cor PvdA VVD Ruitersport FLYING FLIES Heil der zieken WEST! Kegeltoernooi The Old Calahan RED CAPS VENRAY MOTORSPORT MIDGETGOLF VLAKWATER Trimclub Grote Fancy Fair Fantastische n m in ESI IV iniERnBiionni WIJKCOMITE VENRAY VENRAY FOX HUNTER Oriëntatierit en Peelwandeling WERELDWINKEL Knoop America aan Siberië in de Peel lii ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting L.R.V. ST. ISIDORUS Uitslagen concours Siebengewaid, elk gehouden werd op het evenemen- nterrein te Well op zondag 12 juni j.l. iertal klasse licht 6e prijs, ingólnd.dress. B II: Min met Silvester 129 p. Ie pr. ng lOInd. dress. L I Willems met Ulstan 132 p. 2e pr. ng lOInd. dress. L I: v. Dijck met Socrates 127 p. 4e pr. iringen klasse L: L. Tseng met Roxana 5e prijs Verschuuren met Alcamar 10 prijs pringen klasse M: Tunnissen met Sieto 8e prijs Uitslag concours te Roggel op zondag uni j.l.: Bonants-Janssen met Oswald M I ip. Ie prijs. 11 juni zijn er drie atleten van onze ub naar de D-spelen in Beek geweest. In de serie van 80 m. kwam Wah Ling 'seng niet verder als 12.0. Met het ver- ^Bbringen kwam hij uit op 4.21 m, waar- ^hee hij een gedeelde 12/13e plaats wist fe bereiken van de 30 jongens die jieraan deelnamen. Alwin Crooymans behaalde een 24e op de 1000 m in een tijd van 3.46.1 Jessica Apon liep haar serie van 60 m n 9.4 en zij werd 1 Oe op de 600 m in een d van 1.59.0. 12 juni gingen we met 7 atleten naar eC-spelen in Roermond. De estafette- loeg, bestaande uit Marvin Gallas, aul Wijnhoven, Dimi Alkim en Ted trous wist hun pers. record te verbete- •en op 52.1 over 4 x 100 m. Marvin iallas liep een nieuw clubrecord op 100 h. inde tijd van 18.8. Ted Strous liep de 100 m. in 13.4 en verspringen kwam hij niet verder Is 4.87 m. Dimi Alkim sprong 1.50 m en wierp de speer ook nietverder an 32.8 m. Paul Wijnhoven liep de 800 in 2.16.6, hiermee werd hij 8e van 32 ingens, terwijl Danny Hoedemakers ver deze afstand 2.27.4 liep. Van de meisjes C liep Karin Bouten e600m in 1.54.4, hiermee werd zij 8e. let speerwerpen kwam ze uit op 19.20 Eugenie Delveaux liep de 80 m in 11.9 a met speerwerpen kwam zij uit op 7.08 m. Vertrek Sr. ploeg competitie Sittard m 10.30 uur vanaf de Wetteling. Vrijdag op de training moeten de /D en pup. zich opgeven voor de com- etitiewedstrijd van 25 juni op de kunst- ofbaan van P.H. te Vught., /erenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Op 5 juni jl. werd in „The Old Cala- in" een kegeltoernooi georganiseerd, r hadden 16 ploegen van 5 deel- iemer(ster)s ingeschreven, een opkomst raarover we dik tevreden mogen zijn. Het toernooi begon om 09.30 uur en indigde om 20.00 uur. Alles verliep >recies volgens schema, wat mede te lanken was aan de tijdige opkomst van Ie deelnemers(sters). Er werd gestreden Dm ploegenprijzen en om individuele irijzen. Om 21.00 mochten de volgende ;roepen en deelnemers(sters) hun prij- ren in ontvangst nemen. De uitslagen: Ploegenklassement: Joop Verblakt Angelina Koenen Jos Arts Jessie van Nisselroy Jan Oudenhoven Loes Janssen Joke Laarakkers Wilma de Bruyn Mien Baltussen Joop Mollhuysen Cyriel Janssen Thea Voesten Ger van Meyel Cobty Beemer Annie van Lin De nr. 1 had 1426 hout, nr. 2 1402 en ir 3 1376. De persoonlijke resultaten waren: Heren: 1. Wiel Duykers 343 hout; Joop Verblakt 335 hout; 3. Jos (oenen 326 hout; 4, Joop Mollhuysen 323 hout; 5. Leo Halmans 320 hout; 6. Ton Koenen 314 hout; 7. Wiel Rommen 311 hout; 8. Jan Oudenhoven en Giel Heinecke 308 hout; 10 Cyriel Janssen 306 hout. Dames: 1. Kitty Arts en Wilma Pol man 307 hout; 3. Wilma Tielens 296 hout; 4. Alie Overbeek 284 hout; 5. Bep Eibers 282 hout; 6. Jessie van Nisselroy 282 hout; 7. Door Janssen 277 hout; 8. Bertie Linssen 275 hout; 9. Miep Wil lems 274 hout en 10 Til Duykers 273 hout. Poedelprijs heren: Piet Beemer 9 poe dels. Poedelprijs dames: Gerir Schoen makers 11 poedels. Prijs gemiddelde: Lou Janssen bij de heren en Jos Derksen bij de dames. Sportiviteitsprijs: Dames: Truus Swinkels en Heren: Ben Botterman. Door een foutje in de organisatie werd bij de dames nr. 2 foutief vermeld. Dit had moeten zijn een gedeelde eerste plaats, waarvoor excuses. Na de prijsuitreiking werd er tot in de late uurtjes nog gezellig nagepraat. We hopen nog vaker een dergelijk toer nooi te kunnen houden. Tot een volgende keer. Denkt U aan de feestavond van 18 juni in The Old Calahan. Competitiewedstrijden: Zaterdag 18 juni: HB jun. Venray-PSV 11.00 7.00 op veld aanwezig zijn. HBadsp. Maastricht-Venray 13.30 vertrek 10.00 uur Rijden: v. Lare, Oremus, v. d. Wiele HB pup. Venray-Cardinals 10.00 8=30 op veld aanwezig zijn. Zondag 19 juni: HB sen. Venray-All In 14.00 12.00 op veld aanwezig zijn. Uitslagen: HB jun. Maastricht-Venray 9-6 9-3 HB adsp. Venray-Phantoms 10-8 SB sen. Venray-Nuenen 0-15 SB sen. Black Lions-Venray 9-5 HB pup. Nuenen-Venray 14-0 16-1 HB sen. Venray-Boosters 13-6 MCCVENRAY Slechte start kost Peter Wilmsen punten Tijdens de 4e ronde om het Neder lands kampioenschap 125 cc in Geldrop heeft een slechte start in de beide manches Peter veel punten gekost. In de le manche kwam Peter na zijn slechte start snel naar voren, maar een slecht schakelende motor weerhield hem er van dat hij aansluiting kreeg bij de koplopers en werd als 6e afgevlagd. In de 2e manche ging het herstellen van zijn matige start maar langzaam; ondertussen waren de koplopers te ver weg om nog een rol voorin mee te spelen en bleef andermaal op een 6e plaats steken. Door deze resulaten kon Peter 2 x 19 punten bij zijn totaal voegen. De stand na 4 wedstrijden: 1 Ben Scheers, St. Joost 205 p. 2. Pedro v. Hout, Heeze 188 p. 3 Theo BoereboomEindhoven 170 p 6 Mario Oostendorp, Elzendorp 128 p. 9 Peter Wilmsen, Venray 107 p. Bij de 250 cc promotie werd Leo van Soest in de beide manches als 11e en 8e afgevlagd. Dit betekende voor hem een 9e plaats in het dagklassement. Ton Hendrix startte niet wegens een ver draaide knie. Bij de 125 cc junioren werd Erwin Michiels in beide manches rond de 30e plaats geklasseerd. Simon Claessens blesseerde zich na in de le manche over de kop te zijn ge gaan, waardoor hij in de 2e manche niet aan de start kwam Bij de zijspannen junioren liet Peter Tissen met bakkenist Chris Verhoeven een fraai stukje stuurwerk zien in de le manche. Na als laatste te zijn vertrok ken wisten ze toch nog een 4e plaats uit het vuur te slepen. De 2e manche verliep minder goed. Na 1 ronde op kop te hebben gelegen gaf de motor de geest en moesten ze terug naar het rennerskwartier. Piet v. d. Broek met bakkenist Hans Siroo kwamen in de le manche 10 meter ver. Na een botsing brak de schokbre- ker waardoor ze uitvielen. In de 2e manche wisten ze zich keurig als 11e te klasseren. Programma: Vrijdagavond barbecue-avond in VAT '71 voor MCC Venray leden. 18 juni: Berghem zijspan junioren 19 juni: Berghem 500 junioren B; 250 cc kamp. Wedstrijd te Stein is afgelast. Het afgelopen weekeinde was volge boekt met wedstrijden: onderlinge com petitie, „Vier Uden Sportief" en de Bondscompetitie. In de onderlinge wedstrijden werden door de diverse spelers een persoonlijk record gevestigd. Allereerst Fieke van Ham, met 93 over drie ronden, Karei van Ham met 82 over drie ronden, Jo Litjens speelde 75 over drie en als laatste Jan Litjens, die niet alleen zijn persoon lijk record met diverse punten aan flar den sloeg maar tevens het beste seizoen resultaat liet noteren: 68 slagen over drie beurten, zelfs landelijk gezien een top prestatie. Karei en Fieke van Ham ver beterden in de Bondscompetitie hun persoonlijk record eveneens met resp. 122 en 118 slagen over vier ronden. In Uden werd afgelopen zaterdag een tournooi over drie ronden gespeeld en ook hier mochten we tevreden zijn met het behaalde resultaat. D. v.d. Boom werd tweede bij de scholieren. Jo Lit jens eerste bij de dames, Gerrit Vermeu len prolongeerde zijn tweede plaats bij de heren A, een zeer knappe prestatie. En als team werden we eveneens tweede van totaal veertien teams. In de competitie stond voor het eerste team de zeer belangrijke uitwedstrijd in en tegen Cuijk 1 op het programma. De eerste en derde ronde werden verdiend gewonnen, maar de tweede en vierde ronde verloren, doch het eindresultaat was in ons voordeel zodat we met 2-1 wonnen, een knappe prestatie. Beste speler was Gerrit Janssen met 97 slagen. Het derde team speelde in Maasbree een te verwachten verliespartij, ondanks goed tegenspel kon er geen ronde ge wonnen worden. Beste speler was Gerrit Voermans met 105 slagen. Het tweede team had een vrij weekend. Komend weekend wordt op vrijdag de inhaalwedstrijd Venray3-Venray 2 gespeeld. Aanvangstijd wordt deze week bekend gemaakt. We zijn zeer be nieuwd naar de uitslag. H. Lenssen speelt dit weekend het vervolg voor de selectiewedstrijden betonbanen te Pa pendal. We wensen hem veel succes. Over veertien dagen hebben we ons eigen toernooi. De voorbereidingen zijn in volle gang en over belangstelling en interesse hebben we niet te klagen. Met 46 leden waren we beneden in Limburg in Maastricht. Met veel vallen en opstaan zijn er toch 23 jongens in de finale gekomen. Jos v. Wylick 8e, Herald Heidens 8e, Arno Klein Overmeen 8e, Eric v. d. Pas 8e, Sander Pelzer 7e, Pascal Dings 7e, Richard Juwett 6e, Pascal Hermsen 6e, Kristiaan Teluy 6e, Alexander v. Door- ne 6e, Steffen Jeuken 5e, Twan Boom 4e, Martien Wijers4e, Danny v. d. Poel 4e, Paul v. d. Pas 4e, Arno Theeuwen 3em W.-Jan Kanters 3e, Stephan Ried 3e, Freddy de Vries 2e, Mark Pelzer 2e, Rob Verheyer le, André Peeters le. Hans v. d. Aa le. Allemaal van harte gefeliciteerd en laten we hopen dat er volgende week in Bergen minder valpartijen zijn. ROMMEL/RUILMARKT EN FANCY FAIR BIJ JUDO VERENIGING VENRAY In de trainingslokalen en kantine van de judovereniging Venray aan de Anto- niusstraat 3 (in het oude lyceum), wordt a.s. zaterdag en zondag 18 en 19 juni een aantal festiviteiten georganiseerd om de clubkas van deze vereniging te spekken. Zo zal er zaterdags van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 17.00 uur een grote rommelmarkt zijn, waar veel goede spullen voor weinig geld te koop zullen worden aangeboden. Ook is er die dag nog een ruilmarkt, waar iedereen uit Venray en omstreken, die iets verzamelt, kan ruilen met andere verzamelaars. Verder zullen er bij een echte „warme bakker", vers uit het vet, nonnevotten en appelflappen te koop zijn. Op zondag 19 juni start er om 10.00 uur een grote fancy-fair, met leuke spe len voor kinderen zoals marmottenrace, koekhappen en nog vele andere spelen waarbij prijzen te verdienen zijn. Ook kan iedereen een button laten maken naar eigen ontwerp, bijv. van een foto, tekening met eigen naam enz., de afmeting van het ontwerp mag echter niet groter zijn dan 5,4 cm in het rond. Ook worden die dag buiten in de tuin demonstraties gegeven van verschillen de sporten zoals gymnastiek door St. Christoffel, tea-kwon-do door Tong 111, tafeltennis door Red Stars fen een aerobic-dancing demonstratie o.l.v. de heren Huub Janssen en John Viever- mans, die in augustus dit jaar cursussen hierin gaan starten. Men kan zich hier dan ook meteen aanmelden. Ook de judovereniging zelf zal na tuurlijk een demonstratie van eigen kunnen geven. Mogelijkheden om de inwendige mens te versterken zijn ook die dag na tuurlijk volop aanwezig, zoals barbe cue. De organiserende vereniging hoopt deze dagen veel bezoekers in hun club gebouw welkom te mogen heten. Onze aktiviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Ballonzuilcircuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf Cooperbaan- Beekweg. Donderdagavond, vertrek om 18.30 uur vanaf de St. Anthoniusveldweg 1 voor een conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor langere afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Overlooncircuit een gevarieerd trimprogramma. We ver zamelen en vangen aan om 9.00 uur bij de Parkeerplaats, ingang „De Vers". Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma op het circuit Geijsterse bossen We verzamelen en vertrekken om 18.45 uur vanaf Wandelpad Kapel. 25 en 26 juni Sportterrein St Servatius AFDELING VENRAY Oud papier-aktie t.b.v. „Heil der Zieken" De opbrengst van deze aktie komt geheel ten goede aan zieke en gehandi capte jongeren naar Lourdes. Indien u deze aktie een warm hart toedraagt kunt u ons steunen door uw oud papier iedere 14 dagen klaar te zetten aan de straat. De ophaaldag is zaterdags tussen 10 en 12 uur. Mogen wij op uw mede werking rekenen? Bij voorbaat hartelijk dank. De wijk die ons is toegezegd door de gemeente Venray is de Vredesparochie. D.w.z. de straten die liggen binen Westsingel-Langstraat-Langeweg-Mer- seloseweg. Ieder die zich op wil geven voor zowel de juli of oktober bedevaart, kan kon- takt opnemen met de propagandist: G. Pirlo, Esdoornstraat 18, Venray, tel. 04780-86018. Op de eerste plaats willen wij nog maals alle mensen, die onze manifes tatie op 28 mei j.l. bezochten van harte bedanken voor hun aanwezigheid. Vervolgens willen wij U informeren over de verandering binnen de organi satie van Amnesty Venray. Voorheen bestonden de twee groepen van Amnesty, t.w. een werkgroep en een adoptiegroep met in beiden een eigen kontaktpersoon. Internationaal is be sloten, dat in de toekomst beide groe peringen moeten samengaan in één Am- nesty-groep. Per 1 mei 1983 zijn in Venray de werkgroep en adoptiegroep (momenteel bestaande uit 23 personen) samenge voegd. De kontaktpersoon voor deze Am- nesty-groep is: Jeanne Beeks, Juliana- straat 13, Grubbenvorst, tel. 077-63208. Informatiemateriaal is voortaan ver krijgbaar bij Wolda Scheepers, Heren- pasweg 4, Oostrum, tel. 87386. Namens de Amnesty-groep Venray Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Beste schuttersvrienden. Vorige week hebben we vergeten te melden dat onze dames van Cl met het 2e bondsfeest te Horst een mooie 6e plaats behaalden. Namens alle leden proficiat. Dames, jullie zijn een goed voorbeeld voor onze Heren Schutters. Ook op dit bondsfeest wist onze com mandant G. Stiphout een eerste plaats te behalen als de beste commandant. Afgelopen week zijn G. Stiphout en R. Coersen geslaagd voor de comman dantencursus in Sittard. Rob en Guus proficiat namens alle leden en aanhang en we hopen als schutters nog veel te leren van jullie beiden. Heden donderdagavond 16 juni is er schieten in de Endepoel, aanvang 19.30 uur. A.s. zondag 19 juni is het vereniging schieten op het schietterrein in de Endepoel. We hopen dat alle leden op tijd aanwezig zijn op het schietterrein, om als gastheer van vele verenigingen oprijd klaar te staan. Heden donderdagavond zal precies verteld worden hoe laat ieder aanwezig moet zijn. GILDEDAG BOXMEER Zondag 12 juni j.l. nam ons gilde deel aan de vrije Gildedag in Boxmeer. Van de 40 deelnemende gildes behaalden wij in de categorie algemeen klassement een le prijs. Helaas viel door plaatsgebrek de gehele waardering van de tentoonstel ling uit. Bij het jeugdvendelen voor deelne mers beneden de 12 jaar behaalde Stefan Willems een le prijs. Zondagmorgen is er vanaf 10.30 uur weer oefenen op het schietterrein. De ophaalaktie van speelgoed is een groot succes geworden. De wijkbewo ners hebben ons niet voor niets langs de deur laten komen. Het was fantastisch. Daarvoor willen wij ze. ook namens de kinderen, heel hartelijk danken.O Mochten er bewoners zijn die zater dag niet thuis waren toen wij langs kwa men, en toch nog wat hebben staan, die kunnen bellen naar nr, 82408 dan komen wij het alsnog ophalen. Wij gaan nu vakantie vieren en stoppen een paar weken, dan gaan we weer met frisse moed verder. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Ledenvergadering. De komende ledenvergadering, de laatste voor de vakantieperiode, is vol gens afspraak weer een thema-discussie bijeenkomst. Ditmaal over sociaal- economisch beleid cn werkgelegenheid. Het Limburgse PvdA kamerlid Thijs Wöltgens komt daar over praten. Dat gebeurt op vrijdag 17 juni a.s. om 20.00 uur in wijkcentrum DE KIOSK in Brukske. De agenda luidt alsvolgt: Opening Eerste rondvraag Spreekbeurt Thijs Wöltgens Aansluitend discussie over soc. econ. beleid en werkgelegenheid vervolgens de huishoudelijke agenda: Verslag ledenvergadering 27 mei Ingekomen/verzonden stukken Bestuursmededelingen Verslag raadsfraktie Rondvraag. Op 16 mei j.l. vierde de VVD afdeling Venray het tweede lustrum in een alge mene ledenvergadering met een feeste lijk tintje. De vergadering werd gehou den in „de Kooy" te Wanssum. In de vergadering werd verslag gedaan door de secretaresse, de kas- commissie en de penningmeesteresse. Het bestuurslid Coen de Lint stelde zich niet meer herkiesbaar wegens een op handen zijnde verhuizing en zijn plaats gaat ingenomen worden door de heer Jan Drentje. De voorzitter, Piet Kienhuis, gaat zich inzetten voor scholing en vorming. De werkgroep Public Relations gaat zich intensief bezighouden met leden werving en regelmatige aktiviteiten, ook buiten de tijd van verkiezingscampag nes. De introducé's die tijdens de verga dering een consumptie aangeboden kregen aan de bar voegden zich nu bij de vergadering waarna de heer Jan Ruyten in een geestig verhaal de ge schiedenis van 10 jaar VVD in Venray schetste. Punt 8 van de agenda vermeldde: Pierre Huyskens vertelt.... Het aan dachtige gehoor kan beamen dat de gastspreker heel wat kan vertellen! Hierna volgde een barbecue, aange boden door het bestuur en toebereid door Henny en Gerard Bakens én Al- bert. Goede wijn behoeft geen krans. Dit gezellige samenzijn duurde tot in de late ureh. Al met al kan de VVD Venray terug zien op een zeer geslaagde lustrumvie ring. SPOED VERGADERING Wij verwachten maandagavond om 20.00 uur alle 27 MC leden van 1982, in wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 1Wij hopen dat jullie allemaal komen. Hoppa - Hoppa. (P.S. Bespreking feestavond). Lourdescomité afdeling Venray A.s. zondag is er om 10.00 uur een pi. hoogmis in de Vredeskerk, tot intentie van wijlen Pastoor Geerits en onze op richter van het Lourdescomité dhr. Lei Heidens. We hopen dat veel Lourdes- vrienden deze eucharistieviering zullen bijwonen. FOTO/Dl A-A VOND Veel eerder dan andere jaren het geval is, wordt de foto/dia-avond dit keer gehouden a.s. maandag 20 juni om 19.00 uur in Huize Sint Vincentius aan de Heuvelstraat. Wij verzoeken de belangstellenden potlood of pen mee te brengen, waarmee aantekeningen kunnen wor den gemaakt voor eventueel te bestellen foto's. Voor papier wordt gezorgd. Foto's kunnen alleen besteld worden bij vooruitbetaling. Ook van de dia's kunnen foto's besteld worden. Men gelieve bij Huize Sint Vincentius geen gebruik te maken van de hoofd ingang, maar de pijlen te volgen. KOLLEKTE Wat het Lourdescomité betreft is het deze maand hooien. Want volgende week (van 20 t/m 25 juni) staat ook de huis-aan-huis-kollekte in de gemeente Venray op het programma. In mei 1984 staat voor de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes de 100e bedevaart op het programma. Wij zouden graag aan dit heuglijke feit een feestelijk tintje geven door zoveel mo gelijk zieken een gratis reis aan te bieden. Daarom gedenk deze kollekte gul. Het is voor lOOVo voor uw zieke medemens uit de gemeente Venray. Dit jaar mochten 27 volwassenen een gratis reis ontvangen, terwijl in oktober nog 'n tiental kinderen een gratis Lourdes-reis ten deel valt. Overigens: hebt U nog enkele uurtjes vrij om mee te helpen aan de kollekte van volgende week? Bel dan even 04780-83575 of 04780-83428. Vele handen maken licht werk. A.s. zondag wordt weer onder leiding van Piet Peeters een Peelwandeling an nex aulo-oriëntatietocht gehouden, in samenwerking met het AC restaurant aan de Midden Peclweg in Scvenum. Vertrek aldaar om 11.00 uur. In schrijven bij het AC restaurant. De kosten zijn 5.— (incl. koffie, vla en verfrissing). Aan de oriéntaticrit zijn ook nog prijzen verbonden. RUW E RIETSUIKER UIT NICARAGUA! Sinds juli 1979 is de bevolking van Nicaragua bevrijdt van het onmense lijke bewind van de familie Somoza. Niet dat de mensen sinds die tijd in een paradijs leven, nee het land dat in puin lag moet men opnieuw opbouwen. Een wederopbouw dus die altijd met de no dige problemen gepaard gaat. Maar door de vaste wil van vele mensen zal het land zich gestaag ontwikkelen. Door ruwe rietsuiker in de wereldwinkel te kopen, steunt U de ontwikkeling van Nicaragua. HOE? De meeste suiker in Nicaragua komt van plantages, waaronder verschillende staatsbedrijven. De suiker die in de wereldwinkel te koop is komt van een staatsbedrijf in Chinandega. Het ligt in de buurt van de havenstad Corinto. Het transport is daarom gemakkelijk te re gelen.. Alle suikerexport verloopt via Enazucar een organisatie die recht- streekd onder het ministerie van Bui tenlandse Handel valt. S.O.S. wereld handel koopt de suiker rechtstreeks van Enazucar. Waarin verschilt de ruwe rietsuiker met de gewone witte kristalsuiker? 1. Rietsuiker is niet dubbel geraffi neerd, hierdoor is hij bruin van kleur en zijn enige mineralen en vitaminen be waard gebleven. 2. Rietsuiker is duurder. Dit prijsver schil wordt veroorzaakt door de extra- invoerbelasting die de E.E.G. heft. Dit om de suikermarkt in Europa te be schermen. Landen als Nicaragua, de Filippijnen e.a. raken hun suiker op de vrije markt niet kwijt. Dit lijkt erg voordelig te zijn voor onze bictenboeren maarer is een enorm overschot aan suiker in de E.E.G. Hiervan wordt uit gevoerd m.b.v. subsidies die gegeven worden door Brussel. (Op iedere ton suiker betaalt de E.E.G. 650,in 1982 in totaal 1,3 miljard gulden). Deze subsidie wordt indirekt weer via een fonds door de bietentelers zelf betaald. De E.E.G. zou mee moeten doen aan internationale afspraken over de hoe veelheid suiker die aangeboden wordt! Maar om bij u zelf te beginnen: steun door het kopen van ruwe rietsuiker, een belangrijk exportprodukt van Nicara gua, de wederopbouw van dit land. De wereldwinkel is open voor ver koop van produkten uit ontwikkelings landen en veierlei informatie op vrijdag: 19.00 - 21.00 uur; zaterdag: 13.30 - 16.00 uur Marktstraat 8, Venray. Meer informatie: J. Reybjens, 04780 -88291; J. Hendriks 04780-89237. In de Peel ligt een vliegbasis, een „bare base" zoals de Amerikanen dat noemen. Daar zullen straks misschien raketten worden opgesteld. Om duide lijk te maken dat het absoluut onge wenst is hier raketten te plaatsen wordt op 20 augustus a.s. een grote manifes tatie georganiseerd. Enkele kilometers van de basis ligt het Limburgse dorp America (gem. Horst) en enkele kilometers ten noorden van die basis ligt de streek Siberië (gem. Vierlingsbeek). America is van Siberie gescheiden door dit vliegveld. Maar er zijn nog meer gergrafische ongerijmdheden: vlak tegen de noordkant van de basis ligt een dorp dat Vredepeel heet. En bijna recht tegenover de hoofdingang van het vliegveld loopt een lange rechte weg de Peel in die de Vredeswcg heet. Het vliegveld bestaat pas sinds 1960. De Vredesweg en het dorp Vredepeel date ren eveneens uit de zestiger jaren. Hoe kun je nu aan het eind van een Vredes weg raketten opstellen? En hoe kan dit dorp zijn naam en eer verdedigen? Op 20 augustus gaan 25.000 mensen dat proberen. Ze zullen America cn Si berië op ludieke wijze in en rond Vrede peel aan elkaar verbinden. Om duidelijk te maken dat raketten op deze plaats en elders ongewenst zijn. Om te laten zien dat mensen liever willen binden dan breken en de voor keur geven aan bloemen boven raket ten. En om te bewijzen dat noch Amerika noch Rusland in staat zijn de Vredepeel tot teken van dreiging, oor log en ondergang te maken. Centraal meld- en informatieadr&: Vredesburo de Peel, Stationsweg 91, 5751 HD Deurne. telefoon 04930/11181 (door de weck 's middags). Geef Uw adres door, als U komt zeker als U met een groep komt en U ontvangt begin augustus programma, mededelingen en aanwijzingen voor een perfect verloop van die dag. ORGEL COMITÉ VENRAY ORGELCONCERT Donderdag 23 juni a.s. is er weer een orgelconcert in de Grote Kerk. Dan zal optreden de organist Gerard Habraken, met medewerking van de violiste Hcleen Kopp. Gerard Habraken studeerde aan het conservatorium te Tilburg en Brussel. Zijn leermeesters waren o.a. Hub Houët, Louis Tocbosch, Marie-Clairc Alain, Luigi Tagliavini, Piet Kee. Hij verzorgde orgelconcerten in o.a. Haarlem, Rotterdam, Stockholm. Braunschweig. Brussel en Antwerpen. Momenteel is hij als organist verbonden aan de H. Hartkerk te Eindhoven. Helecn Koppe studeerde aan het con servatorium in Tilburg, Den Haag en Brussel, waar zij de eerste prijs voor vi ool verwierf. Veelvuldig treedt zij op in binnen- en buitenland. Zij is als docente viool verbonden aan de Eindhovense Muziekschool. Het uit te voeren programma is als volgt: 1. Kyrie uit Deuxiéme Livre'd'Orgue/ Alex. Boêly. 2. Adagio und Fuge (viool en orgel)/ Joseph Rheinbergcr. 3. Uit Hommage Frescobaldi/Jean Langlais. 4. Romanze in G (viool cn orgel)/Johan Svendsen. 5. Partita Grcgoriana für Orgel/Heinz Orlinski. 6. a. Recitativo (1964) b. Aria (1943)(viool en orgel)/resp. Boleslaw Woytowicz cn Kazimierz Wilkomirski. 7. Final/César Franck. Het concert begint om 20.15 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. St. Elisabethziekenhuis Venras te beluisteren via kanaal 4. Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties". daarna het verzoekplatenpro- gramma. Sl. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: \an 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius. Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: vanaf 10.00 uur het pro gramma „nieuws en informaties", waarna het programma „Zomaar mu ziek". De Kruu/e, Geriatrisch Centrum Venray Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws cn informaties", waarna het programma „Houwen zo". Bejaardencentrum Hel Schuttersveld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej InMcllm* Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mcvT Woonplaat»

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7