VEILIG VERKEER VENRAY M w GEMEENTEPRAAT ra ra Gezinsatletiekdag 5 Jaar gitaar school Thijs in Venray Schakelcursus voor jeugdige werklozen Wijziging beschikking geldelijke steun verbetering par ticulierewoningen Comité recreatiesport Venray START CURSUSSEN 1983-1984 Verklaring van i geen bezwaar s I983): m Koningin Wilhelminafonds Kursus „Omgaan met elkaar" Bouwvergunning aangevraagd 0 O V.V.V. VENRAY Sinds begin augustus hangt voortaan iedere dag de vlag in top bij het VVV kantoor. Een eerste stap op weg naar de betere bewegwijzering naar ons VVV kantoor, waar momenteel hard aan gewerkt wordt. Hard gewerkt wordt er ook aan de nieuwe fiets- en wandelroutes binnen onze gemeente, die eind '83 voor U klaarliggen. Het VVV had de Duitse oud-ver zetstrijder wel kunnen helpen: voor een gedenkdienst bij het oorlogs- en verzets- monument (Grote Kerk) wist deze man niet waar hij moest zijn. Navraag bij de politie leverde een verwijzing naar het gemeentehuis op: zij wezen hem daar de weg. Helaas, daar aangekomen bij dit monument, was de dienst reeds afgelo pen. Bungalowpark „De Vers" be schikt over een binnenbad, dat ook voor de inwoners van onze gemeente toegankelijk is. Openingstijden, kosten enz. kunt u verkrijgen bij Bungalow park „De Vers". Maandag 15 augustus j.l. vond in Venlo een werkvergadering plaats van alle regionale VVV's. Er werd onder meer gesproken over de paddestoel c.q. champignöncampagne: arrangementen in Noord- en Midden-Limburg bij hotellerie en campingbedrijven in de vorm van fiets- en wandelroutes, naast de gebruikelijke champignonroute (met attrakties in Horst en Kessel). U hoort nog van ons hoe VVV Venray hierop in speelt. AKT1VITEITEN IN SEPTEMBER Binnengekomen mededelingen om trent aktiviteiten in de maand septem ber. 03-09: 9.30-18.00 Trekkertrekwed- strijden, terrein Paardekopweg-Moost- dijk Ysselsteyn. 03-09: 21.00-22.30 u. Taptoe Grote Markt. 03-09: hele dag Streetparade centrum Venray 04-09: 12.00-18.00 u. Streetparade, braderie, winkels geopend: centrum Venray 04 t/m 06-09: Kermis Veulen. 08-09: 20.15 u. Orgelconcert Dorthy de Rooy in Grote Kerk. 10-09: 20.30 u. Muziekfeesten Garage v. Gorp. 11-09: 14.30-18.00 u. Drumband festival garage v. Gorp; 19.00 Disco rodeoshow garage v. Gorp. 10-09: 's middags Rommelmarkt speelplaats Henseniusschool 10 t/m 13-09: Kermis Oostrum. 17-09: 13.00-17.00 u. Vlooienmarkt in „de Brak". 17-09: 10.00-18.00 u. „Zowiezoo; soort doe-dag voor jongeren, georgani seerd door,,Free Wheelin" op terrein „Rose Vlek". 17/18-09: 13.00-17.00 u. Motocross, terrein „De Peel", Vredepeel. 24/24-09: Tentoonstelling van speel goed in H. Mariaschool Oostrum. 23-09 t/m 02-10: Parochiefeesten Castenray in feesttent Mathiasstraat. Staat een door u of uw vereniging in deze maand georganiseerde aktiviteit niet vermeld? Een telefoontje (04780 - 82468) naar VVV Venray zorgt ervoor dat U niet over het hoofd gezien wordt. THEATERBESPREEKBUREAU Bij uw theaterbespreekbureau, de VVV, Schouwburgplein, Venray, tel. 04780-82468, is het nu mogelijk kaartjes te reserveren voor vele culturele voor stellingen in het gehele land. Moest u voorheen nogal moeite doen om kaartjes te bemachtigen voor evenemen ten builen Venray, nu hoeft u maar binnen te stappen bij uw eigen VVV voor het bespreken van kaartjes. U kunt tussen 10.00-12.30 13.30-16.00 uur terecht, alwaar men meteen reserveert en u uw kaartjes meegeeft. U kunt boe ken tot 4 dagen vóór het betrefeende evenement. Hier volgt een kleine greep uit het grote aanbod van voorstellingen: Meer informatie kunt u krijgen bij de VVV, tel. 82468. 25 aug. t/m 3 sept.: Taptoe KMA Breda. 4 sept.: Chuck Berry, P.O.C., Eind- hjoven. 19 sept. t/m 25 sept.: „De Mythe", Carré Amsterdam. 29 okt.: Fats Domino, P.O.C. Eind hoven. Tevsn heeft dit betrekking op alle theater-, sport-manifestaties in het land, bijv.: 19 t/m 21 aug. Herman van Veen, Congresgebouw Den Haag. Voor deze service betaalt u 2.50 p.p. extra op uw toegangsbewijs, met een maximum van 10,per groep. Dit zijn de reserveringskosten: boven dien telefoonkosten maximaal 1, Binnenkort hopen wij U een uitge breide lijst te geven ven evenementen in september waar u voor boeken kunt. De afdeling Venray van V.V.N. heeft voor het komende schooljaar als aktie- thema „Op weg naar school" gekozen. Tijdens deze aktie, welke het gehele schooljaar 1983/1984 zal duren, zullen diverse verkeersonderwerpen de aan dacht krijgen. Tijdens de gehele aktie zal de verkeerseducatie centraal staan. De aktie is erop gericht de kennis van de verkeersdeelnemers uit te breiden, hun vaardigheid te vergroten en hun gedrag te veranderen. Een van de deelgebieden van de verkeerseducatie is het verkeers- onderwijs. Zo komen opgroeiende kleuters dagelijks in aanraking met het verkeer. Vanzelfsprekend is een zo goed mogelijke begeleiding daarbij van groot belang. Het vorenstaande geldt eveneens voor het lager onderwijs. Een goede kennis van verkeersregels en -gedrag is onont beerlijk. Voor de lagere schooljeugd is „ver keer" daarom een belangrijk vak. Zowel het kleuter- als lager onderwijs zal met verkeersonderwijsmaterialen ge holpen worden. In samenwerking met het onderwijzend personeel en de ouders zullen diverse onderwerpen tijdens het schooljaar behandeld wor den. Medio september tot eind decem ber van dit jaar zullen wij, in samenwer king met de vereniging Bescherming Voetganers een voorlichtingscampagne starten, om ouders van schoolgaande kinderen van 4 tot 12 jaar op de moge lijkheden te wijzen die er zijn om de weg van huis naar school en omgekeerd veiliger te maken. Het doel van die campagne is, de ouders aan te sporen om samen met hun kinderen en eventueel het schoolbestuur een inventarisatie te maken van de ver keerssituatie die voor de kinderen een probleem vormen. Op deze landelijke aktie zal tijdig de aandacht worden ge vestigd, zodat de pers tijdig informatie zal ontvangen. In de maand oktober zal in samen werking met de Gemeentepoltie Venray een uitvoerige fietscontrole worden ge houden. Deze preventieve controle richt zich vooral op de schooljeugd die per fiets naar school gaan. En met de winter voor de deur zal speciale aandacht aan de verlichting worden besteed. De fietsen welke voldoen aan de eisen zullen van een sticker worden voorzien. De jaarlijks terugkerende verkeers- proef voor het lager onderwijs zal dit jaar niet alleen bestaan uit een theore tisch gedeelte, maar getracht zal worden om de kinderen ook een praktisch ge deelte te laten afleggen. Dit praktisch gedeelte zal in samenwerking met het schoolbestuur en oudercomité worden verwezenlijkt. Verder zullen de school hoofden geïnformeerd worden over de visuële middelen, die voor hen tijdens de verkeerslessen beschikbaar zijn. Wij richten ons niet alleen op het kleuter- en lager onderwijs, maar willen ook de leerlingen van het voortgezet on derwijs benaderen. Zo is er voor hen die 16 jaar zijn en een bromfiets hebben de bromfietscursus ontwikkels. Alhoewel de betekenis van de bromfiets als ver voermiddel de laatste jaren behoorlijk is gedaald, waren er in 1980 toch altijd nog 800.000 bromfietsen in gebruik, waarmee in totaal bijna twee miljoen kilometer werd afgelegd. Het grootste gedeelte van dit aantal kilometers werd afgelegd door jonge bromfietsers van 16 tot 24 jaar. Dat de bromfietser een kwetsbare verkeersdeelnemer is, blijkt uit de volgende cijfers; in 1980 kwamen er 188 bromfietsers in het verkeer om het leven en werden er ruim 14.000 ge wond. Het aandeel van de jonge brom fietsers in deze ongevallen liegt er niet om; 106 van de dode en 9852 van de ge wonde bromfietsers vielen in de leeftijd van 16 tot 20 jaar. Ook bij de jonge fietsers blijkt met name de jonge fietser van 14 tot 20 jaar erg ongevalsgevoelig te zijn. In die leef tijdsklasse kwamen in 1980 55 fietsers lüJ DE AFD. VENRAY VAN VEILIG VERKEER NEDERLAND NODIGT U UIT UW VERKEERSKENNIS TE TESTEN! Kruis het juiste antwoord aan en lever de oplossing op 19 of 20 augustus 1983 in op het Henseniusplein te Venray. Onder de goede oplossingen zullen 20 prijswinnaars worden uitgeloot. VRAAG 1Een automobilist parkeert, op een buiten de bebouwde kom gelegen weg, in het donker zijn voertuig onder een brandende straatlantaarn. Hij heeft alle verlichting van de auto uitgedaan. Is de auto strafbaar? A. Ja; B. Neen. VRAAG 2: Mag een 15-jarige jongen of rijden, als de motor buiten A. Ja; B. Neen. leisje op een bromfn irking is? het achterspatbord Het onderste gedeelte van fiets moet: A. Wit zijn; B. Reflekterend geel zijn; C. Kan wit of reflekterend geel zijn. NAAM VOORNAAM j ADRES WOONPLAATS om en werden er 3054 in het verkeer ge wond. Voor belangstellenden vanaf 16 jaar organiseert onze afdeling een bromfiets- cursus, welke door erkende rijschool houders wordt gegeven. Over deze cur sus, welke in de wintermaanden wordt gehouden, zullen nadere publicaties vol gen. We hebben natuurlijk niet alleen aan dacht voor de schooljeugd, maar zullen d.m.v. diverse akties de verkeersveilig heid bevorderen. Zo zal de auto in de maand november in het middelpunt van de belangstelling staan. Met de winter voor de-deur verdient juist dit vervoer middel extra aandacht. Goede banden, remmen en een juise verlichting tijdens de wintermaanden kan veel narigheid voorkomen. Ook zullen de veiligheids inspecties, welke door bij de BOVAG aangesloten automobielbedrijven wor den uitgevoerd, meer onder de aandacht van de automobilist worden gebracht. Tijdens de novemberaktie, welke als thema „Kijk 'm na" heeft, zal de Venrayse automobilist in de gelegenheid worden gesteld zijn auto te laten con troleren. (Ook deze aktie zal tijdig on der de aandacht van de Venrayse bevol king en de pers werden gebracht). Voor de Venrayse beroepschauffeurs heeft onze afdeling een bijzondere aktie gepland. Via de aktie „veilig rijden" wordt extra aandacht besteed aan de verhoging van de verkeersveiligheid onder beroepschauffeurs. Deze aktie heeft tot doel het korrekt rijden te stimuleren. Iedereen die in dienstbetrekking als bestuurder van een vrachtauto, autobus of personenauto werkzaam is, kan aan deze aktie mee doen. Voor ieder jaar waarin een chauffeur niet betrokken is geweest bij een verkeersongeval of verkeersovertre ding, waarvoor hem, naar het oordeel van zijn werkgever, enig verwijt treft ontvangt hij van Veilig Verkeer Neder land een diploma en een insigne waarop het aantal jaren vermeld staat, dat hij veilig en korrekt heeft gereden. Iedere werkgever zal beamen er belang bij te hebben dat de chauffeurs zo weinig mogelijk schade veroorzaken; zowel financieel als moreel nadeel wordt hierdoor voorkomen. Verder zal de zojuist gereed gekomen film „Samen op weg", welke handelt over gehandicapte mensen in het ver keer bij het voortgezet en algemeen vor mend onderwijs geïntroduceerd wor den. Andere groepen die voor deze 28 minuten durende kleurenfilm belang- stellinhebben kunnen met de afdelings- ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1983 SPORTPARK DE WIEËN AANVANG 10.30 UUR Zaterdag 3 september a.s. wordt op sportpark De Wieën (ingang t.o. Bosch- veldcollege) een gezinsatletiekdag ge houden. Deze dag wordt georganiseerd door Comité R.S. Venray i.s.m. Atletiekvereniging Venray. Deelname aan een aantal onderdelen is mogelijk in gezinsverband, of indivi dueel. Deelname is in principe voor iedereen mogelijk met uitzondering van de leden van A. V. Venray. Georganiseerd wordt een z.g. vier kamp welke bestaat uit: 1 sprint van 60 80 of 100 m. afhan kelijk van leeftijd; 2 verspringen; 3 hoogspringen (jeugd), kogelstoten (senioren); 4 800 meter. Voor de jongste deelnemers is er gelegenheid tot balwerpen, terwijl bij voldoende belangstelling tevens een 3000 m loop gehouden wordt. Door deelname aan deze (gezellig- heids-)wedstrijden kunt U tesamen met uw huisgenoten op een gezellige wijze kennis maken met een aantal onderde len van de atletieksport. Kom in beweging, doe aan atletiek!! Deelnamekosten bedragen: 1.50 p.p. Inschrijven is mogelijk op de dag zelf. secretaris kontakt opnemen. Gelet op het bovenstaande hopen wij dat de ver keersveiligheid in de gemeente Venray weer die aandacht krijgt die zij verdient en dat de aktie „Op weg naar school" een succes zal worden. M. Wijnhoven secr. afd. Venray Stilletjes heeft gitaarschool Thijs in Venray het eerste lustrum gevierd. Toch gaat het voor de insiders m.n. de leer lingen niet onopgemerkt voorbij. Na 5 jaar cursussen te hebben gegeven heeft de heer JoseDh Aldenzee het diensten pakket drastisch uitgebreid. Werd er in het verleden uitsluitend individueel les gegeven vanuit een eigen ontwikkelde schrijfwijze; bij aanvang van het nieuwe schooljaar komt daar verandering in. Bij aanvang van het nieuwe school jaar start gitaarschool Thijs met een cursus Popmuziek. De cursus is samen gesteld i.s.m. enkele popmusici, techni- ci, een toneelmeester, een choreograaf, een accountant en een salesmanager. De cursus omvat dan ook de volgende onderdelen: muziek en de praktijk, de theorie en de schrijfwijzes, techniek en toneel, beweging en expressie, reklame en administratie. Veel aankomende groepen in de regio hebben geen houvast hoe er funktioneel gewerkt kan worden. De know-how ont breekt alsmede de muzikale en/of tech nische vaardigheid. Het lezen van blad muziek is vaak de grootste handicap. Met behulp van eenvoudige schrijfwij zes wordt de aankomend popmuzikant „op weg" geholpen, ook op zowel het muzikaal-technische als het technische gedeelte wordt ruim aandacht aan ge schonken. De leerlingen worden weg wijs gemaakt in de aankoop, hel ge bruik van de apparatuur. Gitaarschool Thijs heeft de beschik king over allerlei randapparatuur waar mee gewerkt wordt. De beweging op to neel is ook in de cursus opgenomen. Het uitdragen van de muziek (visuele ver sterking) met dans en beweging in com binatie met licht en geluid is samen met het onderdeel administratie en boekin gen de laatste fase van de cursus. Elk uitvoerend musicus krijgt te maken met de fiscus, kontrakten enz. De admi nistratieve rompslomp is een niet te ver waarlozen aspekt binnen het hele pop- gebeuren. Kortom de cursus Popmuziek van Gitaarschool THIJS is een juiste aanvulling gelet op de enorme proble men waar een popmuzikant mee te ma ken krijgt in de praktijk. De andere cursussen (individuele les) blijven gewoon gehandhaafd. Voor nadere informatie/inlichtingen en opgave kunt U zich wenden tot Gi taarschool THIJS, postbus 261, 5800 AG Venray of u kunt bellen naar 82062. Als je langer dan drie maanden inge schreven staat op het arbeidsbureau als werkloze werkzoekende, en je bent nog geen 23 jaar, dan is er een extra moge lijkheid om hulp te krijgen bij het zoe ken naar werk of een opleiding. Je kunt dan gedurende een half jaar deelnemen aan een schakelcursus voor jeugdige werklozen (CJW) die georgani seerd wordt door het arbeidsbureau en de Streekschool voor Beroepsbegelei dend Onderwijs. In een groep van mensen met onge veer dezelfde interessen kun je je oriën teren op beroepen die je interessant vindt, op opleidingen en via stage op het werken in de praktijk. Met dat laatste kun je beroepservaring op doen en dat maakt het solliciteren een stuk makke lijker. Je weet waar je over praat. Je krijgt ook sollicitatietraining. De kursus wordt 4 dagen per week ge geven en wordt gehouden in Venray. Als je een uitkering hebt dan blijft deze gewoon doorlopen. Momenteel zijn er 3 groepen: één ge richt op kantoor, één gericht op huis houdelijke en verzorgende beroepen en één op beroepen in het algemeen. Er wordt uitgegaan van de wensen van de kursisten. Behalve oriëntatie op beroepen en ar beid, bestaat het programma ook uit NOTITIES EN MEDEDELINGEN \N DE GEMEENTE VENRAY Rctlaiïic G. Sclriille. Bureau ooilkhling Met ingang van 1 juli 1983 is de be schikking geldelijke steun verbetering particuliere woningen enigszins gewij zigd. De belangrijkste wijziging is, dat voor de verbetering van woningen die vóór 1 januari 1945 gebouwd zijn, nu extra subsidie verstrekt wordt. In hei kort volgen hieronder de hoofdlijnen van de subsidieregeling zo als die nu geldt. I. Algemene voorwaarden. Voor subsidie komen alleen in aan merking eigenaren van woningen. Hier bij gelden de volgende voorwaarden: a. de woning dient ten minste 25 jaar oud zijn; b. de woning voldoet in heer geheel of deels niet aan de eisen van bewoon baarheid, die redelijkerwijs aan een woning moeten worden gesteld; c. het bewoonbaar oppervlak mag, na de verbetering, niet meer bedragen dan 125 m-\ d. de verbeteringskosten moeten mini maal ƒ1.500,- en mogen maximaal ƒ90.000,- bedragen. II. Voorzieningen aan door de eige naar te bewonen woning. Een eigenaar-bewoner kan voor de vol gende voorzieningen aanspraak maken op de daarbij vastgestelde bijdragen in eens. De bedragen tussen haakjes heb ben betrekking op woningen die voor 1 januari 1945 gebouwd zijn. 1aanbrengen closet met waterspoeling met bijkomende voorzieningen 1.650,-(ƒ1.750,-) 2. a. maken doucheruimte met inrich ting ƒ1.650,-(ƒ2.500,-) b. aanbrengen doucheinrichting in een bestaande ruimte ƒ1.150,-(ƒ1.750,-) 3. uitbreiden elektrische installatie als gevolg van noodzakelijke vervanging van de installatie in een woning met -1 of 2 kamers ƒ500,-(ƒ1.500,-) -meer dan 2 kamers ƒ800,-(ƒ1.500,-) 4. a. maken van een ruimte om te ko ken en aanbrengen van een keuken inrichting ƒ3.500,-(ƒ3.700,-) b. vervangen primitieve keukenin richting ƒ1.650,-^.500,-) 5. maken van een berging buiten de wo ning ƒ1.650,-(ƒ1.750,-) 6. vergroten van de woonkamer, klei ner dan 18 m\ d.m.v. het bewoon baar maken van een inpandige ruim te ƒ800,-(/l.000,-) 7. verbeteren van de bestaande of, in dien de woning minder dan drie slaapkamers bevat, maken van nieu we slaapkamers; per slaapkamer (in totaal voor niet meer dan 4 slaap kamers) ƒ825,-(ƒ!-300,-) 8. aanleg van een centrale verwarming, mits in combinatie met ten minste drie van de hiervoor genoemde voor zieningen ƒ2.500,-(ƒ2.500,-) 9. opheffen van technische gebreken: a. vergeleren van de fundering -op staal, ƒ200,-(ƒ250,-) per meter, max. ƒ2.000,-(ƒ5.000,-) -op palen, ƒ550,-(ƒ1.000,-) per paal, max. ƒ5.500,- (/"10.000,-) b. herstellen van de gevels en de dra gende muren ƒ67,-(ƒ125,-) per m-', max. ƒ2.000,-(ƒ10.000,-) c. herstellen van de vloerconstructie ƒ40,-(ƒ100,-) per mJ, max. 1.000,-(ƒ6.500,-) d. herstellen van de kapconstructie ƒ59,-(/"l 25,-) per m\ max. ƒ3.500,-ai 0.000,-) De maximale bijdrage ineens voor het opheffen van bouwtechtnische gebreken aan een vooroorlogse woning bedraagt ƒ21.500,- indien de woning een funde ring op staal heeft en ƒ26.500,- indien de woning een fundering op palen heeft. Wanneer: vier of meer van de voorzieningen genoemd onder 1 t.m. 8 of drie voorzieningen, waarvan mini maal één voorziening genoemd onder 9 worden uitgevoerd, kan een extra bij drage worden verstrekt. Deze extra bij drage bedraagt 10% van het totaalbe drag van de bijdragen ineens. III. Voorzieningen aan een niet door de eigenaar te bewonen woning. Voor een eigenaar die de woning niet bewoont (b.v een verhuurder) gelden dezelfde bijdragen als voor een eigenaar-bewoner. Om aanspraak ie kunnen maken op de bijdrage van ƒ2.500,- genoemd onder punt 8., hoeft hij de aanleg van een c.v.-installatie in een woning, die bestemd is voor de huis vesting van een bejaarde, niet in combi natie met andere voorzieningen uit te voeren. recreatiespurt comité recreatiesport ALGEMENE BASISOPLEIDING (ABO) RECREATIESPORTLEIDER A (RSL-a) ♦BESTUURSKADER JEUGDLEIDERCURSUSSEN (per tak van sport) jeugdatletiekleider jeugdzwemleider jeugdvoetballeider jeugdjudo-instrukteur jeugdhandballeider jeugdvolleyballeider Inlichtingen: BURO SPORTZAKEN EN RECREATIE p/a Gemeentehuis Venray Tel. 04780-83838 toestel 244 Start: bij voldoende deelname zullen de cursussen aanvang oktober worden gegeven. In tegenstelling tot de eigenaar- bewoner, die de vastgestelde bijdragen ineens per voorziening uitbetaald krijgt, kan de eigenaar-niet bewoner kiezen tussen uitbetaling van deze vastgestelde bijdragen ineens of uitbetaling van een bijdrage ineens van 40% van de werke lijke kosten van de voorzieningen. Bovendien kan hij, wanneer de kosten van de voorzieningen tussen de ƒ5.000,- en de ƒ24.000,- bedraagd heb ben, kiezen tussen een bijdrage ineens of een 10 jaarlijkse bijdrage. Deze 10 jaarlijkse bijdrage bedraagt respectieve lijk 10, 9, 8, 8, 7, 7, 6, 5, 5 en 4% van de werkelijke kosten. Bij verbeteringskosten tussen ƒ24.000,- en ƒ90.000,- wordt een 20 jaarlijkse bijdrage verstrekt, welke respectievelijk bedraagt 7, 6'A, 6, 6, 5'/2, 5'/2, 5'/2, 5, 5, 5, 41/2, 41/2, 4, 4, 4, 31/2, 31/2, 3 en 3% van de kosten, waar bij de kosten boven ƒ65.000,- buiten be schouwing blijven. IV. Verbouwing van woningen en ande re gebouwen. De hiervoor onder 1 tot en met 9 ge noemde voorzieningen zijn obk van toe passing wanneer door middel van ver bouwing: - een woning in twee of meer woningen wordt gesplitst; - een aantal woningen tot een of meer woningen worden samengevoegd; - van een woning of een gedeelte van een gebouw, niet zijnde een woning, een of meer woningen worden gemaakt. Hierbij gelden de bijdragen ineens, zoals die gelden voor woningen die vóór 1 januari 1945 gereed zijn gekomen. Het is ook niet van belang wie de woning(en) zal (zullen) bewonen. In het bovenstaande is er vanuitge- gaan dat de werkzamheden meer dan 50% in zelfwerkzaamheid is uitgevoerd, dan wordt 45% van de genoemde bij dragen uitbetaald. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben aan het gemeentebestuur ver- zonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde- ning en artikel 50, lid 8 van de Woning wet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van een 2e bedrijfs-! I woning aan de Kuulenweg te Vredepeel, 1 t.n.v. C.T.M. v.d. Kroon, Kuulenweg 15 te Vredepeel (verzenddatum 3-8- het bouwen van een woning met 1 garage aan de Kerkweg te Ysselsteyn op perceel M 727, t.n.v. P.J.T. Koopmans, Timmermannsweg 130 te Ysselsteyn (verzenddatum 11-8-1983). Deze verklaringen van geen bezwaar j kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het 1 raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 1 Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter een aantal maatschappelijke onderwer pen (bv. werkloosheid, kriminaliteit, re laties enz.), klusjes en technische vaar digheden, sport e.d. en er wordt gepro beerd voor iedereen een geschikte stage plaats te vinden. Je kunt op 2 manieren in aanmerking komen voor deze cursus. 1. Het arbeidsbureau organiseert regel matig voorlichtingen over deze kur sus en nodigt de mensen, die ervoor in aanmerking komen uit om hieraan deel te nemen. Daarna kun je je op geven. 2. Je wacht de uitnodiging van het ar beidsbureau niet af, maar geeft je voor de zekerheid bij voorbaat op voor een voorlichtingsbijeenkomst. Dat kan telefonisch of aan de balie van het arbeidsbureau. Er komt dan een aantekenig op je kaart te staan en de uitnodiging volgt later. (Tel. 04780-84554, dhr. Werkhoven.). Onze ervaring is dat deelname aan de ze cursus erg nuttig is. Je krijgt maar in zicht in de arbeidswereld, je wordt zelf verzekerder en je doet ervaring op. Bo vendien leer je in de groep van eikaars ervaringen en blijf je kontakt houden Van 29 augustus tot en met 11 sep tember a.s. wordt wederom de jaarlijkse landelijke collecte gehouden van het Kon. Wilhelminafonds, KWF (kanker bestrijding). Ook in Venray is dit het ge val. Probleem is elk jaar het aantrekken van voldoende medewerkenden om deze aktie tot een succes te maken. Er is we liswaar een vaste kern, doch het aantal wijken en straten is de laatste jaren sterk toegenomen, zodat steeds meer mede werkenden dringen nodig zijn. Hel plaatselijk comité doet daarom een dringend beroep op mederwerkers voor het welslagen van deze jaarlijkse collekte. Eventuele belangstellenden (collektanten) kunnen zich melden bij de plaatselijke contaktpersoon drs. G.M. Beterams, Dr. Poelsstraat 22, 5802 AX Venray, tel. 82873. In Venray zal in september 1983 voor de tweede keer een kursus „omgaan met elkaar" georganiseerd worden. Deze kursus wordt begeleid door medewer kers van het Regionaal Instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening (RIM) Noordelijk Limburg en de Stich ting Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ) Noord Limburg. De bijeen komsten zullen plaatsvinden in de Clockert. De kursus „omgaan met elkaar" is een kursus over hoe mensen in relaties met elkaar omgaan. Dit betekent dat we stil zullen staan bij dagelijks voorko mende situaties. De kursus omvat 15 bijeenkomsten, waarin o.a. de volgende onderwerpen met leeftijdsgenoten. Voor meer informatie: ga naar het ar beidsbureau of bel C.J.W.-Venray, tel. 04780-84554. Zijdie menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar; rechtstreeks in hun belang te zijn getrof-. fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dal college moet zijn ingediend, eindigt dertig ua- gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 19 augustus 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van de woning Mo lenhofweg 4 te Leunen, t.n.v. M.J.M. Strijbosch; het bouwen van 24 woningen aan de Jofferspas te Oostrum, t.n.v. Wo- ningbouwvereniging „Noord-Limburg", Plataanstraat 15 te Venray; het bouwen van 18 woningen aan de Vicarieweg en 8 bejaardenwoningen aan de Weipas te Leunen, t.n.v. Wo- ningbouwvereniging „Noord-Limburg", Plataanstraat 15 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 19 augustus 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 19 augustus 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. p Ja i 1 Lit KAN 51 Kan Hoe i WJ het lei aan de orde komen: wal vind ik in hel omgaan met anderen belangrijk en waar heb ik behoefte aan; wat is de invloed van de omgeving, kerk, opvoeding, op wat er in mij leeft en omgaat; wat kan ik doen voor de ander als de ander ergens mee zit; wanneer kan ik openstaan voor de ander en wanneer niet, etc. etc. De manier waarop dat gebeurt kan verschillend zijn, bijv. door te oefenen hoe je je eigen gevoelens en wensen op een goede manier uit, hoe je kunt opko men voor jezelf of kunt luisteren naar de ander, of door stil te staan bij wat je belemmert in de omgang met de ander. Meer informatie over de werkwijze en de inhoud van deze kursus kan men le zen in een folder hierover, die voor be langstellenden verkrijgbaar is bij de af deling GGZ, buro Venray, Merselose- weg 42, De Clockert, tel. 04780-82900 of het RIM, Bergweg 4, De Clockert, tel. 04780-83100. Afhankelijk van de deelnemers zal de kursus 's avonds of overdag kunnen plaatsvinden. Voor degenen die be langstelling hebben voor het thema van de kursus zal er op woensdag 14 septem ber om 20.00 uur in de Clockert een in formatiebijeenkomst worden gehouden. Schoi Aca: PRI De i in v lang Gild (>h Wil 1 V

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12