s VERENIGINCSNIEUWS WAB **¥f EFTERPEN1EUWS O.J.C. DE BARAK SPRINGPLANK m m 1ES1 IV cor Ven rays Mannenkoor St. Pe\^S Werkgroep Ex KYNOLOGENCLUB St. Theobaldusgilde Overloon ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting miERnniionM VADERDAG VELTUMDAG Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- bar lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A..s. donderdag 30 juni om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor in Vlakwater. Donderdag 7 juli om 19.30 uur repe titie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na de repetitie kwartaal toepen met leuke prijzen! Hierna volgt de vakantie, en gaan we weer starten op donderdag 4 augustus. Tot 7 juli is er nog gelegenheid zich aan te melden als aspirant lid van Ven- ray's Mannenkoor. A.s. donderdag is er ballotage van 3 nieuwe zangers. Donderdag 21 juli 't traditionele fietstochtje naar Fons in Geijsteren. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. De winnende lotnummers van Gerits- korenavond t.b.v. Polen zijn: 1933 - 2479 - 3281 - 2545 - 3399 - 3300 2463 - 1950 - 0759 - 3232 - 2751 - 3615 2496 - 1286 - 0838 - 0827 - 1921 - 2919 3622 - 2359 - 2960 - 2377 - 2534 - 0437 0922- 1216-0089. HARMONIE Donderdag 30 juni. 19.00 uur groepsrepetitie hoorns en 2e baritons en om 19.30 uur gehele orkest. Vanaf 21.00 uur barbeque-avond, waarvoor tevens uitgenodigd echtgeno tes, verloofden etc., ter afsluiting repeti tieseizoen. Gedurende de maand juli vakantie. Eerstvolgende repetitie na de vakantie op donderdag 4 augustus. AGENDA Donderdag 30 juni. 21.00 Uur barbeque avond (na rep.) Dinsdag 12 juli. Serenade gouden bruiloft. Zondag 4 september Ochtendconcert te Tegelen, 12.00 uur. Zondag 11 september. Concert te Horst, 20.00 uur. Zondag 18 september. Gemeentelijk muziektournooi Oirlo. Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours te Ker- krade in de Rodahal. Zondag 27 november. Zondagochtendconcert met Ars Musi- LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 30 juni. 17.30 Uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. HOFKAPEL Vrijdag 1 juli. Vincentius om 19.30 uur. DRUMBAND Donderdag 30 juni. barbeque-avond, zie harmonie-orkest. Zondag 11 september. Optreden in Leunen. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Afgelopen weekend heeft het korps tweemaal een optreden verzorgd en met groot succes. Zondagmiddag in Meerlo bij gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Drumband van de Fanfare en zondag avond werd medewerking verleend aan de Taptoe Beuningen, waar het korps bijzonder veel bijval oogstte. Donderdag 30 juni wordt een optre den verzorgd op St. Vincentius en wel van 19.30 - 21.00 uur. Verzamelen om 18.45 bij St. Vincentius. Voor zondag a.s. staat een optreden op het programma in Oirlo in het kader van de Muziekfeesten aldaar, het 75- jarig bestaan van fanfare „Ons Genoe gen". Vertrek om 14.45 uur vanaf de LTS. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend DAMESKOOR Donderdag 30 jini om 20.00 uur con cert in het Ziekenhuis. Weest U s.v.p. om 19.30 uur aanwezig om program ma's naar de zieken te brengen; in officiële kleding. Woensdag 6 juli: om 20.00 uur onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. Zondag 3 juli: zijn wij vrij. Woensdag 6 juli: van 18.30 - 19.30 uur repetitie in de Henseniusschool. Woensdag 27 juli: is het de laatste repetitie de 3 weken vakantie van ons koor. Gaarne trouwe opkomst dan nog in de gezongen H. Missen, wie dat kan. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. vrouwen kaf ee Op maandag 4 juli a.s. draaien we in het VROUWENKAFEE een mooie speelfilm. We beginnen om half negen en de entree is gratis. „Weggehen urn anzu- kommen" is een film die een lesbische relatie tot thema heeft, en de persoon lijke problematiek daarvan centraal stelt, zonder deze ondergeschikt te maken aan de vraag van de sociale acceptatie van lesbische relaties. Het is dan ook niet toevallig dat deze film alleen gemaakt kon worden dank zij de grote steun, in de vorm van vele giften, die lesbische vrouwen in West- Duitsland bijeenbrachten na een oproep van de filmmaakster Alexandra von Grote, haar financieel te ondersteunen bij dit ptoject. Deze film vindt haar belang vooral in het feit, dat zij een eerste aanzet geeft tot visualisering van lesbische relatie- problematiek aan de ene kant en een aanzet biedt tot het maken van volgende speelfilmprodukties aan de andere kant. Alle vrouwen zijn welkom om half negen in het VROUWENKAFEE VEN RAY, Hoenderstraat 10, Venray. Iedere dinsdagavond inloopavond van Werkgroep Ex van 19.30 tot 22.30 uur in de Hoenderstraat 33. Hier iets over de band van a.s. donderdag 30 juni: „Die Null-Nulls" of gewoon „deOO's" uit Duitsland. De muziek wordt sterk geleid door 'n saxofonist die net als bijvoorbeeld de „UB-40" 'n behoorlijke plaats in de swing brengt. Aanvang 22.00 uur. Venray en omgeving Op 3 juli a.s. organiseert K.C. Venray e.o. voor haar leden een behen digheidswedstrijd die wordt gehouden op het terrein in Oirlo. Om 13.30 uur beginnen wij met een demonstratie door dhr. v. d. Linden. Na deze demonstratie kunnen onze leden aan deze behendigheidswedstrijd deelnemen. Op 8 juli a.s. vindt in restaurant Vlakwater te Venray de diplomauitrei king plaats van de cursus puppy, aspi rant, eg en gg. Op deze avond worden er een paar prijzen verloot. Voor meer informatie kunt U zich wenden tot de secretaris Dhr. Smetsers, tel. 04780-81257. WIJKVERENIG1NG VELTUM Zondagochtend 3 juli organiseert de wijkvereniging een kaartconcours, in het wijkcentrum 't Schöpke, voor klaverjassen (Rotterdams) en rikken. Voor de goede sfeer als wel kinder hoekje wordt gezorgd, dus u bent met uw hele gezin van harte welkom. Enkele bijzonderheden: Aanvang 11.00 uur; inschrijfgeld 2,— (bij in schrijving te voldoen). Inschrijven bij: A. Huizer, Adelberthof 2, tel. 84269 L. Arts, Veltumse Kleffen 37, tel. 80539 L. Conjaerts, Eligiusweg 5, tel. 85519 't Schöpke, Velt. Kleffen 63B, tel. 10298. Reglement is in 't Schöpke verkrijg baar. Tot ziens, de Wijkvereniging. Werkgroep Aktiviteiten Brukske RUILBEURS Komende zondag, 3 juli, wordt in het wijkcentrum „De Kiosk" in het Bruks ke weer een ruilbeurs gehouden. Deze duurt van 10 tot 1 uur. Er kan geruild worden in alle ruilma terialen zoals postzegels, munten, siga renbandjes, stickers etc. Tegen alle eventuele misverstand nog even een opmerking: Er vinden geen ruilbeurzen meer plaats in hotel De Burggraaf. DISCO CALYPSO Beste jongens en meisjes Disco Calypso is zaterdag 2 juli van 19.30 tot 22.00 uur en zondag 3 juli van 14.00 tot 17.00 uur weer in het wijkcentrum „de Kiosk" in het Brukske. De entree is 1,-. De platenbon is 19 juni gevallen op nr. 708 en kan 2 of 3 juli nog afgehaald worden. Dus tot ziens in het wijkcen trum „de Kiosk". PEUTERSPEELZAAL LANDWEERT In Landweert zijn een aantal mensen bezig met de oprichting van een peuterspeelzaal. De ruimte hiervoor is reeds aanwezig. Wij zijn nu bezig met de inrichting hiervan en binnenkort beginnen we kaartjes naar de peuters te sturen, met de vraag of ze zich op willen geven voor deze peuterspeelzaal. Te merken aan de vragen die ons hierover gesteld werden is er voldoende belangstelling van de kant van de peuters en hun ouders. De peuterspeelzaal zal dit najaar van start gaan. De preciese datum is nog niet bekend. Op dit moment zoeken wij hiervoor Vrijwilligers/sters voor 2 ochtenden of 2 middagen per week. Mensen die hier voor belangstelling hebben en zich voor honderd procent willen inzetten voor onze peuters kunnen inlichtingen vra gen bij Margo van Tongeren, Bingel kruid 4, tel. 86533. Ook als u nog goed peuterspeelgoed thuis hebt liggen wat niet meer gebruikt wordt, kunt u bovenstaand nummer bellen. Wij houden ons hiervoor van harte aanbevolen. Werkgroep peuterspeelzaal Landweert Lourdescomité Afgelopen week stond in het teken van onze jaarlijkse huis-aan-huis kol- lekte. Een mooi zomers zonnetje bege leidde onze vrijwilligers(sters) op hun wegen. Dit had wel tot gevolg dat veel mensen er op uit trokken om te genieten van het mooie weer en men op diverse plaatsen aan de gesloten deur kwam. Ondanks dat, kunnen we toch spreken van een geslaagde koliek te week en danken het gemeentebestuur dat ons hiervoor de gelegenheid bood. Het is mogelijk, dat in de loop van deze week nog een avond gekollekteerd wordt op enkele plaatsen die nog niet bezocht konden worden. Bij het ter perse gaan van dit blad waren onder handelingen hieromtrent gaande met de gemeente. Maar mocht men de kollektebus gemist hebben, en draagt men het Lourdes Liefdewerk toch een warm hart toe, dan kan men nog altijd een bijdrage storten bij de Rabobank Venray onder nr. 15.39.06.958 t.n.v. Lourdescomité afd. Venray. Hartelijk dank aan al onze medewer- kers(sters) die weer een geweldig stuk werk afgeleverd hebben. Ook bijzonder dank aan al diegenen, die een bijdrage gaven. Door uw steun kunnen er in oktober a.s. weer een tiental kinderen naar Lourdes en is de eerste aanzet er voor de 100e Limburgse Bedevaart naar Lour des in het voorjaar van 1984. Hieraan willen wij gaarne een feestelijk tintje geven door zoveel mogelijk zieken een Lourdes-reis aan te kunnen bieden. Wij houden U op de hoogte. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Zondag 19 juni j.l. hebben we het verenigingsschieten gehad. Het was prachtig weer en er hadden zich ver schillende verenigingen aangemeld, waaronder ook schietvereniging „De Roos" uit Venray, die vorig jaar beslag legde op de Jac. Mols Wisseltrofee. Ze kregen hiervoor een herdenkingsschild je aangeboden. Hierna begon de strijd tussen de vele verenigingen. Na enkele uren schieten plaatste de Spaarkasvereniging Halfweg en de personeelsvereniging van Verhoe ven zich voor de finale ofwel in schut- terstaal de kavelrondes. Na de eerste kavelronde kwam Verhoeven met de volle winst uit de strijd, de andere ver eniging miste. Hierdoor werd de perso neelsvereniging van Verhoeven winnaar van de Jac Mols Wisseltrofee 1983. En zo kwam er een einde aan een mooie schietmiddag. Afgelopen zondag 26 juni waren we uitgenodigd om deel te nemen aan de St. Jan-processie in Laren. We waren om 8 uur vertrokken en om 10.00 uur arriveerden we in Laren. Om elf uur precies vertrok de mooie processie, waaraan ruim 5.000 mensen deelnamen en waar honderdduizend toeschouwers aanwezig waren. Werkelijk prachtig om dit eens mee te mogen maken. Als ver eniging. Na de H. Mis op de rustplaats, ging de tocht weer verder, die in totaal 7 km lang was. Na de processie maakten we een tocht door Laren. Maar nu wel met de wagens, de plaatselijke pers had hier veel publiciteit aan gegeven, dat een Limburgse schutterij deelnam aan de grootste St. Jan-processie van Neder land, maar op verzoek van het organi satiecomité mochten we geen wapens meevoeren in de processie. Daarom mochten we later een prachtige show opvoeren in de straten van Laren met de geweren. Er waren tienduizenden toe schouwers die ons gadesloegen en waar we veel applaus van mochten ontvan gen. Na deze show kregen we een koffie tafel aangeboden, waarbij de voorzitter van het St. Jan-comité, de heer van de Bergh, ons bedankte voor de mooie deelname aan de St. Jan-processie en voor de prachtige show daarna. Hij hoopte op een spoedig weerzien. En zo- kwam een einde aan deze prachtige dag. Beste schuttersvrienden, A.s. zondag 3 juli is het O.L.S. in Eis-Wittem, waar we zijn uitgenodigd om ook aan de vlaggenparade deel te nemen. We gaan met de bus; vertrek om 9 uur vanaf café „De Klomp". Komt allen op tijd!!! Willen de leden ervoor zorgen dat het uniform, na de stof van Laren, er zondag weer netjes uitziet. En denk vooral aan zwarte schoenen en zwarte kousen. Veel succes schutters op het O.L.S. Het bestuur. De zondag j.l. geschoten Peelhaas- trofee werd gewonnen door Harrie Rongen. De uitslag van de extra-ronde is als volgt: leAntoonv.d. Broek 17 p. 2e Jan Willems 17 p. 3e Koos v. Kilsdonk 16 p. 4e Harrie Rongen 16 p. 5e Piel Volleberg 14 p. 6e Frans Bogers 14 p. Dinsdag 5 juli is er om 20.00 uur in het gildehuis de maandelijkse ledenver gadering. Verenigingsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Vrijwilligers - centrale Gevraagd: Vrijwilligers voor de vol gende werkzaamheden: (Meer info bij de vrijwilligerscentrale, tel. 04780 - 86222). Leidsters voor scoutinggroep. Het aanleren van de eerste beginse len van het gitaarspelen (T.b.v. een groep jongeren). Het aanleren van de eerste beginse len van het toneelspelen. (T.b.v. een groep jongeren). Bij een werkgroep: Iemand die beel den kan maken aan de hand van een foto; het onderhouden van hout-, metsel- en stucadoorwerk. KONINGSCHIETEN Het St. Theobaldusgilde viert op za terdag 2 juli en zondag 3 juli het feest van haar patroonheilige, die ook patroonheilige van de parochie over loon is. Op zaterdag 2 juli zal er gestreden worden om de koningstitel, 's Morgens om 6 uur zal er op enkele plaatsen in het dorp reveille worden geblazen. In de middag en wel om half 3, zal men naar de Bossenhoek trekken voor het Ko- ningschieten, dat een van de hoogte punten is van dit feest. Het Gilde verwacht weer veel belang stelling van de inwoners om dit eeuwen oude gebeuren weer mee te maken in de prachtige bossen van Overloon. Ook dit jaar zal het weer een span nende belevenis zijn, omdat J. Jacobs, thans de huidige koning, zijn titel dit jaar weer wil prolongeren, en er ook weer verschillende leden de fel begeerde koningstitel willen veroveren. Ook de leden van de drumfanfare en de dames van de Gildebroeders zullen op een voor hun geplaatste vogel schieten. Na het bekend zijn van de koning zullen in de Lindeboom enkele losse flodders worden afgeschoten, ten teken dat het Gilde weer een nieuwe koning heeft. Vanaf het Gildehuis zal men in gezel schap van de nieuwe koning de koningin gaan afhalen. Hierna gaat men weer terug naar het Gildehuis waar de traditionele ceremoniën zullen plaats vinden, zoals het aanbieden van de ere- wijn en het overvendelen. Ook Burgemeester van de Moosdijk, beschermheer van het Gilde, en Zeer- eerwaarde Heer Pastoor der Kinderen zal hierbij ook aanwezig zijn. Ook zal als vanouds de Overloonse schooljeugd getrakteerd worden door het nieuwe koningspaar. Zij die de lagere school nog niet hebben verlaten worden dan ook verzocht om naar het Gildehuis te komen. Hierna wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om het nieuwe koningspaar te feliciteren. Zondag 3 juli zal er een H. Mis worden opgedragen voor de levende en overleden Gilde broeders en Gildezus- ters. Deze H. Mis zal uiteraard worden verzorgd met Gilde-eer. Het Gilde hoopt dat het weer mee werkt, zodat men weer een paar mooie dagen in Overloon tegemoet kan zien. VAKANTIE VAN DE DRUMFANFARE VAN HET ST. THEOBALDUSGILDE Vanaf donderdag 7 juli zal de drum fanfare met vakantie gaan. Er zullen dan geen repetities meer plaats vinden. Op zondag 31 juli a.s. begint men weer met de gezamenlijke repetitie. In september begint dan ook weer de opleiding van de rumfanfare aan de muziekschool die in Overloon gegeven zal worden. Hiervoor kunt U zich nog opgeven tot 1 augustus a.s. Zie de eerder verspreide huis aan huis circu laire. Ook zal er bij voldoende deelname worden gestart met een jeugdvendel- groep. Het bestuur wenst iedereen een fijne vakantie toe. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.15 tot 11.15 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatenpro- gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Dinsdag: Eerste dinsdag van de maand, van 14.00 tot 15.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: vanaf 10.00 uur het pro gramma „nieuws en informaties", waarna het programma „Van maand tot maand" en tenslotte „Zomaar mu ziek". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej Instelling Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr Woonplaats A.s. donderdagavond dub van 8.15 tot 19.45 voor jongelui van 6-8 jaar. Het programma wordt verzorgd door Trudy, Jolanda, Monique. Angelique en Truus. Wij wensen allen die dit weckend naar Overloon toe gaan een heel fijn kampweekend. A.s. vrijdagavond club voor zowel de vrijdag als de zaterdaggroep. We hebben disco voor jullie m.m.v. disco theek Calypso. Van 19.00 tot 21.00 uur voor de vrijdagavondgroep. Deze jon gelui gaan dus gewoon om 21.00 uur naar huis. Voor de zaterdagavondgrocp draait de disco door tot 22.00 uur. Zaterdagavond geen club. Dit was de laatste clubavond van het seizoen. We wensen iedereen een fijne vakantie en een heel prettig kamp. Tot eind augustus. Groetjes leiding Een van de aktiviteiten van de Am- nesty-groep-Venray is het z.g. adoptie- werk. Adoptiewerk houdt in: werken voor de vrijlating van een bepaalde gevan gene die op grond van zijn politieke of godsdienstige overtuiging gevangen zit en geen geweld heeft gebruikt. Daar naast wordt gepleit voor menswaardige behandeling (geen martelingen en goede medische verzorging) en tracht men doodstraffen tegen te gaan. Dit gebeurt door het schrijven van brieven naar autoriteiten in bepaalde landen. De gegevens worden door het Internationaal Secretariaat van Amnes ty in Londen verstrekt. Sinds november 1982 werkt de sub groep-adoptie voor gevangenen in Tur kije. Vandaag willen wij u hierover gaarne informeren. Na de staatsgreep van sept. 1980, waarbij de regering-Ecevit werd omver geworpen en een facistisch regime aan het bewind kwam, is de situatie in Tur kije ernstig verslechterd. Ongeveer 30.000 mensen zijn om politieke redenen opgepakt en een aantal proces sen lopen nog. Martelingen vinden plaats op grote schaal en worden systematisch toege past. Zij worden door de Turkse rege ring niet aangepakt. Arrestanten wor den 45 dagen van de buitenwereld afge sloten. Sinds 1980 zijn er ongeveer 110 poli tieke doodvonnissen geweest, tot dec. 1981 31 executies, tot mei 1983 45 exe cuties. Op 20 juni is de Amnesty-groep bij elkaar geweest om speciaal te werken voor de Koerdische gevangene Fikri Isik. Deze man zit in de gevangenis wegens geweldloze politieke aktivitei ten. Hij wordt naar alle waarschijnlijk heid slecht behandeld. Deze gevangen schap is in strijd met het recht op vrij heid van meningsuiting, zoals die is vastgelegd in de Conventie van de Rech ten van de Mens die door Turkije mede is ondertekend. Dit argument wordt geregeld in onze brieven gebruikt. Brieven zijn gestuurd naar de Presi dent en Minister van Justitie van Tur kije, afschriften naar Turkse kranten, de Bond van Turkse advocaten en de Turkse ambassadrice in Den Haag. Het doel van ons werk is om Fikri Isik en ook andere gevangenen vrij te krijgen of op zijn minst, dat zij een betere behandeling ontvangen. De Amnesty-groep-Venray zal U gaarne op de hoogte houden van haar verdere aktiviteiten met betrekking tot het adoptiewerk. Han van Weers en Jankarei Zuur, leden van de Amnesty-groep. Onder dit motto werden er op 19 juni j.l. in Veltum vele aktiviteiten voor jong en oud in de wijk georganiseerd. Onder een stralend zonnetje begon nen 's morgens om 10.30 uur de Vel tumse kinderen vol enthousiasme aan een straattekenwedstrijd in de Hoeden makerstraat. Tegelijkertijd werden de eerste de kens uitgespreid op het middenterrein van de Pettenmakerstraat, waar de eerste jeugdige handelslieden hun koop waren uitstalden voor de kindermarkt. Vorige weck woensdag hebben we voorlopig onze laatste flessenaktie gehouden. Helaas een minder groot succes. De opbrengst schatten we op maximaal 200,—. De flessenaktie op zichzelf is wel een groot succes geworden. In totaal hebben we zo'n 2.000,— opgehaald. Alle gulle gevers bedankt. We hebben het al vaker aangegeven met het opgehaalde geld via de flessenaktie en de subsidies van ge meente en Jantje Beton komen we er niet. Daarom deden wc een beroep op het Venrayse bedrijfsleven. Echter zonder al te veel succes. Maar we houden de moed erin. We zijn begonnen met het uitzoeken van gekregen speelgoed en zonodig repare ren. Ook gaan we in de zomermaanden ons catalogussysteem uitwerken en de wijze van ledenadministratie. Over de exacte wijze van inrichting van het lokaal in de Pcuterzaal 't Centrum zal een groep van ons zich buigen. En tenslotte zal een groep de opening van de Speel-o-theek gaan voorbereiden. U ziet de speel-o-theek begint echt vaste vorm te krijgen. Hebt U interesse om ook mee te werken als vrijwilliger in dc speel-o-theek werkgroep, bel dan met Irma Goldenbeld. Mambostraat 88, 5802 LE Venray. tel. 87329. De publicatie van ons in Peel en Maas zullen dc komende weken minder veel vuldig zijn. Maar daarvoor is het dan ook vakantietijd. meesterschiders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Al ras ontspon zich een levendige han del. Speelgoed, kinderboeken, spelletjes etc. werden gekocht, verkocht of ge ruild. Dit alles, terwijl de vaders en moeders achter een glas pils of fris vanaf het geïmproviseerde terrasje toekeken. Om 12.00 uur werd het startsein gegeven voor de zeskamp. Maar liefst tien ploegen hadden zich opgegeven voor dit spektakel, waaronder ook de in Veltum bekende en gevreesde ploeg uit Merselo, die vorig jaar met de hoogste eer ging strijken. Al spoedig ontwikkelde zich een span nend gevecht tussen de deelnemende teams, die elkaar in behendigheid, snelheid en uithoudingsvermogen geen duimbreed toegaven. Ook dc traditionele waterbakrace zorgde weer voor de nodige natte kle ding, overigens tot groot genoegen van de toeschouwers (en ook voor de deel nemers). Intussen werd ook hard gewerkt aan de inwendige verzorging van bezoekers en deelnemers. In kraampjes werd koffie en frisdrank geschonken, er was een tapkast ingericht, en de hongerigen konden zich tegoed doen aan diverse versnaperingen, soep en belegde brood jes. Een huifkar maakte regelmatig een rondrit door de wijk, en er werd een fictshandicaprace gehouden voor de jeugd. Voor de allerkleinsten werden er poppenkastvoorstellingen gehouden. Inmiddels ging het zeskampspel verder. De voorzitter van de Wijkvereniging reikte de prijzen uit van de ballonnen wedstrijd. die op 30 april werd gehou den ter gelegenheid van de opening van wijkcentrum 't Schöpke. Om 18.00 uur kon de uitslag van de zeskamp worden bekend gemaakt. Merselo kon zijn titel van vorig jaar niet prolongeren, maar moest met een 2e plaats genoegen nemen. De Veltum- wisseltrofee bleef dit jaar in de wijk: hij werd op magistrale wijze veroverd door de gebroeders Staal die zich hadden ingeschreven onder dc naam Het Zand akker. Een knappe prestatie! Dc Vcltum-dag werd 's avonds op grootse wijze afgesloten met een feest avond in wijkcentrum 't Schöpke, waar volop werd gedanst en werd nagepraat over deze dag vol aktiviteiten.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 5