C3 ERKELUKE DIENSTEN cav27mc SURINAAMSE VERENIGING VENRAY VENRAYSE IN PERU VRAAGT HULP VOOR ARMEN PEEL EN MAAS een krant om te lezen f 10,- Puzzelen voor Gemeenschaps huis Oirlo GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- js. int. Wim Vermeulen Teng Man- is intentie B.V. Zondag: veertiende zondag door het 1.00 leesmis, int. Toon Thijssen, htgenote en overl. kinderen; 9.30 egoriaanse hoogmis, int. Piet Janssen overl. fam. Helena Arnoldina aenraets en deken Henricus Haen- ets; 11.00 nederlandse hoogmis, int. erman Coopmans Josephina Hen- iks-Ariëns en ouders Jan Huisman. Maandag: 9.00 oude stichtingen; I9.OO Martinus Direks Sjang Josten luurt). Dinsdag: 9.00 Truus Hubers; 19.00 »aul de Ruyter Sjang Bonants fcuurtver. St. Jozef) /Leo Spreeuwen- lerg (v. d. buurt). Woensdag: 9.00 Piet Kersten; 19.00 truda v. Meijel-Truyen /Stien Duijf Helden (van Houten Hoek en rgweg) Piet Gerrits. Donderdag: 9.00 Antoon v. Rijswijck ;htgenote en overl. kinderen fam. lendrix-Peeters. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie; .00 Gerrit Janssen en overl. fam. td. An Swinkels-van Dijck. Zaterdag: H.H. Martelaren van ^orcum. 9.00 Harrie Messemaeckers; 9.00 intentie B.V. Maria Sikes-Ne- ssen Lambert Meesters. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Erik en Sandra dekking, lezer: W. Bistervels. Zondag: 8.00 Leon Stoffels, lezer: R. anssen; 9.30 Bernadette Corzilius en larc Linskens; 11.00 Anja Sijbers en acqueline Classens, lezer: M. van Pelt. Misdienaars: j Maandag en dinsdag: 19.00 Michel ^ilms en René Leijssen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Saskia jlloemen en Anouk Pijpers. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 2 juli: 18.30 Avondmis olkszang), int. G. Arts Fr. Vermeu- Misdienaars: Bas Dirkx en Hans lebben. Zondag 3 juli: 14e zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis (greg. en ned. ge hangen), int. Mej. van Berkel voor een jezin. Kollekte voor de Venrayse missiona rissen (COMEO). Door de week iedere lag avondmis om 18.30, behalve woensdag. PAROCHIE PATERSKERK Zondag 3 juli: H. Missen: 9.00; 10.15 ;mis, gezongen door de Zangers ran St. Frans; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods egen te vragen over de gezinnen van de tarochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te liechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Deze week geen H. Mis om 8 uur. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Jan van den Heuvel Marijkestraat). Zondag: 9.00 overl. ouders Akker- nans-Timmermans; 10.15 Konrad "hijssen en overl. fam.; 11.45 voor de larochie tot zekere intentie; 18.00 iverl. echtpaar Jacobs-Hoex. Maandag: 19.00 overl. ouders Akker- nans-Kersten fam. Spring in 't Veld- ïeurts-Konings. Dinsdag: 19.00 Wim v. d. Munckhof n overl. fam. t.e.v. O.L. Vrouw en it. Antonius Gradje Custers. Woensdag: 19.00 Harrie Janssen >verl. fam. Ambrosius. Donderdag: 19.00 fam. Peters-Arts. Vrijdag: 19.00 gezinsmis; Harrie 'rooijmans (v.w. de buurt). Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Leo Pouwels. [Zondag: 9.00 Eric Arts; 10.15 Ricky Douwes; 11.45 Johan Pouwels; 18.00 beert Claes. Maandag, woensdag, vrijdag: 19.00 Per Lenssen. 1 Dinsdag en donderdag: 19.00 André basten. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Zaterdag 2 juli: Eucharistieviering urn 19.00 u. Geen crèche. Misdienaars: Marcel Emonts en Niels Berben. Zondag 3 juli: Eucharistieviering met rolkszang om 10.00 u. Kindercrèche vordt verzorgd door Mechtilda v. Cas- leren en Trudy Vullings. Misdienaars: fom Versteeg en Paul Verhoeven. PAROCHIE VREDESKERK Vrijdag: 19.00 voor overl. Peter 'elzer overl. fam. Thielen-Hendriks )verl. ouders Spee-Seegers en kinderen /Arnold Schwachöfer (coll.). Zaterdag: 8.00 uit dankbaarheid; 14.30 in de kapel voor het zilveren echt- Jaar Thomassen-Körver; 19.00 voor Dverl. ouders van Ool-Lucassen Jan lanssen Annie Min-Poels Harry Willems. Deze Mis wordt opgeluisterd ioor een hoornblazerskwartel. Zondag: 14e zondag door het jaar. 1.30 voor het tijdelijk en geestelijk welzijn van de parochianen; 10.00 Hoogmis, voor Priesterroepingen; voor Rombout Appels voor Maria *Ioy-Bom; 18.30 leesmis voor de over- edenen van de parochie. Maandag: H. Elisabeth van Portugal. 1.00 voor Piet Swaghoven; 19.00 voor Leonardus van Hoof, Lei Heidens en Gerard Baken (buurt). Dinsdag: 8.00 voor Pastoor Geerits Tam. Th.); 19.00 Plechtige Requiem- dienst als jaargetijde voor Pastoor Gee- its (fam. T.) jaargetijde ook voor Piet Baeten. Woensdag: 8.00 voor Agnes van Ass; 19.00 voor Bernard Weijs voor de overl. gebr. Wijnands. Donderdag: 8.00 tot zekere intentie; '19.00 Jac. van de Vorle. Vrijdag: 8.00 voor fam. Lomme- Mommen; 19.00 Piet Swaghoven Arnold Schwachöfer (buurt), i Zaterdag: overl. fam. en weldoeners. Mededelingen: 1 Zaterdagavond wordt de muziek ver zorgd door een viertal jonge mannen die samen een hoornblazersensemble vormen. Zeer aanbevolen. 2 Dinsdag 5 juli is het precies een jaar geleden dat de bouwpastoor van onze kerk door de Heer tot zich werd ge roepen. De jaardienst t.z.i. zal om 19.00 worden gezongen door het Mannenkoor. 3 Predikant in het weekend: Pastoor Albers. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.30 G. Krijnen; 10.00 M. St. Fijneman; 11.30 S. Rongen, B. Trimbos; 18.30 T. Franken, B. van Weert. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 S. de Bruijn; 19.00 C. Hendriks. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 A. Hermans; 19.00 R. Broens, O. van Leeuwen. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP Zondag 3 juli a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert en om elf uur in de Hervormde Kerk te Blitters- wijck. Koliekten voor diakonie en kerk. In Venray kinderoppas. Predikant in beide diensten is Ds. J. Heine. Dinsdag 5 juli om half vier huwelijks inzegening in de aula van het bruidspaar Jacobs-de Klerk. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Martien van Arsen Albert Claessens jaardienst Piet Du- pont Jan Versleijen. Zondag: 8.30 Gertruda Janssen-Pee- ters; 10.00 Lambertus Rutten Jan Kessels (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 overl. familie Venne- kens-Verschuren. Dinsdag: 9.00 tot intentie van de fa milie T. Woensdag: 9.00 overl. familie Maes- sen-v. d. Voort. Donderdag: 9.00 geen intentie. Vrijdag: 9.00 geen intentie; 14.00 voor het bruidspaar Willems-Janssen. Zaterdag: 19.00 Jan en Jos Haegens, Aniie Haegens-van Bergen Albert Claessens Jan Kessels (v.w. de kaart club van Oostrum). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Clemens Weijs, Bram Linskens, Coen Litjens, Ron Ver sleijen. Zondag: 8.30 Geert Versteegen, Arno Janssen, Paul Bovendeerdt, Maarten Camps; 10.00 Sander Martens, Wilbert Kusters, Ronald Hoex, Willem Vollen- berg. Vrijdag (8 juli): Marcel Holtackers, Ronny Reijnders. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), Mathijs Drabbels (maandd,) Jozef Baten (jaard.) en Johanna Baten Allegonda Friesen-Custers (koll.) Herman Philipsen (maandd.). Zondag: 8.30 H. Mis st. Hendrina Litjens, Theodorus Janssen, Agnes Geurts, Maria Baten; 10.00 Hoogmis, Margaretha Camps-Ingenhau (mnd.)/ Fredericus Geven (namens buurt). Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de vrede. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de vruchten der aarde. Vrijddag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis, Frans Baten Martien Classens (namens familie Classens) Jan Peeters (mnd.) Karei Achten )jaard.). PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: Robert van Casteren en Xavier Weys; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos; René Linders en Pepijn Houwen. Zaterdag: 19.00 Gerrit van Meyel (van kollekte). Zondag: 8.00 Gerrit Rambags (koll.); 10.00 Jan Reynders. Dinsdag: 19.00 Martinus Friesen. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ver- hoeven-Houben. tevens intentie Offe raars. Donderdag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Vrijdag: 2.00 uit dankbaarheid b.g.v. het gouden Huwelijksfeest van de familie Duykers-Klaassen. PAROCHIE LEUNEN Veertiende zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, bijzon dere kollekte voor onze eigen kerk. Hersteld zijn pas de afvoerpijpen van het dak van de nieuwe kerk, voegwerk aan toren en oud priesterkoor, werk aan ramen van nieuwe kerk, 'n nieuwe deur aan de oude kerk. Al deze werkzaam heden waren nodig en zij vragen nog al wat geld. Het onderhoud is het behoud van onze kerk. Daarom graag uw steun!! Zaterdag: 19.00 lsm. v. Helm Claes sens en Nelly Claessens-Derikx Jan Tax Petronella Colberts. Zondag: 8.00 gest. jaard. v. Mathijs Litjens en echtg. lsm. v. Petronella Colberts; 10.00 hgm. gest. jrd. v. Gerard Thijssen maandd. v. Eduard en Stans Dietz Maria Loonen-Schef- fers; 11.15 maandd. v. Josef en Gerrit Claessens lsm. v. Gertruda v. Opbergen, overl. ouders en fam. Maandag: 7.30 (half acht) lsm. tot bijz. intentie Petronella Colberts. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Gertreuda van Jenniskens-Droesen gest. jrd. b. Frans Verkoeijen. Woensdag: 19.00 lsm. v. Frans v. Bavel en overl. fam. lsm. v. Petronella Colberts lsm. v. Maria Achten-van Dijck en overl. fam. Donderdag: 8.00 lsm. v. Gertruda van Opbergen, overl. ouders en fam. lsm. v. Petronella Colberts. Vrijdag: 19.00 lsm. v. Henri Direks Petronella Colberts. Zaterdag: 19.00 lsm. v. pastoor de Bot Antoon Voermans Petronella Colberts. Misdienaars: dinsdag 19.00 J. v. d. Aker en R. Camps; woensdag 19.00 M. J. Hermans; vrijdag: 19.00 M. Holtackers en P. Geurts. Akolieten: za 19.00 E. Holtackers en R. Kuenen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 R. v. d. Beele en E. Kanters en L. Peeters; 11.15 M. T. Heesen. Vraag en verzoek: Dezer dagen con stateerden wij dat er in de oude kerk 2 ramen kapot zijn. Waarschijnlijk is dit gebeurd bij het voetballen op 't plein en bij de kerk. Dit kost onnodig veel geld. Wij gunnen iedereen zijn ontspanning en spel. Wy vragen: voetbal niet bij de kerk; glas-in-lood-ramen zijn duur. Er is 'n trapveld voor deze sport, daar kan ongestoord gevoetbald worden etc. Bovendien zou 't niet meer dan billijk zijn dat ons bekend werd wie de raam (ramen) kapot trapte. Er zal heus geen opzet in het spel zijn en iedereen is daar praktisch voor verzekerd!!! Mogen wij rekenen op uw medewerking. Dank U. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. overl. ouders Horrevoets-Havermans; 2. H. Mis voor Jan Hendrix. Zondag: 8.30 H. Mis t.e.v. het H. Hart van Jesus; 10.00 gest. jgt. v. Henricus v. Lipzig, Catharina Geurts en Maria Wilmsen; 11.30 1. H. Mis voor Thei Claessens en Jeu van Ass nms. neven en nichten Claessens; 2. gest. jgt. v. Gerardus Wismans en Johanna Maria Wismans-van Vegchel; 3. H. Mis voor overl. fam. Peeters-Ewals. Maandag: 9.00 H. Mis voor bijz. intentie. Dinsdag: 8.00 H. Mis t.i.v. fam. Vollenberg. Woensdag: 1. H. Mis voor Toon Hendricks; 2. H. Mis voor Thei San ders. Donderdag: 8.,00 H. Mis voor Gerard en Willy Puts. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor overl. ouders Litjens-Fleurkens; 2. jgt. v. Harrie Jenniskens. Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. overl. ouders v. Asten-Jansen; 2. maandd. v. Theodora Verheijen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Joan Lutters en Bart Rongen. Zondag: 8.30 Bart Marcellis en Rob Janssen; 10.00 Patrick Marcellis en Rob Strijbos; 11.30 Peter Michels en Rob Reijnders. Weekdagen: Mare Sijbers en Tom Lemmens. Vrij: Patrick Vergeldt en Noël Mi chels. Mededeling: Maandag a.s. is er vanwege de kermis 's morgens om 9 uur een H. Mis en 's avonds is er dan géén mis. RECTORAAT HEIDE Veertiende zondag door het jaar. 3 juli 1983. Zondag: 8 uur H. Mis voor Johannes Mommen, Maria Seijlcens en Piet Lomme; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor Gerardus Wismans. Akolieten: Johnny van Kempen en Joop Drabbels. Misdienaars van de week: Wilbert Claessens en Johnny Willems. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en de overleden familieleden Derikx-Voesten. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Wilhel mus Voesten. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Huisman-Paulus en zoons. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Harrie Muijsers en Piet Spee. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Piet Spee. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Willems. RECTORAAT VEULEN Zondag 3 juli, 14e zondag door 't jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid voor fam. van Kempen. Zondag om 9.45 Hgm. zal. Martinus Aarts v.w. buurt; om 11.15 Hgm. uit dank ter ere van H. Gerardus. Maandag: 8 uur lsm. zal. Gertruda van Opbergen. Dinsdag: 8 uur lsm. voor zal. Marlie Weys. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. fam. Donderdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Josue Nabuurs en Servatius. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaarheid M.; om half 3 pl. hgm. bij gelegenheid huwelijk van Tiny Gilisen en Mariet Clephas. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Anne Vollenberg-van Rijswijck. Akolieten: H. en P. Timmermans, H. Cleven. Misdienaars: Backer, Tw. Reintjes. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 2 juli: Priesterzaterdag. Dit weekeinde speciale kollekte voor de kerk. 7 uur voor fam. Janssen. Zondag 3 juli: 14e zondag door het jaar, eerste zondag van de maand, speciale kollekte. 10.00 v. Petronella v. Rijswijck-v. Stiphout, Lambert Cleven en kleinzoon Anthony; 11.30 Christ Kessels. Maandag: H. Elisabeth van Portugal. 8.30 bijz. intentie (P). Dinsdag: H. Antonius Maria Zacca- ria. 8.30 Mathias Manders, Rosina Schanz en dochter. Woensdag: H. Maria Goretti. 8.30 Theodorus Hendriks en Wilhelmina Engelen. Donderdag: H. Maagd Maria, Zoete Moeder van Den Bosch. 8.30 uit dank baarheid (A). Vrijdag: H.H. Adolfina en Gezellin nen, martelaressen in China. 8.30 Johannes van Rijswijck-Klassen en kin deren. Zaterdag 9 juli: H.H.Martelaren van Gorcum. 7 uur Cornelis en Johannes Muysers. Misdienaars: zondag 3 juli 10.00 en zaterdagavond: Sandra v. d. Akker en Dorothee van Dijck; 11.30 Moniek Poels en Monique Janssen. Kollektanten: zaterdag 2 juli: F. Hen drix; zondag 3 juli: 10.00 G. Ewals; 11.30K. v. Vegchel. Misdienaar door de week 4 - 8 juli: Anja Versteegen. Kerk schoonmaken 7 juli: Mevr. Janssen-Berents, Dorperveld en Mevr. Janssen-Leijssen, Weth. Pubbenstraat. Er is nog altijd plaats in de kerk gedurende de wekelijkse H. Mis om 8.30 uurWie vindt de tijd???? RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 voor Piet Vogel- sangs. Zondag: 10.00 t.i.v. fam. Botden. Maandag: 19.15 voor overl. fam. Weerts-Nelissen. Dinsdag: 19.15 t.i.v. Hr. peters. Woensdag: 19.15 t.i.v. fam. Derikx. Donderdag: 19.15 t.i.v. M. Janssen. Vrijdag: 19.15 voor Tony Botden. Zaterdag: 19.00 t.i.v. fam. Comelis- sen. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 3 juli: 19.00 .Avondmis voor Maria Petronella Koenen-Derkx en voor fam. Thomssen. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor vader en moeder Bastiaans en Leo Kerkhofs; 10.00 Hoogmis voor moeder Kersten (namens de buurt), voor overl. fam. Verstegen en fam. van Kempen, voor moeder Kerstens uit Venray (namens de bejaarden). Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Rector Creemersen v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor al de intenties van pelgrims. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.z.i. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: Smeek de meester dat hij wer kers uitzendt", in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collec- VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo celebramos la fiesta de los Santos Apostoles Pedro y Pablo; aunque estaremos pocos estando muchos de vacaciones, continuaremos la Misa dominical en nuestra capilla, Overloonseweg 2, a las once y cuarto. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sèbado próximo, el dia 2 de julio, a las siete de la noche en el Centro: juegos para matrimonois o parejas; el domingo el dia 3 de julio a las cinco de la tarde en el Centro: charla informa- tiva. Felices vacaciones y hasta la vista! Ledenvergadering De ledenvergadering van a.s. zater dag 2 juli gaat helaas wegens ziekte van onze voorzitter NIET door. Bullshit voor een kleine operatie opgenomen worden en daardoor is het voor hem niet mogelijk de voorzittershamer te hanteren. Wij van het bestuur wensen hem veel beterschap en onze leden, naar wij aannemen, wensen hem ook van harte beterschap. Voor de eventuele ledenvergadering komt vanzelf de uitnodiging in de bus. Het klinkt misschien ongeloofwaardig, maar het zal toch echt gebeuren. Hiep - hoi - vakantie De vakantie is weer aangebroken. Wij hopen dat jullie allemaal goed weer hebben, dan hebben wij het ook. (Hopen wij). Als U op vakantie gaat denk aan ons plakboek van de vereniging. Als U thuis blijft hopen wij dat de kinderen het niet te bont maken; misschienb hebben wij ook nog wat in petto voor hen. Toi-toi-toi CAV 27MC hiep hoi. UITNODIGING! UITNODIGING! Het bestuur van de Surinaamse Vereniging Venray wil hierbij alle geïnteresseerden uit Venray e.o. uitno digen voor het bijwonen van de Sociaal- culturele aktiviteit „KETI - KOTTI". Dit betekent afschaffing van de slaver nij. Dit feest wordt gehouden op 1 juli 1983 in wijkcentrum „De Kiosk" Brukske te Venray. We beginnen ,s abvonds om 6 uur tot 9 uur met disco-reggae voor de jongeren. Daarna in aansluiting dansen met een zeer populaire band voor volwasse nen tot 2 uur 's nachts. Ook zijn er weer diverse warme scho tels en koele drankjes te verkrijgen. Tevens wil het bestuur de jongeren die afgelopen zondag aan het voetbal toernooi in Deurne deelgenomen heb ben voor de Surinaamse Vereniging Venray en op de 4e plaats geëindigd zijn, bedanken voor hun goede presta tie. Proficiat! Tot ziens op 1 juli in wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray. Het bestuur hoopt dat U met ons een gezellige avond zult doorbrengen!!! Chaclacayo Lima, 15-6-'83. Na een verblijf van bijna 4 jaar hier in Peru, kan ik me nu ongeveer 'n beeld vormen van de werkelijkheid in dit derde wereldland. De situatie is hier slecht; de middenstand heeft het zeer moeilijk en de armen zijn werkelijk arm, dat wil zeggen dat in vele duizenden gezinnen het meest essenciële ontbreekt, een beeld dat je hier blijft achtervolgen op straat en om je heen in je naaste omgeving. Ook rijkdom bestaat, zoals over vrijwel het hele kontinent in schrille te genstelling en vaak ten koste van de werkelijkheid van miljoenen anderen. We willen hier wat doen, maar de moeilijke vraag blijft altijd: wat heeft zin? En de realiteit zal altijd zijn: het is slechts een druppel.... De werkelijkheid hier voor velen is honger, ziekte en dood, vaak een verlossing. Tuberculose viert hoogtij onder alle leeftijdsgroepen, door gebrek aan vol waardige voeding en hygiëne. Veel zui gelingen worden „groot" gebracht met thee. Wat voor generatie gaan we zo tege moet? Ik geloof dat we hier weer aan de basis moeten werken. Dat zou kunnen bijvoorbeeld door een volwaardige voe ding te verschaffen, daar waar deze het meest ontbreekt, te beginnen bij vrou wen en kinderen, die hier het meest lij den. Dit plan eist geen kostbare opzet. Volstaan kan worden met een eenvou dige keukenuitzet, een geschikte ruimte en enig keukenpersoneel. Misschien op de lange duur geen oplossing voor de problematiek.... Maar toch, is volwaardige voeding geen garantie min of meer tot een vol waardige nieuwe generatie, waarvan de basis gelegd wordt in de eerste belang rijke levensjaren? En ook, de ondervoede mens is zonder uitzicht, zonder energie en apa- tisch. Diezelfde mens kan weer tot in zicht komen hoe in de toekomst zijn verantwoordelijkheden te hervatten; misschien een iUusie? Hoe het ook zij: minstens zal onze eetzaal een direkte vorm van hulpver lening kunnen betekenen. We kunnen zelfs in de toekomst hier aan nog een stukje sociaal en educatief werk koppelen, ik denk hierbij aan een moestuin bijvoorbeeld. Maar om simpel te beginnen, gaan we voorlopig alleen uit van een eetzaal voor een nog onbe kend aantal personen, in het dorp Morón, niet ver van Lima. Daar is al vele jaren werkzaam de Spaanse pater Enrique Hernandez. Hij is erg gelukkig met dit idee en met het vooruitzicht dat dit binnen niet al te lange tijd gerealiseerd kan worden, dat wil zeggen: als U ons hierbij helpt. De parochiezaal van zijn kerkje is een geschikte ruimte, die hij van harte voor dit doel beschikbaar stelt. De „CARITAS" kan ons helpen met de basisprodukten, zoals olie, meel, havermout, trigol etc. Wat rest zijn de kosten van dagelijkse aanschaf van verse groenten, fruit, kip of vis en enige andere uitgaven zoals salarissen van keukenpersoneel enz. Ik denk voor onze kosten aan één dollar per dag, per persoon; een dertig dollar per maand, misschien ook zelfs minder. Het moet te doen zijn! Eventuele stortingen kunt U doen via Rabobank nummer 15.39.312.232 ten name van J. H. Naus. Vanuit Peru: onze dank. We houden Uop de hoogte! Met vriendelijke groeten, Hanneke Naus. VERNIELINGEN Een in de Chopinstraat geparkeer de personenauto, van een inwoner van Venray, werd beschadigd aangetroffen. Met een scherp voorwerp waren krassen op die auto aangebracht AUTOBRAND I Vrijdagavond geraakte een VW busje van de fa. H. uit Gennep op de Albion- straat vermoedelijk door kortsluiting in brand. Het achterste gedeelte waar zich de motor bevond brandde geheel uit. De brandweer wist uitbreiding van de brand te voorkomen. De schade be draagt enkele duizenden guldens. AUTODIEFSTALLEN Ten nadele van de Venrayse gara gehouder v. H. werd een personenauto ontvreemd lerwaarde van 12.000,—. Enkele uren later bleek die auto in Eind hoven reeds te zijn ingeruild. Het onderzoek in deze diefstal wordt nog voortgezet. De 20-jarige K. uit Venray deed aangifte van diefstal van zijn Pcugeot- personenauto, welke auto hij in de Barbarastraat geparkeerd had staan. De auto was voor de cross bestemd en had een waarde van enkele honderden gul dens. DIEFSTALLEN UIT AUTO'S v. d. P. uit Belfeld deed alhier aan gifte van inbraak in zijn auto welke hij in Oostrum geparkeerd had staan. Ont vreemd werd een autoradio ter waarde van 2500 gulden. F. afkomstig uit Hagen deed alhier aangifte van diefstal van een autoradio uit zijn aan de Hcnscniusstraat gepar keerde auto. De radio had een waarde van 550 gulden. MISSELIJKE MELDING Een familie uit Venray, waarvan de vader in het ziekenhuis ligt en die het redelijk goed maakt, werd gebeld door iemand met een Limburgs accent. De toestand van de man zou kritiek zijn; de kinderen werden in het ziekenhuis ver wacht. Op het einde van het gesprek werd reeds gezegd dat de man overleden was. Het bericht werd aangenomen door een 70-jarige schoonmoeder. Men kan zich de konsternatie voorstellen welke op dit telefoongesprek volgde. Aldra bleek dat hier sprake was van een misselijke streek, die wel eens meer wordt uitgehaald. Men kan er slechts zijn verontwaardiging over uitspreken. Het is te hopen dat de politie deze tele fonist in de kraag kan grijpen. NL'II 3 detectives voor Boekhandel van den Munckhof Grotestraat 68 Venray TEL. 04780-82727 „De puzzelaktie beloofde een eerste prijs, een gratis reis naar Parijs; maar eerst alle „ellen" tellen! 267 waren het er volgens mij, maar misschien moet er eentje af of bij...." Deze poëtische ontboezeming was een der vele laatste inzendingen voor de Puzzelaktie ten bate van het Gemeen schapshuis te Oirlo. Twintig weken lang hebben er in onze kranten kruiswoord puzzels gestaan om daarmee de pot van hel Oirlose gemeenschapshuis te spek ken. Dank ook zij de medewerkers die week in week uit deze aktie steunden mag men van een alleszins geslaagde stunt spreken. Maar de inzender die bovenstaande ontboezeming als oplossing instuurde zat er toch wel enkele „ellen" naast. Precies geteld waren het er 271. Notaris Lunter maakte dat maandagavond in het Oirlose gemeenschapshuis bekend. Een van de dames van het dameskoor van Oirlo mocht onder zijn toeziend oog de gelukkige winnaar trekken uit de 48 goede inzendingen. En die gelukkige winnaar van een reisje Parijs was A. Ewals, Past. Gerardsstraat 11 te Oirlo. Het toeval wilde dat die familie juist op vakantie was naar Italië Van tevoren had de trekking plaats gehad van de 20e en laatste puzzelaktie. De oplossing daarvan was: Eind Goed AL Goed. De prijswinnaars waren ditmaal: 1P. Vermeulen, Polkastr. 6 Venray 2. F. Strolenberg, Hoge Beek 55 Venray 3. J. Versleijen, Rochusstraat 2 Venray 4. G. Houwen, Dionisiusstr. 7 Oirlo 5. T. Hendrix, Kerstr. 31 Blitterswijck. VERNIELINGEN Er werden vernielingen ontdekt aan de stuw, in de waterlossing van de oostrumse beek, gelegen tussen Jaegers hofweg. eikenhofweg en Steegsc Peel- weg. Het slot van dc machinekist. de deursluiting, een tandwiel en draai-as bleken vernield te zijn. De schadepost voor het Waterschap Noord-Limburg bedraagt zeker 1000 gulden. Het dak van een Citroën perso nenauto. geparkeerd staande nabij Hubenhof. was met een mes stuk gesneden. Voor de eigenaresse een behoorlijke schadepost. GEWONDEN BIJ BOTSINGEN Op dc kruising Noordsingel- Nicuweind verleende een 14 jarig meisje met haar fiets geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door de 26 jarige K. uit Vierlingsbcck. Het meisje liep bij de botsing dusdanige verwon dingen op dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Op de kruising Heidseweg-Lem- menweg te Heide ontstond door het niet verlenen van voorrang een botsing tussen twee personenauto's, bestuurd door dc 20 jarige v.d. M. uit Leunen en de 23 jarige G. uit Venray. Een inzittende van de Venrayse auto moest met lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd, maar kon na behandeld te zijn naar huis worden overgebracht. Op de kruising Zuidsingel-Bruk- ske vond een aanrijding plaats tussen een fietser en bromfietser. De 57 jarige mevr. D reed met haar fiets over het rijwielpad en dc 17 jarige bromfietser uit Horst bemerkte te laat dat de fietser rechtsaf wilde gaan. Gevolg, botsing, beiden kwamen ten val en de dame werd met lichte verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht maar kon na behandeling naar huis gebracht worden. Verder bleef het bij materiële schade. ETALAGEKRAKEN In dc nacht van woensdag op donder dag te omstreeks 3 uur werd er op het Henseniusplein glasgerinkel gehoord. De politie werd gewaarschuwd. Bij een ingesteld onderzoek bleek bij Foto Hocdcmaekers een etalageruit vernield te zijn en camera's ontvreemd. Een aantal camera's lag nog op straat. Kort daarna kwam een melding binnen dat dc etalage bij fotozaak Rinie van de Leur in de Poststraat werd inge slagen. Ook daar waren camera's ont vreemd. Hoewel dc politie in recordtijd ter plaatse was, bleken de daders verdwe nen te zijn. Wel kreeg zij een signale ment van de auto: een geelkleurige Datsun. De waarde van het gestolene en ver nielde bedroeg meer dan 5.000 gulden. In dezelfde nacht werd ingebroken in een sportzaak aan de Grotestraat-Pas- sagc. Kennelijk zijn de inbrekers hier gestoord en verdwenen ze zonder noemenswaardige buit. Een aantal gereed staande windbuksen hebben ze bij hun vlucht achtergelaten. Enkele uren later werden bij een eta- lagebraak te Erp twee inbrekers op heterdaad betrapt en aangehouden door dc rijkspolitie. De in Venray ontvreem de goederen bleken ze bij zich te hebben. Het tweetal, afkomstig uit Uden en 25 en 28 jaar oud, is ingeslo ten. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. BUIT MF.T KRUIWAGEN VERPLAATST In de nacht van donderdag op vrijdag werden middels inbraak in een schuur in de Straat te Merselo diverse machine rieën ontvreemd, zoals boormachines, vlakschuurmachine, haaksslijpmachi- ne, decoupeerzaag, electrisch lasappa raat, handcircelzaag, 2 honden-trim- scheermachines, electrisch soldeerpis- tool, dopsleutcls, etc. De waarde van het gestolene bedraagt 4.000,—. De gestolen goederen zijn over een afstand van 250 meter met een kruiwagen ver voerd en van daaruit vermoedelijk met een auto verder getransporteerd. DIEFSTALLEN - INBRAKEN De 62-jarige B. uit Merselo deed aangifte van diefstal van een tuinmeu belset (4 stoelen en 1 tafel). De tuinmeu belen stonden aan de zijkant van zijn woning. Tijdens afwezigheid van de bewoners werd ingebroken in een woning aan de Helfrichstraat. Via het dak van de berging vond inklimming plaats. Sieraden en een geldbedrag van 300 gulden bleken verdwenen te zijn. Bij het Chinees restaurant op het Brukske bleef het bij een poging tot in braak. Een ruit was reeds vernield maar kennelijk zijn de daders in hun werk ge stoord. Uit een weiland tussen de Dcurnescweg en Weverslo werden 6 sproeiers, 2 standaards en 45 meter slang van een watersproci-installatie ontvreemd. In Landweert werd uit een bouwkeet van de fa. J. een koelkast ontvreemd. De inhoud van de koelkast was eerst verwijderd. Het was de daders kennelijk alleen te doen om de koelkast. Toegang was verkregen middels een valse sleutel.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7