HET DONATUS-HAPELLETJE KERKELIJKE DIENSTEN ebberink Samen „Stap voor stap" afslanken gaat begin september van start. PEEL EN MAAS GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. BV Maria Sikes-Nelissen Lambert Meesters overl. fam. Pou- wels-Verstraaten. Zondag: 15e zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhel mus Janssen Herman Ebberink overl. fam. Philipsen Jan de Nijs; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Petro- nella Janssen-van Dijck en zoon Frits Piet Lenssen overl. ouders en fam. van Maria Oudenhoven Piet Clephas (buurtver. St. Jozef). Maandag: H. Benedictus, abt, pa troon van Europa. 9.00 oude stichtin gen Jan Tillemans; 11.30 huwelijks sluiting Lidwien van Trier en Jos Draaisma; 19.00 Herman Gerrits en echtgenote Elisabeth Hermans overl. ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje v. Overveld. Dinsdag: 9.00 Piet Kersten; 14.00 gouden huwelijksfeest echtpaar van Dijck-Sikes; 19.00 Jacob Emonts. Woensdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 Antoon van Osch Sjang Bonants (v. d. buurt). Donderdag: 9.00 overl. fa. T. Vrijdag: H. Bonaventuta, bisschop en kerkleraar. 9.00 Zr. v. d. Berg; 19.00 Huub v. d. Bekerom, fam. v. d. Bekerom-Straatman en Mathieu van Houdt Sjang Josten (buurt) Piet Hanen. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters; 19.00 overl. ouders v. d. Munck- hof-Goumans en zoon Jan Catharina Rutten-Peeters intentie BV Piet Cle phas (buurtver. S. Jozef). Mededeling: Huwelijksafkondiging: Lidwien van Trier en Jos Draaisma. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Wiljan Wilms en Wilbert v. Waayenburg, lezer: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Saskia en Esther Truyen, lezer: L. Truyen, 9.30 Nard Kronenberg en Eric van Gerven; 11.00 Mirjan en Anneke van Soest, lezer: G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Joris Truyen en Martine Basten. Woensdag en vrijdag: 19.00 Veroni- que Jakobs en José Aerts. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 9 juli: 18.30 Avondmis (volkszang), int. overl. Broeders. Zondag 10 juli: 15e zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis (greg. en end. ge zangen), int. om genezing voor een vriend overl. fam. Sanders voor een moeder. Misdienaars: Peter Janssen en Gert-Jan Wismans. Kollekte voor de Venrayse missiona rissen (Comeo). Door de week iedere dag avondmis om 18.30, behalve woensdag. PAROCHIE PATERSKERK Zondag 10 juli: H. Missen: 9.00, 10.15 hoogmis, gezongen door Crescen do; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de ge zinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag geen H. Mis om 8 uur. ZMisintenties: Zaterdag: 18.30 echtpaar Custers- Vergeer overl. ouders Oudenhoven- Evers. Zondag: 9.00 voor de parochie tot zekere intentie; 10.15 overl. fam. Wijn hoven; 11.45 Sraar Bom (Truus); 18.00 levende en overl. fa. Maandag: 19.00 Harrie Crooijmans. Dinsdag: 19.00 overl. ouders Kleus- kens-Achten overl. ouders Akker mans-Timmermans. Woensdag: 19.00 overl. ouders Jen- neskens-Deenen overl. fam. Ambro- sius. Donderdag: 19.00 overl. ouders Lu- cassen-Maassen en Pater Florentius overl. echtpaar Jacobs-Hoex. Vrijdag: 8.00 Antoon Luijpers; 19.00 gezinsmis jgt. Maria Poels-Litjens Pierre Philipsen en echtgenote. Zaterdag: 8.00 Constance Snijders en Jacoba Palm. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Geert Claes. Zondag: 9.00Twannie Peeters; 10.15 Eric Arts; 11.45 Tonnie Vermeulen; 18.00 Ricky Douwes. Maandag, woensdag, vrijdag: 19.00 Theo Camps. Dinsdag en donderdag: 19.00 Twan- nie Peeters. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Zaterdag 9 juli: Eucharistieviering om 10.00 u. Geen crèche. Misdienaar: Arno Gerrits. Zondag 10 juli: Eucharistieviering om 10.00 u., met volkszang. Kinder crèche wordt verzorgd door Ellen Gerrits en Yvonne Cybulski. Misdie naar: Johnnv Pelzer. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag: 19.00 leesmis voor overl. fam. van Dijck-Driessen voor Harry Custers Teng van Gerven Jan Jans sen. Zondag: vijftiende zondag door het jaar. 8.30 leesmis voor Pastoor Geerits voor het tijdelijk en geestelijk welzijn van de parochie; 10.00 Hoogmis als jaargetijde voor Jo Simons; 11.30 jaargetijde voor Piet Winnen; 28.30 voor overl. Leo Spreeuwenberg en overl. ouders Linders-Geurts. Maandag: H. Benedictus, Abt. Feest. 8.00 voor priesterroepingen; 19.00 Lei Heidens (coll.) Thei van de Voort en echtgenote. Dinsdag: 8.00 Piet Swaghoven (coll.) voor zegen over een gezin; 19.00 overl. Annie Min-Poels. Woensdag: H. Henricus. 8.00 tot zekere intentie; 19.00 voor Bernard Weijs (coll.). Donderdag: 8.00 voor priesterroepin gen; 19.00 overl. Josef Claassens, Anne Munsters en dochter Gerrie. Vrijdag: H. Bonaventura. 8.00 voor overl. Toon van Mill; 19.00 Piet Swaghoven (coll.). Zaterdag: H. Maagd Maria van de Berg Karmel. 8.00 voor de vooruitgang van de volken en uiytbreiding en heiliging van de kerkgemeenschap. Mededelingen: 1 Kindercrèche onder de mis van half twaalf door Ivette Stevens. 2 Communie-assistentie door dhr. Stamper (zaterdag 19.00) en dhr. Pelzer (zondag 11.30). 3 Predikant in het weekend: Kap. van Galen. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.30 T. Franken; 10.00 F. Vercauteren, M. St. Fijneman; 11.30 B. Verstegen, O. Geurts; 18.30 P. van Dinter, S. Rongen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Jo Cornejo; 19.00 U. van Weert. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 P. Bodden; 19.00 M. Corneji, Chr. Hendriks. PROTESTANTE KERKENGEMEENSCHAP Zondag 10 juli a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert en om elf uur in de Hervormde Kerk te Blitterswijck. Predikant is de Weleerw. Heer J. G. Keers uit Ootmarsum. De Heer Keers was enkele jaren predikant in Venray- Blitterswijck. Koliekten voor het diakonaatsprojekt en 't plaatselijk kerkewerk. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Jan en Jos Haegens, Annie Haegens-van Bergen Albert Claessens Jan Kessels (v.w. de kaart club van Oostrum) jaardienst Johan nes Rongen. Zondag: 8.30 overl. familie Venne- kens-Verschuren; 10.00 gest. jaard. Petrus Johannes Achten (gem. Koor). Maandag: 9.00 uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 overl. ouders en familie Houba. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 Ide Min. Vrijdag: 9.00 Antoon Pelzer. Zaterdag: 19.00 Hendrina Maria Houwen-Jacobs. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Bram Linskens, Sander Martens, Wilbert Kusters, Bas Künen. Zondag: 8.30 Ronald Hoex, Michel Ghielen, Willem Vollenberg, Ronny Reynders; 10.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Maarten Camps, John Martens. Maandag, dinsdag en woensdag: 9.00 Tonny Linders, Twan van Enckevort. Donderdag en vrijdag: 9.00 Coen Litjens, Marcel Holtackers. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Frans Baten Martien Classens (namens familie Classens) Jan Peeters (mnd.) Karei Achten (jaard.). Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis, st. Pieter Jozef Gelissen, Josephina Bekkers Philo- mena v. d. Heijden, Maria Bekkers en Maria van Aa Sef Dircks. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot bijzondere intentie (L.). Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Gerardus tot bijzondere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus tot bijzondere intentie. Vrijdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Mathias Drabbels (koll.) Allegonda Friesen- Custers (mnd.) Herman Philipsen (koll.) Jacob Baltussen Hendrikus Voermans (koll.). PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: Denny Wismans en René Arts; Eddy Philipsen en Martijn Jeuken; Robert van Casteren en Marcel Strijbos. Misintenties: Zaterdag: 19.00 Martien Wismans Ger Janssen (coll.). Zondag: 8.00 jrd. voor overl. ouders Janssen-Emonts en zoon Pierre; 10.00 Gerrit Rambags (coll.). Dinsdag: 19.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smits. Woensdag: 8.00 overl. fam. Vollen- berg-Philipsen (van 28/30 juni). Tevens voor de intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 .Dora WiUemssen- Martens. Vrijdag: 8.00 overl. ouders Verhoe- ven-Houben. Zaterdag: 19.00 Gerrit van Meyel (van de buurt) Ger Janssen (coll.). PAROCHIE LEUNEN Vijftiende zondag door bet jaar. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Pastoor de Bot Antoon Voermans Petronella Colberts. Zondag: 8.00 lsm. v. Mathijs Litjens en echtg. lsm. v. Gertruda van Opber gen en overl. ouders en fam. Petro nella Colberts; 10.00 hgm. gest. jrd. v. Antoon v. Dijck Maria Loonen- Scheffers Jan Tax; 11.15 lsm. v. Otto Stevens gest. jrd. v. Piet Weijs, overl. ouders en Jo Weijs lsm. v. Martinus Heesen en overl. fam. Maandag: 19.00 lsm. v. Maria Achten-van Dijck en overl. fam. Petronella Colberts. Dinsdag: 8.00 lsm. v. Getr. van Op bergen en overl. ouders en fam. Pe tronella Colberts. WoensdaG: 19.00 lsm. v. Maria Voesten en Herman Gooren Petronel la Colberts. Donderdag: 8.00 gest. jrd. v. An toon, Nella en Dora Emons lsm. v. Petronella Colberts. Vrijdag: 14.00 zilveren huwelijk Reintjes-Cleven; 19.00 lsm. v. Johannes Jenniskens en beide echtg. Petronella Colberts. Zaterdag: 19.00 maandd. v. Herman v. Leipsig lsm. v. Petronella Colberts. Misdienaars: maandag 19.00 Ruud Jenniskens/Geert Thijssen; woensdag: 19.00 J. v. d. Aker en R. Camps; vrijdag 19.00 M. J. Hermans. Akolieten: za Th. v. Kempen en G. Voermans; zo 8.00 Tj. Jenniskens; zo 10.00 H. Cornelissen, W. Heidens en W. Emonts; 1115 m. T. Heesen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Theo dora Verheijen; 2. maandd. v. overl. ouders v. Asten-Jansen. Zondag: 8.30 H. Mis voor bijz. intentie; 10.00 H. Mis voor overl. parochianen juli 1982 - juli 1983; 11.30 H. Mis voor Piet Spee. Maandag: 19.00 H. Mis voor Gerar dus v. d. Munckhof, Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtgen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jep Arts en overl. fam. Woensdag: 14.00 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het 40-jarig huw. van dhr. en mevr. Martens-Peeters; 10.00 maandd. v. Toon van Asten. Donderdag: 8.00 1. H. Mis voor overl. fam. Hendriks-Fleurkens; 2. overl. fam. van Asten-Jansen nms. fam. Bus. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor Toon van Asten nms. bej. koor (gezongen); 2. gest. H. Mis voor Peter Johan v. Lipzig en Elisabeth Verhoeven. Zaterdag: 19.00 1. voor Marian van Haperen en overl. fam.; 2. maandd. v. Mevr. Vollenberg-Aerts; 3. H. Mis voor Raymond van Asten. Misdienaars opgelet! In verband met de vakanties is het moeilijk om een lijst samen te stellen. Willen degenen die thuis zijn zaterdags even bellen om te horen welke mis zij kunnen en willen dienen? Hopenlijk zitten we dan niet te vaak zonder! Mededeling: Van 10 tot 17 juli is pater de Hosson op de pastorie om de pastoor te vervan gen. RECTORAAT HEIDE Vijftiende zondag door het jaar, lü juli 1983. Zondag: 8 uur H. Mis voor de over leden familieleden Ewals-Fleuren; 10 u. Hoogmis voor Lambertus Pouwels en Anna Derks. Akolieten: Berrie Fleuren en Leon Janssen. Misdienaars van de week: Harold Linders en Geert van Osch. Maandag: H. Benedictus, abt, pa troon van Europa. 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Helm Claes. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Piet Spee. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Hen ricus Eibers en Maria Manders. Vrijdag: H. Bonaventura, bisschop en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor Piet D£aterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. RECTORAAT VEULEN Zondag 10 juli: 15e zondag door 't jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Anna Vollenberg-van Rijswijck. Zondag: om 9.45 Hgm. voor zal. Martinus Aarts. Om 11.15 Hgm. voor zal. Gertruda van Opbergen. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Bovee-Broekmans. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. fam. Woensdag: 8 uur lsm. uit dankbaar heid. Donderdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Jan van de Goor. Vrijdag: 8 uur uit dank fam. Spreeu wenberg-Philipsen Zaterdagavond om 7 uur Hgm. tot bijz. intentie fam. Rijswijck-Wijnho- ven. Akolieten voor 10 juli: T. Leyssen, J. Reintjes, S. van Dongen. Misdienaars: Reintjes fr., Spreeu wenberg M. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 9 juli: feest van H. Marte laren van Gorcum. 7 uur voor Cornells en Johannes Muysers. Zondag 10 juli: 15e week door het jaar. 10.00 Henricus van Osch en Theodora Poels; 11.30 Fam. van Dijck- Steeghs; fam. van Dijck-Hoedemakers en dochter Cato. Maandag: H. Benedictus, patroon van Europa. 8.30 Coenraad Claassens en echtgenote. Dinsdag: H. Joannes Gualbertus, abt. 8.30 bijz. intentie (P.). Woendag: H. Henricus. 8.30 Peter Mathijs Gielen en kinderen. Donderdag: H. Camillus de Leilis, priester. 8.30 Martien v. d. Zanden. Vrijdag: H. Bonaventura, Bisschop. 8.30 Lambert van Meyel en Laurentia Noyen. Zaterdag 16 juli: O.L. Vrouw van de Berg Carmel. 7 uur jgt. Jan Bardoel en zoon Ben. Misdienaars: Zondag 10 juli 10 uur en zaterdagavond: Moniek Poels en Monique Janssen; 11.30 Judith Gellings en Anja Versteegen. Kollektanten: zaterdag 9 juli 7 uur G. Ewals; zondag 10 juli 10.00 K. v. Veg- chel; 11.30 J. Verhaag. Misdienaar door de week 11-15 juli: Monique Janssen. Kerk schoonmaken 14 juli: Mevr. Janssen-Leijssen, Weth. Pubbenstraat, mevr. de Mulder, Coppelenberg. Een kaart van uw vakantieplaats wordt zeer gewaardeerd. U wordt dan heel speciaal bedacht in de weekdag missen. Het kan geen kwaad RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Corne lissen. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Nabuurs. Maandag: 19.15 uur t.i.v. M. Jans sen. Dinsdag: 19.15 uur t.i.v, fam. Jans- sen-Direks. Woensdag: 19.15 t.i.v. fam. Fleuren. Op de tweede zondag in juli wordt het feest „gevierd" van de H. Donatus. Deze „patroon tegen onweer en blik sem" en een onverwachte dood, komt men echter in geen enkel kerkbericht in ons blad tegen. Zelfs niet in Veulen, waar notabene'n kapelletje ter zijner ere werd opgericht In onze serie Venrayse veldkapelletjes nu al weer enkele jaren geleden hebben we verhaald hoe op het einde van de vorige eeuw Grad van Rens, als lid van de Schaapskompaneej, in Duits land overvallen werd door een hevig on weer en daarvan zodanig de schrik te pakken kreeg dat hij beloofde een kapelletje ter ere van de H. Donatus te bouwen, indien hij gespaard zou blijven. Dankzij deze belofte hebben we nu nog steeds aan de Veulenseweg twee kapelletjes staan. Een ter ere van Sint Antonius Abt en de Heilige Barbara en een ter ere van de H. Donatus. Harrie Janssen uit het Veulen werd door dit kaDelletie en ziin geschiedenis zodanig geïnspireerd, dat hij aan het rijmen en dichten sloeg en ons de volgende verzen deed toekomen: DE KAPEL VAN DONATUS: Ien dit gedicht wil ik ut hebbe, över ut kapelleke, beej van Meyel. Hoe dat die kapel uut 1900, dor wel is terêgt gekomme. Ut Jaortal, dat stüt ien enne stiën, ien enne andere, de letters, van den bouwhier. Ut is en aide geschiedenis, ze wier dur Grad van Rens gesticht. Den zaat ien de schaopenhandel, kwaam zoë ien hiel veul lande. Ut is al wer zoë lang geleeje, dat ge ien Rooi had schaopskompeneeje Ens was heej ok wer wiet van huus, zwierf rönd dur ut land van den Pruus. De locht wier donker, de locht wier zwart, op en vlakte, wor ge gen schuulptëts zagt. En zoë alliën, en ien erme noëd, zocht heej een schuulplats onder enne boëm. Toen heej amper gezête haaj, ut was of de hel los gebroke waar. Donderslag en bliksemschicht, den de hiële umtrek hel verlicht. Den régen giltste mit stroëme ner, den de grond gans durwêkt. Op êns, enne harde donderslag, mit enne bliksem, den ge as enne vuurbal zagt. Den boëm den stönd ien vuur en vlam, Grad den wier toen toch wel bang. Hee praotte tigge zien eige, van de schrik. en zej: „dor was Grad ter host gewist". Ut is en wonder, dat ik ter leventig vanaf bin gekomme. Dat ik nog verder kan gaon, dét het de Heilige Donatus gedaon. As patroën, tigge enne plotselinge doëd, het heej, meej gered, van dees nutte Bedankt, en vur dat ik verder sjouw, ik beloof, dat ik vur ouw en kapelleke bouw. Mit dor ien en schönne nis, as iëre plSts, vur ouw beeltenis. Kom ik ien en durp of en stad, Hoak Marktatraat-Schoolatraat Donderdag: 19.15 t.i.v. Hr. Peters. Vrijdag: 14.00 t.i.v. fam. Ger Baten- Michels. Zaterdag: 19.00 t.i.v. fam. Peeters- Janssen. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans, mevr. v. Herpen-Ei bers. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Bertha Fleuren en v.b.i.; 10.00 Hoogmis voor moeder Kersten (buurt), overl. ouders Derkx-Meulensteen en voor moeder Kerstens (kaartclub). Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis fam. van Esch- v. d. Ven. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef v.b.i. en fam. Vermunt. Donderdag: 8.45 H.Mis voor fam. v. d. Ven en fam. Noyen. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor een gezin en dochter en fam. Deikers. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bij lelt oespraak, met als thema: „De tijd nemen om over geestelijke zaken te nediteren", in de Koninkrijkszaal aan ce Henri Dunant- straat 11, aanvang IC uur v.m. Gratis toegang, geen collecte VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próxino, en nuestra ca- pilla, Overloonsewegl en Venray, Misa con cantos y plètia en Castellano. Después de Ia Misa nunión en la salita del convento. Hasta li vista! NOTICIAS CLLTURALES En el Centro, el stbado el dia 9 de julio, a las siete de 1; noche: peliculas infantiles. Desde estafecha hasta medio Agosto vacaciones dd Centro. Hasta la vista! dan koëp ik, ouw beeld al vast. Grad den kwaam behalde an ut Veulen wer, en bouwde dor Donatus zien kapelleke ner. Ze stöt er nog hede ten dage, en zal de honderd jaor wel hale. Al werd der nie veul mer ien gebid, sinds an ut Veulen en eigen kerk is. Mer veur an, ien Muizers zienne hof, werde geej tot bidde uutgenöt. Veul kapellekes zien ien verval gerakt, werre dur en stichting wer opgeknapt. Doch nie dat kapelleke hier, wat altied goëd onderhalde wier. Bid vur de ziel van zaliger Grad van Rens, en bedankt urn» vur dit schön geschenk. En vur ut jaorre lang onderhald van dees kapel, zegge weej: Familie van Meyel, dank ow wel. GEEN VISITEKAARTJES Vrijdag werd aangifte gedaan van het doorrijden na een aanrijding. Een 59-jarige autobezitster had haar perso nenauto geparkeerd aan het Ceciliapad. Bij terugkeer bemerkte zij dat haar auto aan de linkerzijde behoorlijk bescha digd was, vermoedelijk door een ander motorvoertuig. Zij kon geen visitekaar- Op de Langstraat, in het tijdelijk door reconstructie afgesloten gedeelte, ontdekte een 28-jarige autobezitter dat zijn auto behoorlijk beschadigd was. Vermoedelijk veroorzaakt door de be stuurder van een groot model Volvo. Ook deze bestuurder had geen visite kaartje achtergelaten. De politie ver zoekt eventuele getuigen van beide bot singen zich met haar in verbinding te willen stellen. DIEFSTALLEN Een bewoner van de Cellostraat kwam bij thuiskomst tot de ontdekking dat een schuifraam openstond. Bij onderzoek bleek dat onbekenden onge wenst bezoek hadden gebracht. Diverse goederen, o.a. bankpasje, reservesleutel van de auto alsmede een portemonnaie met 110 gulden waren ontvreemd. Een bewoner van de Goudsmid straat deed aangifte van diefstal van een krat bier van achter zijn woning. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van diefstal van een boot vanuit de haven van Vierlingsbeek. Toen de eigenaresse de boot ongeveer 14 dagen geleden wilde gaan opknappen bleek die verdwenen te zijn. Een nader onderzoek bracht aan het licht dat de vroegere eigenaar de boot nogmaals had ver kocht. Hangende dat onderzoek en de uitstedigheid van de vermoedelijke dader kon ons omtrent deze zaak niets naders worden medegedeeld. Een inwoner van Venray deed aan gifte van diefstal van zijn jas vanaf de kapstok in De Brak. De schade be draagt voor de gedupeerde ongeveer 500 gulden. DIEFSTAL VAN FIETSEN Vanaf de binnenplaats van Ma- rianum verdween van een inwoner van Venray een Simplex herenfiets. Uit de tuin van een woning ver dween een splinternieuw kinderfietsje. Een damesfiets, merk Arizona, verdween uit de stalling bij de Petrus Bandenkerk. In de Chopinstraat verdween een Gazelle herenfiets, en vanaf het terrein van St. Servatius een vouwfiets en een gewone fiets. Een vouwfiets welke verdween vanaf het Groenewoldsepad, werd later elders teruggevonden. MET BIERGLAS SCHADE AAN AUTO In de nacht van donderdag op vrij dag zijn door een cafébezoeker op de Langstraat vernielingen gepleegd aan een geparkeerde personenauto. Met een bierglas werd tegen de auto gegooid, waardoor een schade van 400 gulden ontstond. VERNIELINGEN Een ruit van 2 x 3 m. sneuvelde van de school aan het Groenewoldse pad. Het schoolbestuur zit weer met een schade van ongeveer 1000 gulden te kijken. Misschien kunnen getuigen de politie op het spoor van de daders zet ten. GEVAARLIJK VANDALISME Zaterdag kwam er bij de politie een melding binnen van gevaarlijk ver keersgedrag. Een drietal kinderen zou dat is niet de eerste keer vanaf het viaduct op de Rosmolenweg stenen naar beneden hebben gegooid op het verkeer van de Venloseweg. Tengevolge daar van kreeg één passer.ende automobijist een vermelde voorruit. Toen de politie arriveerde waren de kinderen in geen velden of wegen te bespeuren. In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks half twee, kwam er bij de politie een melding binnen dat er ver schillende voorwerpen op de Beekweg lagen. Bij onderzoek bleek dat het werk te zijn van een of meerdere vandalen, die het nodig hadden gevonden de rij baan van de Beekweg te blokkeren met betonnen kegels en afzettingsborden waardoor een levensgevaarlijke situatie ontstond voor de voorbijrijdende auto mobilisten. Een 21-jarige inwoonster van de Vredepeel werd daar de dupe van. Zij reed met haar personenauto tegen deze wegversperringen aan, waar door zij voor enkele honderden guldens schade aan haar auto opliep. Even later kwam er een melding bin nen over eenzelfde soort vandalisme, nu ter hoogte van het tankstation in de Vredepeel. Daarwaren ook nog ver keersborden over de weg gegooid. Toen de politie arriveerde bleken andere automobilisten die borden reeds van het wegdek te hebben verwijderd. De politie spreekt van een kwalijke zaak. Het getuigt van inzichtloos van degenen die de borden en andere ge vaarlijke attributen op de weg hebben gegooid. De politie hoopt dat getuigen zich zullen melden waardoor het mogelijk is die vandalen op te sporen. VERNIELINGEN EN BRANDSTICHTING Bij de politie werd aangifte gedaan, door een bewoner van het Vredeskamp aan de Beekweg, van op zettelijke vernieling en brandstichting van twee slaapzakken en twee luchtbed den welke in een tent op dat Vredes kamp lagen. De recherche stelt een onderzoek in. —Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag een papieraf valbak in de Grotestraat in brand gesto ken. Venrays politie wist het vuur te doven voordat nog meer schade was aangericht. ONDERLING GEREGELD BLEEK NIET GOED Hoe gevaarlijk het dikwijls is, schade welke bij botsingen ontstaat, onderling te regelen, is weer eens gebleken. Op 26 mei j.l. vond op de kruising Noordsin gel-Raadhuisstraat een aanrijding plaats. Van die aanrijding werd pas einde mei aangifte bij de politie gedaan. Een 44-jarige inwoonster van Venray reed toen met haar personenauto over de Noordsingel. Over de Raadhuisstraat naderde een personenauto; de bestuur ster daarvan verleende op de kruising geen voorrang. Daardoor ontstond een botsing welke beperkt bleef tot materië le schade. De zaak werd onderling ge regeld. Pas veel later kwam de betrok ken dame tot de ontdekking dat alle haar verstrekte gegevens in het geheel niet juist waren. Een door de politie in gesteld onderzoek heeft tot op heden nog geen resultaat gehad. De betrokken dame zit met een behoorlijke schade. De vakanties stan weer voor de deur en menigeen heeft zijn koffers al gepakt om er eens een paar weken helemaal uit te zijn. Het overgrote deel van de Nederlandse bevolking zal blij zijn de zorgen van alle dag eens even helemaal van zich af te kunnen zetten en dingen te doen, waaraan men normaal niet toekomt. Of men daar voor de Spaanse zon, de stranden van Zuid-Frankrijk of Italië of de rust van Scandinavië opzoekt, doet er helemaal niet toe. Hoofdzaak is dat men uitgerust en ontspannen weer aan de slag kan. Dat men zich op vakantie allerlei lekker nijen te buiten gaat is eigenlijk geen probleem. Daarvoor is het tenslotte vakantie. Na de vakantie zullen velen echter verschrikt moeten constateren dat hun lichaamsgewicht met menig pondje is toegenomen en de vraag rijst dan: "hoe kom ik daar vanaf?" Voor tal van mensen wordt overgewicht een nachtmerrie, zeker wanneer het hen - ondanks alle inspanningen - niet lukt hun gewicht weer op peil te krijgen. Om af te slanken is allereerst een flinke dosis moed en zelfdiscipline vereist en daarover beschikt niet iedereen in voldoende mate. Daarnaast is kennis van voeding en gedragspatronen nodig, alsook begrip en hulp van de omeevine. De Groene Kruis in de vorm van de cursus SAMEN "STAP-VOOR- STAP" AFSLANKEN, die in tal van plaatsen in onze provincie begin september weer van start gaat. Op z'on cursus leren mensen om samen met en gesterkt door anderen, die in het zelfde schuitje zitten, op een gezonde en verantwoorde manier af te slanken of in elk geval hun gewicht in toom te houden. De cursus SAMEN "STAP- VOOR-STAP" AFSLANKEN, die verzorgd wordt door de Dienst Voe dingsvoorlichting en Dieetadvisering van het limburgse Groene Kruis, omvat 15 wekelijkse bijeenkomsten en bestaat uit: Een kennismakingsavond; 8 lessen van een Diëtist over gezonde voeding; 5 lessen praktische voedingsleer door een lerares voedingsleer; 1 les beter bewegen. De cursus wordt in principe gegeven van 19.30-20.30 uur, maar kan inci denteel ook 's morgens of 's middags gevolgd worden WAT KOST DE CURSUS SAMEN STAP-VOOR-STAP" AFSLANKEN? Leden van de kruisvereniging betalen 25,00; niet-leden van de kruisvereni ging betalen naast het bedrag van 25,00 ook het contributiebedrag van de plaatselijke kruisvereniging en een ooort entreegeld (JL 56,25)', dat de kruisvereniging aan de AWBZ moet afdragen. OPGEVEN BIJ HET GROENE KRUIS Aan deze cursus kunnen slechts max. 20 personen deelnemen. Daarom is het gewenst dat U zich zo spoedig mogelijk opgeeft bij het Groene Kruis in Uw woonplaats. Het adres daaran vindt U in het telefoonboek. Dc mensen van het Groene Kruis zullen U graag van nadere informatie voorzien. 'n leesbare krant DIEFSTALLEN VAN FIETSEN P. uit Castenray deed aangifte van diefstal van zijn aan de Hoofdstraat gestalde fiets. Enkele dagen eerder was in de Hoofdstraat eveneens een fiets gestolen. Verder kwamen nog meldingen binnen van diefstallen van fietsen in de Bachstraat en in het winkelcentrum Het Brukske. DIEFSTALLEN W. deed aangifte van diefstal van zijn portemonnaie vanaf een tafel ach ter zijn woning. Door een inwoner van Venray werd aangifte gedaan van diefstal, door middel van braak, uit zijn personenau to. Ontvreemd werd zijn autoradio ter waarde van 1000 gulden. Die diefstal vond in Amsterdam plaats. Door een inwoner werd aangifte gedaan van diefstal van geld uit zijn wo ning. Het ging om een bedrag van 500 gulden. Door de aangever werden enke le mogelijke verdachten genoemd. De recherche tracht deze diefstal op te los sen. vernieling aan auto P. deed aangifte van vernielingen aan zijn in de Wilhelminastraat geparkeerde personenauto. Vandalen hadden de lin kerzijkant en de motorkap diep bekrast. INSLUIPINGEN B. deed aangifte van insluiping in haar woning gelegen aan de Fagotstraat. Ontvreemd werden een 5 tal cassette bandjes. Ook bij de familie U. aan de Cel lostraat vond insluiping plaats. De be woners werden er van wakker. Op on derzoek gaande werd ontdekt dat een radio verdwenen was. In de nachtelijke uren werd rond 2 uur een bewoner van de Ravelstraat wakker van lawaai in zijn keuken. Bij onderzoek zag hij dat hel keukenraam open stond; ook hoorde hij iemand we grennen. Het raam was geforceerd met een schroevendraaier. Het lawaai waar door de bewoners wakker werden was afkomstig van een omgevallen fles wel ke op een blik terecht was gekomen. Er werd niets vermist.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12