VERENIGINGSNIEUWS Kysy JUM MERSELO SPRINGPLANK (OD> Venray FNV Venrays Mannenkoor 11ITERPEMEIIWS St. Pe\^S PEEL EN MAAS cav mc O.J.C. DE BARAK «ehëplce Theobaldusgilde Overloon RUILBEURS Vereniging voor slechthorenden opgericht Werkgroep Ex WERELDWINKEL rerenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- ijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. ,s. donderdag 23 juni om 19.30 uur etitie bassen en om 20.00 uur het hele >r in Vlakwater. Jonderdag 30 juni om 19.30 uur re- itie voor de tenoren en om 20.00 uur ir het hele koor. londerdag 7 juli om 19.30 uur repeti- voor de bassen en om 20.00 uur voor hele koor. Na afloop kwartaaltoe- )onderdag 14, 21, 28 juli geen repeti- Op 21 juli fietstochtje naar Geijste- '.m. 7 juli kan men zich nog melden aspirant lid van het koor, op de we- ijkse repetitie-avonden. )ud papier? U weet 't achter garage Ham. fmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. HARMONIE Donderdag 23 juni. 00 Uur groepsrepetitie trompetten en om 20.00 uur gehele orkest. In de van de schouwburg! aandag 27 juni 00 Uur groepsrepetitie klarinetten en om 20.00 uur gehele orkest, onderdag 30 juni. 00 uur groepsrepetitie hoorns en 2e tons en om 20.00 uur gehele orkest. AGENDA terdag 25 juni. Uur deelname Peeltournooi Neer- Vervalt. nderdag 30 juni. 00 Uur barbeque avond (na rep.) insdag 12 juli. nade gouden bruiloft, ndag 4 september tendconcert te Tegelen, 12.00 uur. ndag 11 september, eert te Horst, 20.00 uur. ndag 18 september, eentelijk muziektournooi Oirlo. Zondag 2 oktober, elname aan bondsconcours te Ker- ade in de Rodahal. Zondag 27 november, ndagochtendconcert met Ars Musi- LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 23 juni. .30 Uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens af raak met uw leraar. Zondag 26 juni. ncert te Veltum met drumband, 30 uur. DRUMBAND Zondag 26 juni. ncert te Veltum met jeugdorkest om 30 uur. Donderdag 30 juni. beque-avond, zie harmonie-orkest. Zondag 11 september, treden in Leunen. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se- etaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer aedts, tel. 82803 en drumband bij de ter van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Elke woensdag repetities voor de mi- etten bij Vincentius van 18.30 tot •30 uur. Afmelden bij mej. Siebers, 85944 en zondags van 10.00 tot 00 uur aan de LTS. De majoretten iedere woensdag van .30 tot 21.00 uur bij Vincentius en ndags, in de zomermaanden van 30 tot 12.00 uur in de LTS. Afmel- n bij mevr. Reijnders, tel. 85381. De leerlingtamboers en blazers iedere oensdag vanaf 19.00 uur in de LTS "iedere zondag vanaf 10.30 uur eve- ens in de LTS. Afmelden bij Ton uibers, tel. 87380. Het Korps, blazers en tamboers, in- tn gezamenlijk, woensdag van 19.30 21.30 uur; de tamboers anders van •00 tot 21.30 uur. Afmelden bij Ton fibers, tel. 87380. Verzorging materiaal en instrumen- n: L. Kusters, tel. 86089. Verzorging uniformen: W. Stoffels, 88279. voor net komende weekend wacht ter een druk programma. Twee maal •treden op 26 juni en wel te Meerlo en Beuningen. Vertrek naar Meerlo, per eigen wa ns, vanaf de LTS om 14.45 uur. Ver voor de Taptoe Beuningen, eve- ens vanaf de LTS om 17.15 uur, per is. De twaalf majoretien, die gedurende ht achtereenvolgende zaterdagen een (rsus gevolgd hebben voor majoretten |jn allemaal geslaagd. Een mooi succes 6 van harte proficiat. Agenda: Vrijdag 24 juni. Om 18.45 uur in de kerk van St. Ser- vaas. Zaterdag 25 juni. Om 10.30 uur in de kerk van St. Ser- vaas. Algemeen: De laatste krachtsinspanning voor ons koor vóór de grote vakantie bestaat uit het tweede deel van de plaatopname. Alle koorleden dienen aanwezig te zijn. Verder wijzen we op de verkoop van de loten. Laat iedereen zijn best doen om deze loterij tot een succes te maken door zich in te zetten bij de verkoop van de loten. Afrekenen kan vrijdag èn zater dag nog gebeuren bij dhr. Remmers. Vanaf volgende week bij dhr. Peeters, Esdoornstraat 16, tel. 82233. Ook willen we onze felicitaties uit spreken aan het adres van de mannen van het koor die deelnamen aan de zes kamp afgelopen zondag en daar de eerste prijs wisten te behalen. Dan tot slot dit. De eerste repetitie nè de vakantie zal plaatsvinden op vrijdag 12 augustus. De eerste Hoogmis is op zondag 14 augustus. Even noteren! Wij wensen onze zangers en hun ou ders van harte een goede vakantie toe. GEMENGDE ZANGVERENIGING Vrijdag 24 juni om 11.00 uur zingen van de 50-jarige huwelijksmis Lichteveld-Lensen. Meerstemmige mis. Na de middag om half vier zingen we een huwelijksmis voor bruidspaar Degen-Blauwpot. Allebei in de Paters kerk. Zondag 26 juni zingen we de hoogmis in de Paterskerk. Maandag 27 juni om 19.00 uur zingen we een H. Mis in het Schuttersveld. Woensdag 29 juni om 18.30 uur repe titie in de Henseniusschool. Gaarne trouwe opkomst. Bij afwezigheid even afmelden bij het bestuur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 28 juni, om 19.30 uur repeti tie voor de sopranen en om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Na de pauze gezellig sa menzijn, plaats wordt nog bekend ge maakt. Wilt U er voor zorgen dat alle mappen en muziekstukken 28 juni in het bezit komen van mevr. Luypers, De Houten Hoek 6, tel. 04780-83554. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier depeneren in de loods achter het centrum. Prettige vakantie en tot 16 augustus. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Als je nog in het bezit bent van een KOOR-map, probeer die dan zo snel mogelijk in te leveren op het volgende adres: Patersstraat 29, Venray. Verder een prettige vakantie en tot ziens. JONGERENORKEST „BOJEMA" Als je nog in het bezit bent van een ORKEST-map, probeer die dan zo snel mogelijk in te leveren op het volgende adres: Patersstraat 29, Venray. Verder een prettige vakantie en tot ziens. „SALTARELLO" Op donderdagavond 30 juni zouden wij graag bij elkaar komen op het terras van VLAKWATER (bij goed weer) anders gaan we even binnen zitten. De bedoeling van deze bijeenkomst is om eens te praten over het alternatieve reis je en de toekomst van het ensemble. Laat even weten of je wel of niet kunt komen. We beginnen om 19.30 uur. „AGÉVOLÉ" Alleen repetities volgens afspraak. EEN ABONNEMENT WAARD In tegenstelling tot eerdere berichten is woensdag 22 juni de laatste repetitie zowel voor het orkest als voor het baro- kensemble om 20.15 uur. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. De repetities beginnen weer op 17 au gustus. Wij wensen iedereen een fijne vakantie. DAMESKOOR Zaterdag 25 juni onze fiets-gourmet- tocht. Woensdag 29 juni GEEN repetitie. Donderdag 30 juni om 20.00 uur con cert voor de zieken in het ziekenhuis. Weest U s.v.p. om 19.30 uur aanwezig voor het rondbrengen van de program ma's. In officiële kleding. Woensdag 6 juli onze laatste repetitie voor de vakantie. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Drumen Showband Venray en omgeving Afgelopen weekend zijn de Europese Kampioenschappen Twirlen gehouden te Londen. Onze leden Thea Vermeulen en Monique Martens behaalden beiden een 7e plaats. Het twirl-team zuid be haalde een 4e plaats, terwijl Nederland in totaal op een 3e plaats eindigde. Zo waar geen slecht resultaat. Zondag 26 juni a.s. optreden te Schinveld tijdens het K.R.O.-toernooi. 09.30 uur op de Leunseweg zijn. Zorg dat het uniform schoon is, en de schoenen wit zijn. 3 juli a.s. optreden te Oirlo. Tijd zal nog nader bekend worden gemaakt. D.S.V. vakantie van 4 juli t/m 9 augustus. De drumband heeft op 10 augustus a.s. gezamenlijke repetitie met de andere korpsen i.v.m. optreden op 14 augustus bij de Watermeulenfeesten te Hout-BIerick. 21 augustus a.s optreden te hegel- som. 11 september optreden te Leunen. 25 september verm. de Zilveren sjees. KATHOLIEKE ME VROUWENVERENIGING Op woensdag 29 juni a.s. wordt er t.b.v. onze vereniging 'n extra kien- avnnH ophouden, die ook voor niet-le- den, dus voor iedereen toegankelijk is. De kienavond wordt gehouden in zaal „In den Engel", aanvang 19.30 uur. We hopen op 'n zeer grote opkomst! Ook kunnen leden, die daarvoor belangstelling hebben, zich die avond nog opgeven voor de excursie naar Bau- knecht op woensdag 31 augustus. De kosten 17.50 kunnen tevens worden voldaan. vrouwen kaf ee WAAROM VROUWEN VOOR VREDE ZIJN 27 juni a.s. zal de werkgroep Vrou wen voor Vrede in samenwerking met de themagroep van het Vrouwenkafee een thema-avond organiseren in Free Wheelin, Hoenderstraat 10 om 20.30 uur met als thema: Waarom vrouwen voor vrede zijn. Wat betekent werkelijk vrede en veiligheid voor vrouwen? De algehele sfeer van het programma zal een mengsel worden van samen kijken naar videobanden, uitwisselen van ervaringen, hoe vrouwen vrede en veiligheid ervaren. In diskussie probe ren we een lijn te trekken tussen onze persoonlijke ervaringen en de politieke strukturen, die eveneens door macht en geweld bepaald worden. Aan de hand van stellingen zullen we dieper ingaan op de verhouding vrou wenonderdrukking/militarisme, waar bij aspekten als achterstelling, onder drukking, moederschap en geweld aan de kaak worden gesteld en waar vrou wen hun wensen, hun inzichten opge daan in de vrouwenbeweging tegenover stellen. Als U zich aangesproken voelt voor dit thema en kiest voor de vrede kunt U samen met ons van gedachten wisselen. U bent van harte welkom. Tot ziens in het Vrouwenkafee. Themagroep Vrouwenkafee. Volgens de aktiviteitenkalender zou er aanstaande zaterdagavond een stuif- in avond zijn. Maar gezien de toestand buiten, pak weg 27 graden celcius, geloven wij niet meer in een redelijke opkomst, tenminste niet in een opkomst om het feest rendabel te kunnen maken. Wij verwachten dat jullie dan wel liever in het zonnetje willen liggen. Zelfs dan kun je nog bruin worden. Wij wensen jullie veel zon plezier. Ledenvergadering Zaterdag 2 juli 1983 is er een leden vergadering. De uitnodiging wordt nog bezorgd. De aanvang van de vergade ring zal 20.00 uur zijn. Na de vergadering is er nog een gezel lig samenzijn. Wij hopen op voldoende opkomst. Het is in uw belang en in het belang van CAV 27 MC. CAV mee met CAV 27 MC. DISCO-SPECIAL Hallo disco-fans, hier zijn we dan voorlopig voor de laatste keer dit sei zoen. Zoals jullie weten, zullen we na deze keer stoppen tot eind augustus. Daarna zullen we weer beginnen met onze wel bekende disco's. Daarom maken we er zaterdagavond een speciale disco van, met eventueel wat spelletjes erbij. Maar als je dat mee wilt maken, zul je toch moeten komen. Daarom zorg maar dat je zeker om 19.30 uur binnen bent, dan weet je tenminste wat er gaat gebeu ren. Om 22.30 uur stoppen we ermee en hopen jullie dan weer in augustus terug te zien. De entree is 1.50. Namens de leiding zullen aanwezig zijn: Anja, Gerrit, Mien, Geert, Mieke, Wim en Wiel. Dus tot ziens in Wijkgebouw Den Hoender zaterdag a.s. Verder willen we nog een keer ieder een bedanken die meegeholpen hebben om de spellenmiddag te doen slagen. Het is een geweldige middag geweest die zeer sportief verlopen is. De op drachten die de ploegen moesten uitvoe ren waren geweldig en men heeft er ge weldig voor gevochten wie de beste ploeg zou zijn. Al met al heeft men te kennen gegeven dat men dit graag nog een keer herhaald zou zien. Het ligt in de bedoeling dat er vol gend jaar weer iets dergelijks opgezet gaat worden. Maar daar hoor je te zij ner tijd wel meer van. Nogmaals bedankt namens de organi satie van de spellenmiddag. Hoi, Zoals jullie waarschijnlijk wel al weten begint komende vrijdag het VOZOKA. Dit wordt gehouden in St. Maartens- voeren net onder Z.-Limburg over de Nederlandse grens. Het wordt gehou den van 24 juni tot 29 juni en de kamp- prijs zal niet te hoog zijn, omdat het een tentenkamp is. Als je zelf een tentje hebt, neem het dan mee en anders geen ramp; er zijn ook tenten aanwezig. Het adres is: J. Lemmens, Berg en Dal 46 St. Maartensvoeren. Als je mee wilt gaan, bel mij dan even op, zodat we weten hoeveel man er mee- Verder is er zondag a.s. voor de mensen die niet naar het VOZOKA gaan nog een excursie o.l.v. Willy naar de Bult. Hij vertrekt om 9 uur vanaf het Schouwburgplein en gaat aan insecten en allerlei ander moois doen. Het weer zal wel meezitten zo te zien. Houdoe, Stefan. Informatie: tel. (04780) - 82413. Vrijdag 24 juni Disco voor de jeugd van 12-15 jaar. Aanvang 7 uur. De avond duurt tot 10 uur. Zaterdag 25 juni geopend vanaf 8 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Zondag 26 juni Matinee m.m.v. OBSESSION. Dit matinee is vanaf 12 uur in de zaal van 't jeugdhuis. De entree is gratis en iedereen vanaf 15 jaar is welkom. Loop ook eens binnen. Tot dan. Zondagavond is JUM gewoon ge opend. Maandag- en dinsdagavond zijn we gewoon geopend vanaf 8 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. We wensen iedereen een prettige kermis en tot dan. KAMP Voor degenen die nog mee willen op kamp in de week van 11 t/m 15 juli kunnen zich nog uiterlijk in de kermis- week opgeven in JUM. Bijdrage89,-. Donderdag 23 juni treedt in O.J.C. de Brak op de nieuwe Engelse fqrmatie „Fragment" op, welke muziek maakt die op „The Police" moet lijken. Vrijwilligers - centrale Gevraagd: Vrijwilligers voor de vol gende werkzaamheden: (Meer info bij de Vrijwilligerscentrale 04780-86222). In Venray: Leidsters voor scoutinggroep. Het aanleren van de eerste beginse len van het gitaarspelen (t.b.v. een groep jongeren). Het aanleren van de eerste beginse len van het toneelspelen (t.b.v. een groep jongeren). Bij een werkgroep: Iemand die beel den kan maken aan de hand van een foto; het onderhouden van hout-, metsel- en stucadoorwerk. Bestuurlijk en uitvoerend werk voor een werkgroep die zich inzet voor de belangen van gehandicapten. Hallo jongelui, A.s. donderdagavond club voor jon gens en meisjes van 6 t/m 8 jaar, van 18.15 - 19.45 uur. Het programma wordt verzorgd door Trudy, Monique, Jolanda, Angelique, Truus. Vrijdagavond club voor jongens en meisjes van 9 t/m 12 jaar, van 19.00 - 21.00 uur. Het programma ligt in han den van Michael, Hanny, Peter, dus groep 1 Zaterdagavond voor jongelui van 13 t/m 16jaar van 19.30-21.30 uur. KAMP Het kamp ligt weer in het vooruit zicht. We gaan met de vrijdag- en zater- dagavondgroep, dus voor jongelui van 9 t/m 16 jaar, van 9-16 juli naar Reussel (dat ligt achter Valkenswaard). Het belooft weer een heel fijn kamp te worden. Je kunt je nog steeds opgeven. Doe dit zo vlug mogelijk, zodat we een klein beetje weten wie er allemaal mee gaat. We bieden de mogelijkheid aan de jeugd van 9 t/m 16 jaar van Wijk Zuid die geen lid zijn van de Springplank, om mee te gaan op kamp. Inlichtingen hier over kun je krijgen bij Henk Kuypers, Eikenlaan 28, tel. 85688. De donderdagavondgroep gaat op kamp naar Overloon en wel van 1 t/m 3 juli. Hierover kun je eveneens inlichtin gen vragen bij Henk. Dit kamp is be doeld voor 6 t/m 8-jarigen. SLOTDAG ZATERDAG 25 JUNI Evenals voorgaande jaren gaan we ook dit jaar het einde van het seizoen vieren met een slotdag. Op deze slotdag, zaterdag 25 juni, gaan we allemaal tesamen naar de Schatberg in Sevenum. Allemaal tesa men wil zeggen: donderdag-, vrijdag- en zaterdaggroep leiding. De vrijdag- en zaterdaggroep gaan met de fiets, de donderdaggroep met auto's. We vertrekken om 9.30 uur bij het clubgebouw en zijn tussen 5 en 6 uur weer terug. Wat jullie mee moeten nemen is een goede fiets, zwemspullen en lunchpak ket. Om de kosten voor de club voor een klein gedeelte te dekken vragen wij aan de kinderen die meegaan een bijdrage van 1.50. Zorg dat je allemaal om 9.15 uur bij de club bent. We vertrekken om 9.30 u. Groetjes, leiding. WIJKCENTRUM Friihschoppen 26 juni A.s. zondag zal de Jeugdharmonie van Euterpe in wijkcentrum 't Schöpke een concert geven. Aanvang 11.00 uur. De entree is gratis, dus kom kijken en luisteren! Zondag 26 juni a.s. is de onderlinge wedstrijd om de Peelhaas-trofee. Deze begint om 14.00 uur op het schietter- rein. Wij wensen allen veel succes en plezierige vakantie toe. Suksessen voor het St. Theobaldusgilde. Op de Vrije Kringgildedag die zondag 12 juni te Boxmeer werd gehouden, be haalde het St. Theobaldusgilde enkele mooie prijzen: bij het viertal behaalde men de 2e prijs. Bij het Klosschieten werd eveneens een 2e prijs behaald. Bij de Vrije hand behaalde G. Jacobs de 3e prijs. P. Beckers behaalde de le kampi oen en de le prijs bij het personeel schieten. De drumfanfare behaalde de le prijs met 133'/j punt. Voor marsorde en disipline werd door de jury een negen toegekend. In het algemeen klassement werd een 4e prijs behaald. POSTZEGELS RUILEN VOOR DE JEUGD Onder leiding van leden van de post zegelvereniging „Philatelica" afd. Ven ray e.o., is wederom gelegenheid voor de jeugd van 8 tot 16 jaar postzegels te ruilen en voorlichting te ontvangen op maandag 27 juni van 18.00 - 19.30 uur in de zaal van café C. Veerhuis, Hense- niusstraat 13, Venray. Namens bestuur „Philatelica" Venray Lourdescomité Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. afdeling Venray FOTO/DIA-A VOND Maandag j.l. mochten we traditiege trouw te gast zijn in Huize St. Vincen tius, waar we onze jaarlijkse foto/dia- avond organiseerden. De opkomst was bijzonder groot. Voor een volle zaal kon voorzitster Mevr. van Stiphout-Pennings alle gas ten welkom heten. Nadat men de foto's had bekeken, konden we om 8 uur beginnen met een dia-serie van 422 stuks, allemaal „ge schoten" tijdens de laatste mei-bede vaart. Een compliment voor de heer Philipsen voor dit grote aantal, maar ook prachtige dia's die hij op het scherm projecteerde. Alles verliep in een vlot tempo, zodat er ook nog een film van drie kwartier gedraaid kon worden, welke gemaakt was door dhr. D. van Stiphout. Onze oud-voorzitter, dhr. H. Theeuwen had deze film ingesproken op een wijze waar we veel respect voor hebben en hem daarvoor hartelijk danken. Helaas konden wegens ziekte niet alle pelgrims aanwezig zijn, maar we hopen t.z.t. voor hen een verkorte serie te tonen. Er werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om foto's bij te bestellen. Een tevreden voorzitster sloot dc avond met een dankwoord aan de direktie en medewerkers van Huize St. Vincentius, waar we nog vaker gast hopen te mogen zijn. KOLLEKTE Deze week staat in het teken van de huis-aan-huis kollekte van het Lourdes Liefdewerk in de gemeente Venray. Degenen, die de dia-avond hebben be zocht, hebben kunnen zien hoe dank baar en gelukkig men is om Lourdes te mogen bezoeken. Wij weten dat het economisch slech ter gaal, maar laat daarom de zieken/ gehandicapten onder ons niet in de kou staan. Vele vrijwilligers(sters) zijn deze week op pad om een bijdrage te vragen voor hun zieke medemens. Steun hun inzet met een gift in de kollektebus. Wij danken U allen bij voorbaat zeer harte lijk. Mocht U de kollektebus gemist hebben, dan is uw bijdrage welkom bij de Rabobank Venray nr. 17.39.06.958 t.n.v. Lourdescomité afd. Venray. Venray In verband met de zomervakantie is het spreekuur van de Rechtskundige Dienst F.N.V. in Café 't Trefpunt ge wijzigd. Op 14 en 28 juli geen spreek uur. Augustus gaat normaal door. WANDELSPORTFEDERATIE Zondag 26 juni 1983 gaan we wande len in Oeffelt. De start is in jeugdhuis Mannekino, Katsestraat te Oeffelt tus sen 9.00 en 14.00 uur. De bus vertrekt als volgt: WSV de Doorzetters om 10.20 uur vanaf Schuttersveld. WSV de Bejarden om 10.25 uur bij de Kruuze. WSV de Belhamels om 10.30 uur vanaf het Gemeenschapshuis te Leunen. Op vrijdagavond 17 juni j.l. heeft in het Gastencentrum „De Wieenhof" te Venray. een informatie-avond plaats gevonden met als doel. het oprichten van een afdeling van de Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden Door een veertigtal bezoekers werd deelgenomen aan deze informatie avond. Toen na de versterkte informatie en inlichtingen later op de avond de vraag werd gesteld wie van de aanwezigen lid wenste te worden van de N.V.V.S. af deling Venray en omstreken, meldde de meerderheid van de aanwezigen zich aan als lid. De afdeling Venray van de N.V.V.S. die per 1 januari 1984 van start zal gaan (een aantal leden was tijdens de info- avond niet aanwezig) telt momenteel 35 leden. Ook is een voorlopig bestuur samen gesteld dat bestaat uit 5 personen. In het najaar, oktober of november, zal een voorlichtingsavond worden georgani seerd, waar de slechthorenden kennis kunnen maken met de technische hulpmiddelen zals, ringleidingen, waar- schuwings-apparatuur, teletext enz. Dc leden ontvangen hiervoor nog een uit nodiging. Tijdens deze avond werd besloten, (door gunstige ligging en parkeergele genheid) om alle binnens-huis te houden aktiviteiten te organiseren in gastencen trum „De Wieënhof" te Venrav. Indien er mensen zijn die. lid, huis genoot-lid, of donateur willen worden van de N.V.V.S. afdeling Venray en Omstreken, kunnen zij zich aanmelden bij: P. Franssen, Kapelstraat 22. 5861 CB Wanssum, of bij Mevr. A. Ploeg makers, p/a Frank van Bijnenstraat 7. 5825 BP Overloon. Voor a.s. donderdag 23 juni a.s. is er een boswandeling in dc Geysterse bossen georganiseerd. Wij vertrekken om 19.00 uur bij het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. Iedereen mag meewandelen. Inloopavond van Werkgroep Ex. iedere dinsdagavond van 19.30 tot 22.30 uur in het gebouw van MASJ. Hoender- straat 33 te Venray. Kanarievereniginc De Huisvriend Vergadering maandag 27 juni 1983 om 20.00 uur In den Engel. Agenda: Opening. Verslag secretaris. Event, ingekomen stukken. Bestuursmededelingen. Contributie-inning. Rondvraag. Sluiting. Onze excuses aan de vaste lezers van de rubriek. Door een misverstand is in dc krant van dc vorige week geen afleve ring afgedrukt. Het gaat niet alleen goed met de zomer, ook onze flessenaktie bevindt zich momentcel onder gunstig gesternte. Onze aktie van de vorige week in Leunen en in Veltum 11 is een door slaand succes geworden. Inmiddels heb ben wij al 470,— bijeen, terwijl nog lang niet alle flessen zijn ingeleverd. Alle gulle gevers bedankt. Dc week daarvoor waren we aktief in de wijk Noord-West en in Molenklef. Dc opbrengst viel toen enigszins tegen: ƒ210,maar toch bedankt. Gisteren (22 juni) hebben wij voor lopig de laatste glasaktie gehouden. We waren toen aktief in het centrum van Venray (Kennedyplein e.o. en in de Wieën). Hopenlijk is dat ook een succes geweest Minder goed als met onze flessenaktie gaat het met ons beroep op het Venray- se bedrijfsleven om ook (financiële) steun aan dc spccl-o-theek te geven. Na dat het taxibedrijf Stoks als eerste schaap over het financiële hek gespron gen is, hebben tot nu toe slechts de firma de la Roy en de Algemene Bank Nederland dit voorbeeld gevolgd. Financiële giften voor de speel-o- thcek kunnen gestort worden in onze pot die als gironummer heeft:'3362381 t.n.v. A. R. M. Jansen, Mambostraat 88, Venray, o.v.v. speel-o-theek. En natuurlijk niet enkel het bedrijfs leven mag een duit doen in onze pot. Iedereen kan dit doen, b.v. als we met onze flessenaktie niet bij U zijn geweest en U wilt toch iets geven: ga gerust uw gang. Op maandag 20 juni j.l. hebben wij een vrijwilligersavond georganiseerd. We hebben een planning gemaakt voor de werkzaamheden die nog gedaan moeten worden voordat de opening van de Speel-o-theek een feit is. Hoewel de initiatiefgroep inmiddels al is uitgegroeid tot een groep van 20 personen kunnen wij nog altijd vrijwilli gers gebruiken. Intersse: bel eens met Irma Goldenbeld, Mambostraat 88, Venray, tel. 87329. Bij haar kunt u alle informatie halen over de speel-o-theek. Kort geleden hebben we het vijfjarig bestaan van de Wereldwinkel Venray gevierd d.m..v. een koffieaktie. Daar mee hebben we de aandacht gevestigd op de toestand in El Salvador. De be langstelling voor dit weekend was redelijk te noemen en we gaan dus weer met volle moed verder om mensen be wust te laten kijken naar de problema tiek in ontwikkelingslanden. Daarom willen we nogmaals bekend maken wat er in de Wereldwinkel te zien en te koop is! V ERKOOP VAN PRODUKTEN 1Koffie (bonen en vacuum gemalen) •.it MiVaraen» en Tanzania. -• Thee uit Sri Lanka en Tanzania. 3. Rode wijn uit Algerije. 4. Cashew noten uit Mozambique. 5. Ruwe rietsuiker uit Nicaragua. Deze produkten worden voorname lijk ingekocht door de Stichting Ideële Import die de produkten zoved moge lijk rechtstreeks van boeren, coöpera ties e.d. inkoopt. De Wereldwinkel zelf maakt hierop ook geen winst. De pro dukten zijn iets duurder dan in de supermarkt maar U levert met dat beetje geld wel een bijdrage aan dc ont wikkeling van bovenstaande landen. U kunt bij het kopen van koffie, suiker etc. een informatiefolder over dc af komst en problematiek van dat land meenemen, zodat u meteen weet wat U koopt en wat er met dat geld gebeurt INFORMATIE In de Wereldwinkel ligt over verschil lende ontwikkelingslanden informatie materiaal. Zoals....Zuid-Afrika, EI Sal vador, India, Tanzania, Peru, Sahel landen, Sri Lanka etc. etc. Verder is er informatiemateriaal te vinden over aktualiteiten. Zoals... Dc inmenging van de V.S. in Midden Amerika; vrouwen onder apartheid; toerisme naar de derde wereld; energie vraagstukken etc. etc. Verder buttons, posters, stickers, tassen. U kunt rustig binnenlopen om eens wat rond te neuzen en een kop koffie te drinken, thee, wijn etc. De Wereldwinkel is aan de Markt straat 8 te Venray. De nu komende maanden zijn wij open: vrijdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdagmorgen 10.00- 12.30 uur (dit i.p.v. de zaterdagmiddag). Voor meer informatie, kunt U tele fonisch terecht bij: J. Reyntjcs, tel. 04780 - 88291 J. Hendriks, tel. 04780 - 89237 of in de winkel zelf natuurlijk.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7