KRONIEK VAN 'N KERMISWEEK Opening Venray's dansschool Honderdjarig LSO Werkgroep woon lasten doet beroep op raad en college van b. en w. Basis Vredepeel geen uitgangs stelling voor multinationale militaire oefening KENT U ZE NOG? Siberië Knoop America aan Siberië in de Peel Open dag Hummeltjeshoek Gemeente Venray doet beroep op minister i.v.m. uitvoering Honden en kat- tenbesluit ^America Op vrijdag 12 augustus j.l. werd door wethouder Mevr. Poels-Peters aan de Raadhuisstraat 6, tegenover het ge meentehuis, de sfeervolle naar de eisen des tijds ingerichte dansschool van Jeanne Paul Janssen officieel ge opend. De wethouder noemde het terecht het toevoegen van een nieuwe loot aan het reeds uitgebreide scala van het thans aanwezige onderwijs-scholing en vor ming op het gebied van sport en cul tuur niveau. Venray kan trots zijn met deze nieuwe aanwinst, want aan dit soort accommodatie is in Venray een tekort. Aansluitend aan deze opening volgde een druk bezochte receptie, waarop zeker de leerlingen en oud-leerlingen goed vertegenwoordigd waren. Zaterdag 13 augustus hebben Jeanne en Paul met een ,,open dag" het Venrays publiek de gelegenheid gegeven een kijkje te komen nemen in het nieuwe danscentrum, waar die dag tal van dansdemonstraties werden gegeven. Vooral het rolstoeldansen trok zeer veel bekijks en liet bij menigeen koude rillingen over het lijf gaan. Natuurlijk was er die dag de gelegen heid om zich in te laten schrijven voor een van de vele verschillende cursussen die er gegeven worden. Hier werd dan ook gretig gebruik van gemaakt. Gezien de grote belangstelling mogen wij aannemen dat de Venrayse bevol king is ingenomen met deze nieuwe aan winst. Reeds enkele jaren hebben Jeanne en Paul in Venray gezocht (want reeds velen volgden reeds bij hun een dans- cursus) naar den geschikte plaats waar zij hun uitgebreide kennis op een behoorlijke manier konden overbren gen op hun leerlingen. Al hebben Jeanne en Paul behoorlijk wat moeilijkheden moeten overwinnen, zij hebben zich kunnen waarmaken met hun kennis van dansen, en zijn thans de enige dansschool in de regio, gediplo meerd en aangesloten bij de N.B.D. en F.D.O. Wij wensen Jeanne en Paul heel veel succes met hun prachtige dansschool. Als aanzet tot het jubileumseizoen '83-'84 waarin het 100 jarig bestaan van het orkest gevierd zal gaan worden zal het Limburgse Symphonie Orkest in de periode van 17 t.m. 30 augustus een Limburg tournee houden. In tien thea ters zal door het orkest een gratis muzi kaal voorproefje gegeven worden van datgene wat het LSO dit seizoen te bie den heeft. Hieronder zijn: hoogtepunten uit de concertseries met vertolkingen door eigen solisten. de operette „das Land des La- chelns" en de opera „Fidelio". de koorbegleidingen, het educa tief projekt, het carnavalsconcert, de kamermuziek etc. etc. In Venray wordt dit introduktiecon- cert gegeven op vrijdag 19 augustus om 20.00 uur in de schouwburg. Op deze wijze wordt het Limburgse publiek in de gelegenheid gesteld om gratis kennis te nemen van datgene wat het LSO in het seizoen '83-'84 te bieden heeft. Deze presentatie wordt na afloop van het concert voortgezet op een infor matiemarkt in de foyer van de schouw burg. Het orkest zal met een aantal stands het aanweizge publiek informe ren over zijn aktiviteiten. Onder het ge not van, een eveneens gratis, kopje kof fie kan men aldaar kennisnemen van o.m. de opzet van het Educatief pro jekt, de muziekdramatische produkties, de concertseries, de koorbegeleidingen en andere aktiviteiten, die in het jubi leumseizoen aangeboden worden. Maar ook kamermuziek komt veelal aan bod in de vorm van een ensemble, dat zich ter plaatse zal manifesteren. Uiteraard zal ook deze gelegenheid wor den aangegrepen om het publiek in de gelegenheid te stellen zich te abonneren op de concertseries van het LSO, dan- wel in te tekenen op de verschillende an der aktiviteiten. Op deze wijze menen zowel het LSO als de schouwburg het Limburgse pu bliek op een unieke wijze in de gelegen heid te stellen om aan de aanvang van het seizoen kennis te nemen van het bre de aanbod van het orkest en andere mu ziekgezelschappen opdat men nóg ver antwoorder zijn of haar keuze kan ma ken. INBRAKEN Door het inslaan van een ruit werd toegang verkregen tot een woning in de Meerselsepeel. De woning bleek door zocht te zijn. Verdwenen waren een windbuks en een fototoestel met toebe horen. VUURWAPEN EN OPIUMWET Bij huiszoeking in een woning werd door de politie een semi-automatisch flobertgeweer, voorzien van een kijker, alsmede 353 stuks scherpe bijbehorende patronen aangetroffen. Tevens vond men een tas met de nodige attributen voor de verkoop van hashish en 1760 gram hashish, ter waarde van 12.000. De goederen werden in beslag genomen. Vastgesteld werd dat die spullen eigen dom waren van een 19-jarige Venray- naar. Hij werd aangehouden en na ver hoor en aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt terzake overtre ding van de Vuurwapen- en Opiumwet, weer naar huis gezonden. DIEFSTALLEN Tussen 2 en 9 augustus is het gas tenboek verdwenen uit het kastje bij de ingang van het Engels soldatenkerkhof aan de Hoenderstraat. De politie vraagt zich af of er wel van diefstal sprake is, danwel van baldadigheid of kinderspel. Hoe dan ook: wil men bij aantreffen van dit boek het terug te bezorgen? Bij het vredeskamp aan de Beek weg verdwenen twee spandoeken. Bij deze diefstal wordt wél aan baldadigheid gedacht. Een Venrayse familie vermiste bij terugkeer van vakantie, op het station te Oostrum, plotseling een handtas inhou dende een portemonnaie met 400 gulden, 17 betaalkaarten met betaalpas. Hun hoop dat die tas zou terugkomen was ijdel. Afgelopen week bleken reeds 400 gulden van hun postrekening te zijn afgeschreven. Uit de auto van P., welke in het Kerkpad op een afgesloten terrein stond, werden ontvreemd een cassette recorder, een scanner, tien cassette bandjes en twee zonnebrillen. Totale waarde 1200 gulden. Tevens werd de auto van binnen beschadigd. Een Venrayse autobezitter kwam bij de politie informeren naar zijn Escort-personenauto, welke op 5 augus tus op de autobaan bij Bocholtz (D.) ontvreemd was. De Venrayse politie had nog geen mededelingen van de Duitse politie binnen gekregen, zodat het voor die autobezitter nog afwachten is. Vanaf een terrein van bloemen handel Poels aan de Langstraat werd een aanhangwagen ontvreemd met open bak, waarde 3500,Op de open bak waren nog 28 m2 graszoden geladen en die bleken ook verdwenen te zijn. De kentekenplaat van de aanhangwagen is op de Deurneseweg terug gevonden. Ondanks dat het al enige tijd geleden gebeurd is, vraagt de politie toch de medewerking van eventuele getuigen. Een inwoner van Hoorn deed alhier aangifte van diefstal uit zijn op de camping aan de Zeilbergseweg. Een be drag van 2300 gulden bleek verdwenen te zijn en een aantal cheques en een giropas. Toegang was verkregen door een vermoedelijk niet afgelsoten deur. BRAND Venrays brandweer moest in aktie komen voor een brand in een garage aan de Past. v. d. Gaetstraat. De eige naar was in de garage werkzaam aan de gastank van zijn auto, waarbij een slijp machine werd gebruikt. Een brandstof- leiding geraakte in brand en zelf blussen bleek niet mogelijk. De brandweerlieden konden niet verhinde ren dat de auto gedeeltelijk uitbrandde en de garage brandschade opliep. Wel kon worden voorkomen dat de gastank tot ontploffing kwam. Die tank werd later op de voorgeschreven wijze afge koeld. Voor de eigenaar een behoorlijke schade want de auto was niet tegen brand verzekerd. Wel zal de verzekering de schade aan de garage vergoeden. AANHOUDING MET VERZET De politie wilde een autobestuur der controleren omdat hij onveilig zou hebben gereden. De politiemannen ont dekten toen dat alcoholgebruik moge lijk de oorzaak van dat rijgedrag zou kunnen zijn. Zij vorderden een blaas- test. Daartegen protesteerden twee andere personen. Toen de bestuurder daarop werd aangehouden, bemoeiden zich de twee anderen zich ook met die aanhouding. Het gevolg was verzet dat door de politiemannen werd gebroken. De drie personen werden aangehouden en naar het politiebureau overgebracht en ingesloten. Zij waren afkomstig uit Uden. Later werd het drietal huiswaarts gezonden met de mededeling dat de nodige processenverbaal zullen worden opgemaakt, o.a. rijden onder invloed en het beletten van ambtshandelingen. BALDADIGHEID Een 17-jarige Venrayse jongeman kon door de politie in de kraag worden gegrepen wegens baldadigheid. De knaap trok een vlaggelijn stuk. Daar voor werd hem procesverbaal aange zegd. In de nachtelijke uren moest een vuilnisbak in de Grotestraat het ontgel den. Maar de jeugdige knapen uit Castenray hadden pech, want het gebeurde voor de ogen van de politie. Het tweetal werd in de kraag gegrepen. Nadat ze waren overgebracht naar het politiebureau kregen ze te horen dat procesverbaal zal worden opgemaakt. In het Past. Wijnhovenpark heeft men een putdeksel van de waterpomp van de vijver opengemaakt, door het slot te vernielen. Ook de electrische bedrading en de watervlotter werden daarbij beschadigd. Een schadepost van circa 500 gulden voor de PLEM. In Landweert werd een geparkeer de personenauto beschadigd; de eige naar ontdekte een grote deuk in het por tier. Terwijl zijn collega's waarmee nij de hele maand juli over de Franse wegen en tegen de bergen had geploeterd, tijdens de baanraces in hel nijmeegse Gof- fertstadion en rond een kerktoren wat „losse centen" aan het verdienen wa ren, werd Peter Winnen in Venray ge huldigd. De jeugd van Veltum, 260 in getal, begeleidde de bedwinger van Alp d' Hu- ez en de derde prijs winnaar van de Tour de France per fiets naar het Schöp- ke. Tijdens deze rondrit door Veltum moet de tourrenner ongetwijfeld hebben gedacht, dat er langs de Franse wegen meer toeschouwers waren. In het wijkcentrum van Veltum werd hij o.m. door het college van b. en w. gehuldigd voor zijn fantastische presta tie in de Tour. Overigens was het meren deel van degenen, die Peter kwamen ge lukwensen afkomstig uit zijn geboorte dorp Ysselsteyn. Desalnietemin werd het een gezellige happening tot laat in de avond. Een op de parkeerplaats aan de Julianasingel staande personenauto werd berschadigd aangetroffen. Die beschadigingen zijn waarschijnlijk ver oorzaakt door een ander motorvoer tuig. Die veroorzaker had vergeten zijn visitekaartje achter te laten. Een voor de woning aan de Kruisdistel staande personenauto werd beschadigd aangetroffen. Die auto was met een scherp voorwerp bekrast. VECHTEN Een Venrayse knaap van 17 jaar ging na een woordenwisseling over waarbij geslagen en geschopt werd. Voor eigen en andermans veiligheid ontfermde de politie zich over die knaap en bracht hem naar een daarvoor be stemde plaats. Na ontnuchtering keek hij tegen zijn gedrag heel anders aan. Hij werd huiswaarts gezonden, moge lijk een goede les rijker. MEISJE VERMIST Het was voor de Venrayse politie een hele opluchting dat een vermist 9-jarig Marokkaans meisje, dat in Venray op vakantie was, weer kwam opdagen. Het meisje dat sinds drie weken hier op vakantie was, kwam iedere avond op tijd terug bij haar familie, alleen die avond. Om 10 uur werd de politie van de vermissing in kennis gesteld en kwam het politieapparaat in werking. Kermis terrein, kermisexploitanten, friteszaken en café's werden door de politie be zocht. Grote opluchting toen omstreeks kwart over elf het meisje bij haar familie aanbelde. Ze had niet naar huis gedurfd omdat het te laat was. Ze had zich in de struiken verborgen. Toen het ging regenen had ze alle moed bij elkaar geraapt om toch maar te gaan. Ze werd niet alleen door de familie, maar ook door de politie ernstig onderhouden. DRANK IN BESTUURDER Een beneveld brein door alcohol gebruik was mogelijk oorzaak dat een Venrayse autobestuurder een op de Lor- baan geparkeerde te laat opmerkte. Gevolg: hij botste tegen die auto van een Merselose dame. Wonder boven wonder mankeerde de bestuurder niets, maar hij moest wel de bloedproef on dergaan. AANRIJDINGEN Een 16-jarig meisje verleende met haar bromfiets op de kruising Linden- straat-Eikenlaan geen voorrang aan een personenauto. Gevolg een botsing. Het meisje werd gewond overgebracht naar het ziekenhuis, maar kon na behande ling weer naar huis gaan. Op de kruising bij het Lovinck- plein te Ysselsteyn verleende een jonge man uit Merselo met zijn auto geen voorrang aan een andere personenauto. Gevolg zware schade aan beide auto's. Op de bekende kruising Lang- straat-Deurneseweg verleende een auto bestuurder uit Milsbeek geen voorrang aan een andere personenauto. Bij de botsing werden beide auto's vrijwel totaal vernield. De jongeman verklaar de zich verkeken te hebben omdat een andere auto de rechtsafstrook was op gereden. Tractorbestuurder J. reed over de St. Servatiusweg toen een groenkleurige personenauto naderde, die te ver naar links reed. J. moest met zijn tractor uitwijken en kwam in een greppel langs de weg terecht. De auto reed zonder dat de indentiteit kon worden vastgesteld gewoon door, de eigenaar van de tractor met de schade achterlatend. Een autobestuurder uit Venray lette bij het wegrijden uit parkeerstand op de Patersstraat onvoldoende op en daardoor botste zijn auto tegen de hem inhalende auto. Bij de botsing bleef het bij lichte schade. Een 17-jarig meisje kwam op de Beekweg met haar bromfiets in botsing met een loslopend paard, dat uit een weiland was gebroken. Het meisje kwam ten val, liep wat schaafwonden op en haar bromfiets werd beschadigd. De eigenaar van het paard kon worden achterhaald en die zal voor de schade moeten opkomen. FIETSENDIEFST ALLEN In een tuin aan de Dr. Poelsstraat werd een grijskleurige Gazelle-Omafiets ontvreemd. Een onder het ziekenhuis gestalde zeer waardevolle zwarte damesfiets van een inwoonster van Venray werd ont vreemd. Tijdens de kermisdagen werden in Venray-kom maar liefst tien fietsen ont vreemd. De politie betreurt het dat verschillende eigenaren zo weinig weten van hun fietsen. Dat kan gemakkelijk veranderen want fietsenpaspoorten zijn bij de politie gratis verkrijgbaar. SLUITINGSUUR Een kastelein aan de Langstraat werd verbaliseerd omdat zijn zaak 's morgens vroeg omstreeks kwart voor vijf nog open was. HOND IN ZWEMBAD Bij de politie kwam een melding binnen dat in het gemeentelijk zwembad een hond te water was geraakt en niet meer uit het zwembad kon komen. Toen de politie arriveerde had de eigenaar zijn hond reeds gered. POGING TOT INBRAAK Bij de familie A. is getracht in te bre ken. De achterdeur was flink bescha digd, maar die bleek tegen inbraakge- weld bestand te zijn. Wel was er een schade aangericht ter waarde van 150 gulden. VERNIELING W. deed aangifte van het kapot steken van de linkervoorband van zijn in de Bazuinstraat geparkeerde perso nenauto. Schade 100 gulden. INBRAAK Straks geen prettige thuiskomst voor een Venrayse familie, wonende aan de Notarisberg, na de vakantie. Toegang tot hun woning was verkregen door ver nieling van een ruit. Wat er precies ver dwenen is, kan eerst worden vastgesteld als die familie is teruggekeerd. DIEFSTAL KLEDING Mevr. K. deed aangifte van diefstal van wasgoed dat op de waslijn aan de Laagriebroekseweg te drogen hing. Schade ongeveer 100 gulden. OORLOGSTUIG Nabij de Ballonzuil werd een 25-pon- der brisantgranaat aangetroffen. In afwachting van de opruiming door de deskundigen van de EOD heeft de politie dat oorlogssouvenier veilig ge steld. VANDALEN WAREN AAN HET WERK In de nachtelijke uren te omstreeks 2 uur kwam bij de politie een melding binnen van straatschenderij aan de Beekweg. Een 6-tal knapen had het daar gemunt op de bermpaaltjes. Ze zullen nu wel weten dat de Venrayse politie daar niet van gediend is. Tegen vier van hen werd procesverbaal opgemaakt; tegen twee kon niet bewezen worden dat ze aan die straatschenderij hadden deel genomen. Rond half drie in dezelfde vrijdag nacht bleken de prullebakken in de Grotestraat moedwillig in brand te zijn gestoken. Kennelijk, aldus het politie rapport, z.g. zattemansvandalisme. „Met behulp van omstanders", aldus datzelfde politierapport, „die daan-oor hun eigen watervoorraad gebruikten" en het brandblusapparaat uit de politieauto, konden de brandhaarden worden geblust. BESTUURDER KON WORDEN ACHTERHAALD Op het Henseniusplein vond een aan rijding plaats tussen een wegrijdende en een geparkeerde auto. De veroorzaker reed door zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. Hij kon later echter worden achterhaald. Hij krijgt nu een extra procesverbaal. DRIE GEWONDEN Donderdagavond omstreeks kwart over zes deed zich op het bruggetje van de Overloonseweg, ongeveer bij de grens met Over loon, een botsing plaats tussen een voetganger en enkele wiel rijders. De voetganger stond op de brug naar visies te kiiken in de beek en had niet gemerkt dat er fietsers in aantocht waren. Toen de wielrijders het brugge tje naderden liep de voetganger naar de andere kant van de brug; een botsing was toen onvermijdelijk. Door de bot sing kwam de wielrijder ten val en sleurde ook nog twee andere wielrijders met zich mee. Alle drie de wielrijders werden licht gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Boxmeer voor behan deling. De fietsen werden licht bescha digd. Maandagavond even voor half zeven naderde over de spoorweg vanuit de richting Oirlo een personentrein de overweg van de Witte Venneweg te Oostrum. De machinist van de trein, G. uit Echt, zag uit de richting Oirlo een personenauto de overweg naderen en claxoneerde enkele keren om de auto- bestuurster te attenderen op de naderen de trein en de met knipperlichten bevei ligde overweg. Omdat hij de indruk kreeg dat de au to niet werd afgeremd en door zou rij den remde hij de trein af. Hij kon echter niet voorkomen dat de auto, welke in derdaad de overweg opreed, door de trein werd aangereden. Op het laatste moment heeft de bestuurster van de au to, de 59 jarige mevr. Guelen-Janssen uit Gennep, met als passagier haar man, de trein pas bemerkt. Zij trachtte door gas te geven nog een botsing te voorko men. De achterzijde van de auto werd door de trein gegrepenb waarop de auto tegen een mast van de knipperlicht installatie geslingerd werd en daar tot stilstand kwam. Hef echtpaar had veel geluk want al leen de bestuurster werd niet ernstig ver wond aan haar hoofd. Zij kon op eigen kracht naar de ambulance gaan, nadat ze nog eerst de schade aan haar auto had bekeken. De auto was rijp voor de sloop. De voorzijde van de trein was bescha digd doch de trein kon na een opon thoud van ca. 20 minuten weer verder rijden. het echtpaar verklaarde geen claxon van de trein te hebben gehoord, noch de in werking zijnde rode knipperlichten te hebben gezien. In een brief, gericht aan de gemeente raad en het college van b. en w. heeft de Werkgroep Woonlasten een beroep ge- j daan op de gemeentebestuurder om bij de komende begrotingsbehandeling de laagstbetaalden en de z.g. minima te ontzien. Met name wil de werkgroep opkomen voor gezinnen, die moeten rondkomen met 1.445,—, onvolledige gezinnen, bijstandsmoeders en alleenstaanden. Deze bevolkingsgroepen zijn naar de mening van de werkgroep al uitermate hard getroffen door de economische te ruggang en de door de stijgende kosten i voor het levensonderhoud. Zij worden i voor de keuz gesteld de vaste woon lasten niet langer te voldoen of versto ken te blijven van het allernoodzake lijkste. Aan de gemeentebestuurders wordt nu al gevraagd straks bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1984 de ze groepen te ontzien door verhoging van gemeentelijke belastingen te voor komen. Herinnerd wordt aan hetgeen de gemeente Opsterland hiervoor heeft bedacht. De Venrayse Rocking Starfighters die destijds zaal Wilhelmina regelmatig op de kop zetten, en tijdens de carnaval in garage van Haren menige tiener van toen enthousiast wisten te krijgen met hun muziek. Welnu; ze zijn er nog steeds na zo'n twintig jaar gaan de „vrolijke dertigers" van nu een ouderwets avond je swingen bezorgen. Frans van Gerven (sologitaar), Barat Oomens (basgitaar), Ben Gerlich (slaggitaar) zijn nog van de oude bezetting. Pierre Dijkmans is ver vangen door zijn broer Gradje (drums) en Ferry (slaggitaar) is de nieuwste aan winst. Op volle maan dinsdag 23 augustus a.s. klinken in zaal de Volle Maan de vertrouwelijke Shaddows klanken van toen. Iedereen is van harte welkom. Aanvang half negen precies en vrij en tree in De Volle Maan, Merseloseweg 36, tel. 10036 Eind april berichtten wij, dat de sla pende vliegbasis Vredepeel in september a.s. zou dienen als uitgangsstelling voor een grote multinationale militaire oefe ning. De bedoeling was, dat een Ameri kaanse commando- en verzorgingseen heid voor een aantal dagen in tenten zou worden ondergebracht op de slapende Peelbasis in afwachting van vertrek naar hel oefengebied in West-Duitsland. Thans heeft de burgemeester bericht ontvangen, dat de Peelbasis geheel bui ten deze multinationale oefening zal worden gehouden. Wel ligt het in de lijn der verwachtin gen, dat men in de gemeente Venray, ten tijde van troepenverplaatsingen naar West-Duitsland rekening zal moeten houden met druk militair verkeer af komstig uit andere plaatsen. J (streeknaam) Vrede! Ysselsteyn Deurne Op zaterdag 20 augustus wordt tussen het buurtschap Siberië en het dorp America een vredesmanifestatie gehou den onder het motto „knoop America aan Siberië in de Peel". Was het aan vankelijk de bedoeling om de twee plaatsen te verbinden door middel van een menselijke keten (20.000 tot 25.000 mensen)nu zullen beide plaatsjes ver bonden worden met een ruim 20 km. lang lint. Nog voordat er sprake was van plaat sing van kernraketten op vliegbasis de Peel of vliegbasis Woensdrecht speelden de Noordlimburgse en Oostbrabantse vredesgroepen met het idee een aktie te voeren, waarin beide plaatsjes vanwege de naam en het symbolische gebaar be trokken zouden worden. Aan een grote en landelijke aktie werd gedacht toen vliegbasis De Peel, beide plaatsen liggen in de nabijheid hiervan, in het middel punt stond van vredes-akties. Teon be kend werd, dat bij eventuele plaatsing van kernraketten in Nederland Woens drecht het eerst in aanmerking zou ko men en logischerwijs daar landelijk vele vredesakties gehouden worden, werd besloten het idee van een menselijke ke ten te laten varen en de aktie om te zet ten in een wandeling vanuit America en Siberië, waarbij dan een lint meege voerd wordt, waarvan beide uiteinden halverwege, in Ysselsteyn aan elkaar geknoopt worden. De beide groepen wandelaars vertrek ken zowel uit America als uit Siberië om omstreeks 11.00 uur. tijdens de wande ling wordt het lint uitgerold. Bij het ver laten van America en het passeren van Vredepeel zullen de kerkklokken geluid worden. Onderweg zullen muziekgroe pen de wandelaars verpozen. Omstreeks 14.00 uur zullen de wande laars in Ysselsteyn aankomen. Daar zal de officiële knoop gelegd worden door vertegenwoordige. s van de Westeurope- se en Oosteuropese vredesbewegingen. Vervolgens zal een dansgroep een Russi sche en Amerikaanse volksdans tonen. Daarna treden als sprekers op W.L. Brugsma en de Venrayse gemeentesecre taris J. Poels. Daarna treden diverse muziek- en cabaretgroepen op. Vervolgens wordt de officieel gelegde vredesknoop verbonden aan copieën van de plaatsnaambordjes America en Siberië. Dit monumentje wordt vervol gens op een aanhanger geladen. Omstreeks 17.00 uur vertrekt een ka ravaan auto's, duidelijk herkenbaar als deelnemende voertuigen aan een vre desmanifestatie, naar Woensdrecht. Omstreeks 20.00 uur zal deze kara vaan ontvangen worden door het Woensdrechtse vredescomité. In op tocht gaat het door de straten van Woensdrecht, waarna „de knoop" ge plaatst zal worden op de plek waar de Woensdrechtse vredesgroep wekelijks haar demonstratieve wake houdt. Daar volgen enige toespraken en zal het Soci alistisch Orkest optreden. Na deze korte plechtigheid vertrekt het gezelschap naar de hoofdpoort van de Woensdrechtse vliegbasis, alwaar een ludieke wake wordt gehouden in de vorm van een picknick, waarbij ook spelletjes worden gedaan. Omstreeks 22.00 uur zal de happening afgesloten worden. Op zaterdag 20 augustus 1983 is er een open dag in de peuterspeelzaal „Hummeltjeshoek", Bachstraat 14A, Brukske, van 10.00 -12.00 uur voor alle belangstellende peuters en ouders. Het college van b. en w. heeft in een brief aan de minister van landbouw en visserij gewezen op de zorgelijke situatie welke is ontstaan bij de uitvoering van het Honden- en kattenbesluit 1981 per 1 januari 1982.' Volgens de Venrayse gemeente bestuurders voert deze nieuwe regeling een veel straffer regime dan het Honden- en kattenbesluit 1964. De uit voering van de wettelijke regelingen vergt grotere zorg van het gemeente bestuur. In de brief wordt er op gewezen, dat de economische teruggang zijn invloed doet gelden voor de vergunninghouders (asiels). Hun financiële problemen ne men toe, terwijl het aantal dieren in pension en asiel terugloopt, daarbij worden de bijdragen zoals asielvergoe dingen geminimaliseerd. Daarenboven legt de verregaande administratie, die uit de nieuwe regeling voortvloeit, een grote druk op hen, zodat zij hun klach ten nu bij de gemeente deponeren. Ter illustratie wordt de minister er aan herinnerd dat bij de invoering van de regeling door hel ministerie is gesteld, dat de kosten van dieren- paspoort en latouage ƒ15,per hond zou bedragen. Nu, anderhalf jaar later, zijn de kosten in èèn slag verhoogd naar ƒ27,50. Evenzo is het paspoort voor katten verhoogd van ƒ5,naar ƒ12, De vergunninghouders zijn genood zaakt deze kosten door te berekenen. Verder wordt er in de brief op gewe zen, dat het in bewaring nemen zó duur wordt, dat de penion- en asielvoor zieningen minder worden benut oftewel dat de voorschriften minder worden na geleefd. Het missen van het doel der re geling wordt volgens het college dan veroorzaakt door de verregaande verfij ning ervan. Een minder kostbare en handzamere regeling zou naar de me ning van het college een uitweg bieden uit de impasse. Daarom wordt de mi nister verzocht de regulering van het uit voeringsbesluit te onderzoeken, tenein de te voorkomen dat de nieuwe regeling vastloopt. Venray (dorpje)

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11