GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau Voorlichting 4P1 Nieuwe verkeers- circulatie rond het winkelgebied (1) Verkeers- spreekuur Afsluiting deel van de Ambachtstraat Inspraak ver- keerscirculatie in het centrum Verkeersmaatregel Whistlerstraat Hoorzitting algemene subsi- dieverordening Schenkingen aan het museum Vervoers- vergunning Hinderwet Aanleg riolering in Heide Hinderwet Gemeentelijk Combi-zwembad Bacterievuur Hinderwet Bouwvergunning verleend Museum vraagt reacties op expo sitieprogramma VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1983 Nr. 33 „Een nieuwe slap op weg naar de scheiding van voel-, fiets- en autover keer in hel winkelgebied van Venra>". Mei deze woorden werd enige weken ge leden in deze kranl hel verschijnen van de nola „Verkeerscirculalie in hel cen trum van Venray" aangekondigd. In dil en in twee volgende artikelen willen we die nola nader toelichten. Vandaag beperken we ons lol de nola als zodanig en de voorgestelde verande ringen voor de verkeersafwikkeling. Hel tweede artikel zal de nieuwe silualie voor de fielsers en de voetgangers be handelen. Hel laalste zal gaan over de plaats van de aulo in hel centrum. CENTRUM(PLAN) In de nota worden voorstellen gedaan voor de verkeersafwikkeling in het deel van Venray, dat wordt omsloten door de binnenring: Raadhuisstraat, Juliana- singel, Paterslaan, Langeweg, St. Jozef laan, Overloonseweg en Noodsingel. De nota moet worden gezien als een onderdeel van het Centrumplan voor Venray. De realisatie van de Roze Vlek (1990) is voor de nota het voorlopige eindpunt. De voorstellen in de nola val len uiteen in op korte termijn wenselijke wijzigingen en die voor de langere ter mijn. In deze artikelenserie beperken we ons tot de korte-termijn-voorstellen. In het Centrumplan is rond het win kelgebied een ring van wegen geprojec teerd. Vanaf deze binnenring zijn de verschillende delen van het centrum be reikbaar, via lussen, die het winkelge bied raken en het verkeer naar de ver schillende parkeerterreinen leiden. Het gebied tussen deze lussen is voor bestemd tol voetgangersgebied. In een zeer ondergeschikte zin kan het autover keer er nog gebruik van maken, bijvoor beeld voor bevoorrading. In de groeifase van het centrumgebied blijft een aantal tot voetgangersgebied aangewezen wegen geruime lijd in de aulo-verkeerscirculatie opgenomen. Een van de kenmerken van een stad scentrum is de aanwezigheid van veel bedrijven, winkels, diensten e.d. op een beperkt oppervlak. De situering daar van in het centrum bepaalt in grote mate de situering en de vraag naar parkeer- mogelijkheden en de verkeersstromen. Grote publiekstrekkers in het cen trum zijn de Torro, Albert Heijn, hel postkantoor, de Grotcstraal, de banken en de schouwburg. Voorstellen tot aan passing van de verkeerscirculalie zullen hiermee rekening moeten houden. HUIDIGE SITUATIE Op verschillende plaatsen in het cen trum is de situatie voor het verkeer ver warrend. Straten met een duidelijke winkelfuktie moeten te veel doorgaand verkeer verwerken, bijvoorbeeld de Schoolstraat en de Paterssiraat. Daarnaast kaa op het kruispunt Langstraat-Patcrslaan hel verkeersaan bod moeizaam worden verwerkt. Daar bij komt nog dat de Langstraat de enige uitvalsweg aan de zuidzijde van het win kelgebied is. tenslotte geldt dat zowel het Henseniusplein als de Grote. Markt wordt beheerst door de grote aantallen auto's en daardoor een geringere aan trekkingskracht hebben op de winkelen de voetganger. NIEUWE VERKEERSCIRCULATIE Het college van burgemeester en we thouders stelt in de nola voor de ver keersafwikkeling te verbeteren door: 1. Omdraaien vtr. de rijrichting voor autoverkeer in de Schoolstraat, tussen de Jan Hen- senstraat en de Marktstraat. Deze nieuwe noordelijke rijrichting zal ook gaan gelden voor de bromfiet sers. Hel fielsverkeer zal in beide richtingen toegestaan zijn. Jan Hensenstraat. Door de omke ring van de rijrichting in deze straat en de handhaving van de rijrichting in het zuidelijke deel van de Schoolstraat ontstaat een verkeerslus rond de schouwburg. Op donderdag 25 augustus wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuur ge houden in het raadhuis. ledereen die opmerkingen heeft over een bepaalde verkeerssituatie heeft kan een afspraak maken om dit verkeers probleem mondeling in het verkeers spreekuur ter sprake te brengen bij ambtenaren van de afdelingen Openba re Orde en Veiligheid, Onderhoud, Ci vieltechnische Werken en Verkeer en aan de politie. Voor het maken van een afspraak kan men contakt opnemen met de heer G. Rullen (tst. 344). In verband met een grondverkoop op hel industrieterrein Smakterheide, ten behoeve van de uitbreiding van hgl be drijf van de heer Driessen, komt een ge deelte van de Ambachtstraat tussen Smakterweg en Spurkterweg, thans zandweg, te vervallen. In plaats van hel te vervallen gedeelte zal een nieuwe ontsluiting worden ge maakt. Tijdens de werkzaamheden, welke op maandag 15 augustus zijn begonnen en ongeveer twee maanden zullen duren, zal het betreffende weggedeelte van de Ambachtstraat voor alle verkeer wor den afgesloten. Overigens is dit stukje weg voor het verkeer van ondergeschikt belang. Tol 15 september loopt de inspraak periode voor de nota „Verkeerscircula lie in het centrum var Venray". In deze periode kunnen burgers en organisaties van binnen en van buiten de gemeente reageren óp het plan. Op 6 september wordt over de nota een informatie - inspraakavond gehou den. Plaats van handeling is de burger zaal in het gemeentehuis. De avond be gint om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. In een drietal artikelen (op 19, 26 au gustus en 2 september) willen wij deze nóta behandelen. 2. Hel instellen van éénrichtingsverkeer voor auto's in de Eindslraat, in noordelijke rich ting vanaf de Marktstraat tot het par keerterrein. Hoenderstraat, in westelijke rich ting vanaf de Schoolstraat tot het parkeerterrein. Deken Thielenslraal, in noorde lijke richting vanaf de Merseloseweg. Op deze wijze wordt geprobeerd in deze woonstraat het verkeer vanaf de Marktstraat-Hoenderstraat naar het Gouden Leeuw-terrein te weren. 3. Hel wijzigen van de voorrangssituatie op de kruising Overloonseweg-Sl. Jozeflaan-Eindstraat, zodat het ver keer uit de Eindslraat voorrang moet verlenen. Tegelijkertijd zal de krui sing zodanig worden veranderd dat een betere geleiding van het verkeer over de binnenring ontstaat. Via deze maatregelen wordt een bete re verkeersafwikkeling van met name het autoverkeer in het centrum moge lijk. Ook zal dit verkeer nu gerichter op weg naar het winkelgebied moeten gaan. Voor hel fielsverkeer zal de bereik baarheid van het centrum in sterke mate worden verbeterd doordat in de meeste straten in het centrum twee richtings verkeer vopr de (brom)fiets mogelijk zal zijn. (wordt vervolgd) Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 10 augustus 1983, waarbij besloten is tot de onderstaande ver keersmaatregelen: 1. door het plaatsen van borden 8 op de Henseniusstraat en de Gouden Leew en bord 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens op de aansluitende Leeuwstraat, de splitsing van die we gen aan te wijzen als voorrangssplit sing waarbij het verkeer op het ge deelte van de Henseniusstraat gele gen tussen de Leeuwstraat en de Pa terslaan, en het verkeer op de Gou den Leeuw voorrang heeft op hel verkeer van de Leeuwstraat; 2. door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van genoemd reglement het parkeren te verbieden aan beide zij den van het gedeelte van de Gouden Leeuw, gelegen tussen de Kempweg en het parkeerterrein Gouden Leeuw; 3. door het plaatsen van borden 54d van bijlage II van genoemd regle ment het weggedeelte ten oosten van de rijbaan van het onder 2 genoemde gedeelte van de Gouden Leeuw te bestemmen lot laad- en loshaven ten behoeve van Albert Heyn; 4. door het plaatsen van bord 51 van bijlage II van meergenoemd regle ment het stilstaan te verbieden aan de zuidzijde van het gedeelte van de Kempweg, gelegen tussen de Gouden Leeuw, onder 2 en 3 genoemd, en-het Henseniusplein. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 19 augustus 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris Op woensdag 31 augustus wordl een hoorzitting gehouden voor de nieuwe Algemene Subsidieverordening Speci fiek Welzijn van de gemeente Venray. Op deze hoorzitting die om 19.30 uur begint, kan iedereen, verenrging of or ganisatie uit Venray alsnog mondelinge informatie over de nieuwe subsidieve rordening halen. Om tekst en uitleg Ie geven zullen aanwezig zijn mevr. Poels- Pelers, verantwoordelijke wethouder en enkele ambtenaren van de gemeente. Zoals bekend zal in de maand septem ber subsidieverordening worden bespro ken in de verschillende raadscommis sies. Er is enige onduidelijkheid over waar mensen terecht kunnen als ze iets willen weten over het schenken of in bruikleen afstaan van een voorwerp aan het Ven- rayse museum. De eerst aangewezene hiervoor is de beheerder de heer W. Wil- lemsen. Hij is in het museum of het raadhuis bereikbaar, telefoon 04780- 83880. Daarnaast is er de werkgroep bezits verwerving waarvan de volgende heren in de beheerscommissie zitting hebben: Tini Kooien, Werckenslaan 2, 5801 HW Venray, tel. 04780-83019. Sjef Verlinden, Westsingel 6, 5801 TW Venray, tel. 04780-84431 en Cees van de Ven, Allegrostraat 30. 5802 GH Venray, tel. 04780-86208. Ook tot deze personen kan men zich wenden. Vragen...? Wendt u. tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray, maken hiermede bekend hun besluit van 3 augustus 1983, nr. 1147 waarbij aan b.v. Autobus- en Touring- carbedrijf v/h G. van Ham te Venray tot 1 juni 1984 vergunning is verleend voor de uitvoering als groepsvervoer binnen de gemeente van het te verrich ten vervoer van personeel van het Werk voorzieningsschap Noord-Limburg- West te Venray, op werkdagen van wis selende opstapplaatsen in de gemeente Venray naaf de werkplaats van op drachtgeefster aan de Smakterweg 19 en terug. Belanghebbenden kunnen tegen deze beschikking binnen dertig dagen na da tum van deze bekendmaking beroep aantekenen bij gedeputeerde stalen van Limburg te Maastricht. Venray, 19 augustus 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 3 augustus 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: H.A. van der Staak, Puttenweg 110 te Ysselsteyn-Venray, voor het uit breiden van een rundveehouderij en kui- kenmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Puttenweg 110 te Ysselsteyn. op 10 augustus 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: G. Swinkels, Past. Jacobspeel 4 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen. gelegen aan de Past. Ja cobspeel 4 te Ysselsteyn; J.J. Berkers, Timmermannsweg 68 te Ysselsteyn-Venray, voor het uit breiden en wijzigen van een rundvee houderij, varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Timmermanns weg 68 te Ysselsteyn; V. Mihoglu, Florishof 4 te Ven ray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Grieks restaurant, waar voedings- en ge notmiddelen worden gebakken in olieën en vetten, gelegen aan de Passage 6 te Venray. L Vissers, Twistweg 6 te Vredepeel-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij en - mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Twistweg (ongenummerd) te Vredepeel; C.N. Versteegh, Deurneseweg 12 te Heide-Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een tankstati on, waar benzine, autogasolie, mengsmering en LPG wordt opgeslagen en afgeleverd, gelegen aan de Deurnese weg 12 te Heide; A. Cornelissen, Ripseweg 4 te Vredepeel-Venray, voor het wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Twistweg 7 te Vredepeel; G. van Dijck, Peelweg 43 te Ysselsteyn-Venray, vqor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Peelweg 43 te Ys selsteyn. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 19 augustus 1983 tot 19 september 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 19 september 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyene bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dal hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray. 19 augustus 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Eind augustus zal worden begonnen met de aanleg van het riool in de kern van het dorp Heide. Op 25 augustus wordt een voorlich tingsavond in ,,de Gelderkoel" gehou den over het uiteindelijke plan. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Ten ge volge van de aanleg van het riool zullen tijdelijke verkeersmaatregelen worden getroffen. Ook zal de bus enige hinder van de werkzaamheden ondervinden. Over de maatregelen m.b.t. het ver keer en het openbaar vervoer kunt u binnenkort (op deze pagina) mededelin gen verwachten. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P. Ermens, Twistweg 15 te Vredepeel-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Twistweg 15 te Vredepeel posi tief te beschikken. Agrarisch bedrijf Houbensteyn, Y sselsteynseweg 69 te Ysselsteyn- Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/weizigen van een varkens- fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de rouwkuilenweg 3a te Ysselsteyn-Venray, te verlenen voor zover het betreft het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij met in totaal 1200 zeugen, onder voorwaarde om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, en voor het overige te weigeren. W. Willems, Steegse Peelweg 147 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkip- penhouderij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn- Venray, te weigeren voor wat betreft de mestopslag en voor het overige te verle nen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 2 september 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen lot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 19 augustus 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. ZWEMLESSEN PARTICULIEREN Aanvangsleeftijd 5 jaar. Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en da ta. Kosten: ƒ77,25 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa d.m.v. een inschrijfformulier. Maandag t.m. vrij dag van 16.45-18.45. Cursussen starten vanaf 29 augustus. Er zijn voor beginners en gevorder den nog een beperkt aantal plaatsen be schikbaar. OPLEIDING ZWEMVAARDIGHEIDI Aanvangsleeftijd: tot 16 jaar en in be zit van het A en B diploma. Cursusduur 18 lessen, 1 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en da ta. Kosten: ƒ58,50, incl. entree. Inschrijving aan de kassa d.m.v. een inschrijfformulier. Maandag tot en met vrijdag van 16.15-18.45 uur en zaterdag van 10.45-13.45 uur. Cursussen starten vanaf 29 augustus 1983. Lestijden: woensdag 17.30-18.00 uur. OPLEIDING B-DIPLOMA Aanvangsleeftijd: tot 16 jaar en in be zit van het A diploma. Cursusduur 18 lessen, lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en da ta. Kosten: ƒ58,50, incl. entree. Inschrijving aan de kassa d.m.v. een inschrijfformulier. Maandag lot en met vrijdag van 16.15-18.45 uur en zaterdag van 10.45-13.45 uur. Cursussen starten vanaf 29 augustus 1983. Lestijden: woensdag 17.00-17.30 uur. ZWEMLESSEN PARTICULIEREN Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur 24 lessen, 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en da ta. Kosten: ƒ58,50, incl. entree. Inschrijving aan de kassa d.m.v. een inschrijfformulier. Maandag tot en met vrijdag van 16.15-18.45 uur en zaterdag van 10.45-13.45 uur. Cursussen starten vanaf 29 augustus 1983. Lestijden: 1. maandag 20.00-20.30 donderdag 20.00-20.30 2. maandag 20.30-21.00 donderdag 20.30-21.00 Bacterievuur, ook wel perevuur ge noemd is een planteziekte die door een bacterie veroorzaakt wordt op hoofdza kelijk grootbladerige Cotoneasters (dwergmispel), de meidoorn, de Stran- vaesia en in mindere mate op enkele an dere soorten zoals kweepeer, vuur- doorn, lijsterbes, appel en peer. Deze aantasting begint als verwelken de topscheutjes of bleosem, die vrij plotseling bruin tot zwart worden. Vooral warm, vochtig weer is erg gunstig voor de ontwikkeling. De aan getaste plant kan soms snel afsterven, maar tevens voor een snelle verspreiding van de ziekte zorgen. U kunt dan het beste de aangetaste plant bij de grond afzagen en in stukken van ca. één meter lenget verdelen. Eerst de aangetaste takken ondersteboven in een plastic vuilniszak, vervolgens de rest. Afgevallen scheutjes en blaadjes zorgvuldig verzamelen en in de zak doen. Over het geheel een tweede plastic zak trekken, zodat alles bedekt is. Even tueel met touw vastbinden. Na afloop het gereedschap met spiri tus afdoen en de handen met zeep (Gil) wassen om verspreiding van de ziekte te voorkomen. Op de dagen dat huisvuil wordt opge haald, kunt U de zakken meegeven. U helpt zodoende mee deze planteziekte te bestrijden. Voor de toekomst raden wij U aan de hierboven genoemde waardplanten niet meer aan te planten (met name de groot bladerige Cotoneasters, meidoorn en Stranvaesia). Voor inlichtingen kunt U terecht bij de Planteziektekundige diénst, telefoon 07.7-18081 of de gemeentelijke plantsoe nendienst, telefoon 04780-83838. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 24 juni 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Bovee, Rouwkuilenweg 19 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Pottevenweg (ongenum merd) te Ysselsteyn; dat op 5 juli 1983 bij hen een aan vraag is ingekomen van H.M. Willems, Wilgenstraat 1 te Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een motorfieisbe- drijf, gelegen aan de Langstraat 3Ia te Venray; dat op 15 juli 1983 bij hen een aanvraag is irgekomen van Ahold N.V., Wesizijse 30 te Zaandam, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een super markt, gelegen aan de Kempweg (onge nummerd) te Venray; dat op 21 juli 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. de Hoog, Geijsterseweg 23 te Oosirum-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Geijsterseweg 23 te Oostrum; dat op 29 juli 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van A.M.W. •Janssen, Van Berlostraat 2 te Leunen- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een champignonkwektrij, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan" 1,5 kW, gelegen aan de Van Berlostraat 2 te Leunen. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tol 19 september 1983, el ke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tol bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen lot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag lus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 19 augustus 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 augustus 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het uitbreiden van de rioolwater zuiveringsinstallatie, t.n.v. Waterschap Zuiveringsschap Limburg te Roermond; het uitbreiden van de woningen en de bouw van een berging en het maken van een erfafscheiding aan de Wil genstraat 15, t.n.v. Th. Schoenmakers; het vernieuwen van de berging aan de Henseniusstraat 24, t.n.v. L.S.H. ter Horst; het bouwen van een opslagruimte aan de Breevennenweg, t.n.v. Nijsen b.v.; het bouwen van 2 sleufsilo's aan de Timmermannsweg 113, t.n.v. H.G.H. Pijnenborg; het verbouwen van het winkel pand aan de Grote Markt 8, t.n.v. M en S mode b.v.; het bouwen van een rijwielberging aan de Langstraat 104, t.n.v. G.H. Remmers; het bouwen van een varkensstal aan de Hulstweg, t.n.v. A.P.M. Poels. In hun vergadering van 17 augustus: het maken van een verbindings gang tussen 2 stallen aan de Roffert 1, t.n.v. J.A.P.M. Cremers; het uitbreiden van de garage/hobby-ruimte aan de Westsingel 28, t.n.v. W.G. Linders; het maken van een zwembad aan de Veulenseweg 10a, t.n.v. P.W.A. Nijssen; het verbouwen van de stalling tot garage/hobbyruimte aan de Oude Oostrumseweg 39, t.n.v. M. Rutten; het bouwen van 2 varkensstallen aan de Loobeek/Spurkt, t.n.v. E.J.M. Poels; het bouwen van een woonhuis aan de Tatralaan .14, t.n.v. P.J.G.M. Ver haag; het bouwen van een opslagloods voor hout aan de Stationsweg 94, t.n.v. J.P.A. Nelissen, aannemersbedrijf. Venray, 19 augustus 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Het Venrayse museum heeft op een rijtje gezet welke tentoonstellingen de komende jaren interessant zouden zijn. Daarvan wordt hieronder een overzicht gegeven. Er zijn natuurlijk allerlei groepen, verenigingen, instellingen en particulie ren die van deze onderwerpen het nodi ge afweten, daaraan mee willen werken of misschien een voorstel voor een ande re tentoonstelling hebben. Het museum zou graag met deze mensen in contact komen om samen verder aan het ten toonstellingsprogramma te bouwen. Op het raadhuis zit de heer Frans in 'l Zandt op uw reactie te wachten. Bel of schrijf eens: Postbus 500, 5800 AM Venray, tel. 04780-83838 toestel 246. Het temoonsiellingsprogramma luidt als volgt. De volgorde is willekeurig. 1Venray uit de vrije hand (tekeningen en schilderingen van Kusters, Van Baar, Van Bergen en Theuws). 2. Plattelandskleding anno 1910 3. Venrayse monumenten van geschie denis en kunst (monumentenzorg een kunst). 4. Venrays muziekleven 5. Oude huisvlijt in Noord-Limburg 6. Gilden en schutterijen 7. Landbouw, van os tot combine 8. Oude ambachten en industrie 9. Turfwinning in de Peel 10. Kerkelijke kunst 11Wegkruisen en kapellen 12. Het woord in beeld (devotionalieen) 13. Gevonden in de bodem (aardewerk) 14. Betaalmiddelen (het muntwezen, munten en bankbiljetten) 15. Genealogieën 16. Ontginningen 17. Kerkdorpen 18. Noord-Limburg in prenten

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9