WIELERRONDE IN VENRAY Voor ruim een miljoen verkoop van gemeentegronden ENFB pleit voor 30 km snelheid Grondaankoop voor vredeskamp? HBN Bank WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING m,. fern Geen schade vergoeding voor Philipsen in Smakt Geluid- meetapparatuur PEEL EN MAAS Geen adhesie betuiging voor Turken HILHORSl BENOEMINGEN HYPOTHEKEN Zilveren ambtsjubileum en afscheid wijkverpleegkundige Zr. Jo Janssen in Venray 7RIJDAG 17 JUNI 1983 Nr. 24 HONDERDENVIERDE JAARGANG SS PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN :ial«UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR Al UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 12,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 16r Martin Teunissen en Ron Paffen met hun ploegleider Jan van Katwijk. Op dinsdagavond 21 juni vindt in het centrum van Venray (start en finish aan de Raadhuisstraat) een internationale V| wielerronde plaats. Naast de Neder- landse top is een sterke Duitse afvaar- "diging. O.a. start er de winnaar van 3 .klassementen van de onlangs verrreden Olympia's Ronde en ritwinnaar Peter Pieters (R&B-Gebr. Martens). De start van de junioren is om 18.30 uur en van de amateurs om 20.00 uur. De entree van dit wielergebeuren is ge heel gratis. Dit is mogeljk gemaakt door een aantal sponsors. De organisatie is in handen van T.W.C.-Noord Limburg (klubsponsor Gebr. Martens Bouwmaterialen BV). De „Stichting Nacht van Venray" en „Het Wielerkomité Ysselsteyn" ver lenen hulp en financiële inbreng in dit Zoals vorige week in ons verslag van een commissievergadering reeds werd vermeld, voelden b. en w. er niets voor, tegemoet te komen aan de schadeclaim van de heer Philipsen in Smakt. Deze week is ook de gemeenteraad tot de con clusie gekomen dat de eis van Philipsen onterecht is. Hoewel in eerste instantie de VVD en Samenwerking nog poogden voor Phi lipsen eruit te halen wat er uit te halen was, bleek zulks beslist niet mogelijk. Nogmaals in het kort waar het om gaat. In 1979, als op de gronden van Philipsen nog onder bepaalde voor waarden gebouwd mag worden, dient makelaarskantoor van Soest een ver zoek in om daar 5 woningen te mogen bouwen. Het bestemmingsplan laat dat niet toe en Van Soest krijgt schriftelijk van b. en w. te horen dat er slechts een blok van twee woningen gebouwd mag worden. Een latere informatie van Philipsen, of het mogelijk is om er drie woningen te bouwen moest vanwege dezelfde voorschriften afgewezen worden. Een discussiepunt was nog, of het niet van zelfsprekend zou zijn geweest, dat de behandelende ambtenaar er op gewezen zou hebben dat er geen drie maar wel twee woningen gebouwd mochten wor den Vast staat, dat indien Philipsen toen een bouwaanvrage voor twee woningen zou hebben ingediend, hij daar zou heb ben mogen bouwenHij deed dat echter niet Intussen is het bestemmingsplan Smakt veranderd en mag er op de gron den van Philipsen niet meer gebouwd worden. In feite is de grond van Philip sen dus in waarde verminderd: van bouwgrond weer landbouwgrond. Het is dat verschil in waarde, dat hij claimt als schade. Maar het gemeentebestuur gaat daar niet mee akkoord. „Had hij maar moeten bouwen toen het nog mocht".... Men zei dat niet hardop, maar het was toch duidelijk, dat deze stelling de schadeafwijzing onderbouw de. WINKELDIEFSTALLEN De laatste tijd komt het regelmatig voor dat kinderen, meestal schoolgaan de kinderen, betrapt worden bij winkel diefstal. Het begint met een rolletje snoep, wat snuisterijen, doch als het goed gaat, gaat men door en het worden steeds grotere zaken. De woordvoerder van de politie wijst er nog eens op dat de kinderen de dupe daarvan worden en men vraagt aan de ouders attent te zijn en de kinderen er op te wijzen welke ge varen aan die diefstallen verbonden zijn. wielertestijn, zonder hun bijdrage was de organisatie niet in staat geweest dit gratis gebeuren te doen plaatsvinden. Het parcours is gelegen aan de Raad- huisstraat-Wilhelminastraat-Mgr. No- lensstraat-Stationsweg-Akkerweg. Het gehele parcours is voorzien van een ge luidsinstallatie. De organisatie heeft ge meend af te zien van ingehuurde frites kramen e.d. om zodoende de plaatse lijke middenstand niet te beconcurre ren. De aan het parcours gelegen horecazaken hebben echter hun mede werking toegezegd zodat de bezoeker ook op dit punt niets tekort komt. De door de TWC georganiseerde wedstrijden hebben een sterk renners- veld met tal van nederlandse kampioe nen, zoals Wim Otte (1 km tijdrit), Dick van Egmond (3x Ned. kampioen, 5e bij V-A-G ©i VERHUUR VAN: PERSONENAUTO'S AUTOMAAT BESTELAUTO'S PERSONENBUSIES 9 Op grond van artikel 162 Wet Ge luidshinder heeft het college van b. en w. de verplichting tot het verrichten van de noodzakelijke geluidmetingen en moet de raad er voor zorgen dat een ge meentelijk geluidmeetdienst functio neert. Met het oog op het functioneren van deze dienst is er in 1982 en 1983 19.500,— in totaal gereserveerd voor de aanschaf van geluidmeetapparatuur. Nu men tot aanschaf wil overgaan blijkt die apparatuur 7.500,— duurder te zijn dan gedacht. Het was nu aan de raad om toestemming te geven aan de fi nanciering en de aankoop. Alleen de heer Kersten had daar pro blemen mee. Hij stelde voor met de aan schaf te wachten, omdat de regering de normen welke in de Wet Geluidhinder zijn genoemd mogelijk gaat veranderen. Uitstel zou daarom wel eens afstel kun nen worden. De voorzitter was het daar slechts ge deeltelijk mee eens. Niemand weet of en wanneer de normen veranderd gaan worden. Bovendien heeft men die mee tapparatuur niet alleen nodig uit het oogpunt van de Wet Geluidshinder. Er zijn meerdere wetten waarvoor metin gen moeten worden verricht. Bijvoor beeld bij de Hinderwet. Aanschaf is dus toch wel noodzakelijk. En toen ging de heer Kersten daar dan ook maar mee akkoord. EEN ABONNEMENT WAARD de WK van '82), en Peter Pieters (8x Ned. kampioen) ,de grote revalatie van de laatste Olympia's Ronde waar hij winnaar werd van 3 klassementen. Ook aan de start verschijnen Math Dohmen, de oud-profrenner en Theo Peeters uit Beesel, een van Nederlands sterkste reners. Als de grote favoriet start zonder twijfel bij de amateurs Martin Teunis sen uit Ysselsteyn, onlangs nog over winnaar in de Ronde van Oostenrijk. Als sterke outsider is Ron Paffen van de partij uit Gennep en Leon Nevels. Bij de junioren is alle hoop gevestigd op de Horstenaar Mare Derix, momen teel een van Nederlands sterktste renners in zijn categorie. De junioren rijden 50 km en de amateurs 80 km. Het raadslid Cools (PSP-CPN-PPR) deed deze week in de raadsvergadering tevergeefs een beroep op b. en w. en zijn collega raadsleden, om de Nederlandse delegatie, die in Turkije een massapro ces bijwoont, te ondersteunen en adhe sie te betuigen met de veroordeelden. Het gaat hier om een massaproces tegen de burgemeester en 759 burgers van het stadje Fatsa in Turkije. Volgens Cools zouden reeds honderden ter dood ver oordeeld zijn. In eerste instantie zeiden de heren Truijen, Den Brok en Houba er geen behoefte aan te hebben aan een derge lijk verzoek te voldoen. Als we daar aan beginnen, krijgen we in elke vergadering wel met een dergelijk verzoek te maken, aldus Den Brok. Truijen meende dat er overal in de wereld wel iets gebeurt dat onze aan dacht en ons medeleven vraagt. Maar het is niet aan de gemeenteraad daar schriftelijk op te reageren. Speciaal het CDA Venray zal er op letten dat we ons bij lokale gebeurtenissen houden en ons niet laten verleiden tot stellingname in zaken die niet tot onze gemeente beho ren. De voorzitter, burgemeester Defe- sche, kon het verzoek van Cools wel be grijpen, maar was daarbij er wel van overtuigd dat deze zaak de aandacht had van onze regering en andere over heidsinstanties en organisaties. Hij vond het derhalve overbodig dat de Venrayse gemeenteraad nog eens een brief zou schrijven. De heer Den Brok onderstreepte die stelling. Hij zag het als een inmenging in Turkse zaken. Die mensen hebben de daar geldende wetten overtreden.... Toen de voorzitter het voorstel van Cools in stemming bracht, kreeg het slechts steun van de PvdA fraktie. BIJ ONS IS DE KLANT KONING I DAAROM, BETAAL NIET TE VEEL Deze week heeft de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken, zich o.m. bezig gehouden met de plannen tot verkoop van gemeente gronden in diverse bestemmingsplan nen. Voor een totaal bedrag van 1.072.818,ging de commissie ak koord met de voorgestelde verkopen. Daar was allereerst de verkoop van een bouwkavel in „De Brier", nabij garage Van de Ven. Circa 1370 nr zul len daar verkocht worden aan de Ver eniging voor Rundveehouderij-Belan gen Noord-Limburg te Horst. Er wordt een kantoor annex depöt van de K.I. ge bouwd. De grondprijs bedraagt 70, per m3. Om straks het uitzicht voor het verkeer niet te belemmeren, zal in de koopakte worden opgenomen dat ge zorgd dient te worden voor een lage be planting als afrastering van terrein en gebouw. Ook voor 70,— per m3 werd de grondverkoop goedgekeurd aan H. Voermans in Leunen. Het betreft een perceel grond van 840 m3 in „De Wieën", voor de aanleg van een par keerterrein in relatie tot de uitbreiding van „De Wieënhof" aan de Leunseweg. Evenmin had de commissie proble men met de verkoop van gronden ten behoeven van de woningbouw op de kerkdorpen. De Woningbouwvereni ging kan in Vredepeel de beschikking krijgen over grond voor 4 woningwet woningen; in Heide voor 5 woningwet woningen; in Oirlo en in Merselo voor elk 10 woningwetwoningen en boven dien in Merselo nog eens grond voor 4 bejaardenwoningen. Zoals men weet regelt de gemeente het zó, dat in elk van de Venrayse kerkdorpen de grondprij zen voor woningwetwoningen gelijk zijn. Die bedragen nu per woning 13.419,—. Een toegevoegd agendapunt behan delde de verkoop in Landweert (eerste fase) van ca. 4300 m3 grond aan Maas- veste b.v. te Eindhoven, ten behoeve van de bouw van 14 premie-B-wonin- gen. De verkoopprijs bedraagt hier 530.151,— in totaal. Dat is gemid deld per woning bijna 38.000,Wel even een verschil Natuurlijk had geen. enkel commissie lid bezwaar tegen deze voorgestelde ver koop. Wel grapte een van hen: „Dat is dus volgend jaar Vi ha. mais minder". Tenslotte gaf de commissie zijn zegen aan grondtransacties in Landweert I met Stienstra. Het gaat hier om 2635 m3 grond waarop 12 premie-woningen ge bouwd gaan worden. Overigens moest Stienstra ook nog een bijdrage leveren van ruim 100.000,— in de ezploitatie- kosten van 867 m3 grond welke zij reeds eerder in eigendom hebben verworven. 30 KM-SNELHEID Het gebeurt slechts zelden dat de be perkte tribune bij commissievergaderin gen volledig bezet is. Toch was dit deze week het geval. Er was zelfs geen plaats meer voor uw verslaggever, maar met goedvinden van wethouder Claessens mocht hij bij de commissieleden aan schuiven. Die grote publieke belangstelling was niet in het minst te danken aan een afvaardiging van de Echte Nederlandse Fietsersbond afdeling Venray, die een nota over snelheidsbeperkingen kwam aanbieden. Onder de titel „50 is teveel" pleit de ENFB voor het instellen van een 30 km limiet in woonstraten en woonwijken. Het rapport dat wethouder en commis sieleden werd aangeboden, is samenge steld met een aantal wijkraden en scho len. De nota geeft in eerste instantie een suggestie voor een aantal straten waar die snelheidsbeperking zou moeten worden ingevoerd. Uiteraard is de ENFB voor invoering van de 30 km grens in alle woonstraten, maar wil vooralsnog blijven bij zogenaamde doorgaande woonstraten. Wethouder Claessens zegde toe de nota te zullen bestuderen en daarna ter behandeling aan het college door te spelen. Uiteindelijk zal de raad moeten bepalen of men die maximum snelheid van 30 km inderdaad gaat invoeren. VRACHTWAGENS Een andere belangstellende op de pu blieke tribune zei, namens de Werk groep Verkeer in Brukske, te hebben ge constateerd dat het euvel van parkeren de vrachtwagens op de ringweg Brukske weer langzaam maar zeker toeneemt. Wethouder Claessens had dit euvel ook reeds op de kerkdorpen gesigna leerd. Intern zal men zich beraden wat hier tegen te doen is. WEGMARKERINGEN De heer Cornelissen sprak zijn dank uit aan de heer Grootjans, directeur van Gemeentewerken, die er voor gezorgd had, dat langs de Twistweg wegmarke ringen waren aangebracht. Het gebeurt nu nog slechts zelden of nooit, dat iemand van de weg in de berm raakt en daarmee de weg nog meer vernielt. Een initiatief dat zeker geslaagd mag heten en alle dank verdient. Een ander soort wegmarkering (Ma- coplast) staat op het punt elders in onze gemeente op wegen te worden aange bracht. Maar, de heer Reintjes had reeds in de vorige vergadering gewaar schuwd dat een nieuwe deklaag (bituum en grind) niet op die (oude) wegmarke ringen houdt. Dat probleem kan geld gaan kosten. De heer Manders van Gemeentewer ken had beloofd dit te zullen onderzoe ken. Het resultaat van zijn onderzoek was echter niet bekend, omdat de heer Manders ziek is. Aangezien de gemeen teraad nog deze week over die plastic wegmarkering moest beslissen, beloof de de heer Grootjans tijdens de raads vergadering uitsluitsel te zullen geven. Achteraf bleek dat de wethouder zelf op de Lor baan was wezen kijken. Niet de Macoplast is de schuldige, maar de oude wegen verf, waarop een nieuwe slijtlaag geen hechting heeft. Deskun digen hebben hem verzekerd dat zulks bij Macoplast niet of veel minder het geval is. Woensdag besloot daarom de raad dus toch maar die duurzame Macoplast aan te schaffen. Nog een ander punt betreffende weg markeringen was het besluit dat b. en w. machtigt verkeersborden te plaatsen waar dat nodig is, zonder daarover eerst de raad te raadplegen. Dat machtigings besluit zegt echter geen woord over het aanbrengen van verkeersaanduidingen op het wegdek. Formeel gezien moet het college eerst aan de raad vragen of men een voorrangsdriehoek of een maxi mum-snelheidsaanduiding op het weg dek mag schilderen of plakken. Dat is natuurlijk een tekortkoming in de be staande machtiging en daarom had de commissie er ook vrede mee, dat de machtiging op dit punt werd aangepast. PARKEERVERBOD JULIANASINGEL In een vorige vergadering van deze commissie is op verzoek van de Zuid Ooster Autobusdienst geadviseerd een parkeerverbod in te stellen op het gedeelte van de Julianasingel tegenover het busstation tot aan de Poststraat. De autobussen kunnen nu er geen auto's meer geparkeerd staan, veel beter de bocht nemen en vlugger wegrijden. Tegen dit parkeerverbod is echter be roep aangetekend bij de Kroon. Of het parkeerverbod, hangende het beroep, opgeschort wordt, werd er niet bij ver teld. BOUWVALLEN Op verzoek van de heer Reintjes is een onderzoek ingesteld naar een viertal bouwvallen op de kerkdorpen. De jeugd zou er vrije toegang hebben, terwijl het gevaar van instorten of dergelijke niet denkbeeldig is. Wethouder Claessens wist te vertel len, dat het hier gaat om particuliere eigendommen. Het onderzoek wees uit dat alle bouwvallen goed afgesloten waren. Hoe de jeugd er dan toch in komt, bleef een onbeantwoorde vraag. De wethouder beloofde de eigenaren er schriftelijk op te zullen attenderen, dat zij verantwoordelijk zijn voor eventuele ongevallen. RIOLERING IN HEIDE De gemeente heeft een gespreksavond belegd met belanghebbenden uit Heide over de aanleg van riolering. Er zijn 82 huiseigenaren wiens percelen op de rio lering aangesloten zouden kunnen worden. 49 hebben positief gereageerd op de gehouden enquête; 11 stonden er negatief tegenover en 22 moesten er nog eens over denken. Van die 22 „treuze laars" hebben er intussen 8 mondeling toegezegd; de anderen zouden geen for mulier ontvangen hebbenaldus de voorzitter van de Dorpsraad Heide, de heer P. Voermans. De wethouder beloofde alsnog voor de nodige formulieren te zullen zorgen, maar mocht intussen ook constateren dat 70% van de belanghebbenden posi tief er tegenover staan. Niets staat de aanleg van de riolering in Heide dan meer in de weg. De financiering ge schiedt middels een baatbelasting, ge raamd op 3400,per aansluiting. Onlangs is in Ysselsteyn nog een riolering aangelegd en daar beliepen de kosten 3200,— per aansluiting. Er bestaat geen aansluitplicht (wel be- taalplicht) voor bestaande woningen. Nieuwe woningen worden vanzelfspre kend op de riolering aangesloten. Te verwachten is, aldus de wethouder, dat het Waterschap-Zuiveringsschap geen vergunning meer zal verlenen tot lozing op het oppervlaktewater, zodra er een riolering is. Omdat er enige onduidelijkheid bij de commissieleden was, over de kosten die al dan niet voor aansluiting betaald lees vooral FREE WHEELIN'S RUBRIEK op de pagina Varenigingsnieuws Verzekeringen. moeten worden in Venrays nieuwe woonwijken, deelde de wethouder mede, dat die kosten in de grondprijs begrepen waren. Alleen bij nieuwe rio leringen in bestaande wijken of straten wordt tot baatbelasting overgegaan. PACHTPRIJZEN In de vorige vergadering van deze commissie was besloten dat de wethou der met enkele commissieleden een aantal van de door de gemeente ver pachte gronden zou gaan herwaarderen om tot pachtprijzen te komen die aangepast zijn aan de huidige toestand. De pachtprijzen worden telkens voor drie jaren vastgesteld. In Venray komt elk jaar ongeveer eenderde van de ver pachte gemeentegrondèn voor herwaar dering c.q. nieuwe prijsvaststelling in aanmerking. Omdat de pachtnormen reeds 6 jaar oud zijn, en drie jaar gele den volstaan werd met een verhoging van 5%, besloot men de in aanmerking komende pachtgronden te gaan bekij ken. En zo is wethouder Claessens danb met enkele commissieleden „het veld in getrokken" om naar eer en geweten de pachtgronden te gaan herwaarderen. „Er zijn gronden die niet in pacht ver hoogd worden", aldus de wethouder, „maar andere komen wel degelijk voor een verhoging in aanmerking". Hij ont hulde dat er zelfs een pachtprijs was van 305,per ha, welke op 375,ge bracht zou moeten worden. Verbeterde waterhuishouding, verbe terde ontsluiting (b.v. door ruilverkave ling) waren allemaal normen, welke tot pachtprijsverhoging aanleiding kunnen geven. De wethouder wilde echter staande de vergadering geen man en paard noemen, maar eerst met de grondkamer en de diverse pachters gaan praten, om tot een definitieve pacht- vaststelling te komen. De grondkamer beslist ook als gemeente en pachter niet tot overeenstemming kunnen komen. Verwacht mag worden dat het ministerie in september of oktober een algemene pachtprijsverhoging van 15% aan de orde zal stellen, maar daar kan Venray niet op wachten. Vóór 1 novem ber moeten de nieuwe pachtprijzen zijn vastgelegd, anders gelden de oude prijzen weer voor een periode van 3 jaar.... VREDESKAMP Men schijnt niet aan te kunnen ontkomen, aldus wethouder Claessens, het ziet er naar uit dat we deze zomer ruimte beschikbaar moeten stellen voor Vredeskampen c.q. Vredeskampeer- ders. Een persbericht hierover stemt niet met onze zienswijze en de gang van zaken overeen. Feit is dat de gemeente geen kampeerders in de bossen wil hebben. Evenmin wil men de bewoners van Vredepeel met kampeerders belas ten. Zoekende naar een geschikt perceel kwam men terecht op een fraai stuk weiland op de hoek Kleindorp-Ende- poel-Beekweg, groot 6800 nr". De eigenaar, Th. Claessens aan de Oostsin gel heeft destijds bouwplannen voor dat perceel gehad, welke echter niet konden worden verwezenlijkt. Nu wil hij grond kopen in Westeinde en als mede-beta ling bedoeld weiland aan de gemeente verkopen. De grond is inmiddels ge taxeerd op 4.50 per m3 en dat staat natuurlijk in geen enkele verhouding tot de grondprijs in Westeinde. Koop en verkoop zijn nu nog niet aan de orde, zo zei de wethouder. Bovendien vraagt een dergelijke kampeerplaats de nodige sanitaire voorzieningen die ook weer geld gaan kosten. Het is dus uitgesloten dat de gemeente tot kosteloos kamperen zal kunnen besluiten RONDVRAAG De heer van de Vorle vestigde de aan dacht van de wethouder en van gemeen- tewerkën op dc slechte toestand van het rijwielpad langs de Beekweg. Vooral vanaf Endepoel richting Vredepeel. Directeur Grootjans moest dit be amen. De groei van boomwortels en mollengangcn zijn de oorzaak van die slechte toestand. Maar de gemeente kan vanwege geldgebrek niet veel meer doen dan nu en dan een gaatje dichten. Troost je maar, zo zei de wethouder, hij kan niet zó slecht zijn als onze „abortus-weg" (het fietspad langs de Midden Peelweg; red.). De heer Grootjans deelde verder ook nog mede dat Vissers Wegenbouw Gratis reparaties zal verrichten aan Zuidsingcl en Oostsingel. Het wegdek vertoont scheurtjes e.d. welke gezien de „ouderdom" van beide singels nog niet zou mogen optreden. „Alleen daarom al. is het gemakkelijk als je een „eigen" wegenbouwer hebt", zo concludeerde hij tevreden. En met de toezegging dat in de augus- tus-vergadcring van deze commissie een „nota-tje" over de gemeentelijke aan bestedingen en dc gang van zaken daar omtrent, zal worden aangeboden, werd de vergadering gesloten. Vanwege de vakanties heeft in juli geen vergadering plaats. De verkoop van uw woning in vertrouwde handen MtkvUamkantoor M7*fr4**»4aM Tot pastoor van de parochie H. Franciscus van Assisië te Venray ('t Zonnelied in Brukske) is benoemd de een*, heer G.H.B. Bruggink, thans ka pelaan te Nieuwcnhagen in de parochie O.L. Vrouw Hulp der Christenen. Tot directeur van de Nederlandse Crcdictbank Venray is benoemd de heer W.L. Lammertink, thans directeur van dc Nederlandse Crcdictbank Almelo. De heer Lammertink zal op 18 juli a.s. zijn nieuwe funktie aanvaarden. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Volgende week vrijdag, 24 juni, zal Zuster Janssen afscheid nemen als wijk verpleegkundige bij de Regionale Ver eniging Het Groene Kruis Venray. Het bestuur biedt de scheidende Zuster dan een receptie aan in Restaurant Vlak water en wel van 18.30 - 20.00 uur. Het afscheid is echter niet het enige argu ment, dat een receptie zou rechtvaardi gen; belangrijk is ook te weten, dat Zuster Janssen op 1 mei j.l. vijfentwin tig jaar in dienst was van het Groene Kruis. Twee „wapenfeiten", goed voor een uitgebreide receptie. Op 1 mei 1958 kwam Zr. Janssen bij het toenmalige Groene Kruis Venray onder voorzitterschap van wijlen Henk Vorst. Thans ressorteert het personeel onder de Regionale Vereniging. Bij indiensttreding was het hele personeels bestand vier personen, te weten wijlen Zr. Janssen en de dames Willems en Jans; even later werd het korps ver sterkt met zr. Tacken. Het werkterrein was de gehele gemeente Venray; het in wonertal was weliswaar nog niet zo groot, maar het gebied was wel erg „bewerkelijk" door de grote afstanden. Het vervoer was bescheiden en bestond in de beginperiode uit een brommer, waarmee het hele gebied weer of geen weer doorkruist werd. Veel inzet werd gevraagd van de toenmalige verpleegkundigen; immers het belang van de patiënt diende voorop te staan. Het waren vooral dc enorme ontwikke lingen op het terrein van dc gezond heidszorg die veel tijd en aandacht vroegen van dc verpleegkundigen, terwijl daarnaast het gewone werk ook moest doorgaan. Zuster Janssen heeft een en ander altijd op de juiste wijze weten te com bineren en streefde op de eerste plaats naar een goede relatie tussen patiënt en verpleegkundige. Haar staat van dienst verdient alle waardering, zoals ongetwijfeld op de receptie tot uiting zal komen. Dc laatste jaren was de zilveren jubilaresse overwegend werkzaam in dc wijk Oirlo. Oostrum en Smakt. Zuster Janssen genoot haar opleiding in Maastricht en voor de Wiikaanteke- mng in Nijmegen. Hierna heeft zij enige tijd „geparticulierd", waarna zij op I mei 1958 officieel in dienst trad. Nu, na 25 jaar, zal zij de dienst verlaten om in Leunen te genieten van een welverdien de rust, al zal het in het begin zwaar vallen, als ze geen mensen meer behoeft te bezoeken en behandelen of, beter gezegd, verzorgen. Veel waardering en dank verdient zij vanwege haar vele werk in hel belang van gezondheidszorg en Kruiswerk in plaats en regio.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 1