UITGEBREIDE RAADSVERGADERING OUDE FOTO'S AGENDA DE KEMP GESLAAGD GEVONDEN PEEL EN MAAS uw weekblad PEEL EN MAAS Wat op het eerste gezicht een „mak kie" had moeten worden, werd toch nog een drie uur durende raadsverga dering. Oorzaak o.a. het voorstel om een brief te schrijven aan de gemeente raad van Woensdrecht, nu deze ge meente „de eer te beurt is gevallen" om straks eventueel 48 kruisraketten te her bergen. Elders in dit blad leest u daar meer over. Maar ook, het al dan niet overnemen van de noord-Iimburgse Maasveren door het Gewest Noord-Limburg verg- 11 de veel sprekerstijd, evenals de Centrale Antenne Inrichting voor Venray, Leu- j nen en Oostrum. Zelfs agendapunten die normaliter als hamerstukken wor den afgedaan, kregen nu het nodige kommentaar opgezadeld. Dat begon al met BIJBEL-DIA'S VOOR „DE KEG" I Op verzoek van de ouders van de leer- lingen van de openbare school De Keg I wordt op deze school ook godsdienst- I onderwijs gegeven. Om dat onderwijs gestalte te geven zouden er bijbel-dia's aangeschaft moeten worden ten bedrage van 700,—. Het CDA, bij monde van de heer Driessen, vond het een uitstekende zaak dat op een openbare school godsdienst- j onderwijs gegeven wordt, maar... het is j toch wel wat overdreven daar aparte dia's voor te kopen, terwijl „netwerk" (overkoepelingsorgaan van Venrayse lagere scholen) een mediatheek heeft waar meer dan 20 dia-series over het oude en nieuwe testament aanwezig zijn. Ook De Keg kan daar zonder pro blemen dia's lenen. Of het zou moeten zijn, dat het gaat over een serie welke bij „netwerk" ontbreekt. Maar laat dan de mediatheek die serie aanschaffen, dan kan elke school daarvan profiteren. Zowel de heren Kersten als Den Brok hadden er geen problemen mee, dat De Keg een eigen dia-serie aanschaft. Ver moedelijk heeft elke Venrayse lagere school een bepaalde serie in voorraad; waarom dan niet De Keg? Wethouder Van Oers verduidelijkte nog even, dat het godsdienstonderwijs op De Keg gegeven wordt in het kader van wereldoriëntatie. Daarbij hoort een dia-serie aanwezig te zijn. Ook de vorm van onderwijs, zoals die in De Keg gegeven wordt, pleit voor de aanschaf van een eigen dia-serie. Als oplossing en gezien het vrij ge ringe bedrag waar het hier om gaat stelde de wethouder voor de school de dia's te laten kopen onder beding dat ook de mediatheek daar gebruik van mag maken. En dat was in feite ook de mening van de drie vorige sprekers, zodat nu ook De Keg een eigen bijbelserie krijgt. HELLINGBAAN Omdat de lagere school De Kemp (in West) bezocht wordt door een gehan dicapte leerling, is het gewenst dat een hellingbaan wordt aangelegd, zodat die leerling ook zelfstandig de school kan I binnengaan. Vanzelfsprekend had de raad daar geen enkel bezwaar tegen. Wel ver- I zuchtte de heer Kersten: was het maar een hellingbaan voor het postkantoor... Dat is daar nog steeds een schande. In validen en moeders met kinderwagens kunnen er niet in.... Burgemeester Defesche, als voorzit ter, moest hem gelijk geven, maar voor lopig mag men daar nog geen verande ring verwachten. RIOLERING HEIDE Zoals reeds eerder uit een commissie vergadering gemeld, wil de gemeente overgaan tot aanleg van riolering in Heide. De aanleg zal plaatshebben in gedeelten van de Heidseweg, Yssel- steynseweg, Groeneweg, Spiekert en de Mr. Driessenstraat. In totaal voor 75 woningen en 7 bouwterreinen. Voor toekomstige uitbreiding van Heide is nog eens rekening gehouden met 20 bouwkavels. De provincie subsidieert dit werk met 21%. Bijna 50% wordt gesubsidieerd door subsidie uit een bestaande „ver fijningsuitkering riolering". Ruim 5% van de totale kosten komen uit het ge meentelijk onderhoudsbudget voor we gen c.a. Blijft over een bedrag van bijna 4.000,— voor elk der 82 aan te sluiten objecten. Dit bedrag zal middels een baatbelasting van de betrokkenen wor den geïnd. Volgens de subsidievoorwaarden moet binnen 3 maanden met de uitvoe ring van het projekt worden gestart. Dat betekent dat op 10 augustus a.s. een begin moet zijn gemaakt met de uitvoe ring. De heer Reintjes informeerde voor alle zekerheid of de benodigde 70% van de woning-eigenaars wel „meedoet". Dat bleek ruimschoots het geval te zijn. De heer L. Janssen noemde het een goed en positief voorstel, ook al vanwege de werkverschaffing. Mochten er in het Venrayse nog meer „witte vlekken" zijn, waar op deze manier riolering aangelegd kan worden, dan kon men op zijn steun rekenen. Die „witte vlekken" zijn er hier en daar nog, aldus wethouder Claessens. Dat zijn echter veelal erg kostbare aangelegenheden. Er is evenwel een aanvrage onderweg. Misschien dat er toch nog mogelijkheden zijn. De heer Kersten (PvdA) was blij dat de heer L. Janssen (VVD) het nu eens roerend met hem eens was. Ook hij pleitte voor riolering in het kader van de nota werkgelegenheid. VEERPONTEN OVER DE MAAS Sinds 1977 bestaan er plannen bij Rijkswaterstaat om de rijksveren over de Maas in de provincie Limburg af te stoten. Wat Noordelijk Limburg betreft gaat het hier om de volgende 5 Maas- veren: Kessel-Beesel, Baarlo-Steyl, Grubbenvors-Velden, Lottum-Lomm en Broekhuizen-Arcen. De minister is van mening dat de in standhouding van de pontveren een plaatselijke of regionale aangelegenheid is. Temeer ook omdat de Provincie geen interesse heeft deze pontveren van het rijk over te nemen. Zouden de belanghebbende plaatselij ke overheden geen bereidheid tonen om de pontveren over te nemen, dan zou overdracht aan particuliere exploitanten ook tot de mogelijkheden behoren. De 7 betrokken gemeenten, verenigd in het Gewest Noord-Limburg over wegen of zij die pontveren als een geza menlijk objekt kunnen overnemen. Uit een door de gewest opgestelde begroting blijkt dat over de periode tot het jaar 2000 een niet-verliesgevende exploitatie mogelijk zal zijn. Het is echter aan de gemeenten voorbehouden hier ja of neen tegen te zeggen. Het gemeentebestuur van Venray ziet het allemaal niet zo zitten. Er hoeft maar iets te gebeuren en men zit dik in de rode cijfers. Ook ziet men niet in, dat de bedoelde verdiensten een zodanig boven-lokaal-belang vertegenwoordi gen, dat daaruit een taak voor het Gewest zou voortvloeien. Volgens b. en w. en ze worden daarbij gesteund door de Provincie ligt het belang van de veerdiensten in de eerste plaats bij de betrokken gemeenten zelf. De heer Truijen vond het maar een gekke wereld. Het Rijk gaat de (onren dabele?) oeververbindingen maar ge woon afschuiven; de Provincie heeft er geen interesse in en de oevergemeenten zeggen dat het een regio-belang is; dus moet het Gewest de zorg van de veren maar op zich neme.n In tegenstelling tot de mening van b. en w. meent hij, dat de pontveren een wezenlijke taak in de verbindingen in Noord-Limburg hebben. Hij wordt daar in gesteund door de grootst mogelijke meerderheid van de CDA- fraktie. Wat hen betreft mag het Gewest dus gerust exploitant worden van de Maasveren. „Neen", zei de heer Houba (VVD), de Maasveren zijn een taak van de oevergemeenten; geen taak van het Gewest; geen taak van Venray. Hij meende zelfs dat het Gewest een derge lijke taak ook niet op zich mocht nemen. Maar later bleek dat zulks toch wel het geval was. En dat ontlokte Houba de verzuchting „kunnen we dan ook niet onze schouwburg aan het Ge west slijten?" De heer Den Brok wil van oudsher zo weinig mogelijk taken aan het Gewest opdragen. Ook hij ziet het instandhou den van de veren als een taak van de oevergemeenten of anders van particu lieren. De heer Kersten moest ook constate ren dat iedereen de problematiek maar doorschuift. Uit solidariteit zou men kunnen pleiten voor een Gewestelijk beheer, maar gezien de financiële kon- sekwenties welke dat met zich mee kan brengen, moet zijn fraktie zich daarvan distanciëren. Voor de heer Cools riep de ganse gang van zaken nogal wat vraagtekens op. De voorzitter gaf hem gaarne tekst en uitleg en dat was voor Cools vol doende aanleiding het voorstel van b. en w. te volgen: geen Gewestelijk beheer voor de Maasveren. De voorzitter verduidelijkte nog eens waarom b. en w. tegen zijn: de veren zijn onderdelen van tertiaire en quartai re wegen, wegen die dus in eigendom en onderhoud zijn van bepaalde gemeen ten; daar heeft noch Venray, noch het Gewest bemoeienissen mee. Tenslotte werd er over het voorstel gestemd en toen bleek dat slechts 9 CDA-leden tegen waren. En dat betekent, dat wat Venray betreft het beheer van de veren geen taak van het Gewest is. Maar, mochten de andere ge meenten welke in het Gewest zijn ver enigd unaniem besluiten die zorg toch aan het Gewest over tedragen, gaat de zaak toch door.... ondanks het Venray se standpunt. GRONDVERKOPEN De diverse grondverkopen ontmoet ten geen enkel bezwaar bij de raad. Wel vroeg de heer L. Janssen, in verband met grondverkoop aan De Wieënhof voor parkeerterrein, of er een ballenop- vang komt, nu de groen beplanting daar slechts gedeeltelijk blijft staan. Achter dat parkeerterrein ligt namelijk een hockeyveld. Volgens wethouder Claessens is door de koper toegezegd voor een goede af rastering te zullen zorgen. Desgevraagd verklaarde de wethouder dat de winst welke bij deze grondtransactie gemaakt wordt, niet in het „grondbedrijf" te recht komt, maar ter beschikkin-g komt van de algemene dienst. DIVIDEND LIMAGAS De gemeente Venray krijgt als aandeelhouder van Limagas jaarlijks een aandeel in de gemaakte winst. Dit jaar zou dat aandeel 54.285,bedra gen. Voor de komende jaren ongeveer de helft van dit bedrag. Normaliter gaat deze winst „in de grote pot", met andere woorden: het geld wordt gewoon bij het andere ge meente-geld gevoegd om daar de nood zakelijke uitgaven mee te kunnen beta len. Reerds bij de begrotingsbeschouwin gen werd vanuit de raad aangedrongen op een bijzondere vorm van besteding van deze gelden. Die bijzondere vorm meenden b. en w. gevonden te hebben met het voorstel die gelden ten goede te laten komen aan de inwoners die door de gestegen energieprijzen in grote fi nanciële nood zijn geraakt en die niet geholpen kunnen worden via de alge mene bijstandswet. Met name bedoelen b. en w. op situaties waarin een finan ciële bijdrage de laatste redmiddel is om afsluiting van het gasnet te voorkomen. De commissie financiën, waar dit agendapunt al eerder ter tafel kwam, kantte zich tegen deze vorm van hulp verlening, en ook de commissie maat schappelijke zorg had bezwaren tegen de hier gekozen constructie. Het ging er bij de commissieleden uiteraard niet om, dat zij geen hulp wilden verlenen aan hen die in de pro blemen zitten, maar ze wensten het fonds waaruit die hulp verleend wordt niet te koppelen aan het dividend dat Limagas uitkeert. Die koppeling wil echter wethouder mevr. Poels-Peters wel graag zien. De problemen komen immers vanwege de hoge energieprijzen(en het dividend ook. Red.). Overigens heeft wethouder Claessens tijdens de aandeelhoudersvergadering van Limagas, vorige week woensdag in Heerlen, aangedrongen op het plaatsen van muntmeters. Het Venrayse college ziet dat als een van de beste oplossingen voor mensen in financiële nood. Omdat de beide genoemde commis sies dus reeds te kennen gegeven hebben niet akkoord te gaan met een dergelijke bestemming van het Limagas-dividend, werd het desbetreffende agendapunt staande de vergadering opgeschort. In de augustus-vergadering zal dit punt met een nadere toelichting op de agenda geplaatst worden. KABEL-TELEVISIENET Zoals reeds eerder vermeld stellen b. en w. voor, geen garanties te willen geven aan een lening van de Stichting C.A.I. Venray voor de financiering van één centrale antenne-inrichting, c.q. kabel t.v.-projekt in Venray, Oostrum en Leunen. Dit vanwege een gerechte lijke uitspraak in een soort gelijk geval. Dat betekent echter niet dat het Venrayse college tegen een centraal kabel-televisienet is. Integendeel. Maar het ziet er naar uit, dat indien bijvoor beeld één huurder met een bestaande centrale antenne geen prijs stelt op een nieuwe aansluiting, het gehele projekt in gevaar komt. En dat kan dan onvoor ziene financiële risico's met zich brengen. De aanwezigheid van meerdere geza menlijke en centrale antenne-inrichtin gen in onze gemeente variërend in ouderdom en tarief met circa 5700 aansluitingen, vraagt om een gestructu reerde aanpak. Deze kwestie zal dan ook in nauwe samenwerking met de woningbouwvereniging Noord Limburg dienen te worden uitgewerkt. De Heer Reintjes wees er nog eens op, dat het CDA reeds heel vroeg zijn zor gen over een centrale antenne-inrichting had kenbaar gemaakt. In de loop van de tijd heeft men toch gemeend het „groene licht" te mogen geven en daar om betreurt men het nu, dat om juridi sche redenen geen garanrie gegeven kan worden. Ook de heer L. Janssen benadrukte nog eens voorstander te zijn van een CAI. Maar de risico's, na de rechter lijke uitspraak, zijn te groot. De heer Kersten verklaarde dat de PvdA geen principiële bezwaren tegen een CAI heeft, maar men is steeds zeer attent geweest op mogelijke juridische gevolgen en de financiële onzekerheden. Door eigen berekeningen kwam men tot een veel hoger tarief en dat zou proble men geven bij de antenne-abonné's. Dat het krediet nu niet doorgaat vindt men een goede zaak —men staat daar echter niet om te juichen maar men hoopt dat op een later tijdstip een beter onderbouwd plan ter tafel komt. Ook de heer Cools liet nog eens duidelijk blijken dat zijn frakties tegen een CAI waren. Niemand staat te sprin gen op televisieprogramma's van waar ook ter wereld. De abonnementskosten zullen zeker niet zo laag blijven, terwijl er ook gezinnen zijn die driemaal meer zouden gaan betalen dan nu het geval is. Voor 400,tot 800,koopt men een goede eigen antenne zo verzeker de hij, en dat kost dan maar enkele gul dens per maand Wethouder Claessens moest toegeven dat juist vanwege die rechterlijke uit spraak b. en w. nu willen afzien van een garantieverklaring. Anders zou men zeker met een ander voorstel zijn geko men.... Dat betekende echter niet dat Sinds vorige week zijn slopers bezig met het „ontmantelen" van het voor malige bedrijf Schoenmakers Houthan del aan de Leunseweg-Zuidsingel. Het houtbedrijf sloot vorig jaar september zijn poorten, toen de houtafdeling van Schoenmakers b.v. werd overgenomen door een Zweedse zagerij-concern. In dat bestel paste het Venrayse bedrijf kennelijk niet. Onder het excuus „te groot voor servet en te klein voor tafellaken", werd een punt gezet achter een van Venrays industrieën, welke in de vooroorlogse jaren zijn oorsprong vond. Vele jaren lang was ter plekke een houtzagerij gevestigd van Stoks Molen. OORLOGSTUIG BLIJFT NOG GEVAARLIJK Deskundigen van de EOD moeten dikwijls met de grootste voorzichtigheid te werk gaan bij het opruimen van oorlogssou veniers. Die zijn en blijven uiterst gevaarlijk' de een nog gevarlijker dan de andere. Een op het Veulen gevonden 50 cm granaat bleek zo explosief te zijn dat deze ter plekke onschadelijk moest worden gemaakt. Het gevolg was een metersdiepe krater. Het moraal van dit bericht' blijf met de vingers van oorlogstuig af en waar schuw de politie. Een eenmansbedrijf dat in de jaren dertig werd overgenomen door I. Min oud-boswachter die er Houthan del Min van maakte. Direct na de oorlog toen er ruim vraag was naar timmerhout trok Min enkele compagnons aan en werd het be drijf een nieuwe naam toebedeeld: Houthandel De Peel, voorheen Min. Toch zal die houthandel wel erg beperkt zijn gebleven, want toen in 1947 RAS Houthandel de zaak overnam bestond de voornaamste bezigheid uit het zagen van rondhout en mijnhout veelal af komstig uit Duitsland. Bij RAS Houthandel werd Teng Stevens bedrijfsleider en later zelfs directeur. Onder zijn bezielende leiding werd het bedrijf inderdaad een allround houthandel. Maar ook hief speelde de naam ken nelijk een ondergeschikte rol, want na enige tijd „Houtbedrijf Venray" ge noemd te zijn, werd alles onder de vleu gels van het Amsterdamse bedrijf van Schoenmakers b.v. geschaard. Nu binnenkort het gehele terrein vrij van opstallen komt te liggen, kan men zich terecht afvragen wat er ter plekke gaat gebeuren. Naar verluidt zou een Venrays aannemingsbedrijf plannen op tafel gelegd hebben voor woningbouw in de trant van Franciscuslaan en Anto- niusstraat. Deze plannen zouden echter niet realiseerbaar zijn. „een ander voorstel" reeds kant en klaar lag... B. en w. zijn echter duide lijk voor een CAI en hopen dan ook dat binnen afzienbare tijd toch één centrale antenne-inrichting verwezenlijkt kan worden. RECHTSZAAK Burgemeester Defesche moet eind volgende maand voor de rechter verschijnen. De Venrayer J. Wilbers heeft namelijk tegen hem en de gemeente een civiele procedure aange spannen wegens een huisuitzetting, drie jaar geleden. Wilbers eist een schade vergoeding van 11.575, Wilbers woonde driejaar geleden aan de Zuidsingel en had daar een huurach terstand. De Woningbouwvereniging besloot tot huisuitzetting. De deurwaar - dere kwam echter een paar maal tever geefs aan de deur; Wilbers was niet thuis. Zoals te doen gebruikelijk werd het deurwaarders-exploot toen overhan digd aan de burgemeester of diens ambtenaar. En ook weer zoals te doen gebruikelijk stuurde de gemeente het betreffende stuk per post naar Wilbers. Toen de deurwaarder uiteindelijk de woning ontruimde was Wilbers weer niet thuis; de inboedel werd op straat gezet. Volgens Wilbers zijn er toen ver schillende stukken huisraad verdwenen. Een tegen de Woningbouwvereniging aangespannen procedure heeft Wilbers verloren. Nu probeert hij geld van de gemeente te krijgten, door deze eis om schadevergoeding, omdat de gemeente verzuimd zou hebben hem tijdig in te lichten van de ophanden zijnde ontrui ming. De gemeente ziet echter geen enkele reden om aan die eis tot schadevergoe ding tegemoet te komen. En de raad gaf zijn fiat, zodat de burgemeester namens de gemeente mag procederen. En daarmee kwam dan een einde aan deze raadsvergadering. Vanwege de va kantie wordt er in juli geen vergadering gehouden. Van het „publieke recht" om na de raadsvergadering nog het woord tot de raad te richten, maakte een bewoner van de Bachstraat gebruik. Hij klaagde dat in die straat de vuilniszakken veel te vroeg buiten gezei worden. Zegt men daar wat over bij de Woningbouwver eniging dan sturen die je naar de politie. De politie van haar kant stuurt je weer terug naar de Woningbouwvereniging. Je lijkt wel het kaatsballetje, zo klaagde hij^ En hoewel deze ontboezeming geen enxeie oetrekking had op datgene wat in de raad behandeld was, kon de voorzit ter het „voor deze keer" wel tolereren. Wethouder Claessens beloofde van zijn kant die bewoners nog eens op de spel regels te attenderen; en anders moet de politie maar verbaliserend optreden, zo meende Den Brok. 32 leerlingen van basisschool De Kemp hebben zich met enthousiasme in de schaaksport verdiept. Als bewijs van hun beginnende vaardigheid hebben zij deelgenomen aan het pionnenexamen en hebben allen het daarbij behorende diploma gehaald. De meesten gaan nu verder naar het Torendiploma. Onze oud dorpsgenoot Henk Baltus- sen uit Leunen slaagde aan de Universi teit te Nijmegen voor zijn doktoraal examen sociale geografie. Aan de Analistenschool Noord Limburg te Venlo is geslaagd voor het examen M.B.O. klinische-chemie Karin Arts uit Venray. van 20 t.m. 29 juni 1983 Een schotse colli, teef Motorhelm wit met zwarte rand Een horloge merk Victoire 17 rubis met secondewijzer Goudkleurig dameshorloge met bruin bandje, merk Remova Een beige sweater maat 164 Oranje mapje met 5 sleutels 1 kleine en 1 grote sleutel aan een ring 3 sleutels aan een ring, nr. 35, 36, 41/2 sleutels met sleutelhanger 1 sleutel opschrift: ASSA nr. 6947 2 sleutels aan een leren hanger met het embleem Opel/ 2 sleutels aan een ring: 1 Anker, 1 Doblina nr. 34/503 Beige shagétui: inhoudende één pakje Samson, 1 aansteker Jan Linders 2 bankbiljetten en losgeltj- Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888. toestel 227. openbare bibliotheek venray m aid. voor volwassenen Julianasingel 33, afd. voor de jeugd. Schoolstraat 32. VENRAY Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: A-boeken [tot 9 jaar]: Cornuel, P. Het andere huis van Monica-muis. Prentenboek met fraaie pentekeningen en aquarellen waarin Monica de muis met hulp van een wijze uil de scheiding van haar ouders leert accepteren. Haens, J. Puk en Muk in het land van de mensen. Puk en Muk wonen in het land van Klaas Vaak. Ze worden naar het land van de mensen gestuurd om kranten te halen en beleven daar allerlei avonturen. Lobel, Arnold. Kikker en Pad zijn best tevreden. Kikker en Pad zijn dikke vrienden. In vijf verhaaltjes maken ze samen heel veel mee. Om voor te lezen vanaf 4 jaar; zelf lezen begin tweede leerjaar. Vanhalewijn, M. Job en Jutta; wat een dag! Jutta en haar vriendje Job krij gen ruzie. Gelukkig duurt die ruzie niet lang en dan doen ze alleen nog maar leuke dingen. B-boeken [van 9 tot II jaar): Kernkamp-Biegel, H. Gappen. Soms heeft Jan alleen maar pech. Om zijn fiets te laten maken, steelt hij geld van zijn moeder. Daarvoor worden zijn problemen alleen maar erger. Verhaal in korte zinnen en weinig moeilijke woorden. Schouten, A. Van Hector die een kater was. De katten in de buurt worden opgeschrikt door de komst van Hector, die geen grote hond maar een jong katje blijkt te zijn. Vermeiren, L. De rode ridder en de onzichtbare. Nadat een ridder uit het gevolg van de Rode Ridder in het bezit is gekomen van een magische ring die hem onzichtbaar maakt, gebruikt hij deze ring om zijn tegenstanders te slim af te zijn. C-boeken [vanaf 11 jaar]: Ballegeer, J. De H77 is gebleven. Gedeeltelijk op ware gebeurtenissen ge baseerd verhaal over de treiler H77 die in de Tweede Wereldoorlog voor allerlei doeleinden wordt ingezet. May, K. De duivelkop in het rots gebergte. Old Shatterhand en Winnetou gaan op zoek naar hun vriend Old Surehand. Taselaar, H. Op kamp met manege Picadero. In een vakantiekamp hebben Wendy en de leden van de manege een sportieve ontmoeting met andere manegegroepen. Maar er zijn ook andere ontmoetingen die voor Wendy niet altijd even plezierig zijn. 'n leesbare krant Hoe ouder de foto, hoe slechter de kwaliteit. Dat is dikwijls het geval. Zeker als die foto ook nog 'n reproduktie is van een oude originele, zoals deze week het geval is. Toch willen wij U deze foto, gemaakt in Overloon op 10-9-'29 zoals de lei duidelijk aangeeft, niet onthouden. Te meer omdat men ons verzekerde dat vele dames van toen nu nog in Overloon wonen of naar Venray zijn gaan wonen. Hoe het ook zij, ook deze oude foto vindt 'n plaatsje in ons blad. Hebt u nog ergens 'n oude school- of groepsfoto liggen? Stuur ze dan naar Peel en Maas en ze wordt gratis ge plaatst. Wn nu de namens van de schoolmeis jes uit 1929: le rij: Stina Weerts, Anna Deenen, Coba van Duinhoven, Maria Kersten, Sientje Beurskens, Mineke Cremers, Bertha Hofmans, Paula Rademaker, Hanneke Hofmans, Dina Rademaker. Grada Hofmans, Tony Kruisen. 2e rij: Martha Weerts. Anna Weerts, Nella Deenen, Bertha Hendriks, Toos Hendriks, Grada Hendriks, Dineke Stevens, Mina Bloemen, Jo Bloemen, Nella Weerts, Rika Weerts, Truus van Mil. 3e rij: Zuster Ligoria, Trina Hendriks Beb Crooymans, Truus Crooymans, Dina Crooymans. Truus Hendriks, Coba van Neerven, Truus Crooymans, Maria Bloemen, Anna van Mil, Stina Weerts, Mineke van Veghel. 4e rij: Juffrouw Derks, Carolien Claassen, Truus Hendriks, Marietje Hendriks, Truus Klaassen, Maria Klaassen, Bertha Klaassen, Fieneke Klaassen, Anneke Crooymans, Ria Crooymans, Ida van Mil (zuster Bertha). ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francn, T. Lankvcld. H. Schravcn en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 76, telefoon 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thid, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. DE VOCHT Henscniuntraal 13a. telefoon 81878 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12. America Telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemd^ doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uuV ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 weekend- en nachtdienst venrayse apotheken Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. apothf:ek de monnikskap Paterslaan-hoek Patersstraat Telefoon 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikj^) tandartsen weekenddienst lnray Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. vallen tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremcr en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER Mgr. Nolensstraal 12, tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 lot 14.00 uur en volgens afspraak. KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbcek tel. 04780-81336/83829 M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8, Venrav. tel. 81336 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Mecrlo en Wanssum is be reikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gele genheid van maandat t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgeval len door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te be zorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgvmnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of 85900. ONDERWIJS- EN BEROFJ>SKEUZE- VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a. tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGASen WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst van ma. t.m. vr. van 9-12 uur. Elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NED. VER. V AN RHEI MA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100, 6100 AC Echt Algemene informatie: tel. 04754-2054 ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NV1H COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Tel. 04780-88809

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3