Meer recreatiemogelijkheden in Venray? De Wetleling OUDE FOTO'S AGENDA A&S KOOPJES TOT 50% ABN Bank Zwemvierdaagse sportieve recreatie voor jong en oud Twee weken dood in flat GEVONDEN Politie- informatiebus Gemeente woningen te goedkoop Op het moment dat u deze Peel en Maas in uw brievenbus aantreft, verga dert de commissie jeugd, sport en re creatie in ons Venrays gemeentehuis. Op de 9 punten tellende agenda staat o.m. vermeld ,,een mondelinge infor matie door wethouder J. van Oers over het toekomstig te voeren beleid met be trekking tot de verblijfsrecreatie in onze gemeente". Verwacht mag worden, dat de wet houder voorstellen zal doen over kam peerplaatsen [kleine lokaties] in het kader van de nieuwe kampeerwet.En misschien zal hij ook vertellen of in Venray nog ooit een grote camping van de grond kan komen. Evenzeer ligt het in de lijn der ver wachtingen dat ook mededelingen gedaan zullen worden over de zandaf- graving ,,De Diepeling", op de grens van Oirlo en Tienray. Enkele weken geleden hebben wij over deze vijver" in ons blad nog een uitgebreid verslag gebracht. Zoals bekend mag zijn, lag het destijds in de bedoeling dat bij deze vele hectaren grote .vijver" geen verblijfs recreatie verwezenlijkt zou worden. Het woord „stille-recreatie" stond toen met grote letters boven dit gebied geschre ven. Het PvdA-raadslid Jan Konings dreigde enkele jaren geleden nog, dat men er beslist geen „hoempa-hoempa" zoals in Loohorst en Meerdal zou tolereren ANDERE TIJDEN Intussen zijn er enkele jaren voorbij gegaan, de conjunctuur is drastisch ver anderd en dientengevolge ook het gedragspatroon van vele Nederlanders. De vakanties naar het buitenland - hoe verder hoe liever - tonen een duidelijke teruggang. Men ontdekt zijn eigen vaderland weer - de campings alom in den lande doen méér dan goede zaken.... We kunnen dat op de twee Venrayse campings constateren, maar zeker in onze buurgemeenten, waar men de verblijfsrecreatie al vele jaren uitge breid en tot volle tevredenheid in het vaandel voert. We meenden reeds eerder te mogen constateren, dat het Venrayse college van b. en w. intussen de „stille-recrea tie" niet meer beschouwt als een wet van Meden en Persen. Zo protesteerde men vorig jaar reeds tegen een ontwerp- nota „verblijfsrecreatie" van de Ge westraad, waarin aan Venray toch die „stille-recreatie" was toegedacht Die nota (of zo men wil „deelplan") is nu in april j.l. vastgesteld, nadat de verschillende gemeenten daarop in spraak hadden gegeven. Ze zal nu worde-1 gebruikt voor toetsing van de plannen op het terrein van de verblijfs recreatie in Noord Limburg, echter zonder daar dwingende voorschriften aan te geven. En dat was nu precies wat Venray (en verschillende andere ge meenten) beoogden: geen bindend ka rakter, veranderingen mogelijk laten.... Het deelplan kan nu ook gebruikt worden bij het opstellen van een kampeerplaatsenplan door de afzonder lijke gemeenten, zoals dat in de nieuwe wet over het kamperen is voorgeschre ven. Eventueel kan het plan ook ge bruikt worden bij het vervaardigen van bestemmingsplannen buitengebied. Zo als men weet is het Venrayse plan „buitengebied" reeds enkele jaren gereed. Plaatselijk zullen daarin veran deringen aangebracht moeten worden, indien wethouder Van Oers inderdaad overgaat tot het aanwijzen van kam peerplaatsen. VERWORPEN Opmerkelijk is, dat de door de Gewestraad genoemde voorkeurlokaties voor vestiging van kampeerplaatsen vrijwel door alle gemeenten zijn verwor pen. Ook Venray vond die lokaties niet in overeenstemming met de resultaten van het onderzoek t.b.v. het kampeer plaatsenplan Eveneens opmerkelijk is het, dat vooral de gemeenten waar reeds duide lijk sprake is van verblijfsrecreatie, het meeste commentaar hadden op het ontwerpplan, dat men vorig jaar te behandelen kreeg. Vooral het toen nog beoogde bindend karakter was voor hen een doorn in het oog. Wat de verblijfsrecreatie betreft kunnen we onze eigen boontjes wel doppen, zo kon men tussen de regels door lezen Horst bijvoorbeeld, stelde voorop dat uitbreiding van de bestaande vakantie- centra Meerdal en Loohorst niet uitge sloten mag worden. Voor Loohorst liggen intussen nog uitbreidingsplannen klaar voor 10 hectaren. KAMPEREN BIJ DE BOER De gemeente Kessel, dat kleinschalige voorzieningen heeft op het gebied van de verblijfsrecreatie, wil graag meer en pleitte voor „kamperen bij de boer" in de gehele gemeente én vestiging van een nieuw kampeerterrein. Venlo gaat de behoefte aan campings in die gemeente onderzoeken. Afhan kelijk van de resultaten van dat onder zoek zal de mogelijkheid worden ge schapen tot het aanleggen van een of twee campings Er is slechts één gemeente in het Noord Limburgse welke zich kennelijk verzadigd voelt wat betreft de verblijfs recreatie. Dat is Arcen en Velden en van oudsher een toeristische trekpleis ter. Met tevredenheid kan men daar terugzien op 5 toeristische „objecten". Dat vindt men genoeg; daar behoeven geen nieuwe „objecten" aan worden toegevoegd. Wel mogen de bestaande „objecten" worden afgerond, maar niet meer worden uitgebreid Een dergelijk standpunt is in Venray nog lang niet aan de orde. Laten we eerst maar eens iets gaan bieden aan de nog steeds toenemende stroom van toeristen die al dan niet gedwongen hun vakanties willen doorbrengen in eigen land. Daarom alleen al, zijn we benieuwd wat wethouder van Oers vanavond uit de doeken doet. Volgende week vertellen we er u alles van. De nationale zwemvierdaagse die ie der jaar in de maand augustus in Neder land in een groot aantal zwembaden wordt georganiseerd is uitgegroeid tot een aktiviteit waar grote groepen van de Nederlandse bevolking aan deelnemen. Ook in Venray wordt ieder jaar een zwemvierdaagse georganiseerd. Uit bo venstaande foto mag blijken dat de Venrayse zwemvierdaagse zich mag ver heugen in een grote belangstelling zowel Anneke Aris, Judith Simons, Dhr. v. Bruggen en Joy Sassen gaan van start voor de fte Venrayse zwemvierdaagse. van de hele kleintjes als de 65 ers. De zwemvierdaagse in Venray is dit jaar voor de 8e maal in successie gehou den. De organisatie is in handen van het comité Sportieve recreatie, de zwemve reniging SP 10 en het personeel van het gemeentelijk combi-bad. Sinds de start van de zwemvierdaagse in 1976 werden maar liefst 3500 medailles uitgereikt, een resultaat waar de organisatie trots op kan zijn. Was U vorige week met vakantie? Dan heeft U nog niet gelezen, dat A S met ingang van 1- september 1983 gevestigd zal zijn in het pand Schoutenstraat 7 te Venray. Maar intussen zijn er koopjes te halen. Wij willen zo weinig mogelijk mee verhuizen. Loop eens binnen. U kunt er zeker voordeel mee doen. Veel koopjes met In zijn flatwoning de Kiosk in 't Brukske is zaterdag de 42-jarige J. Geerdink dood door de politie aange troffen. De alleenstaande Venraynaar moet al veertien dagen daarvóór zijn overleden. Buurtbewoners hadden de man al ge ruime tijd niet meer gezien en waar schuwden zaterdag de Venrayse politie. Nadat deze flatwoning had opengebro ken, trof ze de man dood in zijn bed aan. De doodsoorzaak is bij de politie nog niet bekend; aan een misdrijf wordt niet gedacht. ONDER INVLOED Een autobestuurder uit Deurne slin gerde zo met zijn auto, dat politiemen sen een onderzoek instelden. Het bleek dat hij te veel gedronken had. De bestuurder moest de bekende proeven ondergaan en kreeg een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal wor den opgemaakt. DIEFSTAL BROMFIETS De 23 jarige D. uit Holthees deed aangifte van diefstal van haar brom fiets, merk Puch maxi. De brommer had zij staan aan de Merseloseweg. Schade ƒ500,-. AANHOUDING Een drietal knapen in de leeftijd van 15 jaar wer aangehouden wegens diefstal van 2 fietsen en het stelen van gebak, na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werden zij huiswaarts gezonden. ERGERLIJK VANDALISME Op de Kapelweg werd ontdekt dat een drietal putdeksels verdwenen waren. Omdat die putdeksels vlak naast het trottoir waren aangebracht kon van een gevaarlijke zaak worden gesproken. Ge- lukkig kon door tijdige ontdekking en snel genomen maatregelen ongelukken worden voorkomen. De politie hoopt dat zich eventuele getuigen zullen mel den. de opsporing van de daders van de ze ergerlijke vandalenstreek is dringend gewenst. BESMEURDE AUTO Een autobezitter kwam tot de onsma kelijke ontdekking dat vandalen op zijn auto die aan de Ursulastraat stond ge parkeerd hun behoefte hadden gedaan. AANRIJDINGEN Door het niet verlenen van voorrang vanaf de Vredeweg en de Midden Peel- weg ontstond een botsing tussen twee personenauto's. Het bleef bij behoorlij ke schade. Op de Overloonseweg stak plotseling een hond de weg over en de automobi liste H. uit Stevensbeek kon het dier niet meer ontwijken. De eigenaar van die hond, een bouvier, kon nog niet worden achterhaald, tot die tijd zit de automo biliste met de schade. FIETSENDIEFSTALLEN Zaterdagavond werd in Ysselsteyn een Union damesfiets ontvreemd, in het centrum een Omafiets. Maandagnacht uit het trappenhuis aan de Zuidsingel een groenkleurige damesfiets. Vanuit een schuur achter een woning aan de Veltumse Kleffen een kinder-crossfiets en uit de stalling van het Boschveldcol- lege werd ten nadele van een 14 jarige horster knaap zijn fiets ontvreemd. DIEFSTALLEN Uit de tent van het Jera jeugdge- bouw in Ysselsteyn werd een bromfiets helm ontvreemd. Tijdens de kermisdagen zijn van het terras van de Pepermolen 5 tuinstoe len 2 klapstoeien ontvreemd. VERNIELINGEN De laatste maand werden aan de kleuterschool aan de Beukenlaan 5 rui ten vernield. Tijdens de vakantie zijn van de openbare school „De Flierefluit" in het Brukske 2 lichtkoepels ter waarde van 1000 gulden vernield. INBRAKEN ingebroken werd in de lokalen van de Arbeidsterapie van St. Servatius. Ontvreemd werden 1000 kabelschoent jes en enig klein gereedschap. Eveneens werd ingebroken in de kelderruimte van een flat aan de Vel tumse Kleffen. Ontvreemd werden 1 ij zeren gereedschapskist, 1 houten rood kleurige ger. kist, waarin diverse gereed schappen zoals steeksleutels, dopsleu- tels, schroevendraaiers, handzaag en schildergereedschap. tussen 1 en 15 augustus 1983 Zonnebril, polaroid montuur Me- chelse herder, reu twee katten, grijs wit gestreept en zwart bankbiljet di gitale metalen herenhorloge met meta len band damespolshorloge, Prisma met zwart bandje lichtkleurige stoffen jas 5 sleutels aan ring 3 sleutels aan sleutelhaak sleutelring met 8 sleutels en fietsensleutel sleutel nr. 224 sleu tel Zeis Ikon nr. 100994-321 A, vier zij den getand autosleutel no. 296 aan bruin leren label kruisje aan rozen krans 2 tuinhekjes een groenf PTT brievenbus, nr. 34 metalen rek voor onder kinderwagen set bromfiets- gereedschap gouden armband, net werk met balletjes. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepo litie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888, tst. 227. Op vrijdag 19 aug. a.s. van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 20 aug. a.s. van 10.00 tot 16.00 uur zal op het Hen- seniusplein de POLITIE-INFORMA- TIEBUS staan. De inrichting van de bus heeft als opzet een brug te slaan tussen het werkgebied van de POLITIE en de kennis van de BURGER. Via 6 hoofdonderwerpen wordt in de bus een beeld gegeven van het politie werk, dat natuurlijk niet volledig is, maar wel veel breder dan nu bij de ge middelde burger voor ogen staat. Die 6 onderwerpen zijn: maatschappelijke veranderingen van de laatste jaren, waar ook en vooral de politie mee te maken heeft gekregen; refererend aan de plaats van de politie in de samenleving, worden een aantal nieuwe ontwikkelingen geschetst binnen het politie-apparaat, die een di- rekt gevolg zijn van de maatschappelij ke veranderingen; konkrete uitwerkingen van die nieuwe ontwikkelingen op het gebied van organisatie, technische perfektione- ring, of wat betreft het maatschappelij ke accent: de rol van de wijkagent; verkeersbegeleiding en wat daar allemaal bij komt kijken, zowel in een landelijk gebied als in een grote stad; preventie en het toenemende be lang daarvan, belicht via een 6 tal voor beelden van politie-aktiviteiten op dat gebied. Naast deze informatiebus, zal een stand aanwezig zijn van de Jeugd na- tuurwacht en een stand van Veilig Ver keer afd. Venray. Deze laatste willen zich in een ,,nieuw"jasje aan het Ven rayse publiek presenteren. Voorts zal op de standplaats aanwe zig zijn een volledig uitgeruste politie- surveillance auto de ME bus en een poli tiemotor. Uitleg wordt gegeven over het nog altijd levensgevaarlijke oorlogsspul. Voorts wordt terplaatse informatie ge geven over het politieberoep. „Gemeentewoningen zijn te goed koop", deze stelling lanceerde het PvdA-raadslid Joost van de Vorle in de laatst gehouden vergadering van de commissie voor openbare werken c.a., waar advies gevraagd werd over de ver koop van gemeente-eigendommen. Volgens Joost van de Vorle heeft onze verslaggever niet voldoende aan dacht geschonken aan het door hem te berde gebrachte. Reden waarom hij ons verzocht hierop alsnog terug te komen. Wat is het geval: de gemeente wil haar eigendommen verkopen: huizen, landerijen, bossen enz. De gemeente heeft immers geld nodig en moet daardoor flinke interest betalen. Méér interest dan ze dikwijls beurt aan huur en pacht. Ook de Partij van de Arbeid is vóór deze verkopen, maar, zo stelde het raadslid van de Vorle, wie koopt er van de gemeente een huis als dat huis maar een schijntje aan huur opbrengt? Zo gaf hij enkele voorbeelden: een huis met 560 mJ grond kost slechts 56,45 per maand aan huur; 'n huis met 2705 m1 grond kost slechts 188,35 per maandDat zijn huurprijzen die in geen enkele verhouding staan tot soort gelijke woningen in Venray, aldus de heer van de Vorle. Wil de gemeente deze woningen ver kopen dan zullen de huuropbrengsten wel hoger moeten worden. En om:, die feden is van de Vorle voorstander van een huurverhoging. openbare bibliotheek venray Keuze uit de nieuwe aanwins^n voor de volwassenenafdeling. Hammet, D. de avonturen van een privé detective. Een privé detective maakt op een bizar individu jacht dat verantwoordelijk is voor een serie mis daden. Heyer, G. Het duivelsjong. In het 18e eeuwse Engelandneemt een meisje de plaats in van haar zusje om haar te redden van een adelijke losbol. Luipen-Bronwasser, J. van. Ver is de Horizon. Een boer is teleurgesteld wanneer zijn zoons hem niet willen op volgen, maar zijn dochter toont meer belangstelling. Katz, Sh. het satanskind. Door manipulatie met genen trachten een pro fessor en zijn assistent een perfecte mens te scheppen. Martin, Hansjörg. Een moorde naar pro deo. Na jaren ontdekt een schrijver van detectiveromans de man die hem in de oorlog dwarszat en hij be raamt een perfecte moord. Masterson, L. Het monster van Yuma. een dwangarbeider ontsnapt uit de gevangenis en gaat, een spoor van moorden achterlatend op zoek naar de genen die hem acht jaar geleden hebben aangeklaagd. Moorcock, M. Uiterste program mering. Een Engelse popster raakt be trokken bij een projekt om een alles re gelende computer te bouwen. O'Brien, T. En als ik morgen sterf... Korte schetsen van een ameri- kaans soldaat over zijn opleidin, zijn diensttijd in Vietnam en zijn gedachten over de (on)zin van oorlog. Simenon, G. Maigret en de clo chard. Menselijke sympathie voor het slachtoffer van een moordaanslag leidt commissaris Maigret tot de oplossing. Met grote letter gedrukt. Verzekeringen. Vrijdag 19 augustus Z.V.V. Venrode Zaterdag 20 augustus Bowling Bistro zaalv. Zondag 21 augustus Batu Badaun zaalv. vr. Klomp zaalv. Maandag 22 augustus VC Rooy tr. Z.V.V. Venrode zaalv. Z.V.V. Koetshuus Dinsdag 23 augustus VC Rooy tr. Badminton Woensdag 24 augustus Badminton Z.V.V. De Wetteling Donderdag 25 augustus Badminton VC Rooy tr. 19.30-23.30 17.00-18.00 14.00-15.00 15.00-16.00 18.00-21.00 21.00-23.00 23.00-24.00 18.00-21.00 21.00-23.00 19.00-22.30 22.30-24.00 18.00-21.30 21.30-23.00 De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarskantoor 04760-65958-82306 Deze week een foto van jongens en meisjes uit Castenray die in 1946 de plechtige H. Communie deden. Zoals in die tijd nog gebruikelijk was, werden de jongens in een gloednieuw pak gestoken en de meisjes in een nieuwe jurk, uite raard met lange mouwen en een bijpas sende muts of hoed want meisjes of vrouwen met korte mouwen en zonder hoed in de kerk was voor die tijd nog steeds taboe. Bovenste rij v.l.n.r. Mariet Drabbels, Tony Seijkens, Leen Philipsen, Nellie Willemsen, Mien Smits, Mia Tacken, Toos Litjens. Middelste rij v.l.n.r. Sef Duijkers, Gerrit Duijkers, Jan Duij- kers, Jan Rambags, Piet Dinghs. Onderste rij: Piet Jacobs, Piet Cox, Louis Peeters. Foto's kunnen nabesteld worden bij J. v.d Putten, Westsingel 18 tel. 89803. Hebt U ook 'n leuke oude foto? Wij willen ze graag plaatsen. Stuurt U ze ons even! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Frankcen, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 76, telefoon 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America Telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: J. JANSSEN sr. telefoon 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSEN PRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREMER Mgr. Nolensstr. 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 E.M. RUYMBEEK Brienenlaan 5, Venray, tel. 83829 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is be reikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gele genheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgeval len door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te be zorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgy mnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of 85900. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbed rij ven PLEMLIMAG ASen WML Past.Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst van ma. t.m. vr. van 9-12 uur. Elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100, 6100 AC Echt Algemene informatie: tel. 04754-2054 ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Tel. 04780-88809 MASJ/KBB Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-17.30 uur. RECHTSWINKEL HORST-VENRAY Postbus 6110 Horst Schoolstraat 41 Spreekuur: vrijdagavond 19.00-20.00 uur Tel. 04709-3298 (alleen deze uren) Grote Markt 7 Venray, 04780-82603

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3