GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G A. Schutte. Bureau Voorlichting Dinsdag beslissing over doorgaan kabel T.V. in Venray 11 Juli jaarmarkt Werkgroep emancipatiebeleid Hinderwet Snoeien van struiken en hagen Dinsdag laatste raadsvergadering voor zomerreces Jeugdlokaal voor tennisclub Venray Hinderwet Parkeerverbod Oirloseweg Verkeers- spreekuur Hinderwet Bouwvergunning verleend Bestemming dividend Limagas in de raad Kermis Merselo fietsdriedaagse enorm succes Gemeentelijk Combibad Venray Zomerse geluidshinder VRIJDAG 24 JUNI 1963 Nr. In de raadsvergadering van komende dinsdag zal, zo mag verwacht worden, een beslissing worden genomen over het doorgaan van het kabeltelevisie-project in Venray, Oostrum en Leunen. Immers op de agenda van deze ver gadering staat het voorstel van het college om vooralsnog niet over te gaan tot het verlenen van een gemeente-ga rantie aan de stichting C.A.I. voor het nakomen van de verplichtingen voort vloeiend uit de financiering van het pro ject. Recente uitspraken van de president van de Rechtbank in Maastricht over de plicht tot handhaven van bestaande ge meenschappelijke antennesystemen als individuele gebruikers dit wensen, zijn voor het college aanleiding geweest om met dit voorstel aan de raad te komen. De rechtbank besliste dat huurders recht hebben op voortzetting van de be staande gemeenschappelijke antennes van woningbouwverenigingen, zolang deze met goed onderhoud in stand ge houden kunnen worden. Dat geldt alleen voor die huurders die in het huur contract hebben staan dat de stichtings- en servicekosten van de antenne in de huur zijn opgenomen. Ongeveer de helft van de Venrayse huurders bij de woningbouwvereniging heeft een dergelijk contract. De hand- havingsplicht leidt bij aanleg van een kabeltelevisienet, zeker in de Venrayse situatie, tot niet te overziene financiële risico's. Overeenkomstig de statuten van de Stichting C.A.I. is door deze aan de raad een garantieverlening gevraagd voor haar financiële verplichtingen voortvloeiend uit de voorfinanciering van het project. Gelijktijdig stelde de stichting aan de raad voor om akkoord te gaan met een abonnementstarief van 14.09 (incl. B.T.W.) per maand, met daarnaast een afkoopmogelijkheid voor 1100,— (incl. B.T.W.) per aansluiting met een jaarabonnement van 38, voor de variabele lasten. Bij zomerse temperaturen, zoals die van de laatste weken krijgen we met een stukje milieuvervuiling te maken dat (letterlijk en figuurlijk) dicht bij huis ligt, en wel: de geluidshinder. Zomerse avonden nodigen uit tot buiten zitten, ramen en deuren openzet ten en muziek maken bij gelegenheid van het feestje dat deze of gene te vieren heeft. Vooral nu we ook nog in de tijd van het jaar zitten dat de ene helft van Nederland de andere helft heeft geëxa mineerd met als gevolg dat veel geslaagden 'ns even ,,de bloemetjes buiten gaan zetten", doet zich de geluidshinder voor. Iedereen wordt z'n feest en plezier gund, maar laat dat niet ten koste gaan van anderen. In z'n algemeenheid kan gesteld worden dat mechanische muziek in de openlucht taboe is en dat de volumeknop Hoewel het college in principe positief tegenover de aanleg van één kabeltelevisienet in Venray, Leunen en Oostrum staat, wil 't college, gelet op de uitspraken van de rechter niet overgaan tot garantieverlening. De commissies voor financiële en eco nomische zaken en openbare werken, verkeer en agrarische zaken kunnen zich met dit college-standpunt verenigen. Het college en de commissies zijn echter wel van mening dat deze afwijzing van de gemeentegarantie niet het definitieve einde van de kabeltele visie in Venray mag betekenen. Nee, de vinger moet aan de pols worden gehouden en zodra de invoering wel kans van slagen heeft zonder al te grote risico's zal opnieuw over invoering van kabeltelevisie worden gesproken. Noteerf u vast op maandag 11 juli vindt in Venray de feestelijke jaarmarkt plaats. U hoort er nog van. Na het plaatsen van een oproep voor leden van de werkgroep emancipatie hebben zich voldoende personen gemeld om met deze gemeentelijke werkgroep van start te gaan. De werkgroep heeft tot doel om het gemeentelijk beleid op dit terrein wat meer handen en voeten te geven. De eerste bijeenkomst van de werk groep is op 29 juni om 19.30 uur in kamer K. 20 van het raadhuis. De bijeenkomsten van de werkgroep zijn openbaar. van de muziekinstallatie terug (of dicht) moet waar de deuren enramen open gaan/staan. In dit verband mag met name onder de aandacht van de kasteleins worden gebracht dat bij geconstateerde geluids hinder een geluidbegrenzer kan worden voorgeschreven Overigens kan de politie altijd tegen geluidshinder optreden (inbeslagneming van apparatuur), maar het hoeft niet zover te komen als het muzikaal ver maak ook aan de buren wordt gedacht. Als het een mooie zomer wordt, laat die dan niet bedorven worden door de hiervoor bedoelde geluidshinder. Om een indruk te geven van wat hard, harder en het hardst is, zijn hieronder voorbeelden gegeven van geluidsniveau. Voor zover nodig zij daarbij opgemerkt dat het geluidsni veau wordt uitgedrukt in decibels (afgekort: dB (A). Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 16 mei 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. van Kem pen, Scheiweg 25 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens- fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Scheiweg 25 te Leunen; dat op 17 mei 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Friesen, Matthiasstraat 11 te Castenray-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij en varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Matthiasstraat 11 te Castenray; dat op 20 mei 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.M. Hen- drikx, Veulenseweg 16 te Veulen- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Horsterweg 20b te Castenray; dat op 25 mei 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van L. Zanders, Zandhoek 11a te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Zandhoek 11a te Oirlo; dat op 26 mei 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van E.T. Hen driks, Beekweg 64 te Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een porpaanopslagtank met aftapinstallatie, gelegen aan de Beekweg 61 te Merselo- Venray; dat op 30 mei 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van de gebr. Versleijen, Geijsterseweg 9 te Oostrum- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een metaalbe- werkingsbedrijf waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW en waar propaan- en butaangas wordt opgesla gen, gelegen aan de Geijsterseweg 9 te Oostrum. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 juli 1983, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen hel bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 24 juni 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Regelmatig komen bij de gemeente en politie klachten binnen over het geringe uitzicht, als gevolg van weelderige plan tengroei, op een aantal kruispunten in onze gemeente. Doorgaans is de eigenaar van de strui ken bereid om op aanwijzing van de po litie de struiken te snoeien. In een enkel geval moet de gemeentelijke snoeischaar er aan te pas komen om het uitzicht te herstellen. Een en ander gebeurt wel op kosten van de eigenaar van de struiken. Op grond van bepalingen in de Alge mene Politie Verordening van onze ge meente is de eigenaar van boom, haar, heester of struik, verplicht het groen op een zodanige wijze bij te houden, dat uit verkeersoogpunt geen gevaar kan ont staan. Waarom onnodig veel problemen op de hals halen? Vooral op kruispunten, langs trottoirs en in de doorgangen tus sen woningen zijn kortgeknipte hagen een must. Let er eens op!! Voordat de gemeenteraad van Venray met zomervakantie gaat tot augustus, wordt op dinsdag 28 juni a.s. om 19.00 uur een ODenbare vergadering gehou den. Op de agenda van deze laatste ver gadering prijken 28 punten, waaronder naar het zich nu laat aanzien minstens 2 zwaargewichten: de bestemming van het dividend Limagas en de beslissing op het verzoek tot gemeentegarantie aan de stichting CAI Venray (kabeltelevisie). Deze twee onderwerpen zijn respek- tievelijk nummer 27 en 28 op de agenda. Als de gemeenteraad klaar is met de vergadering krijgt het aanwezige pu bliek de gelegenheid om in het „vragen-- uurtje" met college en raadsleden te discussiëren over het behandelde van deze avond, of om ze gewoon een pretti ge vakantie toe te wensen. AGENDA De agenda voor deze vergadering ver meldt de volgende onderwerpen: Beschikbaarstellen van gelden voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor het vak godsdienst t.b.v. de O.L.S. De Keg. Vaststelling van diverse onderwijsver- goedingen over het jaar 1982. Verlenen van medewerking aan de aanschaf van een dia-projector door de kleuterschool 't Befke. Medewerking aanleg hellingbaan t.b.v. de L.S. De Kemp. Verzoek aan de minister van onder wijs en wetenschappen om toepassing te geven aan een gedeeltelijke opschorting van de normeringsregeling vakonder wijs gewoon lager onderwijs, voor het komend schooljaar. Subsidie 1982 t.b.v. het regionale al- fabetiseringsprojekt 1982. Subsidie 1982 voor het regionale pro- jekt educatieve activiteiten voor culture le minderheden. Kredietstelling voor de aanschaf van een hulpverleningsvoertuig door de brandweer. Slotwijzigingen van de dienst 1982. Krediet t.b.v. de aanleg van een riole ring in Heide. Krediet voor aanschaf diaserie en pu bliciteitsmateriaal t.b.v. de werving van bedrijven. Wijziging machtiging tot hel nemen van verkeersmaatregelen. Wijziging bezoldingsverordening Venray 1981. Beslissing over taakopdracht Maasve ren aan het gewest. Verkoop bouwkavel in b.p. de Brier". Verkoop grond in b.p. de „Wieën". Verkoop bouwgrond in de kerkdor pen. Grondtransactie met Stienstra in Landweert eerste fase. Onteigening van grond in b.p. „Cen trum". Voorbereidingsbesluit partiële herzie ning b.p. „Buitengebied" t.b.v. bouw plannen. Voorbereidingsbesluit gedeelte b.p. „Uitbreidingsplan in Hoofdzaken" t.b.v. een bouwplan. Voorbereidingsbesluit partiële herzie ning b.p. Leunen t.b.v. de vestiging van een supermarkt. Voorbereidingsbesluit gedeelte b.p. „Ysselsteyn" t.b.v. een bouwplan. Voorbereidingsbesluit partiële herzie ning b.p. Leunen t.b.v. een bouwplan. Bestemming dividend Limagas. Beslissing op verzoek tot garantie ver lening aan de Stichting CAI Venray. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 14 juni 1983 een herziening van een gedeel te van het „Uitbreidingsplan in onder delen West 2" in voorbereiding heeft verklaard voor een perceel, gelegen aan de Kempweg te Venray. Het voorbereidingsbesluit is genomen ten behoeve van de bouw van een jeug- donderkomen voor de tennisclub „Ven ray". Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende en als zodanig ge waarmerkte tekening ligt ingaande he den voor een ieder ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 24 juni 1983 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: C.N. Versteegh, Deurneseweg 12 te Heide-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden/wijzigen van een tankstati on, waar benzine, autogasolie, mengsmering en LPG wordt opgeslagen en afgeleverd, gelegen aan de Deurnese weg 12 te Heide; H.A. van der Staak, Puttenweg 110 te Ysselsteyn-Venray, voor een ver gunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en kuikenmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Puttenweg 110 te Ysselsteyn; J.J. Berkers, Timmermannsweg 68 te Ysselsteyn-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rund veehouder, varkensfokkerij en mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 68 te Ysselsteyn; J.C.M. Voesten, Merseloseweg 53b te Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een boomkwekerij, waar bestrijdingsmiddelen worden opgesla gen en waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Endepoel lb te Merselo. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwcrp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel lot 8 juli 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 24 juni 1983 Zoals bekend vinden er in de periode van 24 juni t.m. 3 juli 1983 een groot aantal festiviteiten plaats in Oirlo. Plaats van handeling is de loods van Custers aan de Oirloseweg. In verband met de verkeersveiligheid is besloten om een eenzijdig parkeerver bod voor de Oirloseweg in te stellen. Dit parkeerverbod geldt voor de west zijde (vanuit Venray komend, rechts) van de weg tussen Gertrudistraat en 150 m voor de aansluiting van de Pauwweg. De Venrayse politie zal op naleving van dit verbod toezien. Op donderdag 30 juni wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuur gehouden in het raadhuis. ledereen die opmerkingen heeft over een bepaalde verkeerssituatie heeft kan een afspraak maken om dit verkkers- probleem mondeling in het verkeers spreekuur ter sprake te brengen bij ambtenaren van de afdelingen Openba re Orde en Veiligheid, Onderhoud, Ci vieltechnische Werken en Verkeer en aan de politie. Voor het maken van een afspraak kan men contakt opnemen met de heer W. Gossens (tst. 159) of de heer G. Rut ten (tst. 344). Het verkeersspreekuur in de maand juli zal i.v.m. de vakantie niet door gaan. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 31 van dc Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 15 juni 1983 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Transportbedrijf Joosten B.V., Casienrayseweg 18 te Oirlo-Venray. voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een transport- en overslagbedrijf waar elektromotoren en propaan wor den gebruikt en inert vuil wordt op geslagen, gelegen aan de Casienrayse weg 18 te Oirlo; Gebr. Litjens, Thceuwenhofweg 4 te Leunen-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Thceuwenhofweg 1 te Leunen. M.G.E. van Osch, Horsterweg 39d te Castenray-Venray voor het uit breiden van een varkensmesterij en kal- koenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Horsterweg 39d te Castenray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 tc Venray, ter inzage en wel van 24 juni 1983 tot 24 juli 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 24 juli 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbendc, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wel al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wel op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koninging en worden gezonden aan de Raad van Sta te, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 24 juni 1983 Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 juni 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een varkensstal en het slopen van een bestaande stal aan Roland 2, t.n.v. H.J.C. Philipsen; het uitbreiden van een champig nonkwekerij met een opslagruimte aan de Mgr. Hanssenstraat 52, t.n.v. J.A.M. v.d. Sluis; het verbouwen van een woning aan de Mgr. Nolensstraat 10, t.n.v. P.J. Wasser; het uitbreiden van de varkensstal en het bouwen van 2 varkensopfokstal- len aan de Timmermannsweg 64, t.n.v, A.J.H. Wismans; het bouwen van een garage aan de Hatendonkstraat 20, t.n.v. E. Mourc- Y-Nova; het uitbreiden van een veestal aan de Begijnhofweg 4, t.n.v. A.M.G.M. v. Rens; het bouwen van 14 premie B- woningen aan Herik 1 t.m. 21 oneven, Honingklaver 7 t.m. 11 oneven, t.n.v. Maasveste b.v.; het uitbreiden van een pluim veestal aan de Vrcdeweg 2. t.n.v. J.M.H. Arts; het verbouwen van een schoolge bouw aan de Dr. Poelsstraat 6, t.n.v. Slichting Katholiek Onderwijs. Venray, 24 juni 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. In dc raadsvergadering van dinsdag a.s. /al de gemeenteraad van Venray zich buigen over dc bestemming van het dividend Limagas. dat jaarlijks als aan deelhouder wordt ontvangen. Het colle ge van b. en w. heeft op verzoek van dc raad hiertoe een voorstel gemaakt. Kern van dit voorstel is om het divi dend niet loc te voegen aan de algemene middelen, maar ten goede te laten ko men aan die inwoners, die m.n. door de gestegen prijzen van energie in financië le nood zijn gekomen. Inwoners die niet meer geholpen kun nen worden via de Algemene Bijstands wet. Gedacht wordt m.n. aan die geval len waarin een financiële bijdrage het laatste redmiddel is om afsluiting van b.v, het gasnet te voorkomen. In dc begroting van de gemeente voor 1983 is een bedrag van 54.285.-— aan te ontvangen dividend geraamd, en voor het komende jaar wordt de helft van dit bedrag geraamd. NEGATIEF ADVIES Het voorstel van b. en w. is op 15 juni jl. besproken door de commissie voor financiële en economische zaken. Deze commissie was in meerderheid van me ning dat dc gemeente Venray het divi dend niet mag gebruiken om de finan ciële nood t.g.v. stijging van energie prijzen van enkelen te lenigen. Het divi dend moet gewoon gebruikt worden voor algemene doeleinden, zo stelde de meerderheid van deze commissie. Ook dc commissie maatschappelijke zorg is door het college om advies ge vraagd over dit voorstel. Deze commis sie vergaderde gisteren, woensdag 22 ju ni, over het voorstel. Het advies van die commissie was ons bij het ter perse gaan van dc krant nog onbekend. 25. 26. 27 en 28 JUNI 1983 De kermis tc Merselo begint op zater dag 25 juni te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 21 juni tc 24.00 uur. Op het ker misterrein bij de kerk worden dc volgen de attracties geplaatst. Autoscooter. kindcrv lirgluigmolen en boksbal, exploitant Boeken, Hel mond. Schietsalon, exploitant A. Regter, Langcnboom. Lijntrekspel en bussenspel, exploitant J. Regtyer, Oss. Balco-rotor, exploitant v. Spronsen, Delft. Nougat-Suikcrkraam, exploitant Camps, Horst. Viskraam, exploitant Ottcn, Gemert. De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op dc vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag te 17.00 uur. zondag tc 13.00 uur. maandag en dinsdag te 16.00 uur. Voor de meeste attracties gelden af gesproken maximum-tarieven, tc weten: autoscooter, per 2 persoonswa gen, 1per rit, ƒ5,voor 7 ritten en 10,— voor 15 ritten. kindervliegtuigmolen, 75 cent per rit, ƒ2,50 voor vier ritten. boksbal, ƒ1,—voor 4 x slaan. schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten. ƒ5,— voor 12 schoten, ƒ3,50 voor 3x kleurcnfotoschicten. lijntrekspel, ƒ1,per spel, ƒ2,50 per 3 x spelen. bussenspel, 1,—. balco-rotor, 25 en 50 cent per spel naar keuze van de speelkast. Afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken. In mei j.l. heeft de organisatie be staande uit het Comité Recreatiesport Venray, de Pooling Recreatiesportlei- ders Venray in samenwerking met de E.N.F.B., besloten om vanwege de slechte weersomstandigheJen de fiets driedaagse te verplaatsen naar de maand juni. Dat de organisatie met deze wijziging achteraf zeer tevreden kan zijn, blijkt uit het grote succes. Maar liefst 355 deelnemers hebben gedurende maandag 20 t/m woensdag 22 juni '83 onder de meest ideale weers omstandigheden kunnen genieten van de Venrayse omgeving met al zijn schil derachtige en zijn natuurlijke pracht. Evenals voorgaande jaren werd de materiele ondersteuning verzorgd door Wiclerhuis Chris Jeucken, die daar waar nodig steeds ter plaatse was. Zoals vele aktiviteiten in het kader van de sportieve recreatie is ook deze fietsdriedaagse niet meer weg te denken uit het totale programma. Ook voor 1984 staat de organisatie wederom garant voor een goed georga niseerde fietsdriedaagse, met wellicht nieuwe verrassende elementen die in dc routes verwerkt zullen gaan worden. Wij danken de deelnemers voor hun interesse en wij hopen u ook voor 1984 wederom te mogen begroeten. NOTEERT U VAST IN UW AGENDA: 8e Venrayse zwem vierdaagse - maan dag 15 t/m vrijdag 19 augustus Ge meentelijk Combi-bad, Parkweg te Venray. Inschrijven kan vanaf heden t/m 10 augustus. Kosten 5,75 p.p. Iedere deelnemer[ster] ontvangt een herinneringssticker met medaille. binnen dB(A) buiten 200 vertrekken maanraket op 300 m 160 piekniveau karabijn op 0.3 m 140 startend straalvliegtuig op 25 m machinekamer in duikboot 120 luidruchtige fabriek 100 helikopter op 30 m hoogte m startend vliegtuig 90 dieselvrachtauto op 7.5 m in luidruchtige auto. 100 km/u 80 nabij drukke verkeersweg typekamer, computerruimte 70 25 m van drukke verkeersweg gespreksmveau (1 m) 60 elektrische grasmaaier op 7,5 m kantoorruimte 50 normale woonwijk overdag rustig kantoor 40 rustige woonstraat overdag slaapkamer 30 rustige woonstraat 's nachts zeer stille slaapkamer 25 op het land zonder verkeer en wind omroepstudio 20 Laten we zacht zijn voor elkaar Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 verkoop seizoenabonnementen riet combibad Venray heeft op woensdag 1 juni de poorten geopend van het buitenbad. Verkoop van seizoenabonnementen geschiedt aan de kassa van het zwembad. tarieven GEZINSABONNEMENTEN Geldig voor het hele gezin f 115,75 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Personen tot 16 jaar f 35, - Personen vanaf 16 jaar f 54,50 Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 juni tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9