deze klapper wilt adverteren! Dit geldt uiteraard ook voof de andere uitgaven, die door diverse be drijven op de markt worden gebracht, hoewel wij betwijfelen, of het nut en effekt daarvan groot zullen zijn. Met ingang van 1 oktober a.s. gaat dr. U. A. Termote, internist in het St. Elisabethziekenhuis, met vervroegd pensioen. De directie van het ziekenhuis zal hem op dinsdag 4 oktober a.s. een afscheidsreceptie aanbieden, tussen 16.30 en 18.30 uur, in de foyer van de Schouwburg. Dr. Termote kwam in 1954 naar Ven- eay, als opvolger van dr. Hilllebrandt. Samen met dr. de Jong en dr. Baal bepaalde dr. Termote jarenlang het image van ons ziekenhuis. Hij is nu de laatste van dit trio die gaat vertrekken en de zorg aan jongere collegae over laat. Bij zijn komst in Venray kon hij al op een 8-jarige veelzijdige „staat van dienst" terugzien. Zo was dr. Termote 'n jaar lang waarnemer van huisartsen; 2 reizen lang als scheepsarts op de Johan van Oldenbarnevald naar het toen nog Nederlands Indië; vier jaar in specialistische opleiding in Rotterdam en Utrecht en anderhalf jaar chef de cli- nique in het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch. Als Zeeuw van geboorte was het voor dr. Termote toch wel even wennen aan Limburg en de Venrayse bevolking. Maar ook de patiënten en de Zusters van het ziekenhuis hebben moeten leren ervaren dat in die stoere Zeeuw toch een héél menselijk hart klopte. Jarenlang is dr. Termote Venrays enige internist geweest met bijna een full-time baan in het ziekenhuis, maar ook nog als part-timer in St. Anna en St. Servaas. Geen wonder dat hij deze laatste funkties wegens drukte moest beëindigen. De noodzaak om een tweede internist aan te stellen was al jarenlang aanwezig, maar het duurde toch tot januari 1971 eer met de komst van dr. Nio, de interne geneeskunde hier een dubbele specialistische bezet ting kreeg. Toen was kennelijk het hek van de dam, want ook de andere specialismen kregen weldra uitbreiding, en zo telt het Venrayse ziekenhuis thans 4 internisten, 3 chirurgen, 3 gynaecologen, 2 neuro logen, 2 röntgenologen - 2 oogartsen en 1 kinderarts. Bijna 30 jaar heeft dr. Termote in het Venrayse ziekenhuis gewerkt. Voor zéér velen was hij in die jaren een hoop en toevlucht. Dat men dét niet vergeten is, zal volgende week dinsdag op z'n afsch^dsreceptie wel duideljk blijken. Tienduizenden jongeren proberen elk jaar weer zich van extra zakgeld te voor zien door een krantenwijk te nemen of op koopavond en zaterdag in een super markt te gaan werken. Een voor de hand liggende vraag is dan: hebben die inkomsten invloed op de kinderbijslag die hun ouders voor hen krijgen? Die vraag is niet met een simpel „ja" of „nee" te beantwoorden. Verschillende factoren spelen daarbij een rol. Om hierover enige duidelijkheid te scheppen heeft het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering (VSV) een fol der over deze materie uitgebracht. Met voorbeelden wordt duidelijk gemaakt welke de gevolgen kunnen zijn voor de hoogte van de kinderbijslag. De folder is verkrijgbaar bij het Voorlichtingscentrum Sociale Verzeke ring, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amster dam, tel. 020-448418 (toestel 17/18). Bij grotere aantallen worden kosten in rekening gebracht. Na de grote vakantie is Herman Staal niet meer teruggekeerd naar zijn school op de Hei, waarvan hij zesentwintig jaar hoofd is geweest. Hij maakt gebruik van de eenmalig geboden mogelijkheid om negenenvijftig plus sers vervroegd uit het onderwijs te laten treden. Na bijna veertig jaar voor de klas te hebben gestaan, vindt hij het nu welletjes en geeft zijn plaats graag over aan een jongere kracht. Het afscheid van de heer Staal valt precies een jaar na de grootse viering van zijn zilveren jubileum als school hoofd in Heide. Een huldiging als ver leden jaar 5 september zal nu achter wege blijven, hetgeen niet wil zeggen, dat de Hei „Meester Staal" met stille trom zal laten vertrekken. Op zaterdag 1 oktober zal de rector 's avonds om half acht in de parochiekerk een H. Mis opdragen tijdens welke de schooljeugd afscheid kan nemen van hun „meester". Van half negen tot half tien krijgt iedereen de gelegenheid het scheidende schoolhoofd de hand ten af scheid te drukken in de Gelderkoel. Dat zullen er ongetwijfeld velen zijn, want het zijn intussen twee generaties, die bij Herman Staal op school hebben geze ten. Bovendien heeft hij zich in Heide op velerlei terreinen van het maatschappe lijk leven ingezet. Hij zat in het bestuur van de - zeg maar „zijn" - Motorcross, zette het jeugdcarnaval op poten, adviseerde de L.V.B. en was en is nog steeds organist-dirigent van het kerk koor. Tot voor kort zette hij zich vol ledig in voor de inmiddels in het C.D. A. opgegane Kerkdorpenfraktie. Ondanks het feit, dat hij vrijwillig „zijn vak" en „zijn dorp" verlaat, neemt hij afscheid met pijn in het hart. Het geven van onderwijs noemt hij een dagelijks terugkerend avontuur waar van jezelf nog dagelijks leert. „Maar", zo zegt hij, „op een gegeven ogenblik merk je toch dat het te veel gaat worden en daarom geef ik mijn taak graag over aan een jongere kracht, die met nieuwe energie en nieuw elan het roer kan over nemen." Herman Staal kreeg grote bekendheid in wijde omgeving als voorvechter voor het behoud van kleine scholen. Maar Staal zou Staal niet zijn wanneer hij, ook als ambteloos burger, zich niet zal blijven inzetten voor dit ideaal.... WEER FIETSEN GESTOLEN Een bruine Locomotief damesfiets werd ontvreemd bij de gymnastiekzaal aan de Langeweg. Uit de fietsenstalling bij het ziekenhuis werd een Union damesfiets ontvreemd. Cas Santen uit Venray heeft bij Swae nehof parfumerie te Venray de hoofd prijs gewonnen van een prijsvraag, wel ke was uitgeschreven door het bekende cosmetica en parfum huis Lancöme. Hiervoor moest op een originele wijze de volgende zin worden afgemaakt: Ik houd van de Lancöme omdat, Cas schreef omdat de Lancöme van A tot Z de puntjes op de I zet. Bij Swaenehof zijn regelmatig prijzen te verdienen. Dit bewezen vorige week Mevr. Arts en Mevr. Opten uil Venray die elke een grote luxe Eau de toilette spray Givenchy wonnen met een verlo ting onder Pour Vous Madame cluble den.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11