GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie. G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Hoorzitting geluidhinder in plan Burggraaf Venray van A tot Z Voorbereiding op de wintersport Inspraak verordening Bouwvergunning aangevraagd Verklaring van geen bezwaar Commissie maat schappelijke zorg Bouwvergunning verleend Hinderwet NIEUW! Snorkelcursus in Gemeentelijk combi-zwembad 4e Kerkdorpen fietstocht Hinderwet Hinderwet Medische gevolgen van een kernoorlog (2) Afsluiting rijbaan Kennedyplein VOOR SCHADE ALS GEVOLG VAN MILITAIRE OEFENING ZIE BERICHT ELDERS IN DIT BLAD VRIJDi Donderdag 20 september wordt om 20.00 uur in de burgerzaal van het Ziekenhuis een hoorzitting gehouden over de vaststelling van hogere grenzen voor het geluidsni veau aan gevels langs een aantal wegen in het b.p. Burggraaf. Sinds 1 januari 1982 moet elk nieuw bestemmingsplan worden getoetst aan de Wet Geluidshinder. Deze bepaalt, dan als in een plan wegen voorkomen met een verkeer sintensiteit van meer dan 2450 motorvoertuigen per etmaal, een geluidsonderzoek voor die wegen moet worden uitgevoerd. In het plangebied Burggraaf is een dergelijk onderzoek uitgevoerd voor een 5-tal wegen te weten, Nieuwe Maasheseweg, de Oost singel, de Stationsweg, de Raadhuisstraat en de Noordsingel. Uit dit onderzoek is gebleken dat nog resterende nieuwbouwmogelijkheden voor geluidsgevoelige bebouwing (o.a. woningen) op een aantal plaatsen binnen de in vloedsferen van de Nieuwe Maasheseweg, de Oostsingel en de Noordsingel een zwaar dere geluidsbelasting zullen krijgen dan de Wet Geluidhinder toestaat (grenswaarden). Als het niet mogelijk is op een verantwoorde wijze voorzieningen te treffen tot vermindering van de geluidsbelasting aan die gevels, kunnen Gedeputeerde Staten hogere grenswaarden vaststellen. Een ontwerp-verzoek hiertoe is inmiddels opgesteld. Dit verzoek betreft de nieuw bouwmogelijkheden binnen: een afstand van gemiddeld 40 m aan de westzijde van de Nieuwe Maasheseweg; een afstand van gemiddeld 35 m aan de westzijde van de Oostsingel, voor wat betreft het gedeelte tussen Stationsweg en Nieuwe Maasheseweg; een afstand van gemiddeld 40 m aan beide zijden van de Noordsingel, voor wat betreft het gedeelte tussen Raadhuisstraat en de Oostsingel/Nieuwe Maashese weg. Voordat dit verzoek om vaststelling van hogere grenswaarden bij Gedeputeerde Staten wordt ingediend, ligt het ontwerp tot 12 oktober a.s. voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening. Iedereen kan tot die datum schriftelijk op dit ontwerp-verzoek bij burgemeester en wethouders reageren. De hoorzitting is een onderdeel van de formele inspraakprocedure. Op 1 januari 1984 zal een nieuwe „Venray van A-Z" verschijnen. Deze nieuwe uitgave van de gemeentegids wordt huis-aan-huis verspreid in de gemeente en worden uitgereikt aan nieuwe inwoners. VERENIGINGEN Het overzicht met de organisaties, verenigingen en instellingen op het gebied van overheid, onderwijs, religie, maatschappelijk leven, gezondheids zorg, cultuur, jongerenwerk, sport, ver keer en vervoer wordt samengesteld door het Bureau Voorlichting en In spraak van de gemeente. Hoewel de huidige gids eind vorig jaar is samengesteld, zijn toch al veel adressen veranderd. Aan iedere organisatie, vereniging, instelling e.d. die in de gids vermeld wil staan, het volgende: Laat ons dit weten, maar wel vóór 1 oktober 1983. Wij verzoeken alle geïnteresserden te reageren, ook als de gegevens zoals ver meld in de gids van 1983 nog juist zijn Uw reactie bespaart ons een hoop werk Wij zullen probpren de door u aange dragen adressen en opmerkingen e.d op te nemen in de nieuwe uitgave. Evenals vorig jaar organiseert het Co mité Recreatiesport de cursussen Ski- gymnastiek en Langlauf. De bedoeling hiervan is mensen, die van plan zijn een wintersportvakantie te houden, zo goed mogelijk op het skiën voor te bereiden. Ook voor niet-skiërs zijn de cursussen interessant omdat men hierdoor een uil- stekende conditie kan opbouwen. In een periode van twaalf weken, van 27 september tot aan de kersvakantie, wordt de conditie opgebouwd. De eerste training is op 27 september a.s. van 20.00 tot 21.00 uur in de gymzaal aan de Zuidsingel. De cursus Langlauf omval twee weke lijkse bijeenkomsten en is gericht op het aanleren en oefenen van de langlauf- technieken. Ter afsluiting wordt een tocht gemaakt als doelgerichte conditie training. Deze cursus wordt gehouden op de zondagen 9 en 16 oktober a.s. van 10.00 tot 13.00 uur. Acht wekelijkse bij eenkomsten van 1 uur zijn gericht op hel behoud van de conditie. Deze start direct na de kerstvakantie en wel op dinsdag 10 januari in de gymzaal aan de Zuidsingel van 20.00 tot 21.00 uur. De ze cursus wordt gegeven onder deskun dige leiding van de heren J. Weyers, Th. Jaspers en mej. C. Peelers, allen gedi plomeerde CIÓS-ers. De kosten van het totale pakket be dragen ƒ75,— in eens of ƒ3,50 per keer. Voor de aanmelding en inlichtingen tan men terecht bij het Bureau Sport en Recreatie, gemeentehuis tel. 04780- 3, toestel 244. Inschrijfformulier Wintersportcursus. Adres: Posicodc: Woonplaats: Telefoon: Geboortedatum: Neemt deel aan de gehele cursus die 27 september zal starten. (Inleveren graag voor 20 september a.s.: Gemeentehuis, afd. sport en rekreatie). In de rubriek „Gemeente praat" van 9 september jl. is in ruime mate aandacht besteed aan de ontwerp-inspraakverordening. We hebben helaas vergeten te vermelden, dat de ontwerp veror dening niet op voorhand is toege zonden aan organisaties, instel lingen e.d. in onze gemeente met het verzoek om op de verorde ning te reageren, alleen voor de dorps- en wijkraden is een uit zondering gemaakt. De vorige week hebben we de volledige inspraakverordening en de toelichting erop afgedrukt. Wie toch nog een extra exem plaar of meer informatie wil heb ben, kan zich melden bij het Bu reau Voorlichting en Inspraak. Tot 14 oktober is het mogelijk op de ontwerp-inspraakverorde ning schriftelijk te reageren bij burgemeester en wethouders. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: hel uitbreiden van de woning Da- goberthof 22 te Venray, t.n.v. A.A.M. Tinnenbroek; het uitbreiden van een rundveestal aan de Heidseschoolweg 5 te Heide, t.n.v. L.J.G. Maas; het bouwen van een graanopslag- loods aan de Veulenseweg 20 te Veulen, t.n.v. Nijsen b.v. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 16 september 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelij ke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden inge diend. Venray, 16 september 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 8 september 1983 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van een sleufsilo aan de Veulenseweg 20 te Veulen, t.n.v. Nij sen b.v.; het herbouwen van de woning Al- bionstraat 4 te Leunen, t.n.v. J. Mar lens, Albionstraat 8 te Leunen. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift imjienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 16 september 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De commissie voor maatschappelijke zorg komt op woensdag 28 september in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Deze vergadering begint om 17.00 uur. Gesproken zal worden over de alge mene subsidieverordening Specifiek Welzijn waarbij tevens inspreekmoge- lijkheid wordt geboden. Vervolgens zal het rapport „Het Noordlimburgse Welzijnswerk op het goede spoor?" worden besproken. De betrokken instellingen zijn van deze bespreking op de hoogte gesteld. Wanneer op dat tijdstip de ambtelijke voorbereiding klaar is zal de commissie op de hoogte worden gesteld van het projekt „Familiewerk". In grote lijnen betekent dit projekt het inzetten van vrijwilligers in probleemgezinnen. Uiteraard komen we nader op dit pro jekt terug. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 september 1983 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een hooi- opslagplaats aan de Buitenweg 8a, t.n.v. Gebr. van Dijck; het bouwen van een veranda aan de Serenadestraat 50, t.n.v. M.H. v.d. Langenberg; hel bouwen van een garage aan de Henri Dunantstraat 26, t.n.v. P.A. van Dijck; het bouwen van een woning aan de Steegse Peelweg 73, t.n.v. S.M.J. Michels; het bouwen van éeh magazijn aan de Mgr. Hanssenstraat Ia, t.n.v. J.T.G.M. Verhaegh; het plaatsen van een 27-mc anten ne aan Lupine 13; het bouwen van ern garage/berging aan de Zandhoek 5, t.n.v. W.K.M. Steeghs; het bouwen van een bungalow aan de Kerkweg, t.n.v. P.J.T. Koopmans; het bouwen van een garage aan de Heidse Peelweg 23, t.n.v. H.H.T.A. Willems; het bouwen van een afschei dingsmuur aan Kruisdistel 20, t.n.v. J.A.J. Lenssen; het bouwen van een duivenhok aan de Past. v.d. Gaetstraat 81, t.n.v. Ch. Gerrits; het uitbreiden van het horecabe drijf aan de Hoofdstraat 43, t.n.v. J. Rongen; het bouwen van een sleufsilo aan de Veulenseweg 20, t.n.v. Nijsen b.v. Venray, 16 september 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 9 augustus 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.H.J. Phi- lipsen, Carmelietenstraat 2 te Smakt- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij en rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Carmelietenstraat 4 te Smakt; dat op 9 augustus 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Gebr. Claes- sens, St. Servatiusweg 6 te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslag loods waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de St. Servatiusweg 6 te Venray; dat op 15 augustus 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen Van W.G.M. Willems, Steegse Peelweg 147 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een legkippen- houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Rouw- kuilenweg 27 te Ysselsteyn-Venray; dat op 16 augustus 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.H.J. Philipsen, Carmelietenstraat 2 te Smakt-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een varkensmesterij en rundveehou derij, waarbij mest en meststoffen wor den opgeslagen, gelegen aan de Carme lietenstraat 1 te Smakt. Aanvangsleeftijd: vanaf 8 jaar, in bezit van B-diploma. Cursusduur: 18 lessen, op zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur. Kosten: 77,50 incl. entree. Inschrijven: aan de kassa van het zwembad van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 18.00 uur. Uitrusting: duikbrillen, snorkel, zwemvliezen zijn voorradig in het zwembad en behoeven NIET te worden aangeschaft. Doelstelling: voorbereiding op het beoefenen van de onderwatersport en het opleiden voor één van de snorkel diploma's, uitgegeven door de N.O.B., de Nederlandse Onderwatersport Bond. Start: 15 oktober in het gemeentelijk combi-bad. Zondag 25 september a.s. organiseert het Comité Rekreatiesport Venray i.s.m. de Pooling R.S. leiders en de ENFB de vierde kerkdorpenfietstocht. De routes zijn dit jaar tevens uitgezet langs de vele veldkapellen en veldkrui- zen die er in de omgeving van Venray slaan, waardoor de routes extra aan trekkelijk worden. Starten kan men weer in elk kerkdorp: Venray, Sporthal „De Wetteling; Oostrum, Café van Dijck, Mgr. Hans senstraat; Smakt, Pelgrimshuis; Merse- lo, Café Janssen; Vredepeel, gemeen schapshuis; Ysselsteyn, Herberg „De Peel"; Heide, gemeenschapshuis; Veu len, Dancing ,,'t Veule"; Castenray, zaal Kuipers; Oirlo, Gemeenschapshuis; Leunen, Café Martens. Inschrijven kan vanaf 10.00 tot 12.00 uur. Om in aanmerking te komen voor een herinnering dient men evenals voor gaande jaren weer 5 kerkdorpen aan te doen. De posten zullen tot 16.00 uur be zet blijven om U ook weer uit te schrij ven want het is weerde bedoeling dat U zich afmeldt in de plaats waar U gestart bent. Hier ontvangt U tevens de herin nering. Jong en oud Kunnen hieraan deelne men. Kinderen wel graag onder begelei ding van de ouders. De kosten zijn voor volwassenen ƒ3,— en beneden 14 jaar ƒ1,50. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter een van de afspraken, die de congres gangers onderling maakten, was dat al len, eenmaal weer thuis in eigen kring, zo breed mogelijke informatie zouden geven over de medische gevolgen van een kernoorlog. Dat was dan ook een van de redenen waarom de heer Kroft voor de Venrayse Rotary Club over dit congres een voordracht hield. Daarom ook gaf hij zijn toestemming aan het Bureau Voorlichting en In spraak tot publikalie van deze voor dracht in het kader van de gemeentelijke taak in Venray het vredesbewustwor- dingsproces op gang te brengen. GROOT VERSCHIL Na de gebruikelijke openingstoespra ken o.a. door de burgemeester van Amsterdam en de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst werd het woord gevoerd door de twee oprichters van de organiserende vereniging, Ber nard Lown uit Amerika en Eugene Cha- zov uit Moskou. Lown wees er vooral op dat het fou tief is te menen dat een nucleaire oorlog vergeleken kan worden met een conven tionele oorlog, een oorlog dus, maar dan wel verschrikkelijker 'dan vroegere oorlogen. Medisch gezien is er geen gradueel verschil maar een essentieel verschil tus sen een traditionele oorlog en een ker noorlog. In een traditionele oorlog was het verlenen van medische hulp nog mo gelijk; bij een kernoorlog is dit een illus ie. Een illusie is het ook te menen dat het gebruik van kernwapens beperkt kan worden en dat men een zogenaamde flexibele oorlog zou kunnen voeren met zogenaamde taktische kernwapens. Ge- De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 16 oktober 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 16 september 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: W. Claessens, Timmermannsweg 98 te Ysselsteyn-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmer mannsweg 98 te Ysselsteyn; L. Camps, Mgr. Hanssenstraat 51 te Oostrum-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Blakterweg 1 te Oirlo-Venray; Speciaalwerk Venray B.V., Smak- terweg 23 te Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een metaalware- nindustrie, waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Smakterweg 23 te Venray; J. HOuben, agrarisch bedrijf b.v. Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn- Venray,. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. ta, uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Ysselsteynseweg 40 te Ysselsteyn; G.W.C. van Tilburg, Veulense weg 15 te Veulen-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Veulenseweg 15 te Veulen; A.C.P.M. Bosgoed, Lorbaan 6 te Veulen-Venray, vooreen vergunning in gevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en - fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lor baan (ongenummerd) te Veulen; F.Th. Jansen, Pottevenweg 10 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Pottevenweg 10 te Ysselsteyn; M. v.d. Ven, Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een kalkoenen- houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 30 september 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook. nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een - ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 16 september 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel'31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 7 september 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: Agrarisch bedrijf Houben b.v., Ysselsteynseweg 76 te Ysselsteyn- Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een berenstal met ruimte voor onderhoud materialen, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromo toren worde, gebruikt met een geza menlijk vera,ogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Ysselsteynseweg 65 te Ysselsteyn; S. Michels, Steegse Peelweg 73 te Leunen-Venray, voor het ex art 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkippen- houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Steegse Peelweg 73 te Leunen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 16 september 1983 tot 16 oktober 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af- In het weekend van 17 tot 22 juni van dit jaar werd in Amsterdam het derde congres van de International Phycicians for the Prevention of Nucleair War gehouden. Een dergelijk congres werd al eerder gehouden in amerika in 1981 en in Engeland in 1982. Het vond nu plaats in Amsterdam, terwijl als besluit werkgroepen voor verschillende thema's werden gehouden in Noordwijkerhout. Op een dergelijk congres houden artsen zich in internationaal verband bezig met de gevolgen van oorlog en speciaal van kern-oorlog. Aan het congres in Amsterdam werd deelgenomen door ruim 300 personen, overwegend artsen uit ruim 40 verschil lende landen; landen uit het oostblok, westerse landen en landen van de derde wereld. Dokter A.L. Kroft, eerste geneesheer van het Psychiatrisch Centrum Venray werd door het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Polemologie uitgenodigd als ge delegeerde voor Nederland aan dit congres deel te nemen. zien ae mentaliteit van de politieke lei ders in Rusland en amerika, die ieder gebruik van zogenaamde taktische wa pens van de ene kant zullen doen volgen door meer vernietigende aanvallen van de andere kant, zal er een snelle escala tie optreden. Kernoorlog voert onmid- delijk of zeer snel tot stelselmatige uit roeiing van volkeren. Eigenlijk dient het woordt kernoorlog niet gebruikt te wor den, maar zal men van atomaire mis daad moeten spreken. Chazov uit Moskou wees erop dat hoewel niemand een kernoorlog wil, de kernbewapening in gigantisch tempo stijgt. Volgens hem is dit alleen maar mogelijk als er politici zijn die menen dat een kernoorlog gewonnen kan wor den en dat de politieke en economische basis van een land en de meerderheid van de bevolking in een nucleaire oorlog behouden kan blijven. Ook de mening dat opbouw van een hoeveelheid nuclea ire wapens het meest effektieve middel is om een nucleaire oorlog te voorko men is een illusie. Het is historisch ko men vast te staan dat opgebouwde wa- penvoorraden ooit eens gebruikt zullen worden. Regering en volken moeten een realischtisch beeld hebben van de gevol gen van een nucleair konflikt voor de mensheid. Artsen zijn verplicht de men sen in te lichten over de medische gevol gen van een nucleaire oorlog. Professor Illiyn uit Moskou sprak over de illusie van overleving op korte termijn. Deze sombere en ondoorgron delijke Rus hield zijn verhaal in het Rus sisch en werd door een tolk vertaald. Zijn boodschap was kort en duidelijk. Amerika streeft naar superioriteit op het gebied van kernwapens. Ze willen dit jaar nog 108 Pershing II raketten en 464 Tomahawk raketten in Europa plaatsen. Als Rusland door deze wapens wordt aangevallen zal dit tot onmidde- lijke vergelding leiden en tot miljoenen doden en zwaargewonden in alle West- Europese landen en in Amerika. Vanaf 19 september zal de noordelij ke rijbaan rond het Kennedyplein (aan de kant van de winkels dus) afgesloten zijn voor al het verkeer. Dit in verband met de vervanging van het wegdek door een klinkerbestrating. De werkzaamhe den zullen ongeveer een week in beslag spraak). ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 16 oktober 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, óf 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hébben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dal hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 16 september 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Professor Abrams uit Amerika sprak over de overleving op langere termijn. Uitgaande van een atomaire aanval die door de regering van amerika bij een nucleaire oorlog niet onwaarschijnlijk wordt geacht, zullen er aanvankelijk miljoenen mensen onmiddelijk of bin nen een paar dagen omkomen door de klap, door verbranding of door bestra ling. Mensen die er nog in slagen in een schuilkelder te komen, zullen daar on der zeer moeilijke omstandigheden moeten blijven tot het gevaar van de fall-out is verdwenen. Velen van hen zullen aangetast zijn door de straling, zullen brandwonden en andere verwon dingen hebben en ook spoedig lijden aan ondervoeding en hongersnood. Omdat de wwerstand is afgenomen zul len infektie-ziekten op grote schaal uit breken. Dit wordt in de hand gewerkt door de omstandigheden in de schuilkel ders. Slechte hygiëne, het feit dat insekten meer weerstand hebben legen atoom- bestralingen, het feit dat er veel lijken zullen zijn die niet allemaal geborgen kunnen worden omdat de transport systemen zijn vernietigd en de overle venden zijn verzwakt, zal het ontstaan van epidemieën bevorderen. De moge lijkheden om de besmettelijke ziekten te bestrijden zijn ook afgenomen. De ge zondheidsorganisaties zijn ontregeld. Laboratoria en ziekenhuis zijn ver woest. Veel artsen en ander personeel in de gezondheidszorg zullen dood zijn of zodanig ziek en verzwakt dat ze niet meer kunnen werken. Het is zeer waar schijnlijk dat infektieziekten die al lang niet meer bestaan, pokken, pest en tu berculose weer opnieuw zullen uitbre ken. (wordt vervolgd)

Peel en Maas | 1983 | | pagina 17